Strona Główna FORUM-NURAS
Froum dla nurkujących i nie tylko ...

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy    KalendarzKalendarz
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat

Poprzedni temat «» Następny temat
Przygotowanie do safari - baseny kondycyjne ;)
Autor Wiadomość
arkac123 



Stopień: RD
Kraj:
Poland

Dołączyła: 01 Paź 2009
Posty: 1753
Skąd: Chrzanów
Wysłany: 20-12-2012, 19:18   Przygotowanie do safari - baseny kondycyjne ;)

Tak jak wspominał Artur, u nas ciemno, zimno i ponuro, dodatkowo nie ma śniegu :buuu:

Dlatego też zachęcam na korzystanie z basenu Wisły w Krakowie - chodzimy w kilka osób w piątki o 19.00, później zazwyczaj idziemy na chwilę do pobliskiej knajpki.
Na razie gry i zabawy w ABC, za niedługo, kiedy nam się kondycja poprawi :ping: , weźmiemy sprzęt.

Koszt - wstęp na basen :ping: .
 
 
Jozio 



Stopień: OWD
Kraj:
Poland

Wiek: 60
Dołączył: 18 Gru 2010
Posty: 687
Skąd: Rzepin
Wysłany: 20-12-2012, 19:19   

:buuu:
 
 
 
jacekplacek
[Usunięty]

Wysłany: 20-12-2012, 19:25   

Jozio napisał/a:
:buuu:

Chrzanów - Kraków - 48km
Świebodzin - Rzepin - 53km
 
 
Jozio 



Stopień: OWD
Kraj:
Poland

Wiek: 60
Dołączył: 18 Gru 2010
Posty: 687
Skąd: Rzepin
Wysłany: 20-12-2012, 19:33   

jacekplacek napisał/a:
Jozio napisał/a:
:buuu:


Świebodzin - Rzepin - 53km


Hurra ale tam nurkow nie wpuszczają wiec :000:
 
 
 
Torpeda 



Stopień: Tech instruktor
Kraj:
Poland

Wiek: 37
Dołączyła: 23 Lip 2011
Posty: 702
Skąd: Kielce
Wysłany: 20-12-2012, 19:37   

To chodź bez sprzętu.
 
 
arkac123 



Stopień: RD
Kraj:
Poland

Dołączyła: 01 Paź 2009
Posty: 1753
Skąd: Chrzanów
Wysłany: 20-12-2012, 19:40   

Jozio napisał/a:
ale tam nurkow nie wpuszczają wiec :000:


Jozio, ale my na razie pływamy tylko w ABC - bo kondycyjnie nie wyrabiamy :ping: ) .

Ostatnio mieliśmy zrobić skok komandorski na główkę, maskę i płetwy trzymając w rękach, ubrać się pod wodą i przepłynąć pod wodą na drugi koniec basenu.

Oczywiście ja utknęłam na skoku na główke bez rąk (psychicznie dla mnie na razie nie do przejścia) - dlatego wizja basenu w sprzęcie na razie jest odległa.

A w ABC przecież na każdy basen wpuszczają :aaa:
 
 
jacekplacek
[Usunięty]

Wysłany: 20-12-2012, 20:37   

arkac123 napisał/a:
Oczywiście ja utknęłam na skoku na główke bez rąk (psychicznie dla mnie na razie nie do przejścia)

I bardzo dobrze, że nie do przejścia: po to wyciąga się ręce, żeby główkę chronić od uderzenia wody.
 
 
Jozio 



Stopień: OWD
Kraj:
Poland

Wiek: 60
Dołączył: 18 Gru 2010
Posty: 687
Skąd: Rzepin
Wysłany: 20-12-2012, 21:18   

Torpeda napisał/a:
To chodź bez sprzętu.


I tak robie choc nie tak często jak bym chcial na ABC pozwalaja
 
 
 
juwisz 


Stopień: AOWD, EAN
Kraj:
Ukraine

Dołączył: 04 Wrz 2012
Posty: 529
Skąd: Wieliczka
Wysłany: 20-12-2012, 21:45   

A w czwartki na tym basenie zajęcia kondycyjne prowadzi Nautica, instruktor daje popalić, chociaż nie każe skakać na główkę trzymając maskę w zębach.
 
 
arkac123 



Stopień: RD
Kraj:
Poland

Dołączyła: 01 Paź 2009
Posty: 1753
Skąd: Chrzanów
Wysłany: 20-12-2012, 21:45   

jacekplacek napisał/a:
arkac123 napisał/a:
Oczywiście ja utknęłam na skoku na główke bez rąk (psychicznie dla mnie na razie nie do przejścia)

I bardzo dobrze, że nie do przejścia: po to wyciąga się ręce, żeby główkę chronić od uderzenia wody.



