Strona Główna FORUM-NURAS
Froum dla nurkujących i nie tylko ...

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy    KalendarzKalendarz
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat

Poprzedni temat «» Następny temat
Klawisz "Zgłoś trolla" by się przydał.
Autor Wiadomość
connan1973 



Stopień: P1
Kraj:
Poland

Wiek: 51
Dołączył: 19 Kwi 2013
Posty: 927
Skąd: Oświęcim
Wysłany: 17-11-2013, 19:34   Klawisz "Zgłoś trolla" by się przydał.

Już na starcie pokazuje że ma w odbycie dobre maniery i z chorym zamiłowaniem obraża każdego kto się nawinie.
http://forum-nuras.com/pr...profile&u=11492
Tu przykład.
Jeśli nie klawisz "zgłoś trolla" to może opcja "ignoruj osobę" z konsewencją ignorowania wszystkiego co napisała. Taka osoba ze wstawionym ignorem nie mogłaby pisać w tematach które się założyło. Np. Jaros zasadzi mi "ignora" więc nie będę w stanie napisać nic w jego temacie. Myślę że takie coś by się przydało.
 
 
Bul-kot
[Usunięty]

Wysłany: 17-11-2013, 19:45   

Ignor sie nie sprawdza ;) wystarczy że ktoś zacytuje i tak czytasz i ciśnienie rośnie.
Trza czekać na moderatora...
 
 
TYMOTEUSZ 



Kraj:
Antigu and Barbuda

Dołączył: 29 Cze 2011
Posty: 1585
Skąd: warszawa
Wysłany: 17-11-2013, 21:09   

Sugerowałbym inny - "warto śledzić" , może o nurkowaniu dużo się nie dowiesz ale napewno poprawi Ci nastrój.
 
 
chlebu 


Stopień: IANTD
Kraj:
Poland

Wiek: 46
Dołączył: 03 Lut 2013
Posty: 77
Skąd: Czeladź
Wysłany: 17-11-2013, 21:26   

Connan1973 olej gościa to musi byc jakaś prowokacja, takich bzdur nie można pisać bez jakiś dopalaczy :)
 
 
 
FABER 



Stopień: DiveLife
Kraj:
USSR

Dołączył: 03 Mar 2012
Posty: 674
Skąd: MORDOR
Wysłany: 17-11-2013, 21:51   

Connan nic nie poradzisz jemu nawet maciarewicz nie pomoże . Kulawi maja wiecej dystansu do siebie a nurkują i znam takowych. Szkoda tylko ze w momencie obrażania innych problem dysleksji/grafii nie pojawia sie .
Ostatnio zmieniony przez FABER 17-11-2013, 22:04, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
jaros4 



Stopień: Rugby-Oświęcim
Kraj:
Jamaica

Wiek: 55
Dołączył: 07 Cze 2007
Posty: 1787
Skąd: oswiecim
Wysłany: 18-11-2013, 00:45   

Bo daliscie sie klasycznie wkrecic" jakiemus komus". :buuu:
 
 
connan1973 



Stopień: P1
Kraj:
Poland

Wiek: 51
Dołączył: 19 Kwi 2013
Posty: 927
Skąd: Oświęcim
Wysłany: 18-11-2013, 09:53   

Chciałem pomóc , a zostałem obrażony. W sumie dalej nie wiem o co trollowi chodziło? Chciał poobrażać wszystkich czy owd u kogoś zrobić? Tak czy inaczej to forum jest do pomocy w konkretnym kierunku jakim jest nurkowanie. Z resztą każde forum o jakiejkolwiek tematyce powstaje by pomóc i na żadnym nie powinno się obrażać. Za takie zachowania dostaje się ostrzeżenia a w ostateczności warny , bany itd. Dlatego taki klawisz by się przydał choć nie wykluczam że nadużyć.
 
 
martin 



Stopień: SealTeam
Kraj:
Germany

Wiek: 49
Dołączył: 10 Mar 2002
Posty: 7224
Skąd: Nürnberg/RFN
Wysłany: 18-11-2013, 10:30   

connan1973 napisał/a:
Jeśli nie klawisz "zgłoś trolla" to może opcja "ignoruj osobę" z konsewencją ignorowania wszystkiego co napisała.


