Strona Główna FORUM-NURAS
Froum dla nurkujących i nie tylko ...

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy    KalendarzKalendarz
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: KasiaK
03-07-2013, 15:54
Pytanie lub prośba o wypisanie z Forum Nuras
Autor Wiadomość
KUBAMAT
[Usunięty]

Wysłany: 06-04-2013, 18:57   

Witam pytanie czy w butli można trzymać powietrze parę miesiecy ..tylko bez krytyki ,,

[ Dodano: 06-04-2013, 19:05 ]
oczywiście sprężone
 
 
slawek290 



Stopień: Lista Wildszte
Kraj:
Poland

Dołączył: 13 Lis 2010
Posty: 1959
Skąd: UBeckie metody Panów
Wysłany: 06-04-2013, 19:07   

KUBAMAT napisał/a:
Witam pytanie czy w butli można trzymać powietrze parę miesiecy ..tylko bez krytyki ,,


Można , ale się nie powinno . Zwłaszcza jak nie jesteś pewien kto i w jakich warunkach nabijał . Jeśli nabijali w straży spalinową Gerą na orginalnych filtrach z 1978 roku to raczej nie powinieneś . Jeśli butla jest zardzewiała w środku to podobno zachodzą też niekorzystne reakcje chemiczne . Lepiej wypuścić i napełnić świeżym powietrzem " w telewizji tlenem" przy okazji wzrokowo ocenić stan butli wewnątrz .
 
 
KUBAMAT
[Usunięty]

Wysłany: 06-04-2013, 19:13   

Jeszcze jedno czy w butach 5 mm da sie nurkować w maju

[ Dodano: 06-04-2013, 19:21 ]
bez skarpet

[ Dodano: 06-04-2013, 21:25 ]
chyba głupie pytanie ,bo bez odpowiedzi,
 
 
arkac123 



Stopień: RD
Kraj:
Poland

Dołączyła: 01 Paź 2009
Posty: 1753
Skąd: Chrzanów
Wysłany: 06-04-2013, 21:43   

KUBAMAT napisał/a:
Jeszcze jedno czy w butach 5 mm da sie nurkować w maju
bez skarpet



No można - nurkowanie nie jest problemem, najgorzej będzie jak wyjdziesz z wody :ping:
Na nurkowiskach widok nurków nawet w płetwach kaloszowych wcale nie należy do rzadkości...

Po moim pierwszym nurkowaniu w maju (buty 5 mm, pianka 5+5, czas nurkowania 40 min), dochodziłam kilka godzin do siebie, i nabawiłam się lekkich odmrożeń twarzy - ale ja jestem ekstremalnym zmarzluchem.


Weź pod uwagę, że im bardziej zmarzniesz, tym szybciej podejmiesz decyzję o kupnie SS. :aaa:
Ostatnio zmieniony przez arkac123 06-04-2013, 21:44, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
slawek290 



Stopień: Lista Wildszte
Kraj:
Poland

Dołączył: 13 Lis 2010
Posty: 1959
Skąd: UBeckie metody Panów
Wysłany: 06-04-2013, 21:59   

KUBAMAT napisał/a:
Jeszcze jedno czy w butach 5 mm da sie nurkować w maju


Da się i bez butów . Buty mają małe znaczenie . Większe ma pianka na korpusie . W początkowej fazie raczej będzie Ci ciepło . Jak się nauczysz nurkować to zaczniesz odczuwać zimno .
 
 
fieldrunner 

Kraj:
Poland

Dołączył: 04 Wrz 2011
Posty: 16
Skąd: Kraków
Wysłany: 23-06-2013, 12:55   

slawek290 napisał/a:
KUBAMAT napisał/a:
Jeszcze jedno czy w butach 5 mm da sie nurkować w maju


Da się i bez butów . Buty mają małe znaczenie . Większe ma pianka na korpusie . W początkowej fazie raczej będzie Ci ciepło . Jak się nauczysz nurkować to zaczniesz odczuwać zimno .


post edytowany, o uwagę mocno personalną nt jednego z użytkowników
KasiaK


Co do pytania to trzeba by trochę sprecyzować. Gdzie chcesz nurkować w maju? Na egipt to może być trochę za grube dziadostwo i będzie ci niekomfortowo. Jeśli nurkujesz na zakrzówku to polecam kupić skarpety neoprenowe np 2,5mm i powinno być optymalnie. Woda nie będzie ci chlupotać w butach i powinien być lepszy komfort cieplny.
 
