Strona Główna FORUM-NURAS
Froum dla nurkujących i nie tylko ...

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy    KalendarzKalendarz
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat

Poprzedni temat «» Następny temat
Rekompresja lecznicza w wodzie
Autor Wiadomość
filipesku 



Stopień: szuwarek
Kraj:
Poland

Wiek: 34
Dołączył: 02 Sty 2011
Posty: 473
Skąd: Wrocław
Wysłany: 09-01-2014, 23:12   

Postuluje nad dodaniem do standardów prócz "plan your dive, dive your plan", następujących złotych myśli "dekompresja to nie apteka", "Woda jest przejrzysta i ciepła więc dekompresja nie jest wymagana".
 
 
 
syn_biskupa 



Kraj:
Poland

Dołączył: 05 Kwi 2011
Posty: 325
Skąd: Ignoruje Idiotów
Wysłany: 09-01-2014, 23:54   

dodam tylko ze dla nurkowań płytszych, krótszych i w dobrych warunkach ryzyko DCS spada->




















dla nurków poważniejszych, głębokich nie wyobrażam sobie planowania bez programu- tymbardziej dla OC (BAILOUT)

P.S. płynac setny raz na takie samo nurkowanie wiesz juz bez kompa gdzie sie zatrzymac i na ile- jak doswiadczenia Pawłowa
Ostatnio zmieniony przez syn_biskupa 09-01-2014, 23:56, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
JacekB
[Usunięty]

Wysłany: 10-01-2014, 03:02   

TomM napisał/a:
Przy dłuższych czasach, przy deepstopach 3-5 minutowych, decyzja o długości segmentu EAN21/Oxy nie pali w tyłku. Wahasz się czy 45 czy 50 min na segment, robisz 60...
Chromolisz esowanie i cudowanie.

Czyli spora nadmiarowosć, poparta ogromnym doświadczeniem, przemyśleniami i wiedzą medyczną. A jak sobie radzisz z rezerwami gazów?
Ostatnio zmieniony przez JacekB 10-01-2014, 03:03, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
TomM 



Stopień: Adv. Tmx
Kraj:
Poland

Wiek: 60
Dołączył: 24 Maj 2004
Posty: 3724
Skąd: Katowice
Wysłany: 10-01-2014, 07:24   

Dla PSCR to raczej prosta sprawa. Ustalasz wstępnie plan maksimum, gazy deko zabierasz wg reguł dla OC. Wykonując dekompresję na SC masz taki nadmiar, że możesz sobie pozwolić na niemal dowolną nadmiarowość. Plan maksimum fazy dennej obejmuje powrót z partnerem z najdalszego punktu i taki zabierasz bailout na plecach, przy zasilaniu maszyny gazem z zewnętrznej butli całośc bailoutu masz do dyspozycji przez cały czas
Do dyskusji jest jeszcze - jak zwykle - kwestia dublowania awarii.
W PSCR można wyodrębnić awarie gazu od awarii maszyny, bo reba można zasilać gazem od partnera, zarówno w fazie dennej jak i na deko - możliwe jest prawdziwe dzielenie sie każdym gazem na SC, a także na SC+OC.
Przy założeniu niedublowania awarii wystarcza bailout teoretycznie 1+1/8, praktycznie 1+1/4, natomiast nie 2.
No i zespół mieszany. Tu cudów nie ma - plan musi byc OC, co najwyżej obecność nurka PSCR zwieksza bezpieczeństwo nurków OC, natomiast sam ma trudniej.
 
