Strona Główna FORUM-NURAS
Froum dla nurkujących i nie tylko ...

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy    KalendarzKalendarz
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat

Poprzedni temat «» Następny temat
Jaki gaz podaje reb ?
Autor Wiadomość
nurkowacz 



Stopień: OC/CCR Instruktor
Kraj:
Poland

Wiek: 46
Dołączył: 13 Maj 2008
Posty: 404
Skąd: Białystok
Wysłany: 13-01-2013, 10:57   

Slawek Packo napisał/a:
@Radek

Z konieczności przesiadłem się na Vandagraphy w połowie zeszłego roku i jak do tej pory wszystko jest ok.


Dzięki. Ja do tej pory miałem AI i radziły sobie nienajgorzej ale szału nie robią. Chyba za bardzo chcę coś porównać do Teledyne i nie bardzo mi to idzie :-)
Ogólnie wytrzymały kilka miesięcy i zaczęły osiągać max 1.3 - 1.4.
AP od nowości potrafiły nie działać.
Faktycznie jak klon napisał dużo zależy od partii jaka się trafi. Trzeba sprawdzić z tonę sensorów i może coś "najlepszego" się wybierze. :bee;
Ostatnio zmieniony przez nurkowacz 13-01-2013, 11:09, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
PawelW 



Stopień: CCR/OC TMX IANTD
Kraj:
Poland

Wiek: 52
Dołączył: 05 Sty 2005
Posty: 1343
Skąd: Pniewy
Wysłany: 13-01-2013, 12:03   

nurkowacz napisał/a:
Faktycznie jak klon napisał dużo zależy od partii jaka się trafi. Trzeba sprawdzić z tonę sensorów i może coś "najlepszego" się wybierze. :bee;


i po ilu latach dowiemy się które ??? :) , nie wydaje mi się aby oceniać całość po jednostkach , wole ten współczynnik dobrego sensora , aby był wyższy niż niższy , a nie jak do tej pory kilka sensorów działa przed dłuższy czas , a potem kicha :( choć i z teledynami zdarzało się nówka , a padł po kilu godzina pracy w rebie , ale to były naprawdę jednostkowe tematy ... wiec nic nie pozostaje ja wydawać kasę i doświadczać
 
 
nurkowacz 



Stopień: OC/CCR Instruktor
Kraj:
Poland

Wiek: 46
Dołączył: 13 Maj 2008
Posty: 404
Skąd: Białystok
Wysłany: 13-01-2013, 17:16   

PawelW napisał/a:
wiec nic nie pozostaje ja wydawać kasę i doświadczać


Zastanawiam nie jedna rzecz... dlaczego nikt nie potrafi zrobić tak samo dobrych sensorów co Teledyne. Czy jakaś firma nie może dogadać się z Teledyne?
 
 
TomekR 



Stopień: emeryt
Kraj:
Micronesia

Dołączył: 19 Lip 2004
Posty: 973
Skąd: Connecticut, USA
Wysłany: 13-01-2013, 20:09   

nurkowacz napisał/a:
Czy jakaś firma nie może dogadać się z Teledyne?

Teledyne ma za duzo do stracenia. Juz kiedys tu pisalem, ze sensory do RB to maly procent ich produkcji. Dla stosunkowo malego rynku zbytu, nie warto im ryzykowac odpowiedzialnosci prawnej.
pzdr
Tomek
 
 
PawelW 



Stopień: CCR/OC TMX IANTD
Kraj:
Poland

Wiek: 52
Dołączył: 05 Sty 2005
Posty: 1343
Skąd: Pniewy
Wysłany: 13-01-2013, 20:22   

TomekR napisał/a:
Dla stosunkowo malego rynku zbytu, nie warto im ryzykowac odpowiedzialnosci prawnej.


Cześć Tomek

a jak to jest jak VG produkuje ,a ISC i Narked je markuje własnym logo , bo inaczej ich nie da sie kupić , mówimy o "Vandergraph" ale tak naprawdę to nie kupimy ich inaczej , kto bierze odpowiedzialność prawną ISC , Narked czy właśnie VG ?
 
