Strona Główna FORUM-NURAS
Froum dla nurkujących i nie tylko ...

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy    KalendarzKalendarz
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat

Poprzedni temat «» Następny temat
Kilka sów o ..
Autor Wiadomość
Motti
[Usunięty]

Wysłany: 12-06-2014, 10:10   Kilka sów o ..

W 2005r miałem pomysł na SCR o stałym ppO2, skontaktowałem się z Interspiro.
Dowiedziałem się że też kombinują i we współpracy z Aqua Lung.
Patentowałem rozwiązanie i pojechałem na konferencję PTMiTH.
Tuż po konferencji kontaktowałem Szwedów z ZTPP AMW.
W 2008r zgłoszony został SCR z chemicznie zgromadzonym tlenem.
Wiadomo kto pamiętał o tym że ze Szwedami kontaktowałem.
W 2010 powstało rozwiązanie które modyfikuje SCR z Interspiro i Aqua Lung do stałego ppO2.
Mimo że to różne koncepcyjnie konstrukcje to mają cechę wspólną, jaką jest zliczanie wentylacji. Każdy robi to na inny sposób, ACSC zlicza mechanicznie, po osiągnięciu odpowiedniego poziomu, uwalniana jest dawka regenerująca o stałej masie dawki.
W Aqua Lung jest wypompowywana mieszanina z obiegu. Przy odpowiednio niskim poziomie jest otwierany zawór i dostaje się świeża dawka. Rozwiązanie proste i mało efektywne.
Obie firmy zrobiły kroki żeby poszerzyc' zakresy pracy na jednej mieszaninie, zrobili to na rympał. Zmniejszyli dawkowania na dużych głębokościach. Wiedziałem o takiej możliwości od 2005r, lecz ma to dużą wadę. Nie daje się osiągnąc' niskiego dawkowania. Osoby o wysokim pułapie tlenowym mogą paś ofiarą hipoksji w skrajnie niskich dawkowaniach.
Jaką drogą poszedłem ?
Taką samą jak w pierwszym patencie. Dawka tlenu o stałej masie i dawka gazu obojętnego wprost proporcjonalna do ciśnienia hydrostatycznego. To zapewnia stałe ppO2.
Miesza gazy w trakcie nurkowania, można zmieniając wielkośc' dawki tlenu dopasowac' konstrukcję do pułapu tlenowego nurka. Nawet najefektywniej zużywający tlen, będzie bezpieczny. Przy okazji dawkowanie jest na niskim poziomie. Ma numer P-393223.


http://worldwide.espacene...=214445B1&KC=B1

http://worldwide.espacene...=214464B1&KC=B1


http://worldwide.espacene...=393223A3&KC=A3

pozdrawiam rc
 
 
Crypturgus 



Stopień: LOK/CMAS* (P1)
Kraj:
Poland

Dołączył: 02 Maj 2012
Posty: 322
Skąd: Wrocław
Wysłany: 12-06-2014, 10:22   

Całkiem poważnie pytam, ktoś wykorzystał Twój patent?
 
 
Motti
[Usunięty]

Wysłany: 12-06-2014, 10:32   

Crypturgus napisał/a:
Całkiem poważnie pytam, ktoś wykorzystał Twój patent?
Odpowiem inaczej, przyniosło to pozytywne saldo.
To teraz w drugą stronę pytanie, na jakim fizjologicznym mechanizmie bazują te rozwiązania ?

pozdrawiam rc
 
 
Crypturgus 



Stopień: LOK/CMAS* (P1)
Kraj:
Poland

Dołączył: 02 Maj 2012
Posty: 322
Skąd: Wrocław
Wysłany: 12-06-2014, 10:54   

a gdzie ja napisałem, że się na tym znam? Nie znam się i nie o to pytałem. Ciągle możemy przeczyta o patentach więc chciałem wiedziec czy zostały przez kogoś wykorzystane. Czy to sztuka dla sztuki?
 
