Strona Główna FORUM-NURAS
Froum dla nurkujących i nie tylko ...

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy    KalendarzKalendarz
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat

Poprzedni temat «» Następny temat
Dwa 1 miejsca w konkursie podwodnego filmu dla Polaka w RPA
Autor Wiadomość
Bart Lukasik 


Stopień: DM
Kraj:
Poland

Dołączył: 25 Lut 2012
Posty: 163
Skąd: RPA
Wysłany: 08-10-2012, 14:15   Dwa 1 miejsca w konkursie podwodnego filmu dla Polaka w RPA

Z dużym uśmiechem na twarzy, o takim :aaa: , chciałem się podzielić informacją o dwukrotnym zwycięstwie (moim własnym;) w największym konkursie podwodnego filmowania i fotografii w RPA, odbywającym się corocznie w wiosce nurkowej Sodwana Bay nad Oceanem Indyjskim. Podczas gdy większość skupia się tu na fotografii, filmowanie z roku na rok zyskuje na popularności.

W sekcji filmu były trzy kategorie. Jedna dla nowicjuszy, gdzie wystarczyło po prostu dać złożone kawałki ujęć uzyskanych nawet przy pomocy aparatu foto z opcją filmu.
Ja brałem udział w dwóch zaawansowanych kategoriach. Jedna to filmik z podkładem muzycznym, nie dłuższy niż 3 minuty i składający się z najlepszych ujęć zebranych w ciągu dwóch dni nurkowania (około 4 nurkowań).

Mój filmik muzyczny:

https://vimeo.com/50970798

Druga kategoria to krótki film dokumentalny, nie dłuższy niż 5 minut o ciekawej tematyce i przekazujący informacje, również z materiału zebranego podczas tych samych dwóch dni.
Ponadto w filmie dokumentalnym należało użyć narracji i innych dźwięków. Jako że czasu było niewiele na to wszystko moja narracja może nie być na najwyższym poziomie, bo nie miałem czasu czyścić dźwięku w post produkcji.
Również, póki co, narracja jest w języku angielskim. W niedługim czasie może zamieszczę wersję z polskimi napisami. Dodatkową zasadą było użycie ujęć ponad wodą w max. 30% filmiku.

Mój film dokumentalny:

https://vimeo.com/50970797

Całe wydarzenie zawierało również akcje charytatywne w formie krótkich konkursów biegowych, zbieranie funduszy na walkę z kłusownikami polującymi na nosorożce, zabawy dla dzieci i prezentacje dotyczące fotografii podwodnej, oraz wieczorną imprezę.

W konkursie udział brało około 100 fotografów i około 20 "filmowców", można było nurkować z wieloma lokalnymi centrami nurkowymi oraz nawet próbować na własną rękę
(aczkolwiek nie jest to łatwe przez tutejsze raczej przygodowe warunki startowania łodzi nurkowych).

Cały konkurs to mniej więcej 3 dni pracy bez spania i czwarty dzień leczenia skutków ubocznych po imprezie :) .

Miłego oglądania!

B
 
 
TomS 


Stopień: instr. SDI/TDI, PADI
Kraj:
Greenland

Wiek: 54
Dołączył: 20 Paź 2004
Posty: 2801
Skąd: Warszawa
Wysłany: 08-10-2012, 14:47   

Dzięki :) Bardzo ładne :)
 
 
teslic 

Kraj:
Poland

Dołączył: 17 Paź 2011
Posty: 98
Skąd: Katowice
Wysłany: 08-10-2012, 15:14   

Dobre ujęcia, fajnie się oglądało, powodzenia przy kolejnych konkursach :)
 
 
cardash 


Stopień: P! ;)
Kraj:
Poland

Wiek: 42
Dołączył: 05 Paź 2006
Posty: 175
Skąd: Warszawa
Wysłany: 08-10-2012, 15:27   

Ten chyba raczek w pierwszym filmie na 1:27 jest zdecydowanie świetny!
 
