Strona Główna FORUM-NURAS
Froum dla nurkujących i nie tylko ...

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy    KalendarzKalendarz
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat

Poprzedni temat «» Następny temat
Jak skonstruować bezpieczne nurkowanie?
Autor Wiadomość
michałek 

Wiek: 58
Dołączył: 08 Lip 2004
Posty: 42
Skąd: olsztyn
Wysłany: 12-07-2004, 23:58   

Mieto ja znam takich ...........
pozdrawiam
 
 
 
nevada
[Usunięty]

Wysłany: 13-07-2004, 00:51   

MARO napisał/a:
Mieto napisal:
Nie jestem w stanie sobie wyobrazic jaki reprezentuje poziom moralny "czlowiek" który na smierci robi sobie reklame.


idzie z duchem czasu... z duchem czasu... :boots:
 
 
Kriss 



Stopień: CD DIR TIR CMADI
Kraj:
Poland

Wiek: 58
Dołączył: 05 Mar 2003
Posty: 504
Skąd: Warszawa
Wysłany: 13-07-2004, 10:54   Re: Jak skonstruować bezpieczne nurkowanie?

Tommy222 napisał/a:
Piotr napisał/a:


KŁAMIESZ

Mam wrażenie, że jak ktoś zarzuca innym kłamstwo to musi mieć dowody gdyż jak nie ma to zachodzi podejrzenie, że to zwykła potwarz. A jak ma domysły to po prostu oszczerstwa są żenujące. Wie o tym każdy prawnik...


Tommy - sprawdż się i zaskarż mnie do sądu .Sądząc z powyższego tekstu już na etapie pozwu miałbyś problem . Logika trepa w sądach się nie sprawdza .
Przeczytaj to co napisałeś , przemyśl , zrób rozbiór logiczny zdania .
Na koniec wróć na pierwszy rok prawa i powtórz logikę .
Niestety coś co jest żenujące , jak piszesz , nie skutkuje odpowiedzialnością deliktową - w przeciwnym wypadku Twój guru i pryncypał T>S> zarabiałby wyłacznie na grzywny .

Kriss
 
 
Andrzej Kosko 



Stopień: ten sam ,co przedtem
Kraj:
Poland

Wiek: 67
Dołączył: 24 Maj 2004
Posty: 1742
Skąd: Stargard Szczeciński
Wysłany: 13-07-2004, 12:20   Jak skonstruować normalne nurkowanie

Myśleć przed,w trakcie i po nurkowaniu.
Unikać:luzaków,arogantów i zbyt dużej ilości sprzętu na sobie(ile by nie kosztował) W czasie "po" wspomagać myślenie stosownum napojem wspomagającym. Ważne-mieć kierowcę! (patrz:napój wspomagający)
I to by było na tyle...
 
 
 
Tommy222 



Stopień: P 3
Kraj:
Poland

Wiek: 44
Dołączył: 14 Mar 2003
Posty: 360
Skąd: Warszawa
Wysłany: 13-07-2004, 16:31   Re: Jak skonstruować bezpieczne nurkowanie?

Kriss napisał/a:



Na koniec wróć na pierwszy rok prawa i powtórz logikę .

Kriss


Juz ta poradę słyszałem nie będe konstruował prostrzych zdań jak ktoś nie rozumiem to może dlatego, że zakończyłedukacje na pierwszym semestrze studiów.
 
 
Mieto
[Usunięty]

Wysłany: 13-07-2004, 18:40   

Kriss napisał/a:

Na koniec wróć na pierwszy rok prawa i powtórz logikę .

Każdy prawnik którego znam opowiada o logice, która jest na pierwszym roku. A czy to taki ciekawy przedmiot :???: Jak rozmawiałem z kumplem to na logice zawala 3/4 roku prawa. Ja miałem ją w liceum i stwierdzam że nie jest trudna. U mnie na politechnice są bardziej wyrafinowane przedmioty :mrgreen:

michałek napisał/a:

ja znam takich ...........

