Strona Główna FORUM-NURAS
Froum dla nurkujących i nie tylko ...

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy    KalendarzKalendarz
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat

Poprzedni temat «» Następny temat
CB Radia
Autor Wiadomość
marcin7 

Stopień: odpowiedni
Kraj:
Poland

Dołączył: 19 Sie 2011
Posty: 102
Skąd: S-ki
Wysłany: 06-11-2011, 10:09   

Będę pisał co mi się żywnie podoba. To moje zdanie i nic ci do tego. Skoro wypowiada się fachowiec od cb to może napisać o co mu chodzi. Nie będę rozbierał mojego radyjka tylko po to żeby stracić gwarancję. I poza tym co mi to da skoro nie mam do porównania unidena? Dlatego skoro masz taką wiedzę mógłbyś się nią podzielić, a nie pisać nic nie wnoszące posty. Poza tym uniden 520 wcale nie jest taki chwalony na forach cb.
Ostatnio zmieniony przez marcin7 06-11-2011, 10:10, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
futrzak 

Stopień: OWD
Kraj:
Poland

Wiek: 49
Dołączył: 07 Maj 2011
Posty: 71
Skąd: Nowy Targ
Wysłany: 06-11-2011, 11:13   

Po to jest forum, aby pisać tylko dobrze by było aby każdy post coś wnosił do dyskusji, miałeś rozkręcić swoje radio, bo tez masz unidena. Jeśli cię urazil. Mój post to sorry nie o to chodziło pozdrawia futrzak
 
 
 
siasio 

Stopień: owd, pl1
Kraj:
Poland

Wiek: 38
Dołączył: 03 Maj 2011
Posty: 4
Skąd: sokołów podlaski
Wysłany: 06-11-2011, 11:17   

po rozkreceniu presidenta w niektorych seriach bez porównan zobaczyl bys na plytce napis uniden. czy we wszystkich modelach nie wiem.
 
 
 
marcin7 

Stopień: odpowiedni
Kraj:
Poland

Dołączył: 19 Sie 2011
Posty: 102
Skąd: S-ki
Wysłany: 06-11-2011, 12:24   

futrzak napisał/a:
Po to jest forum, aby pisać tylko dobrze by było aby każdy post coś wnosił do dyskusji, miałeś rozkręcić swoje radio, bo tez masz unidena. Jeśli cię urazil. Mój post to sorry nie o to chodziło pozdrawia futrzak

Masz rację post powinien coś wnosić. Niestety nie można tego powiedzieć o twoich postach. Dlaczego? Pierwszy twój post jest subiektywny nie poparty żadnymi innymi opiniami. Twierdzisz tylko, że uniden jest najlepszy w tej cenie. To jest absurd. Wcale nie jest najlepszy. Gdyby kosztował 120 zł to bym się z ta opinia zgodził, ale według ceneo można go kupić za około 240 zł, na allegro szukają idiotów za 260 zł. To żadna rewelacja, tym bardziej, że radio jest bez homologacji, musi być porządnie przestrojone. W tej cenie znajdziemy inne o wiele lepsze cb radyjka. Być może żyjesz jeszcze czasami, w których unidena można było kupić poniżej 200 zł, a odpowiednik president johny II kosztował ponad 500 zł. Tym czasem wiele się zmieniło i presidenta można kupić używanego w dobrym stanie za 250-300 zł, a uniden kosztuje 200-260 zł. Za około 50 zł więcej mamy markowy produkt, może nie najwyższych lotów, ale przynajmniej wiem co mam, czego nie można powiedzieć o unidenach sprzedawanych na allego. Nie zamierzam rozkręcać mojego radyjka i w związku z tym proszę o napisanie wnoszącego coś posta w którym odpowiesz mi:
1. Jak rozpoznać oryginalnego unidena??
2. W czym uniden jest lepszy od jego klona presidenta johny II?
Mam nadzieję, że uzyskam szczegółową odpowiedź. Pomóż koledze z forum, nie chcę zostać nabity w butelkę przez sprzedawców z allegro, bo jeśli uniden rzeczywiście jest taki dobry, to chętnie go kupię.
 
