Strona Główna FORUM-NURAS
Froum dla nurkujących i nie tylko ...

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy    KalendarzKalendarz
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat

Poprzedni temat «» Następny temat
czujnik CO2 do Inspiration - JUŻ JEST
Autor Wiadomość
Konrad Dubiel 



Stopień: złomiarz
Kraj:
Kazakhstan

Dołączył: 14 Kwi 2003
Posty: 2145
Skąd: Szczecin
Wysłany: 24-10-2013, 09:57   

D@rek napisał/a:
Liberty się nazywa, coś jednak się im nie powiodło na etapie testów.


'Coś się nie powiodło' oznacza zgon Jiri Huraba w Ressel w zeszłym roku podczas testów tego reba.
 
 
Kula 



Stopień: nur bałtycki
Kraj:
Eritrea

Wiek: 45
Dołączył: 16 Lis 2006
Posty: 337
Skąd: z morskiej głębiny
Wysłany: 24-10-2013, 10:00   

Zaraz mnie Tomek przeżuje i wypluje ale:

Cytat:
Ludzie bez tego nurkowali dlugo i jak wiedzieli o co chodzi, to nie musieli wyczekiwac czujnika CO2...


Wiesz że to nie argument, bez elektroniki też nurkowali i też się dało, a i bez pomiarówki też, co nie znaczy że posiadanie czujnika nie zwiększa lub nie zwiększy bezpieczeństwa.

Wszystko zależy do czego ten czujnik ma służyć - jeżeli po to żeby wycisnąć ze złoża jeszcze trochę czasu więcej - no to jest to zwykła selekcja naturalna.

Jeżeli ma natomiast dać nurkowi informację że do pętli sączy mu się więcej niż zazwyczaj Co2 to może to w jakimś stopniu szczególnie przy długim nurkowaniu być przydatne info. Pamiętam jak takie rozwiązanie było w fazie testów w VR. Największy problem mieli ze skalibrowaniem i stworzeniem adekwatnego algorytmu do otrzymywanych danych. Twierdzą że wreszcie im się udało, sam nie wiem bo nurkowałem z takim czujnikiem tylko chwilę.
 
 
 
syn_biskupa 



Kraj:
Poland

Dołączył: 05 Kwi 2011
Posty: 325
Skąd: Ignoruje Idiotów
Wysłany: 24-10-2013, 10:53   

Kula napisał/a:
Te wartości liczbowe które podałem są oparte (jak najbardziej nie wiążące) na analizie wypadków na CCR w latach 1998-2012 (Andrew Fock)

Te oznaczone jako zawał serca, zostały potwierdzone jako zawał serca. A nie domniemane. Do wyliczeń użyto tylko tych przypadków w których mogli potwierdzić przyczynę. Dlatego to się nie sumuje do 100%

Świadczy to tylko o tym że zawał serca pod wodą jest prawie tak samo prawdopodobny Hipercapnia czy AGE - przerażające ? Swoją drogą wnioski z analiz wypadków śmiertelnych wykonanej przez dan w 2010 mówią podobnie (nurkowanie ogólnie a nie tylko ccr)- przyczyny ryzyka to przede wszystkim wiek, i słaba kondycja oraz otyłość a dopiero później głębokość więc może to ma gdzieś wspólny mianownik


a jezeli tak to chylę czoła
jednoczesnie głeboko zastanawiamnie fakt ze ludzie z objawami zawału właża do wody- bo to sie nie dokonuje przez 30 sekund...
 
 
D@rek 



Stopień: instruktor SDI/TDI
Kraj:
Poland

Wiek: 56
Dołączył: 08 Lis 2004
Posty: 1037
Skąd: Piotrków T
Wysłany: 24-10-2013, 12:43   

Konrad Dubiel napisał/a:
'Coś się nie powiodło' oznacza zgon Jiri Huraba w Ressel w zeszłym roku podczas testów tego reba.


no nie chciałem aż tak ostro a ty zaraz z dwururki, nie znam przyczyny ale zapewne któraś z powyższych.

