Strona Główna FORUM-NURAS
Froum dla nurkujących i nie tylko ...

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy    KalendarzKalendarz
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat

Poprzedni temat «» Następny temat
Darek Ciebie zaskarżyc' o szykanowanie i dyskryminację ?
Autor Wiadomość
Motti
[Usunięty]

Wysłany: 15-08-2014, 13:28   

Scaner napisał/a:
Olej to i się śmiej z tego
Czy ja dokładnie tego nie robię ?
Co jest warte ostrzeżenie przyznane bez podstaw, takich jest znakomita większośc' z moich "zasług".
Moderatorzy nie są za bardzo znani, w świecie naukowym.

pozdrawiam rc
 
 
Yavox 



Stopień: T1 (GUE nTmx)
Kraj:
Poland

Wiek: 48
Dołączył: 29 Lis 2010
Posty: 3419
Skąd: Warszawa / Józefów
Wysłany: 25-08-2014, 13:43   

TYMOTEUSZ napisał/a:
Obstawiam że Motti nie wytrzyma do końca dnia.

Jak przegram stawiam piwo.

Czas minął Paweł. Co z tym piwem? :co:
 
 
Motti
[Usunięty]

Wysłany: 27-08-2014, 09:57   

Yavox napisał/a:
Czas minął
Zastanowiłeś się nad ekipą moderatorów, dzięki której można coś zmienic' /

Wymogi nie są skomplikowane:
Kręgosłup moralny.
Nie faworyzowanie jednych i gnojenie nie lubianych.
Wiedza o temacie.
Nie prowokowanie awantur i krycie się pod ochroną moderatora.

Wiem że to utopia.

pozdrawiam rc
 
 
Yavox 



Stopień: T1 (GUE nTmx)
Kraj:
Poland

Wiek: 48
Dołączył: 29 Lis 2010
Posty: 3419
Skąd: Warszawa / Józefów
Wysłany: 27-08-2014, 10:09   

Motti napisał/a:
Wiedza o temacie.

Przecież wiesz, że to niemożliwe. Do moderowania Twoich wpisów trzeba by było radę naukową postawić, a i tak coś by się działo :marl:
 
 
Motti
[Usunięty]

Wysłany: 27-08-2014, 10:13   

Yavox napisał/a:
Do moderowania Twoich wpisów trzeba by było radę naukową postawić, a i tak coś by się działo :marl:
Powiedzmy że nie jest to problemem.
Zostałeś oceniony jako "Pająk Chwat wszystkich brat", nie jesteś konfliktowy.

pozdrawiam rc
 
 
Yavox 



Stopień: T1 (GUE nTmx)
Kraj:
Poland

Wiek: 48
Dołączył: 29 Lis 2010
Posty: 3419
Skąd: Warszawa / Józefów
Wysłany: 27-08-2014, 10:18   

Nie jestem. Zawsze staram się znaleźć coś, co z dyskusji można dla siebie wyciągnąć. Rzeczy, które z różnych powodów trzeba odrzucić i tak jest wystarczająco dużo, żeby się jeszcze dodatkowo na nich skupiać i eskalować.
 
 
Motti
[Usunięty]

Wysłany: 27-08-2014, 10:21   

Yavox napisał/a:
żeby się jeszcze dodatkowo na nich skupiać i eskalować.
Ponownie wychodzi twój brak konfliktowości.
Dlatego jesteś bardzo dobrym kandydatem.

pozdrawiam rc
 
 
Yavox 



Stopień: T1 (GUE nTmx)
Kraj:
Poland

Wiek: 48
Dołączył: 29 Lis 2010
Posty: 3419
Skąd: Warszawa / Józefów
Wysłany: 27-08-2014, 10:35   

