Strona Główna FORUM-NURAS
Froum dla nurkujących i nie tylko ...

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy    KalendarzKalendarz
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat

Poprzedni temat «» Następny temat
Pytanie o nadpobudliwość moderatora...
Autor Wiadomość
Padmapatra 

Stopień: IANTD
Kraj:
Poland

Dołączył: 13 Wrz 2007
Posty: 125
Skąd: Łódź
Wysłany: 11-02-2013, 09:03   Pytanie o nadpobudliwość moderatora...

Zaintrygowała mnie przed momentem pewna kwestia. Czytałem własnie jakiś wątek na forum i widzę, że jednemu z naszych kolegów wyczerpał się limit ostrzeżeń co przekłada się na jego miesięczne zablokowanie na forum. Z ciekawości zajrzałem do uzasadnienia i to co zobaczyłem wprawiło mnie w osłupienie :????:
http://forum-nuras.com/wa...9f88993ef5782f2
Czy moderator może udzielać dowolną ilość ostrzeżeń za ten sam post użytkownika naszego forum? Pomijam w tym konkretnym przypadku wątpliwy powód nadania upomnienia, natomiast czy nie jest to już totalna przesada żeby dostać w odstępie 1 minut dwa upomnienia za jeden i ten sam post??? Czy to zwykła pomyłka moderatora, czy może już złośliwość???
 
 
Yavox 



Stopień: T1 (GUE nTmx)
Kraj:
Poland

Wiek: 48
Dołączył: 29 Lis 2010
Posty: 3419
Skąd: Warszawa / Józefów
Wysłany: 11-02-2013, 09:20   

Myślę, że co do dwóch ostrzeżeń za ten sam post minuta po minucie (tak wynika ze statystyki) to się pospieszył. Można było się wykazać jakąś większą kreatywnością, bo wśród innych postów spokojnie by się dało znaleźć reklamowe, nawet z zamkniętymi oczami :) Mimo wszystko, moim zdaniem należało najpierw spróbować rozwiązać problem bardziej pokojowo (wcześniej? systematyczniej?) a nie dwoma strzałami zza tego samego węgła jeden po drugim.
 
 
lozerka 



Kraj:
Poland

Dołączyła: 12 Maj 2011
Posty: 2773
Skąd: jak wyżej
Wysłany: 11-02-2013, 10:04   

Od strony technicznej wygląda to tak- moderator moze dać ostrzeżenie o wartości tylko 1 pkt. Jednak nie ma żadnych ograniczeń co do ilości przyznanych ostrzeżeń przez jednego moderatora. I mozliwość dawania kilku ostrzeżeń na raz jest często wykorzystywana na tego typu forach, gdy zachodzi konieczność odebrania głosu użytkownikowi, albo nawet zbanowania -natychmiast, a nie ma np. innych funkcyjnych. Zresztą- być nie musi,bo ten jeden ma wystarczające ku temu narzędzia.

Od strony zupełnie obiektywnej powiem, że odnoszę wrażenie, że pojawiające się do nurasa5 zastrzeżenia są wynikiem tego, że jest on jednym z niewielu moderatorów, którzy jeszcze coś tu robią i jakieś decyzje podejmują. Jeśli mylę się, to oczywiscie przepraszam innych aktywnych, jeśli działają tak dyskretnie, że ich nie widać ( co, nawiasem mówiac, uwazam za najlepszy sposób moderacji )

dalej- mam nadzieję obiektywnie- zauważę, że post, za który Jacek dostał 2 pkt. jest chyba jednym z mniej reklamowych - z tych odnoszących sie do działalności Jacka i AN. A juz nazwanie tego reklamą "nachalną" jest tu zdecydowanie przesadą. Jeśli to działanie na zasadzie "przelała się miarka" to nie jest dobrze, bo...moderator nerwów tracic nie powinien :)

Subiektywnie natomiast- nadal, jak i pewnie z rok juz temu, kompletnie nie rozumiem tego całego zamieszenia wokół pewnej reklamy ich działalności w postach instruktorskich- tzn. nie rozumiem zamieszania i zarzutów ze strony użytkowników.