 
Motti
[Usunięty]

Wysłany: 12-06-2014, 11:08   

Crypturgus napisał/a:
Czy to sztuka dla sztuki?
Zrób taką sztukę, żeby by pierwszym człowiekiem na Świecie który wynajduje coś nowego. Patent Polski przechodzi taką procedurę, nie może by podobnego wcześniejszego rozwiązania, ani w literaturze patentowej ani żadnej innej.
Zabawa to jest, jak masz w prostym rozwiązaniu stale popO2. Jak wywracasz SCR o stałej objętości wymiany: usuwasz wapno sodowane, stosujesz KO2, zamieniasz butlę z mieszaniną oddechową na czysty inert i wychodzi SCR ze stabilnym ppO2.
Znasz to ? Rozwiązanie powstaje w sekundę. (Pozostałe w podobnych czasach.)
Crypturgus napisał/a:
Nie znam się
Codziennie wykorzystujesz ten mechanizm, zupełnie nieświadomie, w nurkowaniu świadomie zmuszasz ten mechanizm do działania poza zakresami optymalnymi.

pozdrawiam rc
 
 
Crypturgus 



Stopień: LOK/CMAS* (P1)
Kraj:
Poland

Dołączył: 02 Maj 2012
Posty: 322
Skąd: Wrocław
Wysłany: 12-06-2014, 11:21   

Motti napisał/a:
Crypturgus napisał/a:
Czy to sztuka dla sztuki?
Zrób taką sztukę, żeby by pierwszym człowiekiem na Świecie który wynajduje coś nowego. Patent Polski przechodzi taką procedurę, nie może by podobnego wcześniejszego rozwiązania, ani w literaturze patentowej ani żadnej innej.

Ja zapytałem o jego użytecznośc, to, że jest jednyny w swoim rodzaju to ja rozumiem.
Czy to patent do szuflady czy ktoś kiedyś z niego skorzysta.
Jeśli nie tzn, że nie jest taki zajebisty. Jest jedyny w swoim rodzaju, ale np. nikomu nie opłaca się produkcja.

To trochę jak miec 300 letnie wino w piwnicy i chwalic sie nim, ale i tak nigdy go nie sprobowac. Bo taniej wypic 10 letnie wino - bo i smaczne i tansze :P


Motti napisał/a:

Crypturgus napisał/a:
Nie znam się
Codziennie wykorzystujesz ten mechanizm, zupełnie nieświadomie, w nurkowaniu świadomie zmuszasz ten mechanizm do działania poza zakresami optymalnymi.

pozdrawiam rc


Dla ogólnej wygody przyjmijmy, że nie wiem i chętnie przeczytam jak to działa, co to jest i dzięki temu będę ciut mądrzejszy :)
 
 
gienas 


Stopień: deep
Kraj:
Poland

Dołączył: 03 Gru 2013
Posty: 259
Skąd: tamtejszy
Wysłany: 12-06-2014, 11:35   

Motti napisał/a:
w nurkowaniu świadomie zmuszasz ten mechanizm do działania poza zakresami optymalnymi.

Nurkowanie jest nieoptymalne... no kosmos...
 
 
Łukasz W. 

Stopień: II LOK
Kraj:
Poland

Dołączył: 18 Kwi 2011
Posty: 35
Skąd: Radom
Wysłany: 12-06-2014, 11:52   

Przyłączam się do pytania i je ponawiam.

Crypturgus napisał/a:
ktoś wykorzystał Twój patent?


Odpowiedz tylko tak lub nie.
 
 
Motti
[Usunięty]

Wysłany: 12-06-2014, 12:00   

Crypturgus napisał/a:
Ja zapytałem o jego użytecznośc,
Zapytaj kolegę który odgarował 40 min dłużej w zimnej wodzie zmarznięty bo nie było rozpoznania jaka jest głębokośc i ppO2 w SCR CVR (PSCR) było 0,8, a mogło byc' 1,5.
Crypturgus napisał/a:
Jeśli nie tzn, że nie jest taki zajebisty. Jest jedyny w swoim rodzaju, ale np. nikomu nie opłaca się produkcja.
Mówisz to z perspektywy autora, który sprzedał licencję, czy tylko o wyobrażeniach.
Wiemy że o wyobrażeniach.
Crypturgus napisał/a:
Bo taniej wypic 10 letnie wino - bo i smaczne i tansze :P
Miłośnik wina Arizona.
Crypturgus napisał/a:
że nie wiem i chętnie przeczytam jak to działa, co to jest i dzięki temu będę ciut mądrzejszy
Główny mechanizm stymulacji oddechowej jest ppCO2 (jest też drugi mechanizm oparty o chemoreceptory reaguje na niski poziom tlenu, słabo się manifestuje), ponieważ wentylacja jest tak samo skuteczna, na każdej głębokości, to do usunięcia stałego przyrostu, wykonujemy stałą zliczoną wentylację.
Zliczenie do stałego poziomu daje informację o dawce, jaką trzeba dostarczyc'. Bazuje na tym mechanizmie nurkowanie na OC, częśc' SCR też się tym posługuje.

