Strona Główna FORUM-NURAS
Froum dla nurkujących i nie tylko ...

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy    KalendarzKalendarz
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat

Poprzedni temat «» Następny temat
Tulum styczen luty 2015 kurs owd , jakie szkoly polecacie?
Autor Wiadomość
arektk 

Kraj:
United Kingdom

Dołączył: 08 Paź 2014
Posty: 4
Skąd: londyn
Wysłany: 07-11-2014, 05:54   Tulum styczen luty 2015 kurs owd , jakie szkoly polecacie?

Jak w temacie, mam zamiar zrobic owd w okolicach tulum, bede tam dwa tygodnie od 30 stycznia . Jakie szkoly polecacie(po angielsku sie porozumiem ;) lub jakich instruktorow?
Z gory dzieki.
 
 
S-E-B 

Stopień: AOWD, Wreck
Kraj:
Poland

Wiek: 46
Dołączył: 09 Sty 2013
Posty: 63
Skąd: Grodzisk Maz.
Wysłany: 07-11-2014, 19:01   

to jest polskojęzyczna baza http://www.cavemexico.com/, w Playa del Carmen korzystałem z bazy http://www.diveshopmexico.com/
 
 
 
piotrkw 



Kraj:
Poland

Wiek: 61
Dołączył: 13 Sie 2007
Posty: 2478
Skąd: Trójmiasto
Wysłany: 07-11-2014, 19:10   

arektk napisał/a:
Jakie szkoly polecacie(po angielsku sie porozumiem


Polecam angielskojęzyczną i angielskojęzycznych instruktorów . Polskojęzyczną cześć niekoniecznie ;-)

Pozdrawiam Piotr
 
 
arektk 

Kraj:
United Kingdom

Dołączył: 08 Paź 2014
Posty: 4
Skąd: londyn
Wysłany: 07-11-2014, 20:21   

zle doswiadczenia?
 
 
Pawel_B 



Stopień: Instruktor MSDT
Kraj:
Poland

Wiek: 47
Dołączył: 02 Maj 2012
Posty: 709
Skąd: Warszawa
Wysłany: 08-11-2014, 00:50   

S-E-B napisał/a:
to jest polskojęzyczna baza http://www.cavemexico.com/


piotrkw napisał/a:
Polecam angielskojęzyczną i angielskojęzycznych instruktorów . Polskojęzyczną cześć niekoniecznie


No widzisz. Akurat o Bartku z cavemexico.com słyszałem same superlatywy.

Nie wiem jednak, czy jest sens robić OWD tam. Proponuję kurs w Polsce, a samo nurkowanie tam.

Pozdrawiam, Pawel
 
 
leszcz50 

Stopień: AOWD
Kraj:
Poland

Dołączył: 27 Cze 2013
Posty: 3
Skąd: Gdynia
Wysłany: 08-11-2014, 07:23   

Witam
Też sobie czkam na odpowiedź piotrakw bo bardzo jestem ciekawy jego opini o szkoleniu przez Bartka (jedyne co mi przychodzi do głowy to może fakt, że w bazie obcojęzycznej mógłbyś podszlifować przy okazji akcent). :humor: co do innych w tej okolicy się nie wypowiadam - nie korzystałem
Osobiście szkolenia u Barka polecam w 100% - i to ze słyszenia i doświadczenia. „Letko” nie będzie ale z pewnością będziesz bardzo dobrze wyszkolony zarówno teoretycznie jak i praktycznie. Ryzyko tylko takie że kurs owd skończysz w pełnej konfiguracji jaskiniowej. :aaa:
Przeczytaj co ten gość niedawno zrobił np na forum-nuras.pl - http://forum-nuras.pl/5539-n...ystansie-21-km/ - to rekordzik chyba? I znając Bartka nie uszkodził przy tym żadnej formy skalnej. :ping:
Jakby co to uprzedzam, że w żaden sposób (poza skorzystaniem z usług) nie jestem związany z cavemexico.
Pozdrowionka

[ Dodano: 08-11-2014, 07:29 ]
NIe wiem dlaczego ale tekst divers24 automatycznie zmienia się na forum-nuras.pl. Jakby co to zmień w adresie albo zerknij bezpośrednio na stronę cavemexico.
Pozdrowionka
 
 
arektk 

Kraj:
United Kingdom

Dołączył: 08 Paź 2014
Posty: 4
Skąd: londyn
Wysłany: 08-11-2014, 16:38   

Cytat:
Nie wiem jednak, czy jest sens robić OWD tam. Proponuję kurs w Polsce, a samo nurkowanie tam.