Zazwyczaj na forum obrywam za niebezpieczne nurkowanie..........Tymczasem na basenie słyszę, że z moimi obawami to nie powinnam wogóle do wody wchodzić.

Ostrożni nurkowie PADI vs nurek-komando CMAS, ale doskolane się razem bawimy, i o dziwo pod wodą nurkujemy jako zespół. Chcemy się za to zabić na powierzchni. :aaa:

Zdaniem instruktora, ćwiczenie ma na celu przygotować nas do fikołka z butlą (osobiście czarno to widzę) ;)

Treningi prowadzi nasz kolega, który jest instruktorem CMAS - są to naprawdę świetne zajęcia, poprawiające kondycję, przy okazji naprawdę można się naładować pozytywną energią, i nasłuchać się różnic w filozofii nurkowania róznych organizacji. :ping:
 
 
gumiś 

Stopień: oj tam, oj tam
Kraj:
Poland

Wiek: 55
Dołączył: 01 Gru 2010
Posty: 148
Skąd: Kraków
Wysłany: 20-12-2012, 21:46   

Taaak. Tomek ma szereg ciekawych pomysłów. Aż żałuję, źe mnie wtedy nie było.
 
 
arkac123 



Stopień: RD
Kraj:
Poland

Dołączyła: 01 Paź 2009
Posty: 1753
Skąd: Chrzanów
Wysłany: 20-12-2012, 21:49   

gumiś napisał/a:
Taaak. Tomek ma szereg ciekawych pomysłów. Aż żałuję, źe mnie wtedy nie było.


W zeszły piątek ćwiczyliśmy pływanie synchroniczne pod wodą delfinem w parach, były też próby przepłynięcia basenu pod wodą w ślepej masce (z asekuracją, oczywiście). :beer3:
 
 
Jozio 



Stopień: OWD
Kraj:
Poland

Wiek: 60
Dołączył: 18 Gru 2010
Posty: 687
Skąd: Rzepin
Wysłany: 20-12-2012, 21:57   

To macie niezla jazde dlatego nie dziwie sie twoim obawom
 
 
 
ptja
[Usunięty]

Wysłany: 20-12-2012, 22:00   

arkac123 napisał/a:
/../próby przepłynięcia basenu pod wodą w ślepej masce (z asekuracją, oczywiście)


I jak Wam szło? Lepiej niż Adamowi i Jamiemu? http://dsc.discovery.com/...raight-line.htm

P.S. Skok na główkę bez rąk z przodu z wysokości brzegu basenu lub słupka nie jest jakoś specjalnie przerażający.
 
 
arkac123 



Stopień: RD
Kraj:
Poland

Dołączyła: 01 Paź 2009
Posty: 1753
Skąd: Chrzanów
Wysłany: 20-12-2012, 22:05   

Jozio napisał/a:
To macie niezla jazde dlatego nie dziwie sie twoim obawom



Ależ ja uwielbiam wyzwania i ciągłe poznawanie nowych rzeczy. :prez:

Pływanie pod wodą w ślepej masce o dziwo wcale nie jest stresujące, jeśli wiesz, że masz obok siebie partnera - zrobiliśmy to wszyscy, i byliśmy z siebie bardzo dumni - a początkowo wydawało się nie do przejścia....
 
 
jacekplacek
[Usunięty]

Wysłany: 20-12-2012, 22:06   

arkac123 napisał/a:
ćwiczenie ma na celu przygotować nas do fikołka z butlą (osobiście czarno to widzę) ;)

Pełne salto, czy półprzewrót "na zawory"? W obu przypadkach głowa jest osłonięta i da się zrobić w twinie + stage :D Gułowcom tak skakać nie wolno - że Cię z lekka zmotywuję :D

arkac123 napisał/a:
W zeszły piątek ćwiczyliśmy pływanie synchroniczne pod wodą delfinem w parach, były też próby przepłynięcia basenu pod wodą w ślepej masce (z asekuracją, oczywiście). :beer3:

Asekuracja piwem? Ładna wersja :)
 
 
arkac123 



Stopień: RD
Kraj:
Poland

Dołączyła: 01 Paź 2009
Posty: 1753
Skąd: Chrzanów
Wysłany: 20-12-2012, 22:14   

ptja napisał/a:
arkac123 napisał/a:
/../próby przepłynięcia basenu pod wodą w ślepej masce (z asekuracją, oczywiście)


I jak Wam szło? Lepiej niż Adamowi i Jamiemu?.


