Strona Główna FORUM-NURAS
Froum dla nurkujących i nie tylko ...

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy    KalendarzKalendarz
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat

Poprzedni temat «» Następny temat
Nowy nurek C2
Autor Wiadomość
Yavox 



Stopień: T1 (GUE nTmx)
Kraj:
Poland

Wiek: 48
Dołączył: 29 Lis 2010
Posty: 3419
Skąd: Warszawa / Józefów
Wysłany: 19-12-2013, 22:50   

kraken napisał/a:
Cytat:
Ja tam mam filmy z każdego szkolenia czy warsztatu, na którym cokolwiek było przez kogokolwiek filmowane - jak teraz na to patrzę, to są to surowe zrzuty z kamer (głównie instruktrów) stanowiące komplet tego, co kiedykolwiek złapała kamera i co było omawiane w czasie jakiegokolwiek fragmentu zajęć. W tym kontekście zupełnie nie rozumiem zakazu filmowania.
To Yavox, wiesz czy będziesz mógł filmować na warsztatach?

Nie wiem. Wiem, że mogę mieć filmy nakręcone przez instruktorów ze swoich warsztatów - z praktyki wiem, bo je mam ;) Wiem też, co by wyszło z mojego warsztatowania się, gdybym zamiast się warsztatować, zajmował się filmowaniem. Udziału trzeciej strony filmującej to wszystko nie przewidywałem, ale średnio mi takie nagranie jest potrzebne - skoro mam filmy ze sobą i ze współkursantami, to jakoś szczególnie nie brakuje mi takiego planu, na którym dodatkowo będzie również widać wiszącego z kamerką instruktora... choć nie sądzę, żeby ktokolwiek, kogo znam, miał mi pożałować takiej specyficznej pamiątki o nią poproszony.

hubert68 napisał/a:
Filmowanie na kursach odbywa się według określonych reguł właśnie dlatego, że próbowano dyskredytować GUE umieszczając w internecie filmy rzekomo nakręcone w czasie kursów.

Hubert, wyluzuj.

Żadna organizacja, niezależnie od wysokich standardów szkolenia, nie gwarantuje, że w czasie kursu nie zdarzają się kursantom zachowania, które można odpowiednio zmontować na filmie i pokazać, żeby się czegoś pośmiać. Jeżeli ktoś ma potrzebę publikowania czegoś takiego i wykorzystania w takim celu, aby coś udowodnić, to świadczy to tylko o nim.

Z drugiej strony, jeżeli ktoś się boi, że takie zabawne odpadki rzeczywiście mogą cokolwiek dyskredytować, to też nie jest z nim dobrze. Jackie Chan takie fuck-upy dołącza na przykład na koniec każdego swojego filmu - bo dla każdego, kto potrafi oddzielić fikcję od rzeczywistości jest oczywiste, że te wszystkie ewolucje nie wychodziły ot tak od niechcenia i to za pierwszym razem.

Problemem jest to, że niektórzy ludzie są debilami. Kiedy zobaczą na filmie, że pod wodą machnąłem ręką, ktoś od razu zapyta - u kogo robiłeś kurs? A potem to idzie dalej - zobaczcie, instruktor X tak szkoli nurków, że potem pod wodą wymachują łapami! Ludzieeee! Sensacja! Zobaczcie kursanta instruktora X! Taki poziom wyszkolenia akceptuje federacja Y! Ludzieeeee!!! Ej, ludzieeee... i tak dalej. Mam dziwne wrażenie, że podobny sposób rozumowania widywałem wielokrotnie również na tym forum ;-)
Ostatnio zmieniony przez Yavox 19-12-2013, 23:06, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
TYMOTEUSZ 



Kraj:
Antigu and Barbuda

Dołączył: 29 Cze 2011
Posty: 1585
Skąd: warszawa
Wysłany: 19-12-2013, 23:04   

Hubert- mam pytanie czrmu szkolisz w Tdi/sdi a nie w Gue?
Co chwile z twoich postów słychać że Gue jest najlepsze na świecie i tylko nurkowie Gue umieją nurkować a sam szkolisz w innej organizacji.

Ocokaman????
 
 
Yavox 



Stopień: T1 (GUE nTmx)
Kraj:
Poland

Wiek: 48
Dołączył: 29 Lis 2010
Posty: 3419
Skąd: Warszawa / Józefów
Wysłany: 19-12-2013, 23:08   

TYMOTEUSZ napisał/a:
Ocokaman????

