Strona Główna FORUM-NURAS
Froum dla nurkujących i nie tylko ...

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy    KalendarzKalendarz
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat

Poprzedni temat «» Następny temat
Stealth 2.0 - side mount od xDEEP - wszystko o...
Autor Wiadomość
Włodek K
[Usunięty]

Wysłany: 28-04-2013, 11:51   

Cytat:
Trzemu nie standardowe?

"Trzemu nie ma drzemu"
O mowo Polska
Przepraszam nie zauważyłem.
 
 
Johnny_
[Usunięty]

Wysłany: 28-04-2013, 17:08   

ja tam myślałem, że to żart ;)

[ Dodano: 10-05-2013, 18:59 ]
Propozycja drobnej modyfikacji. Może to mało odkrywcze (...) :)



Na pasach naramiennych można umieścić takie stoppery z d-ringiem zamiast standardowych Tecline:


W pętli guma może swobodnie się przesuwać. Obie części pętli są równomiernie obciążone.
 
 
piotr_c 



Kraj:
Poland

Dołączył: 11 Sie 2008
Posty: 3070
Skąd: Neverland
Wysłany: 03-06-2013, 23:43   

Johnny_ napisał/a:
Na pasach naramiennych można umieścić takie stoppery z d-ringiem zamiast standardowych Tecline:


Co ma Tecline do tych stoperów? :D
 
 
Johnny_
[Usunięty]

Wysłany: 04-06-2013, 09:04   

Miałem w ręku stopery Tecline i wyglądają jakby wyszły spod jednego stempla.
 
 
piotr_c 



Kraj:
Poland

Dołączył: 11 Sie 2008
Posty: 3070
Skąd: Neverland
Wysłany: 04-06-2013, 10:10   

Johnny_ napisał/a:
Miałem w ręku stopery Tecline i wyglądają jakby wyszły spod jednego stempla.


Bo wyszły. Scubatech kupuje u tego samego producenta, co xDEEP. Ale to nie są "stopery Tecline"
 
 
Johnny_
[Usunięty]

Wysłany: 04-06-2013, 10:32   

...Piotr, zaczynasz jak co niektórzy tutaj, daj spokój.

Pozdrawiam.
 
 
piotr_c 



Kraj:
Poland

Dołączył: 11 Sie 2008
Posty: 3070
Skąd: Neverland
Wysłany: 04-06-2013, 13:15   

Johnny_ napisał/a:
Piotr, zaczynasz jak co niektórzy tutaj, daj spokój.


Po prostu sprostowuję informację. Niektórzy mogliby odnieść mylne wrażenie, że xDEEP zaopatruje się w... Scubatechu :)
 
 
wandal 

Stopień: AOWD
Kraj:
Poland

Wiek: 38
Dołączył: 15 Sie 2011
Posty: 31
Skąd: Rzeszów
Wysłany: 07-06-2013, 15:50   

Po zamontowaniu kieszeni balastowej, pa pasie biodrowym, gumowy d-ring przesuwany znajdzie się pod kieszenią.

Nie bardzo wiem jak to rozwiązać?

Mógłbym przesunąć oba d-ringi, tylko wtedy będą chyba za bardzo na brzuchu?

Ma ktoś pomysł? Zależy mi na tej kieszeni w tym miejscu, ponieważ chce jak najniżej umieścić balast.
 
 
TYMOTEUSZ 



Kraj:
Antigu and Barbuda

Dołączył: 29 Cze 2011
Posty: 1585
Skąd: warszawa
Wysłany: 07-06-2013, 16:02   

idź na kurs :aaa:
 
 
wandal 

Stopień: AOWD
Kraj:
Poland

Wiek: 38
Dołączył: 15 Sie 2011
Posty: 31
Skąd: Rzeszów
Wysłany: 07-06-2013, 17:00   

Kurs robiłem w tamtym roku, pływałem w piance z uprzężą Razor, nie było tam kieszeni.

Tak czy inaczej dzięki za radę, może napisze ktoś inny :)
 
 
piotr_c 



Kraj:
Poland

Dołączył: 11 Sie 2008
Posty: 3070
Skąd: Neverland
Wysłany: 07-06-2013, 17:02   

wandal napisał/a:
Mógłbym przesunąć oba d-ringi, tylko wtedy będą chyba za bardzo na brzuchu?


Pytanie podstawowe: używasz D-Ringów przesuwnych? Jeśli nie, to sprawa jest jasna. Pytam dlatego, że sporo osób ich po prostu nie używa. Jeśli tak, to po prostu zainstaluj centralną kieszeń w niższym położeniu a kieszenie trymujące na pasach naramiennych. Środek ciężkości bedziesz miał w tym samym miejscu, a pas biodrowy będzie czysty.
 
