Strona Główna FORUM-NURAS
Froum dla nurkujących i nie tylko ...

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy    KalendarzKalendarz
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: DarekS
12-01-2014, 01:02
Jakie są najlepsze pierścienie?
Autor Wiadomość
woland66 



Stopień: zagłębiający się
Kraj:
Poland

Wiek: 57
Dołączył: 20 Lis 2009
Posty: 295
Skąd: wola
Wysłany: 12-01-2014, 14:24   

a ja kupiłem jakieś 250 nurków temu używane checkup-y,
http://www.youtube.com/watch?v=0yQPZ9-j-Go
i do dziś niezawodnie działają,
jak ciężej zaczynają schodzić pomaga trochę silikonu, jest wiele dobrych systemów, nie rozstrzygniesz który najlepszy, raczej eliminuj te problematyczne:)
oryginalne rękawice w systemie były rewelacyjne, jednak pociąłem i używam showa, a na beck up mam takie z castorama-diving shop :)
 
 
 
lozerka 



Kraj:
Poland

Dołączyła: 12 Maj 2011
Posty: 2773
Skąd: jak wyżej
Wysłany: 12-01-2014, 18:36   

pomyłka.
Ostatnio zmieniony przez lozerka 12-01-2014, 18:39, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
HAJOWATHA 


Stopień: Jeszcze żyję
Kraj:
Poland

Dołączył: 12 Cze 2008
Posty: 165
Skąd: Katowice
Wysłany: 13-01-2014, 08:58   

Cześć

Tak jak obiecałem. Poniżej zamieszczam filmik jak zdejmuje się i zakłada moje rękawice.

https://www.youtube.com/watch?v=_kns2YbJCV0

Filmik wykonany po wczorajszym nurkowaniu. Całość zakładam i rozbieram mając na dłoni drugą rękawicę. Po wcisnięciu rekawica całkowicie szczelna.

Sativ wrzuciłeś dokładnie takie rękawice, jakich ja używam, tylko nie ten kolor. Ja załatwiłem już 2 rekawice. Każdą przecinajac karabinkiem. Na szczęście dały się posklejać.
 
 
sar 


Stopień: tymczasem wystarczy
Kraj:
Poland

Dołączył: 30 Mar 2012
Posty: 100
Skąd: 542515N 162438E
Wysłany: 14-01-2014, 16:36   

si tech QCP i żadne inne ...

https://www.youtube.com/watch?v=LT9JxqG79Rw

pzdr
Witek :bee;
 
 
syn_biskupa 



Kraj:
Poland

Dołączył: 05 Kwi 2011
Posty: 325
Skąd: Ignoruje Idiotów
Wysłany: 15-01-2014, 14:43   

a propos pierscieni to dobra promocje na rekawice znalazłem- www.procurator.pl
 
 
tetoro 

Stopień: Rescue
Kraj:
Poland

Dołączył: 24 Kwi 2012
Posty: 3
Skąd: Warszawa
Wysłany: 04-02-2014, 14:15   

Hej, moglibyście napisać jakie manszety (butelkowe czy stożkowe) polecacie bardziej do systemu KUBI oraz Viking? Jestem na etapie wyboru skafandra i muszę podjąć decyzję :-)

Dzięki!
 
 
ZALEWA 


Stopień: Bubblemaker
Kraj:
Poland

Wiek: 37
Dołączył: 17 Wrz 2010
Posty: 21
Skąd: Trójmiasto
Wysłany: 06-02-2014, 12:53   

Butelkowe.
 