Przy kazdym poscie masz obrazek: - wyprobuj jak to dziala.
 
 
Abo 


Stopień: AOWD IANTD deep
Kraj:
Poland

Wiek: 65
Dołączył: 25 Lis 2010
Posty: 242
Skąd: Szczecin
Wysłany: 18-11-2013, 12:13   

martin napisał/a:
connan1973 napisał/a:
Jeśli nie klawisz "zgłoś trolla" to może opcja "ignoruj osobę" z konsewencją ignorowania wszystkiego co napisała.


Przy kazdym poscie masz obrazek: Obrazek - wyprobuj jak to dziala.


Dokładnie. Działa bo mam ignorowanych.
 
 
 
Marras 

Stopień: coraz wyższy :)
Kraj:
Poland

Dołączył: 15 Lip 2011
Posty: 148
Skąd: Polska
Wysłany: 18-11-2013, 12:36   

martin napisał/a:
Przy kazdym poscie masz obrazek: - wyprobuj jak to dziala.


Cenna rada, choć ciekawi mnie dlaczego przy koledze KUBAMAT nie widać czerwonego paseczka?
Ludzie dostawali tu ostrzeżenia za mniejsze przewiny, a ta osoba chyba z założenia obraża tu wszystkich i wszystko.
Chyba nie mamy różnych standardów dla poszczególnych forumowiczów?
Ostatnio zmieniony przez Marras 18-11-2013, 12:36, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
martin 



Stopień: SealTeam
Kraj:
Germany

Wiek: 49
Dołączył: 10 Mar 2002
Posty: 7224
Skąd: Nürnberg/RFN
Wysłany: 18-11-2013, 13:01   

Marras napisał/a:
Cenna rada, choć ciekawi mnie dlaczego przy koledze KUBAMAT nie widać czerwonego paseczka?


Bo mu nikt do tej pory go nie dal?

Marras napisał/a:
Chyba nie mamy różnych standardów dla poszczególnych forumowiczów?


Dyskusja na ten temat juz byla - krotkie streszczenie: nie kazdy mod czyta wszystko, czesc postow przechodzi przez sito. Przy kazdym poscie jest ikonka - jesli uwazasz ze cos jest warte zwrocenia uwagi modow, naciskasz.
 
 
adalbert 

Stopień: Divemaster
Kraj:
Poland

Wiek: 60
Dołączył: 24 Cze 2010
Posty: 236
Skąd: Katowice
Wysłany: 18-11-2013, 17:38   

Ale wczoraj karmiliście trolla, było olać.
Pzdro:Adalbert
 
 
RobikP 



Kraj:
Poland

Wiek: 51
Dołączył: 13 Maj 2011
Posty: 424
Skąd: Dzierżoniów
Wysłany: 18-11-2013, 18:59   

To nie troll.
Znam z reala kolegę KUBAMAT i uwierzcie mi, że jest to bardzo spokojny, kulturalny i sympatyczny facet w moim wieku. Napisał swój post, a w odzewie dostał obraźliwą odpowiedź, której się obawiał, bo to nie pierwszy atak na niego na tym forum. Co prawda kilka osób próbowało to jakoś załagodzić, ale koło nienawiści zaczęło już się kręcić. KUBAMAT jest po prostu dysgrafikiem i trzeba mu pomóc, a nie dowalać. Poza tym, jak widać, trudno mu opanować emocje, jak ktoś z niego drwi.
 
 
ple 

Kraj:
Poland

Dołączył: 19 Wrz 2012
Posty: 174
Skąd: Wroclaw
Wysłany: 18-11-2013, 19:07   

@RobilP, kolega KUBAMAT mógł na samym wstępie zaznaczyć że ma taki problem. Dyskusja na bank wyglądała by inaczej.

