Strona Główna FORUM-NURAS
Froum dla nurkujących i nie tylko ...

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy    KalendarzKalendarz
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat

Poprzedni temat «» Następny temat
Safari wrakowo-rafowe
Autor Wiadomość
gumiś 

Stopień: oj tam, oj tam
Kraj:
Poland

Wiek: 55
Dołączył: 01 Gru 2010
Posty: 148
Skąd: Kraków
Wysłany: 18-12-2012, 22:00   Safari wrakowo-rafowe

No i witam w nowym wątku.

Kurcze, jest zimno, ciemno, paskudnie i na ciepełko szybko się nie zanosi. Jeśli przeżyjemy szczęśliwie 21.12.2012 :aaa: :aaa: to myślę, że czas najwyższy pomyśleć o kolejnym wyjeździe. Mam tym razem na myśli Safari północne. Tak jak napisałem w temacie, nie chciał bym abyś my koncentrowali się wyłącznie na wrakach. Wraki tak, jak najbardziej, zwłaszcza "klasyka Jazzu" jakimi są Thistelgorm i Salem Express ale nie tylko. Uwiercie mi, że piękne rafy to nie tylko domena południa Egiptu. W okolicach Sharm el Shake jest również wiele wspaniałych raf obfitujących w piękne rafy i bujne życie. O nie których aspektach tego życia jakieś trzy lata temu przekonał się i możecie szerzej poczytać na postach "piotrmalediwy". Kurcze, byłem w tedy obok na łodzi i nic nie widziałem, to się nazywa pech. Hmm, a może szczęście. No ale wracając do tematu. Planowany w dużym przybliżeniu termin wyjazdu to coś pomiędzy 20.04 a 30.05.2013 r. Po za tym wszystko jest jeszcze do ustalenia. Dokładna trasa, koszty, załoganci no i łódka. Nie chcę zapeszać ale będę się mocno starał by koszt samego safari nie przekroczył 400€ a nawet był niższy, w końcu to północ a nie południe. Łódka, ponieważ nie był bym sobą jak bym się nie targował to w dniu dzisiejszym rozesłałem kilkadziesiąt e-maili z zapytaniem o koszt mniej więcej takiego safari. Oczywiście nie wykluczam skorzystania ze znanej już nam łodzi i nawet bym wolał Łódkę "naszego Nasera" ale sprawdzić nigdy nie zawadzi. Załoganci, myślę, że śmiało mogę powiedzieć, iż na tą chwilę mam 5 prawie pewnych osób. Czyli zaczynamy pospolite ruszenie.

Pozdrawiam
Artur
 
 
nana 

Kraj:
Poland

Wiek: 51
Dołączył: 01 Gru 2012
Posty: 7
Skąd: Barlinek
Wysłany: 19-12-2012, 08:32   

Jestem zdecydowany :)
Sebastian-Barlinek

P.S. Życzę wszystkim Wesołych Świąt oraz Szczęśliwego Nowego Roku .
 
 
krzkus 

Stopień: 121
Kraj:
Poland

Wiek: 50
Dołączył: 19 Lip 2011
Posty: 210
Skąd: Katowice
Wysłany: 19-12-2012, 08:37   

Piszę się zdecydowanie, wraz z małżonką.
Wysłałem PW.
pozdrawiam
 
 
Abo 


Stopień: AOWD IANTD deep
Kraj:
Poland

Wiek: 65
Dołączył: 25 Lis 2010
Posty: 242
Skąd: Szczecin
Wysłany: 20-12-2012, 12:37   

Ja oczywiście też :)
No to żeby nam się.... Jeszcze milszego Nowego Roku! :)

[ Dodano: 20-12-2012, 12:47 ]
Artur, jakby tam jaka pomoc była potrzebna to wal jak w dym :D
 
 
 
arkac123 



Stopień: RD
Kraj:
Poland

Dołączyła: 01 Paź 2009
Posty: 1753
Skąd: Chrzanów
Wysłany: 20-12-2012, 17:42   

Abo napisał/a:
Ja oczywiście też :)
No to żeby nam się.... Jeszcze milszego Nowego Roku! :)


Widzę, że się zbiera świetna ekipa, z dużym poczuciem humoru - już zaczynam żałować, że tym razem mnie nie będzie :buuu:
 
 
Abo 


Stopień: AOWD IANTD deep
Kraj:
Poland

Wiek: 65
Dołączył: 25 Lis 2010
Posty: 242
Skąd: Szczecin
Wysłany: 20-12-2012, 17:49   

No nie żartuj! Bez Ciebie na pewno będzie gorzej :snajp:
 
 
 
arkac123 



Stopień: RD
Kraj:
Poland

Dołączyła: 01 Paź 2009
Posty: 1753
Skąd: Chrzanów
Wysłany: 20-12-2012, 19:06   

Abo napisał/a:
No nie żartuj! Bez Ciebie na pewno będzie gorzej :snajp:


Ale mam nadzieję, że spotkamy się w październiku na Zabargadzie :ping: .