Podobnie;). Ale kiedy już poznamy, w którą stronę skręcamy, będąc przekonanym, że płyniemy prosto, wyobrażamy sobie, że pływamy po okręgu w przeciwną stronę - wtedy zazwyczaj wychodzi "prościej".
Ale w tym ćwiczeniu bardziej chodziło o zaufanie partnerowi, przynajmniej ja to tak odbierałam.


A skok na główkę bez rąk na razie jest dla mnie nie do przejścia. :ping:

[ Dodano: 20-12-2012, 22:17 ]
[quote="jacekplacek"]Pełne salto, czy półprzewrót "na zawory"? W obu przypadkach głowa jest osłonięta i da się zrobić w twinie + stage :D Gułowcom tak skakać nie wolno - że Cię z lekka zmotywuję :D [/quote

Muszę przyznać, że potrafisz argumentować - dzięki, jestem zmotywowana. :cmoook:
 
 
zbigniewb 


Stopień: Autonomus Diver
Kraj:
Poland

Dołączył: 30 Sie 2008
Posty: 748
Skąd: ... Dokąd?
Wysłany: 20-12-2012, 22:56   

arkac123 napisał/a:
A skok na główkę bez rąk na razie jest dla mnie nie do przejścia.


Nie przejmuj się. Na mądrą głowę się nie skacze.
 
 
Voltek 


Kraj:
Zimbabwe

Dołączył: 21 Paź 2012
Posty: 510
Skąd: znikąd
Wysłany: 21-12-2012, 06:17   

zbigniewb napisał/a:
Na mądrą głowę się nie skacze.

Wiec nie widzę powodów by nie skakała :-/ widział kto mądrą babę :-P


;-)
 
 
slawek290 



Stopień: Lista Wildszte
Kraj:
Poland

Dołączył: 13 Lis 2010
Posty: 1959
Skąd: UBeckie metody Panów
Wysłany: 21-12-2012, 08:56   

Czemu ten skok ma służyć i w jakich przypadkach jest zalecany ? .
Jaka jest jego przewaga nad skokiem na nogi ?
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Dodaj do: Wypowiedź dla Wykop  Wypowiedź dla Facebook  Wypowiedź dla Wyczaj.to  Wypowiedź dla Gwar  Wypowiedź dla Delicious  Wypowiedź dla Digg  Wypowiedź dla Furl  Wypowiedź dla Google  Wypowiedź dla Magnolia  Wypowiedź dla Reddit  Wypowiedź dla Simpy  Wypowiedź dla Slashdot  Wypowiedź dla Technorati  Wypowiedź dla YahooMyWeb
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Administrator FORUM-NURAS uprzejmie informuje, że nie ponosi odpowiedzialności i w żaden sposób nie ingeruje w treść wypowiedzi
umieszczanych przez użytkowników na Forum. Zastrzega sobie jedynie prawo do usuwania i edytowania, w ciągu 24
godzin, postów o treści reklamowej, sprzecznej z prawem, wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej
czy tez propagujących przemoc oraz treści powszechnie uznanych za naganne moralnie, społecznie niewłaściwe i naruszających zasady regulaminu.
Przypominam, że osoby zamieszczające opinie, o których mowa powyżej, mogą ponieść za ich treść odpowiedzialność karną lub cywilną.

Serwis wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na Twoim komputerze. Technologia ta jest wykorzystywana w celach funkcjonalnych, statystycznych i reklamowych.
Pozwala nam określać zachowania użytkowników na stronie, dostarczać im odpowiednie treści oraz reklamy, a także ułatwia korzystanie z serwisu, np. poprzez funkcję automatycznego logowania.
Korzystanie z serwisu Forum-Nuras przy włączonej obsłudze plików cookies jest przez nas traktowane, jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz.
Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki.
Przeczytaj, jak wyłączyć pliki cookie i nie tylko
FORUM-NURAS topic RSS feed