Strona Główna FORUM-NURAS
Froum dla nurkujących i nie tylko ...

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy    KalendarzKalendarz
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat

Poprzedni temat «» Następny temat
Gdzie najlepiej w Marsa Alam?
Autor Wiadomość
milo79 

Stopień: AOWD
Kraj:
Poland

Dołączył: 15 Sty 2012
Posty: 23
Skąd: Katowice
Wysłany: 25-06-2014, 23:22   Gdzie najlepiej w Marsa Alam?

Jak w temacie. Połowa lipca, wiem, będzie ciepło:) Prośba o sugestie którą wybrać bazę i hotel blisko niej. Odległości w Marsa między hotelami wydają się spore, poza tym samo miejsce poza nurkowaniem to chyba pustynia a jadę z osobami, które nie nurkują więc hotel musiałby coś jeszcze oferować...
Z góry dzięki za pomoc.
 
 
 
dav4u 


Stopień: czy+
Kraj:
Poland

Dołączył: 07 Maj 2012
Posty: 162
Skąd: POZnan*
Wysłany: 26-06-2014, 00:41   

Jak Marsa to baza 3will :) polecam dogadasz się po polsku
przyjadą po ciebie więc spokojnie wybieraj dowolny hotel
 
 
maciek811 


Stopień: AOWD | Nx | Rescue
Kraj:
Poland

Dołączył: 20 Cze 2012
Posty: 159
Skąd: Radymno
Wysłany: 26-06-2014, 09:23   

Byłem w Hotelu Elphistone a nurkowałem z Dive Top - polecam ;OK;

Pomiędzy bazą a hotelem był spory kawałek drogi ale transport zapewniała baza :bee;
Ostatnio zmieniony przez maciek811 26-06-2014, 09:29, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
wiesiek01 



Stopień: Jest
Kraj:
Poland

Dołączył: 17 Sie 2005
Posty: 1970
Skąd: Sosnowiec
Wysłany: 26-06-2014, 09:28   

milo79 napisał/a:
pustynia a jadę z osobami, które nie nurkują

Zmień na Hurghadę lub Sharm bo cię nienurkujący ukamienują.... ;-)
Jeśli jednak Marsa to 3Will i hotel niedaleko bazy
 
 
Shibuya 


Kraj:
Poland

Wiek: 45
Dołączyła: 22 Wrz 2012
Posty: 245
Skąd: Kraków
Wysłany: 26-06-2014, 10:27   

Będziemy w Marsa od 19-tego lipca. Planujemy 5 dni nurkowych (może 6 :) ).
Jadą z nami dwie osoby nienurkujące :) Będziemy w hotelu Malikia ze względu na fajną zatoczkę.
Nurkujemy z Dive Top. Jak chcesz się przyłączyć do naszej grupki to odezwij się na priv.
Ostatnio zmieniony przez Shibuya 26-06-2014, 10:29, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
centaur000 

Stopień: OWSI
Kraj:
Poland

Wiek: 55
Dołączył: 12 Maj 2012
Posty: 2
Skąd: Katowice
Wysłany: 26-06-2014, 12:38   Re: Gdzie najlepiej w Marsa Alam?

[Witam serdecznie. Z jaką bazą nurkujecie w Marsa Alam?
 
 
S-E-B 

Stopień: AOWD, Wreck
Kraj:
Poland

Wiek: 46
Dołączył: 09 Sty 2013
Posty: 63
Skąd: Grodzisk Maz.
Wysłany: 26-06-2014, 13:13   

Shibuya napisał/a:
Nurkujemy z Dive Top
dav4u napisał/a:
Jak Marsa to baza 3will
 
 
 
Shibuya 


Kraj:
Poland

Wiek: 45
Dołączyła: 22 Wrz 2012
Posty: 245
Skąd: Kraków
Wysłany: 26-06-2014, 14:32   

Ja 3 raz z Dive Top i na razie zmieniać nie zamierzam :)
 