Natomiast kompletnie nie znam zasad umieszczania reklam w dziale reklama, jesli jest to np. odpłatne, to rozumiem ingerencję obsługi forum z powodu postów umieszczanych gdzie indziej.
Ostatnio zmieniony przez lozerka 11-02-2013, 10:08, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Pawel_B 



Stopień: Instruktor MSDT
Kraj:
Poland

Wiek: 48
Dołączył: 02 Maj 2012
Posty: 709
Skąd: Warszawa
Wysłany: 11-02-2013, 10:26   

lozerka napisał/a:
Natomiast kompletnie nie znam zasad umieszczania reklam w dziale reklama, jesli jest to np. odpłatne, to rozumiem ingerencję obsługi forum z powodu postów umieszczanych gdzie indziej.


Ja trochę od innej strony. Moim zdaniem problemem jest tutaj głównie niemożność pisania w dziale reklama. Mam prośbę do Darka i ekipy - nie da się przywrócić możliwości dyskusji tam? Powiem szczerze, ze na DT jest taka opcja i bardzo fajnie to działa. Można się o coś zapytać, rozwiać wątpliwości, podyskutować. To chyba właśnie "martwy", bezdyskusyjny profil tego działu powoduje, że informacje na temat kursów przenoszą się na inne działy. Co sądzicie o moim pomyśle? Zróbcie 1 dział, gdzie można sobie reklamowo używać do woli, a na pozostałych faktycznie niech będzie cisza.
 
 
waterman 



Stopień: D-Diver
Kraj:
Poland

Wiek: 59
Dołączył: 24 Maj 2005
Posty: 2349
Skąd: Warszawa
Wysłany: 11-02-2013, 10:43   

Ja jestem w 100% za pomyslem Pawła...... umieszczać reklamy tam gdzie mają być umieszczane..... resztę wywalać.
I zgadzama się z moderatorem........ natrętność kol. Jacka była już podobna do przysłowoiwego komara. Wiele postów Jacka jest bardzo dobrych i widać ze ich autor posiada sporą wiedzę nurkową i internetową ale odkąd przeszedł na drugą strone i ma na tym zarabiać ( i niech zarabia) w wiekszości jego postów jest zawarta reklamka. I tego moderator nie wytrzymał
 
 
 
Włodek K
[Usunięty]

Wysłany: 11-02-2013, 11:07   

waterman napisał/a:
Ja jestem w 100% za pomyslem Pawła......

Dokładam swoje 100%
Choć właściciele powinni zastanowić się nad konsekwencjami rozwoju wątku reklamowego w nie właściwych kierunkach. Myślę że to trudny problem.

W sumie jest tak że chyba jeszcze nie przeczytałem żadnej reklamy na forum. Mam ich dość na co dzień zmuszany do ich odbioru w radiu czy TV :(
Tyle że ja mogę być dziwny i całkiem nie typowy w oddziaływaniu na mnie reklam.
 
 
Marcin13736
[Usunięty]

Wysłany: 11-02-2013, 11:16   

Jeśli moderator jest "prywatnie" uprzedzony do danej osoby, to taka wcześniej dostanie "blokadę". A wiadomo, że moderator ma władzę i czasem załatwia swoje "prywatne" sprawy korzystając z niej. Osobiście uważam... Boję się moderatora- więcej na PW
 
 
Scaner 



Stopień: instruktor NAUI PSAI
Kraj:
Vatican

Dołączył: 26 Paź 2010
Posty: 1981
Skąd: Skątowni
Wysłany: 11-02-2013, 11:18   

waterman napisał/a:
w wiekszości jego postów jest zawarta reklamka. I tego moderator nie wytrzymał

A tam gdzie nie ma reklamy są ataki na konkurencję (instruktorów) Oczywiście praca moderatorów pozwala na chwilę normalnego funkcjonowania Forum ale tak czy inaczej co jakiś czas pojawia się taka toksyczna jednostka na szczęście tacy "biznesmeni fanatycy" szybko przechodzą w nurkowy niebyt.
Ostatnio zmieniony przez Scaner 11-02-2013, 11:20, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Pawel_B 



Stopień: Instruktor MSDT
Kraj:
Poland

Wiek: 48
Dołączył: 02 Maj 2012
Posty: 709
Skąd: Warszawa
Wysłany: 11-02-2013, 11:20   

Ale Panowie - wtedy reklamy nie będą tylko reklamą, ale też możliwością dowiedzenia się czegoś o usłudze, kursie, sklepie itp. Tego mi po prostu brakuje jako zwykłemu użytkownikowi forum. A jak się reklamodawcy wygadają to nie będą też przemycać reklam w innych działach.

