Strona Główna FORUM-NURAS
Froum dla nurkujących i nie tylko ...

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy    KalendarzKalendarz
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: DarekS
12-11-2013, 22:23
List otwarty oraz żądanie sprostowania i przeprosin
Autor Wiadomość
pmk 



Stopień: Mud Diver
Kraj:
Poland

Wiek: 49
Dołączył: 18 Lip 2008
Posty: 833
Skąd: Józefów
Wysłany: 17-11-2013, 16:43   

Wystarczy poznać jego definicję nurkowań prawidłowych i nieprawidłowych (na początku cz. 2), żeby wyrobić sobie opinię na temat wartości przekazywanej przez niego wiedzy. Nie mówię, że TS wiedzy nurkowej nie posiada ale w całokształcie prezentowanych przez niego teorii rzeczy sensowne przeplatają się z kompletnie bezsensownymi. Nie wiem czy to tylko źle rozumiane poczucie misji i megalomania, czy po prostu perfidny marketing?
 
 
 
Tomciuch 


Stopień: instruktor SDI TDI
Kraj:
Poland

Wiek: 51
Dołączył: 15 Cze 2010
Posty: 179
Skąd: Wrocław
Wysłany: 17-11-2013, 16:47   

ferret napisał/a:
Jak raz dostanie wyrok


To się ogłosi męczennikiem….
 
 
FABER 



Stopień: DiveLife
Kraj:
USSR

Dołączył: 03 Mar 2012
Posty: 674
Skąd: MORDOR
Wysłany: 17-11-2013, 18:12   

Taki Ikonowicz z niego bedzie :ping:
 
 
Marras 

Stopień: coraz wyższy :)
Kraj:
Poland

Dołączył: 15 Lip 2011
Posty: 148
Skąd: Polska
Wysłany: 17-11-2013, 18:17   

pmk napisał/a:
megalomania, czy po prostu perfidny marketing


zapewne jedno i drugie
ale ta jego gadka działa zapewne tylko na początkujących owudziaków,
potem wraz z doświadczeniem włącza się własne myślenie

No i to jego powoływanie się na dealerów narkotyków...
Czy autor chce nam przekazać, że miał z nimi częste kontakty, dzięki czemu tak dobrze poznał ich "gadkę"? ;)
Strasznie go to chyba rajcuje, bo powraca do tego wątku w wywiadzie kilkukrotnie.

A Wy się dziwicie skąd się w jego głowie biorą takie porąbane teorie... :)

[ Dodano: 17-11-2013, 18:41 ]
------------------------------------

"dosłuchałem" do odc. 5 i tu czułki mi opadły... ;)
Nie wiem ile bym musiał wypić lub wyjarać żeby wymyślić to co tam usłyszałem ....
Ale teraz już to wiem, prawda została mi objawiona:
Nurku pamiętaj!! Nurkujesz dekompresyjnie (a nie daj Boże jeszcze na sztucznych mieszkankach) - to JESTEŚ WINNY!!
Ostatnio zmieniony przez Marras 17-11-2013, 18:19, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
beroduar 



Stopień: Były przewodn. :-((
Kraj:
United Kingdom

Wiek: 52
Dołączył: 13 Mar 2010
Posty: 1192
Skąd: UK, Notts
Wysłany: 17-11-2013, 21:37   

Marras napisał/a:
nie daj Boże jeszcze na sztucznych mieszkankach)

Sam słyszałeś to jest NIELUDZKIE !!!
 
 
Syrenka_013 



Stopień: NAUI/DAN/EFR instr.
Kraj:
Poland

Dołączyła: 04 Sty 2008
Posty: 773
Skąd: Warszawa
Wysłany: 18-11-2013, 09:55   

pmk napisał/a:
Wystarczy poznać jego definicję nurkowań prawidłowych i nieprawidłowych (na początku cz. 2), żeby wyrobić sobie opinię na temat wartości przekazywanej przez niego wiedzy. Nie mówię, że TS wiedzy nurkowej nie posiada ale w całokształcie prezentowanych przez niego teorii rzeczy sensowne przeplatają się z kompletnie bezsensownymi. Nie wiem czy to tylko źle rozumiane poczucie misji i megalomania, czy po prostu perfidny marketing?


a mnie najbardziej imponuje odwaga, z jaką ten Pan wspina się na wyżyny hipokryzji...
 
 
ptja
[Usunięty]

Wysłany: 18-11-2013, 10:12   

Syrenka_013 napisał/a:
/.../wspina się na wyżyny hipokryzji...

w swojej bazie postępuje inaczej, niż mówi i pisze? Pytam, bo nie byłem...
 
