Strona Główna FORUM-NURAS
Froum dla nurkujących i nie tylko ...

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy    KalendarzKalendarz
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat

Poprzedni temat «» Następny temat
Safari Południowe Jesień 2014
Autor Wiadomość
praffda 

Stopień: PADI Rescue
Kraj:
United Kingdom

Dołączył: 02 Wrz 2014
Posty: 1
Skąd: to tu to tam
Wysłany: 08-09-2014, 21:19   

Ja bylem z Gumisiem na 3 z 4 wyjazdow ktore do tej pory sie odbyly. Ze wszystkich jestem zadowolony.
Dwa z nich to jesienne wypady na poludnie Morza Czerwonego. Duzo raf, rybek itp.
Ostatni to tegoroczne wiosenne safari wrakowe . Na tym wyjezdzie pojawilo sie kilka problemow. Podstawowym byla niedoswiadczona zaloga o czym dowiedzielismy sie po powrocie do portu. Tylko 3 osoby plywaly wczesniej i wiedzialy co nalezy do ich obowiazkow. Reszta z kapitanem na czele to zoltodzioby. Moim zdaniem ten problem pociagnal za soba nastepne.
RIBy nie maily sprawnych silnikow. Co chwile zawodzily. Ten problem rowniez zostal ukryty przez wlasciciela lodzi.
Jesli chodzi o same nurkowania to nie mam zastrzezen. W mojej grupie zawsze nurkowalismy partnersko. Przed kazdym zejsciem pod wode odbywala sie odprawa. Omawiane byly miejsca nurkowe, metody wejscia/wyjscia, maksymalny czas nurkowania, podzial na grupy i pary, duzo rysunkow, ewentualne zagrozenia jak np. prady, rafy itp.
Ja skorzystalem z okazji i „zrobilem” PADI specjalizacje wrakowa. Grubo ponad 12 nurkowan w stosunku do wymaganych 4.
W czasie wolnym dla chetnych odbywaly sie wyklady, cwiczenia.
Nie uwazam, zeby wyjazdy tego typu byly obarczone wiekszym ryzykiem niz wyjazdy organizowane przez wyspecjaliziowane firmy. Dosc powiedziec, ze moja kolezanka z klubu byla w Egipcie 2-3 tygodnie po moim wypadzie z renomowana firma na safari i rowniez mieli problem z jednym RIBem, obsluga byla slaba, 2 dni stali w porcie. Zaplacila kilkaset funtow wiecej niz ja. Firma z UK.
Kazdy moze wykupic ubezpieczenie jakie tylko mu sie podoba. Ja czuje sie bezpiecznie z grupa przyjaciol i odpowiedzialnym instruktorem.
Nie jest tak, ze wynajmujemy zdezelowane lodzie bez obslugi instruktorsko – divemasterowskiej.
Jesli warunki sa trudne moge zrezygnowac z nura. Na szczescie jak do tej pory trafialem na bardzo dobrych instruktorow ( na ostatnim kursie PADI Rescue bylo nas pieciu z czego 4 uczestniczylo w wyjazdach organizowanych przez Gumisia ). Wiem na co mnie stac, albo lepiej czego nie umiem i nie przesadzam z brawura. Zawsze staram sie nurkowac wedlug zasad wpajanych mi przez intruktowow.
Wyjazdy tego typu nie sabezposrednia konkurencja dla wyjazdow organizowanych przez profesjonalne firmy. Osobiscie skoro moge zaoszczedzic na posrednikach zawsze staram sie to robic. Czesc osob preferuje zorganizowane przez specjalistyczne firmy wyjazdow i ja z tym problemow nie mam. Jesli czuja sie bezpieczniej to super.
Na pewno wybiore sie jeszcze na safari organizowane przez Gumisia. Wpadki czasem sie zdarzaja. Trzeba tylko wyciagac z nich wnioski na przyszlosc.
 
 
gumiś 

Stopień: oj tam, oj tam
Kraj:
Poland

Wiek: 55
Dołączył: 01 Gru 2010
Posty: 148
Skąd: Kraków
Wysłany: 09-09-2014, 09:08   

Witam wszystkich serdecznie.

