Strona Główna FORUM-NURAS
Froum dla nurkujących i nie tylko ...

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy    KalendarzKalendarz
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat

Poprzedni temat «» Następny temat
Witam brać nurkową
Autor Wiadomość
Kaytec
[Usunięty]

Wysłany: 11-03-2004, 12:56   Witam brać nurkową

Serdecznie wszystkich witam i od razu pytam.

Jestem nurkiem (jak na razie teoretykiem) i chciałbym "przejść od słów do czynów"

Może jakiś dobry człowiek podpowie mi od czego zacząć kupując zestaw ABC.

Trochę już poszperałem i wstępnie wybrałem maskę Technisub Ventura. Co do płetw i fajki to nie mam pojęcia.

Proszę o ewentualne podpowiedzi licząc na wyrozumiałość szanownego Grona.

Serdecznie pozdrawiam

Kaytec
 
 
mariulo 


Dołączył: 22 Lis 2003
Posty: 182
Skąd: polska
Wysłany: 11-03-2004, 16:57   

Witam
No cześć. Skoro juz siedzę i grzebię w internecie/forum to napiszę.
Udziel sobie sam odpowiedzi na pytania;
1. gdzie zamierzasz nurkować? kraj czy ciepłe morza?
2. jak często zamierzasz to robić?
3.jesteś dużym zmarzluchem ?
4.ile kasy możesz przeznać na zakup ABC?
Po odpowiedzi na te pytania dokonasz wyboru.
Zasugeruję jednak rozwiązanie sprawdzające się wszędzie. Zaopatrz się w płetwy paskowe ( to czy to będzie pasek czy sprężyna zależy od modelu) wraz z butem piankowym 3-5mm. Dobrze by było, aby but miał na pięcie ostrogę (coś co przytrzyma pasek płetwy). Taki zestaw nie powinien kosztawać więcej niż koło 350 zet., no może z małym haczykiem.
Sprawdzaj sklepy internetowe i allegro.
Pozdrawiam
 
 
Pitt_M 



Stopień: jest ;)
Kraj:
Poland

Wiek: 63
Dołączył: 14 Mar 2003
Posty: 506
Skąd: warm-mazurskie
Wysłany: 12-03-2004, 09:06   

:razz: WITAMY :razz: :beer3: :szampan:
 
 
Garnett 



Stopień: wystarczający
Wiek: 43
Dołączył: 09 Paź 2003
Posty: 277
Skąd: Warszawa
Wysłany: 12-03-2004, 10:47   

Milo powitać kolejnego uczestnika forum .

Miło patrzeć jak brać nurkowa sie powieksza :)

Zycze jak najszybszego przejścia z teorii do praktyki.
 
 
 
Kuba 



Stopień: Wodnik Szuwarek
Kraj:
Bangladesh

Wiek: 47
Dołączył: 23 Mar 2003
Posty: 635
Skąd: Warszawa
Wysłany: 12-03-2004, 13:00   

Czesc,

witaj, a odnosnie pytan to...
Ventura jest moim zdaniem dobrym wyborem. kosztuje calkiem ok, a jest wygodna i niezle wykonana. od pewnego czasu ich uzywam i sobie chwale (jedna co prawda niedawno rozwalilem, ale to na wlasne zyczenie :'-(

jezeli chodzi o pletwy, jesli tylko nie zamierzasz ograniczyc sie wylacznie do snorklingu w cieplych wodach to wyberzy te z paskiem. sa bardziej uniwesalne. w morzu czerwonym itp nie bedzie Cie za goraca, a u nas bedzie w porzadku. nie polecalbym pletw kaloszowych w trakcie nurkowan w naszych wodach. no i w paskowych mozesz spokojnie spacerowac po dnie w takiej np. Chorwacji bez strachu ze wejdziesz na jezowca (buty powinny miec wzmocniona podeszwe)
sa "dwa typy" pletw - tradycyjne - twarde i proste (typu Stratosa - ja go uzywam i b. chwale) oraz takie "zabie" - podobno duzo wygodniejsze w manewrowaniu.nie wiem jak to wyglada, nie chcialo mi sie jeszcze takich testowac. na pewno sa sporo drozsze

