Strona Główna FORUM-NURAS
Froum dla nurkujących i nie tylko ...

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy    KalendarzKalendarz
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat

Poprzedni temat «» Następny temat
Przeciekające Vikingi do SS
Autor Wiadomość
Ivv 


Stopień: Norm Tmx (PT1)
Kraj:
Poland

Wiek: 47
Dołączyła: 09 Maj 2005
Posty: 47
Skąd: Warszawa
Wysłany: 20-08-2014, 20:53   Przeciekające Vikingi do SS

Niestety moje świeżo założone pierścienie Vikingi nie przeszły testu szczelności na Bałtyku. Zalanie totalne po pas. Niestety jutro wyjeżdżam na kolejne nurki do Norwegii, a mój dostawca jest na urlopie i nie mogę go dopytać.

Czy ktoś może używa tego systemu i może podrzucić, na co zwrócić uwagę? Pierścienie zostały założone mobilnie i wszystko wskazuje na to, że sam montaż jest prawidłowy, a przeciek jest na oringu. Generalnie ten system jest praktycznie identyczny w użytkowaniu jak VDS, przy czym serwisant, który montował i który na codzień montuje VDS zwrócił uwagę, że oringi były luźniejsze niż w VDS. Generalnie każdy pierścień ma po 1 oringu. Macie jakieś pomysły? Zostaje mi albo nurać w mokrych w tej Norwegii, albo awaryjnie wypożyczyć od kolegi sprawdzone używane si-techy. Zdjecia poglądowe w załączeniu
Ostatnio zmieniony przez Ivv 20-08-2014, 20:54, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Yavox 



Stopień: T1 (GUE nTmx)
Kraj:
Poland

Wiek: 48
Dołączył: 29 Lis 2010
Posty: 3419
Skąd: Warszawa / Józefów
Wysłany: 20-08-2014, 21:15   

Zdejmij oringi, przeczyść, może coś wlazło od spodu, jakieś ziarnka piasku.

Jeżeli zalało oba, może oringi są felerne. Masz w W-wie firmę GG Trade, specjalizują się w oringach. Jedź do nich ze wszystkim, zmierzą jakie masz, weźmiesz odrobinę grubsze i nasmarujesz, to może zadziała.

Wcześniej włóż do wanny po rękawie, nadmuchaj przez kryzę szyjną automatem powietrza żeby rękawica i rękaw były pełne, zaobserwuj co z bąbelkami, gdzie ucieka. Jak ja miałem przecieki w innym systemie, to już 10cm pod wodą widać było, jak się bąbelki zbierały i szły do góry.
 
 
Ivv 


Stopień: Norm Tmx (PT1)
Kraj:
Poland

Wiek: 47
Dołączyła: 09 Maj 2005
Posty: 47
Skąd: Warszawa
Wysłany: 20-08-2014, 21:22   

Yavox, zalane oba. Zaraz poszukam tego GG Trade, może zdążę przed wyjazdem. Jak nie, to może w tej Norwegii mają wannę, bo o tej godzinie ciężko mi będzie flaszkę przytaszczyć na 4 piętro bez windy :/
 
 
Motti
[Usunięty]

Wysłany: 20-08-2014, 21:22   

Na ul Garażowej jest hurtownia o-ringów Gasket-Paserottit. możesz dobrac' większe.

pozdrawiam rc
 
 
Yavox 



Stopień: T1 (GUE nTmx)
Kraj:
Poland

Wiek: 48
Dołączył: 29 Lis 2010
Posty: 3419
Skąd: Warszawa / Józefów
Wysłany: 20-08-2014, 21:39   

GG Trading, nie Trade, pomyliłem.

Łopuszańska, mapkę masz:

http://www.ggtrading.pl/kontakt.htm

Trochę sobie nie wyobrażam, jak oryginalne oringi miałyby być niedobrane, ale skoro cieknie wszystko... Oring może być albo za cienki albo za krótki (naciągnięcie go powoduje, że chudnie w średnicy bo gumy musi starczyć na większym obwodzie).

Nie znam tego systemu - jesteś pewna, że nie idzie Ci woda po wewnętrznej siatkowej stronie rękawiczek, bo są wywinięte jakoś nie tak? Do niektórych pierścieni rękawiczki inne niż gładka guma po obu stronach nie pasują, ale nie mam pojęcia jak jest w Vikingach bo ich nie znam.
 
 
Ivv 


Stopień: Norm Tmx (PT1)
Kraj:
Poland

Wiek: 47
Dołączyła: 09 Maj 2005
Posty: 47
Skąd: Warszawa
Wysłany: 20-08-2014, 21:48   

Dostawca sam w tym nura i rękawice siatkowe jakie mam (Showa) są ok. Niestety wszystko jest wywynięte jak trzeba, tak na pierwszy rzut oka, jeszcze dotnę te rękawice, ale i tak są już dość krótkie. Wygląda na to że konieczny będzie test w wannie + podjadę jutro z rańca do tego GG. Txh.
 
