Strona Główna FORUM-NURAS
Froum dla nurkujących i nie tylko ...

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy    KalendarzKalendarz
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat

Poprzedni temat «» Następny temat
Przygotowanie do safari - baseny kondycyjne ;)
Autor Wiadomość
HAJOWATHA 


Stopień: Jeszcze żyję
Kraj:
Poland

Dołączył: 12 Cze 2008
Posty: 165
Skąd: Katowice
Wysłany: 21-12-2012, 09:00   

Cześć

Skok na zawory jest bardzo przydatną umiejętnością. Sam przekonałem się o tym na nurkowaniu z katamaranu w południowej Francji. Stojąc na rufie i przygotowując się do skoku na nogi do morza przez moja nieuwagę płetwa prawa podeszła mi pod drabinkę. Więc jak chciałem skoczyć to mnie troszeczkę przytrzymało i miałem do wyboru zawory albo twarz. Dobrze, że na kursie podstawowym mnie z tego maglowali.

Wybrałem zawory i nie żałuję Od tamtego czasu jest to moje ulubione wejście do wody :-)
 
 
slawek290 



Stopień: Lista Wildszte
Kraj:
Poland

Dołączył: 13 Lis 2010
Posty: 1959
Skąd: UBeckie metody Panów
Wysłany: 21-12-2012, 09:05   

Rewelacyjne zdjęcie . Masz więcej tego typu zdjęć ?
 
 
jacekplacek
[Usunięty]

Wysłany: 21-12-2012, 09:33   

HAJOWATHA napisał/a:
Wybrałem zawory i nie żałuję Od tamtego czasu jest to moje ulubione wejście do wody :-)

:beer3: Fotka też super :)
 
 
HAJOWATHA 


Stopień: Jeszcze żyję
Kraj:
Poland

Dołączył: 12 Cze 2008
Posty: 165
Skąd: Katowice
Wysłany: 21-12-2012, 10:11   

Poniżej cała sekwancja skoku :-)

Jakby ktoś chciał poćwiczyć to bardzo zapraszam. Możemy poskakać razem, no i oczywiście ponurkować :ping:







 
 
jacekplacek
[Usunięty]

Wysłany: 21-12-2012, 12:43   

HAJOWATHA napisał/a:
Poniżej cała sekwancja skoku :-)

10 10 10 10 7
ale te 7 to od GUE :D
 
 
mi_g 



Stopień: P2,Cave,nTMX
Kraj:
Poland

Wiek: 50
Dołączył: 15 Mar 2010
Posty: 1532
Skąd: Jaworzno
Wysłany: 21-12-2012, 13:23   

arkac123 napisał/a:
były też próby przepłynięcia basenu pod wodą w ślepej masce

50 czy 25m :-)
Jeśli można dotykać dna basenu to spoko... Chyba ze basen ze spawanej nierdzewki -wtedy trudno szew namacać :-)
 
 
arkac123 



Stopień: RD
Kraj:
Poland

Dołączyła: 01 Paź 2009
Posty: 1753
Skąd: Chrzanów
Wysłany: 21-12-2012, 13:52   

mi_g napisał/a:
Jeśli można dotykać dna basenu to spoko... Chyba ze basen ze spawanej nierdzewki -wtedy trudno szew namacać :-)


Bez dotykania dna, w toni, 25 m - tylko z naszym płynięciem po krzywiźnie to wychodziło spokojnie ponad 30 m :ping: .

Baseny podobne do tych, które prowadzi Piotrek w Jaworznie (w końcu ta sama szkoła CMAS :ping: ), jednak termin piątkowy w Krakowie mi bardziej pasuje, no i zazwyczaj jesteśmy sami na basenie (czasami oprócz nas ćwiczy kilku nurków).