@KUBAMAT, przepraszam że na Ciebie wsiadłem, ale styl pisania w internecie wielu osób mnie powala i niestety oberwało się Tobie.

Z drugiej strony jeśli prosisz innych o pomoc i oczekujesz poważnego potraktowania, to czasami poproś kogoś znajomego o pomoc. Włos Ci z głowy nie spadnie a na pewno zaoszczędzisz sobie nerwów a komunikacja z innymi przebiegnie milej i sprawniej.

Pozdrawiam. Dla mnie koniec tematu.
 
 
lozerka 



Kraj:
Poland

Dołączyła: 12 Maj 2011
Posty: 2773
Skąd: jak wyżej
Wysłany: 18-11-2013, 19:14   

Robik, na dysgrafię są sposoby- sa przeglądarki z edycją tekstu, jest rodzina, która może pomoc zredagować posta. Poza tym sa granice tego, co jest dysgrafia, a co zwykłą niechlujnością- często ludzie z dysgrafią starają się, sprawdzają jak się pisze- bo szanują czytających, a często po prostu robią z dysgrafii taki wytrych, który pozwala im na wszystko.

Forum z założenia jest takim medium, gdzie ludzie komunikują się ze sobą NA PIŚMIE.
Nie można przychodzić na forum, napisać zbioru niepowiązanych słów, znaków graficznych, przystankowych i oczekiwać, że całe forum się będzie zastanawiało, co autor miał na myśli- a w zamian dostawało od debili itp.

I problem w tym, że na posty tłumaczące Kubamatowi, że napisał swoją prośbę w sposób zupełnie nieczytelny, a takich było kilka- choćby zupełnie niezaczepny, nieagresywny post beroduara, Kubamat reagował stekiem wyzwisk.

Rozróżnienie między tym, czy ktoś jest życzliwy- czy złośliwy zdecydowanie mieści się w możliwościach dysgrafika.

Jeśli ktoś oczekuje pomocy- niech włoży chociaż minimum pracy własnej, by sformułować te prośbę w czytelny sposób. Nie mówię tu o wspinaniu się na wyżyny literackie.
 
 
RobikP 



Kraj:
Poland

Wiek: 51
Dołączył: 13 Maj 2011
Posty: 424
Skąd: Dzierżoniów
Wysłany: 18-11-2013, 19:46   

O dysgrafii wiem tylko tyle, co przeczytałem w necie, więc trudno mi ocenić na ile to w tym przypadku choroba, a na ile niechlujność. Nie znam też przyczyn, dla których nie skorzystał z pomocy innych osób (może to dla niego krępujące, a może coś innego).
Nie chcę tutaj usprawiedliwiać używania wobec innych określeń typu "debil", bo raczej nie dałbym rady znaleźć odpowiednich argumentów. Chciałem tylko uświadomić wszystkim, że za tym nickiem kryje się zwykły człowiek, który tak, jak każdy z nas, ma uczucia i emocje.
Ostatnio zmieniony przez RobikP 18-11-2013, 19:47, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Bul-kot
[Usunięty]

Wysłany: 18-11-2013, 19:55   

Nieśmiały musi też być skoro po ponad 2,5 godzinnej obecności na forum w końcu napisał posta...
 
 
connan1973 



Stopień: P1
Kraj:
Poland

Wiek: 51
Dołączył: 19 Kwi 2013
Posty: 927
Skąd: Oświęcim
Wysłany: 18-11-2013, 21:28   