 
Motti
[Usunięty]

Wysłany: 20-08-2014, 21:51   

Yavox napisał/a:
bo są wywinięte jakoś nie tak?
Dobrze są wywinięte, lecz docisk może by za mały. Tyle że pozostaje manszeta. Która bez troków nie powinna puszczac'.
Cyba że są po prostu przecięte. lateks jest wredny.

pozdrawiam rc
 
 
Ivv 


Stopień: Norm Tmx (PT1)
Kraj:
Poland

Wiek: 47
Dołączyła: 09 Maj 2005
Posty: 47
Skąd: Warszawa
Wysłany: 20-08-2014, 22:04   

[quote] Która bez troków nie powinna puszczac'. [quote]
Znaczy?
Ostatnio zmieniony przez Ivv 20-08-2014, 22:05, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
macka5 

Stopień: full tmx
Kraj:
Poland

Dołączył: 05 Lut 2008
Posty: 213
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 20-08-2014, 22:38   

Jeżeli Ci to pomorze to do oryginalnych Vikingów oring ma rozmiar 92x3- przeczyść dobrze gniazdo oringu, lekko nasmaruj i powinno uszczelnić.
 
 
lozerka 



Kraj:
Poland

Dołączyła: 12 Maj 2011
Posty: 2773
Skąd: jak wyżej
Wysłany: 20-08-2014, 23:40   

ja uzywam Vikingów i od kiedy sie na nie przesiadlam, ani razu sie nie zdarzyło, by chociaż kropla wody mi się dostała pierscieniami, nie słyszałam też o nikim, komu by podciekały, coś chyba musi być nie tak, może w montażu ?

Jednak uwaga, nie zamykaj do konca pierścieni, ten pojedynczy dzyndzelek powinien być pomiedzy tymi dwoma, na srodku, jak maksymalnie je zamkniesz, mozesz miec problem z otwarciem. Co do samych oringów- u mnie idealnie pasowały standarowe, jest z nimi tylko jeden problem- gdy suchy wisi rękawami do dołu, bez zapiętych rękawic mogą wypaść, bo w zasadzie nic go nie trzyma.

Ja używam Showa ESD 660- swietnie pasują, kilkoro znajomych z tym systemem też właśnie tych używa. Natomiast pomyslałam o jeszcze jednym, może zainstalowałaś rękawice na nie tym pierścieniu i są w tym miejscu jakieś luzy, ewentualnie zrobiła się jakaś "zaszczypka" po której woda się wślizguje. Jakiego koloru pierścieni wewnętrznych uzyłaś ?
Ostatnio zmieniony przez lozerka 20-08-2014, 23:42, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
leon 


Stopień: Instruktor SSI, TDI
Kraj:
Poland

Wiek: 52
Dołączył: 04 Sie 2004
Posty: 243
Skąd: Lublin
Wysłany: 20-08-2014, 23:46   

Też miałem problem z cieknącymi Vikingami.
Kupiłem skafander NO Gravity z wklejonymi Vikingami, dość długo czekałem na skafander, pierwszy nur i obie dłonie zalane. Okazało się, że są za małe oringi, koledzy z NO Gravity przysłali drugie grubsze oringi, zakładam... i nie mogę przekręcić pierścieni - za duże oringi :-(
Dzwonię do Roberta z Pirania Prince, przysyła mi oringi o rozmiarze 92x3 brązowe i znowu dupa, za duże, identyczne jak te poprzednie.
Przypadkowo na nurkowisku kolega ma skafander Santi z wklejonymi Vikingami, pożyczam oringi i ..pasują. Dzwonię do Santi szczęśliwy, że znalazłem oringi i porażka, nie sprzedają samych oringów.
Czy skafandry Santi mają orginalne pierścienie Viking czy zamienniki ? Jak je rozpoznać? Kto zna rozmiar oringów pierścieni Viking w skafandrach Santi ? Na pewno nie są to 92X3 tylko mniejsze.
Przy najbliższej okazji spróbuję kupić 92x2,5, dam znać jak będą pasować
Ostatnio zmieniony przez leon 20-08-2014, 23:50, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
lozerka 



Kraj:
Poland

Dołączyła: 12 Maj 2011
Posty: 2773
Skąd: jak wyżej
Wysłany: 20-08-2014, 23:52   

pierwszy raz słyszę o takich problemach z Vikingami, a wśród moich znajomych ma je dużo osób :) Ja kupowałam system pierścieni w Trytonie i oringi z zestawu pasowały idealnie- niestety, nie mam pojęcia, jaki mają rozmiar.
 
