Strona Główna FORUM-NURAS
Froum dla nurkujących i nie tylko ...

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy    KalendarzKalendarz
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: DarekS
13-12-2014, 15:58
Książka o nitroxie...
Autor Wiadomość
luqu 

Stopień: AOWD
Kraj:
Poland

Dołączył: 22 Lip 2012
Posty: 136
Skąd: warszawa
Wysłany: 14-08-2016, 21:38   

Anarchista czy uwazasz ze tlen jest rozpuszczony w hemogloibnie ?
Ostatnio zmieniony przez luqu 14-08-2016, 21:39, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
anarchista
[Usunięty]

Wysłany: 14-08-2016, 22:01   

luqu napisał/a:
Anarchista czy uwazasz ze tlen jest rozpuszczony w hemogloibnie ?

Nie zadawaj pytania z głupkowatą odpowiedzią.
Hemoglobina owszem jest pełna, jest fizycznie rozpuszczony w osoczu, również mioglobina jest pełna.
Gdybyś nie wiedział, to właśnie to że fizycznie jest rozpuszczony, ułatwia dotarcie tam gdzie krwinki nie docierają. HBO stosuje tą własność w terapii również w rekompresji leczniczej.

pozdrawiam rc
 
 
luqu 

Stopień: AOWD
Kraj:
Poland

Dołączył: 22 Lip 2012
Posty: 136
Skąd: warszawa
Wysłany: 15-08-2016, 14:29   

anarchista napisał/a:
luqu napisał/a:
Anarchista czy uwazasz ze tlen jest rozpuszczony w hemogloibnie ?

Nie zadawaj pytania z głupkowatą odpowiedzią.
Hemoglobina owszem jest pełna, jest fizycznie rozpuszczony w osoczu, również mioglobina jest pełna.
Gdybyś nie wiedział, to właśnie to że fizycznie jest rozpuszczony, ułatwia dotarcie tam gdzie krwinki nie docierają. HBO stosuje tą własność w terapii również w rekompresji leczniczej.

pozdrawiam rc


Tylko chciałem sie upewnić ale widać sam siebie oceniłeś sformułowaniem głupkowaty

Cytuje
"Właśnie takiego drobiazu zabrakło jak określenie czasu w którym tlen rozpuszczony fizycznie w hemoglobinie i mioglobinie zdążymy zużyć"
Reszta twojej odpowiedzi jest jakimś niezrozumiałym zbitkiem słów (hemoglobina pełna? Fizycznie rozpuszczona w osoczu ? pełna mioglobina ?
Nie potrafię sie do tego odnieść..... ale tez chyba nie chce
 
 
anarchista
[Usunięty]

Wysłany: 15-08-2016, 15:57   

luqu napisał/a:
Tylko chciałem sie upewnić ale widać sam siebie oceniłeś sformułowaniem głupkowaty
Nie do konca to Ty napisałeś pytanie zamknięte z odpowiedzią. Błędną kierująca w krzaki.

Jaki mamy poziom nasycenia tlenem hemoglobiny ?
Jaki mioglobiny na powierzchni, jaki pod ciśnieniem 1,6 ata ?

Jak będziesz potrzebował więcej informacji to sięgnij do "Możliwości Doboru Dekompresji dla Aparatu Nurkowego typu CRABE". Dowiesz się szczegółowo co to jest mioglobina, jak się zachowuje w wysokich prężnościach tlenu. Jest też o hemoglobinie i jej zachowaniu w wysokich prężnościach tlenu. Polecam, mój egzemplarz z dedykacją.

Dlaczego w swojej odpowiedzi pomijasz rozpuszczenie tlenu w osoczu, czy też nie masz bladego pojęcia o czym mowa ? Dlatego zamykałeś pytanie, głupkowatą podpowiedzią.

Nawet w popularnym poziomie o tym wiadomo
"Pod ciśnieniem tlen rozpuszcza się w osoczu krwi, w płynie mózgowo-rdzeniowym w mózgu i rdzeniu kręgowym, w limfie i w innych płynach ustrojowych, dlatego jest on łatwo dostarczany do wszystkich tkanek, nawet tych o słabym ukrwieniu. W wyniku tego nawet te obszary, które dotychczas były pozbawione tlenu korzystają z jego ogromnych możliwości leczniczych.

