Strona Główna FORUM-NURAS
Froum dla nurkujących i nie tylko ...

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy    KalendarzKalendarz
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: DarekS
10-12-2012, 09:33
Heweliusz 2013
Autor Wiadomość
kokaroll 


Stopień: Ins.SDI/TDI/nur.TMX
Kraj:
Poland

Wiek: 46
Dołączył: 31 Mar 2007
Posty: 400
Skąd: Kraków
Wysłany: 10-12-2012, 09:27   Heweliusz 2013

Witam,
potrzebuje informacji czy któraś z polskich baz organizuje wypłynięcia na Heweliusza.
Chodzi o terminy na wiosnę w przyszłym roku,piszę wcześniej bo ponoć często są obłożenia na łódkach.
Dojazd robimy we własnym zakresie oczywiście do portu.
Może ktoś ma już jakieś terminy na przyszły rok?
Czy raczej może trzeba wszystko załatwiać przez Sassnitz?
Jeżeli ktoś ma jakieś info,ew.terminy,kontakty oraz ewentualnie jakie wraki można zrobić w przypadku niepogody-proszę o info.
Pozdrawiam
Karol
:pa:
 
 
qrka


Kraj:
Poland

Dołączył: 04 Sty 2002
Posty: 47
Skąd: Olsztyn
Wysłany: 10-12-2012, 09:36   

Polecam ostatni numer Nuras.info str. 74
 
 
lozerka 



Kraj:
Poland

Dołączyła: 12 Maj 2011
Posty: 2773
Skąd: jak wyżej
Wysłany: 10-12-2012, 10:38   Re: Heweliusz 2013

kokaroll napisał/a:

Może ktoś ma już jakieś terminy na przyszły rok?


są już na pewno zaplanowane rejsy dwudniowe na styczeń, w okolicy rocznicy. CN Tryton wypływa M/Y Safira na weekend 17-18.01 http://www.cn-tryton.pl/n...-jan-heweliusz, tydzien wcześniej, bodajże Bestdivers robi wypłynięcia Dr. Lubecki i M/Y Safirą http://www.bestdivers.pl/...ca-zatoniecia/.

Wypłynięcia są z Kołobrzegu :)
 
 
Tomasz Łach 


Stopień: MSDT
Kraj:
Poland

Dołączył: 24 Lip 2009
Posty: 550
Skąd: Kraków
Wysłany: 10-12-2012, 11:03   

Karol moze po prostu zapytaj w swoim centrum nurkowym ?
Organizujemy na Heweliusza wyplyniecia od kilku lat... :bee;
 
 
BestDivers 


Stopień: Parde Instruktore
Kraj:
Poland

Dołączył: 24 Maj 2007
Posty: 13
Skąd: Warszawa
Wysłany: 10-12-2012, 13:51   XX rocznica Zatonięcia Heweliusza

Karol, nie przegap tego !!!!!!
http://www.bestdivers.pl/...ica-zatoniecia/
 
 
adin 


Stopień: P3, Adv. Nitrox
Kraj:
Poland

Wiek: 39
Dołączył: 22 Kwi 2012
Posty: 73
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: 10-12-2012, 15:11   

A ja sądziłem że wiosna zaczyna się w marcu i to pod koniec, a tu widzę że jest już w styczniu.
 
 
kokaroll 


Stopień: Ins.SDI/TDI/nur.TMX
Kraj:
Poland

Wiek: 46
Dołączył: 31 Mar 2007
Posty: 400
Skąd: Kraków
Wysłany: 10-12-2012, 18:39   

Tomasz Łach napisał/a:
Karol moze po prostu zapytaj w swoim centrum nurkowym ?
Organizujemy na Heweliusza wyplyniecia od kilku lat... :bee;


haha no tak Tomek masz rację :D
najciemniej pod latarnią :) -pogadamy na miejscu :)
Dziękuję za wszystkie odpowiedzi!
:beer3:

[ Dodano: 10-12-2012, 18:40 ]
Adamtulo napisał/a:
A ja sądziłem że wiosna zaczyna się w marcu i to pod koniec, a tu widzę że jest już w styczniu.


:) wiosna ma przyjść szybko :)

[ Dodano: 10-12-2012, 18:40 ]
BestDivers napisał/a:
Karol, nie przegap tego !!!!!!
http://www.bestdivers.pl/...ica-zatoniecia/


Dzięki widziałem,ale niestety w tym terminie nie dam rady.
Pozdrawiam :pa:
 
 
lozerka 



Kraj:
Poland

Dołączyła: 12 Maj 2011
Posty: 2773
Skąd: jak wyżej
Wysłany: 17-01-2013, 11:31   

Jesli można mieć prosbę ..

gdyby ktoś wiedział o planowanym wypłynięciu - weekendowym -na Heweliusza w najbliższym okresie ( albo w ogóle ) , to bardzo proszę o sygnał- tu, na pw. Jednak dość łatwo można ofertę przegapić.