 
lozerka 



Kraj:
Poland

Dołączyła: 12 Maj 2011
Posty: 2773
Skąd: jak wyżej
Wysłany: 03-03-2014, 18:40   

kolejny domknięty w ten weekend temat to pierścienie, ostatecznie zdecydowałam się na vikingi- wkleiłam pierścienie do ss, właśnie pierwszy raz w nich nurkowałam przez dwa dni i mogę tylko potwierdzić wszystkie pozytywne opinie. Pierścienie praktycznie bezobsługowe, proste jak konstrukcja cepa - przykłada się dwie części, przekręca 1,5 cm i już.
Nurkowałam od razu bez manszet, przyśpieszyli nam wypłynięcie i nie zdążyłam ich zamontować, więc nie pozostało mi nic innego, jak zawierzyć tym, którzy cały czas tak pływają i super, idealnie szczelne :)

Jedyne na co zwrócę uwagę to- jednak trzeba je trochę przesmarować- ja mam akurat silikonowy w sprayu, więc psiknięcie trwa jakieś 0,5 sek i za mocno ich nie skręcać.
mi po montażu złożono pierścienie na sucho i dokręcono na maksa i tak się zasklepiło, ze trzeba było żabek, szczypiec, imadła ( dosłownie- żeby nie było ;) ! ), by je rozkręcić- natomiast przesmarowane chociaż trochę chodzą lekko, bezproblemowo :)
Ostatnio zmieniony przez lozerka 03-03-2014, 18:41, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
ferret 



Stopień: Wystarczający
Kraj:
Switzerland

Wiek: 55
Dołączył: 04 Lip 2003
Posty: 682
Skąd: Zürich/Gdynia
Wysłany: 04-03-2014, 10:23   

lozerka napisał/a:
kolejny domknięty w ten weekend temat to pierścienie, ostatecznie zdecydowałam się na vikingi- wkleiłam pierścienie do ss, właśnie pierwszy raz w nich nurkowałam przez dwa dni i mogę tylko potwierdzić wszystkie pozytywne opinie.

Ciesze sie ze Ci sie spodobaly i spelnily Twoje oczekiwania :-) Ja jestem wielkim fanem Vikingow i za zadne skarby swiata na nic innego bym sie nie zamienil.
 
 
lozerka 



Kraj:
Poland

Dołączyła: 12 Maj 2011
Posty: 2773
Skąd: jak wyżej
Wysłany: 04-03-2014, 14:07   

a ja dziękuję za przekonywające opinie, bo dzięki nim dość szybko wyszłam z fazy "co kartofel, to decyzja" i poszłam w którąś stronę, z której na dodatek jestem zadowolona :-) a to całkiem istotny dodatek ;-)

i..jeszcze dzięki za całą pomoc :-)
Ostatnio zmieniony przez lozerka 04-03-2014, 14:12, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
ziller 

Kraj:
Poland

Dołączył: 18 Kwi 2011
Posty: 163
Skąd: Gdansk
Wysłany: 04-03-2014, 14:21   

Faktycznie Vikingi trzeba przekręcić leciutko.
Ja z kolei mam z nimi mały problem.
Nie wiem co się u mnie dzieje, ale jak zacząłem smarować smarem silikonowym zaczęły się problemy. Smaru daję tylko tyle, że wyciągam oring i go "natłuszczam" - po prostu by błyszczał.Robię to co drugi, trzeci weekend.
Teraz jak wychodzę z wody mam zawsze problem z otworzeniem pierścieni.
Przed smarowaniem otwierałem bez problemów.

Nie za bardzo mam pomysł co teraz zrobić. Jak oringi są zupełnie suche to mają tendencję do wypadania z pierścieni i gubienia się. (warto się zaopatrzyć w zapasowe i mieć ze sobą - rozmiar 92x3 o ile dobrze pamiętam).
Może ktoś z Was ma na to jakiś sposób.
 
