Strona Główna FORUM-NURAS
Froum dla nurkujących i nie tylko ...

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy    KalendarzKalendarz
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat

Poprzedni temat «» Następny temat
CB Radia
Autor Wiadomość
KSD
[Usunięty]

Wysłany: 02-11-2011, 23:14   CB Radia

Taki temat pośrednio nurkowy...
Z pewnością każdy z nas wybiera się często bliżej lub dalej swoim nurkowozem na jakieś nurkowisko, a CB'ik na pokładzie pomaga nie tylko uniknąć mandatów ale usprawnia komunikację gdy jedzie się na dwa/trzy auta. Rzucam temat bo akurat jestem w trakcie wymiany sprzętu i jakieś uwagi moga być pomocne, a ogólnie może wymiana informacji w tym temacie przyda się innym.

Jakie radia i jakie anteny posiadacie w swoich samochodach i jak się sprawują?
Ktoś ma większe doświadczenia i może polecić jakieś konkretne zestawy?
 
 
futrzak 

Stopień: OWD
Kraj:
Poland

Wiek: 48
Dołączył: 07 Maj 2011
Posty: 71
Skąd: Nowy Targ
Wysłany: 02-11-2011, 23:56   

Uniden pro520xl najlepszy w swojej cenie, prosty, dobry, dirowski, prawie gue :) plus antena ca. 145 cm np. Lemm. Tylko radyjko koniecznie oryginał zamienniki są niewiele warte
 
 
 
Marcin13736
[Usunięty]

Wysłany: 03-11-2011, 00:56   

Polecam ww. zestaw. Z tym tylko,że osobiście posiadam antenę ML145 (sirio). Sprzęt godny zakupu. Chyba, że chcesz być DIR na 100%, to wtedy musisz mieć President Jerry lub Jackson...
Ale kasa razy 2 :)
 
 
JACooL 


Stopień: full TMX
Kraj:
Poland

Wiek: 48
Dołączył: 02 Cze 2010
Posty: 192
Skąd: Zgierz
Wysłany: 03-11-2011, 06:22   

Staaare dobre czasy mi przypomniales, ale wtedy nikt nie nosil przy sobie telefonu.
Anten na domach zostalo bardzo malo, tylko mobilom powyrastaly baty z dachow.
Moze chcesz kupic mojego Lincolna ? <joke> do auta srednio sie nadaje ;)

DIRowskie to jest mocowanie anteny na stale do dachu, nie rynienki i inne magnesowki :P
 
 
KSD
[Usunięty]

Wysłany: 03-11-2011, 18:29   

Własnie słyszałem, że ten Uniden 520 to dobre radio (szczególnie w stosunku jakość/cena). Tyle tylko, że teraz w sprzedaży są praktycznie tylko M-techy, niby produkowane na zespołach Uniden'a.

Co zaś do anten, to podobnież właśnie te SIRIO są obecnie jednymi z najlepszych. Ta ML-145 ma świetne recenzje ale podobno to też jedna z najczęściej podrabianych anten, a z podróbkami już różnie bywa. Zastanawiam się więc nad zakupem SIRIO Turbo 2000 (jeszcze fajniejsza jest SIRIO Turbo 5000 - ale ta jest 2 metrowa i osobówka będzie wyglądać trochę jak zdalnie sterowany samochodzik, poza tym nie zmieści się do bagażnika gdyby chcieć ją ściągnąć z dachu).


Tymczasem... w sumie w tych porównaniach do naszego DIR światka, jest sporo prawdy. Przejrzałem sobie dokładniej jedno z CB forów i tak jak np wspomniał JACooL - ci co mają anteny na magnesach są REC, a Ci co mają na stałe do dachu są TEC :ping: Nowe radia Presidenta nie są DIR, bo są zbyt kolorowe i zbyt plastikowe :ping: Podobno najbardziej DIRowskie są wspomniany Uniden i Cobra 29, a z anten własnie Sirio.
Ostatnio zmieniony przez KSD 03-11-2011, 18:32, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
jaros4 



