Strona Główna FORUM-NURAS
Froum dla nurkujących i nie tylko ...

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy    KalendarzKalendarz
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: nuras5
27-05-2013, 14:40
Latarka Miranda 7280- wstępne testy jako lampa video
Autor Wiadomość
sativ 



Stopień: Advanced Birox Diver
Kraj:
Poland

Dołączył: 07 Paź 2008
Posty: 341
Skąd: Poznań/Sardynia
Wysłany: 27-05-2013, 12:55   Latarka Miranda 7280- wstępne testy jako lampa video

Cześć ;)

Jakiś czas temu zamieniłem moje 6kg azon'7000-owe brzemię na malutką i zgrabną Mirandę.

Głównym powodem wyboru była płynność przekładania soczewki i możliwość używania zamiennie-jako lampa video oraz lampa komunikacyjna.

Jest to bardzo fajna, rozwojowa konstrukcja- a jak świeci w opcji video można zobaczyć tutaj:

https://www.youtube.com/watch?v=jBMjWr13Fa0


Fajny kontakt jest również z producentem- po przygrzaniu nieco lampą na powierzchni przepalił się najprawdopodobniej wadliwy LED, po wysłaniu do naprawy latarka wróciła w ciągu [łącznie z wysyłkami] 5 dni.

Pozdrawiam
 
 
nemo1410 

Stopień: jak zawsze w drodze
Kraj:
Poland

Dołączył: 28 Wrz 2011
Posty: 65
Skąd: zywiec
Wysłany: 27-05-2013, 20:01   

uzywam tej samej latarki okolo roku i polecam kazdemu bardzo udana i nie zawodna konstrukcja
 
 
Artur Lipko 


Stopień: CMAS M1
Kraj:
Poland

Wiek: 43
Dołączył: 13 Kwi 2011
Posty: 28
Skąd: Kraków/Żywiec
Wysłany: 27-05-2013, 20:12   

cześć

też mam tą latarkę :) bardzo fajna, super jest możliwość praktycznie natychmiastowej zmiany kąta świecenia (na powierzchni oczywiście) niska waga akumulatora (no 9 właściwie) w tych pieniądzach bezkonkurencyjna :)

jak zobaczycie kiedyś u kogoś poproście o organoleptyczne oględziny będziecie zdziwieni jakością wykonania,funkcjonalnością i mocą :)

polecam :ok2:
 
 
TomM 



Stopień: Adv. Tmx
Kraj:
Poland

Wiek: 60
Dołączył: 24 Maj 2004
Posty: 3724
Skąd: Katowice
Wysłany: 01-06-2013, 08:52   

Na stronie się nie doczytałem, a jestem ciekaw...
Czy zestaw wideo (2 takie latarki) to 2 pojemniki podwieszone pod podstawą kamery, które ładuje sie identycznie, tzn. rozkręca, wysypuje 18 akumulatorów i ładuje dwoma ładowarkami?
Nie istnieje żadne rozwiązanie typu pakiet/zasobnik z dwoma kablami, który ładuje się jedną małą ładowarką?

Chętnie bym to przetestował jaskiniowo/wyjazdowo, ale jakos sobie nie wyobrażam ciągnięcia ze sobą i uzytkowania ładowarek tego typu.
Zasilanie jest mocno niekompatybilne z niczym: 33V 2,8 Ah.
Czas świecenia z pełna mocą też zachęcający nie jest, zwłaszcza, że zestaw wideo, to 2 osobne lampy włączane osobno na głowicy. Włączanie i wyłączanie tego na czas ujęć wydaje sie kłopotliwe, a całego nurkowania nie przetrzyma...
 
 
 
piotr_c 



Kraj:
Poland

Dołączył: 11 Sie 2008
Posty: 3070
Skąd: Neverland
Wysłany: 01-06-2013, 09:11   

sativ napisał/a:
a jak świeci w opcji video można zobaczyć tutaj:


Jest do niej dostępny jakiś dyfuzor?


TomM napisał/a:
Nie istnieje żadne rozwiązanie typu pakiet/zasobnik z dwoma kablami, który ładuje się jedną małą ładowarką?


Chyba nie, bo na stronie producent napisał o zestawie video: "uniwersalna płyta pod obudowę aparatu wraz z pokrowcem na pojemniki baterii"
Ostatnio zmieniony przez piotr_c 01-06-2013, 09:18, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
piotrkw 



Kraj:
Poland

Wiek: 61
Dołączył: 13 Sie 2007
Posty: 2478
Skąd: Trójmiasto
Wysłany: 01-06-2013, 11:19   

TomM napisał/a:
które ładuje sie identycznie, tzn. rozkręca, wysypuje 18 akumulatorów i ładuje dwoma ładowarkami?