 
Grotto8 


Stopień: Inst SDI
Kraj:
Poland

Wiek: 46
Dołączył: 23 Sie 2006
Posty: 882
Skąd: Płock
Wysłany: 18-11-2013, 10:53   

DarekS napisał/a:
Otrzymałem od autora odpowiedź na zamieszczony tekst i toczącą się tu dyskusję, którą zamieszczam poniżej:


Gdzie ta odpowiedź?
Jest jednozdaniowy cytat Haile Selaasie i jakiś filmik, w którym słowo nie pada na temat poruszonego przez Macieja Jurka tematu.
Czy w poście coś więcej było, ale się zmyło?
 
 
 
Marras 

Stopień: coraz wyższy :)
Kraj:
Poland

Dołączył: 15 Lip 2011
Posty: 148
Skąd: Polska
Wysłany: 18-11-2013, 11:49   

ptja napisał/a:
w swojej bazie postępuje inaczej, niż mówi i pisze? Pytam, bo nie byłem...


Skoro taki z niego ortodoks, a jego baza szkoli również na stopień P3, to wynikałoby z tego, że łamią regulamin szkoleń CMAS, bo jeden z punktów szkolenia na P3 to :
"Wykonanie minimum dwóch nurkowań dekompresyjnych na głębokość 50m."
 
 
Kołacz 


Stopień: Adv EAN
Kraj:
Poland

Wiek: 56
Dołączył: 22 Sie 2012
Posty: 14
Skąd: Warszawa
Wysłany: 18-11-2013, 13:26   

Marras napisał/a:
ptja napisał/a:
w swojej bazie postępuje inaczej, niż mówi i pisze? Pytam, bo nie byłem...


Skoro taki z niego ortodoks, a jego baza szkoli również na stopień P3, to wynikałoby z tego, że łamią regulamin szkoleń CMAS, bo jeden z punktów szkolenia na P3 to :
"Wykonanie minimum dwóch nurkowań dekompresyjnych na głębokość 50m."


To się chyba nazywa fachowo ambisentencja.
 
 
krzys76 


Stopień: owd ...
Kraj:
Poland

Wiek: 48
Dołączył: 09 Sty 2012
Posty: 145
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: 18-11-2013, 16:25   

Witam
Odrazu po przeczytaniu artykułu „Cudza smierc” w Nuras.info XI mialem mieszane odczucia. Bo niby czemu ten pan analizowal tak doglebnie to zdazenie (imiona nazwiska miejsce) . Skoro jest takim autorytetem w dziedzinie badania wypadkow nurkowych moze to on w tej sprawie wydal opinie jako ekspert lub rzeczoznawca dla potrzeb prokuratury. To ze ktos udziela wywiadu w TV, pisze ksiazki to jeszcze nie robi z niego autorytetu upowaznionego do wydawania takich opini na temat czy dany instruktor jest odpowiedzialnym zawodowcem czy nie. Oczywiscie wcale nie podwazam fachowej wiedzy w dziedzinie nurkowania tego pana bo moze jest dobrym instruktorem ale napewno nie jest bieglym sadowym, chyba ze sie myle ale nic mi o tym nie wiadomo. Z wiadomosci gazetowych prawdy nigdy sie nikt nie dowie pisza to co im sie mowi potem sa sprostowania jak sie ktos czepia i tyle. Problem w tym ze gina nurkowie nasze kolezanki i koledzy a wina pewniejest po obu stronach muru bo z pewnoscia nikt z nas nie chce doprowadzic do wypadku a tym bardziej do kogos smierci .Tyle ode mnie jest to moje osobiste spostrzenie po tym jak przeczytalem ten artykul.
Pozdrawiam
 
 
adalbert 

Stopień: Divemaster
Kraj:
Poland

Wiek: 60
Dołączył: 24 Cze 2010
Posty: 236
Skąd: Katowice
Wysłany: 18-11-2013, 17:50   

Witam,
Kiedyś ukazała się analiza "wypadków nurkowych" wg. p. T. Strugalskiego
(nie pamiętam autora).
Polecam, zobaczycie ile faktów w "wypadkach" zostało przeinaczonych i jaka jest wiedza autora nt. nurkowania.
Wydaje mi się że "wiedza fachowa" polega raczej na robieniu samemu sobie marketingu.

