Strona Główna FORUM-NURAS
Froum dla nurkujących i nie tylko ...

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy    KalendarzKalendarz
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat

Poprzedni temat «» Następny temat
XLI Międzynarodowe Mistrzostwa Polski w Łowiectwie Podwodnym
Autor Wiadomość
bruner 



Stopień: nurek swobodny :)
Kraj:
Poland

Wiek: 52
Dołączył: 11 Gru 2012
Posty: 365
Skąd: Sosnowiec, Kraków
Wysłany: 24-06-2013, 21:29   XLI Międzynarodowe Mistrzostwa Polski w Łowiectwie Podwodnym

Zwięzła relacja z tegorocznych mistrzostw wykonana przez pierwszą łowczynię w naszym polskim łowieckim światku. Fajnie oddaje atmosferę.

 
 
kraken 


Stopień: Course Director PADI
Kraj:
Poland

Wiek: 59
Dołączył: 02 Kwi 2006
Posty: 1304
Skąd: Kraków
Wysłany: 24-06-2013, 22:42   

Jak zwykle proszę o likwidację działu - łowiectwo podwodne na Nurasie. Troch wstyd, że nurkowie mają coś wspólnego z tymi co polują z kuszami w Polsce i w innych takich miejscach jak Polska.
MSC
 
 
jo. 

Kraj:
Poland

Wiek: 56
Dołączyła: 15 Gru 2008
Posty: 35
Skąd: warszawa
Wysłany: 25-06-2013, 08:47   

Przyłączam się do prośby.
 
 
ptja
[Usunięty]

Wysłany: 25-06-2013, 09:16   

Ja się jej sprzeciwiam.
 
 
dive_frog 

Stopień: na razie P1 :)
Kraj:
Poland

Wiek: 48
Dołączył: 01 Cze 2013
Posty: 48
Skąd: inąd
Wysłany: 25-06-2013, 10:14   

ptja napisał/a:
Ja się jej sprzeciwiam.
Piwko za rozsądek :beer3:
 
 
ptja
[Usunięty]

Wysłany: 25-06-2013, 10:37   

dive_frog napisał/a:
ptja napisał/a:
Ja się jej sprzeciwiam.
Piwko za rozsądek :beer3:

Dla jednych rozsądek, dla innych powód do wstydu :-) (BTW: wstydu za co: że się lubi jeść ryby? że się woli samemu zabić ofiarę szybko niż korzystać z pomocy rybaków z sieciami, w których ryba godzinami się męczy?)

Ale skoro robi się coś w rodzaju głosowania, to postanowiłem zwrócić uwagę, że potępienie dla łowców podwodnych nie jest jednogłośne.
 
 
dive_frog 

Stopień: na razie P1 :)
Kraj:
Poland

Wiek: 48
Dołączył: 01 Cze 2013
Posty: 48
Skąd: inąd
Wysłany: 25-06-2013, 10:43   

ptja napisał/a:
Dla jednych rozsądek, dla innych powód do wstydu (BTW: wstydu za co: że się lubi jeść ryby? że się woli samemu zabić ofiarę szybko niż korzystać z pomocy rybaków z sieciami, w których ryba godzinami się męczy?)



Ale skoro robi się coś w rodzaju głosowania, to postanowiłem zwrócić uwagę, że potępienie dla łowców podwodnych nie jest jednogłośne
Tak, niektórzy zachowują się jakby mięso rosło w doniczkach.
 
 
bruner 



Stopień: nurek swobodny :)
Kraj:
Poland

Wiek: 52
Dołączył: 11 Gru 2012
Posty: 365
Skąd: Sosnowiec, Kraków
Wysłany: 25-06-2013, 16:58   

Ja mam z kolei inną prośbę.

Jak widać jedni sa dumni z tego, że biorą udział w 41 oficjalnych Międzynarodowych Mistrzostwach Polski, że patrzą na biało czerwoną flagę wciąganą na maszt. W obecności oficjeli i organizatorów z klubu nurkowego mares z Koszalina, itp.

Jak widać inni nie potrafią tego uszanować i pragną przy każdej okazji zepsuć im to co już osiągnęli.