 
 
JacekB
[Usunięty]

Wysłany: 10-01-2014, 08:28   

TomM napisał/a:
Dla PSCR to raczej prosta sprawa. Ustalasz wstępnie plan maksimum, gazy deko zabierasz wg reguł dla OC. Wykonując dekompresję na SC masz taki nadmiar, że możesz sobie pozwolić na niemal dowolną nadmiarowość. Plan maksimum fazy dennej obejmuje powrót z partnerem z najdalszego punktu i taki zabierasz bailout na plecach...
... Tu cudów nie ma - plan musi byc OC

Jasne, nieco źle zrozumiałem poprzednie posty, doczytałem, przejaśniło się :)
Czyli: szacujesz średnią głębokość, deko liczysz z RD z podnoszącym konserwatyzm współczynnikiem własnym, do tego planujesz gazy i realizujesz plan z ew. modyfikacją w postaci ew. skrócenia czasu/zmniejszenia średniej głębokości/inne - ale zawsze w kierunku tak, by wyjść z nadmiarem?
 
 
TomM 



Stopień: Adv. Tmx
Kraj:
Poland

Wiek: 60
Dołączył: 24 Maj 2004
Posty: 3724
Skąd: Katowice
Wysłany: 10-01-2014, 09:28   

Z grubsza tak. Ostatnio co prawda nurkuję właściwie tylko na OC, niemniej dość swobodne podejście do deko juz pozostało.
 
 
 
JacekB
[Usunięty]

Wysłany: 10-01-2014, 09:41   

TomM napisał/a:
Z grubsza tak. Ostatnio co prawda nurkuję właściwie tylko na OC, niemniej dość swobodne podejście do deko juz pozostało.

Hmmm.. jak dla mnie, to nie tylko, że nie jest to swobodne podejście, ale jedno z bardziej konserwatywnych wśród znanych mi nurków. Planujesz dokładnie tak jak każdy stosujący średnią głębokość + zwiększasz sobie konserwatyzm. A nie esujesz bo prostotę przekładasz nad zysk z EAD.

[ Dodano: 10-01-2014, 09:53 ]
Mam jeszcze pytanie. PSCR, ze względu na drop tlenowy, jest dość specyficzą maszynką w porównaniu i do OC i CCR. Planując deko na PSCR, czy osobno przeliczasz deko na OC i bailout, czy przyjmujesz 1:1 z PSCR i masz zysk z wyższego PpO2 i wydłużonego czasu?
Ostatnio zmieniony przez JacekB 10-01-2014, 09:41, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
TomM 



Stopień: Adv. Tmx
Kraj:
Poland

Wiek: 60
Dołączył: 24 Maj 2004
Posty: 3724
Skąd: Katowice
Wysłany: 10-01-2014, 10:59   

JacekB napisał/a:
PSCR, ze względu na drop tlenowy, jest dość specyficzą maszynką


Tak. Szczegółowe omówienie wykracza chyba poza ramy tego wątku.
Ogólnie - są możliwe dwa podejścia. Ortodoksyjne, czyli gazy jak na OC, zatem deko będzie całkiem inne. Lub swobodne, czyli taki dobór gazów, aby uzyskać saturację porównywalną z nurkiem OC. Ja stosuję metodę drugą.
Jako ilustracja: Planujesz nurkowanie w zakres 50-60m. Na OC napełniłbyś 18/45. Obliczasz drop i napełniasz butlę zasilająca reba takim gazem, aby na głebokości docelowej uzyskać 18/45, a zatem np. 23/42. To kjest osobniczo zmienne, ja mam przygotowane i obliczone gotowe tabele dla siebie i swojego reba na gazy standardowe. Planujesz deko wg klasycznego RD. Gdybyś całe deko wykonał OC, nic więcej nie musisz - tak zresztą można zrobić. Jeśli deko chcesz przeprowadzić SC, nie obędzie sie bez dodatkowych elementów. Ale to juz chyba na priv, bo mocno off-top.
 
 
 
JacekB
[Usunięty]

Wysłany: 10-01-2014, 11:02   

Dzięki :)

TomM napisał/a:
Jeśli deko chcesz przeprowadzić SC, nie obędzie sie bez dodatkowych elementów. Ale to juz chyba na priv, bo mocno off-top.
Raczej przy kawie w cieplejsze dni nad jaką wodą :) Pozdrawiam :)
 
 
Marras 

Stopień: coraz wyższy :)
Kraj:
Poland

Dołączył: 15 Lip 2011
Posty: 148
Skąd: Polska
Wysłany: 10-01-2014, 23:43   

TomM napisał/a:
Ale to juz chyba na priv, bo mocno off-top.