Andrzej czujnik prowokował by też zachowania w drugą stronę, skoro nie piszczy znaczy można 8 godzinę też siedzieć.Jeśli znajdują się jednostki co to rozsypują wapno na dwie kupki te co z octem reaguje i te co nie to taki gość plus czujnik = masakra.
Ostatnio zmieniony przez D@rek 24-10-2013, 12:45, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Tomasz Zabierek 


Stopień: IANTD IT
Kraj:
Poland

Wiek: 51
Dołączył: 21 Sty 2008
Posty: 130
Skąd: Warszawa
Wysłany: 24-10-2013, 12:44   

Kula napisał/a:
Te wartości liczbowe które podałem są oparte (jak najbardziej nie wiążące) na analizie wypadków na CCR w latach 1998-2012 (Andrew Fock)

Te oznaczone jako zawał serca, zostały potwierdzone jako zawał serca. A nie domniemane. Do wyliczeń użyto tylko tych przypadków w których mogli potwierdzić przyczynę. Dlatego to się nie sumuje do 100%


Tylko ze przyczyna zawalu jest rozna. I tu jest ten myk.

[ Dodano: 24-10-2013, 12:48 ]
Kula napisał/a:
Zaraz mnie Tomek przeżuje i wypluje ale:

Cytat:
Ludzie bez tego nurkowali dlugo i jak wiedzieli o co chodzi, to nie musieli wyczekiwac czujnika CO2...




Oj tam... Kula, problem tego typu czujnikow jest podobny jak problem tempsticka. Pozor polepszenia czegos... Na CO2 sa procedury, ktore sa generalna czescia nurkowania CCR. Jesli sie cos robi jak nalezy, to rzeczy sa diagnozowane wtedy, kiedy sa relatywnie bezpieczne - na powierzchni. Nurkowanie na CCR polegajace na wierze w przyrzady jest chore. Dla mnie czujnik CO2 bylby dobry, dla swiadomego nurka, jednak efekt koncowy bedize podobny, jak komputer do O2+ADV - niby lepiej, a jednak...
 
 
Kula 



Stopień: nur bałtycki
Kraj:
Eritrea

Wiek: 45
Dołączył: 16 Lis 2006
Posty: 337
Skąd: z morskiej głębiny
Wysłany: 24-10-2013, 15:13   

Tomasz Zabierek,
Cytat:
CO2 bylby dobry, dla swiadomego nurka


Zgadzam się, a przynajmniej w ideologii. Nurkowałem bez TempSticka i z. Wolę z. Nurkuję bez czujnika CO2 pewnie wolał bym z. To znaczy jak bym 2 czy 3 razy częściej zakończył nurkowanie z powodu wskazań to i tak wolę w tą stronę niż w druga czyli raz nie zakończyć bo pomyślę - eee to nie to. Ja jednak wierzę w złośliwość rzeczy martwych, o ring to oring a tunelowanie albo inny szajz... zawsze coś może spowodować że nie przed nurkowaniem a jednak w trakcie coś się zjebie

Cytat:
Jesli sie cos robi jak nalezy, to rzeczy sa diagnozowane wtedy, kiedy sa relatywnie bezpieczne - na powierzchni.
Owszem, ale idąc dalej można by bronić tezy ze po co nam bailout ? przecież na powierzchni wszystko zdiagnozowaliśmy i działa.

i znam takich co tak nurkują.

Ale miałem tak że miałem watpliwości czy to ja czy to REB. Pare razy wmawiałem sobie ze to ja i zyje ale pewnie jak bym wiedział było by mi łatwiej.

[ Dodano: 24-10-2013, 16:22 ]
syn_biskupa,
Cytat:
na CCR raczej nikt nie oszczedza na helu


D@rek,
Cytat:
skoro nie piszczy znaczy można 8 godzinę też siedzieć.Jeśli znajdują się jednostki co to rozsypują wapno na dwie kupki te co z octem reaguje i te co nie to taki gość plus czujnik = masakra


Buhahahaha

Prawda jest taka ze jak mozna lub domniemanie można to się oszczędza. Wymieniać scrubber czy zawinąć w folię i użyć znowu. Po 2 tygodniach się nadaje czy po 2 miesiącach, producent pisze 3h a przecież daje rade i 4 i 5h, jaki hel przecie 5.0 drogi, ale 4.6 też dobry, a 4.0 do ccr jak znalazł...a 3.5 też się nadaje ? a Balonowy ?...
a bailout z powietrzem czy z TMX ?

prawda jest taka że nurek oszczędza w każdym razie polski nurek bo przecie wie lepiej niż procedury i zalecenia, ale jak kupuje reba to musi się pokazać przed innymi że ma najdroższego najbardziej wypasionego. Więc jak sobie kupi z czujnikiem to może go to przed jego własną durnowatością ochroni...
 