[ Dodano: 21-12-2012, 13:58 ]
jacekplacek napisał/a:
HAJOWATHA napisał/a:
Poniżej cała sekwancja skoku :-)

10 10 10 10 7
ale te 7 to od GUE :D



Skok rewelacyjny, docelowo też tak mamy wyglądać ;)

Jacek, a GUE może wogóle oceniać coś, czego absolutnie nie może robić????. W tym przypadku oceny GUE wogóle nie brałabym pod uwagę, i cały skok oceniłabym na 10.
 
 
jackdiver 



Stopień: Instruktor CMAS, SSI
Kraj:
Poland

Wiek: 65
Dołączył: 18 Lut 2009
Posty: 298
Skąd: Kraków
Wysłany: 21-12-2012, 14:22   

arkac123 napisał/a:


Jozio, ale my na razie pływamy tylko w ABC - bo kondycyjnie nie wyrabiamy :ping: ) .

Ostatnio mieliśmy zrobić skok komandorski na główkę, maskę i płetwy trzymając w rękach, ubrać się pod wodą i przepłynąć pod wodą na drugi koniec basenu.

Oczywiście ja utknęłam na skoku na główke bez rąk (psychicznie dla mnie na razie nie do przejścia) - dlatego wizja basenu w sprzęcie na razie jest odległa.

A w ABC przecież na każdy basen wpuszczają :aaa:


Czyżby kopia szkoły przetrwania AKP KRAB ?
 
 
arkac123 



Stopień: RD
Kraj:
Poland

Dołączyła: 01 Paź 2009
Posty: 1753
Skąd: Chrzanów
Wysłany: 21-12-2012, 14:28   

jackdiver napisał/a:
Czyżby kopia szkoły przetrwania AKP KRAB ?


No wiesz co, jaka kopia??? Ćwiczenia wymyśla "oryginalny" instruktor Kraba, nieznacznie jednak je modyfikuje, specjalnie dla nas, czyli nurków PADI :aaa:

Widzieliśmy się na basenie, my pływamy przed Wami :ping:
 
 
jackdiver 



Stopień: Instruktor CMAS, SSI
Kraj:
Poland

Wiek: 65
Dołączył: 18 Lut 2009
Posty: 298
Skąd: Kraków
Wysłany: 21-12-2012, 14:38   

arkac123 napisał/a:
jackdiver napisał/a:
Czyżby kopia szkoły przetrwania AKP KRAB ?


No wiesz co, jaka kopia??? Ćwiczenia wymyśla "oryginalny" instruktor Kraba, nieznacznie jednak je modyfikuje, specjalnie dla nas, czyli nurków PADI :aaa:

Widzieliśmy się na basenie, my pływamy przed Wami :ping:


Tak też myślałem że to krabowska szkoła.
No i chwała za odważną inicjatywę szkolenia nurków PADI wg CMAS'u
Sie może w końcu nauczycie pływać a nie tylko filmy oglądać ... :cool:
 
 
Voltek 


Kraj:
Zimbabwe

Dołączył: 21 Paź 2012
Posty: 510
Skąd: znikąd
Wysłany: 21-12-2012, 15:19   

jackdiver napisał/a:
Sie może w końcu nauczycie pływać a nie tylko filmy oglądać

Mistrzostwo ciętej riposty :-D
 
 
arkac123 



Stopień: RD
Kraj:
Poland

Dołączyła: 01 Paź 2009
Posty: 1753
Skąd: Chrzanów
Wysłany: 21-12-2012, 16:00   

jackdiver napisał/a:
No i chwała za odważną inicjatywę szkolenia nurków PADI wg CMAS'u
Sie może w końcu nauczycie pływać a nie tylko filmy oglądać ... :cool:



Po kilku wspólnych nurkowaniach, doszliśmy do wniosku, że CMAS bierze się za naszą kondycję, a my w zamian uczymy CMAS planowania nurkowań i techniki nurkowania. ;)

Mina instruktora CMAS, któremu podawałam octopus, i równocześnie pokazywałam swój manometr z 80 atm (on miał, powiedzmy delikatnie, duuużo mniej) dla mnie była bezcenna :beer3: .

