Strona Główna FORUM-NURAS
Froum dla nurkujących i nie tylko ...

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy    KalendarzKalendarz
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat

Poprzedni temat «» Następny temat
LATARKI OZON
Autor Wiadomość
KaszMen82 

Stopień: P II CMAS
Kraj:
Poland

Wiek: 42
Dołączył: 27 Kwi 2011
Posty: 1
Skąd: Legnica
Wysłany: 09-10-2011, 14:44   LATARKI OZON

Witam mam pytanie czy ktoś może wypowiedzieć się na temat tego produktu ?? Ma ktoś to, jak się sprawdza, bo na allegro pokazują się już używane latarki Ozona. Będę wdzieczny za spostrzeżenia i uwagi. Oraz jaka latarka jest lepsza i warta wydania kasy na nią.
 
 
 
piotrkw 



Kraj:
Poland

Wiek: 61
Dołączył: 13 Sie 2007
Posty: 2478
Skąd: Trójmiasto
Wysłany: 09-10-2011, 16:13   

Czy chodzi Tobie o latarki AZON ?? Jezeli tak to moge cos opowiedziec.

Pozdrawiam Piotr
 
 
wiesiek01 



Stopień: Jest
Kraj:
Poland

Dołączył: 17 Sie 2005
Posty: 1970
Skąd: Sosnowiec
Wysłany: 09-10-2011, 17:40   

KaszMen82 napisał/a:
jaka latarka jest lepsza i warta wydania kasy

Dowolna Gralmarine...
 
 
Marcin13736
[Usunięty]

Wysłany: 09-10-2011, 18:15   

Używam KXmax Gralmarine. Osobiście jestem bardzo zadowolony- kolegom też sie podoba.
Jak na początek super światełko. Jak kupię KX Narrow, max'ik pójdzie na backup...

Porównania Ozona i innych latarek szukaj na Youtubie
 
 
stefanis 



Stopień: sidemount diver
Kraj:
Poland

Wiek: 42
Dołączył: 29 Cze 2011
Posty: 421
Skąd: Łęczna
Wysłany: 09-10-2011, 18:29   

ja mam azona 2000 na nowych diodach i jestem bardzo ale to bardzo zadowlony napewno pojdzie kiedys na zapasowa mimo iz jest bardzo gruba jezli porownamy np k2max lub kxmax
 
 
Grotto8 


Stopień: Inst SDI
Kraj:
Poland

Wiek: 46
Dołączył: 23 Sie 2006
Posty: 882
Skąd: Płock
Wysłany: 10-10-2011, 10:03   

Mam Azona od 2 lat, dzielonego, 3 diody, 2100lm.
Nie widziałem nic w tej cenie co by mogło zbliżyć się wydajnością i jakością światła.
Porównywalne latarki Gralmarine GL1, lub wrakowa LFM są 2x droższe.
"Ale za to są lepiej wykonane" - czyt. ładniejsze. :) i mają pojemniejsze baterie (świecą dłużej o około 40-50%)
Ogólnie Azon jest w miarę dobrą latarką, za bardzo niewielkie pieniądze. Czyli jest BARDZO DOBRYM wyborem.
Zauważ, że Azony które pojawiają się na rynku wtórnym zawsze trzymają dobrą cenę.

Opinia o Azonach jako o latarkach awaryjnych (bardziej niż innych producentów) jest wg mojego doświadczenia wyssana z palca. Mam co najmniej 5 znajomych pływających na azonach. Żadnemu z nich nigdy nic się z latarką nie stało.
Jednemu wybuchła :) bo gazowały mu tandetne akumulatorki.
 
 
 
waterman 



Stopień: D-Diver
Kraj:
Poland

Wiek: 59
Dołączył: 24 Maj 2005
Posty: 2349
Skąd: Warszawa
Wysłany: 10-10-2011, 10:33   

Grotto8 napisał/a:
Mam Azona od 2 lat, dzielonego, 3 diody, 2100lm.
mam taką samą. Działa bez problemowo. swieci bardzo ładnie, a czas pracy uzależniony jest tylko od zastosowanych akumulatorków. Najwiekszą zaletą ( moim zdaniem) jest możliwość zastosowania zwykłych baterii dostepnych w każdym kiosku i bazarku.
Kontakt z producentem, bardzo dobry
 
 
 
mike217 



Stopień: P2 i inne
Kraj:
Poland

Wiek: 42
Dołączył: 13 Kwi 2011
Posty: 451
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: 10-10-2011, 14:28   

Ja mam latarkę 9 diodową z małym kanistrem na 12 akumulatorków. Pomijając czas oczekiwania 5 tygodni, latarka ma się dobrze. Świeci rewelacyjnie, nic nie cieknie, wyłącznik intuicyjny, choć w grubych rękawicach problematyczny. Jakość wykonania jest dobra. Latarkę wykonano z duraluminium dobrej jakości, aczkolwiek ( moje wielkie hobby obróbka skrawaniem) jakość obróbki jest siermiężna. Latarka świeci jednak doskonale i kosztuje niewiele.
 