[ Dodano: 20-12-2012, 19:09 ]
My na przełomie maja/czerwca z naszym wspólnym ulubionym instruktorem CMAS wybieramy się do Czarnogóry. :aaa:
 
 
Abo 


Stopień: AOWD IANTD deep
Kraj:
Poland

Wiek: 65
Dołączył: 25 Lis 2010
Posty: 242
Skąd: Szczecin
Wysłany: 20-12-2012, 19:15   

O cholera, to chyba się tam spotkamy. Bo gdzieś żonę muszę na urlop zabrać :ping:

[ Dodano: 20-12-2012, 19:18 ]
Objechałem całą Czarnogórę w zeszłym roku, woda mnie nie zachwyciła w przeciwieństwie do gór, ale pływałem tylko ABC
 
 
 
gumiś 

Stopień: oj tam, oj tam
Kraj:
Poland

Wiek: 55
Dołączył: 01 Gru 2010
Posty: 148
Skąd: Kraków
Wysłany: 20-12-2012, 22:02   zainteresowani

Super, bardzo się cieszę, że jest tak duży odzew. Wszystkich zainteresowanych proszę o przesłanie na PW danych typu imię, nazwisko, adres, nr paszportu i datę urodzenia. Oczywiście niemówię o tych których dane już mam. O konkretach cenowych, myślę, źe porozmawiamy pod koniec stycznia, bo raczej wcześniej nie spodziewam się otrzymać odpowiedzi z EG.
 
 
pawlos1976 


Kraj:
Poland

Dołączył: 10 Lis 2012
Posty: 501
Skąd: Szczytno
Wysłany: 21-12-2012, 00:19   

Witam ja też się pisze na dzień dobry ale najważniejsza dla mie jest data dokładna. Rozbieżność do miesiąca jest duża i nie potrafię teraz odpowiedzieć.
PZDR
 
 
Voltek 


Kraj:
Zimbabwe

Dołączył: 21 Paź 2012
Posty: 510
Skąd: znikąd
Wysłany: 21-12-2012, 05:58   

Ja się kiedyś z wami zabiorę, ale nie tym razem :-/

Ciebie @gumiś, to muszę kiedyś zdybać razem z twoją książką adresową ;-) :-P
 
 
gorcio
[Usunięty]

Wysłany: 21-12-2012, 09:30   

Chetnie dolacze, jak tylko termin bedzie nieco bardziej sprecyzowany.
 
 
gumiś 

Stopień: oj tam, oj tam
Kraj:
Poland

Wiek: 55
Dołączył: 01 Gru 2010
Posty: 148
Skąd: Kraków
Wysłany: 21-12-2012, 23:42   

Tak tak. Termin jest ważny, ją to rozumiem. Ale nic nie zrobię do pułki nie otrzymam odpowiedzi z Eg. Odrobinę cierpliwości :ping:
Nasz dotychczasowy super jest teraz w Moskwie. On pierwszy otrzymał info. Jak mu ta łysa pałacu odparzenie to też pewnie odpisze.

[ Dodano: 21-12-2012, 23:45 ]
Voltek co ty z tą ksiąążką adresowaną? Że starówki jesteś? :aaa:
 
 
Voltek 


Kraj:
Zimbabwe

Dołączył: 21 Paź 2012
Posty: 510
Skąd: znikąd
Wysłany: 22-12-2012, 08:17   

gumiś napisał/a:
Voltek co ty z tą ksiąążką adresowaną? Że starówki jesteś?

A jak to się teraz nazywa, to miejsce gdzie się notuje adresy i numery telefonów? Bo ja w Polsce raz na dwa lata i to bezpośrednio wale na głęboką wieś. No to wiesz, trochę mi się leksykon skrócił.
Taki spis łódek na nurki to sprawa warta zachodu, szczególnie dla kogoś nieobeznanego jak ja.
 
 
kasia33 

Stopień: Uczeń
Kraj:
Poland

Wiek: 44
Dołączyła: 13 Wrz 2011
Posty: 214
Skąd: Żywiec
Wysłany: 24-12-2012, 09:02   

również jesteśmy chętni dwie osoby. A co myślicie o dacie rozpoczęcia safari 27-28.04.2013 długi weken łatwiej z urlopem !!!

