Strona Główna FORUM-NURAS
Froum dla nurkujących i nie tylko ...

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy    KalendarzKalendarz
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat

Poprzedni temat «» Następny temat
Safari wrakowo-rafowe
Autor Wiadomość
TYMOTEUSZ 



Kraj:
Antigu and Barbuda

Dołączył: 29 Cze 2011
Posty: 1585
Skąd: warszawa
Wysłany: 03-04-2013, 12:13   

może trochę nie koniecznie w temacie waszego safari - no ale chyba nie będziecie mieć mi tego za złe, taki mały off-topik :hihi-:

czym (chodzi mi tutaj ogólne jeśli chodzi o osoby pływające na safari w Egipcie, a nie tylko waszą grupę) kierujecie się przy wyborze wyjazdu,co jest ważniejsze komfort,standard łódki czy cena, czy może to nie ma większego znaczenia a najważniejszy jest organizator ?

z góry dziękuje za jak największa ilość odpowiedzi
 
 
Abo 


Stopień: AOWD IANTD deep
Kraj:
Poland

Wiek: 65
Dołączył: 25 Lis 2010
Posty: 242
Skąd: Szczecin
Wysłany: 03-04-2013, 12:28   

TYMOTEUSZ napisał/a:
czym kierujecie się przy wyborze wyjazdu, co jest ważniejsze komfort, standard łódki czy cena, czy może to nie ma większego znaczenia a najważniejszy jest organizator?

Moim zdaniem kolejno:
1. najważniejsze jest towarzystwo, jak mi towarzystwo nie odpowiada to za darmo nie pojadę.
2. daleko po pierwszym - cena, bo nie lubię przepłacać
3. standard i komfort, na tydzień dla mnie ma to znaczenie ale niewielkie
4. organizator jest nieistotny, chyba że organizator to koleżanka :ping:
 
 
 
arkac123 



Stopień: RD
Kraj:
Poland

Dołączyła: 01 Paź 2009
Posty: 1753
Skąd: Chrzanów
Wysłany: 03-04-2013, 12:43   

TYMOTEUSZ napisał/a:
czym (chodzi mi tutaj ogólne jeśli chodzi o osoby pływające na safari w Egipcie, a nie tylko waszą grupę) kierujecie się przy wyborze wyjazdu,co jest ważniejsze komfort,standard łódki czy cena, czy może to nie ma większego znaczenia a najważniejszy jest organizator ?



Dla mnie cena jest nieważna, standard jest zupełnie nieistotny (i tak większosć czasu siedzi sie pod wodą lub na pokładzie).
Najważniejsze jest towarzystwo. :aaa:

Akurat część osób z naszej grupki decyduje się na zasadzie: - jeśli Ty jedziesz, to ja też.

W przypadku dobrze mi znanych centrów nurkowych (Kraken i Divemasterpro), decyzja o wyjeździe zapada po propozycji kierunku wyjazdu. Cena jest ostatnią rzeczą, o jaką pytam (oczywiście ramowe koszty destynacji są znane, przecież każdy mniej więcej wie, ile kosztuje wyjazd na niemieckie kamieniołomy, a ile na Malediwy :ping: ).

Jeśli o mnie chodzi, to organizuję sobie wyjazdy samodzielnie z mężem, albo z grupką przyjaciół, lub korzystam z 2 w/w centrów - bo znam zarówno instruktorów, jak i klubowiczów, i bardzo dobrze czuję się w ich towarzystwie.
Wyjazd z osobami zupełnie nieznajomymi (bo np jest bardzo korzystna cena) u mnie nie wchodzi w grę.

[ Dodano: 03-04-2013, 13:57 ]
Jeszcze co do ceny. Akurat w przypadku safari cena wyjątkowo u nas odegrała decydującą rolę - mąż był strasznie przeciwny wyjazdowi, bo ubzdurał sobie (okazało się, że jest to nieprawda), że strasznie cierpi na chorobę morską, więc nie wyda 6 tysięcy tylko po to, aby umierać na łodzi. Za 3 tysiące (bo tyle kosztowało poprzednie safari) zgodził się umierać. :ping:
 
 
Abo 


Stopień: AOWD IANTD deep
Kraj:
Poland

Wiek: 65
Dołączył: 25 Lis 2010
Posty: 242
Skąd: Szczecin
Wysłany: 03-04-2013, 13:45   

Masz rację z tym standardem, ja napisałem trochę asekuracyjnie żeby nie było że przyjeżdża się na safari a nas podłączają do wioseł galery :humor:
 
 
 
gumiś 

Stopień: oj tam, oj tam
Kraj:
Poland

Wiek: 55
Dołączył: 01 Gru 2010
Posty: 148
Skąd: Kraków
Wysłany: 03-04-2013, 19:50   