Sprawa jest podobna do piractwa w sieci - jedni (państwa, firmy fonograficzne) z tym walczą robiąc działania na ślepo i zazwyczaj bez sensu, a inni (część artystów) wykorzystuje nowe okoliczności i np. więcej zarabia na koncertach, czy sama udostępnia własną muzykę w sieci. Tak samo z reklamą na forum - administratorzy mogą prowadzić regularną wojnę, albo dać możliwość skuteczniejszego działania reklamowego, ale w przeznaczonym do tego miejscu. Niestety dział reklama na tym forum leży i kwiczy bo jest martwy pod względem dyskusji. Na DT nie ma tego typu problemu to raz, a dwa - nikt, mając takie możliwości nie wychyla się z reklamą w innych działach.
 
 
lozerka 



Kraj:
Poland

Dołączyła: 12 Maj 2011
Posty: 2773
Skąd: jak wyżej
Wysłany: 11-02-2013, 11:36   

Pawel_B napisał/a:
Ale Panowie - wtedy reklamy nie będą tylko reklamą, ale też możliwością dowiedzenia się czegoś o usłudze, kursie, sklepie itp. Tego mi po prostu brakuje jako zwykłemu użytkownikowi forum. A jak się reklamodawcy wygadają to nie będą też przemycać reklam w innych działach.


z poprzedniego postu- by nie rozmydlać-wywaliłam część, w której napisałam, ze nawet wolę takie posty, jak Jacka, bo dział reklama i jego zasady mi nie pasuje. Konieczność akceptacji powoduje, ze post jest długo niewyświetlony- ja najcześciej odznaczam jako przeczytane, gdy mi się cierpliwość wyczerpie, kiedys tez chciałam o cos dopytać, omówic- nie było mozna ( wiem, ze są pw, ale czasem nie wystarcza :) )

natomiast, nie mam pojęcia, czy na tym forum dział reklamy "dyskutowalny" w ogole zadziała. Porównywanie z innymi forami, o wiekszej dyscyplinie i ścislej moderacji jest bez sensu, bo reguły tam działające- tu nie działają.
 
 
Yavox 



Stopień: T1 (GUE nTmx)
Kraj:
Poland

Wiek: 48
Dołączył: 29 Lis 2010
Posty: 3419
Skąd: Warszawa / Józefów
Wysłany: 11-02-2013, 11:42   

lozerka napisał/a:
jest on jednym z niewielu moderatorów, którzy jeszcze coś tu robią i jakieś decyzje podejmują


To prawda. Być może nie od rzeczy byłoby przyjrzenie się temu, który z moderatorów co konkretnego zrobił w ciągu ostatniego miesiąca, kwartału czy nawet roku. Często jest tak, że nawet użytkownik, który sam prosi o przeniesienie czegoś gdzieś, nie może się doprosić. Odnoszę wrażenie, że spora część moderatorów to po prostu martwe dusze.


lozerka napisał/a:
Subiektywnie natomiast- nadal, jak i pewnie z rok juz temu, kompletnie nie rozumiem tego całego zamieszenia wokół pewnej reklamy ich działalności w postach instruktorskich- tzn. nie rozumiem zamieszania i zarzutów ze strony użytkowników.


Jest taki dowcip, że faceta wyprowadzają siłą z basenu.

- Za co, za co?!? - wydziera się gościu
- Za to panie, że sikał pan do basenu.
- Ale przecież WSZYSCY sikają tu do basenu!!!
- Ale nie z trampoliny!

