Strona Główna FORUM-NURAS
Froum dla nurkujących i nie tylko ...

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy    KalendarzKalendarz
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: DarekS
19-01-2012, 08:43
Konfiguracja dir/GUE/Hogartian
Autor Wiadomość
Włodek K
[Usunięty]

Wysłany: 22-01-2012, 18:32   

arkac123 napisał/a:
a każdy, z którym rozmawiałam, chce nurkować głębiej.

Bo faceci tak już mają że chcą głębiej i głębiej :)

arkac123 napisał/a:
Tylko trudno mi znaleźć chętnego na 2 godziny buszowania na 6 m.

Po pierwsze nie za głęboko?
Po drugie, znowu wychodzi lenistwo wrodzone tych podobnych do diabła. Oni chcieli by tylko głęboko i wtedy mogą krótko, zamiast trochę dłużej pofikać nóżkami :)

arkac123 napisał/a:
Stąd moje nieśmiałe rozważania nad solówkami, ale jestem świadoma tego, że wtedy to w twinie.


Zdeprawujemy Twoją świadomość na SM :)

arkac123 napisał/a:
Dlaczego masz balast mało zrzucalny? Od czego są kieszonki trymujące? Sama również mam 60% balastu na górze butli, ale w kieszonkach, moge zrzucić.

Sięgasz swobodnie do tych kieszonek i w sekundę-dwie wydobywasz balast?
Jeśli nie, to nie spełnia on miana zrzucanego balastu.

arkac123 napisał/a:
Poza tym, co robi nurek w piance, w domyśle grubej, na głębokości???

Zabija się, samobójca jeden ?
:)

[ Dodano: 22-01-2012, 18:35 ]
lozerka napisał/a:
Włodek :) wyjątkowo, kompletnie nie zrozumiałam nic z tego, co tu napisałeś :( tzn...generalnie coś zrozumiałam, ale nie wiem zupełnie, jak to się ma do odpowiedzi na moje pytanie ?

Fale dyskusji meandrują tam gdzie akurat chcą :)
 
 
arkac123 



Stopień: RD
Kraj:
Poland

Dołączyła: 01 Paź 2009
Posty: 1753
Skąd: Chrzanów
Wysłany: 22-01-2012, 18:41   

Włodek K napisał/a:
arkac123 napisał/a:
Tylko trudno mi znaleźć chętnego na 2 godziny buszowania na 6 m.

Po pierwsze nie za głęboko?
Po drugie, znowu wychodzi lenistwo wrodzone tych podobnych do diabła. Oni chcieli by tylko głęboko i wtedy mogą krótko, zamiast trochę dłużej pofikać nóżkami :)


Widzisz, napisałam delikatnie........... Chodzi tutaj też o kondycję.... :727:

Włodek K napisał/a:
arkac123 napisał/a:
Dlaczego masz balast mało zrzucalny? Od czego są kieszonki trymujące?

Sięgasz swobodnie do tych kieszonek i w sekundę-dwie wydobywasz balast?
Jeśli nie, to nie spełnia on miana zrzucanego balastu.


Masz rację, w 1-2 sekundy tego nie zrobię - ale mój partnur owszem - z tym że to się nie liczy, prawda?

[ Dodano: 22-01-2012, 18:51 ]
Yavox napisał/a:
Tez mam w kieszonkach na butli ale proby pokazuja, ze samodzielne i szybkie zrzucenie stamtad to czysta spekulacja. Nawet uporanie sie z tym, co mam na biodrach jest upierdliwe i idzie zbyt wolno.


Warto trochę poćwiczyć na basenie - podczas ćwiczeń ze "starym" CMAS rozbieraliśmy się wisząc w toni z całego sprzętu (łącznie z ABC). W taki sposób bardzo dobrze można poznać swój sprzęt, i dostęp do kieszonek będzie lepszy.
Natomiast balast na biodrach powinien być zrzucalny jednym ruchem (chociaż ja po przejściu na xdeepa teraz mam dwoma ruchami).

A z zabójczą pianką to oczywiście żart - sama nurkuję w piance, kiedy tylko mogę (czyli kiedy woda ma ponad 20 stopni, ideałem jest około 30, ale tak mam tylko w lipcu/sierpniu :ping: )
 
 
busi 

Kraj:
Poland

Dołączył: 21 Mar 2008
Posty: 245
Skąd: wawa
Wysłany: 22-01-2012, 19:03   

BTW, Hubert w ile miejscach można nabić gaz do 300 bar ?
 
 
Yavox 



Stopień: T1 (GUE nTmx)
Kraj:
Poland

Wiek: 48
Dołączył: 29 Lis 2010
Posty: 3419
Skąd: Warszawa / Józefów
Wysłany: 22-01-2012, 19:03   

No to mi przejscie na xdeepa poprawi, tylko xdeep musi sie ujawnic z tymi kieszonkami w mniejszej wersji. Nie wiem czy to bedzie mialo sens, zeby poza biodrami wziac jeszcze dwie na butle albo do samej gory plyty przykrecic - myslisz, ze da sie wtedy samodzielnie wywalic balast, majac go miedzy workiem a plyta za ramionami?
 