 
futrzak 

Stopień: OWD
Kraj:
Poland

Wiek: 49
Dołączył: 07 Maj 2011
Posty: 71
Skąd: Nowy Targ
Wysłany: 06-11-2011, 21:52   

Używaj swego radyjka i spij spokojnie jest na pewno najlepsze dla ciebie i innych wg. Ciebie
 
 
 
marcin7 

Stopień: odpowiedni
Kraj:
Poland

Dołączył: 19 Sie 2011
Posty: 102
Skąd: S-ki
Wysłany: 06-11-2011, 22:11   

To samo można powiedzieć o tobie. Dziękuję za kolejny wiele wnoszący post. Widać, że posiadasz olbrzymią wiedzę na temat uniden-a.
 
 
frankie 

Stopień: technical diver
Kraj:
Poland

Wiek: 49
Dołączył: 23 Maj 2010
Posty: 11
Skąd: Lublin
Wysłany: 07-11-2011, 09:52   

Ja używam starego Presidenta Herberta(pierwsza wersja)+ Sirtel Santiago 1200 na magnesie(2m),
radio ma dobrze działające filtry które eliminują zakłócenia co skutkuje ciszą w samochodzie no i raczej się nie zdarza żeby ktoś mnie nie słyszał :)
mam jeszcze mikrofon ze wzmocnieniem wrażenie jakbym nadawał z bazy...
 
 
klon 



Stopień: ntmx instructor
Kraj:
Poland

Dołączył: 20 Kwi 2009
Posty: 932
Skąd: Poznań
Wysłany: 07-11-2011, 10:17   

Ja używam Lemm Tiger 27 + antena Prsidenta (niestety modelu nie podam bo opakowanie wywaliłem a na antenie nie ma oznaczenia :-( )
Na moje potrzeby wystarczy - ładnie tłumi szumy i nieźle mnie słychać

pewnie są lepsze - wybór i tak należy do Ciebie :-)

pozdrawiam i życzę miłego używania obojętnie co wybierzesz ;-)
k

[ Dodano: 07-11-2011, 10:38 ]
a - tak jeszcze uzupełnię moje skromne doświadczenia ;-) - może do czegoś się przydadzą założycielowi wątku:
wcześniej używałem Cobra 19DX z anteną Sirio ML142 na magnes.

też wystarczało na moje potrzeby - jak widać nie są zbyt wygórowane jeżeli chodzi o CB :-D

pozdrawiam
k
 
 
przemo 


Stopień: mierny
Kraj:
Poland

Wiek: 45
Dołączył: 03 Kwi 2010
Posty: 110
Skąd: Langendorf
Wysłany: 05-12-2011, 23:36   

siemka,
nawet nie wiecie jak mi sie morda uśmiechnęła jak zobaczyłem temat. to były czasy, było minęło. Z wielkim sentymentem wspominam niezniszczalną Cobre 19 plus i antene 5/8 na dachu. radio sprawowało sie rewela ale czasy CB sie skończyły radio sprzedałem i tyle... Po paru latach okazało sie że CB wraca do łask, przepisy łagodnieją więc stwierdziłem , że czas odkurzyć starą pasje, na początek pozyczyłem od kumpla Cobre 19 dx jkiś nowy wypasiony model z ciekłokrystalicznym wyświetlaczem zapakowałem do auta i..... wywaliłem badziewie szzybciej niż montowałem chłam okropny, chinol pełną gębą. wkurzony na Alleg.... znalazlem starą cobre 19dx z tym ze w cenie nowego modelu w sklepie :bee; zagadalem ze sprzedawcą zeby stargowac, gość sie rozesmial ze moze mi nówke taniej sprzedac a jak chcem tą starą to juz dobrze wiem czemu. I kupiłem starą poczciwą Cobre19 dx pewnie 15 letnią i śmiga rewela, ja słysze, mnie slyszą, i na magnesowej antenie nie przejmuje sie ze nie zestrojona bo zeby to radio spalic trza sie postarac.więc polecam.
jeśli chodzi o antene to teraz mam jakiegos magnesowego sunkera i do autka sie sprawdza, jak ktoś chce podejść do tematu ambitnie to polecam antene na stale montowaną bo tylko te da sie zestroić (co do zasięgu jest bardzo ważne) strojenie magnesówki to utopia. pozdrawiam i 73 wszyskim którzy jeszcze temat pamietają
pozdro
 