Tyle dowcipu. Za chwilę do niego wrócimy. Teraz o reklamie.

Reklama na forum być musi, bo oprócz miejsca do zadawania pytań i bicia piany dla tzw. zwykłych użytkowników jest ono także miejscem, w którym pożądana jest obecność osób zajmujących się nurkowaniem zawodowo, czyli instruktorów. Dla jakiejś, zapewne niewielkiej części z nich, możliwość samego pisania, pomagania innym i chwalenia się swoimi osiągnięciami jest na tyle atrakcyjna sama w sobie, że pewnie dalej by pisali, nawet gdyby nic z tego nie mieli. Jest też jednak wielu takich, którzy za swoją aktywność chcieliby coś mieć, a forum stwarza im możliwości zaistnienia wśród grupy docelowej i zarobienia na tym, wcześniej czy później. To dobrze, bo jeżeli ktoś wnosi w społeczność jakiś wkład to zasługuje na to, aby coś z tego wyjąć.

Problemem jest tutaj właśnie ów wnoszony wkład oraz mechanizm samego wyjmowania.

Najzdrowszym moim zdaniem mechanizmem forumowym jest wkładanie wiedzy a wyjmowanie pieniędzy. Odbywa się to na takiej zasadzie, że instruktor opisując różne ważne i ciekawe rzeczy (jak planować nurkowanie, jak serwisować sprzęt, co kupić, jak rozwijać umiejętności kiedy się jest nurkiem itp.) wyrabia sobie wśród czytających autorytet. Kiedy czytający myśli o kolejnych kursach, jako pierwsze osoby, u których mógłby je robić, przychodzą mu do głowy właśnie ludzie, którym - z ich wypowiedzi na forum na przykład - przypisuje dużą wiedzę i wysoki poziom umiejętności. Do nich właśnie idzie na kurs (albo na zakupy), zostawiając im swoje pieniądze. Instruktor zarabia, kursant zostawia pieniądze, dodatkowo może się odwdzięczyć za wszystko to, czego zupełnie za darmo się nauczył na forum dzięki aktywności takiego instruktora.

W ramach tej formuły mistrzostwem świata na polskim rynku nurkowym jest dla mnie forum DT. Prawie każdy post, o którym mógłbym powiedzieć, że realizuje funkcję reklamową (w tym sensie, że przeczytanie go przez potencjalnego klienta zwiększa prawdopodobieństwo dokonania zakupu) robi to poprzez dostarczenie równolegle wartości dodanej w postaci wiedzy. Szukając kogoś, kto mi będzie serwisował automaty, mogę się dużo dowiedzieć o konstrukcji i serwisowaniu automatów. Czytając niekończący się serial "warsztaty takie i owakie" dowiaduję się tego, nad czym pracują różni ludzie, jakich konkretnie efektów mogę się spodziewać - co więcej, dostaję automatycznie namiary na konkretne osoby, do których mogę prywatnie uderzyć i zapytać - czy było warto, czy są zadowoleni, czy by polecili itp.

Nie szukając daleko, świetne przykłady konstruktywnej działalności reklamowej są również tutaj. Z bardzo dużym zainteresowaniem czytam np. posty Włodka o tym, jak podchodzi do uczenia różnych zagadnień. Z tego właśnie powodu umówiłem się z Włodkiem na robienie u niego DM - bo chcę się różnych rzeczy nauczyć a przy okazji zaspokoić swoją ciekawość tego, jak Włodek różnych rzeczy (tak od kuchni) uczy. Podobnie jest z różnymi rzeczami, które pisze TomS - linki do jego strony i tematów dot. działania worków itp. były przez różne osoby na różnych forach wklejane setki razy. Wyżej wymienione osoby (i jeszcze kilka innych) bankowo zdają sobie sprawę z tego, że dzielenie się swoją wiedzą kreuje im dobry wizerunek i wcześniej czy później, jeśli to dobrze rozgrywać, przełoży się na zarabianie pieniędzy - czego szczerze im życzę, bo sprawa jest oczywista - wszyscy sikają do basenu i jeżeli robią to w sposób umiejętny, wszystkim jest z tym dobrze.

