Strona Główna FORUM-NURAS
Froum dla nurkujących i nie tylko ...

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy    KalendarzKalendarz
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: DarekS
19-01-2012, 08:43
Konfiguracja dir/GUE/Hogartian
Autor Wiadomość
hubert68 



Stopień: ważny ciągły progres
Kraj:
Poland

Wiek: 56
Dołączył: 09 Mar 2008
Posty: 3897
Skąd: Łódź/Gliwice
Wysłany: 18-01-2012, 20:29   Konfiguracja dir/GUE/Hogartian

Dzisiaj zobaczyłem na Facebooku:
Cytat:
Cel kursu
Celem kursu jest odpowiednie przygotowanie nurka do późniejszych szkoleń technicznych, jaskiniowych, oraz podniesienie jakości i wydajności nurkowania zarówno dla siebie samego jak i całego zespołu. Ujednolicenie procedur związanych z sytuacjami awaryjnymi oraz pracy w grupie. Jest to szkolenie mające na celu skupienie się głównie na takich elementach jak : poprawne wyważenie i perfekcyjna pływalność, techniki pracy płetwami, praca w zespole, V-drill – ćwiczenia związane z wyciekiem gazu i likwidowaniem wycieku, S-drill – umiejętności obrazujące sytuacje dzielenia się gazem w nagłych wypadkach, ćwiczenia związane z utratą światła oraz strzelania bojki SMB. Tematyka szkolenia teoretycznego porusza takie zagadnienia jak : świadome używanie własnego sprzętu, przygotowanie do nurkowania, odprawa nurkowa, używanie Nitroksu, praca w zespole, wizualizowanie nurkowania.

Wymagania sprzętowe:
Każdy z uczestników kursu musi posiadać twin set o minimalnej pojemności 2x7l ( rekomendowane 2x12l ) kompatybilny z nitroksem do 40% i ciśnieniu roboczym min. 210bar.
- skrzydło ( 40lbs ), bez gumek, posiadające minimum jeden zawór spustowy w dolnej części
- płyta stalowa bądź aluminiowa zalecana uprząż jednoelementowa, 3 D-ringi, pas kroczny szeroki 2 D-ringi, chinch system
- automaty do twin setu . Dwa pierwsze stopnie. Pierwszy główny na długim wężu ( 200cm- 210 cm) wraz z wężykiem do zasilania skrzydła. Drugi wraz z automatem zapasowym na 56-60 centymetrowej długości wężu oraz manometrem i wężem zasilającym suchy skafander.
- światło główne o minimalnej mocy 10W i czasu świecenia min. 2godz
- dwa światła zapasowe
- jedno urządzenie tnące
- szpulka z minimum 30m. linki
- bojka dekompresyjna
- wet notes
- kompas
- komputer lub zegarek nurkowy
- suchy skafander z dwoma kieszeniami
- płetwy wraz ze sprężynami typu Jet Fin
- dwie maski wraz ze strapami
- jeden double ender (podwójny karabińczyk)
- analizator tlenowy

Wymagania do przystąpienia do kursu ABC
Każdy kandydat musi posiadać uprawnienia Advanced Open Water Diver, oraz specjalizacji:Twin Set Diver , Dry Suit oraz Basic Nitrox. Minimalny wiek nurka to 16 lat. Uczestnik musi posiadać aktualne badania lekarskie oraz ubezpieczenie nurkowe (rekomendowane DAN). Warunkiem przystąpienia do kursu jest test pływacki będący miarą kondycji fizycznej nurka tj. przepłynięcie 350m. techniką dowolną w czasie nie większym niż 14 minut oraz 25m. na wstrzymanym oddechu pod powierzchnią lustra wody.
Czas i miejsce
Kurs Advanced Buoyancy Control nie wymaga szczególnego miejsca i może być przeprowadzony w każdej otwartej wodzie z minimalną widocznością 5m. oraz w zakresie głębokości od 5m. do 20 metrów. Częstotliwość przeprowadzania szkoleń uzależniona jest od ilości zainteresowanych osób, minimalna grupa uczestników w kursie to dwie osoby a maksymalna to 4. Czas trwania kursu to cztery dni nurkowe wraz z wykładami oraz warsztatami.

Cena: 1.000 PLN + 120 PLN licencja + 125 PLN manual brutto
* w cenę kursu nie są wliczone przejazdy bądź loty na jaskinie, wyżywienie oraz zakwaterowanie


Nie chcę absolutnie reklamować tego kursu. Cieszę się jednak, że standardowa konfiguracja sprzętowa, której używam cieszy się coraz większą popularnością. Swoją drogą wygląda na to, że kurs o nazwie ABC jest odpowiednikiem Fundów GUE czy Intro to Tech w TDI. To dobra droga i pomimo, że wszystkie te kursy nie podwyższają w jakiś sposób uprawnień nurka są (w odniesieniu do Fundów i Intro to Tech, o ABC nie umiem się wypowiedzieć) niezwykle wartościowe.
 