 
Johnny_
[Usunięty]

Wysłany: 07-06-2013, 17:10   

Ja zdjąłem te "luźne" o-ringi i schowałem na gorsze czasy. Założyłem tam kieszenie. Do zaczepiania butli korzystam tylko z tych tylnych i przednich. Trzeba by mieć ze 120cm w pasie by się wszystko zmieściło.

Możesz założyć też tak (licząc kolejno od kręgosłupa):
-stopper kieszeni
-blaszkę a'la d-ring
-drugi stopper tej samej kieszeni
-luźny o-rning
-o-ring ze stopperem.

Miałem tak przez chwilę, kieszeń dość mocno zasłania te blaszki "d-ringi", ale jest ok. Przez te kieszenie zrezygnowałem z luźnego o-ringu, bo zdałem sobie sprawę, że z niego praktycznie nie korzystam...
Ostatnio zmieniony przez Johnny_ 07-06-2013, 17:11, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
wandal 

Stopień: AOWD
Kraj:
Poland

Wiek: 38
Dołączył: 15 Sie 2011
Posty: 31
Skąd: Rzeszów
Wysłany: 07-06-2013, 17:12   

Cytat:
Jeśli tak, to po prostu zainstaluj centralną kieszeń w niższym położeniu a kieszenie trymujące na pasach naramiennych.


Mam już centralną w najniższym położeniu i dalej kładzie mnie na twarz, dlatego chcę dać balast na pas biodrowy.

Jeszcze nie zdążyłem pobawić sie D-ringami, na razie pracuje nad trymem.

Jeśli zrezygnuje z przesuwanego, to wtedy D-ring stały zaraz za kieszenią i będzie OK?
 
 
piotr_c 



Kraj:
Poland

Dołączył: 11 Sie 2008
Posty: 3070
Skąd: Neverland
Wysłany: 07-06-2013, 17:26   

wandal napisał/a:
Jeszcze nie zdążyłem pobawić sie D-ringami, na razie pracuje nad trymem. Jeśli zrezygnuje z przesuwanego, to wtedy D-ring stały zaraz za kieszenią i będzie OK?


Dokładnie. D-Ringi przesuwne są bardzo fajną sprawą, ale wymagają trochę wprawy w używaniu - po prostu trzeba "wyczuć" jak ustawić butlę. Spora część nurków w ogóle ich nie używa, lub używa ich ustawiając je w połowie drogi pomiędzy tylnymi a przednimi. Wtedy kieszenie trymujące można bez problemu zostawić na pasie biodrowym.

wandal napisał/a:
Mam już centralną w najniższym położeniu i dalej kładzie mnie na twarz


Jakiego skafandra używasz?
Ostatnio zmieniony przez piotr_c 07-06-2013, 17:28, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Johnny_
[Usunięty]

Wysłany: 07-06-2013, 17:42   

Widzisz Piotr, to już 5 osoba z tymi samymi problemami.

[ Dodano: 07-06-2013, 18:46 ]
wandal, podpowiem Ci, możesz zawsze założyć jedną z kieszeni trymujących na pas kroczny, obniż trochę dolny węzeł i skróć pas kroczny tak, że jak będziesz się schylał to wyjdzie Ci prawe, bądź lewe oko (zależy które jajko przygnieciesz). Wejdziesz do wody, pianka się skompresuje i wszyscy będą szczęśliwi.

[ Dodano: 07-06-2013, 18:50 ]
[quote="wandal"]
Cytat:
Jeśli zrezygnuje z przesuwanego, to wtedy D-ring stały zaraz za kieszenią i będzie OK?


To zależy od długości sznurka przy opasce butli.

Druga sprawa sprawdź jak nisko masz opaskę zaciskową na butli. Może być za nisko.
 
 
piotr_c 



Kraj:
Poland

Dołączył: 11 Sie 2008
Posty: 3070
Skąd: Neverland
Wysłany: 07-06-2013, 17:58   

Johnny_ napisał/a:
Widzisz Piotr, to już 5 osoba z tymi samymi problemami.