Off top czy nie: nie ważne.
Ważne: kontynuujcie.
Takie dialogi czyta się z czystą przyjemnością :)
 
 
Motti
[Usunięty]

Wysłany: 07-02-2014, 09:47   

JacekB napisał/a:
Wysłany: 07-01-2014, 06:43
TomKur napisał/a:
czyli rekompresja lecznicza po dcs w wodzie nie jest najlepszym pomysłem ?.

http://www2.mz.gov.pl/www...ek_04092006.pdf

Bardzo dziękujemy za szeroką informację dotyczą stosowania tabel dekompresyjnych jako rekompresyjne, o jakie pytał "TomKur". To nieco inne tabele.

Bardzo dziękujemy za rekomendację dekompresji przerywanej dla nurków rekreacyjnych, bez słowa wyjaśnienia jakiego typu nurkowań to dotyczy, jest o tym na stronach 52-58.

Bardzo dziękujemy za rekomendację dekompresji tlenowej mokrej od 12m, również bez słowa wyjaśnienia, jakiego profesjonalnego sprzętu i zabezpieczenia wymaga takie nurkowanie.

Pytanie zadał "waterman" nie padła merytoryczna odpowiedź, to zapytałem Training and Member Services SDI, TDI, STI and ERDI o to czy rekomendują ppO2 2,2 w nurkowaniu.
Dziwnym trafem nie mają takich rekomendacji.

Dlatego bardzo dziękujemy za oświecenie powagą instruktora Jacka Biernackiego TDI SDI z AkademiaNurkowania i rekomendację tabel dekompresyjnych z dekompresją tlenową mokrą od 12m. Jako tabele lecznicze rekompresyjne.

pozdrawiam rc
ps temat został zgłoszony również administratorowi forum.
 
 
JacekB
[Usunięty]

Wysłany: 07-02-2014, 10:58   

Motti napisał/a:
JacekB napisał/a:
Wysłany: 07-01-2014, 06:43
TomKur napisał/a:
czyli rekompresja lecznicza po dcs w wodzie nie jest najlepszym pomysłem ?.

http://www2.mz.gov.pl/www...ek_04092006.pdf

Bardzo dziękujemy za szeroką informację dotyczą stosowania tabel dekompresyjnych jako rekompresyjne, o jakie pytał "TomKur". To nieco inne tabele.

Bardzo dziękujemy za rekomendację dekompresji przerywanej dla nurków rekreacyjnych, bez słowa wyjaśnienia jakiego typu nurkowań to dotyczy, jest o tym na stronach 52-58.

Bardzo dziękujemy za rekomendację dekompresji tlenowej mokrej od 12m, również bez słowa wyjaśnienia, jakiego profesjonalnego sprzętu i zabezpieczenia wymaga takie nurkowanie.

Pytanie zadał "waterman" nie padła merytoryczna odpowiedź, to zapytałem Training and Member Services SDI, TDI, STI and ERDI o to czy rekomendują ppO2 2,2 w nurkowaniu.
Dziwnym trafem nie mają takich rekomendacji.

Dlatego bardzo dziękujemy za oświecenie powagą instruktora Jacka Biernackiego TDI SDI z AkademiaNurkowania i rekomendację tabel dekompresyjnych z dekompresją tlenową mokrą od 12m. Jako tabele lecznicze rekompresyjne.

pozdrawiam rc
ps temat został zgłoszony również administratorowi forum.