Natomiast to, co ostatnimi czasy robi Jacek, to jest dla mnie właśnie lanie z trampoliny, bo trudno mi w inny sposób nazwać sytuację, w której ktoś nieustannie zamieszcza informacje typowo produktowe (tytuł kursu, zawartość i cena) przy prawie każdej nadarzającej się do tego okazji, w dowolnym wątku, w reakcji na cokolwiek co daje szansę na to, żeby do tego nawiązać i to tam przykleić.

Kiedyś było inaczej - bardzo ceniłem to, co od strony merytorycznej pisał Jacek i co pisał Hubert. Nie ze wszystkim się zgadzałem i już wtedy były oskarżenia o to, że jest za dużo zaproszeń na kursy - jak akurat nie widziałem tam tematu bo uważałem, że dużo informacji, które od siebie wkładają daje im niejako prawo do tego, żeby trochę bardziej intensywnie coś dla siebie wyciągnąć - nie czekając, aż powoli podlewane i nawożone w końcu samo wyrośnie. Taka formuła była dla mnie OK. Natomiast teraz gorszy pieniądz wyparł lepszy - najwyraźniej okazało się, że pisanie "tutaj wybierz panie, siedem w cenie jednego, nikt ci tyle nie da" przynosi doraźnie szybsze efekty niż praca u podstaw. Ja to rozumiem, ale mi się ta formuła nie podoba, konkretnie z dwóch powodów:

- po pierwsze, jako użytkownik forum nic z tego nie mam - czytam cudze reklamy nie dostając za to wiedzy

- po drugie, uważam że to jest w pewnym sensie gospodarka rabunkowa - sprawdza się, jeżeli tylko kilka osób tak postępuje, natomiast jeżeli przyniesie efekty, skala zjawiska się nasili wśród innych osób zarabiających na nurkowaniu - przez co FN stanie się skrzyżowaniem śmietnika z arabskim targowiskiem.


Bardzo chętnie czytałbym "reklamy", gdyby osiągały cele marketingowe poprzez dostarczanie innego rodzaju wartości. Jeżeli Jacek chce pisać o różnych fajnych rzeczach (choćby o tym, jak dokładnie wyglądają ćwiczenia na jego super kursach, fragmentach tego czego można się w całości u niego nauczyć, merytorycznych relacjach z prowadzonych przez siebie specjalizacji, doświadczeniach nurkowych które zrobiły z niego dobrego instruktora i z opisu których mogę wyciągnąć dla siebie fajne wnioski) będę to czytał z zapartym tchem. [reklama]Może nawet na kurs się zapiszę, bo obiektywnie rzecz biorąc wyglądają te kursy na dobre i w dodatku tanie.[/reklama] Natomiast jako użytkownik chciałbym, żeby mi ta zawartość reklamowa była dostarczana nie z trampoliny, tylko w jakiś bardziej cywilizowany sposób.

Dobrze by było, żeby Jacek to przemyślał, bo jak tu przestanie pisać, to większość tego autorytetu, który sobie tutaj dla siebie i Akademii wykreował, bardzo szybko się zmarnuje. O nieobecnych się nie mówi i w skali tysięcy osób czytających FN to by dość szybko była marketingowa śmierć. A szkoda by mi było - niezależnie od tego, w czym się z Jackiem zgadzam a w czym nie zgadzam.
 
 
waterman 



Stopień: D-Diver
Kraj:
Poland

Wiek: 59
Dołączył: 24 Maj 2005
Posty: 2349
Skąd: Warszawa
Wysłany: 11-02-2013, 11:46   

lozerka napisał/a:
bo reguły tam działające- tu nie działają.
a może powinny zacząć działać?
 