Na grubo ponad dwa tysiące użytkowników. STEALTH 2.0 odniósł duży sukces na całym świecie. Gdyby "problemy" o których piszesz były powszechne, STEALTH 2.0 nie byłby aż tak popularny. Tu przykład ankiety z pytaniem co lepsze: STEALTH 2.0 czy jeden z konkurentów: http://www.scubaboard.com...alth-2-0-a.html

Stealth 2.0 daje ogromne pole manewru przy trymowaniu. Żadna inna uprząż z kilkudziesięciu produkowanych na całym na świecie nie daje takich możliwości regulacji środka ciężkości jak STEALTH 2.0. Nie chcę Cię urazić, ale nie bardzo więc wiem, dlaczego szukasz problemu w uprzęży? Z tego co piszesz, masz OWD. Może nie wynikają one z uprzęzy a z czegoś innego? Może po prostu potrzebujesz trochę czasu i praktyki, by umieć sobie poradzić z tymi... jak to nazywasz... problemami?

Warto wsponieć tu świetny artykuł Steve'a Martina, który jest jednym z najbardziej znanych instruktorów side mount (i nota bene użytkownika STEALTH 2.0): "Sidemount Divers Going "Back" to Backmount": http://www.sidemountscubadiving.com/?TabId=140

Steve poruszył tam to o czym piszesz. Punkt 8: "I think the sidemount system I use is the problem, Steve what do you think to this system vs this other system and then what about if I then change this bit and alter this bit etc..?" Konkluzja z tego artykułu jest jedna: użytkownicy są rozczarowani sidemount'em po niskiej jakości kursach side mount. Tak jak pisałeś, instruktor u którego robiłeś kurs nie miał pojęcia o uprzęży, z którą przyszedłeś na kurs.
Ostatnio zmieniony przez piotr_c 07-06-2013, 18:17, w całości zmieniany 9 razy  
 
 
wandal 

Stopień: AOWD
Kraj:
Poland

Wiek: 38
Dołączył: 15 Sie 2011
Posty: 31
Skąd: Rzeszów
Wysłany: 07-06-2013, 18:19   

Cytat:
Jakiego skafandra używasz?


Mam OceanPro Cordur Pro, jest na mnie trochę za duży, w skrzydle też na początku miałem problemy z trymem. Teraz jest OK, myślę że w Stealth 2.0 też uda się wszystko dograć.

Dziękuję za wskazówki.
 
 
piotr_c 



Kraj:
Poland

Dołączył: 11 Sie 2008
Posty: 3070
Skąd: Neverland
Wysłany: 07-06-2013, 18:25   

wandal napisał/a:
Mam OceanPro Cordur Pro, jest na mnie trochę za duży, w skrzydle też na początku miałem problemy z trymem.


Przy sucharze środek ciężkości powinien być przesunięty w kierunku nóg. Rozwiązaniem jest wspomniane wyżej umieszczenie jednej z kieszeni trymujących na pasie krocznym. Ale tak jak pisałem - jeśli obecna konfiguracja jest ok, to po prostu nie przejmuj się gumowymi d-ringami.
 
 
Włodek K
[Usunięty]

Wysłany: 07-06-2013, 18:46   

wandal napisał/a:
Nie bardzo wiem jak to rozwiązać?

A nie jesteś chudy jak szczapa? Bo wtedy można sobie wyobrazić brak miejsca na kieszonki.
Tak, deringi te mają być prawie na brzuchu. tzn jeśli kieszonki chcesz na pasie brzusznym to deringi są przed kieszonkami od środka tak aby wygodnie je obsługiwać czyli nie na styk z kieszeniami. Wtedy i butle się dobrze układają i jest miejsce na kieszonki.
Jednak te kieszonki możesz także ułożyć na na szelkach tak aby Ci z przylegającą butlą nie kolidowały.
Masz spore możliwości konfiguracyjne w tej kwestii.
Najlepiej abyś pobrał ze strony X-deepa manual konfiguracyjny tam chyba te sprawy są opisane z przykładami. Dobrym rozwiązaniem jest także porada bardziej obeznanego kolegi.

I teraz nagroda za poradę.
Mam w ofercie ciężarki idealnie pasujące do tych kieszonek o wadze 1,1 kg Pasują także do kieszeni plecowej.
Jak Cię interesuje to w moich danych masz kontakt.

[ Dodano: 07-06-2013, 19:56 ]
wandal napisał/a:
Teraz jest OK, myślę że w Stealth 2.0 też uda się wszystko dograć.


Uda się. Wierzymy w Ciebie :) Tak jak napisał Piotr, problemy z trymem to nie tylko rozmieszczenie balastu.
Więcej na temat wyważania się i trymowania napisałem na stronie www.balastnurkowy.cba.pl w zakładce podstawy wyważania. Być może znajdziesz tam więcej błędów które rozpoznasz u siebie a skutkujących w efekcie problemami trymowymi lub tak definiowanymi przez nurka.
Zapraszam do lektury.
Ostatnio zmieniony przez Włodek K 07-06-2013, 20:08, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
Johnny_
[Usunięty]

Wysłany: 07-06-2013, 20:30   

piotr_c napisał/a:

Stealth 2.0 daje ogromne pole manewru przy trymowaniu. Żadna inna uprząż z kilkudziesięciu produkowanych na całym na świecie nie daje takich możliwości regulacji środka ciężkości jak STEALTH 2.0.

