Strona Główna FORUM-NURAS
Froum dla nurkujących i nie tylko ...

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy    KalendarzKalendarz
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat

Poprzedni temat «» Następny temat
Jaki kompresor nurkowy do domowego użytku?
Autor Wiadomość
Stachul 

Stopień: OWD
Kraj:
Poland

Wiek: 59
Dołączył: 21 Cze 2013
Posty: 52
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 16-03-2018, 14:18   

anarchista napisał/a:
Coś się tobie pomieszało, ze stosunkiem przerywanym.

To mi przypomina dowcip OW:
- szeregowy Kowalski z czym się Wam wiosna kojarzy?
- z d..ą Panie Kapitanie
- no jak to z d..ą, jat tak pięknie, kwitną kwiaty?
- bo mi się wszystko z d..ą kojarzy

Może głodnemu chleb na myśli.

Widziałeś kiedyś takie oznaczenia jak S1, S2, .. S6 na silnikach lub innych maszynach elektrycznych?
Tak poglądowo:
https://pl.wikipedia.org/wiki/Rodzaje_pracy_(maszyny_elektryczne_wiruj%C4%85ce)
 
 
CChheemmooll 

Kraj:
Poland

Wiek: 38
Dołączył: 12 Lip 2015
Posty: 59
Skąd: Mazury
Wysłany: 16-03-2018, 14:31   

Dla mnie ta Chińszczyzna wydaje się spoko sprawą. Odłożyłem kupno sprężarki na następny rok; mam nadzieję, że temat sprężarek z Ali się rozwinie.
 
 
anarchista
[Usunięty]

Wysłany: 16-03-2018, 22:08   

Stachul napisał/a:
Widziałeś kiedyś takie oznaczenia jak S1, S2, .. S6 na silnikach lub innych maszynach elektrycznych?
Załóżmy czysto hipotetycznie, że projektujesz urządzenie do pracy przerywanej 5 min pracy 40 przerwy. Czy wtedy robisz chłodzenie wodne czy powietrzne ? Rosyjskie sprężarki wymienione, mają chłodzenie powietrzne i pracują 2h ciągle. Przy odpowiednim chłodzeniu, nie palą oleju.

Oczywiście wolał bym żeby była to sprężarka do tlenu bezolejowa. Do SCR czy CCR to ciekawa możliwość, sprężenia diluentu czy gazu obojętnego.

pozdrawiam rc

[ Dodano: 16-03-2018, 22:15 ]
Stachul napisał/a:
To mi przypomina dowcip OW:
- szeregowy Kowalski z czym się Wam wiosna kojarzy?
- z d..ą Panie Kapitanie
- no jak to z d..ą, jat tak pięknie, kwitną kwiaty?
- bo mi się wszystko z d..ą kojarzy

Może głodnemu chleb na myśli.

Kapral na szkoleniu strzeleckim mówi to karabin maszynowy automatyczny AK 47. Szeregowy pyta obywatelu kapralu co to znaczy automatyczny. Zapadła cisza kapral myśli po dłuższej chwili odpowiada jak wasza matka była k.. . to wy jesteście automatycznie sk...syn.

Mów o sprężarkach tak, żebym nie miał wątpliwości, że jesteś zielony.

pozdrawiam rc
 
 
wpawlicki 


Stopień: Generał
Kraj:
Poland

Wiek: 46
Dołączył: 13 Lut 2013
Posty: 192
Skąd: Kamionki/Kołobrzeg
Wysłany: 19-03-2018, 06:42   

Bardzo dziękuje za odpowiedzi, myślę że przymierzę się do Bauera - może Posejdon PE 100, COLTRI-SUB MCH-6 ET COMPACT INOX, wyd. 100l/min. ELEKTR. TRÓJFAZOWY lub spalinowy.
Anarchista zerknąłbyś na te konstrukcje?
Szczególnie druga jest sprzyjająca cenowo, ale gdyby miała okazać się licha to może lepiej nie oszczędzać aż tak bardzo.
 
 
anarchista
[Usunięty]

Wysłany: 19-03-2018, 08:23   

Będzie historycznie w książce Jana Hiszpańskiego było napisane że Bauer jest najlepszą konstrukcją. Można by zamknąć wypowiedź.
Gdybyś nie wiedział to obecnie Bauer i Poseidon to jeden biznes.
https://encrypted-tbn0.gstatic.com/images?q=tbn:ANd9GcRMGIHn0d9iO8cu_o9L95a9LJQ-0WUsLPqV8mJgNWAvmA2qLBMR

Jeśli nowy to Bauer. Jest wersja z dodatkową ramą, wtedy mamy łatwy rozruch silnika spalinowego i łatwe montowanie silnika elektrycznego, dla warunków gdzie jest prąd.