 
Henry 


Stopień: jest
Kraj:
Poland

Dołączył: 19 Lut 2005
Posty: 453
Skąd: z nad wody
Wysłany: 26-06-2014, 14:41   

Byłem w hotelu Blue Reef w Marsa el Alam (włoska inwestycja na dobrym poziomie ) a po przeciwnej stronie była baza właśnie 3will (baza spoko choć jakiś czas temu była zadyma i śmiertelny wypadek z nimi).
Kilkaset metrów od hotelu na prawo trochę straganów z tamtejszym badziewiem. Apteka i sklep spożywczy kolo hotelu .Nic więcej.
Uważam podobnie, że ciągnięcie w ten rejon nie nurkujących to nie dobry pomysł. No chyba ,że nienurkującym wystarczy dobry hotel, przyzwoite żarełko, darmowe drinki, basen i kawałek plaży z wodą . W wodzie też nie poszaleją za bardzo bo jak to pewien bohater bieżących wydarzeń powiedział " h...j. , dupa i kamieni kupa i to kamieni ostrych z mnóstwem jeżowców . A ciągnie się to dziadostwo przez jakieś 50 metrów od brzegu.
Podsumowując : miejsce nurkowe bardzo fajne choć wszystkie były oddalone od hotelu ale dla żądnych spędzenia trochę czasu na zabawach po za wodą to upieranie się pod kątem własnego chciectwa może skończyć się batożeniem przez współkompanów.
hej
 
 
xaltuton 


Stopień: Hańcza Diver
Kraj:
Poland

Dołączył: 13 Lip 2013
Posty: 385
Skąd: Białystok
Wysłany: 27-06-2014, 14:07   

Henry napisał/a:

W wodzie też nie poszaleją za bardzo bo jak to pewien bohater bieżących wydarzeń powiedział " h...j. , dupa i kamieni kupa i to kamieni ostrych z mnóstwem jeżowców . A ciągnie się to dziadostwo przez jakieś 50 metrów od brzegu.
hej


Zatem kijowa miejscowka. W MA sa naprawde dobre zatoki (np. Brayka, Gabel Rosas, Abu Dabbab) gdzie godzinami mozna nie wychodzic z wody.
 
 
 
Shibuya 


Kraj:
Poland

Wiek: 45
Dołączyła: 22 Wrz 2012
Posty: 245
Skąd: Kraków
Wysłany: 27-06-2014, 18:04   

To, że nie nurkują nie oznacza,że nie snurkują. Moja rodzina nie nurkuje, ale snurki uwielbiają i dlatego jedziemy do Maliki. Fajna zatoka. Ja mogę ponurkować a oni cieszyć się wolnym i pięknymi widokami pod wodą snurkując. W Abu Dabbab nawet żółwie mogą pooglądać.
 
 
piter83 

Stopień: AOWD
Kraj:
Poland

Wiek: 40
Dołączył: 21 Cze 2011
Posty: 18
Skąd: Poznań
Wysłany: 28-06-2014, 09:36   

w tamtym tygodniu wróciliśmy z wypadu do marsa
do tej pory w egipcie korzystałęm z usług dużych i średnich baz nurkowych
tym razem na nurki udałem się z kolegą Mustafą, lokalnym sympatycznym divemasterem
przyjeżdzał po nas samochodem i nurkowaliśmy tylko we trójkę, bez tłoku, pośpiechu, w wyluzowanej atmosferze :)
pod wodą zatrzymywaliśmy się w miejscach w których chcieliśmy się zatrzymać i poobserwować podwodne życie, nie wyrywał do przodu, planował nurkowania z optymalnym wykorzystaniem czasu nurkowania.
oferuje też dobre niewygórowane ceny (a odpytałem większość okolicznych baz nurkowych)
gdyby ktoś był zainteresowany to podaje na niego namiary:

+201225232742
mustafa_divemaster@yahoo.com

osobiście byłem bardzo zadowolony. To były moje najlepsze nurkowania w Morzu Czerwonym.
 
 
ender 

Stopień: AOWD
Kraj:
Poland

Dołączył: 08 Sty 2013
Posty: 3
Skąd: WaWa
Wysłany: 08-07-2014, 14:10   

Kto ostatnio z nurkował z 3will lub Dive Top?
Jak z tlenem na nurkach?

3will dwa lata temu jeszcze woził na nurkowania butlę z tlenem, niestety w zeszłym roku nie widziałem aby mieli ze sobą.