Nie zgodzę się z tym, bo pasy wszędzie tak samo są rozłożone. To czy jest kieszeń na balast, czy jej nie ma i przypinamy się do pasa nie ma w kwestii trymu różnicy.
piotr_c napisał/a:

Nie chcę Cię urazić, ale nie bardzo więc wiem, dlaczego szukasz problemu w uprzęży? Z tego co piszesz, masz OWD. Może nie wynikają one z uprzęzy a z czegoś innego? Może po prostu potrzebujesz trochę czasu i praktyki, by umieć sobie poradzić z tymi... jak to nazywasz... problemami?

W wielu kwestiach zapewne masz rację. Nie mam wypływanych dziesiątek godzin w SM. Te 5 osób łącznie ze mną było u różnych instruktorów. Mój, jak Ci pisałem tylko do Twojej wiadomości nie jest fanem Twojego produktu i widzi w nim więcej wad niż zalet. Pływa w Razorze i go chwali. Dla mnie osobiście to zabawne, bo poza workiem geometrycznie wszystko jest bardzo podobne. Czy założy się kieszenie trymujące, czy przewlecze kafle przez pasy, czy przypnie na trytytki - nie ma różnicy. Dobrze rozmieszczony balast da takie same rezultaty. Na wielu zdjęciach widać ludzi w uprzężach Razor i z workiem Stealth, nota bene sam kiedyś takie podesłałeś. Dla mnie znaczy to tyle, że te dwie uprzęże, same, jak już się je raz ustawi nie różnią się niczym. Wyższość Twojego produktu pojawia się w momencie suszenia sprzętu i podróżowania. Jest dużo łatwiej zdjąć/wyjąć balast z uprzęży niż w Razorze.

Nie twierdzę też, że zestaw Stealth jest zły. Gdybym tak twierdził, to odłożył bym drugie tyle na Razora. Twierdzę natomiast, że jest kilka rzeczy, które można by poprawić. Jeśli będziesz zainteresowany, to chętnie odpowiem. Możliwe, że część z tych rzeczy braliście pod uwagę i je odrzuciliście.

piotr_c napisał/a:
Tak jak pisałeś, instruktor u którego robiłeś kurs nie miał pojęcia o uprzęży, z którą przyszedłeś na kurs.


Uprząż była jego. Proszę nie używaj fragmentów naszej korespondencji jako argumentu na forum. Możemy o tym porozmawiać telefonicznie.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Dodaj do: Wypowiedź dla Wykop  Wypowiedź dla Facebook  Wypowiedź dla Wyczaj.to  Wypowiedź dla Gwar  Wypowiedź dla Delicious  Wypowiedź dla Digg  Wypowiedź dla Furl  Wypowiedź dla Google  Wypowiedź dla Magnolia  Wypowiedź dla Reddit  Wypowiedź dla Simpy  Wypowiedź dla Slashdot  Wypowiedź dla Technorati  Wypowiedź dla YahooMyWeb
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Administrator FORUM-NURAS uprzejmie informuje, że nie ponosi odpowiedzialności i w żaden sposób nie ingeruje w treść wypowiedzi
umieszczanych przez użytkowników na Forum. Zastrzega sobie jedynie prawo do usuwania i edytowania, w ciągu 24
godzin, postów o treści reklamowej, sprzecznej z prawem, wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej
czy tez propagujących przemoc oraz treści powszechnie uznanych za naganne moralnie, społecznie niewłaściwe i naruszających zasady regulaminu.
Przypominam, że osoby zamieszczające opinie, o których mowa powyżej, mogą ponieść za ich treść odpowiedzialność karną lub cywilną.

Serwis wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na Twoim komputerze. Technologia ta jest wykorzystywana w celach funkcjonalnych, statystycznych i reklamowych.
Pozwala nam określać zachowania użytkowników na stronie, dostarczać im odpowiednie treści oraz reklamy, a także ułatwia korzystanie z serwisu, np. poprzez funkcję automatycznego logowania.
Korzystanie z serwisu Forum-Nuras przy włączonej obsłudze plików cookies jest przez nas traktowane, jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz.
Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki.
Przeczytaj, jak wyłączyć pliki cookie i nie tylko
FORUM-NURAS topic RSS feed