Paweł, załóż inny wątek - np. "Dlaczego Hubert szkoli w TDI?" albo coś takiego. Tutaj jest wątek, w którym gratulujemy Hubertowi uzyskania uprawnień C2. Na pewno nie było łatwo i na pewno musiał na nie zapracować. Zachowajmy minimum kultury i przyzwoitości, pliz...
 
 
AkademiaNurkowania 



Stopień: TDI/SDI Instruktorzy
Kraj:
Poland

Dołączył: 22 Gru 2012
Posty: 557
Skąd: Polska
Wysłany: 20-12-2013, 00:03   

Yavox napisał/a:
Paweł, załóż inny wątek - np. "Dlaczego Hubert szkoli w TDI?" albo coś takiego. Tutaj jest wątek, w którym gratulujemy Hubertowi uzyskania uprawnień C2. Na pewno nie było łatwo i na pewno musiał na nie zapracować. Zachowajmy minimum kultury i przyzwoitości, pliz...

Nie jest w tym odosobniony. Mamy elementy planów emerytalnych, pohukiwania stałego hukacza, pogwizdywania aprobaty u dzikiej tłuszczy, czy inne filmowo-producenckie dywagacje :D A wszystko po naszemu, rodzinnie, po polsku: byle do..ebać i wylać czarkę bezinteresownej zawiści :D A najlepsze, ze ci sami na innym forum klepią się po zadkach, jakie wspaniałe z nich chłopaki :aaa: :beer3:
Ostatnio zmieniony przez AkademiaNurkowania 20-12-2013, 00:50, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
Don Gregor
[Usunięty]

Wysłany: 20-12-2013, 03:40   

hubert68 napisał/a:
Wiesz jakiemu stopniowi odpowiadał tam Divemaster w PADI? Odpowiadał Rec1 (czyli pierwszy stopień nurkowy) w GUE.

Wlasnie tu chodzi o to przeswiadczenie, o ktore walczy np. GUE Nie jest w stanie (przynajmniej na razie) uderzyc w tak szeroka publicznosc , w jaka uderzylo PADI, wiec biznes-plan skierowalo w inna strone. Super otoczka z niemozliwych do przejscia kursow, nieslychanej samodyscypliny, nadludzkiej sprawnosci, sprawia ze na kursy decyduja sie czesto osoby, ktore chcialyby poczuc sie naprawde extra. Wyjsc z wody, dokrecic poluzowany u reki hak, spowodowany dziesieciokrotnym sciaganiem maski, poprawic opaske na krwawiacym oku i z pelna piersia, napompowana od wynurzenia na wstrzymanym oddechu, krzyknac "to JA!". Sorki ale ja tych kitow nie wciagam ;-)
Uczylem sie systemow PADI, GUE, CMAS, TDI SDI, CFT i jeszcze cos by sie znalazlo... "jeden pies", pod innym wydaniem. Jesli ktos chce sie nauczyc nurkowania, to kazda jedna organizacja jest dobra i przy odrobinie checi mozna sie wszystkiego i porzadnie nauczyc. Gwarantuje, ze porzadnie wyszkolony i doswiadczony nurek PADI, nie bedzie
mial najmniejszych problemow z doswiadczonym nurkiem GUE, czy DTI, czy.... i na odwrot.
Plywanie 5cm nad dnem i 5cm po sufitem - fajnie ;-) ale jak to mozna zweryfikowac? Instruktor plynal cala droge zabka wsteczna? A co jesli taki nurek zakleszczylby sie? Instruktor symuluje pewne zdarzenia ale nie doprowadza specjalnie do sytuacji niebezpiecznych (nawet dla siebie samego). Wydaje sie , co sie wydaje ale to jest wciaz sytuacja kontrolowana, nawet jesli instruktor jest "najciezszy do przejscia", na swiecie.
Dziwi mnie tylko, jak latwo mozna manipulowac masami ludzkimi (np wiek 50lat , 25 lat pod woda, tysiace nurkow) i tak latwo ich omamic jakas wizja. Kiedys wyjalem jakas ksiazke i czytam wstep - "celem nurka technicznego jest przezycie nurkowania".... i tak co chwilke pojawia sie to samo zdanie. Pizgnalem tym do kosza i koniec. Gdyby tego nie bylo, to pewnie zainteresowalbym sie tym bardziej. Niektorzy lubia nurkowac poprostu i nie potrzebuja dodatkowych bodzcow ale dla nich tez nie sa takie kursy.
Czy Divemaster PADI jest na tym samym poziomie, co "OWD GUE-owski"?? Wystarczy sie sekunde zastanowic....
Zeby nie bylo, ze neguje jakas federacje - nie jest tak. Kazda jest dobra i dla kazdego cos fajnego wniesie.
Nie jest moja intencja , nikogo urazic tym wpisem.
Ukonczonego kursu, jak najbardziej gratuluje :-)
 