Raz już kiedyś wszedłem do tej rzeki i niestety mi się znudziło - mój brak konfliktowości zbyt wiele razy został wystawiony na ciężką próbę. Poza tym, pisząc brutalnie szczerze - bardzo cenię sobie alternatywne wobec FN inicjatywy - forum Sztuka Nurkowania prowadzone przez Włodka Kołacza oraz Dive Trek Wojtka Filipa. Szczerze im sprzyjam a samych właścicieli darzę dużym szacunkiem i sympatią. Naprawianie trochę konkurencyjnego świata, jakim jest Forum Nuras, nie leży mi w związku z tym jakoś bardzo na sercu. Poza tym, czuję się znacznie zdrowszy, od kiedy przestałem tutaj uczestniczyć w dyskusjach na temat kształtu tego forum. Jest jakie jest i inne IMHO nie będzie. Mam zamiar się cieszyć tym, co mam w tej chwili :)
 
 
Motti
[Usunięty]

Wysłany: 27-08-2014, 11:55   

Yavox napisał/a:
bardzo cenię sobie alternatywne wobec FN inicjatywy - forum Sztuka Nurkowania prowadzone przez Włodka Kołacza oraz Dive Trek Wojtka Filipa.

Mówiąc serio, które z tych miejsc ma dyskusje na wysokim poziomie.
Żadne.
Poprawne rzemiosło owszem tak, trochę nowinek owszem też.
Informacje ze świata nauki to zbyt rewolucyjne, nie wolno.
Kto w Polsce wprowadzał regulacje dotyczące TTT, totalnie zakazana informacja, nie będą jacyś profesorowie podskakiwali moderatorowi, który dorósł do funkcji administratora, bez funkcji autonomii decyzji.
Pamiętasz dyskusję o dekompresji przed przyspieszonym odlotem, sam adminstrator robił chamówę. Potem znowu się okazało, że bronił przegranej sprawy, osoby okazały się słabo i źle zorientowanymi.

Tutaj czyste jaja.

"Motti
Stopień: SCR SMS designer
Kraj:
Poland

Dołączył: 27 Kwi 2013
Posty: 899
Skąd: Warszawa

Wysłany: 25-08-2014, 10:47
Post edytowany.

W tym temacie, jak sama nazwa wskazuje, podajemy definicje "słownikowe".
proszę powstrzymać się od dyskusji etc.
KasiaK


D@rek
Stopień: instruktor SDI/TDI
Kraj:
Poland

Wiek: 47
Dołączył: 08 Lis 2004
Posty: 971
Skąd: Piotrków T

Wysłany: 25-08-2014, 20:54
Post edytowany.

W tym temacie, jak sama nazwa wskazuje, podajemy definicje "słownikowe".
proszę powstrzymać się od dyskusji etc.
KasiaK

Motti
Stopień: SCR SMS designer
Kraj:
Poland

Dołączył: 27 Kwi 2013
Posty: 899
Skąd: Warszawa

Wysłany: Wczoraj 9:39
Post edytowany.

W tym temacie, jak sama nazwa wskazuje, podajemy definicje "słownikowe".
proszę powstrzymać się od dyskusji etc.
KasiaK"

W moich postach były informacje prawdziwe, ta o pracy oddychania na wysokim poziomie. Klasyka moderatorka, nie rozumie to kasuje wszystko.

Dodatkowo jest skasowana możliwośc' napisania czegokolwiek, w temacie w którym jestem ekspertem.

Albo zmieni się ekipa moderatorów, albo forum zdechnie.

pozdrawiam rc
 
 
Yavox 



Stopień: T1 (GUE nTmx)
Kraj:
Poland

Wiek: 48
Dołączył: 29 Lis 2010
Posty: 3419
Skąd: Warszawa / Józefów
Wysłany: 27-08-2014, 12:25   

Motti napisał/a:
Mówiąc serio, które z tych miejsc ma dyskusje na wysokim poziomie.

Ryszard, to zależy od oczekiwań. Moje oczekiwania są realizowane, jeżeli dzięki dyskusjom poszerzam swoją wiedzę na temat praktycznych rozwiązań dotyczących planowania i realizowania takich nurkowań, jakie wykonuję obecnie i jakimi jestem zainteresowany w najbliższej przyszłości.