 
Włodek K
[Usunięty]

Wysłany: 22-01-2012, 19:44   

arkac123 napisał/a:
ale mój partnur owszem - z tym że to się nie liczy, prawda?

Jeśli mówimy o samodzielności to nie liczy się :)

[ Dodano: 22-01-2012, 19:46 ]
Yavox napisał/a:
wywalic balast, majac go miedzy workiem a plyta za ramionami?

Widziałem w TV takiego gościa Mówili na niego guma On by potrafił. Ja i nikt inny chyba już nie :)
 
 
hubert68 



Stopień: ważny ciągły progres
Kraj:
Poland

Wiek: 56
Dołączył: 09 Mar 2008
Posty: 3897
Skąd: Łódź/Gliwice
Wysłany: 22-01-2012, 19:53   

busi napisał/a:
BTW, Hubert w ile miejscach można nabić gaz do 300 bar ?
W ogóle się tym jeszcze nie interesowałem ale są miejsca, gdzie można. W sumie nie specjalnie widzę problem, szczególnie, jeśli ktoś planuje własną sprężarkownię.
 
 
arkac123 



Stopień: RD
Kraj:
Poland

Dołączyła: 01 Paź 2009
Posty: 1753
Skąd: Chrzanów
Wysłany: 22-01-2012, 19:56   

Yavox napisał/a:
xdeep musi sie ujawnic z tymi kieszonkami w mniejszej wersji. Nie wiem czy to bedzie mialo sens, zeby poza biodrami wziac jeszcze dwie na butle albo do samej gory plyty przykrecic



Xdeep już ma takie kieszonki - wchodzi do nich max. 3 kg (w normalnej wersji wchodzi 6 kg), co mi w zupełności wystarczy.
A właściwie po co chcesz tak wywalać cały balast?
Jeśli i tak zamierzasz za niedługo przejść na SS, będziesz potrzebował dużo więcej (w zależności od ocieplacza 4-6kg) balastu niż do pianki - przemyśl to przed zamówieniem kieszonek - chociaż zawsze można na butlę włożyć pas trymujący.
Ostatnio zmieniony przez arkac123 22-01-2012, 19:59, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Yavox 



Stopień: T1 (GUE nTmx)
Kraj:
Poland

Wiek: 48
Dołączył: 29 Lis 2010
Posty: 3419
Skąd: Warszawa / Józefów
Wysłany: 22-01-2012, 19:57   

No jak Ty nie to ja tez pewnie nie :) wiec musze przyjac, ze co na gorze to niestety nie zleci... Byc moze musze powalczyc o jak najwyzszy punkt montazu, co umozliwi zalozenie jak najmniej na gore, bo ramie sily wzrosnie. Dalej sie zastanawiam, czy temu zamierzeniu bardziej sprzyja lekka stalowka czy alu..

[ Dodano: 22-01-2012, 20:00 ]
Arkac: chce miec 2x3 na biodra a reszte na plyte do pianki z singlem, a jak tylko bede mial ss to i tak robie rownolegla konfiguracje do twina, ktora traktuje rozlacznie z obecnymi rozwazaniami.
 
 
arkac123 



Stopień: RD
Kraj:
Poland

Dołączyła: 01 Paź 2009
Posty: 1753
Skąd: Chrzanów
Wysłany: 22-01-2012, 20:11   

Yavox napisał/a:
chce miec 2x3 na biodra a reszte na plyte do pianki z singlem, a jak tylko bede mial ss to i tak robie rownolegla konfiguracje do twina, ktora traktuje rozlacznie z obecnymi rozwazaniami.


Kiedy kupisz SS, to o piance w kraju zapomnisz, wtedy 2x3 na biodra może okazać się dla Ciebie niewystarczające - ale kieszonki przecież zawsze można zmienić.
 
 
Yavox 



Stopień: T1 (GUE nTmx)
Kraj:
Poland

Wiek: 48
Dołączył: 29 Lis 2010
Posty: 3419
Skąd: Warszawa / Józefów
Wysłany: 22-01-2012, 20:21   

Spokojna glowa, wtedy kieszonki oddam malzonce :) :) W suchym wszystko pojdzie na twina pewnie, kieszonki ekstra beda malo potrzebne.
 
 
Marek W. 

Stopień: taki sobie nur
Kraj:
Poland

Wiek: 61
Dołączył: 27 Lis 2011
Posty: 41
Skąd: Chorzów
Wysłany: 23-01-2012, 02:37   

Tak sobie czytam ten temat i zastanawiam się dlaczego tyle napisano o ilości (nie)potrzebnego balastu (w końcu ołowica to najczęściej spotykana choroba nurkujących), a nikt nie pisze o jego rozmieszczeniu,
zaś tych, którzy pragną mieć możliwość jak najszybciej się go pozbyć zapytam: co dalej po jego zrzuceniu? :buuu: :pa: :!!:
 
 
Yavox 



Stopień: T1 (GUE nTmx)
Kraj:
Poland

Wiek: 48
Dołączył: 29 Lis 2010
Posty: 3419
Skąd: Warszawa / Józefów
Wysłany: 23-01-2012, 02:57   

Marek W. napisał/a:
Tak sobie czytam ten temat i zastanawiam się dlaczego tyle napisano o ilości (nie)potrzebnego balastu (w końcu ołowica to najczęściej spotykana choroba nurkujących), a nikt nie pisze o jego rozmieszczeniu,


Ja piszę o rozmieszczeniu - staram się mieć tak rozmieszczony, żeby mieć w piance poprawny trym oraz jednocześnie jak najwięcej balastu zrzucalnego w proporcji do całego posiadanego.