 
waterman 



Stopień: D-Diver
Kraj:
Poland

Wiek: 59
Dołączył: 24 Maj 2005
Posty: 2349
Skąd: Warszawa
Wysłany: 20-12-2013, 10:44   C2

Yavox napisał/a:
Na pewno nie było łatwo i na pewno musiał na nie zapracować
I nikt mu tego nie ujmuje...... Wszyscy wiemy, że to ogromna wiedza i mnostwo potu w suchym.
AkademiaNurkowania napisał/a:
A najlepsze, ze ci sami na innym forum klepią się po zadkach, jakie wspaniałe z nich chłopaki
coooo już podglądasz? nieladnie chlopczyku :)
 
 
 
AkademiaNurkowania 



Stopień: TDI/SDI Instruktorzy
Kraj:
Poland

Dołączył: 22 Gru 2012
Posty: 557
Skąd: Polska
Wysłany: 20-12-2013, 10:50   

waterman napisał/a:
coooo już podglądasz? nieladnie chlopczyku

?? A to jakieś tajne jest? Nie wolno czytać? Szczególnie kiedy zaczynacie od imiennej napaści a właściciel co rusz reklamuje je na moim forum na facebook? Nie ośmieszaj się :)
Ps. "chłopczyku" co ma na celu? kolejną Twoją prowokację?
 
 
Yavox 



Stopień: T1 (GUE nTmx)
Kraj:
Poland

Wiek: 48
Dołączył: 29 Lis 2010
Posty: 3419
Skąd: Warszawa / Józefów
Wysłany: 20-12-2013, 10:59   

Don Gregor napisał/a:
Super otoczka z niemozliwych do przejscia kursow, nieslychanej samodyscypliny, nadludzkiej sprawnosci

Ja pierniczę, gdzie Wy takie rzeczy znajdujecie???

Niemożliwych do przejścia kursów? Których? Dla mnie to są odpryski z pokursowych wypowiedzi kursantów, którzy chcą sobie podbudować poziom samozajebistości opowiadając, jak to było trudno, nic więcej. Rozwala mnie to, że ci, którzy tego nie potrzebują, jakoś nie mówią o niczym niemożliwym. Niedawno pytałem np. kilka osób ze skończonym T1 o to, jak było. "No dużo pracy, dużo czasu w wodzie, miejscami nie było łatwo, ale w sumie to jeden z najfajniejszych kursów, na którym byłem" - takie mniej więcej były odpowiedzi. Zakres pytanych - od ludzi dopiero rozpoczynających przejście z rec do tec, do instruktorów nurkowania M2, fullTMX. Mam mocne wrażenie, że z tą super otoczką to najzwyczajniej w świecie jest tak, że niektórzy po prostu sobie tu mocno dodają :mrgreen:

Niesłychanej samodyscypliny? Kogo, gdzie, kiedy, w jakiej sprawie? Chyba w tym, żeby sobie samemu ściągać pod wodą maskę, bo zgodnie ze standardami nie może tego kursantowi niespodziewanie robić instruktor ;)

Nadludzkiej sprawności? Jakoś tego nigdzie nie doczytałem. A może te kilkanaście metrów na basenie co trzeba pod wodą przepłynąć to ma o jedno zero więcej, tylko gdzieś tam był w materiałach błąd w druku? ;)

waterman napisał/a:
Yavox napisał/a:
Na pewno nie było łatwo i na pewno musiał na nie zapracować
I nikt mu tego nie ujmuje...... Wszyscy wiemy, że to ogromna wiedza i mnostwo potu w suchym.