Słabo oceniam trwałość MCH-6 ET, do użytku klubowego za słaba.

pozdrawiam rc
 
 
wpawlicki 


Stopień: Generał
Kraj:
Poland

Wiek: 46
Dołączył: 13 Lut 2013
Posty: 192
Skąd: Kamionki/Kołobrzeg
Wysłany: 19-03-2018, 20:51   

Dziękuję bardzo, dzisiaj robiłem wywiad i kilka osób wypowiedziało się w podobnym tonie o MCH-6 ET.
Był też jeden głos broniący konstrukcji.
O Posejdonie-Bauerze wszyscy również wypowiadali się zgodnie z odpowiedzią powyżej. Pozostaje poszukać dobrej oferty, dobrego finansowania, wszystko jeszcze raz przeliczyć i poważnie przymierzyć się do zakupu albo sobie odpuścić.
 
 
anarchista
[Usunięty]

Wysłany: 20-03-2018, 07:54   

Cylinder ostatniego stopnia sprężarki wysoko ciśnieniowej ma małą średnicę, pracuje z dużymi naciskami do 3,3 kg/mm2. Korbowodowe panewki pracują z dużo mniejszymi naciskami, więc muszą być o większej powierzchni. Dlatego w prostackiej wersji mamy nurnik w cylindrze i z tego sterczy cienki tłok (Gera). Bauer postąpił jeszcze inaczej, Tłok nie ma połączenia z nurnikiem, zyskuje dopiero podciśnieniem. Narastające ciśnienie gazu dociska do nurnika. Żeby osiągnąć taki stan, stosowany jest zawór utrzymujący ciśnienie za cylindrem ostatniego stopnia. Poprawia to usuwanie wody. Kolejny duży krok to, możemy uszczelniać sprężone powietrze smarując olejem cylinder i pierścienie, Gera i MCH, AK 150 i inne. Lub podawać olej na tłok nad pierścieniami, pierścienie uszczelniają olej. Jest szczelniej, tak jest to zrobione w Bauerach.

pozdrawiam rc
 
 
malinowy 


Kraj:
Poland

Dołączył: 29 Lis 2008
Posty: 336
Skąd: Świętokrzyskie
Wysłany: 23-03-2018, 20:30   

[quote="anarchista"]
wpawlicki napisał/a:
5. Czy warto kupować tzw banki powietrza przy domowym użytkowaniu?
Nie warto. Przy ładowaniu 100 szt dziennie, tak niezbędny.[quote="wpawlicki"]- tu bym polemizował , nie chodzi mi o prędkość napelniania a zużywania sprężarki .
 
 
anarchista
[Usunięty]

Wysłany: 23-03-2018, 21:56   

malinowy napisał/a:
anarchista napisał/a:

wpawlicki napisał/a:

5. Czy warto kupować tzw banki powietrza przy domowym użytkowaniu?

Nie warto. Przy ładowaniu 100 szt dziennie, tak niezbędny.
- tu bym polemizował , nie chodzi mi o prędkość napelniania a zużywania sprężarki .
Dysponując małą sprężarką 300 at i drugą z zakresu 150 się zgadzam. Bank jest przydatny przy przetłaczarce, żeby dobrze zużyć tlen, z butli transportowych.

pozdrawiam rc
 
 
wpawlicki 


Stopień: Generał
Kraj:
Poland

Wiek: 46
Dołączył: 13 Lut 2013
Posty: 192
Skąd: Kamionki/Kołobrzeg
Wysłany: 25-03-2018, 17:33   

anarchista napisał/a:
Dysponując małą sprężarką 300 at i drugą z zakresu 150 się zgadzam. Bank jest przydatny przy przetłaczarce, żeby dobrze zużyć tlen, z butli transportowych.