Pozdrawiam, Pawel


tak tez chyba zrobie, czesc basenowa w londynie gdzie mieszkam a reszte w tulum.
 
 
piotr_c 



Kraj:
Poland

Dołączył: 11 Sie 2008
Posty: 3070
Skąd: Neverland
Wysłany: 15-11-2014, 01:04   

Cavemexico to dobra baza. Warto również rozważyć Protec: http://www.protectulum.com/ a instruktor to oczywiście Patrick Widmann. W Playa też jest kilku świetnych instruktorów.
Ostatnio zmieniony przez piotr_c 15-11-2014, 01:05, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Torpeda 



Stopień: Tech instruktor
Kraj:
Poland

Wiek: 37
Dołączyła: 23 Lip 2011
Posty: 702
Skąd: Kielce
Wysłany: 15-11-2014, 15:54   

Ja o Bartku z cavemexico też słyszałam same dobre rzeczy :)
Poleciłabym jego bazę z czystym sumieniem!
 
 
Jan Dudzinski 


Stopień: Mam
Kraj:
Belgium

Dołączył: 13 Wrz 2003
Posty: 472
Skąd: Belgium
Wysłany: 19-11-2014, 11:32   Jak kurs OWD to zalecam 12 nurkowań w morzu.

arektk napisał/a:
Cytat:
Nie wiem jednak, czy jest sens robić OWD tam. Proponuję kurs w Polsce, a samo nurkowanie tam.

Pozdrawiam, Pawel


tak tez chyba zrobie, czesc basenowa w londynie gdzie mieszkam a reszte w tulum.


Witaj, moim zdaniem to złe myślenie. Część teoretyczna wstępną możesz zrobić przez internet lub też cały kurs teoretyczny u siebie.
Szkolenie basenowe to nędza, chyba że boisz się wody i robisz kurs bo "kolega też zrobił".
Znajdź szkołę gdzie WSZYSTKIE 12 nurkowań masz w morzu.
Na ogół nędzne kursy PADI zawierają tylko 4 nurkowania.
NIC po tym nie będziesz umiał.
I zapraszamy od razu na kurs Advanced PADI po którym to ... ho, ho...

Nie rozumiem dlaczego tak są wychwalane kursy w Polsce.
Jest pewna promocja. Do tej pory NIKT szkolony w Polsce nie odważył się z niej skorzystać.

Miałem niedawno osoby z IANTD. Szkolone w Polsce. Podobno po 100 i więcej nurkowań (log-booków nie mieli) Podręczników też (nie było na kursie - instruktor na wszystkich czytał z notatek). Stopnie Advanced Deep Nitrox Sidemount. Wszystko śmiech..
Od początku wychodziły takie "kwiatki" że włosy dęba stawały.
Dość powiedzieć iż po trzech dniach odmówiłem nurkowania z nimi.
 
 
ravanson 

Kraj:
Poland

Dołączył: 15 Maj 2013
Posty: 24
Skąd: zachód
Wysłany: 25-11-2014, 19:41   

Jan Dudzinski napisał/a:
Jest pewna promocja. Do tej pory NIKT szkolony w Polsce nie odważył się z niej skorzystać.

Jaka to promocja? Nurkowania na poziomie P1?
 
 
filipesku 



Stopień: szuwarek
Kraj:
Poland

Wiek: 34
Dołączył: 02 Sty 2011
Posty: 473
Skąd: Wrocław
Wysłany: 25-11-2014, 22:20   

Janek dawaj jakieś namiary na Twoich kursantów :) Wiem, że w Polsce szkoleni jak ja to same miernoty, ale może jakoś dam radę. Żeby nie było też zapewnię im jakieś tam gazy i sprzętu mogę pożyczyć for free :)

//Żeby nie było nawet pytań z teorii nie zadaję :) Tylko do wody, GoPro i wio :)
Ostatnio zmieniony przez filipesku 25-11-2014, 22:20, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
Jan Dudzinski 


Stopień: Mam
Kraj:
Belgium

Dołączył: 13 Wrz 2003
Posty: 472
Skąd: Belgium
Wysłany: 26-11-2014, 05:52   Promocja w dziale " Reklama"

ravanson napisał/a:
Jan Dudzinski napisał/a:
Jest pewna promocja. Do tej pory NIKT szkolony w Polsce nie odważył się z niej skorzystać.

