Strona Główna FORUM-NURAS
Froum dla nurkujących i nie tylko ...

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy    KalendarzKalendarz
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat

Poprzedni temat «» Następny temat
do kasiak
Autor Wiadomość
pawlos1976 


Kraj:
Poland

Dołączył: 10 Lis 2012
Posty: 501
Skąd: Szczytno
Wysłany: 13-06-2013, 21:19   do kasiak

nie pisz takich tekstów!!!

kolejna zadyma, dosyć.

moderuję dział wypadki ja i tylko ja (opcjonalnie Darek) i robię to regularnie - codziennie, maks co drugi dzień.
mam swoje życie poza forum, nurkuję także w wodzie a nie tylko w internecie i nie będę wchodzić co godzinę, żeby zaktualizować wątek.

jak się coś komuś nie podoba, to niech pisze do Darka.

Temat zamykam,
założenie kolejnego o tej tematyce zaskutkuje ostrzeżeniem.


a szczególnie tego

robię to regularnie - codziennie, maks co drugi dzień.

bo w dziale wypadki już od kilku ładnych dni nie ma zaakceptowania

Wypadek 9-cio letniego chłopca na Zakrzówku od 8 czerca czeka
Wypadek nurkowy Hańcza 1.06.2013 od 11 czerwca.

Naprawde nic do Ciebie nie mam ale nie pisz kłamstw. Wiem, że forum to nie życie każdy ma swoje, ale prawda leży gdzie indziej.

PZDR
 
 
KasiaK 



Stopień: full tmx IANTD
Kraj:
Poland

Wiek: 43
Dołączyła: 23 Maj 2005
Posty: 2282
Skąd: chyba dokąd....
Wysłany: 13-06-2013, 22:50   

ten wątek zniknie,
a jak jeszcze raz założysz coś takiego w dziale bez moderacji, to dostaniesz ostrzeżenie.

każdy pies odważny jak szczeka siedząc za ogrodzeniem.

dyskusji nie podejmuję w temacie, bo mi się znudziły walki z wiatrakami.
 
 
 
slawek290 



Stopień: Lista Wildszte
Kraj:
Poland

Dołączył: 13 Lis 2010
Posty: 1959
Skąd: UBeckie metody Panów
Wysłany: 13-06-2013, 23:00   

KasiaK napisał/a:
każdy pies odważny jak szczeka siedząc za ogrodzeniem.


Kasiu - masz rację . Jednak moim zdaniem te " ataki na Twoją osobę są chamskie ale częściowo słuszne .

Wynikają one tylko i wyłącznie z troski użytkowników o szybsze akceptacje postów .

Rozwiązanie problemu jest moim zdaniem prostsze niż się wydaje . Trzeba zapytać Tomka S czy podejmie się moderacji działu wypadki .
Jak się podejmie to problem zniknie .
To sumienny i sprawiedliwy człowiek . Tym sposobem już nikt nie będzie do Ciebie wbijał zębów .
 
 
KasiaK 



Stopień: full tmx IANTD
Kraj:
Poland

Wiek: 43
Dołączyła: 23 Maj 2005
Posty: 2282
Skąd: chyba dokąd....
Wysłany: 13-06-2013, 23:06   

slawek290 napisał/a:

Wynikają one tylko i wyłącznie z troski użytkowników o szybsze akceptacje postów .

nie, troska to wtedy jak się pisze priv do moda - hej, klepnij posty co? bo może nie zauważyłaś.

a nie budowanie kolejnego stosu, gdzie inni wokół skandują o spalenie.

dosyć mam tej piaskownicy

slawek290 napisał/a:

Rozwiązanie problemu jest moim zdaniem prostsze niż się wydaje . Trzeba zapytać Tomka S czy podejmie się moderacji działu wypadki .
Jak się podejmie to problem zniknie .
To sumienny i sprawiedliwy człowiek . Tym sposobem już nikt nie będzie do Ciebie wbijał zębów .

ile razy jeszcze trzeba powtórzyć, że to forum jest prywatne a nie demokratyczne? i to nie Wy wybieracie modów, tylko właściciel? po co te kolejne postulaty? pary nie szkoda?

a wbijanie czyichkolwiek zębów mam w pompie, powaga.


moderatorów działu wypadki więcej nie będzie.