Patrząc z tej perspektywy, dzielenie się doświadczeniami na temat tego w jaki sposób ktoś łapie dolny karabinek stejdża, żeby mu się go sprawniej wpinało albo jak skrótowo i na piechotę policzyć, o ile minut wydłużyć mniej więcej które przystanki, jak się człowiek zasiedział dziesięć minut więcej na czterdziestu metrach spełnia moje oczekiwania w bardzo dużym stopniu. Dlaczego? Ponieważ podsuwa konkretne rozwiązania często występujących problemów, możliwe do bezpośredniego zastosowania, mające wpływ na mój komfort czy bezpieczeństwo bycia pod wodą.

Jasne, że ktoś inny może nie oceniać tego jako "wysoki poziom" i widzieć w tym jedynie "poprawne rzemiosło". W wielu przypadkach to może być prawda. Tego rodzaju dyskusje na pewno nie są cenną pożywką intelektualną, nie powodują że po zamknięciu przeglądarki siadam do literatury źródłowej czy kalkulatora, wracając do tematu po godzinach. Co do tego, w pełni i bezkonfliktowo się z Tobą zgadzam :)
 
 
Scaner 



Stopień: instruktor NAUI PSAI
Kraj:
Vatican

Dołączył: 26 Paź 2010
Posty: 1981
Skąd: Skątowni
Wysłany: 27-08-2014, 12:32   

Motti napisał/a:

Albo zmieni się ekipa moderatorów, albo forum zdechnie.
pozdrawiam rc

Ekipa moderatorów się nie zmieni i Forum nie zdechnie.
Forum jest przedsięwzięciem komercyjnym i niedemokratycznym. Moderatorzy dbają o interes właściciela i starają się zapewnić uporządkowane i komfortowe funkcjonowanie Forum. Nie gwarantują dostępności maksymalnie szerokiej wiedzy na żaden temat. Nie mają też z punktu widzenia przedsięwzięcia biznesowego chronić kogokolwiek kto atakuje i dyskredytuje zleceniodawców reklamy byłoby to działaniem na szkodę prowadzącego biznes co przy spełnieniu kilku dodatkowych warunków byłoby działaniem karalnym.

Musisz to mentalnie zaakceptować i w takich warunkach funkcjonować albo ciągle będziesz popadał w konflikt interesów.

[ Dodano: 27-08-2014, 12:44 ]
Zauważ też że choć można zakładać Twoje czyste intencje to jednak jesteś osobą patentująca swoje prace związane z nurkowaniem.
Więc nie jest błędem interpretowanie tego jako chęć zysku z nurkowania dlatego jest to też działalność komercyjna. To niestety dla Ciebie, powoduje że pojawia się kilka istotnych ograniczeń w przestrzeni komunikacyjnej na rynku usług nurkowych. Etyka biznesowa wymusza negatywną oceną twojej działalności na Forum bo zgodnie z etyką i zasadami jeżeli uważasz że inny podmiot robi coś niewłaściwe i narusza interes nawet potencjalnie "konsumenta" To powinieneś zwrócić się bezpośrednio i nie publicznie do niego wykazać nieprawidłowości i wezwać do naprawy/zmiany stanu rzeczy oraz do udzielenia odpowiedzi, tak to się robi.
Ataki na instruktorów i producentów mogą być interpretowanie jako nieetyczna działalność konkurencji albo próba "reklamy" własnych walorów kosztem innych uczestników rynku.
 