Najpierw informacja, bezpośrednio związana z głównym tematem tego wątku.
Zmiana terminu Safari. Obecny termin to 15 – 22.11.2014 r.
Niestety, na termin październikowy nie udało się zebrać całej grupy. Brakło 6 osób. Uważam, że pokrywanie kosztu 6 miejsc przez pozostałe osoby jest zbyt kosztowne i bez sensu bo nie o to tu chodzi. Z drugiej strony mógł bym czekać do ostatniej chwili i szukać chętnych ale wtedy zakup biletów lotniczych będzie ryzykowny bo może braknąć miejsc w samolocie. W związku z tym zmuszony jestem zmienić termin wyjazdu. Pozostałe warunki i cena tak jak w pierwszym poście. Jeśli ktoś z ma ochotę to serdecznie zapraszam bo miejsca jeszcze są.

A teraz chciał bym bardzo serdecznie podziękować wszystkim tym którzy wspierali mnie przez ostatnie dni. Dziękuję Wam za wspaniałe, szczere wpisy i telefony. Dzięki temu znów wiem, że to co robię ma sens i wiem dla kogo i dla czego to robię.
Nie wszystko da się przeliczyć na kasę.
Po wiosennym safari, miałem poważne wątpliwości czy organizować kolejny wyjazd. Czułem się zmęczony, winny i obarczałem siebie odpowiedzialnością za zaistniałe w trakcie rejsu wypadki. Choć w głębi wiedziałem, że to nie moja wina. Jednak to ja zebrałem grupę, obiecałem Im wspaniałą łódź i doskonałą zabawę a w zamian za to otrzymali kilkanaście fajnych nurkowań i kupę stresu. Jednak teraz, po Waszych wpisach wiem, że ta „robota” ma sens.
Dyzman, bardzo Ci dziękuję za obiektywne opisanie wydarzeń. Cokolwiek ja bym napisał mogło by zostać uznane za ściemę i dorabianie ideologi do faktów. Jest to o tyle cenne, że poznaliśmy się dopiero na tym feralnym wyjeździe więc i twoje spojrzenie na moją osobę nie jest obarczone jakimiś sentymentami. Teraz będę ostrożniejszy i jestem pewny, że nasz kolejny wyjazd odbędzie się bez zbędnych atrakcji.

Pozdrawiam wszystkich
Artek

[ Dodano: 25-09-2014, 10:22 ]
Temat zamknięty.
Już wkrótce nowe tematy, pomysły.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Dodaj do: Wypowiedź dla Wykop  Wypowiedź dla Facebook  Wypowiedź dla Wyczaj.to  Wypowiedź dla Gwar  Wypowiedź dla Delicious  Wypowiedź dla Digg  Wypowiedź dla Furl  Wypowiedź dla Google  Wypowiedź dla Magnolia  Wypowiedź dla Reddit  Wypowiedź dla Simpy  Wypowiedź dla Slashdot  Wypowiedź dla Technorati  Wypowiedź dla YahooMyWeb
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Administrator FORUM-NURAS uprzejmie informuje, że nie ponosi odpowiedzialności i w żaden sposób nie ingeruje w treść wypowiedzi
umieszczanych przez użytkowników na Forum. Zastrzega sobie jedynie prawo do usuwania i edytowania, w ciągu 24
godzin, postów o treści reklamowej, sprzecznej z prawem, wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej
czy tez propagujących przemoc oraz treści powszechnie uznanych za naganne moralnie, społecznie niewłaściwe i naruszających zasady regulaminu.
Przypominam, że osoby zamieszczające opinie, o których mowa powyżej, mogą ponieść za ich treść odpowiedzialność karną lub cywilną.

Serwis wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na Twoim komputerze. Technologia ta jest wykorzystywana w celach funkcjonalnych, statystycznych i reklamowych.
Pozwala nam określać zachowania użytkowników na stronie, dostarczać im odpowiednie treści oraz reklamy, a także ułatwia korzystanie z serwisu, np. poprzez funkcję automatycznego logowania.
Korzystanie z serwisu Forum-Nuras przy włączonej obsłudze plików cookies jest przez nas traktowane, jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz.
Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki.
Przeczytaj, jak wyłączyć pliki cookie i nie tylko
FORUM-NURAS topic RSS feed