 
TomS 


Stopień: instr. SDI/TDI, PADI
Kraj:
Greenland

Wiek: 54
Dołączył: 20 Paź 2004
Posty: 2801
Skąd: Warszawa
Wysłany: 23-06-2013, 14:11   

fieldrunner napisał/a:
Czytając kolejnego twojego posta sławku zaczynam się zastanawiać czy ty wogóle potrafisz czytać ze zrozumieniem czy utknąłeś ze swoją edukacją w momencie kiedy tata cię bił za słabe oceny...
Jeśli nie rozumiesz sensu wpisu to poproś o wyjaśnienie. Sławek napisał prawdę.
 
 
slawek290 



Stopień: Lista Wildszte
Kraj:
Poland

Dołączył: 13 Lis 2010
Posty: 1959
Skąd: UBeckie metody Panów
Wysłany: 23-06-2013, 15:03   

fieldrunner napisał/a:
Czytając kolejnego twojego posta sławku zaczynam się zastanawiać czy ty wogóle potrafisz czytać ze zrozumieniem czy utknąłeś ze swoją edukacją w momencie kiedy tata cię bił za słabe oceny...


Poziom Twojej wypowiedzi przypomina pana Zubola w kilku osobach . Początkowo bardzo grzecznie a po kilku postach do retoryki pana na literkę ....

Kolego - czy ktoś z obecnych na forum może potwierdzić ze nie naprawdę istniejesz , a nie jesteś chorym wytworem jeszcze bardziej chorego osobnika ?


Jak chcesz to jutro będę w Krakowie - może się spotkamy .
 
 
fieldrunner 

Kraj:
Poland

Dołączył: 04 Wrz 2011
Posty: 16
Skąd: Kraków
Wysłany: 23-06-2013, 17:25   

Nie jestem przyzwyczajony do spotykania się z ludźmi którymi gardzę.

Nie jestem też niemiły i agresywny, chyba że ktoś mi zajdzie za skórę tak jak ty w innych postach. Po prostu zachowałeś się jak cham i prostak, ale to moja prywatna opinia.

Ja też bez winy nie jestem, faktycznie wchodzenie w dyskusję i poddawanie się emocjom wywołanym przez takiego forumowicza jak ty to głupi pomysł.

Co do mojego komentarza we wcześniejszym wpisie to po prostu nie lubię jak ktoś daje bezsensowne odpowiedzi. Bo żadne pytanie nie jest bezsensowne. Ktoś w końcu je zadaje z jakiegoś powodu. Więc jak nie masz niczego w głowie co możesz napisać i wniosło by jakiś pozytyw do konwersacji to po prostu nie postuj.

FR
 
 
slawek290 



Stopień: Lista Wildszte
Kraj:
Poland

Dołączył: 13 Lis 2010
Posty: 1959
Skąd: UBeckie metody Panów
Wysłany: 23-06-2013, 21:24   

fieldrunner napisał/a:
Nie jestem przyzwyczajony do spotykania się z ludźmi którymi gardzę.


Wybacz ... że wprost nie napisze , co o Tobie sądzę . Myślę iż za taką pogardę powinieneś dostać drugiego paska

Moim zdaniem nie istniejesz - jesteś nikim . Jak się mylę to przeproszę i odszczekam . Jesteś bytem chorej wobrażni , i dla tego nie możesz się spotkać .... czy to ze mną czy kimkolwiek innym z forum .

Czy ktoś Cię zna i może potwierdzić że istniejesz ?