Lub w wersji powierzchniowej, wentylacja podzielona przez zużycie tlenu równa się 17-24, dla większości populacji 20. W wersji podwodnej przechodzimy na masowe bilansowanie, pozostaje stałe do 450m (sprawdzone w Interspiro).

pozdrawiam rc
 
 
stegano 


Stopień: TMX
Kraj:
United Kingdom

Wiek: 48
Dołączył: 14 Lut 2014
Posty: 452
Skąd: Surrey
Wysłany: 12-06-2014, 12:05   

Ja wam odpowiem na to pytanie :D Nie!
 
 
Crypturgus 



Stopień: LOK/CMAS* (P1)
Kraj:
Poland

Dołączył: 02 Maj 2012
Posty: 322
Skąd: Wrocław
Wysłany: 12-06-2014, 12:07   

stegano napisał/a:
Ja wam odpowiem na to pytanie :D Nie!


Wybacz, ale nie Ciebie pytałem :ping:
 
 
Motti
[Usunięty]

Wysłany: 12-06-2014, 13:01   

Motti napisał/a:
Wysłany: Dzisiaj 11:32
Crypturgus napisał/a:

Całkiem poważnie pytam, ktoś wykorzystał Twój patent?

Odpowiem inaczej, przyniosło to pozytywne saldo.

Saldo to różnica wpływów i wydatków, jest dodatnia.
Jak się samemu napisze poprawnie opis patentowy, to jest to tania zabawa.
Rzecznik Patentowy Faser powiedział że "jak chcesz podjąc' rozmowę to musisz byc' chroniony". Taką ochroną jest zgłoszenie. (są też słabsze: notariusz, czy list polecony wysłany do siebie i nie otwarty) Rozwiązanie o którym jest ten temat, powstało przed wizytą w Aqua Lung Military, zgłoszone było w dniu wylotu do Nicei, jaja były później, przy wnoszeniu opłaty. Byli zainteresowani 2 patentem lecz mieli cykora przed KO2, wynika to z faktu że to firma jest gwarantem bezpieczeństwa.

pozdrawiam rc
 
 
Crypturgus 



Stopień: LOK/CMAS* (P1)
Kraj:
Poland

Dołączył: 02 Maj 2012
Posty: 322
Skąd: Wrocław
Wysłany: 12-06-2014, 13:04   

Jak rozumiem patentu nikt nie wykorzystał bo
Motti napisał/a:
mieli cykora przed KO2
Ostatnio zmieniony przez Crypturgus 12-06-2014, 13:13, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Motti
[Usunięty]

Wysłany: 12-06-2014, 13:10   

Crypturgus napisał/a:
Jak rozumiem patentu nikt nie wykorzystał bo
Udajesz, czy nie zrozumiałeś wpisu z 11:32 ?

pozdrawiam rc
 
 
Crypturgus 



Stopień: LOK/CMAS* (P1)
Kraj:
Poland

Dołączył: 02 Maj 2012
Posty: 322
Skąd: Wrocław
Wysłany: 12-06-2014, 13:15   

Motti napisał/a:
Udajesz, czy nie zrozumiałeś wpisu z 11:32 ?

pozdrawiam rc


Tak. Albo ktoś wykorzystał albo nie. A Twoje odpowiedzi są tak mętne, że ja, z moją umiejętnością czytania ze zrozumieniem, nie jestem w stanie wyciągnąć jednoznacznej odpowiedzi.