Stopień: Rugby-Oświęcim
Kraj:
Jamaica

Wiek: 55
Dołączył: 07 Cze 2007
Posty: 1787
Skąd: oswiecim
Wysłany: 03-11-2011, 19:06   

czy rzeczywiscie komunikacja via cb na drodze pozwala uniknac mandatow?ludziskom chce sie klachac przez cb,w dobie telefonii kom?
czemu pytam?tez bym se zalozyl radyjko do mojej ciezaroweczki.bylbym jak taki zeb macahan :humor:
 
 
KSD
[Usunięty]

Wysłany: 03-11-2011, 19:48   

jaros4 napisał/a:
czy rzeczywiscie komunikacja via cb na drodze pozwala uniknac mandatow?


Zdecydowanie tak. Wiadomo, że nie w każdym wypadku ale różnica jest kolosalna. W większości wypadków o patrolu stojącym w krzakach, wiemy już kilkanaście/kilkadziesiąt kilometrów wczesniej. Poza tym zestaw CB do samochodu, to koszt jednego większego mandatu, więc bardzo szybko się zwraca. Ale radio to nie tylko "miśki z suszarką" ale także informacje drogowe - o korkach, objazdach, pijaczkach idących w nocy poboczem itp.

jaros4 napisał/a:
ludziskom chce sie klachac przez cb,w dobie telefonii kom?


CB i komórki to w sumie dwie różne bajki. Jadąc drogą możesz wymienić się informacjami praktycznie z każdym innym pojazdem wyposażonym w CB, a więc z osobami nieznajomymi, których telefonów nie znamy. Informacja jest też bardzo szybka - "klik" i już mówimy. Jak się jedzie ze znajomymi na dwa auta to też jest to bardzo fajne - można między sobą rozmawiać, np. "popatrz w lewo jaki ciwkawy budynek", "zatrzymajmy się na tym parkingu, wygląda na ładny", "możesz wyprzedzać, droga czysta" itp. Kwestia natychmiastowej, a do tego darmowej komunikacji - nim wybralibyśmy numer tel. kom. byłoby czasami po zawodach.
 
 
Marcin13736
[Usunięty]

Wysłany: 03-11-2011, 20:18   

dodatkowo posiadając CB wiesz o nieoznakowanych autkach policji poruszających się w twojej okolicy. Kolega z pracy wolał kupić antyradar za 600zł- super wypas! Dostał 500zł i 10pkt jak go namierzyli z 500m jadąc za nim autostradą....
I ty widać wyższość CB nad antyradarem ;)
A dyskutowaliśmy chyba z 2 tygodnie...
 
 
jaros4 



Stopień: Rugby-Oświęcim
Kraj:
Jamaica

Wiek: 55
Dołączył: 07 Cze 2007
Posty: 1787
Skąd: oswiecim
Wysłany: 03-11-2011, 21:42   

czy na poczatek wystarczy model za ok.160 pln z np. media market?
 
 
wagrzes 

Stopień: P
Kraj:
Poland

Wiek: 54
Dołączył: 30 Gru 2007
Posty: 247
Skąd: Wysokie Maz
Wysłany: 03-11-2011, 21:56   

jaros4 napisał/a:
czy na poczatek wystarczy model za ok.160 pln z np. media market?

Jak chcesz, żeby mówiono Ci przez nie, żebyś je wyrzucił, to warto.
 
 
jaros4 



Stopień: Rugby-Oświęcim
Kraj:
Jamaica

Wiek: 55
Dołączył: 07 Cze 2007
Posty: 1787
Skąd: oswiecim
Wysłany: 03-11-2011, 22:05   

ale nie moge wydac na cb wiecej niz na ciezarowke :ping:
 
 
KSD
[Usunięty]

Wysłany: 03-11-2011, 22:43   

jaros4 napisał/a:
czy na poczatek wystarczy model za ok.160 pln z np. media market?


A co to dokładnie za model o którym mówisz?