a fajka...na pewno z zaworkiem. ja od lat kupuje technisub'y - koszt ok 70pln, ladne, wygodne, trwale (mozna spokojnie kogos nia zdzielic po glowie za jakies glupie wyglupy :-) ) poza zaworkami (i ew kapturkiem na koncu zabezpieczajacym przed fala) raczej wszystko jedno jaka fajke kupisz

pozdrawiam
Kuba
 
 
Henryk Cieszyński 

Stopień: wystarczający
Kraj:
Poland

Wiek: 63
Dołączył: 06 Mar 2004
Posty: 113
Skąd: Rzeszów
Wysłany: 13-03-2004, 11:01   powitanko

pozdrowionka z południowego-wsch.od Henia
Co do zakupu własnego sprzętu myślę abyś poradził sie osoby z pewnym stazem nurkowym a jeszcze lepiej jak by ta osoba poświęciła ci trochę czasu i pomogła ci w sklepie ,z doświadczenia wiem jak można ulec sprzedawcy w sklepie i kupić towar inny niż planowaliśmy co nie znaczy gorszy ,ale np.droższy.Udanych zakupów!!!!
 
 
 
Aston 



Stopień: SSI PSAI
Kraj:
Vatican

Wiek: 60
Dołączył: 09 Kwi 2003
Posty: 617
Skąd: Wrocław
Wysłany: 14-03-2004, 03:05   

:wave: :shirt:

Witam... :drink:

zycze udanego FN

dla wszystkich!

:wave: :wave:
 
 
 
Surzyn 


Stopień: CMAS/SSI
Kraj:
Poland

Wiek: 46
Dołączył: 14 Mar 2004
Posty: 9
Skąd: Warszawa
Wysłany: 14-03-2004, 11:20   

Witaj!
Oprocze rad kolegow, moge tylko dodac tyle: sprzet najprostszy najrzadziej zawodzi bo nie ma sie co w nim popsuc... Dlatego odradzam wszelkie fajki z zaworkami, z karbowanym wezykiem etc... Doradzam tez zebys zdublowal sobie ABECA, z podzialem na basenowy i wyjazdowy. NA basen pletwy kaloszowe (na pewno widziales na basenie facetow w slipkach i butach:-) no i maska o malej objetosci (sporasub, old schoolowa FUTURA scubapro, badz kazda ktora ci sie spodoba) Pamietam facetow ktorzy na basenie probowali przdmuchac rozne "panoramiczne" maski i nie polecam. A sprzet wlasciwy czyli wyjazdowy rzeczywiscie warto zebys wraz z kims doswiadczonym dokonal analizy swoich potrzeb i starannie do tego sprzet dobral. Pozdrawiam i zycze ci duzo radosci z nurkowania. Surzyn.
 
 
 
Kaytec
[Usunięty]

Wysłany: 15-03-2004, 12:11   dzieki za info

Serdeczne dziękuję wszystkim za podpowiedzi dotyczące zakupu sprzętu.
Z tego co wywnioskowałem (a zaznaczam ,że nie jestem zbyt błyskotliwy)
to zależy gdzie będę nurkował.
Większośc nurkowań będzie u nas w kraju natomiast na wakcje mam zamiar ponurkować w Chorwacji.
Myślałem o zakupie płetw kaloszowych ale sądząc z wypowiedzi nie jest to najlepszy pomysł.

Dzięki raz jeszcze

Kaytec
 
 
t0m1 


Kraj:
Puerto Rico

Wiek: 45
Dołączył: 18 Mar 2003
Posty: 329
Skąd: Polnoc
Wysłany: 15-03-2004, 12:52   

kalosze na 100% nie pasuja do temperatury naszych wod otwartych
 
 
 
Kaytec
[Usunięty]

Wysłany: 15-03-2004, 12:53   

t0m1 napisał/a:
kalosze na 100% nie pasuja do temperatury naszych wod otwartych


A czy mogę wiedzieć z jakiego powodu ?
 