 
 
syn_biskupa 



Kraj:
Poland

Dołączył: 05 Kwi 2011
Posty: 325
Skąd: Ignoruje Idiotów
Wysłany: 25-10-2013, 01:09   

Kula napisał/a:



syn_biskupa,
Cytat:
na CCR raczej nikt nie oszczedza na helu


a bailout z powietrzem czy z TMX ?



zalezy- jezeli na głebokosci max na jaka nurkuje nurek na ccr wystarcza powierze to nie widze potrzeby targania TMX
 
 
Bart Lukasik 


Stopień: DM
Kraj:
Poland

Dołączył: 25 Lut 2012
Posty: 163
Skąd: RPA
Wysłany: 25-10-2013, 13:03   

Kula napisał/a:
Te wartości liczbowe które podałem są oparte (jak najbardziej nie wiążące) na analizie wypadków na CCR w latach 1998-2012 (Andrew Fock)


to sa badania z lat 1998-2010 nie 2012. moglo sie zmienic od tego czasu :ping: , ostatnie trzy lata po tej analizie sa raczej dosc istotne statystycznie dla rozwoju nurkowania na CCRach.
 
 
Kula 



Stopień: nur bałtycki
Kraj:
Eritrea

Wiek: 45
Dołączył: 16 Lis 2006
Posty: 337
Skąd: z morskiej głębiny
Wysłany: 25-10-2013, 13:10   

Może się zmieniło ale raczej w Polsce mniej na świecie i raczej na niekorzyść - większa dostępność więcej ofiar

przeczytaj badania to zobaczysz ze raczej mino wszystko po Gwałtowny wzroście wypadków w 2005 potem utrzymuje się stały poziom co rok

Poza tym to jedyne badania dotyczące wypadków śmiertelnych jakie są, więc trzeba opierać się na nich.
 
 
 
Bart Lukasik 


Stopień: DM
Kraj:
Poland

Dołączył: 25 Lut 2012
Posty: 163
Skąd: RPA
Wysłany: 25-10-2013, 13:42   

alez ja nie implikuje ze badania sa zle i tez mi sie wydaje ze wyniki przyczyn powinny byc podobne procentowo i teraz,
Cytat:
potem utrzymuje się stały poziom co rok

tak, niemniej jednak ilosc nurkow korzystajacych z rebow rekreacyjnie (a tego dotyczy ta analiza z tego co rozumiem) w ostatnich dwoch latach wyskoczyla prawdopodobnie w kosmos w zwiazku z zalewem rekreacyjnych rebow, byc moze nie w polsce jeszcze, ale na pewno w sumie na swiecie. i zobaczymy co z tego bedzie.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Dodaj do: Wypowiedź dla Wykop  Wypowiedź dla Facebook  Wypowiedź dla Wyczaj.to  Wypowiedź dla Gwar  Wypowiedź dla Delicious  Wypowiedź dla Digg  Wypowiedź dla Furl  Wypowiedź dla Google  Wypowiedź dla Magnolia  Wypowiedź dla Reddit  Wypowiedź dla Simpy  Wypowiedź dla Slashdot  Wypowiedź dla Technorati  Wypowiedź dla YahooMyWeb
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Administrator FORUM-NURAS uprzejmie informuje, że nie ponosi odpowiedzialności i w żaden sposób nie ingeruje w treść wypowiedzi
umieszczanych przez użytkowników na Forum. Zastrzega sobie jedynie prawo do usuwania i edytowania, w ciągu 24
godzin, postów o treści reklamowej, sprzecznej z prawem, wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej
czy tez propagujących przemoc oraz treści powszechnie uznanych za naganne moralnie, społecznie niewłaściwe i naruszających zasady regulaminu.
Przypominam, że osoby zamieszczające opinie, o których mowa powyżej, mogą ponieść za ich treść odpowiedzialność karną lub cywilną.

Serwis wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na Twoim komputerze. Technologia ta jest wykorzystywana w celach funkcjonalnych, statystycznych i reklamowych.
Pozwala nam określać zachowania użytkowników na stronie, dostarczać im odpowiednie treści oraz reklamy, a także ułatwia korzystanie z serwisu, np. poprzez funkcję automatycznego logowania.
Korzystanie z serwisu Forum-Nuras przy włączonej obsłudze plików cookies jest przez nas traktowane, jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz.
Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki.
Przeczytaj, jak wyłączyć pliki cookie i nie tylko
FORUM-NURAS topic RSS feed