Marek W. napisał/a:
zaś tych, którzy pragną mieć możliwość jak najszybciej się go pozbyć zapytam: co dalej po jego zrzuceniu?


Jako że rozpatruję na ten moment jedynie nurki NDL i nie mam zamiaru pozbywać się balastu w innej sytuacji niż taka, w której byłaby to jedyna pozostająca możliwość ratowania swojej skóry odpowiem krótko - balast w dół a nurek dzida do góry :) Nie jest to zapewne sytuacja pożądana, ale w momencie, gdyby była jedyną możliwością, lepiej mieć tą właśnie ostatnią możliwość niż żadną.
 
 
jacekplacek
[Usunięty]

Wysłany: 23-01-2012, 09:26   

Yavox napisał/a:
balast w dół a nurek dzida do góry

Problem w tym, że w pewnych warunkach jest to nieprawda. Natomiast daje złudzenie bezpieczeństwa. Jeżeli przewidujesz możliwość kłopotów z wyporem, zdubluj go.
 
 
Włodek K
[Usunięty]

Wysłany: 23-01-2012, 09:42   

jacekplacek napisał/a:
Problem w tym, że w pewnych warunkach jest to nieprawda.

Tak, i wcale nie takich skrajnych jakby się wydawało :)
 
 
hubert68 



Stopień: ważny ciągły progres
Kraj:
Poland

Wiek: 56
Dołączył: 09 Mar 2008
Posty: 3897
Skąd: Łódź/Gliwice
Wysłany: 23-01-2012, 13:36   

Ostatnio zdaje się na Hańczy, prawda? Z dość spektakularnym tragicznym efektem...
 
 
Wieśkonur 


Stopień: wystarczający IANTD
Kraj:
Poland

Wiek: 53
Dołączył: 14 Lut 2010
Posty: 747
Skąd: Jaworzyna Śląska
Wysłany: 23-01-2012, 18:51   

Yavox napisał/a:
Ja piszę o rozmieszczeniu - staram się mieć tak rozmieszczony, żeby mieć w piance poprawny trym

Widzisz u tu się rozczarujesz. Nie ma takiej możliwości. Na określonej głębokości powiedzmy 5 metrach osiągniesz taki stan bez problemu. Ale będąc już na 30 metrach to samo ustawienie balastu spowoduje zachwianie trymu. Jedynym rozsądnym rozwiązaniem dla pieniaczy (w grubych piankach) jest uzyskanie przyzwoitego trymy na małej głębokości gdzie odpoczywasz przez kilka minut po nurkowaniu w bezruchu.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Dodaj do: Wypowiedź dla Wykop  Wypowiedź dla Facebook  Wypowiedź dla Wyczaj.to  Wypowiedź dla Gwar  Wypowiedź dla Delicious  Wypowiedź dla Digg  Wypowiedź dla Furl  Wypowiedź dla Google  Wypowiedź dla Magnolia  Wypowiedź dla Reddit  Wypowiedź dla Simpy  Wypowiedź dla Slashdot  Wypowiedź dla Technorati  Wypowiedź dla YahooMyWeb
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Administrator FORUM-NURAS uprzejmie informuje, że nie ponosi odpowiedzialności i w żaden sposób nie ingeruje w treść wypowiedzi
umieszczanych przez użytkowników na Forum. Zastrzega sobie jedynie prawo do usuwania i edytowania, w ciągu 24
godzin, postów o treści reklamowej, sprzecznej z prawem, wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej
czy tez propagujących przemoc oraz treści powszechnie uznanych za naganne moralnie, społecznie niewłaściwe i naruszających zasady regulaminu.
Przypominam, że osoby zamieszczające opinie, o których mowa powyżej, mogą ponieść za ich treść odpowiedzialność karną lub cywilną.

Serwis wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na Twoim komputerze. Technologia ta jest wykorzystywana w celach funkcjonalnych, statystycznych i reklamowych.
Pozwala nam określać zachowania użytkowników na stronie, dostarczać im odpowiednie treści oraz reklamy, a także ułatwia korzystanie z serwisu, np. poprzez funkcję automatycznego logowania.
Korzystanie z serwisu Forum-Nuras przy włączonej obsłudze plików cookies jest przez nas traktowane, jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz.
Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki.
Przeczytaj, jak wyłączyć pliki cookie i nie tylko
FORUM-NURAS topic RSS feed