Strona Główna FORUM-NURAS
Froum dla nurkujących i nie tylko ...

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy    KalendarzKalendarz
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat

Poprzedni temat «» Następny temat
nurkowanie UK
Autor Wiadomość
stegano 


Stopień: TMX
Kraj:
United Kingdom

Wiek: 48
Dołączył: 14 Lut 2014
Posty: 452
Skąd: Surrey
Wysłany: 10-10-2014, 01:59   

Jeżeli ktoś ma ochotę ponurac w sobotę n Chepstol to zapraszam :)
 
 
Arex 


Stopień: BSAC ADI
Kraj:
United Kingdom

Wiek: 51
Dołączył: 13 Sie 2002
Posty: 150
Skąd: Oxon/ Wilts
Wysłany: 19-10-2015, 15:24   

Hejka.
Stwierdzilem ze sie podepne pod temat mimo ze od roku nikt nic w nim nie napisal :-)
Postanowilem odkurzyc troche moje zamilowanie do nurkowania po przerwie.
Fajnie by bylo poznac kogos z okolic, podyskutowac, dowiedziec sie czegos wiecej o lokalnych miejscach i tak dalej.
Jeszcze nie mialem okazji nurkowac od kiedy mieszkam tutaj. Wiec kazde info bedzie przydatne.

Jestem z okolic Oxfordu i Swindon.

Pozdrawiam
Arex
 
 
Karollo 


Stopień: Adv TMX
Kraj:
United Kingdom

Dołączył: 06 Sie 2014
Posty: 270
Skąd: Midlands
Wysłany: 19-10-2015, 16:00   

Arex, w UK mamy dosc duza grupe nurkow z PL. Na kazdym nurkowisku prawie w kazdy weekend ktos przyjezdza. Poziomy zaawansowania tez najrozniejsze, kazdy znajdzie cos dla siebie. Mieszkasz w dobrej okolicy, skad mozna ruszyc na wiele miejscowek.

Chlopaki organizuja tez wspolne wyjazdy do Szkocji, Walii i w cieplejsze wody tez.

Moja rada - zbierz sie raz a dobrze i zapraszam nad wode. Sam mieszkam niedaleko i roznorodnosc wyborow bardzo mi odpowiada. Czas, zeby wszystkie odwiedzac, to juz inna historia ;)
 
 
Arex 


Stopień: BSAC ADI
Kraj:
United Kingdom

Wiek: 51
Dołączył: 13 Sie 2002
Posty: 150
Skąd: Oxon/ Wilts
Wysłany: 19-10-2015, 16:49   

Dzieki Karollo.

W zwiazku z tym ze sie kompletnie wysprzedalem ze sprzetu pare lat temu (zdrowotnie nie bylo szansy na nurki w tantym czasie, co sie teraz zmienilo) musze najpierw sobie cos skompletowac.
Moje doswiadczenie w nurkowaniu na pozyczonym sprzecie nie jest najlepsze wiec wole chwilke poczekac i chociaz miec wlasne automaty wchodzac do wody ;-)
Gwarantuje ze sie zbiore raz a dobrze ;-) Nie omieszkam wtedy dac znac i mam nadzieje ze gdzies sie spotkamy.

Dlaczego ten sprzet taki drogi jest ;-) :D
 
 
Karollo 


Stopień: Adv TMX
Kraj:
United Kingdom

Dołączył: 06 Sie 2014
Posty: 270
Skąd: Midlands
Wysłany: 20-10-2015, 11:17   

Masz racje, co swoje to swoje... I na dluzsza mete posiadanie wlasnego sprzetu wychodzi = bardziej ekonomicznie. Oczywiscie, jezeli nadaza sie go moczyc i uzywac. Tez moglbym napisac broszure o tym na co uwazac przy pozyczonym szpeju ;)

W sumie, to ze sie wyprzedałeś kilka lat temu mozna tez traktowac jako uklon w strone odswiezenia technologii. Nowosci coraz wiecej, jedne sie przyjmuja, inne nieco gorzej. 5-10 lat w tym sporcie to dosc duzo. Wystarczy wspomniec swietne komputery z kolorowymi i wyraznymi wyswietlaczami albo coraz popularniejsze rozwiazania sidemount rec.