Jaka to promocja? Nurkowania na poziomie P1?


Jest w dziale "Reklama"

[ Dodano: 26-11-2014, 06:55 ]
filipesku napisał/a:
Janek dawaj jakieś namiary na Twoich kursantów :) Wiem, że w Polsce szkoleni jak ja to same miernoty, ale może jakoś dam radę. Żeby nie było też zapewnię im jakieś tam gazy i sprzętu mogę pożyczyć for free :)

//Żeby nie było nawet pytań z teorii nie zadaję :) Tylko do wody, GoPro i wio :)


Oczywiście:

tu są kontakty:

http://www.ksiega.4free.pl/ksiega.php?uid=350496

Ale nie sądzę aby z tobą byli zainteresowani nurkowaniem ani czymkolwiek innym.

Swoje zainteresowania okresliłeś jasno w poście na tej liście: Zapytaniu w tym roku o "nurkowanie w Sharm".
To jedno a drugie to delikatnie mówiąc "kompletny brak wychowania"
Ci ludzie to dla ciebie inny świat. Niedostępny świat.
Ostatnio zmieniony przez Jan Dudzinski 26-11-2014, 06:05, w całości zmieniany 3 razy  
 
 
ravanson 

Kraj:
Poland

Dołączył: 15 Maj 2013
Posty: 24
Skąd: zachód
Wysłany: 26-11-2014, 09:21   

Jan Dudzinski napisał/a:
Jest w dziale "Reklama"

Czy trzeba czy wykupić pakiet, czy wystarczy odpowiedzieć na pytanie i nurkujemy? Można tak co dzień? :)
 
 
filipesku 



Stopień: szuwarek
Kraj:
Poland

Wiek: 34
Dołączył: 02 Sty 2011
Posty: 473
Skąd: Wrocław
Wysłany: 26-11-2014, 09:28   

A dziękuje za link do księgi :)
Zajrzałem i znalazłem filmy z Twoimi kursantami :)

Uwierz mi Janku to nie są dobrze wyszkoleni ludzie :)

https://www.youtube.com/watch?v=kyDoC-HRhjU
Ostatnio zmieniony przez filipesku 26-11-2014, 09:30, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
Jan Dudzinski 


Stopień: Mam
Kraj:
Belgium

Dołączył: 13 Wrz 2003
Posty: 472
Skąd: Belgium
Wysłany: 26-11-2014, 09:44   Dzień Nurkowań za darmo.

ravanson napisał/a:
Jan Dudzinski napisał/a:
Jest w dziale "Reklama"

Czy trzeba czy wykupić pakiet, czy wystarczy odpowiedzieć na pytanie i nurkujemy? Można tak co dzień? :)


Wejdź na stronę www i zobacz jakie są zasady (główna strona).
Ale w skrócie: potrzebna jest rezerwacja ale nie brane są jakiekolwiek przedpłaty, podpisywane zobowiazania itp..
Tak jak jest napisane w ofercie promocji: obowiązuje przy pakiecie ale jak nie wykażesz się wiedzą nic nie płacisz i nie jestes zobowiazany do korzystania z pakietu.
Jak się wykażesz nic nie płacisz za dzień nurkowań "bez limitu" płacisz za pakiet (np. jeden dodatkowy dzień) w cenie zniżkowej dla Polaków (kilkadziesiąt procent mniej). Informacja - cennik na stronie.

[ Dodano: 26-11-2014, 10:50 ]
filipesku napisał/a:
A dziękuje za link do księgi :)
Zajrzałem i znalazłem filmy z Twoimi kursantami :)

Uwierz mi Janku to nie są dobrze wyszkoleni ludzie :)

https://www.youtube.com/watch?v=kyDoC-HRhjU


Doprawdy?

mając dwanaście wykonanych nurkowań w życiu?
Bezpośrednio po kursie OWD SSI..
 
 
ravanson 

Kraj:
Poland

Dołączył: 15 Maj 2013
Posty: 24
Skąd: zachód
Wysłany: 26-11-2014, 09:51   

Jan Dudzinski napisał/a:
Informacja - cennik na stronie.

