Strona Główna FORUM-NURAS
Froum dla nurkujących i nie tylko ...

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy    KalendarzKalendarz
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat

Poprzedni temat «» Następny temat
GUE Fund Rec w bazie Colona z Wojtkiem (część I) - relacja
Autor Wiadomość
TomKur 


Stopień: Shallow Diver
Kraj:
Switzerland

Wiek: 57
Dołączył: 27 Cze 2012
Posty: 271
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 11-07-2012, 16:01   

Cześć,
i super, fajnie że masz z tego radochę. Ta sztywność może wynikać ze stosunkowo niedawno zmienionej techniki poruszania się w wodzie. Najważniejsze, że sam czujesz progres i chcesz się sam dalej rozwijać. Postaraj się o jakieś fajne laski w kadrach następnych filmów... :tak:
Pozdrawiam.
Tomek
 
 
Włodek K
[Usunięty]

Wysłany: 11-07-2012, 19:05   

przemeknurek napisał/a:
Był filmik przed, był w trakcie, a teraz filmik po warsztatach u Wojtka.

Jest postęp. Gratuluję. Tylko pamiętaj aby z fanu z nurkowania nie wyszedł ci fan szkolenia się do perfekcji jako sztuka dla sztuki.
Ale oczywiście to Twoje decyzje.
 
 
maran 



Stopień: CACIB
Kraj:
Poland

Wiek: 49
Dołączył: 21 Mar 2004
Posty: 647
Skąd: Bialystok
Wysłany: 11-07-2012, 19:27   

Z jakiego powodu masz latarkę na ręce skoro masz ją wyłączoną?
 
 
przemeknurek 


Stopień: Hyperoxic Trimix
Kraj:
Poland

Dołączył: 13 Gru 2011
Posty: 75
Skąd: Warszawa
Wysłany: 11-07-2012, 19:37   

Bo chciałem wygładać bardziej technicznie:).

Hehehe - wiedziałem, że ktoś o to zapyta. Odpowiedź jest prosta. Nie naładowałem latarki, a w ten dzień mieliśmy ćwiczyć s-drilla z latarką, tak więc miałem ją na pozycji (bez latarki nie przećwiczyłbym esa w taki sposób, jak z nią)

Skończyliśmy serię esów, rozwinąłem poręczówkę przy której sprawdzałem efektywność kopnięć froga (bo miałem z tym wcześniej problemy). Po ćwiczeniach zwinąłem poręczówkę i dalej ćwiczyliśmy esy - filmik nakręcony był przy okazji froga między ćwiczeniami s-drilla:)

Pozdro
 
 
przemeknurek 


Stopień: Hyperoxic Trimix
Kraj:
Poland

Dołączył: 13 Gru 2011
Posty: 75
Skąd: Warszawa
Wysłany: 11-07-2012, 20:46   GUE fundy zadziałały u początkujących nurków

Skasowane ponieważ admin połączył watki
Ostatnio zmieniony przez przemeknurek 11-07-2012, 21:20, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Yavox 



Stopień: T1 (GUE nTmx)
Kraj:
Poland

Wiek: 48
Dołączył: 29 Lis 2010
Posty: 3419
Skąd: Warszawa / Józefów
Wysłany: 11-07-2012, 20:55   

Gratulacje! Ja mam to przed sobą, pewnie w przyszłym roku. Miło zobaczyć, że działa :)
 
 
piotrkw 



Kraj:
Poland

Wiek: 61
Dołączył: 13 Sie 2007
Posty: 2478
Skąd: Trójmiasto
Wysłany: 11-07-2012, 21:03   

Super , że jesteś zadowolony , że podoba cię Tobie ten kierunek . To jest najważniejsze.
Oglądając filmy widzę na pierwszym , nurka który dosyć swobodnie czuje się pod wodą i radzi sobie jak na 50 nurkowań ok. Cieszy go przebywanie pod wodą. Natomiast ( jest to tylko moje zdanie , nie obraź się ) na pozostałych widzę ROV'a , tylko bez kablolinii . :ping:

Pozdrawiam Piotr
Ostatnio zmieniony przez piotrkw 11-07-2012, 21:03, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
TYMOTEUSZ 



Kraj:
Antigu and Barbuda

Dołączył: 29 Cze 2011
Posty: 1585
Skąd: warszawa
Wysłany: 11-07-2012, 21:29   

A wg mnie zajebiscie ogarnia pływalnosc- troche sztywno ale zajebiscie

Tak trzymaj
 
 
przemeknurek 


Stopień: Hyperoxic Trimix
Kraj:
Poland

Dołączył: 13 Gru 2011
Posty: 75
Skąd: Warszawa
Wysłany: 11-07-2012, 21:45   

Dziewczyny nie narzekały na sztywność :ok2:

A tak na serio to w trakcie treningu uwypukla się pewne elementy w celu edukacyjnym. Jak ktoś się uczy angielskiego to najpierw mówi śmiesznie poprawnie, aby potem mówić naturalnie
 
 
kraken 


Stopień: Course Director PADI
Kraj:
Poland

Wiek: 59
Dołączył: 02 Kwi 2006
Posty: 1304
Skąd: Kraków
Wysłany: 17-07-2012, 21:09   

Ponieważ trochę czasu spędzam na rozmawianiu z nurkami czy to pod wiatkami na Zakrzówku czy na wyjazdach więc tak naprawdę przeszkadza mi jedno: straszny nacisk niektórych (na szczęście mniejszości) aby wszyscy szli tą samą drogą. Czyli jak ja postępuję jakoś a ktoś inaczej to znaczy że ktoś robi źle.
Jednak bardzo często to że dwie osoby postępują inaczej to nie znaczy że któraś z nich postępuje źle.
Jedni, w twoim filmie Przemek, widzą nurka który zatracił przyjemność z nurkowania a inni człowieka który odnalazł właściwą drogę. W sumie i jedni i drudzy mają rację albo się mylą w tym znaczeniu że jeżeli tobie to pasuje to super.
Znam wielu (w sumie żyję z nich) którzy za największy cel nurkowania mają opanowanie wiszenia w wodzie jak skrzydlica a inni lubią zwiedzać świat i za nic mają "pierdoły" techniczno sprzętowe. Jeszcze inni wolą każdą chwilę poświęcić na wyjazdy ale przy tym jak tylko się da, to się rozwijają.
Ty poświęciłeś 14 dni i określoną sumę pieniędzy na technikę nurkowania i super.
Ktoś inny poświęcił te 14 dni i pewnie podobną sumę pieniędzy na zobaczenie Meksyku czy Tajlandii i też super.
Ktoś inny pojechał na wyjazd z instruktorem albo sam (to droga opcja) lub w parę osób (zdecydowanie tańsza opcja) i zobaczył kawałek świata podwodnego a nauczył się również bardzo dużo. W sumie 14 dni to czas, aby naprawdę dużo zobaczyć i się nauczyć. Można mieć perfekcyjną pływalność jak na kogoś kto ma 50 nurków i zdobyć niezłe doświadczenie wyprawowo nurkowe. I to też super wybór.

Każda decyzja jest uzasadniona. Jedyne co jest ważne abyśmy takie decyzje podejmowali świadomie a rolą instruktorów jest pokazanie różnych kierunków.
W sumie to proste. Idziemy razem do wody. Potem rozmawiamy gdzie, w jaki sposób i jak szybko ktoś chce dotrzeć a potem to już tylko zabawa czy to w trening czy w wyprawy czy w dowolne formy pośrednie.

Na końcu liczy się to ile masz zabawy, doświadczenia, umiejętności i wiedzy kiedy masz 5, 20, 50, 100 czy 500 nurkowań.