 
Bart Lukasik 


Stopień: DM
Kraj:
Poland

Dołączył: 25 Lut 2012
Posty: 163
Skąd: RPA
Wysłany: 09-10-2012, 12:25   

dzięki :)

raczek to nie raczek, tylko blue banded boxer shrimp, nijak nie wiem jak to w polskim atlasie zwierzęcym jest, ale można by się pokusić o tłumaczenie - niebieskoopaskowa krewetka bokserska albo boksująca, hahaha. Jest to jedna z większych krewetek czyszczących, tych które siedzą na stacjach czyszczących i wyskubują pasożyty i schorowaną skórę u ryb, które tam parkują od czasu do czasu w ramach rybiego spa :)
 
 
Torpeda 



Stopień: Tech instruktor
Kraj:
Poland

Wiek: 37
Dołączyła: 23 Lip 2011
Posty: 702
Skąd: Kielce
Wysłany: 09-10-2012, 12:52   

Gratuluję :) !
Świetny materiał, oglądałam z ogromną przyjemnością :)
 
 
Bart Lukasik 


Stopień: DM
Kraj:
Poland

Dołączył: 25 Lut 2012
Posty: 163
Skąd: RPA
Wysłany: 09-10-2012, 18:36   

sorry pomyłka ten raczek na 1:27 to whip coral shrimp, krewetka żyjąca na koralowcu w kształcie bata. Pomyliły mi się wersje tego filmu, jak sprawdzałem i się przesunęło :P
 
 
qdomin 

Stopień: Owd
Kraj:
United Kingdom

Wiek: 41
Dołączył: 13 Lip 2012
Posty: 8
Skąd: Croydon
Wysłany: 12-10-2012, 13:12   

Cześć

Świetna robota. Powodzenia w dalszej pracy.
Czym robiłeś zdjecia i filmy? Jakiego oświetlenia używałeś?
Chciałbym zacząć robić fotografie podwójna ale nie wiem
Jak się do tego zabrać. Jak byś miał czas i chęci na odpowiedź był bym
Bardzo wdzięczny.
Jeszcze raz życzę powodzenia i pozdrawiam

Qdomin
 
 
Bart Lukasik 


Stopień: DM
Kraj:
Poland

Dołączył: 25 Lut 2012
Posty: 163
Skąd: RPA
Wysłany: 12-10-2012, 16:31   

qdomin napisał/a:

Czym robiłeś zdjecia i filmy? Jakiego oświetlenia używałeś?
Chciałbym zacząć robić fotografie podwójna ale nie wiem
Jak się do tego zabrać.

Qdomin


Czesc,

Ja się fotografią póki co tak bardzo nie zajmuję, więc nie chcę się wymądrzać. Jedyne zdjęcia jakie mam to są po prostu wycięte klatki z moich filmów.

fotografię podwójną, znaczy co? :) z dwoma źródłami światła? czy z efektowną podwójną ekspozycją?

co do świateł to w filmowaniu można cuda zrobić bez żadnych świateł, zdziwiłbyś się jakbyś zobaczył moje "światełko". W fotografii to już nie takie łatwe, ale jeśli chcesz rady od mnie na początek to nie przeinwestuj w sprzęt, sprzęt to nie wszystko, a super zdjęcia widziałem robione prostymi aparatami. Lepiej zacząć od czegoś w miarę prostego i mieć więcej $ na to żeby więcej nurkować, bo im więcej nurkujesz i pstrykasz tym lepsze zdjęcia będą Ci wychodziły.
 