Ciśnienie pod wpływem, którego znajduje się pacjent podczas terapii jest sumą ciśnienia atmosferycznego i panującego w komorze. Ciśnienie to jest wyrażane w atmosferach absolutnych (ATA). Obecnie stosowane ciśnienia w terapii hiperbarycznej mieszczą się w zakresie 1,3 do 3,0 ATA."

Wiesz co to jest ta mioglobina ?

Widzisz jaką głupotę Paweł wystrugał, bo nie wie że jest DCS tlenowy.

pozdrawiam rc

[ Dodano: 15-08-2016, 21:18 ]
luqu napisał/a:
Anarchista czy uwazasz ze tlen jest rozpuszczony w hemogloibnie ?


Gdybyś chciał zapytać, to zadał byś takie pytanie:
W czym jest rozpuszczony tlen ?
Zadajesz to pytanie po mojej wyliczance, oznacza to jedynie chęć przyczepienia się.

Czepiasz się określenia pełna, czyli taka która już nie zwiąże więcej. Natomiast fizyczne rozpuszczanie, nie ma ograniczeń.

Podałem źródła w których jest prędkość wynurzania, jak się sprawdza samemu to się zapamiętuje. Jak podam na tacy to nawet zapomnisz po kilku postach dokładnie tak samo jak z moją wyliczanką.

Niestety nie jest to wartość (Po/Pat)*10m/min. Po-ciśnienie atmosferyczne na poziomie morza, Pat-ciśnienie atmosfery na wysokości na której odbywa się nurkowanie. Taką wartość znajdziesz w książce J.Krzyżaka, dotyczącą dekompresji wysokogórskiej powietrznej.
Tlenowa to inna inszość.

pozdrawiam rc

[ Dodano: 15-08-2016, 22:19 ]
anarchista napisał/a:
(Po/Pat)*10m/min.
Niestety tu się pomyliłem, poprawna wartość to (Pat/Po)*10m/min. Prędkość maleje.

pozdrawiam rc

[ Dodano: 15-08-2016, 22:38 ]
Tlenowe prędkości wynurzania są niższe.

pozdrawiam rc
 
 
grol 



Stopień: CMAS P2, SS, Nitrox
Kraj:
Poland

Wiek: 56
Dołączył: 05 Kwi 2009
Posty: 1071
Skąd: Ruda Śląska
Wysłany: 15-08-2016, 22:43   

anarchista napisał/a:

luqu napisał/a:
Tylko chciałem sie upewnić ale widać sam siebie oceniłeś sformułowaniem głupkowaty
Nie do konca to Ty napisałeś pytanie zamknięte z odpowiedzią. Błędną kierująca w krzaki.

Jaki mamy poziom nasycenia tlenem hemoglobiny ?
Jaki mioglobiny na powierzchni, jaki pod ciśnieniem 1,6 ata ?

Jak będziesz potrzebował więcej informacji to sięgnij do "Możliwości Doboru Dekompresji dla Aparatu Nurkowego typu CRABE". Dowiesz się szczegółowo co to jest mioglobina, jak się zachowuje w wysokich prężnościach tlenu. Jest też o hemoglobinie i jej zachowaniu w wysokich prężnościach tlenu. Polecam, mój egzemplarz z dedykacją.

Dlaczego w swojej odpowiedzi pomijasz rozpuszczenie tlenu w osoczu, czy też nie masz bladego pojęcia o czym mowa ? Dlatego zamykałeś pytanie, głupkowatą podpowiedzią.

Nawet w popularnym poziomie o tym wiadomo
"Pod ciśnieniem tlen rozpuszcza się w osoczu krwi, w płynie mózgowo-rdzeniowym w mózgu i rdzeniu kręgowym, w limfie i w innych płynach ustrojowych, dlatego jest on łatwo dostarczany do wszystkich tkanek, nawet tych o słabym ukrwieniu. W wyniku tego nawet te obszary, które dotychczas były pozbawione tlenu korzystają z jego ogromnych możliwości leczniczych.

Ciśnienie pod wpływem, którego znajduje się pacjent podczas terapii jest sumą ciśnienia atmosferycznego i panującego w komorze. Ciśnienie to jest wyrażane w atmosferach absolutnych (ATA). Obecnie stosowane ciśnienia w terapii hiperbarycznej mieszczą się w zakresie 1,3 do 3,0 ATA."