Wydaje mi się że to stanowisko zdecydowanie potwierdza informacje od dystrybutora, że po nabiciu 1 flaszki 15l wypada schłodzić system przez chwile , a po 2 przez dłuższą. Bicie banku choćby 50l w tym wypadku będzie dramatem.
Tak, czy siak kwestia czasu i zaangażowania jakiego wymaga pilnowanie bicia flaszek (zrzut kondensatu, przerwy na chłodzenie, uprawnienia) sprawiają, że całość robi się coraz mniej atrakcyjna.
Zdecydowanie prościej jest skorzystać z zaprzyjaźnionego centrum, gdzie robią to dobrze szybko i tanio.
Coraz bardziej powątpiewam w sens własnego kompresora, może po prostu dokupić flaszek.
 
 
anarchista
[Usunięty]

Wysłany: 25-03-2018, 21:45   

wpawlicki napisał/a:
że po nabiciu 1 flaszki 15l wypada schłodzić system przez chwile , a po 2 przez dłuższą.
Jest w sieci dokumentacja i informacja o czasie pracy 30 min ciągłej.
Niektóre sprężarki mogą być doładowane, jak podamy na wstępie 3 at, to wydatek nam rośnie, tyle że wtedy mamy niższe ciśnienia końcowe, ze względu na moc konieczną do napędu. Swoją AK 150 pakowałem ciśnieniem 3 at w niskim zakresie ciśnień do 100, potem niższym nadciśnieniem 1,8 do 200. Doładowanie ciśnieniem 1,3 jest w dokumentacji, 1,5 wymaga lepszego chłodzenia, była ładowana jeszcze wyższymi ciśnieniami. Tyle że trzeba co nieco wiedzieć o konstrukcjach silników spalinowych i sprężarek. Gera spokojnie zniesie mechanicznie, lecz wymagała by chłodzenia wodnego między stopniowego.

pozdrawiam rc

[ Dodano: 23-05-2018, 21:31 ]
Zrobiłem rozpoznanie dostępności części zamiennych do Gery. Kaesr już ich nie posiada. Trwałość ostatniego stopnia Bauera to 1000-1500h, koszt 1000 zł.

pozdrawiam rc
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Dodaj do: Wypowiedź dla Wykop  Wypowiedź dla Facebook  Wypowiedź dla Wyczaj.to  Wypowiedź dla Gwar  Wypowiedź dla Delicious  Wypowiedź dla Digg  Wypowiedź dla Furl  Wypowiedź dla Google  Wypowiedź dla Magnolia  Wypowiedź dla Reddit  Wypowiedź dla Simpy  Wypowiedź dla Slashdot  Wypowiedź dla Technorati  Wypowiedź dla YahooMyWeb
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Administrator FORUM-NURAS uprzejmie informuje, że nie ponosi odpowiedzialności i w żaden sposób nie ingeruje w treść wypowiedzi
umieszczanych przez użytkowników na Forum. Zastrzega sobie jedynie prawo do usuwania i edytowania, w ciągu 24
godzin, postów o treści reklamowej, sprzecznej z prawem, wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej
czy tez propagujących przemoc oraz treści powszechnie uznanych za naganne moralnie, społecznie niewłaściwe i naruszających zasady regulaminu.
Przypominam, że osoby zamieszczające opinie, o których mowa powyżej, mogą ponieść za ich treść odpowiedzialność karną lub cywilną.

Serwis wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na Twoim komputerze. Technologia ta jest wykorzystywana w celach funkcjonalnych, statystycznych i reklamowych.
Pozwala nam określać zachowania użytkowników na stronie, dostarczać im odpowiednie treści oraz reklamy, a także ułatwia korzystanie z serwisu, np. poprzez funkcję automatycznego logowania.
Korzystanie z serwisu Forum-Nuras przy włączonej obsłudze plików cookies jest przez nas traktowane, jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz.
Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki.
Przeczytaj, jak wyłączyć pliki cookie i nie tylko
FORUM-NURAS topic RSS feed