 
Motti
[Usunięty]

Wysłany: 27-08-2014, 21:39   

Yavox napisał/a:
nie powodują że po zamknięciu przeglądarki siadam do literatury źródłowej czy kalkulatora,
Gdybys nie użył słowa "nie", było by doskonale. Lecz o wielu pozycjach źródłowych dowiedziałeś się ode mnie. Tych spoza głównego nurtu.
Yavox napisał/a:
Jasne, że ktoś inny może nie oceniać tego jako "wysoki poziom" i widzieć w tym jedynie "poprawne rzemiosło". W wielu przypadkach to może być prawda.
W 2003 r jak wracałem z ZTPP AMW to komandor dr inż S. Skrzyński wspominał że książka apartaty nurkowe jest napisana zbyt trudnym językiem. Miałem odmienne stanowisko. Do wielu pozycji trzeba dorastac'. Dzięki temu fundamentowi, skrobnąłem 3 patenty. wykraczające ponad zakres publikacji, lecz było wystarczająco dużo żeby to zrobic'. Wiele osób ją czytało i nie zrobiło nic.
Scaner napisał/a:
Ekipa moderatorów się nie zmieni i Forum nie zdechnie.
Mania była nie do usunięcia i wyleciała z funkcji.
Pamiętasz jak stwierdziłeś że moderatorzy są do wymiany i tylko Ty pozostaniesz ?
Ja pamiętam. Sam zrezygnowałeś. Mówiłeś ciekawe kawałki o atmosferze na forum modów ? Ja pamiętam co.
Ile osób teraz pisze, mało. Usamodzielnili się lecz nie dyskutują.
Scaner napisał/a:
Moderatorzy dbają o interes właściciela i starają się zapewnić uporządkowane i komfortowe funkcjonowanie Forum. Nie gwarantują dostępności maksymalnie szerokiej wiedzy na żaden temat
Ostatnie występu pokazują że jest inaczej i moderator uprawiał samowolkę, łamiąc regulamin nie wspominając o dobrym obyczaju czy kulturze.
Ewidentnie realizował własne cele.
Scaner napisał/a:
Nie mają też z punktu widzenia przedsięwzięcia biznesowego chronić kogokolwiek kto atakuje i dyskredytuje zleceniodawców reklamy byłoby to działaniem na szkodę prowadzącego biznes co przy spełnieniu kilku dodatkowych warunków byłoby działaniem karalnym.
Akurat celem jest coś innego, nie jest nim FN. Ochrona wybrańców to klasyka tego i innych for.
Scaner napisał/a:
Musisz to mentalnie zaakceptować i w takich warunkach funkcjonować albo ciągle będziesz popadał w konflikt interesów.
Nie muszę, W każdej chwili może przyjśc' polecenie zejścia z otwartych przestrzeni dyskusyjnych. Wtedy będę musiał się podporządkowac'. Tyle że to nikt z FN.
Scaner napisał/a:
To powinieneś zwrócić się bezpośrednio i nie publicznie do niego wykazać nieprawidłowości i wezwać do naprawy/zmiany stanu rzeczy oraz do udzielenia odpowiedzi, tak to się robi.
Zwracam się, lecz nawał zajęc' powoduje brak decyzji.
Scaner napisał/a:
Ataki na instruktorów i producentów mogą być interpretowanie jako nieetyczna działalność konkurencji albo próba "reklamy" własnych walorów kosztem innych uczestników rynku.
U osób oceniających samodzielnie, daje to możliwośc' przemyślenia stanowisk. Przykład który mogę podac' to temat o szybkości wynurzania i głębokości przystanku.
Jasno jedna osoba zauważyła to co było wałkowane w temacie o modelach dekompresyjnych.
Ewidentnie osiągnąłem cel, jakim jest zrozumienie problemów dekompresyjnych. Ujadanie gawiedzi nie mającej żadnego pojęcia było wielkie. Lecz przekaz trafił.

Wskazanie zupełnego braku podstaw jakiegoś instruktora czy IT jest obowiązkiem, nie powinien propagowac' bzdur. Instruktorzy tego nie zrobią, ja mogę jestem poza klanem.

pozdrawiam rc
 
 
Yavox 



Stopień: T1 (GUE nTmx)
Kraj:
Poland

Wiek: 48
Dołączył: 29 Lis 2010
Posty: 3419
Skąd: Warszawa / Józefów
Wysłany: 27-08-2014, 22:00   

Motti napisał/a:
Gdybys nie użył słowa "nie", było by doskonale.