Pzdro:Adalbert
 
 
slawek290 



Stopień: Lista Wildszte
Kraj:
Poland

Dołączył: 13 Lis 2010
Posty: 1959
Skąd: UBeckie metody Panów
Wysłany: 18-11-2013, 20:59   

A ja wszystkim sceptykom Strugalskiego życzę aby ich początkujące w nurkowaniu dzieci nurkowały tylko w takich bazach jak pana J i z takimi organizatorami wypraw jak centrum pana z Piły .

Teorie Strugalskiego nie zawsze mają pokrycie w przypadku doświadczonych nurków , dla początkujących są jak znalazł .
 
 
pmk 



Stopień: Mud Diver
Kraj:
Poland

Wiek: 49
Dołączył: 18 Lip 2008
Posty: 833
Skąd: Józefów
Wysłany: 18-11-2013, 21:23   

slawek290 napisał/a:
A ja wszystkim sceptykom Strugalskiego życzę aby ich początkujące w nurkowaniu dzieci nurkowały tylko w takich bazach jak pana J i z takimi organizatorami wypraw jak centrum pana z Piły .

Teorie Strugalskiego nie zawsze mają pokrycie w przypadku doświadczonych nurków , dla początkujących są jak znalazł .


strona Active Divers napisał/a:
Do osób, które ukończyły 8 lat, a nie ukończyły jeszcze 13 lat,
...
dla chętnych, nurkowanie nocne, a nawet zajęcia w komorze dekompresyjnej, czego nie ma w żadnej innej bazie w Polsce.

No co Ty Sławek, dzieci chcesz sprężać?
 
 
 
kraken 


Stopień: Course Director PADI
Kraj:
Poland

Wiek: 59
Dołączył: 02 Kwi 2006
Posty: 1304
Skąd: Kraków
Wysłany: 18-11-2013, 21:27   

Cytat:
A ja wszystkim sceptykom Strugalskiego życzę aby ich początkujące w nurkowaniu dzieci nurkowały tylko w takich bazach jak pana J i z takimi organizatorami wypraw jak centrum pana z Piły .
Teorie Strugalskiego nie zawsze mają pokrycie w przypadku doświadczonych nurków , dla początkujących są jak znalazł .

Sławek290, na podstawie czego tak uważasz? Co w teorii czy praktyce działań bazy Strugalskiego czy samego Strugalskiego buduje w tobie takie przekonanie?
MSC
 
 
slawek290 



Stopień: Lista Wildszte
Kraj:
Poland

Dołączył: 13 Lis 2010
Posty: 1959
Skąd: UBeckie metody Panów
Wysłany: 19-11-2013, 00:24   

Maćku - Do Ciebie mógłbym posłać swoje dzieci i chyba krzywda by się im nie stała . Nie wiem czy pamiętasz naszą pierwszą rozmowę , ja doskonale .... i dotyczyła ona dzieci .

Uważam iż właściciel bazy powinien interesować się działaniami na jego terenie , podobnie jak Strugalski , nic ponadto .
 
 
kraken 


Stopień: Course Director PADI
Kraj:
Poland

Wiek: 59
Dołączył: 02 Kwi 2006
Posty: 1304
Skąd: Kraków
Wysłany: 19-11-2013, 00:36   

Sławek290 i uważasz, że z tego powodu że ktoś pisze czy mówi, że interesuje się tym co się dzieje na terenie jego bazy to jest wystarczająca rekomendacja by polecać go na szkoleniowca dzieci?
Myślałem, że wiesz jakie ma doświadczenie szkoleniowe, ile dzieci rocznie szkoli, jakie ma programy szkoleniowe dotyczące dzieci? Nic o tym nie wiesz i polecasz go? A co jak ktoś ciebie posłucha, coś się stanie i zapyta ciebie dlaczego go polecałeś - co powiesz? "Tak sobie mówiłem"?
Właściwie czy poznałeś Strugalskiego osobiście?
Byłeś u niego w bazie?
Nurkowałeś z nim?
MSC
 
 
slawek290 



Stopień: Lista Wildszte
Kraj:
Poland

Dołączył: 13 Lis 2010
Posty: 1959
Skąd: UBeckie metody Panów
Wysłany: 19-11-2013, 00:39   

Nie Maćku , ale wystarczy mi tłumaczenie gościa .... tam bym swoich dzieci na pewno nie puścił .