 
Torin 


Stopień: AOWD, NITROX
Kraj:
Poland

Wiek: 57
Dołączył: 25 Lip 2006
Posty: 78
Skąd: Kraków
Wysłany: 10-10-2011, 15:20   

Producent ma jakąś stronkę ??
/cóś słabo szukam chiba ;) /

Torin
 
 
 
Grotto8 


Stopień: Inst SDI
Kraj:
Poland

Wiek: 46
Dołączył: 23 Sie 2006
Posty: 882
Skąd: Płock
Wysłany: 10-10-2011, 15:38   

Producent nie ma strony.
Swoje latarki sprzedaje tylko przez allegro.
 
 
 
Torin 


Stopień: AOWD, NITROX
Kraj:
Poland

Wiek: 57
Dołączył: 25 Lip 2006
Posty: 78
Skąd: Kraków
Wysłany: 10-10-2011, 15:51   

Aha - dzięki :)
Już zwątpiłem w swoje zdolności odnajdywania firm w necie :D

Torin
 
 
 
Grzegorz_N 


Stopień: stary pierdziel
Kraj:
Poland

Wiek: 63
Dołączył: 16 Sie 2008
Posty: 274
Skąd: Katowice
Wysłany: 24-10-2011, 10:40   

Ja mam Azona Micro (tak się chyba nazywa) - taka bez zewnętrznego akumulatora na 3-ch diodach. Używam już 2 lata, bez problemów, może tylko konstrukcja obrotowego wyłącznika nie jest zbyt ergonomiczna ale można się przyzwyczaić. Światło daje super.
 
 
Fish 



Stopień: AOWD
Kraj:
Poland

Wiek: 53
Dołączył: 30 Gru 2009
Posty: 355
Skąd: Warszawa
Wysłany: 25-10-2011, 16:08   

Mam Azona Led 7000. Jak dla mnie rewelacja za taką cenę. Dodatkowo służy jako balast bo swoje z akumulatorami waży :)
 
 
mi_g 



Stopień: P2,Cave,nTMX
Kraj:
Poland

Wiek: 50
Dołączył: 15 Mar 2010
Posty: 1532
Skąd: Jaworzno
Wysłany: 27-10-2011, 07:59   

Moja żona ma Azona "mid" 3 diody akumulator w postaci 12 aku AA. Bardzo lubię tę latarkę: mały akumulator, długo świeci, swiatła dość dużo choć mniej niz Gralmarine KX-Narrow (ale tylko przez pierwsze 15min), umiarkowany kąt rozproszenia. Ja mam Azona 5000 albo 7000 daje więcej światła ale jak dla mnie gorsza. Aku z z dwoma akumulatorami ołowiowymi ma bardzo dużą średniće i sporo waży (równiez pod wodą). Srodkowy krążek światła kanciaty, nierówny i trochę za bardzo rozproszony jak dla mnie.
Co by nie mówić stosunek możliwości do ceny bardzo wysoki, choć pewnie mojego Azona wymienie z czasem na Gralmarine LED 10W, latarka żony zostanie.
 
 
adriano210 



Stopień: cft,owd,aowd,pzw,pgr
Kraj:
Ireland

Wiek: 41
Dołączył: 23 Lip 2010
Posty: 684
Skąd: dublin
Wysłany: 22-01-2013, 09:05   

ja mam dzielonego midi, i teraz kupiłem azona 2000 podoba mi się że daje dość rozproszone światło bo nadaje się do filmowania, cena rewelacyjna za tą kasę niczego lepszego się nie dostanie, dobry kontakt szybka dostawa.
 