Pozdrawiam
MSC
 
 
przemeknurek 


Stopień: Hyperoxic Trimix
Kraj:
Poland

Dołączył: 13 Gru 2011
Posty: 75
Skąd: Warszawa
Wysłany: 15-04-2013, 15:31   

Filmiki mi wcięło bo skasowałem konto w youtube, więc ‘filmowe streszczenie’ dla osób zainteresowanych:

Przed
http://www.youtube.com/wa...eature=youtu.be

W trakcie (niezakończone z moich przyczyn zewnętrznych, ale będzie ciąg dalszy i kolejny sezon odcinków)

http://www.youtube.com/wa...eature=youtu.be

A tu Lidia (z pierwszego filmu) uczy się froga a pod nią pokaz, ‘jacy byliśmy jeszcze wczoraj’

http://www.youtube.com/wa...eature=youtu.be (warto puścić na dużym ekranie) :ping:

Podsumowując z perspektywy kogoś rozpoczynającego nurkowanie. Warto zainteresować się GUE na początku drogi nurkowej. My zamierzamy iść w tym kierunku i kontynuować kursy / warsztaty u Wojtka.
 
 
kraken 


Stopień: Course Director PADI
Kraj:
Poland

Wiek: 59
Dołączył: 02 Kwi 2006
Posty: 1304
Skąd: Kraków
Wysłany: 15-04-2013, 16:21   

Bardzo fajne filmiki, ile miałeś nurkowań zrobionych w życiu i godzin pod wodą na tym przed a ile nurkowań i godzin pod wodą na tym w trakcie i po.
O jakości szkolenia i osiągniętych rezultatach można rozmawiać tylko na podstawie ile nurkowań i ile godzin pod wodą dało jakie umiejętności i jakie doświadczenie. Ciekawe jak to było u ciebie
Pozdrawiam
MSC
 
 
przemeknurek 


Stopień: Hyperoxic Trimix
Kraj:
Poland

Dołączył: 13 Gru 2011
Posty: 75
Skąd: Warszawa
Wysłany: 15-04-2013, 16:38   

Witaj Kraken,

Pierwszy film (nazwany przed) to 46 nurkowań w standardowym czasie. Większość to szkolenia treningowe, ale długie bo zawsze szkoliłem się indywidualnie (owd, aowd i 5 specjalizacji padi - wszystko robione w ciągu roku 2011.

Filmik „W trakcie” wykonany dodatkowo po:
- rozpoczętych, nie zakończonych fundach rec u Wojtka (wspólne chyba 5 nurkowań).
- 3 czy 4 dniach nauki suchacza na basenie
- kilku dniach szkoleniowych na Malcie (stąd właśnie ten filmik).
Tak więc aby nie skłamać, "przed" to 46 nurkowań, "w trakcie" to jakieś 15 nurkowań więcej w czasie których – poza elementami podstawowymi - uczyłem się obsługi suchacza, twina i latarki.

Filmu „Po” jeszcze nie ma, ale będzie.
Pozdrawiam,

Przemek
Ostatnio zmieniony przez przemeknurek 15-04-2013, 16:41, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Zubol_94 


Kraj:
Poland

Wiek: 29
Dołączył: 30 Kwi 2013
Posty: 100
Skąd: 3Miasto
Wysłany: 30-04-2013, 15:39   

Ładne filmy. Podobnie pływamy po OWD :)
 
 
slawek290 



Stopień: Lista Wildszte
Kraj:
Poland

Dołączył: 13 Lis 2010
Posty: 1959
Skąd: UBeckie metody Panów
Wysłany: 30-04-2013, 16:32   

Zubol_94 napisał/a:
Ładne filmy. Podobnie pływamy po OWD


Dawaj film jak to nurkujesz po OWD .
 