Więc może lepiej zostawić wątek z gratulacjami wątkiem z gratulacjami, ewentualnie zrobić jakieś typowe dla FN dygresje w każdą możliwą stronę, ale NIE w taką stronę, żeby osoba o której jest to wątek musiała się w nim jednocześnie z czegoś tłumaczyć? :co:


AkademiaNurkowania napisał/a:
Szczególnie kiedy zaczynacie od imiennej napaści a właściciel co rusz reklamuje je na moim forum na facebook? Nie ośmieszaj się :)

Jacek, a mógłbyś tak konkretami, linkami itp.? Bo co i rusz gdzieś tam w internecie "ktoś coś mówi", "ktoś reklamuje napaści", "ktoś kogoś w nieprawidłowy sposób czegoś uczy" itp. - czytam to już od lat - i niby wszyscy mają wiedzieć, kto kogo napada i o kogo chodzi, ale jak przychodzi do konkretów... Przypomina mi się taki kawał z czasów Tymińskiego, jak gość chodzi i straszy czarną teczką. Puenta jest taka, że w końcu pada pytanie, co w tej teczce jest - oraz odpowiedź straszącego "w zasadzie prawie nic, ale i tak smród pozostanie".
Ostatnio zmieniony przez Yavox 20-12-2013, 11:06, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
AkademiaNurkowania 



Stopień: TDI/SDI Instruktorzy
Kraj:
Poland

Dołączył: 22 Gru 2012
Posty: 557
Skąd: Polska
Wysłany: 20-12-2013, 11:10   

Yavox napisał/a:
Ja pierniczę, gdzie Wy takie rzeczy znajdujecie???

Niemożliwych do przejścia kursów? Których? Dla mnie to są odpryski z pokursowych wypowiedzi kursantów, którzy chcą sobie podbudować poziom samozajebistości opowiadając, jak to było trudno, nic więcej.

Yavox, uściślijmy :) Tak jakoś się składa, że prawie wszyscy moi znajomi i partnerzy coś tam w GUE ukończyli: od fundów, przez "te", "ce" po kursy instruktorskie (3 osoby :) ) Nie wiem, może mi coś umknęło, albo co, ale ja NIGDY nie słyszałem by mówili o tych szkoleniach inaczej niż:
Yavox napisał/a:
No dużo pracy, dużo czasu w wodzie, miejscami nie było łatwo


Za to na forach, wkładania tym ludzim w usta nie wypowiedzianych słów.... sporo tego było :) I może jestem przewrażliwiony, ale to ciągle te same osoby łądują szpilę. I to nie tylko gdy chodzi o GUE, ale w prawie każdym wątku, gdzi ktoś napisze, że był zadowolony a po kursie nauczył się nieporównywalnie więcej niż na wcześniejszych :)

[ Dodano: 20-12-2013, 11:13 ]
Yavox napisał/a:
Jacek, a mógłbyś tak konkretami, linkami itp.? Bo co i rusz gdzieś tam w internecie "ktoś coś mówi", "ktoś reklamuje napaści", "ktoś kogoś w nieprawidłowy sposób czegoś uczy" itp. - czytam to już od lat - i niby wszyscy mają wiedzieć, kto kogo napada i o kogo chodzi, ale jak przychodzi do konkretów...

Konkretnie sam w nim się wypowiadałeś, po kilku moich monitach wątek został pocięty, zmieniono tytuł. Szkoda tylko, że takie coś wcale nie powinno mieć miejsca a oadbywało z pełną aprobatą właściciela.
Ostatnio zmieniony przez AkademiaNurkowania 20-12-2013, 11:15, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Yavox 



Stopień: T1 (GUE nTmx)
Kraj:
Poland

Wiek: 48
Dołączył: 29 Lis 2010
Posty: 3419
Skąd: Warszawa / Józefów
Wysłany: 20-12-2013, 11:14   

AkademiaNurkowania napisał/a:
w prawie każdym wątku, gdzi ktoś napisze, że był zadowolony a po kursie nauczył się nieporównywalnie więcej niż na wcześniejszych :)

Być może błąd jest po obu stronach. Jedni sobie dodają, nauczywszy się rzekomo nieporównywalnie więcej (w co nie chce mi się wierzyć tak do końca, bo realnie patrząc nawet bardzo dobry kurs jest... tylko bardzo dobrym kursem), inni sprowadzają ich do parteru próbując udowodnić, że to wszystko to tylko szpan i przesada.

[ Dodano: 20-12-2013, 11:16 ]
AkademiaNurkowania napisał/a:
Konkretnie sam w nim się wypowiadałeś, po kilku moich monitach wątek został pocięty, zmieniono tytuł.