Abo napisał/a:
4. organizator jest nieistotny, chyba że organizator to koleżanka :ping:

:(( Zdzisiu, a już myślałem, że mnie lubisz. Ale nic, podrzucę tego posta twojej żonie :)))
A tak poważnie, zaczęło się od pomysłu i towarzystwa. A potem zagrało i jest cacy. Łódka, na szczęście nikt się nie spodziewał pływającej Astorii, cena sama mówiła za siebie. Zgadzam się z Gosią i Zdzisiem. Najważniejsze towarzystwo bo nawet jak bym miał zapłacić 100€ i siedzieć na pokładzie przez tydzień z 17 chińczykami to na pewno bym odpuścił. Warunki też ważne zwłaszcza jedzonko. Łódka może być super hiper ale jak będziesz głodny albo tydzień spędzisz na kibelku to żadne rafki i wraki pod wodą ci tego nie zrekompensują bo ich nie zobaczysz.
Tak na marginesie, czemu admin wywalił zdjęcia łodzi. Przecież nie było w nich nic nadzwyczajnego.

[ Dodano: 03-04-2013, 20:54 ]
Abo napisał/a:
4. organizator jest nieistotny, chyba że organizator to koleżanka :ping:

:(( Zdzisiu, a już myślałem, że mnie lubisz. Ale nic, podrzucę tego posta twojej żonie :)))
A tak poważnie, zaczęło się od pomysłu i towarzystwa. A potem zagrało i jest cacy. Łódka, na szczęście nikt się nie spodziewał pływającej Astorii, cena sama mówiła za siebie. Zgadzam się z Gosią i Zdzisiem. Najważniejsze towarzystwo bo nawet jak bym miał zapłacić 100€ i siedzieć na pokładzie przez tydzień z 17 chińczykami to na pewno bym odpuścił. Warunki też ważne zwłaszcza jedzonko. Łódka może być super hiper ale jak będziesz głodny albo tydzień spędzisz na kibelku to żadne rafki i wraki pod wodą ci tego nie zrekompensują bo ich nie zobaczysz.
 
 
arkac123 



Stopień: RD
Kraj:
Poland

Dołączyła: 01 Paź 2009
Posty: 1753
Skąd: Chrzanów
Wysłany: 03-04-2013, 21:57   

gumiś napisał/a:

Tak na marginesie, czemu admin wywalił zdjęcia łodzi. Przecież nie było w nich nic nadzwyczajnego.


Zdradzę pewną tajemnicę forumową: aby zobaczyć zdjęcia, trzeba być zalogowanym. :prez:


A co do warunków: mój mąż po kilkudniowym pobycie u Josta na Sparmann, stwierdził, że gorzej być nie mogło, a przecież było wspaniale, właśnie ze względu na towarzystwo (jedzenie również było pyszne :ping: ) .

Przynajmniej dla mnie, wyjazd na nurkowanie to przygoda, i nie oczekuję 5-gwiadkowego hotelu ani jacuzzi na łodzi - wręcz przeciwnie.
 
 
Abo 


Stopień: AOWD IANTD deep
Kraj:
Poland

Wiek: 65
Dołączył: 25 Lis 2010
Posty: 242
Skąd: Szczecin
Wysłany: 04-04-2013, 10:32   

gumiś napisał/a:
Abo napisał/a:
4. organizator jest nieistotny, chyba że organizator to koleżanka :ping:

:(( Zdzisiu, a już myślałem, że mnie lubisz.


Lubie, lubie, ale Ty jesteś kolega od nurkowania a nie organizator :bee;


Prawda, nie pomyślałem o jedzonku. Uaktualniając najważniejsze dla mnie:

1. Ludzie
2. Jedzonko
3. Cena
 
 
 
arkac123 



Stopień: RD
Kraj:
Poland

Dołączyła: 01 Paź 2009
Posty: 1753
Skąd: Chrzanów
Wysłany: 04-04-2013, 17:17   

Abo napisał/a:
gumiś napisał/a:
Abo napisał/a:
4. organizator jest nieistotny, chyba że organizator to koleżanka :ping:

:(( Zdzisiu, a już myślałem, że mnie lubisz.