Podany link jest do strony Ministerstwa Zdrowia:
http://www2.mz.gov.pl/www...i=522&mx=0&ma=5
więc trudno, że by taki szary człowiek jak ja dawał temu Urzędowi jakiekolwiek rekomendacje.
Ani TDI/SDI ani żadna znana mi organizacja nurkowa NIE ZALECA podczas ŻADNEJ fazy nurkowania ciśnień parcjalnych tlenu wyższych niż 1,6bara.
Również w podlinkowanym przeze mnie dokumencie ANI JEDEN PUNKT NIE MÓWI O MOŻLIWOŚCI UŻYCIA W WODZIE TLENU POWYŻEJ PPO2=1,6 BARA.
Jeżel szanowny pan Czarnecki vel. Motti ma jakiekolwiek wątpliwości dotyczące dokumentu wydanego prze POLSKIE!!! Ministerstwo Zdrowia, to sądzę że powinien te wątpliwości rozwiązywać pytając właśnie w tym Ministerstwie a nie w dowolnie wybranej agencji nurkowej, weterynarza, baby w maglu czy nawet u szewca.
 
 
Motti
[Usunięty]

Wysłany: 07-02-2014, 11:42   

JacekB napisał/a:
Ani TDI/SDI ani żadna znana mi organizacja nurkowa NIE ZALECA podczas ŻADNEJ fazy nurkowania ciśnień parcjalnych tlenu wyższych niż 1,6bara.
Również w podlinkowanym przeze mnie dokumencie ANI JEDEN PUNKT NIE MÓWI O MOŻLIWOŚCI UŻYCIA W WODZIE TLENU POWYŻEJ PPO2=1,6 BARA.
Jeżel szanowny pan Czarnecki vel. Motti ma jakiekolwiek wątpliwości dotyczące dokumentu wydanego prze POLSKIE!!! Ministerstwo Zdrowia, to sądzę że powinien te wątpliwości rozwiązywać pytając właśnie w tym Ministerstwie a nie w dowolnie wybranej agencji nurkowej, weterynarza, baby w maglu czy nawet u szewca.

Jacku Biernacki właśnie podałeś tabele w których jest to stosowane, uświęciłeś autorytetem TDI SDI.

Podałeś tabelę dekompresyjną jako rekomresyjną, dla wyjaśnienia dekompresyjna to zastosowanie w nurkowaniu, rekompresyjna to tabela stosowana w leczeniu wypadków nurkowych.

Zupełnie nie masz o tym pojęcia, słowem nie wspomniałeś o zagrożeniach.
Masz na karku kontrolę [WorldHQ]Training and Member Services SDI, TDI, STI and ERDI dobrze się zastanów co odpowiesz, za tak nie odpowiedzialne działania.
JacekB napisał/a:
Również w podlinkowanym przeze mnie dokumencie ANI JEDEN PUNKT NIE MÓWI O MOŻLIWOŚCI UŻYCIA W WODZIE TLENU POWYŻEJ PPO2=1,6 BARA.
Po cholerę kłamiesz, jest o tym mowa na stronach 43-49, są podane tabele dekomresyjne. Nawet tego nie przeczytałeś, jak zwykle Ctrl C, Ctrl V.

pozdrawiam rc
 
 
JacekB
[Usunięty]

Wysłany: 07-02-2014, 12:01   

Motti napisał/a:
JacekB napisał/a:
Ani TDI/SDI ani żadna znana mi organizacja nurkowa NIE ZALECA podczas ŻADNEJ fazy nurkowania ciśnień parcjalnych tlenu wyższych niż 1,6bara.
Również w podlinkowanym przeze mnie dokumencie ANI JEDEN PUNKT NIE MÓWI O MOŻLIWOŚCI UŻYCIA W WODZIE TLENU POWYŻEJ PPO2=1,6 BARA.
Jeżel szanowny pan Czarnecki vel. Motti ma jakiekolwiek wątpliwości dotyczące dokumentu wydanego prze POLSKIE!!! Ministerstwo Zdrowia, to sądzę że powinien te wątpliwości rozwiązywać pytając właśnie w tym Ministerstwie a nie w dowolnie wybranej agencji nurkowej, weterynarza, baby w maglu czy nawet u szewca.

Jacku Biernacki właśnie podałeś tabele w których jest to stosowane, uświęciłeś autorytetem TDI SDI.