 
 
Olaff 


Stopień: SM / Into To Cave
Kraj:
United Kingdom

Wiek: 43
Dołączył: 08 Lip 2011
Posty: 208
Skąd: Wroclaw / Edinburgh
Wysłany: 22-01-2013, 17:10   

Ja bede zamawial 3 Azon'y 7000 do Szkocji. Kilku miejscowych partnurow jest zainteresowanych, mam tylko nadzieje, ze wszystko bedzie ok, bo jak nie to mnie wyklna ;)
 
 
adriano210 



Stopień: cft,owd,aowd,pzw,pgr
Kraj:
Ireland

Wiek: 41
Dołączył: 23 Lip 2010
Posty: 684
Skąd: dublin
Wysłany: 22-01-2013, 20:02   

ja swoją dostałem po 4 dniach
 
 
 
posejdon5 

Stopień: CMAS **
Kraj:
Poland

Wiek: 46
Dołączył: 22 Wrz 2006
Posty: 1
Skąd: łÓDŹ
Wysłany: 29-01-2013, 22:25   latarki Azon

Olaff napisał/a:
Ja bede zamawial 3 Azon'y 7000 do Szkocji. Kilku miejscowych partnurow jest zainteresowanych, mam tylko nadzieje, ze wszystko bedzie ok, bo jak nie to mnie wyklna ;)


Witam.
Mam AZONA 7000. Porównywałem z gralmarine gl1 kumpla - bez porównania więcej światła daje azon. Wadą jest wg mnie kanister z akumulatorem. Bardzo duży i faktycznie swoje waży. Wykonanie - zdecydowanie gral jest bardziej dopieszczony ale za tą cenę.... Myślę,że jest warta tych pieniędzy. Czas oczekiwania u mnie krótki choć krążą opinie,że długo się czeka
pozdrawiam
 
 
Bartłomiej Grynda 


Kraj:
Poland

Dołączył: 29 Gru 2002
Posty: 307
Skąd: Wroclaw
Wysłany: 29-01-2013, 23:10   

Azon 7000 jest na diodach XM-L a porównywałeś ją z GL1 która jest na XR-E. To całkiem inne diody i latarki.Powinieneś porównać z GL7 która jest na takich samych diodach (XM-L). A teraz już na najnowszych XM-L2, o 20 % wydajniejszych.
Gralmarine
 
 
pawlos1976 


Kraj:
Poland

Dołączył: 10 Lis 2012
Posty: 501
Skąd: Szczytno
Wysłany: 30-01-2013, 07:43   

Bartłomiej Grynda napisał/a:
Azon 7000 jest na diodach XM-L a porównywałeś ją z GL1 która jest na XR-E. To całkiem inne diody i latarki.Powinieneś porównać z GL7 która jest na takich samych diodach (XM-L). A teraz już na najnowszych XM-L2, o 20 % wydajniejszych.
Gralmarine

Witam to i tak nie zmienia faktu że jest minimum 3 razy tańszy.
PZDR
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Dodaj do: Wypowiedź dla Wykop  Wypowiedź dla Facebook  Wypowiedź dla Wyczaj.to  Wypowiedź dla Gwar  Wypowiedź dla Delicious  Wypowiedź dla Digg  Wypowiedź dla Furl  Wypowiedź dla Google  Wypowiedź dla Magnolia  Wypowiedź dla Reddit  Wypowiedź dla Simpy  Wypowiedź dla Slashdot  Wypowiedź dla Technorati  Wypowiedź dla YahooMyWeb
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Administrator FORUM-NURAS uprzejmie informuje, że nie ponosi odpowiedzialności i w żaden sposób nie ingeruje w treść wypowiedzi
umieszczanych przez użytkowników na Forum. Zastrzega sobie jedynie prawo do usuwania i edytowania, w ciągu 24
godzin, postów o treści reklamowej, sprzecznej z prawem, wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej
czy tez propagujących przemoc oraz treści powszechnie uznanych za naganne moralnie, społecznie niewłaściwe i naruszających zasady regulaminu.
Przypominam, że osoby zamieszczające opinie, o których mowa powyżej, mogą ponieść za ich treść odpowiedzialność karną lub cywilną.

Serwis wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na Twoim komputerze. Technologia ta jest wykorzystywana w celach funkcjonalnych, statystycznych i reklamowych.
Pozwala nam określać zachowania użytkowników na stronie, dostarczać im odpowiednie treści oraz reklamy, a także ułatwia korzystanie z serwisu, np. poprzez funkcję automatycznego logowania.
Korzystanie z serwisu Forum-Nuras przy włączonej obsłudze plików cookies jest przez nas traktowane, jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz.
Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki.
Przeczytaj, jak wyłączyć pliki cookie i nie tylko
FORUM-NURAS topic RSS feed