 
 
Piotr Stańczuk 



Stopień: AOWD
Kraj:
Poland

Wiek: 49
Dołączył: 26 Mar 2012
Posty: 445
Skąd: Łódź
Wysłany: 28-03-2012, 10:51   

:prez: moje radio to dla odmiany Uniden 520 xl, kupowłem kiedy identczny P kosztował 2x tyle z radia jestem zadowolony. antena to Sirio Omega - metrówka na wielkim magnesie, bezpieczna nawet przy dużych prędkościach ( wcześniej miałem Sirio AST 100 ? - ale mi ukradli) uważam, żę omega jest fajniejsza bo mniej szumów ściąga i ma większy magnes, anteny preferuję na magnesie i metrówki bo łatwo ją ściągnąć i wrzucić do bagażnika, a dodatkowo na autostradzie metrówka nadal stoi a 1,5 już sie gnie
 
 
Marcin13736
[Usunięty]

Wysłany: 28-03-2012, 23:26   

Kup sobie ALAN 28 lub 87. Miałem kiedyś Alana 28 rozkręconego do 10W na bazie. Świetnie chodziło i pięknie trzymało modulację. Szkoda, że jakieś 15 lat temu sprzedałem... Zostały tylko wspomnienia DX na 120 km...
 
 
WW 



Stopień: P3 + dodatki
Kraj:
Poland

Wiek: 67
Dołączył: 07 Gru 2004
Posty: 1356
Skąd: Łódź
Wysłany: 29-03-2012, 12:10   

Marcin13736 napisał/a:
Kup sobie ALAN 28 lub 87.


Nie ma nic lepszego od Alan 87 + lekka modyfikacja.
Nic nie szumi, nawet w mieście. :ok2:
Łączności w trasie na kilkadziesiąt kilometrów są częste.
Na wstęgach z Kanadą możesz pogadać.
 
 
 
sar 


Stopień: tymczasem wystarczy
Kraj:
Poland

Dołączył: 30 Mar 2012
Posty: 100
Skąd: 542515N 162438E
Wysłany: 01-04-2012, 19:32   Re: CB Radia

KSD napisał/a:
...

Jakie radia i jakie anteny posiadacie w swoich samochodach i jak się sprawują?
Ktoś ma większe doświadczenia i może polecić jakieś konkretne zestawy?


od 1,5 roku użytkuję:
- Lafayette Zeus => wymiarowo maleństwo ale zajefajne radyjko
- 62 cm magnesowego helikala PIRAT

POLECAM !

pzdr.
Witek :pa:
 
 
KSD
[Usunięty]

Wysłany: 01-04-2012, 20:01   

Ja ostatecznie kupiłem Presidenta Harry III i na początek antenę Sirio Turbo 2000 i... szczerze mówiąc byłem trochę zwiedziony - mnóstwo szumów i zakłóceń. Antena była fachowo zestrojona, już myślałem, że radio jest do kitu, aż w końcu wymieniłem antenę na mniejszą - SIRIO AS100 i... rewelacja :) Taki zestawik zdecydowanie polecam :)
 
 
spearo 


Kraj:
Poland

Dołączył: 13 Lis 2012
Posty: 43
Skąd: spearo.republika.pl
Wysłany: 13-11-2012, 15:32   