Lubie, lubie, ale Ty jesteś kolega od nurkowania a nie organizator :bee;


Abo, prawda jest taka, że to Artur jest głównym organizatorem, i on wykonuje 99% całej roboty, moja rola sprowadza się do roli sekretarki :aaa:

[ Dodano: 04-04-2013, 18:24 ]
Modyfikując, dla mnie najważniejsze są:

1. Ludzie
.
.
.
..
długo, długo nic
.
.
.
2. Miejscówki (powinno być cudnie pod wodą :ping: )
3. Jedzonko
4. Cena

Jeśli towarzystwo jest niezgrane i skłócone ze sobą, to ani piękne miejsce, ani jedzonko, ani cena tak naprawdę będą nieistotne (wyjazd i tak będzie nieudany)- dlatego tak ważne jest dla mnie, z kim jadę (no i żadnego wyjazdu nie źle nie wspominam, wręcz przeciwnie :ping: )
 
 
robocop68 

Stopień: aowd
Kraj:
Poland

Wiek: 55
Dołączył: 02 Maj 2011
Posty: 4
Skąd: blonie
Wysłany: 07-06-2013, 17:37   

witam po powrocie

podobno pluczemy sprzet na Zakrzowku w sobote?

jesli tak to o ktorej?

pozdro
berlin
 
 
arkac123 



Stopień: RD
Kraj:
Poland

Dołączyła: 01 Paź 2009
Posty: 1753
Skąd: Chrzanów
Wysłany: 07-06-2013, 18:19   

robocop68 napisał/a:
witam po powrocie

podobno pluczemy sprzet na Zakrzowku w sobote?

jesli tak to o ktorej?

pozdro
berlin


Samolot do Katowic miał delikatne opóźnienie, poza tym niektórzy z nas nie wręcz nie mogli się rozstać (nastąpiło to dopiero dzisiaj po południu, całkiem serio rozważaliśmy z naszym ulubionym instruktorem rozpalenie grilla :gitara: ), sobotnie płukanie sprzętu najprawdopodobniej będzie przełożone do przyszłej soboty.

Nie dzwoniłam do nikogo, aby potwierdzić termin, bo jeszcze mogą spać. :aaa:


Oczywiście znowu było wspaniale, i jeszcze raz bardzo dziękuję wszystkim za towarzystwo :cmoook: .......


:DDDDDD
 
 
krzkus 

Stopień: 121
Kraj:
Poland

Wiek: 50
Dołączył: 19 Lip 2011
Posty: 210
Skąd: Katowice
Wysłany: 09-06-2013, 16:41   

arkac123 napisał/a:
było wspaniale, i jeszcze raz bardzo dziękuję wszystkim za towarzystwo
:) było maxymalnie super
pozdrawiam
Krzysiek
 
 
Abo 


Stopień: AOWD IANTD deep
Kraj:
Poland

Wiek: 65
Dołączył: 25 Lis 2010
Posty: 242
Skąd: Szczecin
Wysłany: 10-06-2013, 07:43   

Dzięki że wytrzymaliście ze mną kolejny raz :beer3: :humor:
 
 
 
slawek290 



Stopień: Lista Wildszte
Kraj:
Poland

Dołączył: 13 Lis 2010
Posty: 1959
Skąd: UBeckie metody Panów
Wysłany: 10-06-2013, 21:56   

Podobno było rewela - Gdzie macie zdjęcia z Delfinami ?
 
 
gumiś 

Stopień: oj tam, oj tam
Kraj:
Poland

Wiek: 55
Dołączył: 01 Gru 2010
Posty: 148
Skąd: Kraków
Wysłany: 11-06-2013, 13:26   

Zdzisiu.

Nie ma za co dziękować. Jak zwykle dobrze się razem bawiliśmy. Oby tak dalej.

Ja również chciał bym wszystkim podziękować za miłe towarzystwo i wspaniale spędzony czas.

Co do płukania sprzętu to wszystko wskazuje na to, że odbędzie się to w najbliższą sobotę na Zakrzówku o godz. 9.00. Zarezerwowałem już dwie wiatki.

Pozdrawiam

[ Dodano: 11-06-2013, 14:28 ]
slawek290 napisał/a:
Podobno było rewela - Gdzie macie zdjęcia z Delfinami ?


Zdjęcia to małe miki. Będą filmy z delfinami :ok2:
 
 
canimo 


Kraj:
Madagascar

Dołączyła: 11 Gru 2009
Posty: 260
Skąd: valence/France
Wysłany: 13-06-2013, 12:45   

Hej,
wlasnie wrocilismy po jeszcze 4 dniach nurkowych w Safadze.
Jednak po safari i 4 nurach dzienie to inne rzeczy wypadaja blado. No i troche nam Was brakowalo-nikogo prad nie znosil, nie mial kto nam wytlumaczyc z jakim niedosytem trzeba wstawac od stolu itp. Monotonia. Ale widzielismy (tylko z lodki) duze stadko delfinow, tak 20-30 i wydaje mi sie, ze jeden mial nadszarpnieta pletwe grzbietowa. Moze te same?

Jeszcze raz dziekujemy wszystkim a szczegolnie organizatorowi.

Mamy jakies zdjatka i filmik z delfinami widzianymi z lodki, wprawdzie robione komorka ale moze do czegos sie nadadza. Jak by bylo jakies miejsce do wrzucenia materialu to dajcie znac.

Pozdrawiamy goraco.
 