Nie widzę cen nurkowania z brzegu :/

filipesku napisał/a:
to nie są dobrze wyszkoleni ludzie :)

Nie czepiasz się przypadkiem? Na moje oko nurkują ładnie. Świeżo po kursie umiałem zdecydowanie gorzej.
 
 
Jan Dudzinski 


Stopień: Mam
Kraj:
Belgium

Dołączył: 13 Wrz 2003
Posty: 472
Skąd: Belgium
Wysłany: 26-11-2014, 10:05   Film youtube bezpośrednio po kursie OWD SSI

ravanson napisał/a:
Jan Dudzinski napisał/a:
Informacja - cennik na stronie.

Nie widzę cen nurkowania z brzegu :/

filipesku napisał/a:
to nie są dobrze wyszkoleni ludzie :)

Nie czepiasz się przypadkiem? Na moje oko nurkują ładnie. Świeżo po kursie umiałem zdecydowanie gorzej.


Wszystkie nastepne są z łodzi. Chyba, że chcesz z brzegu. Cena ta sama. Wspanałe miejsce na nocne, nawigację.
Ze "specjalności" koniki morskie, stare wielkie żółwie (kiedyś tu żółwie składały jajka na piaszczystej plaży), orlenie (eagle ray), feather tail ray, leopard ray..

To wszystko indywidualne nurkowania.
Jak będzie więcej osób chętnych np. grupy zrobię specjalny "brzegowy" z "brzegowymi" cenami.
Ostatnio zmieniony przez Jan Dudzinski 26-11-2014, 10:13, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
filipesku 



Stopień: szuwarek
Kraj:
Poland

Wiek: 34
Dołączył: 02 Sty 2011
Posty: 473
Skąd: Wrocław
Wysłany: 26-11-2014, 11:05   

A jednak już nawet na kursie OWD można mieć trym :)

https://www.youtube.com/watch?v=Uo4s-GHOS1M#t=114
 
 
 
ravanson 

Kraj:
Poland

Dołączył: 15 Maj 2013
Posty: 24
Skąd: zachód
Wysłany: 26-11-2014, 12:08   

Nie wiem o co kłótnia? Ze jego dobre a Twoje lepsiejsze a Twoja racja jest bardziej Twoja bo jest Twoja? Ludzie opamiętajcie się. To tylko zabawa a zachowujecie się jak psy broniące lepszej sprawy :)
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Dodaj do: Wypowiedź dla Wykop  Wypowiedź dla Facebook  Wypowiedź dla Wyczaj.to  Wypowiedź dla Gwar  Wypowiedź dla Delicious  Wypowiedź dla Digg  Wypowiedź dla Furl  Wypowiedź dla Google  Wypowiedź dla Magnolia  Wypowiedź dla Reddit  Wypowiedź dla Simpy  Wypowiedź dla Slashdot  Wypowiedź dla Technorati  Wypowiedź dla YahooMyWeb
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Administrator FORUM-NURAS uprzejmie informuje, że nie ponosi odpowiedzialności i w żaden sposób nie ingeruje w treść wypowiedzi
umieszczanych przez użytkowników na Forum. Zastrzega sobie jedynie prawo do usuwania i edytowania, w ciągu 24
godzin, postów o treści reklamowej, sprzecznej z prawem, wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej
czy tez propagujących przemoc oraz treści powszechnie uznanych za naganne moralnie, społecznie niewłaściwe i naruszających zasady regulaminu.
Przypominam, że osoby zamieszczające opinie, o których mowa powyżej, mogą ponieść za ich treść odpowiedzialność karną lub cywilną.

Serwis wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na Twoim komputerze. Technologia ta jest wykorzystywana w celach funkcjonalnych, statystycznych i reklamowych.
Pozwala nam określać zachowania użytkowników na stronie, dostarczać im odpowiednie treści oraz reklamy, a także ułatwia korzystanie z serwisu, np. poprzez funkcję automatycznego logowania.
Korzystanie z serwisu Forum-Nuras przy włączonej obsłudze plików cookies jest przez nas traktowane, jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz.
Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki.
Przeczytaj, jak wyłączyć pliki cookie i nie tylko
FORUM-NURAS topic RSS feed