 
Kuba 



Stopień: Wodnik Szuwarek
Kraj:
Bangladesh

Wiek: 47
Dołączył: 23 Mar 2003
Posty: 635
Skąd: Warszawa
Wysłany: 15-03-2004, 13:02   

najlepiej sprobuj, to raz dwa zrozumiesz :razz:

Kuba
ps. jak masz bucika to cala stopa jest chroniona przed zimnem. neopren w koncu po to sie stozuje by bylo cieplej. jesli zalozysz kaloszowke na dluzszego nurka to:
1. czesc stopy bedzie "gola"
2. sam sobie odpowiedz na pytanie jakie wlasnosci termiczne moze miec guma(plastik) kaloszowki? i jaka szczelnosc
po parunastu minutach typowego nurka wyskoczylbyc z zimna i nie chcial wracac. Pamietaj - czlowiek (w tym nurek :) ) najbardizej marznie...w dlonie i stopy!
 
 
t0m1 


Kraj:
Puerto Rico

Wiek: 45
Dołączył: 18 Mar 2003
Posty: 329
Skąd: Polnoc
Wysłany: 15-03-2004, 13:13   

tak jak powiedzial Kuba. jedyne gdzie nadaja sie kalosze to tak jak juz ktos napisal na basen. A nie sposob tak dobrac rozmiaru kalosza, zeby mozna w nim bylo na gola stopke sie popluskac, a do tego jeszcze na bucik czy skarpetke go wcisnac.
 
 
 
Kaytec
[Usunięty]

Wysłany: 15-03-2004, 13:48   ciąg dalszy durnych pytań..

Cytat:
sam sobie odpowiedz na pytanie jakie wlasnosci termiczne moze miec guma(plastik) kaloszowki? i jaka szczelnosc
po parunastu minutach typowego nurka wyskoczylbyc z zimna i nie chcial wracac. Pamietaj - czlowiek (w tym nurek :) ) najbardizej marznie...w dlonie i stopy!


Prosze wybaczyć moją ignorancję - ale czy zakładasz, ze nurkować będę w piance ?
 
 
t0m1 


Kraj:
Puerto Rico

Wiek: 45
Dołączył: 18 Mar 2003
Posty: 329
Skąd: Polnoc
Wysłany: 15-03-2004, 14:15   

Kaytec napisał/a:
Prosze wybaczyć moją ignorancję - ale czy zakładasz, ze nurkować będę w piance ?

A bez??? Czy moze kaloszowki na buty od suchacza bedziesz zakladal :roll:
 
 
 
Kaytec
[Usunięty]

Wysłany: 15-03-2004, 14:19   

[qute]
A bez??? Czy moze kaloszowki na buty od suchacza bedziesz zakladal :roll: [/quote]

Przecież mówiłem , ze jestem zupełnie początkujacy - mój poziom wiedzy=beton - stąd te idiotyczne pytania.
 
 
Kuba 



Stopień: Wodnik Szuwarek
Kraj:
Bangladesh

Wiek: 47
Dołączył: 23 Mar 2003
Posty: 635
Skąd: Warszawa
Wysłany: 15-03-2004, 14:40   

Kaytku, nie obrazaj sie (ani nie przejmuj)....ludzka rzecz nie wiediec...
zakladamy ze bedziesz nurkowac w piance - wiekszosc poczatkujacych tak zaczyna (choc znam jeden wyjatek).
jesli bys wybral suchacza to po prostu musisz miec platwe paskowa. nurkowania bez pianki (np. czasem spotykane w cieplych wodach t-shirty czy pianeczki typu np. 3mm) w naszych warunkach klimatycznych po prostu sie nie sprawdzaja.
komfort termiczny to jedna z wazniejszych rzeczy jakie powinienes brac pod uwage kompletujac sprzet do nurkowania w PL. porozmawiaj zreszta o tym z instruktorem, na pewno opowie Ci kilka wesolych anegdot o tym co to sie pod woda nie dzialo, jak czasami ludzie zacznali marznac...
pozdrawiam
Kuba
 
 
Kaytec
[Usunięty]

Wysłany: 15-03-2004, 14:56   

Kuba napisał/a:
Kaytku, nie obrazaj sie (ani nie przejmuj)....ludzka rzecz nie wiediec...