 
 
lozerka 



Kraj:
Poland

Dołączyła: 12 Maj 2011
Posty: 2773
Skąd: jak wyżej
Wysłany: 11-02-2013, 12:04   

waterman napisał/a:
lozerka napisał/a:
bo reguły tam działające- tu nie działają.
a może powinny zacząć działać?


ale do kogo ten apel :) ?

utrzymanie dyscypliny, to kwestia połaczonych sił- uzytkowników i MODERATORA/ÓW. Znajdź człowieka, który bedzie chciał moderować tak duże forum, utrzymujac porządek w tematach, dyscyplinując rozmówców - to wymaga ogromnej ilości czasu, a poza tym, przy tak przebiegających rozmowach jak tutaj, musiałyby to być uprawnienia obejmujące całe forum- ograniczenie ich do 1-2 działów, przy takim stopniu dygresyjności tutejszych wątków, po prostu nie zadziała.

Do tego, musiałaby to być osoba o naprawdę specyficznych predyspozycjach osobowosciowych, ktora mimo aktywnego dzialania, wcinania się ludziom w rozmowy, reakcji na nich, umiałaby nie konfliktowac ludzi. Ja ku swemu ogromnemu zaskoczeniu zauważyłam, że nawet TomS, którego uważam za bardzo merytorycznego i zupelnie niewchodzącego w personalne konflikty uzytkownika, zalergizował kogoś, jako moderator.


A to wszystko powinno jeszcze zadziałać jeszcze przy zachowaniu klimatu tego forum, bo raczej nikomu chyba nie chodzi o stworzenie kopii DT, czy innych mniejszych forów, np TN. O DT sie nie wypowiadam, bo nie bylam tam sto lat, ale to ostatnie lubię, są ludzie, którzy jego klimat cenią zdecydowanie bardziej, ale ... z jakiegos powodu zasięg oddzialywania tego jest znacznie wiekszy.
Dla mnie to oznacza, ze mimo tego całego psioczenia na nieporządek tutaj, często na kłotnie, na awantury, na dygresyjność wątków jest znaczna ilośc użytkownikow, ktora to forum własnie wybiera.

Szczerze mówiąc, zwyczajnie nie bardzo widzę szansę na pewne zmiany przy jednoczesnym zachowaniu tego, co ludzi ciągnie tutaj.

[ Dodano: 11-02-2013, 12:48 ]
Yavox napisał/a:


Kiedyś było inaczej - bardzo ceniłem to, co od strony merytorycznej pisał Jacek i co pisał Hubert. Nie ze wszystkim się zgadzałem i już wtedy były oskarżenia o to, że jest za dużo zaproszeń na kursy - jak akurat nie widziałem tam tematu bo uważałem, że dużo informacji, które od siebie wkładają daje im niejako prawo do tego, żeby trochę bardziej intensywnie coś dla siebie wyciągnąć - nie czekając, aż powoli podlewane i nawożone w końcu samo wyrośnie. Taka formuła była dla mnie OK.

Widzisz, tylko mi np. się wydaje, ze paradoksalnie, wtedy, gdy taka formuła była wykorzystywana, było znacznie wiecej protestów, zamieszania, zarzutów o dzialalność reklamową , tylko wówczas dodawane było, że to kryptoreklama.
I nie zamierzam nikogo tu na kozetke kłaść, ale moim zdaniem własnie to, jak i Huberta m.in z tego powodu już na forum nie ma, stało sie powodem zmiany formuły- zresztą Jacek gdzies tam to pisał.

Tak więc widzisz, trudno wszystkich zadowolic, ale ja przyłaczam się do opinii, że tamta formuła bytności Jacka jako forumowicza, była cenniejsza. Ale..pewnie znacznie bardziej męcząca dla samego Jacka. Cięzko ciągle znosic zarzuty o coś, co nie jest Twoja intencją. Teraz przynajmniej wiadomo za co :)
 
 
Grotto8 


Stopień: Inst SDI
Kraj:
Poland

Wiek: 46
Dołączył: 23 Sie 2006
Posty: 882
Skąd: Płock
Wysłany: 11-02-2013, 14:08   

Również uważam, że reklama jackaplacka nie jest tak nachalna jak jest odbierana przez moderatora nuras5.
To nie znaczy, że łamać regulamin można, bo tylko troszeczkę.