RobikP , ja rozumiem że kolega jest nieśmiały , ma jakieś tam problemy ale żeby zaraz obrażać ? Pierwsze odczucie jakie każdy (no może prawie każdy - bo Ty znasz i wiesz) to że troll się pojawił i dobrze się bawi. Oczywiście można olać ale forum jest po to by odpowiadać na pytania. Jeśli więc ktoś pyta lecz robi to w sposób bardzo niezrozumiały to jest to normalne że się dopytuje delikwenta o szczegóły. Ja jego temat zgłosiłem do poprawki . Dałem mu nawet sugestię by napisał w innym języku niż w polskim. Może w innym języku nie narobi błędów a sens będzie na tyle jasny że każdy tu na forum zrozumie i celnie odpowie.
Także ja rozumiem że z drugiej strony ekranu jest człowiek mający uczucia i emocje ale niech się postara wytłumaczyć a nie ograniczać się do kopiuj-wklej pierwszego posta plus wyzwiska.
Chyba przyjmując zasady netykiety i pisania (poprawnego) w języku obowiązującym na forum nikt nie odczuwa dyskomfortu z tym związanego?

Wszystkim dziękuję za odpowiedzi , Martin - dzięki , zastosuję cię na przyszłość do Twoich wskazówek.
 
 
KUBAMAT
[Usunięty]

Wysłany: 21-11-2013, 20:20   

Przepraszam za to co napisze to przykre ,ale życzę tym osobom by kiedyś śie znaleźli w podobnej sytuacji albo takiej jak ja .Dziękuje tym co nie rozumieli a nie krytykowali przepraszam tych co obrażałem niesłusznie JESZCZE JEDNO CZY JAK KTOŚ LEŻY NA ULICY TO NA PEWNO PIANY LUB NAĆPANY POMYŚL
PROSZĘ NIE ROZUMIESZ ,NIE ODPISUJ

Mam znajomego co niewyrażnie mówi na pewno jak by się z toba spotkał musiał by mieć tłumacza by ćie nie obrażić albo kogoś z rodziny by tłumaczył NO JESTEM TROLEM ITD

[ Dodano: 21-11-2013, 22:18 ]
lozerka napisał/a:
Robik, na dysgrafię są sposoby- sa przeglądarki z edycją tekstu, jest rodzina, która może pomoc zredagować posta. Poza tym sa granice tego, co jest dysgrafia, a co zwykłą niechlujnością- często ludzie z dysgrafią starają się, sprawdzają jak się pisze- bo szanują czytających, a często po prostu robią z dysgrafii taki wytrych, który pozwala im na wszystko.

Forum z założenia jest takim medium, gdzie ludzie komunikują się ze sobą NA PIŚMIE.
Nie można przychodzić na forum, napisać zbioru niepowiązanych słów, znaków graficznych, przystankowych i oczekiwać, że całe forum się będzie zastanawiało, co autor miał na myśli- a w zamian dostawało od debili itp.

I problem w tym, że na posty tłumaczące Kubamatowi, że napisał swoją prośbę w sposób zupełnie nieczytelny, a takich było kilka- choćby zupełnie niezaczepny, nieagresywny post beroduara, Kubamat reagował stekiem wyzwisk.

Rozróżnienie między tym, czy ktoś jest życzliwy- czy złośliwy zdecydowanie mieści się w możliwościach dysgrafika.

Jeśli ktoś oczekuje pomocy- niech włoży chociaż minimum pracy własnej, by sformułować te prośbę w czytelny sposób. Nie mówię tu o wspinaniu się na wyżyny literackie.
Ostatnio zmieniony przez KUBAMAT 21-11-2013, 22:23, w całości zmieniany 3 razy  
 
 
connan1973 



Stopień: P1
Kraj:
Poland

Wiek: 51
Dołączył: 19 Kwi 2013
Posty: 927
Skąd: Oświęcim
Wysłany: 22-11-2013, 02:29   

KUBAMAT napisał/a:
Przepraszam za to co napisze to przykre ,ale życzę tym osobom by kiedyś śie znaleźli w podobnej sytuacji albo takiej jak ja .