Jak chcesz to za te 160 zł (włącznie z kosztami przesyłki), mogę wysłać Ci zestaw jaki miałem do tej pory: Midland Alan 100 Plus (zasilany wtyczką do zapalniczki samochodowej) wraz z całkiem przyzwoitą anteną Wilson Little Wil (mocowana na podstawie magnetycznej). Używane jakieś 2 lata, wszystko w pełni sprawne. Od razu mówię, że nie jest to jakiś mega ekstra sprzęt ale na początek na pewno wystarczający.

 
 
Marcin13736
[Usunięty]

Wysłany: 04-11-2011, 04:11   

Z racji wykonywanego zawodu, proponuję podłączyć CB bespośrednio do instalacji autka, a już na pewno przewodu masowego. Lepiej takie radio "stroi". Czyli mamy lepsze dopasowanie i mniej zakłuceń przy odbiorze...
Ostatnio zmieniony przez Marcin13736 04-11-2011, 04:12, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
klon 



Stopień: ntmx instructor
Kraj:
Poland

Dołączył: 20 Kwi 2009
Posty: 932
Skąd: Poznań
Wysłany: 04-11-2011, 07:53   

Generalnie dobrze jest udać się do punktu serwisu CB - zmierzą SWR i zestroją jak trzeba
jeżeli antena jest na magnes - nie trzeba jej "zmasować", ale jeżeli na uchwyt to faktycznie warto...

Wybierz antenę do potrzeb - ja jeżdżę czasami w terenie - jak przejeżdżałem przez krzaki albo pod niskimi drzewami w zasadzie wszystkie anteny poległy - na magnes spadały a na uchwyt się łamały.
w końcu udało mi się kupić antenę Presidenta - niestety długa, bo 2m, ale ma spiralę na dole, która pozwala antenie położyć całkiem poziomo w każdym kierunku i temat się rozwiązał

jak bedziesz kupował na uchwyt to weź pod uwagę dość prozaiczny problem jakim jest wjazd na parkingi podziemne lub wielopoziomowe w centrach handlowych... mozna się nie zmieścić ;-)
Ostatnio zmieniony przez klon 04-11-2011, 07:53, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
futrzak 

Stopień: OWD
Kraj:
Poland

Wiek: 48
Dołączył: 07 Maj 2011
Posty: 71
Skąd: Nowy Targ
Wysłany: 04-11-2011, 08:21   

Choć sirio wskazana przez marcina13736 jest lepsza od lekka to lek jest wygodniejszy, ma regulacje pochylu na drugie i można ja złożyć w każdej chwili, ma deskę u podstawy i 100cm to jest wystarczająco, aby na bieżąco czyste info na drodze zbierać. Trzeba tylko się pije żyć żeby 520xl kupić oryginalnego, ponieważ sprzedaż ich jest oficjalnie zabroniona
 
 
 
ramzes78 


Stopień: Rekreacyjny
Kraj:
Poland

Dołączył: 20 Lip 2008
Posty: 319
Skąd: Łódź
Wysłany: 04-11-2011, 14:42   

Nie kupuj CB "market chińczyka" bo to szumofon nie radio. Niestety jak i wszystko co dobre także radio które coś więcej z siebie da kosztuje parę złotówek więcej.
No i antena- element który w zestawie ma większe znaczenie niż radio, jak się da to mocowany do auta nie na magnesie.
Co do sprawdzonych przez parę latek jazdy po kraju modeli antena np Midlanda ML-145, radyjko proponowany tu Uniden 520 (jak znajdziesz 510 to też jest ok) lub np Midland 220.
Szumofonów w firmie przerobiliśmy sporo- strata kasy i nerwów.
Masz pytania pisz, akurat ostatnio się tak poukładało że mocno siedzę w tym temacie :)
Jak masz dobrze ustawiony zestaw to w kabinie jest cicho, lecą tylko komunikaty (to co ludziska nadają) i praktycznie zero szumu i trzasków. Na kiepskich zestawach łeb zacznie Cię boleć po godzinie:)
 
 
marcin7 

Stopień: odpowiedni
Kraj:
Poland

Dołączył: 19 Sie 2011
Posty: 102
Skąd: S-ki
Wysłany: 05-11-2011, 00:32   

Moim zdaniem kupno unidena jest nieopłacalne. Ceny są z kosmosu. Lepiej dołożyć parę złotych i kupić presidenta. Jak się dobrze poszuka to używane radyjko można kupić taniej niż uniden.
 