Ja jeżdżę z takim zestawem.Trochę większy zasięg i ciekawsi ludzie





:)

==========================
http://spearo.republika.pl
 
 
ptja
[Usunięty]

Wysłany: 13-11-2012, 15:35   

73 de SP7SZM :-)
 
 
Scaner 



Stopień: instruktor NAUI PSAI
Kraj:
Vatican

Dołączył: 26 Paź 2010
Posty: 1981
Skąd: Skątowni
Wysłany: 13-11-2012, 17:42   

Zaczynałem od UNIDENa ale łapał zakłócenia od nawigacji i pompki paliwa samochodu. Teraz mam Presidenta JFK II ASC + antena President Michigen Zestaw sprawuje się świetnie
 
 
spearo 


Kraj:
Poland

Dołączył: 13 Lis 2012
Posty: 43
Skąd: spearo.republika.pl
Wysłany: 13-11-2012, 18:36   

HAHAHA... BIG SPZ
GE OB,
AM VY PSED JAREK C U HR. HPE WRK SSB OR CW IF U HVE HF RIG.
R U QRV HF? AM QRV BTH HF ES ECHOLINK.
CW ON SKCC CLUB FREQ

HPE WRK SN
73
SP9HZX

=====================
http://spearo.republika.pl
 
 
JACooL 


Stopień: full TMX
Kraj:
Poland

Wiek: 48
Dołączył: 02 Cze 2010
Posty: 192
Skąd: Zgierz
Wysłany: 14-11-2012, 06:57   

:humor: QSL`ki tez sobie przeslecie
 
 
ptja
[Usunięty]

Wysłany: 14-11-2012, 08:40   

JACooL napisał/a:
:humor: QSL`ki tez sobie przeslecie


Jak kiedyś znajdę radio i antenę powieszę (HB9CV na 144MHz w garażu wciąż mam), to kto wie...
Ale już lata na paśmie nie byłem, jakoś w pewnym momencie internet zaspokoił moją chęć komunikacji.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Dodaj do: Wypowiedź dla Wykop  Wypowiedź dla Facebook  Wypowiedź dla Wyczaj.to  Wypowiedź dla Gwar  Wypowiedź dla Delicious  Wypowiedź dla Digg  Wypowiedź dla Furl  Wypowiedź dla Google  Wypowiedź dla Magnolia  Wypowiedź dla Reddit  Wypowiedź dla Simpy  Wypowiedź dla Slashdot  Wypowiedź dla Technorati  Wypowiedź dla YahooMyWeb
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Administrator FORUM-NURAS uprzejmie informuje, że nie ponosi odpowiedzialności i w żaden sposób nie ingeruje w treść wypowiedzi
umieszczanych przez użytkowników na Forum. Zastrzega sobie jedynie prawo do usuwania i edytowania, w ciągu 24
godzin, postów o treści reklamowej, sprzecznej z prawem, wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej
czy tez propagujących przemoc oraz treści powszechnie uznanych za naganne moralnie, społecznie niewłaściwe i naruszających zasady regulaminu.
Przypominam, że osoby zamieszczające opinie, o których mowa powyżej, mogą ponieść za ich treść odpowiedzialność karną lub cywilną.

Serwis wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na Twoim komputerze. Technologia ta jest wykorzystywana w celach funkcjonalnych, statystycznych i reklamowych.
Pozwala nam określać zachowania użytkowników na stronie, dostarczać im odpowiednie treści oraz reklamy, a także ułatwia korzystanie z serwisu, np. poprzez funkcję automatycznego logowania.
Korzystanie z serwisu Forum-Nuras przy włączonej obsłudze plików cookies jest przez nas traktowane, jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz.
Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki.
Przeczytaj, jak wyłączyć pliki cookie i nie tylko
FORUM-NURAS topic RSS feed