edit:
Właściwie to ja nie zrozumiałem, nie udaję.
Ostatnio zmieniony przez Crypturgus 12-06-2014, 13:21, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
AdamP 

Stopień: nurkowy
Kraj:
Poland

Wiek: 37
Dołączył: 11 Sty 2011
Posty: 186
Skąd: Warszawa
Wysłany: 12-06-2014, 13:25   

Ok...więc możemy uznać że ustaliliśmy już że (niezależnie od przyczyn) nikt nie wdrożył ani nie wykorzystał bezpośrednio w praktyce Twoich patentów.
Teraz poprzez "sposób" Swoich wypowiedzi próbujesz zasugerować że AquaLung kupił bądź chciał je kupić od Ciebie...

W takim razie pytanie brzmi: Czy ktoś w końcu od Ciebie kupił te Twoje patenty?

TAK czy NIE?

Jeśli nawet kupił to czemu w takim razie nie wykorzystuje?
 
 
 
Motti
[Usunięty]

Wysłany: 12-06-2014, 13:40   

Crypturgus napisał/a:
nie jestem w stanie wyciągnąć jednoznacznej odpowiedzi.

Wyobraź sobie że podpisałeś umowę o tajemnicy, co możesz powiedziec'.
Prawdę i tylko prawdę w dodatku całą. Nie możesz powiedziec' nic.
To takie dywagacje, mają związek z tematem lub nie posiadają żadnego związku.

pozdrawiam rc
 
 
Crypturgus 



Stopień: LOK/CMAS* (P1)
Kraj:
Poland

Dołączył: 02 Maj 2012
Posty: 322
Skąd: Wrocław
Wysłany: 12-06-2014, 13:45   

Motti napisał/a:

Wyobraź sobie że podpisałeś umowę o tajemnicy, co możesz powiedzieć.
Prawdę i tylko prawdę w dodatku całą. Nie możesz powiedzieć nic.
To takie dywagacje, mają związek z tematem lub nie posiadają żadnego związku.

pozdrawiam rc


W takim razie na dzień dzisiejszy należy przyjąć, że żaden z patentów, którym tak się chwalisz, nie został użyty. Wiec w takim razie to sztuka (trudna, nawet bardzo) dla sztuki, a nie sztuka użyteczna. Opatentowałeś coś czego i tak nikt, nie chce (z jakichkolwiek powodów) użyć.

W takim razie prośba do admina o przerzucenie dyskusji do osobnego tematu. Bo nie ukrywam, temat mnie ciekawi. Mogę otworzy nowy, ale wtedy zgubimy cześć tej dyskusji.

[ Dodano: 12-06-2014, 20:35 ]
A i dodam jeszcze - jeśli podpisałeś umowę o tajemnicy to pewnie dostałeś za to konkretne pieniądze a w zamian dziś z podniesioną głową mówisz: Nie, nikt nie wykorzystał mojego patentu. Za to te pieniądze, a w domu jarasz się kasą i tym, że nieświadomi prawdy nurkowie korzystają z Twojego patentu.
Jeśli nie użyli - piszesz: Nie.
Proste. Nie da się być trochę w ciąży
 
 
Motti
[Usunięty]

Wysłany: 12-06-2014, 21:21   

Crypturgus napisał/a:
W takim razie na dzień dzisiejszy należy przyjąć, że żaden z patentów, którym tak się chwalisz, nie został użyty.
Możesz sobie przyjmowac' co chcesz, nie potwierdzę żadnej wersji.
Crypturgus napisał/a:
Bo nie ukrywam, temat mnie ciekawi.
Nie odnoszę takiego wrażenia, zadawał byś istotne pytania. Nie zrobiłeś tego.
Crypturgus napisał/a:
[ Dodano: 12-06-2014, 20:35 ]
A i dodam jeszcze - jeśli podpisałeś umowę o tajemnicy to pewnie dostałeś za to konkretne pieniądze a w zamian dziś z podniesioną głową mówisz: Nie, nikt nie wykorzystał mojego patentu. Za to te pieniądze, a w domu jarasz się kasą i tym, że nieświadomi prawdy nurkowie korzystają z Twojego patentu.
Jeśli nie użyli - piszesz: Nie.
Proste. Nie da się być trochę w ciąży
Możesz sobie wyobrażac' co zechcesz, nie potwierdzę i nie zaprzeczę.