Ależ skąd ja się wcale nie obrażam - pisze tylko co by wszyscy wiedzieli ,że niewiele wiem i "trzeba mnie wszystko od początku wyłuszczyć"


Cytat:

zakladamy ze bedziesz nurkowac w piance - wiekszosc poczatkujacych tak zaczyna (choc znam jeden wyjatek).

A to teraz juz wiem , ze brakuje mi jeszcze pianki...:)

Cytat:
jesli bys wybral suchacza to po prostu musisz miec platwe paskowa.

I wtedy nie potrzebne są "buciki" ? Widzisz jaki bystrzacha ze mnie :)

Cytat:

nurkowania bez pianki (np. czasem spotykane w cieplych wodach t-shirty czy pianeczki typu np. 3mm) w naszych warunkach klimatycznych po prostu sie nie sprawdzaja.
komfort termiczny to jedna z wazniejszych rzeczy jakie powinienes brac pod uwage kompletujac sprzet do nurkowania w PL. porozmawiaj zreszta o tym z instruktorem, na pewno opowie Ci kilka wesolych anegdot o tym co to sie pod woda nie dzialo, jak czasami ludzie zacznali marznac...


Teraz to prawie wszystko jasne. Dzięki za cierpliwość
Pozdrawiam

Kaytec
 
 
t0m1 


Kraj:
Puerto Rico

Wiek: 45
Dołączył: 18 Mar 2003
Posty: 329
Skąd: Polnoc
Wysłany: 15-03-2004, 15:46   

Do pianki tez lepiej paskowe pletwy pasuje. Koloszki najlepsze sa na gole stopy :mrgreen:
A jak bedziesz kupowal pianke to zastanow sie czy moze lepiej ciut poczekac albo kredycik jakis wziac i suchy skafander zakupic? Suchy skafander to najlepsze rozwiazanie na nasze wody. Zawsze czysto, zawsze sucho, zawsze cieplo :mrgreen:
 
 
 
Aston 



Stopień: SSI PSAI
Kraj:
Vatican

Wiek: 60
Dołączył: 09 Kwi 2003
Posty: 617
Skąd: Wrocław
Wysłany: 15-03-2004, 15:52   

:wave:

Witam serdecznie!
:beer: :drink: :trawa: ;OK;

:wave: :wave:
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Dodaj do: Wypowiedź dla Wykop  Wypowiedź dla Facebook  Wypowiedź dla Wyczaj.to  Wypowiedź dla Gwar  Wypowiedź dla Delicious  Wypowiedź dla Digg  Wypowiedź dla Furl  Wypowiedź dla Google  Wypowiedź dla Magnolia  Wypowiedź dla Reddit  Wypowiedź dla Simpy  Wypowiedź dla Slashdot  Wypowiedź dla Technorati  Wypowiedź dla YahooMyWeb
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Administrator FORUM-NURAS uprzejmie informuje, że nie ponosi odpowiedzialności i w żaden sposób nie ingeruje w treść wypowiedzi
umieszczanych przez użytkowników na Forum. Zastrzega sobie jedynie prawo do usuwania i edytowania, w ciągu 24
godzin, postów o treści reklamowej, sprzecznej z prawem, wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej
czy tez propagujących przemoc oraz treści powszechnie uznanych za naganne moralnie, społecznie niewłaściwe i naruszających zasady regulaminu.
Przypominam, że osoby zamieszczające opinie, o których mowa powyżej, mogą ponieść za ich treść odpowiedzialność karną lub cywilną.

Serwis wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na Twoim komputerze. Technologia ta jest wykorzystywana w celach funkcjonalnych, statystycznych i reklamowych.
Pozwala nam określać zachowania użytkowników na stronie, dostarczać im odpowiednie treści oraz reklamy, a także ułatwia korzystanie z serwisu, np. poprzez funkcję automatycznego logowania.
Korzystanie z serwisu Forum-Nuras przy włączonej obsłudze plików cookies jest przez nas traktowane, jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz.
Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki.
Przeczytaj, jak wyłączyć pliki cookie i nie tylko
FORUM-NURAS topic RSS feed