EOT
 
 
 
nuras5 



Stopień: P3.Nitrox TDI
Kraj:
Antigu and Barbuda

Dołączył: 23 Sie 2002
Posty: 1556
Skąd: Inowrocław
Wysłany: 14-06-2013, 04:46   

KasiaK napisał/a:
dosyć mam tej piaskownicy


To weź zabawki i idź do domu

KasiaK napisał/a:
to forum jest prywatne a nie demokratyczne


co nie oznacza, że można pomiatać jego uczestnikami. Wydaje się, że przekraczasz pewne granice - szczególnie kultury.
Moderowanie oznacza również łagodzenie, a nie wzbudzanie konfliktów.

KasiaK napisał/a:
moderatorów działu wypadki więcej nie będzie


Jak słusznie zauważyłaś - to nie Twoja decyzja
 
 
 
nuras5 



Stopień: P3.Nitrox TDI
Kraj:
Antigu and Barbuda

Dołączył: 23 Sie 2002
Posty: 1556
Skąd: Inowrocław
Wysłany: 14-06-2013, 04:46   

KasiaK napisał/a:
dosyć mam tej piaskownicy


To weź zabawki i idź do domu

KasiaK napisał/a:
to forum jest prywatne a nie demokratyczne


co nie oznacza, że można pomiatać jego uczestnikami. Wydaje się, że przekraczasz pewne granice - szczególnie kultury.
Moderowanie oznacza również łagodzenie, a nie wzbudzanie konfliktów.

KasiaK napisał/a:
moderatorów działu wypadki więcej nie będzie


Jak słusznie zauważyłaś - to nie Twoja decyzja
 
 
 
pawlos1976 


Kraj:
Poland

Dołączył: 10 Lis 2012
Posty: 501
Skąd: Szczytno
Wysłany: 14-06-2013, 07:45   

slawek290 napisał/a:

Kasiu - masz rację . Jednak moim zdaniem te " ataki na Twoją osobę są chamskie ale częściowo słuszne .
.


Co u mnie było chamskiego do Kasi.

KasiaK napisał/a:
ten wątek zniknie,
a jak jeszcze raz założysz coś takiego w dziale bez moderacji, to dostaniesz ostrzeżenie.

każdy pies odważny jak szczeka siedząc za ogrodzeniem. .


Kasiu straszyć to możesz swoje dzieci lub męża ale nie mnie chcesz mi dać ostrzeżenie to daj a nie piszesz. Myślisz że te ostrzeżenie coś znaczą dla mnie. Uzbieram komplet założę nowe konto i tyle. Tak ciężko przyznać rację. Pokazałem Ci że się myliłaś a Ty wsiadasz na mnie.
Napisałaś że moderujesz codziennie, ale tak nie jest.


KasiaK napisał/a:

ile razy jeszcze trzeba powtórzyć, że to forum jest prywatne a nie demokratyczne? i to nie Wy wybieracie modów, tylko właściciel? po co te kolejne postulaty? pary nie szkoda?
moderatorów działu wypadki więcej nie będzie.
EOT


Ale chyba nie Ty jesteś właścicielem bo tak się zachowujesz.
PZDR
 
 
SZymEK vel Tomek 

Stopień: OWD no i te inne też
Kraj:
Poland

Wiek: 52
Dołączył: 30 Paź 2010
Posty: 172
Skąd: wlkp
Wysłany: 14-06-2013, 08:01   

nuras5 napisał/a:
KasiaK napisał/a:
dosyć mam tej piaskownicy


To weź zabawki i idź do domu

KasiaK napisał/a:
to forum jest prywatne a nie demokratyczne


co nie oznacza, że można pomiatać jego uczestnikami. Wydaje się, że przekraczasz pewne granice - szczególnie kultury.
Moderowanie oznacza również łagodzenie, a nie wzbudzanie konfliktów.

KasiaK napisał/a:
moderatorów działu wypadki więcej nie będzie


Jak słusznie zauważyłaś - to nie Twoja decyzja


100 % :tak:
 
 
WW 



Stopień: P3 + dodatki
Kraj:
Poland

Wiek: 67
Dołączył: 07 Gru 2004
Posty: 1356
Skąd: Łódź
Wysłany: 14-06-2013, 09:06   

KasiaK napisał/a:
ile razy jeszcze trzeba powtórzyć, że to forum jest prywatne a nie demokratyczne? i to nie Wy wybieracie modów, tylko właściciel? po co te kolejne postulaty? pary nie szkoda?


To prawda, że to forum jest prywatne. Jest też jednym z większych i szkoda, aby podzieliło los innych, które umarły śmiercią naturalną z powodu braku piszących.
Chyba nie zauważyłaś, że sporo ludzi już nie pisze na tym forum, z czego kilku naprawdę szkoda, bo odzywali się na temat a stałą za nimi wiedza i kultura osobista.