 
Nuroslaw
[Usunięty]

Wysłany: 18-01-2012, 20:48   Re: Konfiguracja dir/GUE/Hogartian

[quote="hubert68"]Dzisiaj zobaczyłem na Facebooku:
Cytat:

Każdy kandydat musi posiadać uprawnienia Advanced Open Water Diver, oraz specjalizacji:Twin Set Diver , Dry Suit


Jeszcze niedawno było, że kurs na suchy skafander jest wyłacznie kursem dla samej umiejętności nurkowania w suchym. A wychodzi że staje się obligo. Czyli jest jak kiedys stwierdziłem. Jak ktoś wymysli kurs na piankę ( a wiadomo przecież że nurkowanie w piance zabija), to po pewnym czasie nikt nie wypożyczy Ci pianki jak nie przedstawisz takiego plastiku.
 
 
hubert68 



Stopień: ważny ciągły progres
Kraj:
Poland

Wiek: 56
Dołączył: 09 Mar 2008
Posty: 3897
Skąd: Łódź/Gliwice
Wysłany: 18-01-2012, 20:57   

Nuroslaw napisał/a:
Jeszcze niedawno było, że kurs na suchy skafander jest wyłacznie kursem dla samej umiejętności nurkowania w suchym. A wychodzi że staje się obligo. Czyli jest jak kiedys stwierdziłem. Jak ktoś wymysli kurs na piankę ( a wiadomo przecież że nurkowanie w piance zabija), to po pewnym czasie nikt nie wypożyczy Ci pianki jak nie przedstawisz takiego plastiku.
U mnie na (w ogóle w TDI) Intro to Tech nie musisz mieć plastiku na suchara, podobnie w GUE na Fundach.
 
 
TomekP 



Stopień: wystarczy OWD
Kraj:
Poland

Wiek: 48
Dołączył: 26 Mar 2008
Posty: 1577
Skąd: W-wa
Wysłany: 18-01-2012, 21:19   

Najlepsze rodzynki to wymóg 210 bar (zapewne literówka ale i tak dobre) oraz systemu cinch halcyona, ciekawe czy mają jakiś procent od sprzedaży ??? :) :) :)
 
 
busi 

Kraj:
Poland

Dołączył: 21 Mar 2008
Posty: 245
Skąd: wawa
Wysłany: 18-01-2012, 21:22   

Ciekawe ilu ludzi ma kwit na suchego i twina?
 
 
jacekplacek
[Usunięty]

Wysłany: 18-01-2012, 21:33   

hubert68 napisał/a:
U mnie na (w ogóle w TDI) Intro to Tech nie musisz mieć plastiku na suchara, podobnie w GUE na Fundach.

A u mnie :D ani na suchy, ani na twinset, ani na nitroks: bo wszystkie one można zrobić u mnie :P :D
 
 
arkac123 



Stopień: RD
Kraj:
Poland

Dołączyła: 01 Paź 2009
Posty: 1753
Skąd: Chrzanów
Wysłany: 18-01-2012, 21:50   Re: Konfiguracja dir/GUE/Hogartian

Cytat:
Warunkiem przystąpienia do kursu jest test pływacki będący miarą kondycji fizycznej nurka tj. przepłynięcie 350m. techniką dowolną w czasie nie większym niż 14 minut oraz 25m. na wstrzymanym oddechu pod powierzchnią lustra wody.


Ciekawa jestem, ile osób to zaliczy. :ping:

Sama nie przystąpiłabym do takiego kursu; uważam, że dużo lepiej jest wybrać się na dobre warsztaty nurkowe, no chyba, że ktoś cierpi na chroniczny niedobór plastików - mnie już się logbook z trudem zamyka, więc na razie mam dość.

Dla entuzjastów takich i podobnych kursów - nie zapominajcie, że to przede wszystkim jest biznes.
Ostatnio zmieniony przez arkac123 18-01-2012, 21:57, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
jacekvw 



Kraj:
Saint Kitts and Nevis

Dołączył: 03 Maj 2011
Posty: 336
Skąd: Szczecin ek
Wysłany: 18-01-2012, 22:11   Re: Konfiguracja dir/GUE/Hogartian

arkac123 napisał/a:
Cytat:
Warunkiem przystąpienia do kursu jest test pływacki będący miarą kondycji fizycznej nurka tj. przepłynięcie 350m. techniką dowolną w czasie nie większym niż 14 minut oraz 25m. na wstrzymanym oddechu pod powierzchnią lustra wody.