Akurat w UK mamy dosc duzy wybor uzywek. Zastosowanie ich w praktyce to juz nieco inna historia, bo ten sprzet przypomina mi taki bardzo rekreacyjny albo tez mozna miec zastrzezenia do sensownosci pewnych wynalazkow. Nie od dzis wiadomo, ze brytyjczycy sa lekko ekscentryczni... Wielu instruktorow wrecz zniecheca do porzadnych inwestycji, ktore moga sie zwrocic z czasem albo przydac w nurkowaniach bardziej zaawansowanych i na nurkow technicznych patrzy sie jak na kosmonautow :D

Jest tez duzy rynek nowego sprzetu, jednak tutaj ceny sa wyzsze niz w PL i grubo bym sie zastanawial nad zlozeniem zamowienia u nas w kraju i doplate za przesylke miedzynarodowa. Niedawno sam z tego korzystalem.

A czy drogo? Hm... Popatrz z tej strony - kazdy sport czy hobby na odpowiednim poziomie wymaga wkladu finansowego. Akurat nurkowanie to sport bazujacy na sprzecie. A w tej kategorii jeszcze nie wypada tak zle. Zawsze przywoluje przyklad mojego wujka - zapalonego motocyklisty, ktory kupil sobie HD (wcale nie jakis wypasny model i rocznik) za kwote, ktorej jeszcze nie zdazylem wydac na sprzet nurkowy. On ma radoche tylko kilka dni w roku, za to ja nuram regularnie. I jakos jestem w stanie ochlonac placac za kolejna glupote, ktora oczywiscie mi sie przyda i nie moge bez niej zyc ;)

Ogarniaj sie i dawaj znac, jakis wypad nad wode na pewno zmontujemy!
 
 
Arex 


Stopień: BSAC ADI
Kraj:
United Kingdom

Wiek: 51
Dołączył: 13 Sie 2002
Posty: 150
Skąd: Oxon/ Wilts
Wysłany: 20-10-2015, 12:00   

Ja z komputera to uzywalem - Digitala ;-) W sumie teraz tak sobie mysle czy by nie sprobowac sprzetu z rodzinnego miasta - Gdanska. Ponoc niezle komputery z mozliwoscia rozwoju.
W zwiazku z tym ze jestem z nad Baltyku to praktycznie 80% mojego doswiadczenia nurkowego zdobylem nurkujac na wrakach. Tak wiec na pewno bede szukal sprzetu z ktorym juz mialem do czynienia. Nie mowie tu o konkretnych markach ale rozwiazaniach. Na przyklad plyta z workiem. Mimo ze nie uwazam sie za DIRowca czy tez nurka technicznego po prostu to zestawienie najbardziej mi odpowiadalo odobiscie.
Skoro mowisz o sprzecie uzywanym to mozesz mi podpowiedziec gdzie szukac? Oprocz oczywistej oczywistosci eBay :-)
Rowniez nie sadzilem ze ceny w UK sa wyzsze niz w PL, tu mnie zaskoczyles mocno. W takim razie nastepne pytanie, jakie sklepy wysylkowe bys polecil w PL. Ja generalnie kupowalem sprzet na miejscu w Gdansku co teraz moze byc nieco "utrudnione" ;-)

Z tym drogo to ja tak troche z usmiechem. Sam jestem motocyklista i fanem Off Road. Tak wiec nie musisz mi tlumaczyc co ile kosztuje. Swoja droga odpuscilem sobie wlasnie motocykle. Nie uciagne finansowo wszystkiego a nurkowane jakos bardziej mi odpowiada. Pod woda raczej nie wjedzie we mnie rozkojarzony Angol za kierownica Land Rovera ....