Co zaś do samego "moderowania", to ciesząc się z Twoich wyjazdów powstaje wątpliwość. Przy dzisiejszym stanie techniki wejście na grupę i zamoderowanie jednego działu, to taka wielka trudność nawet na wyjeździe.

:roz:
 
 
 
Grotto8 


Stopień: Inst SDI
Kraj:
Poland

Wiek: 46
Dołączył: 23 Sie 2006
Posty: 882
Skąd: Płock
Wysłany: 14-06-2013, 09:11   

Jedyną szansą wyjścia z tej szachowej sytuacji jest ZASYPANIE właściciela FN DarkaS wiadomościami z bezpośrednią prośbą o rozwiązanie sytuacji.
Moją, o poniższej treści właśnie wysłałem:
"Witam
Ponieważ pojawiły się poważne problemy z prawidłowym funkcjonowaniem działu wypadki, proszę o rozważenie możliwości wprowadzenia moderatora, który umożliwi poprawną komunikację w tym dziale.
Większości forumowiczów bardzo zależy, żeby szczególnie ten dział był wygodną i przydatną platformą przy wymianie konkretnych informacji dotyczących konkretnych osób ,"jednych z nas", jak również żeby służył merytorycznym dyskusjom zwiększającym wiedzę i wspomagającym uniknięcie przyszłych konsekwencji wypadku". Niestety obecnie dział nie funkcjonuje zgodnie z myślą jego twórcy, czyli Pana. Proszę w miarę możlwiości o zapoznanie się z sytuacją i pomoc w sprawie.
Pozdrawiam
Grotto8"


Sugeruję, żeby w treści takiego PW nie pojawiły się bezpośrednie odniesienia do moderatora KasiaK, ponieważ mogłoby to sugerować osobiste konflikty, a nie troskę o dział "wypadki".
Nagły napływ takich PW może poskutkować chęcią zapoznania się DarkaS z ostatnimi postami KasiaK, oraz wyciągnięciem odpowiednich wniosków co do jej możliwości, niekompetencji, tumiwisizmu, totalnemu brakowi wyczucia i netykiety, nadużywania możliwości dawania ostrzeżeń które to stały się jej główną działalnością podczas "odwiedzin" na Forum Nuras, oraz ogólnego zniechęcenia do forum i forumowiczów (nie bez wzajemności).
 
 
 
gringo 


Stopień: AD Deco Vision, mkVI
Kraj:
Poland

Dołączył: 27 Cze 2010
Posty: 572
Skąd: Warszawa
Wysłany: 14-06-2013, 11:12   

Grotto8,
przepraszam bardzo, ale juz nie dalem rady
Grotto8 napisał/a:
Nagły napływ takich PW może poskutkować chęcią zapoznania się DarkaS z ostatnimi postami KasiaK, oraz wyciągnięciem odpowiednich wniosków co do jej możliwości, niekompetencji, tumiwisizmu, totalnemu brakowi wyczucia i netykiety, nadużywania możliwości dawania ostrzeżeń które to stały się jej główną działalnością podczas "odwiedzin" na Forum Nuras, oraz ogólnego zniechęcenia do forum i forumowiczów (nie bez wzajemności).

ale to troche infantylne - myslisz, ze Darek nie zna Kasi? - to nie zaklad pracy z podlegloscia pracownik wlasciciel i nie sadze, zeby jezeli DarekS cos zmienil to akurat przypisujac KasiK takie przymiotniki jakich Ty uzywasz - wiec wystarczylo zakoczyc na akapicie
swoja droga znam KasieK z innych forow i niestety taki jej charakter - nieco agresywny... ;)
jest taka opcja przy userze - zeby ignoroac jego wpisy :) - czasami pomaga jak ktos nie ma ochoty
 
 
 
Grotto8 


Stopień: Inst SDI
Kraj:
Poland

Wiek: 46
Dołączył: 23 Sie 2006
Posty: 882
Skąd: Płock
Wysłany: 14-06-2013, 11:55   

To czy DarekS zna KasiaK to jest nie moja sprawa. (co do infantylnego podejścia - wiem, że zna. Jestem tu nie od dziś.)
Gdym chciał zakończyć na akapicie, to bym zakończył.
Charakter i agresja forumowicza KasiaK też mnie nie zbyt interesuje. Nie widzę żadnych podstaw żeby dezorganizować swój odbiór i uczestnictwo w FN używając przycisku "ignoruj".
Natomiast bardzo interesuje mnie prawidłowość funkcjonowania działu "wypadki nurkowe", działu który jest najbardziej związany z "realem", najbardziej wpływa na bezpieczeństwo i wiedzę nurka, a który to dział moderator KasiaK kompletnie rozpieprza swoją "działalnością", ergo... wpływa pośrednio na bezpieczeństwo moje i Wasze.
 