Moja prośba - a załóżcież sobie temat - 'Czy ma być dział łowiectwo czy nie na forum' i tam się będziemy argumentować czy podpisywać. Myślę, że może to być nawet tutaj w dziale łowiectwo podwodne. Dlaczego nie? Gość w dom ...

Tylko nie nazywajcie go w stylu 'Kto jest za tym, żeby działu łowiectwo podwodne nie było palec pod budkę'. Bo zwolennicy obecności działu łowiectwo podwodne na forum także maja się prawo wypowiadać w tym temacie. Więc jak byście go nie nazwali to się tam wypowiedzą.

A teraz proszę - o nie zaśmiecanie tematu z relacją z Mistrzostw Polski.
 
 
Bogdan WEG
[Usunięty]

Wysłany: 25-06-2013, 17:35   

Cytat:

dive_frog napisał/a:
ptja napisał/a:
Ja się jej sprzeciwiam.
Piwko za rozsądek :beer3:

Dla jednych rozsądek, dla innych powód do wstydu :-) (BTW: wstydu za co: że się lubi jeść ryby? że się woli samemu zabić ofiarę szybko niż korzystać z pomocy rybaków z sieciami, w których ryba godzinami się męczy?)

Ale skoro robi się coś w rodzaju głosowania, to postanowiłem zwrócić uwagę, że potępienie dla łowców podwodnych nie jest jednogłośne.



Jako nurek i wędkarz jestem przeciw łowiectwu podwodnemu w akwenach innych niż morza i oceany? Dlaczego??

Nurkując przez ostatnie 2 weekendy w Jeziorze Orawskim Na słowacji spotkałem na odległosc ręki 2 szczupaki około metra i jednego leszcza ok 5kg.
Gdybym miał kuszę to już by nie żyły?

Gdyby takich ja ja było z dziesieciu, to nic dużego by nie przeżyło w tym jeziorze.

Rozumiecie różnicę? Wędkując dajemy rybom szansę, a kusza jest dla słabeuszy, którzy inaczej nie umieją.

Oponęci powiedzą, ze polowanie z kuszą odbywa się bez bez butli, tylko na bezdechu.

Odpowiem: a co za problem zanurać w butli , ustalić gdzie jest ryba i podpowedzieć koledze lub rozebrac sie samemu ze sprzętu i :snajp: :snajp: :snajp:

Na śródlądziu to egzekucja a nie sport.
:pad:
 
 
bruner 



Stopień: nurek swobodny :)
Kraj:
Poland

Wiek: 52
Dołączył: 11 Gru 2012
Posty: 365
Skąd: Sosnowiec, Kraków
Wysłany: 25-06-2013, 17:49   

Miło było bo w tym roku międzynarodowym MP został Polak - Jacek Dykta

Gratulacje!
 
 
PanHavranek 


Stopień: umiarkowany
Kraj:
Virgin Islands

Dołączył: 06 Wrz 2005
Posty: 158
Skąd: Quedine
Wysłany: 25-06-2013, 18:19   

Mistrzostwa były też w fotografii podwodnej - da się gdzieś zobaczyć fotki ???
 
 
 
arkac123 



Stopień: RD
Kraj:
Poland

Dołączyła: 01 Paź 2009
Posty: 1753
Skąd: Chrzanów
Wysłany: 25-06-2013, 18:22   

Bogdan WEG napisał/a:
Na śródlądziu to egzekucja a nie sport.
:pad:


Sorry, ale ja nie widzę różnicy, czy poluje się na śródlądziu, czy w morzu.
Podpływa się do ryby, wyciąga kuszę, lub nóż (ryba zazwyczaj się nie rusza, nie ucieka - tj dla uściślenia: nie uciekają szczupaki, jesiotry, halibuty, zębacze, żabnice) - i zabija.
Spędziłam 2 tygodnie z łowcami (w morzu), i specjalnie nic trudnego w zabiciu ryby nie widziałam.

Rozumiem, że ktoś potrzebuje ryby na kolację, więc łowi, tak jak moi znajomi (oczywiście tam, gdzie można) - ale widok zadźganych, Zakrzówkowych szczupaków i suma, zostawionych na dnie, sprawia, że również jestem za zamknięciem tego działu........
 
 
ptja
[Usunięty]

Wysłany: 25-06-2013, 18:31   

Bogdan WEG napisał/a:
Nurkując przez ostatnie 2 weekendy w Jeziorze Orawskim Na słowacji spotkałem na odległosc ręki 2 szczupaki około metra i jednego leszcza ok 5kg.
Gdybym miał kuszę to już by nie żyły?