Napisałem dobrze. Odnosząc się do dyskusji z poprzedniego akapitu, czyli typu "w jaki sposób ktoś łapie dolny karabinek stejdża" napisałem, że "nie powodują że po zamknięciu przeglądarki siadam do literatury źródłowej". Wszystko się zgadza.

Motti napisał/a:
Lecz o wielu pozycjach źródłowych dowiedziałeś się ode mnie. Tych spoza głównego nurtu.

To też się zgadza. To jest właśnie ten drugi rodzaj dyskusji, nie ten, którego dotyczyła cytowana przez Ciebie wypowiedź. Listę pozycji źródłowych, na które się powołujesz, mam na karteczkach na tablicy korkowej przyczepioną. Niektóre rzeczy udało mi się nawet kupić, choć niewiele jeszcze z części nich rozumiem.
 
 
Scaner 



Stopień: instruktor NAUI PSAI
Kraj:
Vatican

Dołączył: 26 Paź 2010
Posty: 1981
Skąd: Skątowni
Wysłany: 27-08-2014, 22:15   

Motti napisał/a:
Ile osób teraz pisze, mało. Usamodzielnili się lecz nie dyskutują.
pozdrawiam rc


To oczywiście tylko moja opinia więc wcale tak nie musi być ale ja uważam że nie piszą dlatego że coś z tym czy innym forum jest nie tak ale w efekcie odruchu psa Pawłowa.
Jak udzielisz odpowiedzi na pytanie jak skonfigurować ........ ? Dowiesz się na końcu po 23 stronach że jesteś debilem bo konfigurować można jak się chce pod warunkiem że nie będzie to zgodne z DIR/GUE/Hogarthian
Jak udzielisz odpowiedzi na pytanie jaki konkretnie element wyposażenia ...... Dowiesz się po 23 stronach że jesteś debilem bo element wyposażenia można mieć dowolny pod warunkiem że nie jest to sprzęt wykorzystywany przez DIR/GUE/Hogarthian
Jak udzielisz odpowiedzi jaką strategię deko ....... Dalej już wiesz
Jak udzielisz odpowiedzi na dowolne pytanie to ...... sam wiesz
A jak pojedziesz na nurkowisko to 99% pajaców widzisz pookręcanych długimi wężami z digitalami na gumkach od majtek...

Właściwie jak przeanalizujesz to każdy który pisał coś sensownego prędzej czy później został oblany pomyjami.... więc po co?
 
 
Motti
[Usunięty]

Wysłany: 28-08-2014, 06:44   

Scaner napisał/a:
Właściwie jak przeanalizujesz to każdy który pisał coś sensownego prędzej czy później został oblany pomyjami.... więc po co?
Jaja się zaczynają jak w liście pyskujących są moderatorzy. To też nie jest wyjątkowe forum, pod tym względem. (Na jednym pokazałem wszystkim, że moderator to ma patent w sprzęcie nurkowym, na myjkę do dywanów, oczywiście pamiętam jego rozwiązanie z 1974r z pogranicza nurkowania i lotnictwa)

Jestem oskarżany że przeze mnie odchodzą użytkownicy, padł ciekawy argument "że widocznie te osoby nie były fachowcami". Jak dyskutuję i wskazuje bezpodstawnośc' stanowiska to zwykle wskazuję publikację źródłową. Wyjątkowo otrzymuję argumentację w takim samym poziomie. W najczęściej to: "Dowiesz się na końcu po 23 stronach że jesteś debilem". Po kilku latach jak rozwiązanie o którym mówiłem jest patentem, to już chętnie obdzielający "debilami" siedzą cichutko nie mają nic do powiedzenia. Jaki wniosek ?
Nigdy nie byli fachowcami, dlatego po łaźni znikają z FN.
Lub odchodzą do własnych projektów. "Trzy piwa dla Warszawki, tylko za dużo nie plujcie, bo piana siada".

pozdrawiam rc
 
 
Scaner 



Stopień: instruktor NAUI PSAI
Kraj:
Vatican

Dołączył: 26 Paź 2010
Posty: 1981
Skąd: Skątowni
Wysłany: 28-08-2014, 09:42   

Motti napisał/a:

Jaja się zaczynają jak w liście pyskujących są moderatorzy.