Podałeś tabelę dekompresyjną jako rekomresyjną, dla wyjaśnienia dekompresyjna to zastosowanie w nurkowaniu, rekompresyjna to tabela stosowana w leczeniu wypadków nurkowych.

Zupełnie nie masz o tym pojęcia, słowem nie wspomniałeś o zagrożeniach.
Masz na karku kontrolę [WorldHQ]Training and Member Services SDI, TDI, STI and ERDI dobrze się zastanów co odpowiesz, za tak nie odpowiedzialne działania.
JacekB napisał/a:
Również w podlinkowanym przeze mnie dokumencie ANI JEDEN PUNKT NIE MÓWI O MOŻLIWOŚCI UŻYCIA W WODZIE TLENU POWYŻEJ PPO2=1,6 BARA.
Po cholerę kłamiesz, jest o tym mowa na stronach 43-49, są podane tabele dekomresyjne. Nawet tego nie przeczytałeś, jak zwykle Ctrl C, Ctrl V.

pozdrawiam rc

Dobry człowieku, tabele w dokumencie są wyjaśnione w sposób, jaki twórca - czyli Ministerstwo Zdrowia - uznał za wystarczający. Jeżeli masz jakieś wątpliwości, pytaj w Ministerstwie Zdrowia.
NIE MA TAM ZALECENIA STOSOWANIA W WODZIE TLENU O PPO2 WYŻSZYM NIŻ 1,6 BARA

Przy okazji, umknęło Ci pytanie Watermana, czy podany link jest wykładnią organizacji w której szkolę:
waterman napisał/a:
Kol JackuB czy podany przez ciebie link do sa standardy twojej organizacji, znaczy tej w ktorej szkolisz?

gdzie dość jasno wyjaśniłem, że:
JacekB napisał/a:
Przykro mi, nie jestem instruktorem w Ministerstwie Zdrowia.
Ostatnio zmieniony przez JacekB 07-02-2014, 12:19, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
Yavox 



Stopień: T1 (GUE nTmx)
Kraj:
Poland

Wiek: 48
Dołączył: 29 Lis 2010
Posty: 3419
Skąd: Warszawa / Józefów
Wysłany: 07-02-2014, 12:03   Tlen >6m ?

...
Ostatnio zmieniony przez Yavox 07-02-2014, 12:03, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Motti
[Usunięty]

Wysłany: 07-02-2014, 12:54   

Yavox napisał/a:
Wysłany: Dzisiaj 12:03 Tlen >6m ?
...


Czy napisał słowo, wymaganym sprzęcie, zagrożeniach ?

pozdrawiam rc
Ostatnio zmieniony przez Motti 07-02-2014, 13:02, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
martin 



Stopień: SealTeam
Kraj:
Germany

Wiek: 49
Dołączył: 10 Mar 2002
Posty: 7224
Skąd: Nürnberg/RFN
Wysłany: 07-02-2014, 13:01   

Dlaczego nie zaraz link na caly dokument? www2.mz.gov.pl/wwwfiles/ma_struktura/docs/zal_4_nurek_04092006.pdf

Specjalnie pominoles "drobnostke", ze tabela odnosi sie do:

Cytat:
Metody nurkowania
• Nurkowania w dzwonie mokrym,
• Nurkowania w systemie nurkowym.
Ostatnio zmieniony przez martin 07-02-2014, 13:05, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Motti
[Usunięty]

Wysłany: 07-02-2014, 13:06   

martin napisał/a:
DLaczego nie zaraz link na caly dokument?

Już jest
JacekB napisał/a:
Wysłany: 07-01-2014, 06:43
TomKur napisał/a:
czyli rekompresja lecznicza po dcs w wodzie nie jest najlepszym pomysłem ?.

http://www2.mz.gov.pl/www...ek_04092006.pdf

W odpowiedzi na zapytanie o rekompresję leczniczą.

Cytat:
"Metody nurkowania
• Nurkowania w dzwonie mokrym,
• Nurkowania w systemie nurkowym."