To jak oni zarabiają pieniądze. To że pobierają pieniądze, nie trzeba się dziwić ani bulwersować ponieważ dla wielu jest to pracą (instruktor nurkowania naturalnie ) jak wiele innych na tym świecie (naturalnie znacznie bardziej ciekawsza niż inne) i stanowi źródło utrzymania. Jeden sprzedaje marchewki na bazarze a drugi uczy nurkować (prowadzi bazę nurkową - dla większej ścisłości). Jeśli jestem w błędzie to naprawdę proszę mnie oświecić. :-|
 
 
grzesnur 


Stopień: OWD...upe
Kraj:
Poland

Wiek: 49
Dołączył: 07 Mar 2003
Posty: 112
Skąd: Kraków
Wysłany: 14-07-2004, 08:38   

[/quote]
To jak oni zarabiają pieniądze. ...:-|[/quote]

Kolega pomylil nurkowania stazowe/rekreacyjne/partnerskie (i pobieranie za to kasy - /za tzw. pieczatke/) ze szkoleniem (i pobieraniem za to kasy).

pzdr
grzesiek
 
 
Andrzej Kosko 



Stopień: ten sam ,co przedtem
Kraj:
Poland

Wiek: 67
Dołączył: 24 Maj 2004
Posty: 1742
Skąd: Stargard Szczeciński
Wysłany: 14-07-2004, 13:47   nurkasa

To jest temat na oddzielną dyskusję.Forsa za nury-czy należy rozumieć,że od momentu zrobienia patentu instruktorskiego nie ma już przyjemności z samego faktu nurkowania? Trochę przerażające...
Pozdrawiam
 
 
 
Fantomas
[Usunięty]

Wysłany: 14-07-2004, 15:52   

raczej powinno się odróżnić potwierdzenie nurka stażowego w sytuacji, gdy nurkuje się z kimś, od sytuacji, gdy potwierdza nurka ktoś z brzegu.
w pierwszej sytuacji nigdy nikomu nie przyszło do głowy poproszenie mnie o kasę (może trafiłem na przyzwoitych P3), w drugiej sytuacji nigdy nie byłem (jakoś w bazach po nurku bardziej interesuje mnie wymiana wrażeń niż ganianie z logbookiem za gospodarzem...
 
 
Aisa 


Kraj:
Poland

Wiek: 50
Dołączyła: 25 Mar 2003
Posty: 218
Skąd: WAW
Wysłany: 14-07-2004, 16:31   

Tomasz Strugalski napisał/a:

Maleńkie kluby, szkółki i klubiki, grupujące "krewnych i znajomych królika" powinny być twardo dyscyplinowane przez centralną organizację szkoleniową o co najmniej ogólnopolskim zasięgu.


Moim zdaniem kazda szkola bez wzgledu na wielkosc powinna byc sprawdzana pod wzgledem jakosci. Czasmi jest tak ze maly klub zrzesza ludzi, prawdziwych pasjonatow, ktorzy szkola tylko ludzi, ktorych uwazaja za wartych szkolenia, nie nastawiaja sie na kase, maja inne zrodla zarobku a mala szkolka to spelnienie ich marzen. Robia to co lubia i staraja sie byc rzetelni.

Tomasz Strugalski napisał/a:
Tak jakby autorytet i profesjonalizm mogły być oparte na PLASTIKU a nie na latami budowanym doświadczeniu i poczuciu odpowiedzialności. Parafrazując znane określenie "kolos na glinianych nogach" można by powiedzieć, że spora część instytucji zajmujących się szkoleniem nurkowym to kolosy na nogach PLASTIKOWYCH.


No to male klubiki czy kolosy ? Czy moze tu chodzi o TEN plastik ??? :lol:
I rozumiem, ze PLASTIK dotyczy wszystkich kolosow zarowno CMAS, PADI, IANTD, TDI, SSI, ... itd itp
 
 
Kriss 



Stopień: CD DIR TIR CMADI
Kraj:
Poland

Wiek: 58
Dołączył: 05 Mar 2003
Posty: 504
Skąd: Warszawa
Wysłany: 14-07-2004, 16:59   Re: Jak skonstruować bezpieczne nurkowanie?

Tommy222 napisał/a:

Juz ta poradę słyszałem nie będe konstruował prostrzych zdań jak ktoś nie rozumiem to może dlatego, że zakończyłedukacje na pierwszym semestrze studiów.


Zamiast się zapieniać - zrób to co napisałem - sam dojdziesz do wniosku , że mogłeś napisać coś z głową a nie z pianą .
Wystarczy przeczytać powyższe i już widać , że powinieneś jednak prostsze zdania formułować .

Ale ...?
Z rad trzeba umieć korzystać .

Bez pzdr - Kriss
 
 
Andrzej Kosko 



Stopień: ten sam ,co przedtem
Kraj:
Poland

Wiek: 67
Dołączył: 24 Maj 2004
Posty: 1742
Skąd: Stargard Szczeciński
Wysłany: 14-07-2004, 18:39   Kolosy czy małe

Dzięki,Aisa ! Mój klubik jest nieduży-to,co robimy sprawia nam mnóstwo radości.Acha-przez 25 lat istnienia też nie mieliśmy wypadku-ale nie uważamy się za nieomylnych.
 