Prawa własności przemysłowej nie znasz, po czasie zależnym od opłat, rozwiązanie staje się znanym stanem techniki, każdy może nieodpłatnie korzystac'.
Również jak jest ochrona, tyle że wtedy jedynie w celach niekomercyjnych.

Wracając do ciąży, to potrzebny jest ojciec. Są twórcy i bezpłodni, co wybrałeś ?

pozdrawiam rc
 
 
AdamP 

Stopień: nurkowy
Kraj:
Poland

Wiek: 37
Dołączył: 11 Sty 2011
Posty: 186
Skąd: Warszawa
Wysłany: 12-06-2014, 21:43   

Hahaha
A już myślałem czytając tytuł wątku że zostałeś teraz ,,ekspertem" od ornitologii :ping:

Motti napisał/a:
Możesz sobie przyjmowac' co chcesz

Więc po co założyłeś cały ten wątek... jeśli nie po to żeby wszyscy mieli Cię za "eksperta"?
Fakt że na każdym kroku piszesz sam o sobie i (jako jedyny) sam o swoich patentach,
według mnie mówi sam za siebie...

Motti napisał/a:
...nie potwierdzę żadnej wersji

Bo nie jesteś w stanie!
I taka jest prawda...tak samo jak nie jesteś w stanie niczego dowieść ani udowodnić.
Przesyłanie skanów okładek książeczek nurkowych (lub wklejanie jakiś zdjęć niezwiązanych z tematem na których to niby są Twoje inicjały) może być dowodem chyba tylko dla Ciebie.

Motti napisał/a:
...do ciąży, to potrzebny jest ojciec. Są twórcy i bezpłodni, co wybrałeś ?

I są też impotenci, którzy myślą że nadrobią miną....
Jak to mawiała moja babcia: ,,Krowa która dużo ryczy mało mleka daje" :bee;

Może i masz dużą wiedze TEORETYCZNĄ o SCR ale kompletnie brak Ci umiejętności jej przekazania lub choćby nawet wyartykułowania...

A szacunku nie można ot tak wymagać...
Na szacunek trzeba sobie najpierw zasłużyć.
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Dodaj do: Wypowiedź dla Wykop  Wypowiedź dla Facebook  Wypowiedź dla Wyczaj.to  Wypowiedź dla Gwar  Wypowiedź dla Delicious  Wypowiedź dla Digg  Wypowiedź dla Furl  Wypowiedź dla Google  Wypowiedź dla Magnolia  Wypowiedź dla Reddit  Wypowiedź dla Simpy  Wypowiedź dla Slashdot  Wypowiedź dla Technorati  Wypowiedź dla YahooMyWeb
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Administrator FORUM-NURAS uprzejmie informuje, że nie ponosi odpowiedzialności i w żaden sposób nie ingeruje w treść wypowiedzi
umieszczanych przez użytkowników na Forum. Zastrzega sobie jedynie prawo do usuwania i edytowania, w ciągu 24
godzin, postów o treści reklamowej, sprzecznej z prawem, wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej
czy tez propagujących przemoc oraz treści powszechnie uznanych za naganne moralnie, społecznie niewłaściwe i naruszających zasady regulaminu.
Przypominam, że osoby zamieszczające opinie, o których mowa powyżej, mogą ponieść za ich treść odpowiedzialność karną lub cywilną.

Serwis wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na Twoim komputerze. Technologia ta jest wykorzystywana w celach funkcjonalnych, statystycznych i reklamowych.
Pozwala nam określać zachowania użytkowników na stronie, dostarczać im odpowiednie treści oraz reklamy, a także ułatwia korzystanie z serwisu, np. poprzez funkcję automatycznego logowania.
Korzystanie z serwisu Forum-Nuras przy włączonej obsłudze plików cookies jest przez nas traktowane, jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz.
Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki.
Przeczytaj, jak wyłączyć pliki cookie i nie tylko
FORUM-NURAS topic RSS feed