Jak na razie uzyskalem blogoslawienstwo mojej malzonki na kontynuowanie nurkow. Sadze ze po jej intro dive w Hiszpani ostatnio gdzie widziala sporo rybek, osmiorniczek i tak dalej. Skumala w koncu dlaczego to mnie tak pociaga :D
 
 
Karollo 


Stopień: Adv TMX
Kraj:
United Kingdom

Dołączył: 06 Sie 2014
Posty: 270
Skąd: Midlands
Wysłany: 20-10-2015, 13:05   

Arek, polecimy na priv, bo widac, ze sie duzy temat szykuje.

A dla wszystkich ciekawych tematu - UK to bardzo interesujacy teren nurkowy, ktorym jestem zafascynowany. W miare mozliwosci zapraszam obejrzec na wlasne oczy :)
 
 
Arex 


Stopień: BSAC ADI
Kraj:
United Kingdom

Wiek: 51
Dołączył: 13 Sie 2002
Posty: 150
Skąd: Oxon/ Wilts
Wysłany: 20-10-2015, 13:37   

Tak zrobimy :-)
Co do reszty to zapraszam do dyskusji. Nie wierze ze jedynym nurkiem w UK czytajacym to forum jest Karollo.
 
 
wredna_ruda 


Stopień: PADI MSDT
Kraj:
Malta

Wiek: 47
Dołączyła: 20 Sie 2009
Posty: 111
Skąd: Bugibba, Malta
Wysłany: 20-10-2015, 14:57   

Co do poszukiwan partnera: jednym z miejsc ulatwiajacych kontakty z nurajacymi rodakami jest grupa "Nurasy UK" na fejsbuku. Jak nie masz profilu na fb, to po prostu jedz do Stoney Cove i sie wsluchaj w otoczenie. Na bank bedzie ktos "szelescil" ;)
Co do zakupow nurkowych: przypominam, ze w ta sobote sa targi w Birmingham.
Pozdro!
Aga
Ostatnio zmieniony przez wredna_ruda 20-10-2015, 14:59, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Arex 


Stopień: BSAC ADI
Kraj:
United Kingdom

Wiek: 51
Dołączył: 13 Sie 2002
Posty: 150
Skąd: Oxon/ Wilts
Wysłany: 20-10-2015, 15:12   

Wiem ze w ta sobote sa targi w Birmingham. Za to ja jestem gleboko na polnocy Szkocji na slubie kolezanki mojej malzonki;-)
Nie ma zadnej opcji bycia w Birmingham
 
 
Karollo 


Stopień: Adv TMX
Kraj:
United Kingdom

Dołączył: 06 Sie 2014
Posty: 270
Skąd: Midlands
Wysłany: 20-10-2015, 15:33   

Kolejna elektryzujaca wiadomosc to otwarte zapisy na TEKCAMP 2016. Co prawda nie najtansza impreza, ale tylko 40 miejsc. Ponoc mozna sie tam czegos pozytecznego nauczyc ;)
 
 
heyway 

Kraj:
Sweden

Wiek: 53
Dołączył: 11 Cze 2003
Posty: 85
Skąd: Sandomierz
Wysłany: 22-10-2015, 14:46   

Arex napisał/a:
Co do reszty to zapraszam do dyskusji. Nie wierze ze jedynym nurkiem w UK czytajacym to forum jest Karollo.


Piateczka Arex !!! Kupe lat minelo od ostatniego razu. Nie mieszkam wprawdzie w UK ale jakbys chcial powspominac stare czasy to zapraszam do Szwecji, nas rzucilo wlasnie tu :)

pozdrowka
heyway
 
 
Arex 


Stopień: BSAC ADI
Kraj:
United Kingdom

Wiek: 51
Dołączył: 13 Sie 2002
Posty: 150
Skąd: Oxon/ Wilts
Wysłany: 22-10-2015, 14:55   

Czesc Heyoo :-)
Milion lat swietlnych.
Nie sadzilem ze i Ciebie wywieje z kraju.
Szwecja ladny kraj, jest na mojej liscie miejsc do odwiedzenia to jest ogromna szansa na kolejne spotkania.
Dlugo juz tam przebywasz?
Wrzuc mi na PW jakis kontakt do siebie, nie bedziem forum zasmiecac :-)
 