 
qdomin 

Stopień: Owd
Kraj:
United Kingdom

Wiek: 41
Dołączył: 13 Lip 2012
Posty: 8
Skąd: Croydon
Wysłany: 13-10-2012, 02:26   

Szukam jakiegoś dobrego taniego aparatu ponieważ mój zakonczyl swój żywot w tym roku na Dominikanie na 50 centymetrach chociaż w zeszłym roku robiłem filmy i zdjecia podczas nurkowan w Hiszpanii. Zastanawiałem sie nad canonem g11 z obudową i nad kupnem flesza tylko czy warto inwestować w lampę będąc amatorem. Zdjecia mają być dla mnie na pamiątkę.
Pozdrawiam
Dominik
 
 
kraken 


Stopień: Course Director PADI
Kraj:
Poland

Wiek: 59
Dołączył: 02 Kwi 2006
Posty: 1304
Skąd: Kraków
Wysłany: 13-10-2012, 14:30   

Bartek gratulacje.
Twoje filmiki zgodnie z umową otwierały Konferencję na Zakrzówku ale mam nadzieję, że następnym razem sam je zaprezentujesz i opowiesz o tym jak i gdzie je tworzysz.
Maciek
 
 
Bart Lukasik 


Stopień: DM
Kraj:
Poland

Dołączył: 25 Lut 2012
Posty: 163
Skąd: RPA
Wysłany: 14-10-2012, 17:56   

Dominik, G11 to zdecydowanie dobry wybór. Mimo tego, że chyba jest już dostępny G15... to widziałem super zdjęcia robione nawet G10. Co do flasha, to w zależności od obudowy podwodnej, niektóre pozwalają używać wbudowanego flasha jaki ma aparat, tylko że wtedy masz ograniczone pole manewru nim, ale i tak dobre to na początek. Wrzuć wątek do kategorii foto podwodnej na forum, na pewno znajdą się tacy, którzy się na tym znają dobrze i sprzęt polecą.

Maciek, hehe, dzięki miło mi. szkoda, że się nie udało jakiś nowych filmików przed konferencją zrobić, no ale tak wyszło. Teraz nadrobię, zostawię może kilka "tajnych" na następną :) . Pozdrowienia
 
 
kraken 


Stopień: Course Director PADI
Kraj:
Poland

Wiek: 59
Dołączył: 02 Kwi 2006
Posty: 1304
Skąd: Kraków
Wysłany: 14-10-2012, 20:09   

Zostaw kilka tajnych - to je odtajnimy ale po pierwsze znajdź sam czas i wspieraj filmy opowieścią.
Maciek
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Dodaj do: Wypowiedź dla Wykop  Wypowiedź dla Facebook  Wypowiedź dla Wyczaj.to  Wypowiedź dla Gwar  Wypowiedź dla Delicious  Wypowiedź dla Digg  Wypowiedź dla Furl  Wypowiedź dla Google  Wypowiedź dla Magnolia  Wypowiedź dla Reddit  Wypowiedź dla Simpy  Wypowiedź dla Slashdot  Wypowiedź dla Technorati  Wypowiedź dla YahooMyWeb
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Administrator FORUM-NURAS uprzejmie informuje, że nie ponosi odpowiedzialności i w żaden sposób nie ingeruje w treść wypowiedzi
umieszczanych przez użytkowników na Forum. Zastrzega sobie jedynie prawo do usuwania i edytowania, w ciągu 24
godzin, postów o treści reklamowej, sprzecznej z prawem, wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej
czy tez propagujących przemoc oraz treści powszechnie uznanych za naganne moralnie, społecznie niewłaściwe i naruszających zasady regulaminu.
Przypominam, że osoby zamieszczające opinie, o których mowa powyżej, mogą ponieść za ich treść odpowiedzialność karną lub cywilną.

Serwis wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na Twoim komputerze. Technologia ta jest wykorzystywana w celach funkcjonalnych, statystycznych i reklamowych.
Pozwala nam określać zachowania użytkowników na stronie, dostarczać im odpowiednie treści oraz reklamy, a także ułatwia korzystanie z serwisu, np. poprzez funkcję automatycznego logowania.
Korzystanie z serwisu Forum-Nuras przy włączonej obsłudze plików cookies jest przez nas traktowane, jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz.
Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki.
Przeczytaj, jak wyłączyć pliki cookie i nie tylko
FORUM-NURAS topic RSS feed