 
 
Mieto
[Usunięty]

Wysłany: 14-07-2004, 21:46   

Andrzej Kosko napisał/a:
Mój klubik jest nieduży-to,co robimy sprawia nam mnóstwo radości.Acha-przez 25 lat istnienia też nie mieliśmy wypadku-ale nie uważamy się za nieomylnych.


I w to trzeba inwestować, a nie w komercję z zachodu. Gdzie za pływanie w basenie wystawiają ci plastik płetwonurka.
 
 
Andrzej Kosko 



Stopień: ten sam ,co przedtem
Kraj:
Poland

Wiek: 67
Dołączył: 24 Maj 2004
Posty: 1742
Skąd: Stargard Szczeciński
Wysłany: 14-07-2004, 23:32   Nie inwestujcie

Proszę,nie inwestujcie-damy sobie radę-po prostu przyjedźcie do nas.Jest parę fajnych jezior(Ińsko,Miedwie) My też bywamy kompatybilni.Pozdrowienia.
 
 
 
Aisa 


Kraj:
Poland

Wiek: 50
Dołączyła: 25 Mar 2003
Posty: 218
Skąd: WAW
Wysłany: 15-07-2004, 09:37   

Mieto napisał/a:

I w to trzeba inwestować, a nie w komercję z zachodu. Gdzie za pływanie w basenie wystawiają ci plastik płetwonurka.


no tak CMAS pochodzi ze zgnilego zachodu, PADI rowniez, nie wspomne o innych organizacjach. Toc to tragedia !!! I gdzie tu sie uczyc nurania - chyba u kolegow zza wschodniej granicy :lol:

Andrzej, jak tylko bede miala mozliwosc z przyjemnoscia z moimi znajomymi Cie odwiedzimy i razem damy nura :-D Ja tez wywodze sie z malego klubiku i uwazam, ze tam podeszli do mnie jak do czlowieka a nie jak do jednej z wielu bezimiennych osob... i nie mowie tu o konkretnej organizacji !! :evil:
 
 
Piotr 


Kraj:
Poland

Wiek: 46
Dołączył: 12 Mar 2002
Posty: 61
Skąd: warszawa
Wysłany: 15-07-2004, 13:51   

[quote="Mieto
Chyba się koledze ewidentnie bazy pomyliły.
A znasz innych instruktorów który mówią np. dawaj logbooka a kasę nie dziękuję. Bo ja nie. A wiesz mi, wielu znam.
Nie oszukujmy się wypadków jest coraz więcej i trzeba o tym dyskutować może nie w takiej formie ale trzeba.[/quote]

jak tyo idzie...?kazda pliszka swoj....
NIE, NIE POMYLILY MI SIE BAZY!!!!duzo ich w Kownatkach???
nie nurkowalem z Toba, i moze o to wlasnie chodzi-czytaj dokladnie-BRAK PRZEWODNIKA Z BAZY (DLA 2 NURKOW Z P1)

nadal z cala stanowczoscia podtrzymuje to co napisalem (Tommy222 juz milczy i nie rzuca mi w posta "potwarza i oszczerstwem"?? troche tego nie lubie, ale jak prawnikowi trzeba to powolam "swiadka":))

wybacz Mieto, ze wolny czas nie pozwolil mi zareagowac wczesniejna Twoja wypowiedz-moze dyskusja bylaby dynamiczniejsza i pelniejsza
 
 
 
Tommy222 



Stopień: P 3
Kraj:
Poland

Wiek: 44
Dołączył: 14 Mar 2003
Posty: 360
Skąd: Warszawa
Wysłany: 15-07-2004, 19:34   

wybacz ale z tego co pamietam to chyba ja byłem przewodnikiem (moze sie myle) odprawa była moze my sie spozniliśmy i wyprosiliśmy nurkowanie tlen nie trudno znalesc jest tam gdzie sprezarkowania i zawsze jest ktos podczas nurkowania kto powie gdzie tlen. Brak planu no coz plan you're dive..
 
 
Mieto
[Usunięty]

Wysłany: 15-07-2004, 22:00   

Tommy222 napisał/a:
ja byłem przewodnikiem (moze sie myle)



Tommy222 napisał/a:
odprawa była moze my sie spozniliśmy i wyprosiliśmy nurkowanie


Hmm. Też mi się nie chciało wieżyć że u Tomka odprawy nie było.
Pozdrawiam.
 