Z obserwacji wnioskuję, że jak się nie przestaniecie go czepiać, to się jacekplacek znowu obrazi i nie będzie go na FN przez kilka miesięcy :) po czym wróci i dalej będzie nas zaszczycał swoimi nierzadko wartościowymi postami... :)
 
 
 
Bul-kot
[Usunięty]

Wysłany: 11-02-2013, 15:04   

Padmapatra napisał/a:
czy nie jest to już totalna przesada żeby dostać w odstępie 1 minut dwa upomnienia za jeden i ten sam post???

Upomnienie może dostać za inny post później usunięty, wtedy widoczne są 3 punkty za dwa posty.
Co do tematu to niestety sam kapnąłem oliwki do ognia - niektóre określenia są IMO genialne.
Stąd mój i inne posty "zbyt" poleciały w kosmos = żalu nie mam.
Niestety moderator działający na forum z dorosłymi inteligentnymi ludźmi ma niemożebny kłopot moderacji.
Wedle mnie nie nachalność reklamowa Jacka zaskutkowała banem a jego nachalne dyskredytowanie użytkowników - IMHO.
 
 
arkac123 



Stopień: RD
Kraj:
Poland

Dołączyła: 01 Paź 2009
Posty: 1753
Skąd: Chrzanów
Wysłany: 11-02-2013, 15:36   

Bul-kot napisał/a:
Wedle mnie nie nachalność reklamowa Jacka zaskutkowała banem a jego nachalne dyskredytowanie użytkowników - IMHO.


No tutaj mamy przykład z ostatnich 5 minut (Jacek bana nie ma, poza tym ma kilka kont, więc spokojnie może pisać, jak nie z jednego, to z drugiego):

jacekplacek napisał/a:
@ Nowy - w SDI w ramach kursu OWD omawiamy te i wiele równie pasjonujących kwestii. Serdecznie zapraszam na kurs :)


Nie wiem, jak to napisać, aby było krótko, jasno i czytelnie - i to nie dotyczy tylko Jacka, ale i innych instruktorów (np toczy sie nieprzyjemna dyskusja o artefaktach wyciąganych z wraków, spowodowana niezręcznym artykułem na Nuras-info). Podobne reklamy nie tylko, że nie przyciągną klientów, ale i zrażą środowisko (Jacek w wyrzuconym w sobotę poście pisał wręcz o spisku instruktorów :zdz: ), w którym IMHO najważniejszą rzeczą są zadowoleni klienci, polecający dane CN innym.

Yavox wymienił tych instruktorów, których reklama nie razi, i którzy idealnie powiązali swój marketing z udzielaniem informacji na forum - może nie od rzeczy byłoby podpatrzenie, w jaki sposób działają? :ping:

Podpisuję się zresztą pod całym postem Adama.
 
 
TomM 



Stopień: Adv. Tmx
Kraj:
Poland

Wiek: 60
Dołączył: 24 Maj 2004
Posty: 3724
Skąd: Katowice
Wysłany: 11-02-2013, 16:01   

Ja jakoś nie mogę się doszukać wątku archeologicznego...
Ktoś niedawno zapytał, dlaczego rzadko się odzywam na forum. Od niedawna to się nieco zmieniło, w miarę regularnie tu zaglądam. Mam wrażenie jednak, że sytuacja wróci do normy. Nie ma sensu klecić w moim mniemaniu sensownej wypowiedzi po to, aby za chwile miała zniknąć bez śladu. Szkoda czasu i ambarasu.
Przytoczona inspirująca i uczynna moderacja na forum DT spowodowała stopniową, dyskretną, ale wyraźną zmianę w jego charakterze. Nie tak dawno było jeszcze o nurkowaniu z subtelnym smrodkiem guło-dydaktycznym. Teraz po napiętnowaniu odchylenia prawicowego, mamy wiersze o sukcesach Frontu Jedności Narodu, oklaski zebranych, młodzież sypie kwiecie, a nad wszystkim unosi się orka z "Free Willy" i merda ogonkiem. Mniej wygodne wątki natychmiast są rozmieniane na drobne i znika przez chwilę rozbudzone zainteresowanie, bo nic nie może zakłócić harmonii Gwiezdnych Sfer.
O to walczymy, tam zmierzamy? Zdaje mi się, że mnie nie po drodze...
 