Prawie od dwóch lat nurkujesz i jesteś na forum . Nie możliwe jest aby nikt Cię nie znał .
No chyba że Zubol , albo Padmapatra :aaa:
Ostatnio zmieniony przez slawek290 23-06-2013, 21:30, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
TomS 


Stopień: instr. SDI/TDI, PADI
Kraj:
Greenland

Wiek: 54
Dołączył: 20 Paź 2004
Posty: 2801
Skąd: Warszawa
Wysłany: 24-06-2013, 01:19   

fieldrunner napisał/a:
Co do mojego komentarza we wcześniejszym wpisie to po prostu nie lubię jak ktoś daje bezsensowne odpowiedzi.
slawek290 napisał/a:
Da się i bez butów . Buty mają małe znaczenie . Większe ma pianka na korpusie .
Chodzi o utratę ciepła przez organizm a także o odczucia zimna.
Niewiele ciepła ucieka przez stopy (szczególnie, że organizm poddany niskiej temperaturze dość szybko ogranicza w nich krążenie), znacznie ważniejsze jest izolowanie korpusu, głowy, pach i pachwin. Jeśli te są porządnie izolowane to może dojść do sytuacji, kiedy "bose" stopy w zasadzie nie marzną lub marzną nieznacznie.
Kontekst braku ochrony podczas ewentualnego stąpania po dnie chyba nie wymaga omówienia?

slawek290 napisał/a:
W początkowej fazie raczej będzie Ci ciepło .
A to dlatego, że ciało jest jeszcze nagrzane wewnętrznie. Odczucie zimna w stopy to nie to samo co wychłodzenie.

slawek290 napisał/a:
Jak się nauczysz nurkować to zaczniesz odczuwać zimno .
A to z powodu umiejętności spowolnienia oddechu a tym samym i rytmu serca; także umiejętność rozluźniania ciała, relaks i bardzo skromne ruchy potrzebne do napędzania - to wszystko razem powoduje szybsze i skuteczniejsze wyziębienie organizmu. Nurek początkujący jest spięty, pływa szybko i w nieoptymalnej pozycji tracąc więcej energii ale jednocześnie skuteczniej się ogrzewając. Nie jest to poprawne ale statystycznie popularne.

Mam nadzieję, że po tych wyjaśnieniach uznasz swoje oskarżenia względem merytoryczności wpisu Sławka za pochopne.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Dodaj do: Wypowiedź dla Wykop  Wypowiedź dla Facebook  Wypowiedź dla Wyczaj.to  Wypowiedź dla Gwar  Wypowiedź dla Delicious  Wypowiedź dla Digg  Wypowiedź dla Furl  Wypowiedź dla Google  Wypowiedź dla Magnolia  Wypowiedź dla Reddit  Wypowiedź dla Simpy  Wypowiedź dla Slashdot  Wypowiedź dla Technorati  Wypowiedź dla YahooMyWeb
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Administrator FORUM-NURAS uprzejmie informuje, że nie ponosi odpowiedzialności i w żaden sposób nie ingeruje w treść wypowiedzi
umieszczanych przez użytkowników na Forum. Zastrzega sobie jedynie prawo do usuwania i edytowania, w ciągu 24
godzin, postów o treści reklamowej, sprzecznej z prawem, wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej
czy tez propagujących przemoc oraz treści powszechnie uznanych za naganne moralnie, społecznie niewłaściwe i naruszających zasady regulaminu.
Przypominam, że osoby zamieszczające opinie, o których mowa powyżej, mogą ponieść za ich treść odpowiedzialność karną lub cywilną.

Serwis wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na Twoim komputerze. Technologia ta jest wykorzystywana w celach funkcjonalnych, statystycznych i reklamowych.
Pozwala nam określać zachowania użytkowników na stronie, dostarczać im odpowiednie treści oraz reklamy, a także ułatwia korzystanie z serwisu, np. poprzez funkcję automatycznego logowania.
Korzystanie z serwisu Forum-Nuras przy włączonej obsłudze plików cookies jest przez nas traktowane, jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz.
Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki.
Przeczytaj, jak wyłączyć pliki cookie i nie tylko
FORUM-NURAS topic RSS feed