Jak to wygląda w tym roku?
 
 
maciek811 


Stopień: AOWD | Nx | Rescue
Kraj:
Poland

Dołączył: 20 Cze 2012
Posty: 159
Skąd: Radymno
Wysłany: 09-07-2014, 13:44   

Będąc w maju 2014 z Dive Top widziałem że mają tlen.
Ostatnio zmieniony przez maciek811 09-07-2014, 13:57, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
kapolo 


Kraj:
Poland

Dołączył: 12 Wrz 2008
Posty: 39
Skąd: Warszawa
Wysłany: 21-07-2014, 11:14   

usuniete
Ostatnio zmieniony przez kapolo 21-07-2014, 11:15, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
TajGer 

Stopień: OWD
Kraj:
Poland

Dołączył: 07 Lip 2014
Posty: 2
Skąd: Warszawa
Wysłany: 10-08-2014, 07:29   

Polecam Marsa Alam. Dopiero co wrocilem i maja naprawde cudowne plaze, szczegolnie Abudadd.
Nurkowanie z Top Dive wzorcowe. Na czas, swietne powietrze, butle bite na 220, super DM
ktory pokaze wam najciekawsze miejsca. Do tego konkurencyjne ceny.
Polecam.
Patryk
 
 
mpbc 

Stopień: AOWD
Kraj:
Poland

Wiek: 54
Dołączył: 01 Lip 2014
Posty: 110
Skąd: Warszawa
Wysłany: 10-08-2014, 18:01   

Też wybieram się do Marsa Alam..... może podrzucie jakieś ceny by wiedzieć do ilu można stargować?
 
 
TajGer 

Stopień: OWD
Kraj:
Poland

Dołączył: 07 Lip 2014
Posty: 2
Skąd: Warszawa
Wysłany: 19-08-2014, 18:11   

za 3 dni 120e + dodatkowo za sprzet 4e za element (butle i balast w cenie)
 
 
Piotr B. 


Stopień: AOWD/NITROX
Kraj:
Poland

Wiek: 57
Dołączył: 26 Sty 2014
Posty: 115
Skąd: Warszawa/Toruń
Wysłany: 20-08-2014, 10:52   

A jak kwestie finansowe dojazdu (ewentualnego) do hotelu, który jest oddalony od bazy? Ktoś to ćwiczył?

BTW.
Wybieram się do Marsa w październiku.
Ostatnio zmieniony przez Piotr B. 20-08-2014, 10:52, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
wiesiek01 



Stopień: Jest
Kraj:
Poland

Dołączył: 17 Sie 2005
Posty: 1970
Skąd: Sosnowiec
Wysłany: 20-08-2014, 15:39   

Piotr B. napisał/a:
A jak kwestie finansowe dojazdu

Do ok. 10 km bezpłatnie, powyżej dopłata...
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Dodaj do: Wypowiedź dla Wykop  Wypowiedź dla Facebook  Wypowiedź dla Wyczaj.to  Wypowiedź dla Gwar  Wypowiedź dla Delicious  Wypowiedź dla Digg  Wypowiedź dla Furl  Wypowiedź dla Google  Wypowiedź dla Magnolia  Wypowiedź dla Reddit  Wypowiedź dla Simpy  Wypowiedź dla Slashdot  Wypowiedź dla Technorati  Wypowiedź dla YahooMyWeb
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Administrator FORUM-NURAS uprzejmie informuje, że nie ponosi odpowiedzialności i w żaden sposób nie ingeruje w treść wypowiedzi
umieszczanych przez użytkowników na Forum. Zastrzega sobie jedynie prawo do usuwania i edytowania, w ciągu 24
godzin, postów o treści reklamowej, sprzecznej z prawem, wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej
czy tez propagujących przemoc oraz treści powszechnie uznanych za naganne moralnie, społecznie niewłaściwe i naruszających zasady regulaminu.
Przypominam, że osoby zamieszczające opinie, o których mowa powyżej, mogą ponieść za ich treść odpowiedzialność karną lub cywilną.

Serwis wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na Twoim komputerze. Technologia ta jest wykorzystywana w celach funkcjonalnych, statystycznych i reklamowych.
Pozwala nam określać zachowania użytkowników na stronie, dostarczać im odpowiednie treści oraz reklamy, a także ułatwia korzystanie z serwisu, np. poprzez funkcję automatycznego logowania.
Korzystanie z serwisu Forum-Nuras przy włączonej obsłudze plików cookies jest przez nas traktowane, jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz.
Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki.
Przeczytaj, jak wyłączyć pliki cookie i nie tylko
FORUM-NURAS topic RSS feed