 
DomScotland 

Kraj:
United Kingdom

Dołączył: 28 Kwi 2015
Posty: 5
Skąd: Szczecin
Wysłany: 23-10-2015, 14:01   

Arex wracajac do tematu

sugerowalbym sprawdzic w okolicy kluby BSAC (CMAS) znalezc najblizszy odwiedzic i pogadac

miales przerwe w nurkowaniu wiec tam zrobiliby CI refresh zapewne moglbys uzywac ich sprzetu w czasie kursu

zapewne organizuja wyjazdy co weekend (z mojego doswiadczenia w szkockim odpowiedniku SCOTSAC)
placis skladke rocznie do bsac oraz do klubu moim zdaniem bardzo przystepna i w tym masz ubezpieczenie oraz basen co tydzien

co do sprzetu popatrz na gumtree i ebayu uzywany w super stanie mozesz kupic za grosze nurkowales i masz pojecie wiec wiesz co szukasz
pozniej serwis (co czasami jest drozsze niz sam sprzet)

co do miejsc niewypowiem sie jako ze nurkuje w Szkocji :) moje filmiki
http://www.youtube.com/user/franciszek1978/videos
 
 
Arex 


Stopień: BSAC ADI
Kraj:
United Kingdom

Wiek: 51
Dołączył: 13 Sie 2002
Posty: 150
Skąd: Oxon/ Wilts
Wysłany: 23-10-2015, 14:10   

DomScotland napisał/a:

sugerowalbym sprawdzic w okolicy kluby BSAC (CMAS) znalezc najblizszy odwiedzic i pogadac


No wlasnie sobie poszukalem. Z tym ze BSAC to niestety nie CMAS. Kiedys mieli wspolprace ale z tego co wyczytalem cos sie chyba poklocili i teraz CMAS jest z innym zrzeszeniem - SAA. A tego w okolicy nie mam.
Uprawnienia BSAC jak chcialbym zrobic crossover sa nizsze od CMAS na tym samym poziomie. Byc moze przygarna mnie w klubie i bede mogl na swoich papierach nurkowac.
Tak naprawde sam do konca nie wiem co dalej :-) najpierw musze zaczac porzadnie nurkowac. A potem sie zobaczy.

Co do sprzetu to mam jedna bardzo ciekawa opcje na widoku. Nie bede zapeszac ale jak sie uda bede wniebowziety :-)

A Twoje filmiki sobie na pewno obejrze.
Ps dzisiaj jade do Szkocji wlasnie na weekend. A konternie Peterhead ;-)
 
 
BartlomiejKa 

Stopień: Divemaster
Kraj:
United Kingdom

Wiek: 35
Dołączył: 18 Lis 2015
Posty: 9
Skąd: Birmingham
Wysłany: 18-11-2015, 22:18   

Witam serdecznie wszystkich użytkowników,
Mieszkam w Birmingham i wracam do nurkowania po rocznej przerwie. Gdyby ktoś szukał partnera to z miłą chęcią ponuramy.
Pozdrawiam Bartłomiej Kapusta
 
 
Karollo 


Stopień: Adv TMX
Kraj:
United Kingdom

Dołączył: 06 Sie 2014
Posty: 270
Skąd: Midlands
Wysłany: 19-11-2015, 13:03   

Witaj Bartku,

Przeczytaj prosze kilka wczesniejszych postow. Wydaje sie, ze Arek podobnie sie rozkreca po przerwie. Chlopak dzisaj juz bedzie sie moczyl :) Podobna historia powrotu do nurkowania i z sukcesem :)

Moje rady:

1. Porejestruj sie na kilku grupach na FB.

2. Birmingham to dobra miejscowka wypadowa na wyjazdy, wiec narzekac na pewno nie mozna :) Wypady do Walii, nad morze i do kilku baz wewnatrz ladu sa dla Ciebie szybkie i latwe.