 
Abo 


Stopień: AOWD IANTD deep
Kraj:
Poland

Wiek: 65
Dołączył: 25 Lis 2010
Posty: 242
Skąd: Szczecin
Wysłany: 25-06-2013, 15:35   

Hmmm, ten tego, :ping:
Mam film z delfinkami, i Thistlegorma, i nocnego Thistlegorma, i zastanawiam się gdzie te megabajty wrzucić :ping:
 
 
 
slawek290 



Stopień: Lista Wildszte
Kraj:
Poland

Dołączył: 13 Lis 2010
Posty: 1959
Skąd: UBeckie metody Panów
Wysłany: 25-06-2013, 15:40   

Na forum trzeba dać ludziom szanse aby zobaczyli te wasze wypasione Wczasy . Arkac 1234 nawet mówiła że fajnie Ci to zaczyna wychodzić .
 
 
arkac123 



Stopień: RD
Kraj:
Poland

Dołączyła: 01 Paź 2009
Posty: 1753
Skąd: Chrzanów
Wysłany: 25-06-2013, 15:53   

slawek290 napisał/a:
Na forum trzeba dać ludziom szanse aby zobaczyli te wasze wypasione Wczasy . Arkac 1234 nawet mówiła że fajnie Ci to zaczyna wychodzić .


Zgadza się. Z safari na safari jest coraz lepiej. Aż nie chce myśleć, co będzie w przyszłym roku... :aaa:

Abo, a puszczania bojki przeze mnie czasem nie masz? Ciągle pewna osoba mnie tym filmikiem szantażuje ...... :beer3:
 
 
Abo 


Stopień: AOWD IANTD deep
Kraj:
Poland

Wiek: 65
Dołączył: 25 Lis 2010
Posty: 242
Skąd: Szczecin
Wysłany: 25-06-2013, 15:57   

Nie mam, i gdybym miał to bym skasował :aaa:

[ Dodano: 25-06-2013, 16:59 ]
Ale naprawdę nie masz się czego wstydzić. Najlepsze puszczanie bojki widziałem na filmie o poszukiwaniu latimerii, którym tutaj na forum wszyscy się zachwycali :aaa:
 
 
 
arkac123 



Stopień: RD
Kraj:
Poland

Dołączyła: 01 Paź 2009
Posty: 1753
Skąd: Chrzanów
Wysłany: 25-06-2013, 16:05   

Abo napisał/a:
Nie mam, i gdybym miał to bym skasował :aaa:

[ Dodano: 25-06-2013, 16:59 ]
Ale naprawdę nie masz się czego wstydzić. Najlepsze puszczanie bojki widziałem na filmie o poszukiwaniu latimerii, którym tutaj na forum wszyscy się zachwycali :aaa:


Tomek mi najpierw bojkę poplątał, a potem nagrywał, jak usiłuję ją odpiąć z d-ringu - moja szarpanina z bojką trwała przez 5 minut. :aaa:

Z nami to jest tak: Tomek udaje, że puści filmik na forum, a ja udaję, że się tego boję - i oboje mamy z tego zabawę..... :beer3:
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Dodaj do: Wypowiedź dla Wykop  Wypowiedź dla Facebook  Wypowiedź dla Wyczaj.to  Wypowiedź dla Gwar  Wypowiedź dla Delicious  Wypowiedź dla Digg  Wypowiedź dla Furl  Wypowiedź dla Google  Wypowiedź dla Magnolia  Wypowiedź dla Reddit  Wypowiedź dla Simpy  Wypowiedź dla Slashdot  Wypowiedź dla Technorati  Wypowiedź dla YahooMyWeb
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Administrator FORUM-NURAS uprzejmie informuje, że nie ponosi odpowiedzialności i w żaden sposób nie ingeruje w treść wypowiedzi
umieszczanych przez użytkowników na Forum. Zastrzega sobie jedynie prawo do usuwania i edytowania, w ciągu 24
godzin, postów o treści reklamowej, sprzecznej z prawem, wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej
czy tez propagujących przemoc oraz treści powszechnie uznanych za naganne moralnie, społecznie niewłaściwe i naruszających zasady regulaminu.
Przypominam, że osoby zamieszczające opinie, o których mowa powyżej, mogą ponieść za ich treść odpowiedzialność karną lub cywilną.

Serwis wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na Twoim komputerze. Technologia ta jest wykorzystywana w celach funkcjonalnych, statystycznych i reklamowych.
Pozwala nam określać zachowania użytkowników na stronie, dostarczać im odpowiednie treści oraz reklamy, a także ułatwia korzystanie z serwisu, np. poprzez funkcję automatycznego logowania.
Korzystanie z serwisu Forum-Nuras przy włączonej obsłudze plików cookies jest przez nas traktowane, jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz.
Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki.
Przeczytaj, jak wyłączyć pliki cookie i nie tylko
FORUM-NURAS topic RSS feed