 
Łukasz W. 

Stopień: II LOK
Kraj:
Poland

Dołączył: 18 Kwi 2011
Posty: 35
Skąd: Radom
Wysłany: 21-08-2014, 06:36   

Ja miałem problemy z Vikingami choć wśród moich znajomych też są popularne i nikt z nimi nie miał problemów. Wklejone pierścienie pierwsze nurkowanie i obie ręce po pachy mokre, oglądam a tu oba pierścienie przy rękawicach mają pęknięcia. Odesłałem do dystrybutora i dostałem nówki sztuki, od tej pory brak jakichkolwiek problemów sucho i ciepło :D
 
 
Ivv 


Stopień: Norm Tmx (PT1)
Kraj:
Poland

Wiek: 47
Dołączyła: 09 Maj 2005
Posty: 47
Skąd: Warszawa
Wysłany: 21-08-2014, 07:42   

Lozerka, rekawice Showa 660, od środka rękawicy widoczny jest zielony pierścień, w środku manszety niebieski pierścień.
 
 
waterman 



Stopień: D-Diver
Kraj:
Poland

Wiek: 59
Dołączył: 24 Maj 2005
Posty: 2349
Skąd: Warszawa
Wysłany: 21-08-2014, 10:14   

Koleżanko jesteś z Wawy szybciutko bierz skafander i jedz do GG tak jak pisał Yawox. Oni znają nurkow i dobiorą na miejscu odpowiedni oring.
 
 
 
lozerka 



Kraj:
Poland

Dołączyła: 12 Maj 2011
Posty: 2773
Skąd: jak wyżej
Wysłany: 21-08-2014, 10:14   

ja mam pierścienie wklejone w rękaw, ale własnie sprawdziłam i część na rękawicy mam zamontowaną na niebieskie pierścienie.
 
 
Motti
[Usunięty]

Wysłany: 21-08-2014, 10:22   

waterman napisał/a:
i jedz do GG

Może też tu
"Gasket-Passerotti" S.C.
gasket-passerotti
www.passerotti.com.pl
tel. 22 843 34 54
ul. Garażowa 4
02-651 Warszawa

lozerka napisał/a:
na niebieskie pierścienie.
Co zrobic' jak pierścień ma za małą średnicę zewnętrzną i za słabo dociska ?
Stary hydrauliczny sposób, owinac' pierścień taśmą, wymiar zewnętrzny rośnie.

Swoją drogą zastanawiam się po co oddawac' serwisantowi do zmontowania, to bardzo proste prace przy sprzęcie.

pozdrawiam rc
 
 
lozerka 



Kraj:
Poland

Dołączyła: 12 Maj 2011
Posty: 2773
Skąd: jak wyżej
Wysłany: 21-08-2014, 12:22   

ale tu nie ma potrzeby kombinowania, w systemie są trzy pary pierścieni do różnej grubości rękawic http://www.mlinke.com.pl/...pu-viking-.html i raczej któraś powinna pasować, niezależnie od tego, jakie ma się rękawice. Z tego, co pamiętam, to ja przed założeniem rękawic ustaliłam, które powinny pasować do moich, bo po nieustannym przeciekaniu poprzedniego systemu, nie miałam już ochoty testować tego na żywym i w dodatku własnym organizmie ;-)
a rękawice mam konkretnie te http://www.mlinke.com.pl/79-showa-660-esd


Ivv napisał/a:
Cytat:
Która bez troków nie powinna puszczac'.
Znaczy?


Jeśli nurkujesz w manszetach, to musisz pod manszetę coś wstawić- rureczki, troczki od ocieplacza, co zapewni cyrkulację gazu pomiędzy dłońmi i resztą nurka :) Inaczej manszety blokują przedostanie się gazu i Ci dłonie zalaminuje na amen na pewnej głębokości. Jednak te same troczki/rureczki/ w przypadku zalania dłoni stanowią drogę dla wody pod manszetą.
Ostatnio zmieniony przez lozerka 21-08-2014, 12:33, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
ferret 



Stopień: Wystarczający
Kraj:
Switzerland

Wiek: 55
Dołączył: 04 Lip 2003
Posty: 682
Skąd: Zürich/Gdynia
Wysłany: 21-08-2014, 12:53   

Do rękawic Showa pasują pierścienie niebieskie. Przy prawidłowym montażu nie ma możliwości przeciekania. Znam wielu ludzi używających Vikingów. Ja też używam, i mój partnur też. Nigdy nie słyszałem o przeciekaniu. Jedyny mankament tego system to tak, jak napisała Lozerka, oring może wypaść, choc mnie się to jeszcze nie zdażyło, a mam je już od 4 lat. Kupione w Santi, razem ze skafandrem. Wklejone.