[ Dodano: 24-12-2012, 09:05 ]
weekend
 
 
pawlos1976 


Kraj:
Poland

Dołączył: 10 Lis 2012
Posty: 501
Skąd: Szczytno
Wysłany: 24-12-2012, 09:41   

Witam a gdzie wyszukujecie biletów lotniczych.
 
 
gumiś 

Stopień: oj tam, oj tam
Kraj:
Poland

Wiek: 55
Dołączył: 01 Gru 2010
Posty: 148
Skąd: Kraków
Wysłany: 24-12-2012, 17:04   

Cześć wszystkim. Porządki już zrobione, ryba się piecze i jest chwila czasu czasu żeby coś napisać. Bilety to jeszcze dość odległa sprawa. Najpierw termin. Po rozmowie z kilkoma znajomymi którzy częściej bywają w EG, proponuję termin w przybliżeniu na koniec maja. Jest już cieplej i prądy są łaskawsze a co za tym idzie wizura jest lepsza. Po za tym trzeba zebrać grupę. Na razie jest nas około 8 osób. Czyli brakuje jeszcze 10 załogantów. Kolejna sorawa to łódka. Na tą chwilę odpowiedział tylko Naser. Troszkę pojechał po bandzie bo cena wychodziła by jakieś 385€ na beret. Muszę go trochę sprowadzić na ziemie bo mi się wydaje, że jak na safari pòłnocne to trochę dużo. No i nie podał trasy i portu z którego mieli byś my startować. Przyszedł mi jescze do głowy pomysł, że może warto by było zaokrętować się w Sharmie a wyokrętować w Hurghadzie. To tak ze względu na czas i wrak Salemexpress który leży koło Safagi. O kurcze goście już pukają, dokończę jutro. Życze wszystkim zdrowych i spokojnych świąt.
 
 
gorcio
[Usunięty]

Wysłany: 25-12-2012, 09:44   

Czesc,

maj ... brzmi swietnie. Mysle, ze mozesz mnie wliczyc do stanu zalogi. Jesli chodzi o miejsca - Salem Express nie jest dla mnie najwazniejszy, wiec gdyby ustalenie trasy rozbijalo sie o niego - ja spokojnie go sobie odpuszcze. Znacznie bardziej interesuja mnie standardowe wraki i jakies rafy. Rozumiem, ze jedziemy rekreacyjnie, ale nitrox moglby byc ewentualnie dostepny ?

Wesolych Swiat ...
 
 
tmichura 



Stopień: Instructor
Kraj:
Poland

Wiek: 52
Dołączył: 30 Maj 2010
Posty: 324
Skąd: katowice
Wysłany: 25-12-2012, 11:00   

Dla mnie data również niezmiernie istotna. Ale czekam cierpliwie. Trasa dowolna. Jacyś sidemontowcy się zgłosili? Lub zastanawiają?
 
 
arkac123 



Stopień: RD
Kraj:
Poland

Dołączyła: 01 Paź 2009
Posty: 1753
Skąd: Chrzanów
Wysłany: 25-12-2012, 11:22   

tmichura napisał/a:
Jacyś sidemontowcy się zgłosili? Lub zastanawiają?


Już poprzednio mieliśmy SM na pokładzie, teraz również będzie - forumowy Abo :ping: .


Co do nitroksu, to na łodzi Nassera niestety nie ma i nie będzie - Artur (Gumiś) czeka na oferty.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Dodaj do: Wypowiedź dla Wykop  Wypowiedź dla Facebook  Wypowiedź dla Wyczaj.to  Wypowiedź dla Gwar  Wypowiedź dla Delicious  Wypowiedź dla Digg  Wypowiedź dla Furl  Wypowiedź dla Google  Wypowiedź dla Magnolia  Wypowiedź dla Reddit  Wypowiedź dla Simpy  Wypowiedź dla Slashdot  Wypowiedź dla Technorati  Wypowiedź dla YahooMyWeb
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Administrator FORUM-NURAS uprzejmie informuje, że nie ponosi odpowiedzialności i w żaden sposób nie ingeruje w treść wypowiedzi
umieszczanych przez użytkowników na Forum. Zastrzega sobie jedynie prawo do usuwania i edytowania, w ciągu 24
godzin, postów o treści reklamowej, sprzecznej z prawem, wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej
czy tez propagujących przemoc oraz treści powszechnie uznanych za naganne moralnie, społecznie niewłaściwe i naruszających zasady regulaminu.
Przypominam, że osoby zamieszczające opinie, o których mowa powyżej, mogą ponieść za ich treść odpowiedzialność karną lub cywilną.

Serwis wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na Twoim komputerze. Technologia ta jest wykorzystywana w celach funkcjonalnych, statystycznych i reklamowych.
Pozwala nam określać zachowania użytkowników na stronie, dostarczać im odpowiednie treści oraz reklamy, a także ułatwia korzystanie z serwisu, np. poprzez funkcję automatycznego logowania.
Korzystanie z serwisu Forum-Nuras przy włączonej obsłudze plików cookies jest przez nas traktowane, jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz.
Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki.
Przeczytaj, jak wyłączyć pliki cookie i nie tylko
FORUM-NURAS topic RSS feed