Niech pyskują to są tacy sami forumowicze tylko muszą dodatkowo sprzątać. My nie płacimy za dostęp do Forum a oni pracują za free, nobilitacja to żadna więc niech pyskują. Z resztą lepiej rozmawiać z kimś kto cię zbluzga bo sie wqrwił niż z kimś kto cię ignoruje bo czuje się lepszy. Emocje są cechą właściwą dla ludzi żywych a w środowisku nurkowym bywa różnie :-) Natomiast żywie urazy dłużej niż do zachodu słońca to nie po Bożemu.

Motti napisał/a:

Nigdy nie byli fachowcami, dlatego po łaźni znikają z FN.
Lub odchodzą do własnych projektów.
pozdrawiam rc

Ja tam żałuję każdej osoby która odchodzi z towarzystwa bo z perspektywy czasu okazuje się że każdy kogo spotkałem na swojej drodze jakoś mnie wzbogacił. Jeżeli odchodzą do własnych projketów to ok ale najczęściej te projekty są mniej atrakcyjne i wcale to nie dziwi bo traci się efekt skali.
 
 
Motti
[Usunięty]

Wysłany: 28-08-2014, 09:57   

Scaner napisał/a:
Z resztą lepiej rozmawiać z kimś kto cię zbluzga bo sie wqrwił niż z kimś kto cię ignoruje bo czuje się lepszy. Emocje są cechą właściwą dla ludzi żywych a w środowisku nurkowym bywa różnie :-) Natomiast żywie urazy dłużej niż do zachodu słońca to nie po Bożemu.
Jaja są większe, zawsze bluzgający to zera. To jedyna linia obrony. Z tymi "lepszymi" to nie tak prosto, są lepsi tylko pod parasolem moderatorów.
Po wbiciu w bazę danych Europejskiego Urzędu Patentowego, nie istnieją.
Scaner napisał/a:
bo z perspektywy czasu okazuje się że każdy kogo spotkałem na swojej drodze jakoś mnie wzbogacił.
Ludzi można podzielic' na klika klas, jedną z nich są osoby które prowokują do przemyśleń, tak powstał 2 patent. Brednia o nie istnieniu suchych obiegów, dała szybko proste rozwiązanie na SCR z chemicznie zgromadzonym tlenem, dodatkowo o stabilnym ppO2. Autor bredni pozostał w miejscu. Reprezentanci tel klasy są mimo wszystko użyteczni.
Lecz wygrywa klasa osób pustych. Wcale mnie to nie cieszy, to śmierc' forum.

pozdrawiam rc
 
 
waterman 



Stopień: D-Diver
Kraj:
Poland

Wiek: 59
Dołączył: 24 Maj 2005
Posty: 2349
Skąd: Warszawa
Wysłany: 28-08-2014, 12:22   

Scaner napisał/a:
A jak pojedziesz na nurkowisko to 99% pajaców widzisz pookręcanych długimi wężami z digitalami na gumkach od majtek...
a ile mają do powiedzenia i jakimi są bohaterami????
Rysiu niestety zgadzam sie ze Scanerem i ile razy podobnie jak on Tobie klarowałem. Nic nie zmienisz, jak może kiedyś spotkasz się oko w oko ze swoim "czarnym koniem" to mu wygarniesz, tu wywali cię i już. A wielu jest takich którzy czytają twoje posty, a paru jeszcze stara się je zrozumieć.
 