Niestety na to wygląda , Fajnie jeżeli dwoma , nie widziałem 9-cio stanowiskowych dla 18650 . Trochę tak jak mały Azon , mam dwa , i ...... ładowanie 24 AA jest równie upierdliwe . Stąd używam coraz rzadziej na rzecz latarek z pakietami . Ale za to można bez problemu wychwycić wadliwe ogniwa, wymienić , i ładowanie jest bardziej "bezpieczne" dla ogniw . Coś za coś, nie ma ideału .

Pozdrawiam Piotr
Ostatnio zmieniony przez piotrkw 01-06-2013, 11:21, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
sativ 



Stopień: Advanced Birox Diver
Kraj:
Poland

Dołączył: 07 Paź 2008
Posty: 341
Skąd: Poznań/Sardynia
Wysłany: 01-06-2013, 11:26   

Cytat:
sativ napisał/a:
a jak świeci w opcji video można zobaczyć tutaj:


Jest do niej dostępny jakiś dyfuzor?



Lepiej- można wyciągnąć soczewki i trzaskać gołymi diodami po okolicy ;) Kąt świecenia wynosi wtedy 120*, z optyką 14*.


Zasilanie niestety ma zarówno wady jak i zalety.... Rozkręcanie kanistra i podłączanie osobno ogniw jest upierdliwym minusem, ale komplet ogniw rozbiórkowych kosztuje ~100-150zł, co pozwala na posiadanie "kilku zasobników" do wymiany między nurkowaniami bez możliwości ładowania.

Źródło zasilania jest też całkiem rozwojowe- już teraz można zauważyć 186500 3400mAh, czas świecenia jest podany dla ogniw 2800mAh. Dla mnie 60 min filmowania jak na razie jest wystarczającym czasem, zaś przy trudniejszych nurach z optyką- prawie 3h na najniższym trybie, z mocą ~25W jest dla mnie jak najbardziej akceptowalne.

Zestawu z ramionami niestety nie posiadam [chyba że ktoś ma ochote zafundować mi na dzień dziecka :beee: ], ale z oględzin- tak, trzeba odkręcić dolne pokrywy akumulatorów i wymienić zawartość- czyli ogniwa 18650- na naładowane.

Jest trochę wad, ale za tą cenę nie ma szans dostać takiego elastycznego światełka wybierając z innych produktów. Zasobnik jest tak mały i zgrabny że na początku aż sie dziwiłem że to świeci...
 
 
ptja
[Usunięty]

Wysłany: 01-06-2013, 11:56   

TomM napisał/a:
/.../rozkręca, wysypuje 18 akumulatorów i ładuje dwoma ładowarkami?
/.../


jest gorzej: do 1 kompletu jest 5 ładowarek 2-kanałowych, czyli do 18 ogniw potrzeba ich 9, a nie 2. Przedłużacz z gniazdkami - niezbędny. Na safari to się raczej nie sprawdzi...

sativ napisał/a:
/.../komplet ogniw rozbiórkowych kosztuje ~100-150zł, /.../

na forum swiatelka.pl jest jeden sprzedawca oferujący ogniwa ok. 2Ah po 5 czy 8 zł, więc komplet jest jeszcze tańszy. Pod tym względem IMHO to jest dobre rozwiązanie.
BTW: akumulatorki 3,4Ah to w PL koszt rzędu 45 zł/szt.
 
 
pawlos1976 


Kraj:
Poland

Dołączył: 10 Lis 2012
Posty: 501
Skąd: Szczytno
Wysłany: 01-06-2013, 12:00   

Takie akumulatorki macie w bateriach po laptopach. Wystarczy rozebrać uszkodzoną baterię tam pośrodku jest 6 ogniw gdzie przeważnie jedna jest uszkodzona a reszta ok.
 
 
piotrkw 



Kraj:
Poland

Wiek: 61
Dołączył: 13 Sie 2007
Posty: 2478
Skąd: Trójmiasto
Wysłany: 01-06-2013, 12:43   

ptja napisał/a:
na forum swiatelka.pl jest jeden sprzedawca oferujący ogniwa ok. 2Ah po 5 czy 8 zł, więc komplet jest jeszcze tańszy.