To profesjonalne metody. lecz nie rekompresja.

pozdrawiam rc
Ostatnio zmieniony przez Motti 07-02-2014, 13:09, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
JacekB
[Usunięty]

Wysłany: 07-02-2014, 13:57   

Motti, wszystkie dzisiejsze Twoje posty w tym wątku, to celowe mataczenie, przeinaczanie, nadinterpretacja i wkładanie mi w usta tekstów nie wypowiedzianych. Albo robisz to złośliwie, albo masz wielkie problemy ze zrozumieniem.
Cytat:
NIE MA TAM ZALECENIA STOSOWANIA W WODZIE TLENU O PPO2 WYŻSZYM NIŻ 1,6 BARA

Jeszcze raz powtórzę - jeżeli nie rozumiesz publikacji Ministerstwa Zdrowia, zapytaj bezpośrednio u źródła, czyli w Ministerstwie Zdrowia.
Ostatnio zmieniony przez JacekB 07-02-2014, 13:58, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Motti
[Usunięty]

Wysłany: 07-02-2014, 22:32   

martin napisał/a:
To po co wrzucasz je do watku o rekompresji?

Akurat to Jacek Biernacki załączył do forum z taką datą: Wysłany: 07-01-2014, 06:43.
Podał to jako rekompresja, niestety materiał nie zawiera takich treści jak rekompresja lecznicza mokra. Wiadomość źródłowa jest w wpisie z którego cytujesz.
JacekB napisał/a:
Motti, wszystkie dzisiejsze Twoje posty w tym wątku, to celowe mataczenie, przeinaczanie, nadinterpretacja i wkładanie mi w usta tekstów nie wypowiedzianych. Albo robisz to złośliwie, albo masz wielkie problemy ze zrozumieniem.
Cytat:
NIE MA TAM ZALECENIA STOSOWANIA W WODZIE TLENU O PPO2 WYŻSZYM NIŻ 1,6 BARA

Jeszcze raz powtórzę - jeżeli nie rozumiesz publikacji Ministerstwa Zdrowia, zapytaj bezpośrednio u źródła, czyli w Ministerstwie Zdrowia.

Na początek wyjaśnij dlaczego podajesz tabele dekompresyjne jako rekompresyjne ?
Pozatym jest tam nurkowanie na powietrzu na głębokości ponad 50m, dodatkowo z wysoką prędkością wynurzania.
Jak wygląda dzwon mokry a jak transferowy ?
Argumentację ad personam sobie daruj. Tylko tak umiesz argumentować.

pozdrawiam rc

[ Dodano: 08-02-2014, 08:31 ]
http://pl.wikipedia.org/wiki/Dzwon_nurkowy
"otwarta od dołu (lub z hermetycznym włazem, zamykanym w razie potrzeby)"
To co w otwartym mokrym dzwonie nurek oddycha tlenem z ciśnieniem ppO2=2,2 at.
W tym typie nurkowań jest drugi nurek asekurujący wydający i odbierający "pępowinę".
Ekipa powierzchniowa przełącza czynnik oddechowy na taki o niskim ppO2 jeśli ilość oddechów spadnie poniżej 4/min (wczesne objawy zatrucia tlenem, ten objaw dotyczy niewielu osób).
W Polsce komory transferowe budował Komandor dr inż Stanisław Skrzyński, jeden z użytkowników forum korzysta z niej w nurkowaniach saturowanych. Na ostatniej konferencji opieprzył za zalanie dzwonu i on rdzewieje. Zapytałem czy ma ochronę elektrodami cynkowymi. Posiada taką lecz zwykle elektrody są zamalowywane.
JacekB napisał/a:
Na Forum Nuras:
Hubert - stosuje RD i MD, lekarz medycyny, doktorat z medycyny, członek Stowarzyszenia Lekarzy Klubowych* KDP CMAS, instruktor TDI/SDI, nurek jaskiniowy i trimiksowy, certyfikaty GUE, TDI, IANTD, CMAS,
Nurkot - stosuje NOF, RD, MD, lekarz, członek Stowarzyszenia Lekarzy Klubowych* KDP CMAS, instruktor KDP CMAS, nurek trimiksowy i jaskiniowy, certyfikaty GUE, CMAS, IANTD
a sądzę, że na naszym forum lekarzy stosujących te metody jest więcej. Między innym TomM zdaje się pisał, że stosuje również RD w wersji esowanej - ale głowy uciąć sobie nie dam