Trzeba połączyć obie filozofie nurkowania, i będzie super - przy okazji, naprawdę się dobrze wspólnie bawimy, bo przecież o to chodzi w tym wszystkim......
 
 
kraken 


Stopień: Course Director PADI
Kraj:
Poland

Wiek: 59
Dołączył: 02 Kwi 2006
Posty: 1304
Skąd: Kraków
Wysłany: 21-12-2012, 18:16   

Jacek, w Krakenie mamy dwóch gości co przepłynęli w ABC cieśninę Gibraltarską. Chcesz się z nimi pościgać na dłuższym dystansie- ja niestety wymiękam.
Niestety jak na razie patrzą z pogardą na tych co potrzebują oprócz płetw jeszcze butle.
MSC
 
 
jackdiver 



Stopień: Instruktor CMAS, SSI
Kraj:
Poland

Wiek: 65
Dołączył: 18 Lut 2009
Posty: 298
Skąd: Kraków
Wysłany: 21-12-2012, 18:42   

kraken napisał/a:
Jacek, w Krakenie mamy dwóch gości co przepłynęli w ABC cieśninę Gibraltarską. Chcesz się z nimi pościgać na dłuższym dystansie- ja niestety wymiękam.
Niestety jak na razie patrzą z pogardą na tych co potrzebują oprócz płetw jeszcze butle.
MSC

Maćku
Dawno przestałem bić rekordy pływackie
Zająłem się nurkowaniem :cool:
 
 
Bul-kot
[Usunięty]

Wysłany: 21-12-2012, 20:07   

Rekordy biją, butle biją...
Nie lepiej wytłumaczyć? Zamiast bić? :prez:

A coby w temacie: zawsze to lepiej na basen, niż w sen zimowy zapaść :serce: .
 
 
jacekplacek
[Usunięty]

Wysłany: 21-12-2012, 21:37   

arkac123 napisał/a:
Jacek, a GUE może wogóle oceniać coś, czego absolutnie nie może robić????

GUE może wszystko oceniać, szczególnie jeżeli tego nie widzi - stąd tylko siedem, bo nie widzieli a ocenili :D

mi_g napisał/a:
Jeśli można dotykać dna basenu to spoko...

Taaa.... do pierwszej kropli krwi :D

[ Dodano: 21-12-2012, 21:40 ]
jackdiver napisał/a:
to krabowska szkoła

Ejże, kolega nie zapędza się zbytnio? :) Chyba że Robert (Hajowatha) jest wychowankiem Kraba a nie jakiegoś tam loka :P
 
 
Voltek 


Kraj:
Zimbabwe

Dołączył: 21 Paź 2012
Posty: 510
Skąd: znikąd
Wysłany: 22-12-2012, 08:22   

Bul-kot napisał/a:
Nie lepiej wytłumaczyć? Zamiast bić?

Tam będziesz se darmo gardło zdzierał ...
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Dodaj do: Wypowiedź dla Wykop  Wypowiedź dla Facebook  Wypowiedź dla Wyczaj.to  Wypowiedź dla Gwar  Wypowiedź dla Delicious  Wypowiedź dla Digg  Wypowiedź dla Furl  Wypowiedź dla Google  Wypowiedź dla Magnolia  Wypowiedź dla Reddit  Wypowiedź dla Simpy  Wypowiedź dla Slashdot  Wypowiedź dla Technorati  Wypowiedź dla YahooMyWeb
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Administrator FORUM-NURAS uprzejmie informuje, że nie ponosi odpowiedzialności i w żaden sposób nie ingeruje w treść wypowiedzi
umieszczanych przez użytkowników na Forum. Zastrzega sobie jedynie prawo do usuwania i edytowania, w ciągu 24
godzin, postów o treści reklamowej, sprzecznej z prawem, wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej
czy tez propagujących przemoc oraz treści powszechnie uznanych za naganne moralnie, społecznie niewłaściwe i naruszających zasady regulaminu.
Przypominam, że osoby zamieszczające opinie, o których mowa powyżej, mogą ponieść za ich treść odpowiedzialność karną lub cywilną.

Serwis wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na Twoim komputerze. Technologia ta jest wykorzystywana w celach funkcjonalnych, statystycznych i reklamowych.
Pozwala nam określać zachowania użytkowników na stronie, dostarczać im odpowiednie treści oraz reklamy, a także ułatwia korzystanie z serwisu, np. poprzez funkcję automatycznego logowania.
Korzystanie z serwisu Forum-Nuras przy włączonej obsłudze plików cookies jest przez nas traktowane, jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz.
Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki.
Przeczytaj, jak wyłączyć pliki cookie i nie tylko
FORUM-NURAS topic RSS feed