 
 
sage 

Stopień: nie pamiętam...
Kraj:
Poland

Dołączył: 17 Gru 2011
Posty: 132
Skąd: Śląsk
Wysłany: 11-02-2013, 16:15   

TomM napisał/a:
Ja jakoś nie mogę się doszukać wątku archeologicznego...



Proszę bardzo, nakierowanie Tu :)
 
 
TomM 



Stopień: Adv. Tmx
Kraj:
Poland

Wiek: 60
Dołączył: 24 Maj 2004
Posty: 3724
Skąd: Katowice
Wysłany: 11-02-2013, 17:05   

Dziękuję, jakoś indolencja mnie dopadła.
 
 
 
Grotto8 


Stopień: Inst SDI
Kraj:
Poland

Wiek: 46
Dołączył: 23 Sie 2006
Posty: 882
Skąd: Płock
Wysłany: 11-02-2013, 17:25   

Wielce cieszy "powrót" TomMa na forum.
A to z prostego powodu: na kilka tysięcy użytkowników FN na palcach jednej ręki (dosłownie) można wymienić tych którzy wnieśli do świadomości nurkowej przeciętnego forumowicza coś więcej niż tylko swoje istnienie. Mam na myśli konkretną wiedzę nurkową i poza, doświadczenie, rady i przykład.
Jeśli takich forumowiczów na być coraz mniej z powodu jakichkolwiek nadinterpretacji moderatora, to... fatalnie.
TomM napisał/a:
Nie ma sensu klecić w moim mniemaniu sensownej wypowiedzi po to, aby za chwile miała zniknąć bez śladu. Szkoda czasu i ambarasu.

Aczkolwiek chyba trochę przesadzasz. Nie przypominam sobie, żeby kiedykolwiek ktokolwiek zmoderował Twoją wypowiedź.

No i fakt, że całkowity brak moderacji prędzej czy później doprowadzi do sekty 2, a to by było jeszcze bardziej przykre.

jacekplacek pisze normalnie dalej, więc te dwa ostrzeżenia to chyba jednak pomyłka...
Ostatnio zmieniony przez Grotto8 11-02-2013, 17:30, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Dodaj do: Wypowiedź dla Wykop  Wypowiedź dla Facebook  Wypowiedź dla Wyczaj.to  Wypowiedź dla Gwar  Wypowiedź dla Delicious  Wypowiedź dla Digg  Wypowiedź dla Furl  Wypowiedź dla Google  Wypowiedź dla Magnolia  Wypowiedź dla Reddit  Wypowiedź dla Simpy  Wypowiedź dla Slashdot  Wypowiedź dla Technorati  Wypowiedź dla YahooMyWeb
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Administrator FORUM-NURAS uprzejmie informuje, że nie ponosi odpowiedzialności i w żaden sposób nie ingeruje w treść wypowiedzi
umieszczanych przez użytkowników na Forum. Zastrzega sobie jedynie prawo do usuwania i edytowania, w ciągu 24
godzin, postów o treści reklamowej, sprzecznej z prawem, wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej
czy tez propagujących przemoc oraz treści powszechnie uznanych za naganne moralnie, społecznie niewłaściwe i naruszających zasady regulaminu.
Przypominam, że osoby zamieszczające opinie, o których mowa powyżej, mogą ponieść za ich treść odpowiedzialność karną lub cywilną.

Serwis wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na Twoim komputerze. Technologia ta jest wykorzystywana w celach funkcjonalnych, statystycznych i reklamowych.
Pozwala nam określać zachowania użytkowników na stronie, dostarczać im odpowiednie treści oraz reklamy, a także ułatwia korzystanie z serwisu, np. poprzez funkcję automatycznego logowania.
Korzystanie z serwisu Forum-Nuras przy włączonej obsłudze plików cookies jest przez nas traktowane, jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz.
Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki.
Przeczytaj, jak wyłączyć pliki cookie i nie tylko
FORUM-NURAS topic RSS feed