Nurkowałeś na wstrzymanym oddechu? Próbowałeś kiedyś podejść z kuszą z zamiarem upolowania do dużej ryby? Wbrew pozorom to nie jest takie proste, jak z butlą.

Bogdan WEG napisał/a:
Gdyby takich ja ja było z dziesieciu, to nic dużego by nie przeżyło w tym jeziorze.

A jednak w jez. Powidzkim, Trześniowskim czy Ińsku wciąż są ryby...

Bogdan WEG napisał/a:
Rozumiecie różnicę? Wędkując dajemy rybom szansę, a kusza jest dla słabeuszy, którzy inaczej nie umieją.

a tu się uśmiechnąłem... Siedząc sobie wygodnie na krzesełku z wędką opartą o "widełki" jesteśmy MOCNI, a pływając kilka godzin, nierzadko w zimnej wodzie i raz po raz wstrzymując oddech jesteśmy SŁABEUSZAMI?

Bogdan WEG napisał/a:
Oponęci powiedzą, ze polowanie z kuszą odbywa się bez bez butli, tylko na bezdechu.
Odpowiem: a co za problem zanurać w butli , ustalić gdzie jest ryba i podpowedzieć koledze lub rozebrac sie samemu ze sprzętu i :snajp: :snajp: :snajp:

Dobrze jeszcze przedtem poprosić rybę, żeby poczekała grzecznie :-)


Bogdan WEG napisał/a:
Na śródlądziu to egzekucja a nie sport. :pad:

wyniki Mistrzostw Polski tego nie potwierdzają: np. w 2011 mistrz strzelił jedną rybę (szczupaka ponad 6kg). A to przecież najlepsi zawodnicy a i czasu mieli dość.
 
 
arkac123 



Stopień: RD
Kraj:
Poland

Dołączyła: 01 Paź 2009
Posty: 1753
Skąd: Chrzanów
Wysłany: 25-06-2013, 18:46   

ptja napisał/a:
Bogdan WEG napisał/a:
Na śródlądziu to egzekucja a nie sport. :pad:

wyniki Mistrzostw Polski tego nie potwierdzają: np. w 2011 mistrz strzelił jedną rybę (szczupaka ponad 6kg). A to przecież najlepsi zawodnicy a i czasu mieli dość.


Tak się zastanawiam, po przeczytaniu Twojego posta.....

Większość osób, tak ja ja, wrzuca do jednego worka łowców z kuszą - zarówno tych, nurkujących z butlą, jak i bez.
Kłusujący robią naprawdę czarny PR całemu środowisku, czego przykładem jest np ten wątek.
Czy nie ma możliwości napiętnowania ich postępowania? Np wiele osób doskonale wie, kto zadźgał Zakrzówkowego suma, ale nikt publicznie go nie potępił, raczej mówią o nim z uznaniem (kilka razy słyszałam teorię, że największe osobniki w akwenie trzeba zabijać).....
 
 
slawek290 



Stopień: Lista Wildszte
Kraj:
Poland

Dołączył: 13 Lis 2010
Posty: 1959
Skąd: UBeckie metody Panów
Wysłany: 25-06-2013, 18:49   

Bogdan WEG napisał/a:
Nurkując przez ostatnie 2 weekendy w Jeziorze Orawskim Na słowacji spotkałem na odległosc ręki 2 szczupaki około metra i jednego leszcza ok 5kg.


Bogdan woda dość mocno powiększa . Jak żeś widział szczupa metrowego to niesamowity widok musiał być . Prawie jak rekin . Podejrzewam że musiały mieć z 80 cm .

Bruner - takie zawody można by było robić co tydzień i na różnych fajnych zbiornikach , tylko z aparatami foto .
 
 
bruner 



Stopień: nurek swobodny :)
Kraj:
Poland

Wiek: 52
Dołączył: 11 Gru 2012
Posty: 365
Skąd: Sosnowiec, Kraków
Wysłany: 25-06-2013, 19:04   

PanHavranek napisał/a:
Mistrzostwa były też w fotografii podwodnej - da się gdzieś zobaczyć fotki ???