 
Sebiriusz 



Kraj:
Poland

Wiek: 43
Dołączył: 02 Sty 2014
Posty: 684
Skąd: Płock
Wysłany: 04-03-2014, 14:56   

...a ja odnośnie smarowania słyszałem że lepszym rozwiązaniem jest coś takiego jak
wazelina bezkwasowa

tańsze rozwiązanie - nie w bajeranckim opakowaniu i trudniejszej aplikacji niż spray, ale bezpieczne i skuteczne.
:ok2:
 
 
 
ferret 



Stopień: Wystarczający
Kraj:
Switzerland

Wiek: 55
Dołączył: 04 Lip 2003
Posty: 682
Skąd: Zürich/Gdynia
Wysłany: 04-03-2014, 14:59   

ziller napisał/a:
Faktycznie Vikingi trzeba przekręcić leciutko.
Ja z kolei mam z nimi mały problem.
Nie wiem co się u mnie dzieje, ale jak zacząłem smarować smarem silikonowym zaczęły się problemy. Smaru daję tylko tyle, że wyciągam oring i go "natłuszczam" - po prostu by błyszczał.Robię to co drugi, trzeci weekend.
Teraz jak wychodzę z wody mam zawsze problem z otworzeniem pierścieni.
Przed smarowaniem otwierałem bez problemów.

Nie za bardzo mam pomysł co teraz zrobić. Jak oringi są zupełnie suche to mają tendencję do wypadania z pierścieni i gubienia się. (warto się zaopatrzyć w zapasowe i mieć ze sobą - rozmiar 92x3 o ile dobrze pamiętam).
Może ktoś z Was ma na to jakiś sposób.

Kurcze, nigdy nie mialem takich problemow. Smaruje raz na pare miesiecy, jak czuje ze zaczynaja ciezko chodzic. Nie wydlubuje origow tylko poprostu nabieram silikon paluchem i przejezdzam po zewnetrznej stronie oringu. Po nurkowaniu otwieraja sie leciutko.
 
 
lozerka 



Kraj:
Poland

Dołączyła: 12 Maj 2011
Posty: 2773
Skąd: jak wyżej
Wysłany: 04-03-2014, 17:09   

Sebiriusz napisał/a:
...a ja odnośnie smarowania słyszałem że lepszym rozwiązaniem jest coś takiego jak
wazelina bezkwasowa

tańsze rozwiązanie - nie w bajeranckim opakowaniu i trudniejszej aplikacji niż spray, ale bezpieczne i skuteczne.
:ok2:


ja smar w sprayu polecam, jak i mi mądrzejsi polecili- przede wszystkim nie brudzi się rąk, bo tylko sie pryska z daleka, poza tym, nie jest tak lepki i nie kleją się do niego wszystkie śmiecie typu fragmenty włókien, czy piach ( a w kazdym razie w ograniczonym zakresie ) Niestety, nie da się zrobić sprayu, bez sprayu, więc pozostaje mi się pogodzić z "bajeranckim opakowaniem" w postaci odrapanej puszki z systemem spryskującym ;-)
@ ziller, wprawdzie z vikingami mam bardzo mizerne doświadczenia, ale tak generalnie nie mam pomysłu, czemu po przesmarowaniu czegoś, miałoby to "chodzić" ciężej, niż przed smarowaniem- doświadczenie pokazuje, że jest zazwyczaj zupełnie odwrotnie. A nie za głęboko zamykasz? albo "nagle" kierunki, w które trzeba kręcić Ci się przestawiły ? ( tak już wymyślam, co się da :) )
 
 
piotrkw 



Kraj:
Poland

Wiek: 61
Dołączył: 13 Sie 2007
Posty: 2478
Skąd: Trójmiasto
Wysłany: 04-03-2014, 17:35   

lozerka napisał/a:
przede wszystkim nie brudzi się rąk, bo tylko sie pryska z daleka,


Obydwie części zdania jak najbardziej prawdziwe ;-) Własnie ... pryska , najcześciej też tam gdzie nie chcę , lub jest nie wskazane . Mając silicon w spraju najczęściej pryskam na szmatkę czy chusteczkę I dopiero rozprowadzam smar tam gdzie ja chcę . Ale może ja nie potrafię "pryskać " ;-)