Ciekawa jestem, ile osób to zaliczy. :ping:

Sama nie przystąpiłabym do takiego kursu; uważam, że dużo lepiej jest wybrać się na dobre warsztaty nurkowe, no chyba, że ktoś cierpi na chroniczny niedobór plastików - mnie już się logbook z trudem zamyka, więc na razie mam dość.

Dla entuzjastów takich i podobnych kursów - nie zapominajcie, że to przede wszystkim jest biznes.


Proponuje szkolenie z plywania http://lukasztkaczyk.pl/?p=1#more-1
 
 
md1974 


Kraj:
Poland

Wiek: 49
Dołączył: 28 Cze 2010
Posty: 812
Skąd: Lublin
Wysłany: 18-01-2012, 22:45   Re: Konfiguracja dir/GUE/Hogartian

arkac123 napisał/a:
Cytat:
Warunkiem przystąpienia do kursu jest test pływacki będący miarą kondycji fizycznej nurka tj. przepłynięcie 350m. techniką dowolną w czasie nie większym niż 14 minut oraz 25m. na wstrzymanym oddechu pod powierzchnią lustra wody.
Ciekawa jestem, ile osób to zaliczy. :ping:


To nie są wygórowane wymagania. Chociaż kiedyś była taka dyskusja czy wogóle jest potrzebna umiejętność pływania do nurkowania.
 
 
 
arkac123 



Stopień: RD
Kraj:
Poland

Dołączyła: 01 Paź 2009
Posty: 1753
Skąd: Chrzanów
Wysłany: 18-01-2012, 23:03   Re: Konfiguracja dir/GUE/Hogartian

md1974 napisał/a:
To nie są wygórowane wymagania. Chociaż kiedyś była taka dyskusja czy wogóle jest potrzebna umiejętność pływania do nurkowania.


Może i nie są wygórowane, ale myślę, że zdecydowana większość z nas nie jest w stanie tego zrobić. :(::
 
 
md1974 


Kraj:
Poland

Wiek: 49
Dołączył: 28 Cze 2010
Posty: 812
Skąd: Lublin
Wysłany: 18-01-2012, 23:15   

To może trzeba popracować nad sobą ? To naprawdę zdecydowanie zwiększa swobodę pod wodą.
 
 
 
lozerka 



Kraj:
Poland

Dołączyła: 12 Maj 2011
Posty: 2773
Skąd: jak wyżej
Wysłany: 18-01-2012, 23:20   Re: Konfiguracja dir/GUE/Hogartian

arkac123 napisał/a:
md1974 napisał/a:
To nie są wygórowane wymagania. Chociaż kiedyś była taka dyskusja czy wogóle jest potrzebna umiejętność pływania do nurkowania.


Może i nie są wygórowane, ale myślę, że zdecydowana większość z nas nie jest w stanie tego zrobić. :(::


Dawno nie próbowałam na bezdechu, nie wiem, ile przepłynę, na pewno nie 25 m.

Ale juz odległość- robię 500 m w tak c/a 16 minut. Żabką. Nie jestem wysoka, nie szarpię się, nie robie na tempo, płynę spokojnym równym tempem. WYdaje mi się wiec, ze te 350 m w 13 minut, to nie jest tak dużo.
 
 
hubert68 



Stopień: ważny ciągły progres
Kraj:
Poland

Wiek: 56
Dołączył: 09 Mar 2008
Posty: 3897
Skąd: Łódź/Gliwice
Wysłany: 18-01-2012, 23:27   

arkac123 napisał/a:
Ciekawa jestem, ile osób to zaliczy.

md1974 napisał/a:
To nie są wygórowane wymagania.

arkac123 napisał/a:
Może i nie są wygórowane, ale myślę, że zdecydowana większość z nas nie jest w stanie tego zrobić.

No cóż, wymagania są zerżnięte z GUE, tylko odległości inne. W GUE trzeba się zmieścić w 14 minutach, dystans w zależności od kursu od 275 m/300 jardów do 450 m/500 jardów oraz przepłynąć od 15 do 18 m pod wodą, w zależności od kursu.
 
 
piotr_c 



Kraj:
Poland

Dołączył: 11 Sie 2008
Posty: 3070
Skąd: Neverland
Wysłany: 18-01-2012, 23:40   

lozerka napisał/a:
Dawno nie próbowałam na bezdechu, nie wiem, ile przepłynę, na pewno nie 25 m.