Kultura nakazuje nie życzyć nikomu niczego złego. Zakładam więc że jesteś kulturalny a co za tym idzie życzysz wygranej w Totka , tak?
Poza tym , nadal nie wiem o co Ci chodziło w Twoim pytaniu : http://forum-nuras.com/viewtopic.php?t=34801.
W sumie nie istotne skoro Martin zamknął "sprawę". A tu nawet nie miejsce by ją kończyć.
KUBAMAT napisał/a:
JESZCZE JEDNO CZY JAK KTOŚ LEŻY NA ULICY TO NA PEWNO PIANY LUB NAĆPANY

Ostatnio pomogłem pewnej starszej pani która się wywróciła, stanąć na nogi i usiąść na ławce. Zapytałem czy może wezwać pogotowie na co otrzymałem odpowiedź że oni nic nie pomogą bo ona (znaczy ta pani) ma od dłuższego czasu problem z nogami za sprawą zakrzepicy. Akurat problem znam bo w rodzinie mojej żony ten problem też występuje. Także jak widzisz ja też mam rozum nakazujący pomoc.
KUBAMAT napisał/a:
Mam znajomego co niewyrażnie mówi na pewno jak by się z toba spotkał musiał by mieć tłumacza by ćie nie obrażić albo kogoś z rodziny by tłumaczył

Obeszło by się. O ile ten ktoś nie zacząłby "jechać" z wyzwiskami bo wtedy minęłaby szybko ochota wytrwale próbować zrozumieć taką osobę.
Co do wypowiedzi Lozerki to się w 100% zgadzam i komentować nie będę.

Także to Ty powinieneś się postarać by być zrozumianym skoro starania wielu traktowałeś jak atak na swoją osobę? Sam się przyjrzyj czy tylko ja odniosłem wrażenie (może i mylne) że sobie z nas "zatrollowałeś" .
Dlatego zgłosiłem do poprawki Twój temat.
No mógłbym wcisnąć "ignoruj" ale czy to nie zablokowało by Ci możliwości się wypowiedzieć :co: ?
Ostatnio zmieniony przez connan1973 22-11-2013, 02:40, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Dodaj do: Wypowiedź dla Wykop  Wypowiedź dla Facebook  Wypowiedź dla Wyczaj.to  Wypowiedź dla Gwar  Wypowiedź dla Delicious  Wypowiedź dla Digg  Wypowiedź dla Furl  Wypowiedź dla Google  Wypowiedź dla Magnolia  Wypowiedź dla Reddit  Wypowiedź dla Simpy  Wypowiedź dla Slashdot  Wypowiedź dla Technorati  Wypowiedź dla YahooMyWeb
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Administrator FORUM-NURAS uprzejmie informuje, że nie ponosi odpowiedzialności i w żaden sposób nie ingeruje w treść wypowiedzi
umieszczanych przez użytkowników na Forum. Zastrzega sobie jedynie prawo do usuwania i edytowania, w ciągu 24
godzin, postów o treści reklamowej, sprzecznej z prawem, wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej
czy tez propagujących przemoc oraz treści powszechnie uznanych za naganne moralnie, społecznie niewłaściwe i naruszających zasady regulaminu.
Przypominam, że osoby zamieszczające opinie, o których mowa powyżej, mogą ponieść za ich treść odpowiedzialność karną lub cywilną.

Serwis wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na Twoim komputerze. Technologia ta jest wykorzystywana w celach funkcjonalnych, statystycznych i reklamowych.
Pozwala nam określać zachowania użytkowników na stronie, dostarczać im odpowiednie treści oraz reklamy, a także ułatwia korzystanie z serwisu, np. poprzez funkcję automatycznego logowania.
Korzystanie z serwisu Forum-Nuras przy włączonej obsłudze plików cookies jest przez nas traktowane, jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz.
Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki.
Przeczytaj, jak wyłączyć pliki cookie i nie tylko
FORUM-NURAS topic RSS feed