3. Rozejrzyj sie tez za lokalnym klubem czy przypadkiem kooperacja z nimi nie wyjdzie Ci na dobre. Wszystko zalezy od tego ile masz wlasnego sprzetu i czego od nurkowania oczekujesz...

Pozdrawiam i zycze powodzenia! Ja do wody wracam dopiero w grudniu.
Ostatnio zmieniony przez Karollo 19-11-2015, 14:20, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
kraken 


Stopień: Course Director PADI
Kraj:
Poland

Wiek: 59
Dołączył: 02 Kwi 2006
Posty: 1304
Skąd: Kraków
Wysłany: 19-11-2015, 13:56   

Polecam na początek po prostu facebookową grupę Nurkowanie:
https://www.facebook.com/groups/427531860598079/
MSC
 
 
Arex 


Stopień: BSAC ADI
Kraj:
United Kingdom

Wiek: 51
Dołączył: 13 Sie 2002
Posty: 150
Skąd: Oxon/ Wilts
Wysłany: 20-11-2015, 16:50   

Czesc Bartek.
Normalnie poczulem sie jak wywolany do tablicy przez Karola :-)
Ale to wszystko prawda co napisal. Jakos nam obrodzilo w powroty ostatynio.
Z tym lokalnym klubem to dobra rada. Na pewno nie chce rozpoczynac nowej wojny z cyklu co lepsze, ale rozejrzyj sie rowniez za klubami niekoniecznie z Twojej organizacji.
Ja z powodzeniem dolaczylem do klubu BSAC i jestem zadowolony. Nie bylo zadnych problemow mimo ze szkolilem sie i mam uprawnienia z CMAS.
Porozgladaj sie. Na pewno znajdziesz w okolicy klub ktory Ci pomoze w restarcie.
 
 
BartlomiejKa 

Stopień: Divemaster
Kraj:
United Kingdom

Wiek: 35
Dołączył: 18 Lis 2015
Posty: 9
Skąd: Birmingham
Wysłany: 21-11-2015, 15:27   

Bardzo dziękuję za rady. Do kanału na FB już dołączyłem i śledzę poczynania naszych rodaków. Kończę kompletowanie sprzętu i rozglądam się za tutejszym centrum.
A póki co odświeżam wiedzę, która jest niezbędna.
Pozdrawiam!
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Dodaj do: Wypowiedź dla Wykop  Wypowiedź dla Facebook  Wypowiedź dla Wyczaj.to  Wypowiedź dla Gwar  Wypowiedź dla Delicious  Wypowiedź dla Digg  Wypowiedź dla Furl  Wypowiedź dla Google  Wypowiedź dla Magnolia  Wypowiedź dla Reddit  Wypowiedź dla Simpy  Wypowiedź dla Slashdot  Wypowiedź dla Technorati  Wypowiedź dla YahooMyWeb
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Administrator FORUM-NURAS uprzejmie informuje, że nie ponosi odpowiedzialności i w żaden sposób nie ingeruje w treść wypowiedzi
umieszczanych przez użytkowników na Forum. Zastrzega sobie jedynie prawo do usuwania i edytowania, w ciągu 24
godzin, postów o treści reklamowej, sprzecznej z prawem, wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej
czy tez propagujących przemoc oraz treści powszechnie uznanych za naganne moralnie, społecznie niewłaściwe i naruszających zasady regulaminu.
Przypominam, że osoby zamieszczające opinie, o których mowa powyżej, mogą ponieść za ich treść odpowiedzialność karną lub cywilną.

Serwis wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na Twoim komputerze. Technologia ta jest wykorzystywana w celach funkcjonalnych, statystycznych i reklamowych.
Pozwala nam określać zachowania użytkowników na stronie, dostarczać im odpowiednie treści oraz reklamy, a także ułatwia korzystanie z serwisu, np. poprzez funkcję automatycznego logowania.
Korzystanie z serwisu Forum-Nuras przy włączonej obsłudze plików cookies jest przez nas traktowane, jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz.
Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki.
Przeczytaj, jak wyłączyć pliki cookie i nie tylko
FORUM-NURAS topic RSS feed