A'propos, nigdy jeszcze nie słyszałem by w pierścieniach Vikinga były fabrycznie zamontowane złe (niewymiarowe) oringi.

Najprawdopodobniej przeciekanie to wina złego/nieprawidłowego montażu pierścieni. Choć w sumie proste to jak konstrukcja cepa więc nie wiem jak to mozna tak źle zamontować by ciekło tak jak opisujesz :????:

[ Dodano: 21-08-2014, 14:00 ]
macka5 napisał/a:
Jeżeli Ci to pomorze to do oryginalnych Vikingów oring ma rozmiar 92x3- przeczyść dobrze gniazdo oringu, lekko nasmaruj i powinno uszczelnić.

Maciek, zdaje się że ostatnio kupowałeś dla mnie i dla Zary zapasowe oringi w Passarotim i jeśli dobrze pamiętam to właśnie 92x3. W najbliższy weekend wymienię na te od Ciebie i przeprowadzę test szczelności ale raczej na 100% jestem pewien że to właśnie ten rozmiar. To tak w kwesti postu poniżej:

leon napisał/a:

Też miałem problem z cieknącymi Vikingami.
Kupiłem skafander NO Gravity z wklejonymi Vikingami, dość długo czekałem na skafander, pierwszy nur i obie dłonie zalane. Okazało się, że są za małe oringi, koledzy z NO Gravity przysłali drugie grubsze oringi, zakładam... i nie mogę przekręcić pierścieni - za duże oringi :-(
Dzwonię do Roberta z Pirania Prince, przysyła mi oringi o rozmiarze 92x3 brązowe i znowu dupa, za duże, identyczne jak te poprzednie.
Przypadkowo na nurkowisku kolega ma skafander Santi z wklejonymi Vikingami, pożyczam oringi i ..pasują. Dzwonię do Santi szczęśliwy, że znalazłem oringi i porażka, nie sprzedają samych oringów.
Czy skafandry Santi mają orginalne pierścienie Viking czy zamienniki ? Jak je rozpoznać? Kto zna rozmiar oringów pierścieni Viking w skafandrach Santi ? Na pewno nie są to 92X3 tylko mniejsze.
Przy najbliższej okazji spróbuję kupić 92x2,5, dam znać jak będą pasować
 
 
lozerka 



Kraj:
Poland

Dołączyła: 12 Maj 2011
Posty: 2773
Skąd: jak wyżej
Wysłany: 21-08-2014, 13:41   

mi oringi wypadł już dwa razy, na szczęście zostały zauważone, odnalezione, zanim sfrunęły do morza i mi spaprały nurkowanie :)

I chociaż nie uznałabym tego za reprezentatywne, bo czasami mam uczucie, że mogłabym zostać testerem w kategorii "co nieprawdopodobnego, mało prawdopodobnego może się człowiekowi przydarzyć" ;-) , to uprzedzam, bo a nuż i kogoś spotka, ja nauczyłam się między nurkami zakładać rękawice na rękawy, by uniknąć niespodzianek :)
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Dodaj do: Wypowiedź dla Wykop  Wypowiedź dla Facebook  Wypowiedź dla Wyczaj.to  Wypowiedź dla Gwar  Wypowiedź dla Delicious  Wypowiedź dla Digg  Wypowiedź dla Furl  Wypowiedź dla Google  Wypowiedź dla Magnolia  Wypowiedź dla Reddit  Wypowiedź dla Simpy  Wypowiedź dla Slashdot  Wypowiedź dla Technorati  Wypowiedź dla YahooMyWeb
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Administrator FORUM-NURAS uprzejmie informuje, że nie ponosi odpowiedzialności i w żaden sposób nie ingeruje w treść wypowiedzi
umieszczanych przez użytkowników na Forum. Zastrzega sobie jedynie prawo do usuwania i edytowania, w ciągu 24
godzin, postów o treści reklamowej, sprzecznej z prawem, wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej
czy tez propagujących przemoc oraz treści powszechnie uznanych za naganne moralnie, społecznie niewłaściwe i naruszających zasady regulaminu.
Przypominam, że osoby zamieszczające opinie, o których mowa powyżej, mogą ponieść za ich treść odpowiedzialność karną lub cywilną.

Serwis wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na Twoim komputerze. Technologia ta jest wykorzystywana w celach funkcjonalnych, statystycznych i reklamowych.
Pozwala nam określać zachowania użytkowników na stronie, dostarczać im odpowiednie treści oraz reklamy, a także ułatwia korzystanie z serwisu, np. poprzez funkcję automatycznego logowania.
Korzystanie z serwisu Forum-Nuras przy włączonej obsłudze plików cookies jest przez nas traktowane, jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz.
Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki.
Przeczytaj, jak wyłączyć pliki cookie i nie tylko
FORUM-NURAS topic RSS feed