To może chociaż na PW mi wyślesz linka, bo wątków w których się wypowiadam jest, jak wiesz, trochę dużo... :pigs:
 
 
AkademiaNurkowania 



Stopień: TDI/SDI Instruktorzy
Kraj:
Poland

Dołączył: 22 Gru 2012
Posty: 557
Skąd: Polska
Wysłany: 20-12-2013, 11:19   

Yavox napisał/a:
AkademiaNurkowania napisał/a:
w prawie każdym wątku, gdzi ktoś napisze, że był zadowolony a po kursie nauczył się nieporównywalnie więcej niż na wcześniejszych :)

Być może błąd jest po obu stronach. Jedni sobie dodają, nauczywszy się rzekomo nieporównywalnie więcej (w co nie chce mi się wierzyć tak do końca, bo realnie patrząc nawet bardzo dobry kurs jest... tylko bardzo dobrym kursem), inni sprowadzają ich do parteru próbując udowodnić, że to wszystko to tylko szpan i przesada.

Na szczęście woda wszystko weryfikuje a najważniejsze to mieć z tego fun i bezpieczne nurkowania - czego serdecznie Ci życzę :)

[ Dodano: 20-12-2013, 11:20 ]
Yavox napisał/a:
To może chociaż na PW mi wyślesz linka

Nie. Mam nadzieję, że był to jednorazowy wybryk i sytuacja się nie powtórzy.
 
 
waterman 



Stopień: D-Diver
Kraj:
Poland

Wiek: 59
Dołączył: 24 Maj 2005
Posty: 2349
Skąd: Warszawa
Wysłany: 20-12-2013, 11:23   

Yavox napisał/a:
wyślesz linka,
albo sie ujawnisz....:)
 
 
 
AkademiaNurkowania 



Stopień: TDI/SDI Instruktorzy
Kraj:
Poland

Dołączył: 22 Gru 2012
Posty: 557
Skąd: Polska
Wysłany: 20-12-2013, 11:26   

waterman napisał/a:
Yavox napisał/a:
wyślesz linka,
albo sie ujawnisz....:)

?? Pod nickiem AkademiaNurkowania wypowiada się: Jacek Biernacki, Piotr Płuciennik. Zawsze było to jawne a w pewnym okresie posty sygnowane imiennie - co do dziś czasem czynimy.
 
 
nuras5 



Stopień: P3.Nitrox TDI
Kraj:
Antigu and Barbuda

Dołączył: 23 Sie 2002
Posty: 1556
Skąd: Inowrocław
Wysłany: 20-12-2013, 19:43   

Yavox - nie prowokuj AN do podawania linków na forum, bo byłaby to zapewne reklama i spotkała by się z interwencją.
Oczywiście na PW może Ci podać wszystko.
 
 
 
Yavox 



Stopień: T1 (GUE nTmx)
Kraj:
Poland

Wiek: 48
Dołączył: 29 Lis 2010
Posty: 3419
Skąd: Warszawa / Józefów
Wysłany: 20-12-2013, 19:58   

nuras5 napisał/a:
Yavox - nie prowokuj AN do podawania linków na forum, bo byłaby to zapewne reklama i spotkała by się z interwencją.
Oczywiście na PW może Ci podać wszystko.


Przecież od początku pisałem, że na PW. Poza tym, jaka to by była reklama, skoro link miał być do DT? Nie wiedziałem, że w sytuacji linkowania do innego forum, tak czujnie towarzyszu interweniujecie :evil:
 
 
lozerka 



Kraj:
Poland

Dołączyła: 12 Maj 2011
Posty: 2773
Skąd: jak wyżej
Wysłany: 20-12-2013, 21:17   

Yavox napisał/a:
skoro link miał być do DT?


matko, Adam, Ty naprawdę nie wiesz, o jakie forum i jaki wątek Jackowi chodzi :-D !! Myślałam, ze to takie przekomarzanie się :)
 
 
Yavox 



Stopień: T1 (GUE nTmx)
Kraj:
Poland

Wiek: 48
Dołączył: 29 Lis 2010
Posty: 3419
Skąd: Warszawa / Józefów
Wysłany: 20-12-2013, 21:33   

lozerka napisał/a:
matko, Adam, Ty naprawdę nie wiesz, o jakie forum i jaki wątek Jackowi chodzi :-D !! Myślałam, ze to takie przekomarzanie się :)