Żadna z tych osób nie zajmuje się medycyną hiperbaryczną.
"Uchwała z walnego zebrania SLK w Warszawie 2005r., w sprawie certyfikatów lekarzy:

§ 1

Utrzymuje się wymóg ukończenia kursów KOMH i COMS na dotychczasowych zasadach w celu uzyskania uprawnień do kwalifikowania do nurkowania rekreacyjnego oraz członkostwa w SLK. Ważność certyfikatu pozostaje bez zmian tj. wynosi 5 lat.

§ 2

Ustanawia się Punktowy System Podnoszenia Kwalifikacji Lekarza Klubowego wg następującej zasady:

praca w klubie w ciągu roku/ obóz nurkowy (wymagane potwierdzenie kierownika klubu) - 5 pkt;
jesienne spotkanie lekarzy klubowych – 10 pkt;
konferencja międzynarodowa w Gdyni – 15 pkt;
inne konferencje międzynarodowe związane z medycyną hiperbaryczną – certyfikat uczestnictwa.

§ 3

Przedłużenie ważności certyfikatu następuje po ponownym ukończeniu wymienionych w § 1 kursów lub uzyskaniu 50 punktów w ciągu 5 lat w Punktowym Systemie Podnoszenia Kwalifikacji Lekarza Klubowego.

§ 4

Punkty przydzielane są corocznie przez Zarząd SLK po zapoznaniu się z Rocznym Sprawozdaniem z Działalności Lekarza Klubowego. Obowiązkowe sprawozdanie z działalności każdy członek SLK obowiązany jest przesłać do 1 marca każdego roku.

§ 5

Zarząd przygotuje i zamieści na stronach internetowych SLK formularz Rocznego Sprawozdania z Działalności Lekarza Klubowego.

Aby otrzymać certyfikat do Warszawy należy przesłać (fax lub e-mail/skan):

Prawo wykonywania zawodu – ksero/skan
Kurs COMS i Kurs KOMH – ksero/skan = ewentualnie certyfikaty jak w uchwale,
Dowód wpłaty 100 zł na konto KDP ZG PTTK, ul Senatorska 11, 00-075 Warszawa (WBK SA nr 75 1500 1777 1217 7008 0224 0000).
Wypełniony wniosek o certyfikat, na wniosku w miejscu pieczątki instruktora należy odbić imienną pieczątkę lekarza, w miejscu telefon wpisać także aktualny adres e-mail.

Informacje dodatkowe:

Składka członkowska SL KDP to 60 zł/rok do końca czerwca każdego roku, na konto SL KDP, ul. Senatorska 11, 00-075 Warszawa, konto w PeKaO S.A. nr 40 1240 6887 1111 0010 4736 6306 tytułem składka członkowska,
Umieszczenie na stronie SL KDP wymaga wypełnienia wniosków: przyjęcie do SL KDP i zgoda na publikacje danych w internecie (wzór na stronie WWW SLK) i przesłania ich na adres jak wyżej.
W dniach 21-23 czerwca 2013 roku odbędzie się spotkanie towarzyskie lekarzy klubowych „starej wiary” z rejsem na Bornholm - mile widziani wszyscy lekarze klubowi. Impreza ma charakter towarzyski, NIE JEST to spotkanie formalne. W załączeniu szczegóły (plik Bornholm).
"
Gdzie masz w tych kursach sprężanie i prowadzenie rekompresji leczniczej.
Nie ma, to wyższa półka.
Akurat osoby które wymieniłeś nie potrafią wykonać obliczeń w modelu dekompresyjnym Buhlmanna Ty również. Dlatego posługujecie się pseudo wiedzą dekompresyjną.
Rozmawiałem o NOF z Komandorem profesorem Ryszardem Kłosem (prorektor AMW, recenzent w Towarzystwie), też był zdumiony że takie bzdury są propagowane skoro nawet nie mają podstaw fizycznych.
JacekB napisał/a:
Nie ma też żadnej naukowej publikacji "przeciw". NOF jest metodą liczenia deko w głowie i doskonale sprawdza się w bardzo różnorodnych warunkach a wyniki ma równie, a często bardziej konserwatywne niż Buhlmann z Gradient Factorem 30/80 - a więc duuużo konserwatywniejsze od "czystego" modelu.
I nadal nie pokazałeś pracy naukowej, dotyczącej NOF.
Ja rozmawiałem członek Polskiego Towarzystwa Medycyny i Techniki Hiperbarycznej rozmawiałem z dr J.Krzyżakiem Prezesem założycielem Towarzystwa.
Twój jedyny argument to że "to rozmowa z pod budki z piwem".
Bywam na Konferencjach, wolisz pod budką, takie miejsca jakie możliwości.

pozdrawiam rc

[ Dodano: 19-08-2014, 12:25 ]
TomM napisał/a:
Obliczasz drop i napełniasz butlę zasilająca reba takim gazem, aby na głebokości docelowej uzyskać 18/45, a zatem np. 23/42. To kjest osobniczo zmienne, ja mam przygotowane i obliczone gotowe tabele dla siebie i swojego reba na gazy standardowe.
Dawno temu Francuzi zastosowali dawkowanie tlenu CMF na małych głębokościach. W CRABE zastosowali miechy wewnętrzne, o różnych objętościach. Mocno poszerzając zakres pracy na jednej mieszaninie. Tyle że to nadal partanina.
Właściwa droga to samo mieszający SCR, który ma własności CCR czyli stałe ppO2 i pracę pod powierzchnią na czystym tlenie. Realizacja objętości wymiany 1:20 to żaden problem.

pozdrawiam rc
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Dodaj do: Wypowiedź dla Wykop  Wypowiedź dla Facebook  Wypowiedź dla Wyczaj.to  Wypowiedź dla Gwar  Wypowiedź dla Delicious  Wypowiedź dla Digg  Wypowiedź dla Furl  Wypowiedź dla Google  Wypowiedź dla Magnolia  Wypowiedź dla Reddit  Wypowiedź dla Simpy  Wypowiedź dla Slashdot  Wypowiedź dla Technorati  Wypowiedź dla YahooMyWeb
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Administrator FORUM-NURAS uprzejmie informuje, że nie ponosi odpowiedzialności i w żaden sposób nie ingeruje w treść wypowiedzi
umieszczanych przez użytkowników na Forum. Zastrzega sobie jedynie prawo do usuwania i edytowania, w ciągu 24
godzin, postów o treści reklamowej, sprzecznej z prawem, wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej
czy tez propagujących przemoc oraz treści powszechnie uznanych za naganne moralnie, społecznie niewłaściwe i naruszających zasady regulaminu.
Przypominam, że osoby zamieszczające opinie, o których mowa powyżej, mogą ponieść za ich treść odpowiedzialność karną lub cywilną.

Serwis wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na Twoim komputerze. Technologia ta jest wykorzystywana w celach funkcjonalnych, statystycznych i reklamowych.
Pozwala nam określać zachowania użytkowników na stronie, dostarczać im odpowiednie treści oraz reklamy, a także ułatwia korzystanie z serwisu, np. poprzez funkcję automatycznego logowania.
Korzystanie z serwisu Forum-Nuras przy włączonej obsłudze plików cookies jest przez nas traktowane, jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz.
Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki.
Przeczytaj, jak wyłączyć pliki cookie i nie tylko
FORUM-NURAS topic RSS feed