Jak Yawoks mówi że Strugalski jest Ok to pewno tak jest . Za Adamowe zdanie daje se jaja odciąć :ping: , bo na 99 % ma zawsze racje . Sam Strugalskiego nie znam .


Dyskutować na temat własnych poglądów i dalej uzasadniać nie mam zamiaru .
Ostatnio zmieniony przez slawek290 19-11-2013, 00:42, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
kraken 


Stopień: Course Director PADI
Kraj:
Poland

Wiek: 59
Dołączył: 02 Kwi 2006
Posty: 1304
Skąd: Kraków
Wysłany: 19-11-2013, 08:47   

Czyli polecasz kogoś kogo nie znasz, na podstawie rekomendacji znajomego o czym wcześniej nie pisałeś i bez żadnych przesłanek poza tym, że ktoś inny w twojej ocenie jest gorszy. Nie napisałeś również, że polecasz Strugalskiego jako lepszego w porównaniu z kimś tam. Twój post był prosty polecam.....
Osobiście znam Strugalskiego i nurkowałem z nim (bardzo dawno temu) i nawet go lubię aczkolwiek z jego teoriami w 90% się nie zgadzam.
Na przykład szkolenie tylko na wodach otwartych a nie rozpoczynanie na basenie jest w mojej ocenie czynnikiem zwiększającym ryzyko kursu szczególnie u dzieci więc odpowiedzialny instruktor powinien starać się umożliwić rozpoczęcie tego szkolenia na basenie lub wodach basenopodobnych - czyli w Polsce na basenie - lub odgrodzonej części jeziora np. basenie pływającym.
MSC
 
 
jaros4 



Stopień: Rugby-Oświęcim
Kraj:
Jamaica

Wiek: 55
Dołączył: 07 Cze 2007
Posty: 1787
Skąd: oswiecim
Wysłany: 19-11-2013, 08:48   

A ja poznalem Strugalskiego osobiscie,na wykladzie w B.Bialej ladnych pare lat temu.Calkiem sympatyczny czlowiek i zapalony nurek.Tyle moge powiedziec.

A o wypadkach nurkowych im wiecej sie mowi tym lepiej,dla nas wszystkich.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Dodaj do: Wypowiedź dla Wykop  Wypowiedź dla Facebook  Wypowiedź dla Wyczaj.to  Wypowiedź dla Gwar  Wypowiedź dla Delicious  Wypowiedź dla Digg  Wypowiedź dla Furl  Wypowiedź dla Google  Wypowiedź dla Magnolia  Wypowiedź dla Reddit  Wypowiedź dla Simpy  Wypowiedź dla Slashdot  Wypowiedź dla Technorati  Wypowiedź dla YahooMyWeb
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Administrator FORUM-NURAS uprzejmie informuje, że nie ponosi odpowiedzialności i w żaden sposób nie ingeruje w treść wypowiedzi
umieszczanych przez użytkowników na Forum. Zastrzega sobie jedynie prawo do usuwania i edytowania, w ciągu 24
godzin, postów o treści reklamowej, sprzecznej z prawem, wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej
czy tez propagujących przemoc oraz treści powszechnie uznanych za naganne moralnie, społecznie niewłaściwe i naruszających zasady regulaminu.
Przypominam, że osoby zamieszczające opinie, o których mowa powyżej, mogą ponieść za ich treść odpowiedzialność karną lub cywilną.

Serwis wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na Twoim komputerze. Technologia ta jest wykorzystywana w celach funkcjonalnych, statystycznych i reklamowych.
Pozwala nam określać zachowania użytkowników na stronie, dostarczać im odpowiednie treści oraz reklamy, a także ułatwia korzystanie z serwisu, np. poprzez funkcję automatycznego logowania.
Korzystanie z serwisu Forum-Nuras przy włączonej obsłudze plików cookies jest przez nas traktowane, jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz.
Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki.
Przeczytaj, jak wyłączyć pliki cookie i nie tylko
FORUM-NURAS topic RSS feed