Niestety, te styczniowe wypłynięcia nie doszły do skutku z powodu pogody :( .
 
 
pomorzanka 


Stopień: wakacyjnorekreacyjny
Kraj:
Poland

Dołączyła: 02 Paź 2010
Posty: 887
Skąd: może być z Pucka :)
Wysłany: 17-01-2013, 14:16   

lozerka napisał/a:
Jesli można mieć prosbę ..

gdyby ktoś wiedział o planowanym wypłynięciu - weekendowym -na Heweliusza w najbliższym okresie ( albo w ogóle ) , to bardzo proszę o sygnał- tu, na pw. Jednak dość łatwo można ofertę przegapić.

Niestety, te styczniowe wypłynięcia nie doszły do skutku z powodu pogody :( .

ja również bardzo proszę i co najmniej jeszcze jedna osoba prosi :-)
 
 
arkac123 



Stopień: RD
Kraj:
Poland

Dołączyła: 01 Paź 2009
Posty: 1753
Skąd: Chrzanów
Wysłany: 21-01-2013, 11:17   

lozerka napisał/a:
gdyby ktoś wiedział o planowanym wypłynięciu - weekendowym -na Heweliusza w najbliższym okresie ( albo w ogóle ) , to bardzo proszę o sygnał- tu, na pw. Jednak dość łatwo można ofertę przegapić.


Myślimy :ping: .

Jednak przeglądając kalendarz, jedyny termin, kiedy wszyscy zainteresowani maja luz wyjazdowy, to przełom września/października 2013. Jak będę wiedzieć więcej, dam Ci znać.
 
 
TYMOTEUSZ 



Kraj:
Antigu and Barbuda

Dołączył: 29 Cze 2011
Posty: 1585
Skąd: warszawa
Wysłany: 21-01-2013, 11:41   

Będziemy organizować na przełomie sierpnia i wrzesnia wypłynięcie na Bornholm (3 dni nurkowe) i albo płynąc albo wracając Heweliusz - blizej terminu dokładniejsze informacje

Pozdr
 
 
lozerka 



Kraj:
Poland

Dołączyła: 12 Maj 2011
Posty: 2773
Skąd: jak wyżej
Wysłany: 21-01-2013, 13:38   

sierpien-wrzesien, to lepszy termin ( bo blizszy ;-) ) niż...dalszy ;-) no i Bornholm :))

Jakby co- to znasz namiar i mam nadzieje, że znajdą się te 3 miejsca :)

ale i innych nie wykluczam terminów :)
Ostatnio zmieniony przez lozerka 21-01-2013, 13:39, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
TYMOTEUSZ 



Kraj:
Antigu and Barbuda

Dołączył: 29 Cze 2011
Posty: 1585
Skąd: warszawa
Wysłany: 21-01-2013, 13:43   

Jak zbierzemy 10 to mozemy zrobic kazdy termin - rezerwuje Nitroxa i lecimy

was jest 3 , Płetwa teraz wygrzewa tyłek w Tajlandii ale jak wróci postaram sie ogarnąc temat wczesniej

Na Heweliuszu nie byłem ale Bornholm w poprzednim sezonie odwiedziłęm 2 razy i w tym na pewno nie odpuszcze
 
 
lozerka 



Kraj:
Poland

Dołączyła: 12 Maj 2011
Posty: 2773
Skąd: jak wyżej
Wysłany: 21-01-2013, 14:20   

I to wcześniej- to zdecydowanie dobra opcja :-D a 10 osób..to nie jest jakiś everest :-D pomyslimy :))
 
 
pomorzanka 


Stopień: wakacyjnorekreacyjny
Kraj:
Poland

Dołączyła: 02 Paź 2010
Posty: 887
Skąd: może być z Pucka :)
Wysłany: 21-01-2013, 17:04   

ja i Isia jesteśmy zdecydowane na miejsca tuż za luzerką ;-) a najchętniej jeszcze zima/wczesna wiosna? Może są chętni do skompletowania 10 osobowego składu nurków?
Ostatnio zmieniony przez pomorzanka 21-01-2013, 17:05, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
TYMOTEUSZ 



Kraj:
Antigu and Barbuda

Dołączył: 29 Cze 2011
Posty: 1585
Skąd: warszawa
Wysłany: 21-01-2013, 18:03   

mysle ze ze składem nie powinno byc problemu - bardziej martwiłbym sie pogodą - koniec zimy/początek wiosny to okres nie najlepszy na bałtyk - jesli dojdzie do skutku to i tak może sie skonczyc tym ze połowa skłądu będzie zielona juz w porcie
 
 
lozerka 



Kraj:
Poland

Dołączyła: 12 Maj 2011
Posty: 2773
Skąd: jak wyżej
Wysłany: 21-01-2013, 19:44   

ja obiecuję nie zielenieć ;-) na szczęście nie mam w ogóle ku temu skłonności :)

ale moim zdaniem, chyba lepiej wybrać taki okres, kiedy pogoda będzie stabilniejsza, nie chciałabym drugi raz obejść się smakiem..