 
TomekR 



Stopień: emeryt
Kraj:
Micronesia

Dołączył: 19 Lip 2004
Posty: 973
Skąd: Connecticut, USA
Wysłany: 13-01-2013, 21:29   

To troche bardziej skomplikowane. W procesach przeciwko YBOD, Teledyne byla nazwana jako wspoloskarzony, prwdopodobn ie dlatego, ze mozna ich bylo skarzyc o wiecej niz BI. Ze strony Vandergraph, niestety nie wiem, czy uklad OEM byl proba unikniecia ewentualnych procesow, czy jescze cos innego.
Nie wiem jak wygladalo to dla innych producentow, ale ISC twierdzi, ze glownym powodem dla ktorego firmuja Vandergraphy, jest problem z certyfikatami CE, ISO itd. Zmiana producenta komponentu powoduje koniecznosc recertyfikacji. Jezeli certyfikat wydany jest na urzadzenie z sensorami firmowanymi przez ISC, to zmiana dostawcy sensorow nie powoduje koniecznosci recertyfikacji. Postepowanie takie naklada jednak odpowiedzialnosc na producenta RB, ktory musi upewnic sie ze nowe podzespoly spelniaja wymagania umieszczone w orginalnym certyfikacie.
Odpowiadajac na Twoje pytanie Pawel, mysle, ze w tym przypadku odpowiedzialnosc spada na producenta. Tak podpowiada logika, ale jak wiadomo logika i anglosaski system prawny pozostaja w duzej rozbieznosci.
pzdr

Tomek
 
 
Slawek Packo 



Stopień: nurek
Kraj:
Poland

Dołączył: 02 Lip 2004
Posty: 396
Skąd: Żelechów, Żabia Wola
Wysłany: 14-01-2013, 07:58   

Cytat:
a jak to jest jak VG produkuje ,a ISC i Narked je markuje własnym logo , bo inaczej ich nie da sie kupić

Nieprawda. W TP mamy je z logo VG.
 
 
PawelW 



Stopień: CCR/OC TMX IANTD
Kraj:
Poland

Wiek: 52
Dołączył: 05 Sty 2005
Posty: 1343
Skąd: Pniewy
Wysłany: 14-01-2013, 09:11   

Slawek Packo napisał/a:
W TP mamy je z logo VG.


no to dobrze , byłem przekonany że jest inaczej Sławek a jaki maja symbol co macie ???
 
 
jacekplacek
[Usunięty]

Wysłany: 14-01-2013, 10:00   

nurkowacz napisał/a:
Faktycznie jak klon napisał dużo zależy od partii jaka się trafi. Trzeba sprawdzić z tonę sensorów i może coś "najlepszego" się wybierze. :bee;

A jak jest z reklamacją takich wadliwych? Zużycie liczy się od otwarcia a nie daty zakupu, więc może być kłopot.
 
 
Slawek Packo 



Stopień: nurek
Kraj:
Poland

Dołączył: 02 Lip 2004
Posty: 396
Skąd: Żelechów, Żabia Wola
Wysłany: 14-01-2013, 11:07   

PawelW napisał/a:
Sławek a jaki maja symbol co macie ?

VST2200
 
 
PawelW 



Stopień: CCR/OC TMX IANTD
Kraj:
Poland

Wiek: 52
Dołączył: 05 Sty 2005
Posty: 1343
Skąd: Pniewy
Wysłany: 14-01-2013, 11:51   

Slawek Packo napisał/a:
VST2200


a jaka masz cenę na te sensory i możesz sprawdzić czy to coś z ich strony

http://www.vandagraph.co....atagory&cat=295
 
 
Slawek Packo 



Stopień: nurek
Kraj:
Poland

Dołączył: 02 Lip 2004
Posty: 396
Skąd: Żelechów, Żabia Wola
Wysłany: 14-01-2013, 12:12   

334zł brutto. Zostały ostatnie 2, czekamy na nową dostawę.
Na tej stronie tego nie znajdziesz. Kiedyś były tu: Vandagraph
 
 
PawelW 



Stopień: CCR/OC TMX IANTD
Kraj:
Poland

Wiek: 52
Dołączył: 05 Sty 2005
Posty: 1343
Skąd: Pniewy
Wysłany: 14-01-2013, 12:28   

Slawek Packo napisał/a:
Kiedyś były tu: Vandagraph



rozumiem :D
 
 
nurkowacz 



Stopień: OC/CCR Instruktor
Kraj:
Poland

Wiek: 46
Dołączył: 13 Maj 2008
Posty: 404
Skąd: Białystok
Wysłany: 14-01-2013, 17:04   

jacekplacek napisał/a:
A jak jest z reklamacją takich wadliwych?


Nie wygląda to chyba najlepiej, ale trzeba pytać sprzedawców.
Latem kolega brał sensory AP od Jabłońskiego. Po stwierdzeniu, że sensor od nowości praktycznie się nie kalibruje został wymieniony na nowy. Czy byłoby tak samo jak 3 następne były uszkodzone to już nie wiem.
 