Naprawdę nie wiem. Do tej pory zakładałem, że mu o jakiś wątek chodzi na DiveTreku, gdzie co i rusz rzekomo Huberta atakują... Ale teraz to już się kompletnie pogubiłem...
 
 
slawek290 



Stopień: Lista Wildszte
Kraj:
Poland

Dołączył: 13 Lis 2010
Posty: 1959
Skąd: UBeckie metody Panów
Wysłany: 20-12-2013, 21:50   

Adam chodzi o wątek " Czy chcę tutaj czytać CIACH CIACH "
Swoją drogą Nuras 5 to ty dziewica moderacji jesteś przy innym morderatorze.
Tamten wywalił w kosmos 95 % wątku .
 
 
piotrkw 



Kraj:
Poland

Wiek: 61
Dołączył: 13 Sie 2007
Posty: 2478
Skąd: Trójmiasto
Wysłany: 20-12-2013, 21:54   

Yavox napisał/a:
gdzie co i rusz rzekomo Huberta atakują...


Czy atakują ??? Chyba nikt tak tego by nie nazwał .
Faktem jest , że nie ma chyba drugiego takiego nurka , który by dokonał tyle "kreciej roboty" w formie anty reklamy dla GUE . Nawet w tym wątku ...
Ale życzę Hubertowi zadowolenia z nurkowań i tego co robi

Pozdrawiam Piotr
 
 
Yavox 



Stopień: T1 (GUE nTmx)
Kraj:
Poland

Wiek: 48
Dołączył: 29 Lis 2010
Posty: 3419
Skąd: Warszawa / Józefów
Wysłany: 20-12-2013, 22:23   

slawek290 napisał/a:
Adam chodzi o wątek " Czy chcę tutaj czytać CIACH CIACH "

Tak, wiem, już mnie dobrzy ludzie na PW uświadomili. Dziwny jest ten świat - Ty zakładasz wątek, kto inny obrywa ;)

piotrkw napisał/a:
Faktem jest , że nie ma chyba drugiego takiego nurka , który by dokonał tyle "kreciej roboty" w formie anty reklamy dla GUE . Nawet w tym wątku ...

Możesz mieć takie zdanie ;) Nie zmienia to tego, że mało osób tak skutecznie i intensywnie tą federację na tym forum rozpropagowało, jak właśnie Hubert - niezależnie od tego, jak bardzo kontrowersyjnie się miejscami wypowiadał. Dla mnie na przykład zainteresowanie tą federacją (i w ogóle wiedza o tym, że coś takiego w ogóle istnieje) zaczęły się właśnie na tym forum i właśnie od Huberta.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Dodaj do: Wypowiedź dla Wykop  Wypowiedź dla Facebook  Wypowiedź dla Wyczaj.to  Wypowiedź dla Gwar  Wypowiedź dla Delicious  Wypowiedź dla Digg  Wypowiedź dla Furl  Wypowiedź dla Google  Wypowiedź dla Magnolia  Wypowiedź dla Reddit  Wypowiedź dla Simpy  Wypowiedź dla Slashdot  Wypowiedź dla Technorati  Wypowiedź dla YahooMyWeb
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Administrator FORUM-NURAS uprzejmie informuje, że nie ponosi odpowiedzialności i w żaden sposób nie ingeruje w treść wypowiedzi
umieszczanych przez użytkowników na Forum. Zastrzega sobie jedynie prawo do usuwania i edytowania, w ciągu 24
godzin, postów o treści reklamowej, sprzecznej z prawem, wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej
czy tez propagujących przemoc oraz treści powszechnie uznanych za naganne moralnie, społecznie niewłaściwe i naruszających zasady regulaminu.
Przypominam, że osoby zamieszczające opinie, o których mowa powyżej, mogą ponieść za ich treść odpowiedzialność karną lub cywilną.

Serwis wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na Twoim komputerze. Technologia ta jest wykorzystywana w celach funkcjonalnych, statystycznych i reklamowych.
Pozwala nam określać zachowania użytkowników na stronie, dostarczać im odpowiednie treści oraz reklamy, a także ułatwia korzystanie z serwisu, np. poprzez funkcję automatycznego logowania.
Korzystanie z serwisu Forum-Nuras przy włączonej obsłudze plików cookies jest przez nas traktowane, jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz.
Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki.
Przeczytaj, jak wyłączyć pliki cookie i nie tylko
FORUM-NURAS topic RSS feed