ale jak najwcześniej, jak dla nas ;-)

z tym, że to juz zostawiam innym, kompletnie nie znam Bałtyku i jak sie układaja warunki w ciągu roku, do czasu, gdy nie zaczęłam nurkować w ogole leżał poza moimi zainteresowaniami :)
 
 
pomorzanka 


Stopień: wakacyjnorekreacyjny
Kraj:
Poland

Dołączyła: 02 Paź 2010
Posty: 887
Skąd: może być z Pucka :)
Wysłany: 21-01-2013, 20:48   

Bałtyk jest na tyle nieprzewidywalny, że i latem nikt gwarancji pogody i gwarancji zgody na wypłynięcie nam nie da ;-) w ubiegłe lato - o ile pamiętam - co najmniej dwukrotnie odwołano nam wypłynięcia na wraki otwartego z powodu pogody. Zimą natomiast statystycznie jest lepsza wizura (wcale nie jest powiedziane, że zimą pod wodą jest zimniej, bo i latem może przyjść zimny prąd i woda będzie miała te kilka stopni). Ale na otwartym i tak powinno być przyzwoicie (chociaż tamtego rejonu nie znam kompletnie)
Zgoda jednak - ja z kolei w gorącej wodzie jestem kąpana i po prostu żal mi czekać do sierpnia :hihi-: ale oczywiście wyjścia nie mam, więc - dostosuję się ;-)
 
 
lozerka 



Kraj:
Poland

Dołączyła: 12 Maj 2011
Posty: 2773
Skąd: jak wyżej
Wysłany: 21-01-2013, 23:29   

ale ja nie myślałam o sierpniu :-D cierpliwość nie jest moją najwiekszą cnotą, too ;-)

Myślę- marzec-maj, tak mniej więcej :)
 
 
TYMOTEUSZ 



Kraj:
Antigu and Barbuda

Dołączył: 29 Cze 2011
Posty: 1585
Skąd: warszawa
Wysłany: 22-01-2013, 00:13   

Zawsze jak plywalem gdzies dalej po bałtyku wygladało to tak że mielismy ustalony termin ( wpłacona kasa), parę dni przed organizator potwierdzal warunki - albo i nie , jesli nie podawal inny termin który pasowal grupie

Próbowalem dodzwonic sie dzis na Nitroxa ( sugeruje tą łajbę)- włącza sie niepolska poczta głosowa więc widać chlopaki gdzieś płyną- postaram sie jak najszybciej ustalic termin jeszcze w marcu

Jak ustalę termin podam koszt - jesli zbierze sie grupa ( max 12 osób) wplacimy kasę i modląc sie czekamy na termin

Bylem na bornholmie kilka razy - wiekszosc wrakow lezy na głrbokosci 30-40 metrow, wg mnie najciekawszym jest Fu- shan hai - głębokosc max 72m( dołek pod śrubą) aczkolwiek najciekawsze wg mnie nurkowanie jest do max 52metrów ( pokłady). Nadbudówki z tego co pamietam zaczynają sie na 35 metrach - da się tam wykonać nurkowania bezdeco- niestety dośc krótkie

Jak to nabałtyku bywają prądy oraz zmienna wizura aczkolwiek ja nigdy na zadnej z pozycji nie widziałem gorszej niz 7-8 metrow, a w maju na Fu shan na 50 metrach nie trzeba było używać latarek

Minimum wg mnie to deep + wrakowy , na pewno bedziemy brać gazy deco kto bedzie chciał, tmx wg mnie jest zbędny, ponizej 50 metra nie ma nic ciekawego
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Dodaj do: Wypowiedź dla Wykop  Wypowiedź dla Facebook  Wypowiedź dla Wyczaj.to  Wypowiedź dla Gwar  Wypowiedź dla Delicious  Wypowiedź dla Digg  Wypowiedź dla Furl  Wypowiedź dla Google  Wypowiedź dla Magnolia  Wypowiedź dla Reddit  Wypowiedź dla Simpy  Wypowiedź dla Slashdot  Wypowiedź dla Technorati  Wypowiedź dla YahooMyWeb
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Administrator FORUM-NURAS uprzejmie informuje, że nie ponosi odpowiedzialności i w żaden sposób nie ingeruje w treść wypowiedzi
umieszczanych przez użytkowników na Forum. Zastrzega sobie jedynie prawo do usuwania i edytowania, w ciągu 24
godzin, postów o treści reklamowej, sprzecznej z prawem, wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej
czy tez propagujących przemoc oraz treści powszechnie uznanych za naganne moralnie, społecznie niewłaściwe i naruszających zasady regulaminu.
Przypominam, że osoby zamieszczające opinie, o których mowa powyżej, mogą ponieść za ich treść odpowiedzialność karną lub cywilną.

Serwis wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na Twoim komputerze. Technologia ta jest wykorzystywana w celach funkcjonalnych, statystycznych i reklamowych.
Pozwala nam określać zachowania użytkowników na stronie, dostarczać im odpowiednie treści oraz reklamy, a także ułatwia korzystanie z serwisu, np. poprzez funkcję automatycznego logowania.
Korzystanie z serwisu Forum-Nuras przy włączonej obsłudze plików cookies jest przez nas traktowane, jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz.
Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki.
Przeczytaj, jak wyłączyć pliki cookie i nie tylko
FORUM-NURAS topic RSS feed