 
PawelW 



Stopień: CCR/OC TMX IANTD
Kraj:
Poland

Wiek: 52
Dołączył: 05 Sty 2005
Posty: 1343
Skąd: Pniewy
Wysłany: 14-01-2013, 18:33   

Vandegraph daje 12misięcy gwarancji od daty sprzedaży , gdzie bez awaryjnośc szacuje na 24 miesiące od daty produkcji , AP podobnie i wymieniają bez problemu .
 
 
Fother 



Stopień: OC/CCR Instructor
Kraj:
Poland

Dołączył: 05 Sty 2002
Posty: 273
Skąd: Częstochowa
Wysłany: 14-01-2013, 21:52   

nurkowacz napisał/a:
Latem kolega brał sensory AP od Jabłońskiego. Po stwierdzeniu, że sensor od nowości praktycznie się nie kalibruje został wymieniony na nowy. Czy byłoby tak samo jak 3 następne były uszkodzone to już nie wiem.

Ta letnia seria była jakaś wadliwa, mnie padły trzy jeden przy pierwszej kalibracji. Wszystkie mi wymieniono , te nowe są z innej serii i hulają dobrze
 
 
nurkowacz 



Stopień: OC/CCR Instruktor
Kraj:
Poland

Wiek: 46
Dołączył: 13 Maj 2008
Posty: 404
Skąd: Białystok
Wysłany: 15-01-2013, 21:13   

Fother napisał/a:
Ta letnia seria była jakaś wadliwa, mnie padły trzy jeden przy pierwszej kalibracji. Wszystkie mi wymieniono , te nowe są z innej serii i hulają dobrze


Dzięki Jacek. Mam jak pisałem głowicę po serwisie więc też sobie potestuję sensory AP. Dziś rozmawiałem z dystrybutorem AI ( jest u nas w Biąłymstoku) i podobno reklamacje maja byc uwzględniane jeżeli nie odpalą.
 
 
klon 



Stopień: ntmx instructor
Kraj:
Poland

Dołączył: 20 Kwi 2009
Posty: 932
Skąd: Poznań
Wysłany: 18-01-2013, 20:04   

PawelW napisał/a:
zgadza sie ale to nie jest twoje doświadczenie , raczej tylko zasłyszane ...


skoro się zgadza to w czym problem?
po co ta uwaga, że zasłyszane?
fakt jest taki, że mam 8 sensorów od ponad roku i działają bez problemu a znasz kogoś kto ma tak długo VG i również działają u niego bez problemów?
bo tutaj się nikt nie wypowiedział...

[ Dodano: 18-01-2013, 20:09 ]
PawelW napisał/a:
Myśłałem , że pisząc o zajebistości AI masz już jakiś zastępstwo do nich , a tu nic nie wnosisz nowego

trochę Ci logiki brakuje w wypowiedzach - jeżeli pisałbym o zajebistości Ai to po co miałbym szukać do nich zastępstwa...?

jeżeli wypowiedź użytkownika, mówiącą o tym jak długo używa i o tym, że nie ma uwag, uważasz za nic nie wnoszącą do dyskusji to co uważasz za wnoszące?

cytowanie ulotek reklamowych producentów i przerzucanie się ich kartami katalogowymi?
...przy jednoczesnym bolesnym braku podstaw z metrologii i zasad pisania takich kart?
Ostatnio zmieniony przez klon 18-01-2013, 20:11, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
PawelW 



Stopień: CCR/OC TMX IANTD
Kraj:
Poland

Wiek: 52
Dołączył: 05 Sty 2005
Posty: 1343
Skąd: Pniewy
Wysłany: 18-01-2013, 20:46   

klon,

nic zupełnie nic ...

klon napisał/a:
fakt jest taki, że mam 8 sensorów od ponad roku i działają bez problemu a znasz kogoś kto ma tak długo VG i również działają u niego bez problemów?


chodziło mi o to , że kazdy opisuje własne doświadczenia na temat sensorów, ty masz je z AI i je sobie chwalisz , nie doświadczałeś Teledyn , bo ich nie miałeś w rebie, dlatego napisaem "zasłyszane" nie wiem dlaczego sie czepiasz tak tych VG ???

klon napisał/a:
bo tutaj się nikt nie wypowiedział...


jest kilku juz nawet tu piszących (PACO , TOMEKR co używają je jakiś czas i nie piszą że są złe , ja jak każdy szukam jakiegoś dobrego rozwiązania

klon napisał/a:
trochę Ci logiki brakuje w wypowiedzach - jeżeli pisałbym o zajebistości Ai to po co miałbym szukać do nich zastępstwa...?