Pozdrawiam Piotr
 
 
sativ 



Stopień: Advanced Birox Diver
Kraj:
Poland

Dołączył: 07 Paź 2008
Posty: 341
Skąd: Poznań/Sardynia
Wysłany: 04-03-2014, 20:16   

...Jeśli jest to smar silikonowy w sprayu z gazem pędnym- może on uszkadzać oringi :snajp:
 
 
Sebiriusz 



Kraj:
Poland

Wiek: 43
Dołączył: 02 Sty 2014
Posty: 684
Skąd: Płock
Wysłany: 04-03-2014, 20:23   

lozerka napisał/a:
(...) Niestety, nie da się zrobić sprayu, bez sprayu, więc pozostaje mi się pogodzić z "bajeranckim opakowaniem" w postaci odrapanej puszki z systemem spryskującym ;-) (...)


nie, nie... miałem na myśli to że smar który proponuję ma mało pro/specjalistyczny/wysyelekcjonowany/extra wygląd :)
Przekłada się to na cenę, a smaruje tak samo i tak samo bezpiecznie dla sprzętu :pa:

 
 
 
filipesku 



Stopień: szuwarek
Kraj:
Poland

Wiek: 34
Dołączył: 02 Sty 2011
Posty: 473
Skąd: Wrocław
Wysłany: 04-03-2014, 20:39   

Witek gdyby gazy uszkadzały oringi, to Twoje pierścienie nie miały by żadnego uszczelnienia po sobocie :))
 
 
 
lozerka 



Kraj:
Poland

Dołączyła: 12 Maj 2011
Posty: 2773
Skąd: jak wyżej
Wysłany: 04-03-2014, 20:39   

piotrkw napisał/a:
. Ale może ja nie potrafię "pryskać " ;-)

Pozdrawiam Piotr


może :) ? ja problemu nie zanotowałam żadnego z trafianiem, a używam ponad rok :)

Sebiriusz, no przecież żartowałam ;-) nie przyszłoby mi do głowy na serio przyjmować zarzutu do dezodorantu, że jest dezodorantem :)
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Dodaj do: Wypowiedź dla Wykop  Wypowiedź dla Facebook  Wypowiedź dla Wyczaj.to  Wypowiedź dla Gwar  Wypowiedź dla Delicious  Wypowiedź dla Digg  Wypowiedź dla Furl  Wypowiedź dla Google  Wypowiedź dla Magnolia  Wypowiedź dla Reddit  Wypowiedź dla Simpy  Wypowiedź dla Slashdot  Wypowiedź dla Technorati  Wypowiedź dla YahooMyWeb
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Administrator FORUM-NURAS uprzejmie informuje, że nie ponosi odpowiedzialności i w żaden sposób nie ingeruje w treść wypowiedzi
umieszczanych przez użytkowników na Forum. Zastrzega sobie jedynie prawo do usuwania i edytowania, w ciągu 24
godzin, postów o treści reklamowej, sprzecznej z prawem, wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej
czy tez propagujących przemoc oraz treści powszechnie uznanych za naganne moralnie, społecznie niewłaściwe i naruszających zasady regulaminu.
Przypominam, że osoby zamieszczające opinie, o których mowa powyżej, mogą ponieść za ich treść odpowiedzialność karną lub cywilną.

Serwis wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na Twoim komputerze. Technologia ta jest wykorzystywana w celach funkcjonalnych, statystycznych i reklamowych.
Pozwala nam określać zachowania użytkowników na stronie, dostarczać im odpowiednie treści oraz reklamy, a także ułatwia korzystanie z serwisu, np. poprzez funkcję automatycznego logowania.
Korzystanie z serwisu Forum-Nuras przy włączonej obsłudze plików cookies jest przez nas traktowane, jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz.
Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki.
Przeczytaj, jak wyłączyć pliki cookie i nie tylko
FORUM-NURAS topic RSS feed