 
jacekvw 



Kraj:
Saint Kitts and Nevis

Dołączył: 03 Maj 2011
Posty: 336
Skąd: Szczecin ek
Wysłany: 05-11-2011, 20:21   

marcin7 napisał/a:
Moim zdaniem kupno unidena jest nieopłacalne. Ceny są z kosmosu. Lepiej dołożyć parę złotych i kupić presidenta. Jak się dobrze poszuka to używane radyjko można kupić taniej niż uniden.


rozbierałeś kieyś presideta?? wiesz co jest na płycie napisane
zgadnij lub rozkreć swojego
 
 
marcin7 

Stopień: odpowiedni
Kraj:
Poland

Dołączył: 19 Sie 2011
Posty: 102
Skąd: S-ki
Wysłany: 06-11-2011, 06:50   

Nie rozbierałem i nie zamierzam. W jakim celu mam to robić? Mam presidenta johny II, którego kupiłem za około 250 zł. Uważam, że lepiej kupić coś markowego niż unidena, który nie dość, że nie ma homologacji, to na dodatek cenę ma z kosmosu. Nie znam się za bardzo w tym temacie, ale z tego co czytałem to porządnych unidenów już nie ma, większość to chińczyki, o których jakości lepiej nie mówić. Teraz kiedy presidenta można kupić w cenie unidena chińczyka to wybór jest oczywisty.
 
 
futrzak 

Stopień: OWD
Kraj:
Poland

Wiek: 48
Dołączył: 07 Maj 2011
Posty: 71
Skąd: Nowy Targ
Wysłany: 06-11-2011, 09:53   

Nie znasz się, podejrzewasz, piszesz, nie wiesz co piszesz, nie rozbierales nie zamierzasz. Posłuchaj rady i rozkręc swoje radio oswieci cię. Nie marnuj czasu pisaniem niczego. KSD zadał proste pytanie i dostał prosta odpowiedz
Ostatnio zmieniony przez futrzak 06-11-2011, 09:54, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Dodaj do: Wypowiedź dla Wykop  Wypowiedź dla Facebook  Wypowiedź dla Wyczaj.to  Wypowiedź dla Gwar  Wypowiedź dla Delicious  Wypowiedź dla Digg  Wypowiedź dla Furl  Wypowiedź dla Google  Wypowiedź dla Magnolia  Wypowiedź dla Reddit  Wypowiedź dla Simpy  Wypowiedź dla Slashdot  Wypowiedź dla Technorati  Wypowiedź dla YahooMyWeb
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Administrator FORUM-NURAS uprzejmie informuje, że nie ponosi odpowiedzialności i w żaden sposób nie ingeruje w treść wypowiedzi
umieszczanych przez użytkowników na Forum. Zastrzega sobie jedynie prawo do usuwania i edytowania, w ciągu 24
godzin, postów o treści reklamowej, sprzecznej z prawem, wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej
czy tez propagujących przemoc oraz treści powszechnie uznanych za naganne moralnie, społecznie niewłaściwe i naruszających zasady regulaminu.
Przypominam, że osoby zamieszczające opinie, o których mowa powyżej, mogą ponieść za ich treść odpowiedzialność karną lub cywilną.

Serwis wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na Twoim komputerze. Technologia ta jest wykorzystywana w celach funkcjonalnych, statystycznych i reklamowych.
Pozwala nam określać zachowania użytkowników na stronie, dostarczać im odpowiednie treści oraz reklamy, a także ułatwia korzystanie z serwisu, np. poprzez funkcję automatycznego logowania.
Korzystanie z serwisu Forum-Nuras przy włączonej obsłudze plików cookies jest przez nas traktowane, jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz.
Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki.
Przeczytaj, jak wyłączyć pliki cookie i nie tylko
FORUM-NURAS topic RSS feed