 
 
Scaner 



Stopień: instruktor NAUI PSAI
Kraj:
Vatican

Dołączył: 26 Paź 2010
Posty: 1981
Skąd: Skątowni
Wysłany: 28-08-2014, 12:26   

waterman napisał/a:
Nic nie zmienisz, jak może kiedyś spotkasz się oko w oko ze swoim "czarnym koniem" to mu wygarniesz, tu wywali cię i już. A wielu jest takich którzy czytają twoje posty, a paru jeszcze stara się je zrozumieć.

100% racji i na dodatek to jedyne męskie rozwiązanie. Robić swoje nie atakować innych a przy okazji wyjaśnic sobie spory w cztery oczy i najlepiej przy piwku.
 
 
Motti
[Usunięty]

Wysłany: 28-08-2014, 12:42   

waterman napisał/a:
Nic nie zmienisz,
Zastanów się dlaczego jeszcze nie dostałem żadnego ostrzeżenia ? Każdy powód był dobry.
Coś się jednak zmienia.
waterman napisał/a:
jak może kiedyś spotkasz się oko w oko ze swoim "czarnym koniem" to mu wygarniesz
Tu jest jakiś czarny koń ?
Wałachy tak.
waterman napisał/a:
wywali cię i już.
To mógł zrobic' administrator w każdym momencie. Jakoś nie wywala.
waterman napisał/a:
A wielu jest takich którzy czytają twoje posty, a paru jeszcze stara się je zrozumieć.
Napisałeś że lubiłeś (nie tylko Ty) czytac' moje dyskusje z Włodkiem. Dostał się w krąg Jacusia i nie ma pola do rozmowy.
Zdarzają się użytkownicy FN którzy pytają na PW, odpowiadam. Czasem warto żeby to się pojawiło na forum, czasem się pojawia.
Scaner napisał/a:
Robić swoje nie atakować innych a przy okazji wyjaśnic sobie spory w cztery oczy i najlepiej przy piwku.
To przy założeniu że rozmówca działa racjonalnie. Zwykle nie jest to właściwe założenie.
Z DarekS się udało.

pozdrawiam rc
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Dodaj do: Wypowiedź dla Wykop  Wypowiedź dla Facebook  Wypowiedź dla Wyczaj.to  Wypowiedź dla Gwar  Wypowiedź dla Delicious  Wypowiedź dla Digg  Wypowiedź dla Furl  Wypowiedź dla Google  Wypowiedź dla Magnolia  Wypowiedź dla Reddit  Wypowiedź dla Simpy  Wypowiedź dla Slashdot  Wypowiedź dla Technorati  Wypowiedź dla YahooMyWeb
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Administrator FORUM-NURAS uprzejmie informuje, że nie ponosi odpowiedzialności i w żaden sposób nie ingeruje w treść wypowiedzi
umieszczanych przez użytkowników na Forum. Zastrzega sobie jedynie prawo do usuwania i edytowania, w ciągu 24
godzin, postów o treści reklamowej, sprzecznej z prawem, wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej
czy tez propagujących przemoc oraz treści powszechnie uznanych za naganne moralnie, społecznie niewłaściwe i naruszających zasady regulaminu.
Przypominam, że osoby zamieszczające opinie, o których mowa powyżej, mogą ponieść za ich treść odpowiedzialność karną lub cywilną.

Serwis wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na Twoim komputerze. Technologia ta jest wykorzystywana w celach funkcjonalnych, statystycznych i reklamowych.
Pozwala nam określać zachowania użytkowników na stronie, dostarczać im odpowiednie treści oraz reklamy, a także ułatwia korzystanie z serwisu, np. poprzez funkcję automatycznego logowania.
Korzystanie z serwisu Forum-Nuras przy włączonej obsłudze plików cookies jest przez nas traktowane, jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz.
Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki.
Przeczytaj, jak wyłączyć pliki cookie i nie tylko
FORUM-NURAS topic RSS feed