Zdjęcia z Mistrzostw w łowiectwie są m.in. tutaj:

http://www.spearfishing.p...um=1&gallery=31

Natomiast nie wiem gdzie mozna znaleźć trofea fotograficzne z 14 memoriału Jerzego Macke. Pogrzebię w sieci. Można też wysłać maila z zapytaniem do klubu nurkowego mares z Koszalina, który jak co roku tak i teraz przygotowywał MP

Tutaj jest komunikat końcowy klubu z mistrzostw:
http://www.mares.koszalin...istrzostwa.html

https://docs.google.com/file/d/0B9lzvooxJBq7RUlOLTFaM1A4UWc/edit?pli=1
są tam wyniki memoriału foto, ale bez galerii

A tutaj jest klubowa galeria z MP:
http://www.mares.koszalin...odnym-2013.html
 
 
Bogdan WEG
[Usunięty]

Wysłany: 25-06-2013, 19:24   

ptja napisał/a:
Bogdan WEG napisał/a:
Nurkując przez ostatnie 2 weekendy w Jeziorze Orawskim Na słowacji spotkałem na odległosc ręki 2 szczupaki około metra i jednego leszcza ok 5kg.
Gdybym miał kuszę to już by nie żyły?

Nurkowałeś na wstrzymanym oddechu? Próbowałeś kiedyś podejść z kuszą z zamiarem upolowania do dużej ryby? Wbrew pozorom to nie jest takie proste, jak z butlą.


Bardzo proste.
po chwili hiperwentylzacji na tlenie jestem w stanie wytrzymac pod wodą 3 minuty.
To bardzo dużo zeby zabic, wczesniej zlokalizowana rybkę.
Tym bardziej że drapiezniki generalnie poza polowaniem sie nie przemieszczaja,

[ Dodano: 25-06-2013, 19:28 ]
ptja napisał/a:
Bogdan WEG napisał/a:
Rozumiecie różnicę? Wędkując dajemy rybom szansę, a kusza jest dla słabeuszy, którzy inaczej nie umieją.

a tu się uśmiechnąłem... Siedząc sobie wygodnie na krzesełku z wędką opartą o "widełki" jesteśmy MOCNI, a pływając kilka godzin, nierzadko w zimnej wodzie i raz po raz wstrzymując oddech jesteśmy SŁABEUSZAMI?


grunt, spławik, trolling czy spinning daje rybie wybór: zjeśc czy nie. Kusza wyboru nie daje.
Wychodzisz znad rogu i pif paf. Jak na wojnie, tylko że ryba bronic sie nie może.
 
 
bruner 



Stopień: nurek swobodny :)
Kraj:
Poland

Wiek: 52
Dołączył: 11 Gru 2012
Posty: 365
Skąd: Sosnowiec, Kraków
Wysłany: 25-06-2013, 19:57   

Nic nie wiesz Bogdan o etyce łowieckiej. Posiadanie kuszy i podejście z nią ryby na strzał wcale nie oznacza jej śmierci. Oznacza tyle, że łowca pokonał rybę bo ją przechytrzył. Oglądaj sobie czasem choćby moje filmy z polowań, będą się sukcesywnie pojawiać w tym roku, cały czas co kilka dni na moim kanale Yt. Pooglądaj sobie tez tam inne filmy dotyczące środowiska wodnego. Może zrozumiesz o co chodzi w tym sporcie. Że nie chodzi o strzelanie do ryb dlatego tylko, że one są w wodzie, tylko o możliwość pływania z kuszą i możliwość sportowego lub amatorskiego połowu. Możliwość.

Na podstawie Twojej wypowiedzi o nurkowaniu w Jeziorze Orawskim wiem już jedno na pewno - ktoś taki jak Ty nigdy nie powinien zostać łowca podwodnym i obyś nim nie został. Teraz mam już swoje zdanie na Twój temat podobnie jak pewnie i Ty masz swoje zdanie o mnie.

Dział jest o łowiectwie podwodnym - się nie podoba - dojrzeć wreszcie do tego, żeby nie czytać, nie pisać - ignorować i tyle.