 
Zubol_94 


Kraj:
Poland

Wiek: 29
Dołączył: 30 Kwi 2013
Posty: 100
Skąd: 3Miasto
Wysłany: 30-04-2013, 16:44   

Nie mam filmu. Poręba wszystko kasował, więc musisz uwierzyć na słowo :)
 
 
slawek290 



Stopień: Lista Wildszte
Kraj:
Poland

Dołączył: 13 Lis 2010
Posty: 1959
Skąd: UBeckie metody Panów
Wysłany: 30-04-2013, 16:46   

Zubol_94 napisał/a:
Nie mam filmu. Poręba wszystko kasował, więc musisz uwierzyć na słowo

Wybacz ale dla mnie lipa . Nie powinieneś się odzywać w tym tonie nie mając materiału .
 
 
Zubol_94 


Kraj:
Poland

Wiek: 29
Dołączył: 30 Kwi 2013
Posty: 100
Skąd: 3Miasto
Wysłany: 30-04-2013, 16:55   

Przepraszam, czy to jest jakiś konkurs? Przyjedź do Jastarni, zobacz i sam sobie sfilmuj.
 
 
Yavox 



Stopień: T1 (GUE nTmx)
Kraj:
Poland

Wiek: 48
Dołączył: 29 Lis 2010
Posty: 3419
Skąd: Warszawa / Józefów
Wysłany: 30-04-2013, 18:05   

Zubol_94 napisał/a:
Przepraszam, czy to jest jakiś konkurs? Przyjedź do Jastarni, zobacz i sam sobie sfilmuj.


Pics or didn't happen :)

No dobra, dobra, droczymy się z Tobą. Obi Poręba dobrze Cię wyszkolił.
 
 
piotr63 

Stopień: Padi
Kraj:
Poland

Wiek: 60
Dołączył: 01 Paź 2008
Posty: 68
Skąd: Szczecin
Wysłany: 30-04-2013, 18:45   

Kasował bo może nie chciał stresować kursanta.Znany instruktor mówił że kursanta należy zawsze pochwalić jak nie ma za co to za kolor pianki.Nurek po OWD nie posiada jeszcze opływania.Kurs jest krótki mało godzin pod wodą Sporo ćwiczeń na zaliczenie.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Dodaj do: Wypowiedź dla Wykop  Wypowiedź dla Facebook  Wypowiedź dla Wyczaj.to  Wypowiedź dla Gwar  Wypowiedź dla Delicious  Wypowiedź dla Digg  Wypowiedź dla Furl  Wypowiedź dla Google  Wypowiedź dla Magnolia  Wypowiedź dla Reddit  Wypowiedź dla Simpy  Wypowiedź dla Slashdot  Wypowiedź dla Technorati  Wypowiedź dla YahooMyWeb
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Administrator FORUM-NURAS uprzejmie informuje, że nie ponosi odpowiedzialności i w żaden sposób nie ingeruje w treść wypowiedzi
umieszczanych przez użytkowników na Forum. Zastrzega sobie jedynie prawo do usuwania i edytowania, w ciągu 24
godzin, postów o treści reklamowej, sprzecznej z prawem, wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej
czy tez propagujących przemoc oraz treści powszechnie uznanych za naganne moralnie, społecznie niewłaściwe i naruszających zasady regulaminu.
Przypominam, że osoby zamieszczające opinie, o których mowa powyżej, mogą ponieść za ich treść odpowiedzialność karną lub cywilną.

Serwis wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na Twoim komputerze. Technologia ta jest wykorzystywana w celach funkcjonalnych, statystycznych i reklamowych.
Pozwala nam określać zachowania użytkowników na stronie, dostarczać im odpowiednie treści oraz reklamy, a także ułatwia korzystanie z serwisu, np. poprzez funkcję automatycznego logowania.
Korzystanie z serwisu Forum-Nuras przy włączonej obsłudze plików cookies jest przez nas traktowane, jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz.
Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki.
Przeczytaj, jak wyłączyć pliki cookie i nie tylko
FORUM-NURAS topic RSS feed