Wszystko zależy czy z płetwami, czy bez płetw. Z płetwami to po krótkiej rozgrzewce każdy to zrobi. Bez, to już problem - bo jeśli nie ma techniki, to nie da rady.
 
 
lozerka 



Kraj:
Poland

Dołączyła: 12 Maj 2011
Posty: 2773
Skąd: jak wyżej
Wysłany: 18-01-2012, 23:43   

no, nie, ja mówie tu w obu przypadkach o pływaniu bez płetw :)

25 m...to moim zdaniem naprawdę sporo, ale, jak wszystko da się pewnie wyćwiczyć :)
 
 
piotr_c 



Kraj:
Poland

Dołączył: 11 Sie 2008
Posty: 3070
Skąd: Neverland
Wysłany: 18-01-2012, 23:44   

Plotek napisał/a:
Najlepsze rodzynki to wymóg 210 bar (zapewne literówka ale i tak dobre) oraz systemu cinch halcyona, ciekawe czy mają jakiś procent od sprzedaży ??? :) :) :)


O ile długości węży itp. potrafię sobie jakoś uzasadnić, to jak uzasadnić to:

- płetwy wraz ze sprężynami typu Jet Fin

Niektóre słabe jetfiny są zdecydowanie gorsze od dobrych nie-jetfinów. O co więc chodzi? O to, żeby były czarne? :ping:
Ostatnio zmieniony przez piotr_c 18-01-2012, 23:45, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
jacekplacek
[Usunięty]

Wysłany: 18-01-2012, 23:56   

Eee, dla mnie nie pisze, że mają to być kiepskie jety, ani nawet, że czarne :ping: Jak już, przyczepiłbym sie do bojki: że może być bylejaka a nie zamknięta - co ogranicza możliwości szkolenia. Ale już najbardziej przyczepiłbym się do jednego doubleendera, którym należy obsłuzyć:
- latarkę główną(odkład tymczasowy a w logicznym przypadku i główny)
- wetnotes
- zapasowa maska
- szpulka
i to wszystko jednym karabolem? :D No i maksymalny zespół 4! osoby? :) Logiczne byłoby 3 albo 6, ale 4?! Ciekawe :)
 
 
Andrzej Kosko 



Stopień: ten sam ,co przedtem
Kraj:
Poland

Wiek: 67
Dołączył: 24 Maj 2004
Posty: 1742
Skąd: Stargard Szczeciński
Wysłany: 19-01-2012, 01:21   

a ja po 31 latach nurania-w tym zawodowego-mam ino jeden plasti
k...P4...no nie nadaje się
 
 
 
Nuroslaw
[Usunięty]

Wysłany: 19-01-2012, 07:54   

no nie mów że nie masz karty lojalnościowej ORLENu :D . Czym ty jeździsz na nurkowania ?
 
 
jacekplacek
[Usunięty]

Wysłany: 19-01-2012, 08:34   

Andrzej Kosko napisał/a:
a ja po 31 latach nurania-w tym zawodowego-mam ino jeden plasti
k...P4...no nie nadaje się

Źle do tego podchodzisz: właśnie dla Ciebie jest ten kurs! :P
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Dodaj do: Wypowiedź dla Wykop  Wypowiedź dla Facebook  Wypowiedź dla Wyczaj.to  Wypowiedź dla Gwar  Wypowiedź dla Delicious  Wypowiedź dla Digg  Wypowiedź dla Furl  Wypowiedź dla Google  Wypowiedź dla Magnolia  Wypowiedź dla Reddit  Wypowiedź dla Simpy  Wypowiedź dla Slashdot  Wypowiedź dla Technorati  Wypowiedź dla YahooMyWeb
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Administrator FORUM-NURAS uprzejmie informuje, że nie ponosi odpowiedzialności i w żaden sposób nie ingeruje w treść wypowiedzi
umieszczanych przez użytkowników na Forum. Zastrzega sobie jedynie prawo do usuwania i edytowania, w ciągu 24
godzin, postów o treści reklamowej, sprzecznej z prawem, wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej
czy tez propagujących przemoc oraz treści powszechnie uznanych za naganne moralnie, społecznie niewłaściwe i naruszających zasady regulaminu.
Przypominam, że osoby zamieszczające opinie, o których mowa powyżej, mogą ponieść za ich treść odpowiedzialność karną lub cywilną.

Serwis wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na Twoim komputerze. Technologia ta jest wykorzystywana w celach funkcjonalnych, statystycznych i reklamowych.
Pozwala nam określać zachowania użytkowników na stronie, dostarczać im odpowiednie treści oraz reklamy, a także ułatwia korzystanie z serwisu, np. poprzez funkcję automatycznego logowania.
Korzystanie z serwisu Forum-Nuras przy włączonej obsłudze plików cookies jest przez nas traktowane, jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz.
Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki.
Przeczytaj, jak wyłączyć pliki cookie i nie tylko
FORUM-NURAS topic RSS feed