Kończę swój udział w temacie o tegorocznych Mistrzostwach Polski, który założyłem, ponieważ to co się tu dzieje to jakaś hucpa. Wypowiadaja sie osoby, które kompletnie nie sa zainteresowane tematem mistrzostw, byle tylko offtopem zagłuszyć łowieckie święto. Nie moja bajka. Żal.ru
 
 
PanHavranek 


Stopień: umiarkowany
Kraj:
Virgin Islands

Dołączył: 06 Wrz 2005
Posty: 158
Skąd: Quedine
Wysłany: 25-06-2013, 20:03   

Dzięki bruner :)

bruner napisał/a:
PanHavranek napisał/a:
Mistrzostwa były też w fotografii podwodnej - da się gdzieś zobaczyć fotki ???


Zdjęcia z Mistrzostw w łowiectwie są m.in. tutaj:

http://www.spearfishing.p...um=1&gallery=31

Natomiast nie wiem gdzie mozna znaleźć trofea fotograficzne z 14 memoriału Jerzego Macke. Pogrzebię w sieci. Można też wysłać maila z zapytaniem do klubu nurkowego mares z Koszalina, który jak co roku tak i teraz przygotowywał MP

Tutaj jest komunikat końcowy klubu z mistrzostw:
http://www.mares.koszalin...istrzostwa.html

https://docs.google.com/file/d/0B9lzvooxJBq7RUlOLTFaM1A4UWc/edit?pli=1
są tam wyniki memoriału foto, ale bez galerii

A tutaj jest klubowa galeria z MP:
http://www.mares.koszalin...odnym-2013.html
 
 
 
Bogdan WEG
[Usunięty]

Wysłany: 25-06-2013, 20:39   

bruner napisał/a:
Kończę swój udział w temacie o tegorocznych Mistrzostwach Polski, który założyłem, ponieważ to co się tu dzieje to jakaś hucpa. Wypowiadaja sie osoby, które kompletnie nie sa zainteresowane tematem mistrzostw, byle tylko offtopem zagłuszyć łowieckie święto. Nie moja bajka. Żal.ru


nie obrażaj się, bo nie ma o co.

duże okazy w zbiornikach zaporowych wiekszosc czasu poza polowaniami spedzaja przy brzegu na glebokosci do 3m.

Chcialem swoim postem oznajmic, ze dla mnie jako laika nie byłoby problemem zabic szczupaka, który przez 15 minut sie wygrzewa ponad termokliną i daje sie podejsc na 1 metr.

zeby go nie trafic, musialbym nie miec maski.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Dodaj do: Wypowiedź dla Wykop  Wypowiedź dla Facebook  Wypowiedź dla Wyczaj.to  Wypowiedź dla Gwar  Wypowiedź dla Delicious  Wypowiedź dla Digg  Wypowiedź dla Furl  Wypowiedź dla Google  Wypowiedź dla Magnolia  Wypowiedź dla Reddit  Wypowiedź dla Simpy  Wypowiedź dla Slashdot  Wypowiedź dla Technorati  Wypowiedź dla YahooMyWeb
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Administrator FORUM-NURAS uprzejmie informuje, że nie ponosi odpowiedzialności i w żaden sposób nie ingeruje w treść wypowiedzi
umieszczanych przez użytkowników na Forum. Zastrzega sobie jedynie prawo do usuwania i edytowania, w ciągu 24
godzin, postów o treści reklamowej, sprzecznej z prawem, wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej
czy tez propagujących przemoc oraz treści powszechnie uznanych za naganne moralnie, społecznie niewłaściwe i naruszających zasady regulaminu.
Przypominam, że osoby zamieszczające opinie, o których mowa powyżej, mogą ponieść za ich treść odpowiedzialność karną lub cywilną.

Serwis wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na Twoim komputerze. Technologia ta jest wykorzystywana w celach funkcjonalnych, statystycznych i reklamowych.
Pozwala nam określać zachowania użytkowników na stronie, dostarczać im odpowiednie treści oraz reklamy, a także ułatwia korzystanie z serwisu, np. poprzez funkcję automatycznego logowania.
Korzystanie z serwisu Forum-Nuras przy włączonej obsłudze plików cookies jest przez nas traktowane, jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz.
Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki.
Przeczytaj, jak wyłączyć pliki cookie i nie tylko
FORUM-NURAS topic RSS feed