Z tymi tanimi radziłbym się zastanowić i przeczytać też ze światełek
http://www.swiatelka.pl/viewtopic.php?t=7097

Pozdrawiam Piotr
 
 
ptja
[Usunięty]

Wysłany: 01-06-2013, 13:16   

piotrkw napisał/a:
Z tymi tanimi radziłbym się zastanowić i przeczytać też ze światełek
http://www.swiatelka.pl/viewtopic.php?t=7097

to mniej kwestia ceny, a bardziej - sprzedawcy, ale oczywiście masz rację: przy używanych ogniwach ryzyko jest.
Jest na tamtym forum jeden, który sprzedaje sprawdzone ogniwa i nie widziałem, żeby ktoś narzekał.
 
 
piotr_c 



Kraj:
Poland

Dołączył: 11 Sie 2008
Posty: 3070
Skąd: Neverland
Wysłany: 01-06-2013, 16:41   

sativ napisał/a:
Lepiej- można wyciągnąć soczewki i trzaskać gołymi diodami po okolicy Kąt świecenia wynosi wtedy 120*, z optyką 14*.


Kąt kątem, ale mnie bardziej interesuje zmiękczenie światła. Ostre krawędzie nie wchodzą w grę.
 
 
Miranda 

Stopień: Tmx
Kraj:
Poland

Dołączył: 20 Paź 2012
Posty: 51
Skąd: Bielsko-Biała
Wysłany: 07-06-2013, 14:22   

Cz zmiękczanie jest konieczne ?
http://youtu.be/wDyv9qbbz4o
 
 
piotr_c 



Kraj:
Poland

Dołączył: 11 Sie 2008
Posty: 3070
Skąd: Neverland
Wysłany: 07-06-2013, 17:43   

Miranda napisał/a:
Cz zmiękczanie jest konieczne ?


Zależy do czego się używa i przy jakiej przejrzystości. Na wrzuconym przez Ciebie video jest ok, ale już w filmie wrzuconym przez Sativa bardzo przydałby się dyfuzor. Jedną z miar jakości światła video jest jego rozkład. Tutaj bezsprzecznie prym wiedzie Keldan, ale ta cena... W tej chwili na rynku bardzo brakuje taniego (<4000pln za komplet) światła video o dobrym pokryciu i oczywiście odpowiednio mocnego. Dorobienie dyfuzora do Twojej latarki byłoby niezłym pomysłem. Dodaj do tego jeden aku na dwie głowice (choć na tym akurat mniej mi zależy) i masz bardzo konkurencyjne światło video :)
Ostatnio zmieniony przez piotr_c 07-06-2013, 18:10, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
Bartłomiej Grynda 


Kraj:
Poland

Dołączył: 29 Gru 2002
Posty: 307
Skąd: Wroclaw
Wysłany: 08-06-2013, 18:24   

Komplet wideo: lampy 2x80W, kąt świecenia 125 stopni, aku LiION 11Ah z ładowarką kupisz u mnie poniżej 4000 zł.
Bartłomiej Grynda
Gralmarine
 
 
kasia33 

Stopień: Uczeń
Kraj:
Poland

Wiek: 44
Dołączyła: 13 Wrz 2011
Posty: 214
Skąd: Żywiec
Wysłany: 09-06-2013, 18:53   

Bartłomiej Grynda napisał/a:
Komplet wideo: lampy 2x80W, kąt świecenia 125 stopni, aku LiION 11Ah z ładowarką kupisz u mnie poniżej 4000 zł.
Bartłomiej Grynda
Gralmarine


I tu muszę się wtrącić niestety miałem obie latarki na jednym nurkowaniu mówie o mirandzie i i gralmarinie GL 7 i niestety stosunek wyboru 30/70 na korzyść miranda argumentów można wymieniać wiele ale najważniejsze dla mnie to o wiele mniejszy zasobnik niezależne akumlatorki powszechnie dostepne CENA !!!! a światło IDENTYCZNE
 
 
Bartłomiej Grynda 


Kraj:
Poland

Dołączył: 29 Gru 2002
Posty: 307
Skąd: Wroclaw
Wysłany: 09-06-2013, 19:56   

Powyżej napisałem o reflektorze 80W a nie 70W. Oprócz tego kąt świecenia jest 125 stopni, nie jest ograniczony szybą i obudową.
Akumulator ma dwa razy większą pojemność, 11Ah i jest tylko o połowę większy. Oczywiście nie można z niego wyjmować ogniw i ładować osobno w ładowarkach.
Bartłomiej Grynda
Gralmarine
 
 
gringo 


Stopień: AD Deco Vision, mkVI
Kraj:
Poland

Dołączył: 27 Cze 2010
Posty: 572
Skąd: Warszawa
Wysłany: 09-06-2013, 20:56   

kasia33 napisał/a:
a światło IDENTYCZNE
kasia33, nie chce sie czepiac ale takie samo na oko czy mierzone?!
bo
w sklepach w Polsce GL7 ma 8400 lumenow
miranda na stronie 6100
ale znowu GL7 na stronie Grala 5500

wiec jezeli takie samo mierzone to ktos kogos tzn klientów w ch....a robi!?
 