 
 
kraken 


Stopień: Course Director PADI
Kraj:
Poland

Wiek: 59
Dołączył: 02 Kwi 2006
Posty: 1304
Skąd: Kraków
Wysłany: 14-06-2013, 12:29   

Cytat:
Natomiast bardzo interesuje mnie prawidłowość funkcjonowania działu "wypadki nurkowe", działu który jest najbardziej związany z "realem", najbardziej wpływa na bezpieczeństwo i wiedzę nurka,
Osobiście uważam, że na wiedzę i bezpieczeństwo nurka najbardziej wpływa dział szkolenie, a dział wypadki w bardzo małym stopniu. Wnioski związane bezpośrednio z bezpieczeństwem nurkowania czy wiedzą, z wszystkich właściwie wypadków, są takie same i można je przyjąć po przeczytaniu pierwszych dziesięciu opisów. Co nie znaczy, że czytanie opisów wypadków nie jest pouczające szczególnie dla początkujących nurków.
Prawie wszystkie wypadki można podzielić na bardzo zawinione i nie zawinione i wiedza płynąca z obu typów nie dużo zmienia w zasadach postępowania każdego nurka uczonych na kursach.
Ale oczywiście czytać zawsze warto.
MSC
 
 
pmk 



Stopień: Mud Diver
Kraj:
Poland

Wiek: 49
Dołączył: 18 Lip 2008
Posty: 833
Skąd: Józefów
Wysłany: 14-06-2013, 14:15   

Grotto nie nawołuj do spamowania skrzynki PW Darka, bo to moim zdaniem co najmniej infantylne. Zresztą to najlepsza droga do tego, żeby nie czytał PW tylko od razu kasował. Ucierpią na tym również piszący do niego w zupełnie innych sprawach.
Wyraziłeś już swoją opinię, nawet kilka razy. Wydaje mi się, że to wystarczy.
 
 
 
Grotto8 


Stopień: Inst SDI
Kraj:
Poland

Wiek: 46
Dołączył: 23 Sie 2006
Posty: 882
Skąd: Płock
Wysłany: 14-06-2013, 14:28   

Oczywiście, że nie wystarczy. Moja opinia jest tu najmniej ważna. Robię wszystko, co jako zwykły forumowicz zrobić mogę w sprawie zwiększenia dostępu do informacji i sprawnego funkcjonowania tak ważnego działu jak "wypadki nurkowe"
Wszystkich osobiście zachęcam do wysłania PW do DarkaS w omawianej sprawie, a nie do wysyłania SPAMU !!!
 
 
 
slawek290 



Stopień: Lista Wildszte
Kraj:
Poland

Dołączył: 13 Lis 2010
Posty: 1959
Skąd: UBeckie metody Panów
Wysłany: 14-06-2013, 21:42   

pawlos1976 napisał/a:
Co u mnie było chamskiego do Kasi.


A co miałem napisać że masz rację ? ;-)
 
 
pawlos1976 


Kraj:
Poland

Dołączył: 10 Lis 2012
Posty: 501
Skąd: Szczytno
Wysłany: 15-06-2013, 08:15   

slawek290 napisał/a:
pawlos1976 napisał/a:
Co u mnie było chamskiego do Kasi.


A co miałem napisać że masz rację ? ;-)


Mogłeś nic nie pisać skoro nie widzisz że jej nie obrażałem, a tak wyszło że się podlizujesz.
PZDR :humor:
 
 
Jakub Cieślak 



Stopień: OWSIk - Instruktor
Kraj:
Poland

Wiek: 44
Dołączył: 10 Maj 2013
Posty: 273
Skąd: Dżozefów pod Wawą
Wysłany: 15-06-2013, 09:51   

A może zwyczajnie skierujemy apel do imć Darka by rozpisał ogłoszenie na moderatorów, bo być może wszystko wynika z braku ludzi i taka biedna KasiaK jest już zmęczona różnymi przygodami z różnymi użytkownikami i odbija się to na jakości działalności forumowej, co odbierasz/cie jako wymieniony tumiwisizm i inne "sizmy". Może gdyby miała pomoc, to było się zrobiło lepiej, przyjemniej i wygodniej.
Ja bym bardzo liczył na małą reformę moderatorstwa na nurasie - pilnowanie by użytkownicy nie złazili z tematów, którym poświęcone są dane wątki. Szukanie informacji w konkretnym temacie jest wyjątkowo utrudnione jeżeli temat zaczyna się od wyboru płetw, a schodzi na kupowanie lodówki i wspólnego grilla forumowiczów. :)
 
 
Nuroslaw
[Usunięty]

Wysłany: 15-06-2013, 09:56   

mnie zaskoczył tekst, że dział jest moderowany co dzien, góra dwa.