"zajebistość = jest wiele wadliwych i producenci rebów rezygnują z ich rozwiązań" pytałem tylko czy wiesz szukasz lub nawet masz jakiś plan B jak padną tobie AI

Pozdro

PW
Ostatnio zmieniony przez PawelW 18-01-2013, 20:47, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
klon 



Stopień: ntmx instructor
Kraj:
Poland

Dołączył: 20 Kwi 2009
Posty: 932
Skąd: Poznań
Wysłany: 18-01-2013, 21:05   

PawelW napisał/a:
nie wiem dlaczego sie czepiasz tak tych VG ???

absolutnie Paweł nie czepiam się VG - chciałbym by znalazł się producent jak najlepszych sensorów
dlatego szukam wypowiedzi typu:
"używam xxx miesięcy i działają bardzo dobrze"

dla mnie to jest wiarygodna informacja na temat jakiegoś produktu - oczywiście z ust osób, które uważam za wiarygodne - czyli własnie tych, którzy biorą udział w tej dyskusji - część zmam osobiście, częścpobieżnie znad wody a część z forum - i ich wszystkich opinie oparte o ich doświadczenia są dla mnie wiarygodne

ulotki producentów czytam tylko przez chwilę

PawelW napisał/a:
jest kilku juz nawet tu piszących (PACO , TOMEKR co używają je jakiś czas i nie piszą że są złe


dokładnie o takie opinie mi chodzi, ale wszyscy ci piszą, że włożyli sensory parę miesięcy temu - szukam opinii o dłuższym użytkowaniu
bo kupno 8 sensorów to przynajmniej dla mnie nie mały wydatek i nie chcę się przekonać, że 6 z nich będzie do wywalenia po 5 miesiącach...

zaleca się wymianę sensorów w rebie po roku używania i powinienem zrobić to już jakiś czas temu - niedługo czeka mnie taki "strzał" jak wyżej opisany i dlatego gorączkowo szukam dobrych opinii

czy to będzie AI czy VG czy jeszcze inny to mnie akurat ani ziębi ani parzy

PawelW napisał/a:
pytałem tylko czy wiesz szukasz lub nawet masz jakiś plan B jak padną tobie AI


no i mnie najbardziej boli to, że... nie mam planu B :-(
boli też to, że tak wiele jest opinii negatywnych o AI bo ja się przekonałem, że są dobre, ale być może miałem tylko szczęście a reszta ma rację -
trochę głupio teraz kupić 8 nowych sensorów bo poprzednie były ok a okaże się, że wszyscy inni mieli rację i trzeba wywalić kolejną kasiorkę na 8 innych... tyle, że tutaj już nie ma opinii o długim, bezawaryjnym używaniu...

piszesz, że są - muszę przeczytać jeszcze raz uważniej wątek...

pozdrówka
k
Ostatnio zmieniony przez klon 18-01-2013, 21:07, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Dodaj do: Wypowiedź dla Wykop  Wypowiedź dla Facebook  Wypowiedź dla Wyczaj.to  Wypowiedź dla Gwar  Wypowiedź dla Delicious  Wypowiedź dla Digg  Wypowiedź dla Furl  Wypowiedź dla Google  Wypowiedź dla Magnolia  Wypowiedź dla Reddit  Wypowiedź dla Simpy  Wypowiedź dla Slashdot  Wypowiedź dla Technorati  Wypowiedź dla YahooMyWeb
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Administrator FORUM-NURAS uprzejmie informuje, że nie ponosi odpowiedzialności i w żaden sposób nie ingeruje w treść wypowiedzi
umieszczanych przez użytkowników na Forum. Zastrzega sobie jedynie prawo do usuwania i edytowania, w ciągu 24
godzin, postów o treści reklamowej, sprzecznej z prawem, wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej
czy tez propagujących przemoc oraz treści powszechnie uznanych za naganne moralnie, społecznie niewłaściwe i naruszających zasady regulaminu.
Przypominam, że osoby zamieszczające opinie, o których mowa powyżej, mogą ponieść za ich treść odpowiedzialność karną lub cywilną.

Serwis wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na Twoim komputerze. Technologia ta jest wykorzystywana w celach funkcjonalnych, statystycznych i reklamowych.
Pozwala nam określać zachowania użytkowników na stronie, dostarczać im odpowiednie treści oraz reklamy, a także ułatwia korzystanie z serwisu, np. poprzez funkcję automatycznego logowania.
Korzystanie z serwisu Forum-Nuras przy włączonej obsłudze plików cookies jest przez nas traktowane, jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz.
Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki.
Przeczytaj, jak wyłączyć pliki cookie i nie tylko
FORUM-NURAS topic RSS feed