 
 
sativ 



Stopień: Advanced Birox Diver
Kraj:
Poland

Dołączył: 07 Paź 2008
Posty: 341
Skąd: Poznań/Sardynia
Wysłany: 10-06-2013, 16:01   

Są lumeny i lumeny.... Nie ma to w tym momencie większego znaczenia i proszę nie robić z tego wątku bajzlu pt. "kto kogo robi w..."

Subiektywnie- Miranda z optyką świeci jak GL7, ale należałoby zrobić dokładne porównanie- różnice będą prawopodobnie minimalne...

Rozważałem zakup Grala- z uwagi na integralne aku i sprawdzoną jakość- ale nie ma możliwości wyjmowania soczewek w Waszych światłach, więc musiałbym zakupić 2 głowice- bądź, za dużą na moje potrzeby głowicę duo. Już jedna lampa byłaby znacznie droższa niż miranda, zakup 2óćh głowic- chętnie, ale nie z budżetem jaki posiadam... Zestaw video 2x80W- jeszcze chętniej ;)

Z uwagi na czynniki finansowe oraz uniwersalność + możliwość wymiany samych aku, co jest przydatne w trudnych logistycznie zabawach- nie ma innego produktu na rynku który spełniałby te kryteria. Stąd kupiłem mirande :smok:
 
 
thoms 

Stopień: TMX
Kraj:
Poland

Dołączył: 06 Cze 2009
Posty: 190
Skąd: Polska b
Wysłany: 11-06-2013, 08:57   

ok a jak z realnymi czasami świecenia na tej latarce?
jak procentowo wyglądają tryby świecenia? 100-75-50? Baterie mają zabezpieczenia przed rozładowaniem?
Zastanawia mnie jeszcze ładowanie, czy tego nie można spakietować, bo 5 ładowarek w dodatku wątpliwej jakości ładowania mnie trochę zastanawia? mam imaxa b6 i wolałbym tym to ładować.
Ostatnio zmieniony przez thoms 11-06-2013, 08:57, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Dodaj do: Wypowiedź dla Wykop  Wypowiedź dla Facebook  Wypowiedź dla Wyczaj.to  Wypowiedź dla Gwar  Wypowiedź dla Delicious  Wypowiedź dla Digg  Wypowiedź dla Furl  Wypowiedź dla Google  Wypowiedź dla Magnolia  Wypowiedź dla Reddit  Wypowiedź dla Simpy  Wypowiedź dla Slashdot  Wypowiedź dla Technorati  Wypowiedź dla YahooMyWeb
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Administrator FORUM-NURAS uprzejmie informuje, że nie ponosi odpowiedzialności i w żaden sposób nie ingeruje w treść wypowiedzi
umieszczanych przez użytkowników na Forum. Zastrzega sobie jedynie prawo do usuwania i edytowania, w ciągu 24
godzin, postów o treści reklamowej, sprzecznej z prawem, wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej
czy tez propagujących przemoc oraz treści powszechnie uznanych za naganne moralnie, społecznie niewłaściwe i naruszających zasady regulaminu.
Przypominam, że osoby zamieszczające opinie, o których mowa powyżej, mogą ponieść za ich treść odpowiedzialność karną lub cywilną.

Serwis wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na Twoim komputerze. Technologia ta jest wykorzystywana w celach funkcjonalnych, statystycznych i reklamowych.
Pozwala nam określać zachowania użytkowników na stronie, dostarczać im odpowiednie treści oraz reklamy, a także ułatwia korzystanie z serwisu, np. poprzez funkcję automatycznego logowania.
Korzystanie z serwisu Forum-Nuras przy włączonej obsłudze plików cookies jest przez nas traktowane, jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz.
Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki.
Przeczytaj, jak wyłączyć pliki cookie i nie tylko
FORUM-NURAS topic RSS feed