 
DrOzda 


Stopień: **
Kraj:
Poland

Wiek: 48
Dołączył: 14 Kwi 2003
Posty: 99
Skąd: Warszawa
Wysłany: 16-07-2004, 10:49   

Mieto napisał/a:

Hmm. Też mi się nie chciało wieżyć że u Tomka odprawy nie było.
Pozdrawiam.


Odprawy to rzeczywiście żelazny punkt programu tyle że przypisywanie im cudownych własciwości zabezpieczających przed wypadkami to absurd. U Strugala mając P2 robiłem za przewodnika dla dwóch P1 dwa dni po ich kursie, w czasach w których według przepisów mogli nurkować tylko z P3. Znam Tomka 8 lat i całe to gadanie o profezjonalizmie, najwyższych standardach, bawi mnie tylko niezmiernie. Natomiast ostatnie posty, w których chce wykorzystać dla własnych korzyści nieszczeście nad Łęskiem jakie przytrafilo się jego koledze( z którym zresztą zaczynał zabawę z nurkowaniem) , napawa mnie tylko bezgranicznym obrzydzeniem , Tomek po prostu przeholował mówiąc bardzo oględnie.
 
 
Piotr 


Kraj:
Poland

Wiek: 46
Dołączył: 12 Mar 2002
Posty: 61
Skąd: warszawa
Wysłany: 17-07-2004, 16:10   

Tommy222 napisał/a:
wybacz ale z tego co pamietam to chyba ja byłem przewodnikiem (moze sie myle) ..

jesli przewodnik nurkuje gdzie indziej (na 30m.) to owszem byles!!!
nigdy nie bylem z Toba pod woda!!!
Tommy222 napisał/a:
odprawa była moze my sie spozniliśmy i wyprosiliśmy nurkowanie ..

taaa wyprosilismy, pewnie!a na odprawe dla kursu(zwlaszcza, ze nie bylem na kursie) sie spoznilem, bo byla o 9 (a chcialem zjesc sniadanie-moja wina)
Tommy222 napisał/a:
tlen nie trudno znalesc jest tam gdzie sprezarkowania i zawsze jest ktos podczas nurkowania kto powie gdzie tlen..
.
taaa, jak (nie daj Boze)cos sie stanie to tylko znajde tego kogos i on z pewnoscia mi udzieli wszystkich niezbednych informacji!!
Tommy222 napisał/a:
Brak planu no coz plan you're dive..

oczywiscie masz absolutna racje...
... tylko, ze TS twierdzi cos innego!!!
nie mam zamiaru kruszyc z Toba (adwokat diabla?) kopii
tylko pokazac innym nie "uswiadomionym', ze w Kownatkach jest jak jest!!(nie chce wnikac:czy dobrze czy zle)i zadna filozofia i post tego nie ukryja-
po co Tomek sciemnia?
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Dodaj do: Wypowiedź dla Wykop  Wypowiedź dla Facebook  Wypowiedź dla Wyczaj.to  Wypowiedź dla Gwar  Wypowiedź dla Delicious  Wypowiedź dla Digg  Wypowiedź dla Furl  Wypowiedź dla Google  Wypowiedź dla Magnolia  Wypowiedź dla Reddit  Wypowiedź dla Simpy  Wypowiedź dla Slashdot  Wypowiedź dla Technorati  Wypowiedź dla YahooMyWeb
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Administrator FORUM-NURAS uprzejmie informuje, że nie ponosi odpowiedzialności i w żaden sposób nie ingeruje w treść wypowiedzi
umieszczanych przez użytkowników na Forum. Zastrzega sobie jedynie prawo do usuwania i edytowania, w ciągu 24
godzin, postów o treści reklamowej, sprzecznej z prawem, wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej
czy tez propagujących przemoc oraz treści powszechnie uznanych za naganne moralnie, społecznie niewłaściwe i naruszających zasady regulaminu.
Przypominam, że osoby zamieszczające opinie, o których mowa powyżej, mogą ponieść za ich treść odpowiedzialność karną lub cywilną.

Serwis wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na Twoim komputerze. Technologia ta jest wykorzystywana w celach funkcjonalnych, statystycznych i reklamowych.
Pozwala nam określać zachowania użytkowników na stronie, dostarczać im odpowiednie treści oraz reklamy, a także ułatwia korzystanie z serwisu, np. poprzez funkcję automatycznego logowania.
Korzystanie z serwisu Forum-Nuras przy włączonej obsłudze plików cookies jest przez nas traktowane, jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz.
Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki.
Przeczytaj, jak wyłączyć pliki cookie i nie tylko
FORUM-NURAS topic RSS feed