Wiesz co to jest ta mioglobina ?

Widzisz jaką głupotę Paweł wystrugał, bo nie wie że jest DCS tlenowy.

pozdrawiam rc

[ Dodano: 15-08-2016, 21:18 ]
luqu napisał/a:
Anarchista czy uwazasz ze tlen jest rozpuszczony w hemogloibnie ?


Gdybyś chciał zapytać, to zadał byś takie pytanie:
W czym jest rozpuszczony tlen ?
Zadajesz to pytanie po mojej wyliczance, oznacza to jedynie chęć przyczepienia się.

Czepiasz się określenia pełna, czyli taka która już nie zwiąże więcej. Natomiast fizyczne rozpuszczanie, nie ma ograniczeń.

Podałem źródła w których jest prędkość wynurzania, jak się sprawdza samemu to się zapamiętuje. Jak podam na tacy to nawet zapomnisz po kilku postach dokładnie tak samo jak z moją wyliczanką.

Niestety nie jest to wartość (Po/Pat)*10m/min. Po-ciśnienie atmosferyczne na poziomie morza, Pat-ciśnienie atmosfery na wysokości na której odbywa się nurkowanie. Taką wartość znajdziesz w książce J.Krzyżaka, dotyczącą dekompresji wysokogórskiej powietrznej.
Tlenowa to inna inszość.

pozdrawiam rc

[ Dodano: 15-08-2016, 22:19 ]
anarchista napisał/a:
(Po/Pat)*10m/min.
Niestety tu się pomyliłem, poprawna wartość to (Pat/Po)*10m/min. Prędkość maleje.

pozdrawiam rc

[ Dodano: 15-08-2016, 22:38 ]
Tlenowe prędkości wynurzania są niższe.

pozdrawiam rc

luqu - dzięki! Zapisałem sobie (na dysku) jako silny antydepresant :)))
Ostatnio zmieniony przez grol 15-08-2016, 22:45, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
anarchista
[Usunięty]

Wysłany: 16-08-2016, 08:15   

grol napisał/a:
Zapisałem sobie (na dysku) jako silny antydepresant

W tym wpisie zrobiłem coś co jest poza Twoim zasięgiem, przyznałem się do błędu.
Nie masz tyle odwagi, żeby przyznać się że poległeś na NDL.

To trochę trudniejsze zagadnienia. Z warunków brzegowych. Na których Paweł wystrugał morderczą awaryjną dekompresję wysokogórską. Splatając własne regułki.

pozdrawiam rc
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Dodaj do: Wypowiedź dla Wykop  Wypowiedź dla Facebook  Wypowiedź dla Wyczaj.to  Wypowiedź dla Gwar  Wypowiedź dla Delicious  Wypowiedź dla Digg  Wypowiedź dla Furl  Wypowiedź dla Google  Wypowiedź dla Magnolia  Wypowiedź dla Reddit  Wypowiedź dla Simpy  Wypowiedź dla Slashdot  Wypowiedź dla Technorati  Wypowiedź dla YahooMyWeb
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Administrator FORUM-NURAS uprzejmie informuje, że nie ponosi odpowiedzialności i w żaden sposób nie ingeruje w treść wypowiedzi
umieszczanych przez użytkowników na Forum. Zastrzega sobie jedynie prawo do usuwania i edytowania, w ciągu 24
godzin, postów o treści reklamowej, sprzecznej z prawem, wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej
czy tez propagujących przemoc oraz treści powszechnie uznanych za naganne moralnie, społecznie niewłaściwe i naruszających zasady regulaminu.
Przypominam, że osoby zamieszczające opinie, o których mowa powyżej, mogą ponieść za ich treść odpowiedzialność karną lub cywilną.

Serwis wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na Twoim komputerze. Technologia ta jest wykorzystywana w celach funkcjonalnych, statystycznych i reklamowych.
Pozwala nam określać zachowania użytkowników na stronie, dostarczać im odpowiednie treści oraz reklamy, a także ułatwia korzystanie z serwisu, np. poprzez funkcję automatycznego logowania.
Korzystanie z serwisu Forum-Nuras przy włączonej obsłudze plików cookies jest przez nas traktowane, jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz.
Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki.
Przeczytaj, jak wyłączyć pliki cookie i nie tylko
FORUM-NURAS topic RSS feed