Jakoś tekst "akcpetuję" widzę czasem, mając wrażenie że któryś tydzień z kolei. A zaglądam wydaje się ze co kilka dni. No chyba, że dla kogoś dzień, to nie 24h.

Reakcja moderatora? Zaskakująca, nie bo nie. Trudno, wszyscy stwierdzają, że dział wypadki był/jest moderowany ze znacznym opóźnieniem, bywa że człowiek zmuszony jest czytać od początku, bo zapomniał o co chodziło w tej dyskusji.

Toteż, dla mnie moderator nie powinien się obrażać, a przemyśleć dlaczego jest taki odbiór jego działalności.
 
 
pmk 



Stopień: Mud Diver
Kraj:
Poland

Wiek: 49
Dołączył: 18 Lip 2008
Posty: 833
Skąd: Józefów
Wysłany: 15-06-2013, 13:14   

Jakub Cieślak Best Divers napisał/a:
Ja bym bardzo liczył na małą reformę moderatorstwa na nurasie - pilnowanie by użytkownicy nie złazili z tematów, którym poświęcone są dane wątki. Szukanie informacji w konkretnym temacie jest wyjątkowo utrudnione jeżeli temat zaczyna się od wyboru płetw, a schodzi na kupowanie lodówki i wspólnego grilla forumowiczów. :)


IMHO forum to nie jest nurkowa wikipedia, tylko miejsce gdzie można sobie podyskutować. To tak jak w realu - zaczynasz od tego które jety są twardsze, a kończysz na [...] - no dobra, kończy się na ogół na tym samym ;)
Moim zdaniem właśnie dzięki zejściom z tematu dyskusja często rozwija się w ciekawym kierunku. A tak swoją drogą ostatnio na fn pojawiają się spore ilości narzekań, że nie tak prowadzone, że źle moderowane, że użytkownicy złośliwi... Żyjemy w wolnym kraju (wbrew temu co głoszą specjaliści od pancerny drzew) i nikt nikogo nie zmusza w uczestnictwie w tym czy innym forum internetowym. Zgłosić swoje pomysły czy uwagi jak najbardziej można ale wszczynanie krucjat i zakładanie wątków mających na celu tylko narzekanie na to jak jest tu źle, jest dla mnie co najmniej dziecinne. Zawsze można zagłosować swoją obecnością na forum - na pewno jego właściciel analizuje statystyki odwiedzalności i jakieś wnioski wyciąga.
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Dodaj do: Wypowiedź dla Wykop  Wypowiedź dla Facebook  Wypowiedź dla Wyczaj.to  Wypowiedź dla Gwar  Wypowiedź dla Delicious  Wypowiedź dla Digg  Wypowiedź dla Furl  Wypowiedź dla Google  Wypowiedź dla Magnolia  Wypowiedź dla Reddit  Wypowiedź dla Simpy  Wypowiedź dla Slashdot  Wypowiedź dla Technorati  Wypowiedź dla YahooMyWeb
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Administrator FORUM-NURAS uprzejmie informuje, że nie ponosi odpowiedzialności i w żaden sposób nie ingeruje w treść wypowiedzi
umieszczanych przez użytkowników na Forum. Zastrzega sobie jedynie prawo do usuwania i edytowania, w ciągu 24
godzin, postów o treści reklamowej, sprzecznej z prawem, wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej
czy tez propagujących przemoc oraz treści powszechnie uznanych za naganne moralnie, społecznie niewłaściwe i naruszających zasady regulaminu.
Przypominam, że osoby zamieszczające opinie, o których mowa powyżej, mogą ponieść za ich treść odpowiedzialność karną lub cywilną.

Serwis wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na Twoim komputerze. Technologia ta jest wykorzystywana w celach funkcjonalnych, statystycznych i reklamowych.
Pozwala nam określać zachowania użytkowników na stronie, dostarczać im odpowiednie treści oraz reklamy, a także ułatwia korzystanie z serwisu, np. poprzez funkcję automatycznego logowania.
Korzystanie z serwisu Forum-Nuras przy włączonej obsłudze plików cookies jest przez nas traktowane, jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz.
Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki.
Przeczytaj, jak wyłączyć pliki cookie i nie tylko
FORUM-NURAS topic RSS feed