Strona Główna FORUM-NURAS
Froum dla nurkujących i nie tylko ...

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy    KalendarzKalendarz
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat

Poprzedni temat «» Następny temat
Xdeep zachowanie kompa po dekompresji
Autor Wiadomość
Łukasz Mirowski 


Stopień: p2, adv nx intd
Kraj:
Poland

Wiek: 43
Dołączył: 30 Wrz 2011
Posty: 19
Skąd: Bielsk Podlaski
Wysłany: 06-04-2015, 18:22   

Witam podczas wychodzenia do góry na 15m moje komputery(a mam 2) pokazują czas przystankow deco po kolei na 12m.... 9m..... 6m... 3m..... Pytanie czemu bedąc na 15 m widzisz czas przystanku na 6 metrach?
 
 
al_fik 

Stopień: kilka
Kraj:
Poland

Dołączył: 10 Gru 2014
Posty: 248
Skąd: Kraków
Wysłany: 06-04-2015, 19:27   

ta fotka
 
 
connan1973 



Stopień: P1
Kraj:
Poland

Wiek: 51
Dołączył: 19 Kwi 2013
Posty: 927
Skąd: Oświęcim
Wysłany: 06-04-2015, 20:13   

Jeszcze mam jedno pytanie do Piotra w sprawie Xdeepa , jaki to przetwornik ciśnienia jest stosowany, HopeRF (jaki model)?
 
 
Te_Pe 



Stopień: IANTD
Kraj:
Poland

Wiek: 62
Dołączył: 27 Sie 2004
Posty: 571
Skąd: Kraków
Wysłany: 06-04-2015, 20:59   

[do osunięcia - sorry]
Ostatnio zmieniony przez Te_Pe 06-04-2015, 21:05, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
 
connan1973 



Stopień: P1
Kraj:
Poland

Wiek: 51
Dołączył: 19 Kwi 2013
Posty: 927
Skąd: Oświęcim
Wysłany: 06-04-2015, 22:40   

Interesuję się projektem od strony technicznej.Źle ? Nie szukam jakiś wad. Boże...
 
 
piotr_c 



Kraj:
Poland

Dołączył: 11 Sie 2008
Posty: 3070
Skąd: Neverland
Wysłany: 06-04-2015, 22:49   

connan1973 napisał/a:
jaki to przetwornik ciśnienia jest stosowany, HopeRF (jaki model)?


Nie HopeRF, lecz MS5541-30C.
 
 
connan1973 



Stopień: P1
Kraj:
Poland

Wiek: 51
Dołączył: 19 Kwi 2013
Posty: 927
Skąd: Oświęcim
Wysłany: 07-04-2015, 10:06   

Dziękuję.

[ Dodano: 07-04-2015, 15:16 ]
piotr_c napisał/a:
connan1973 napisał/a:
jaki to przetwornik ciśnienia jest stosowany, HopeRF (jaki model)?


Nie HopeRF, lecz MS5541-30C.

Cholera nie osiągalny jak dla mnie :( .
 
 
DSi 

Stopień: OWSI, P3,
Kraj:
Poland

Wiek: 68
Dołączył: 20 Cze 2005
Posty: 94
Skąd: Poznań
Wysłany: 07-06-2015, 10:29   

jestem użytkownikiem xdeepa Tmx. Czytając obszerną dyskusję na temat jego sposobów użytkowania, konieczności dokładnego czytania instrukcji, śledzenia postów Piotra w sprawie upgrad'ów mam nieodparte wrażenie, że na rynek trafił sprzęt niedopracowany. Piotrze jeśli konieczna jest zmiana programu z powodu jego wad to firma wysyła listy do klientów , a nie oczekuje od nich śledzenia debaty na Forum Nuras. Z dyskusji na forum wynika, że stworzyłeś kompa dla idealnych warunków, idealnych nurków. Idealne warunki są w Nemo, idealni, perfekcyjni nurkowie nie istnieją, tak jak idealne partnerskie nurkowanie. I zniwelowanie tych naszych wad ma nam zapewnić komputer nurkowy. W innym wypadku lepiej nurkować z tabelami. Czy nie lepiej więc napisać dużymi literami, ze ten komp nie nadaję się do użytku dla nurków wrakowych, jaskiniowych oraz takich którzy wielokrotnie zmieniają głębokość nurkowania? Na koniec-oddam xdeepa po 20 nurkach za pół ceny.
 
 
Szatan 



Stopień: Brak
Kraj:
Poland

Wiek: 51
Dołączył: 28 Sty 2004
Posty: 403
Skąd: Wodnica
Wysłany: 07-06-2015, 22:00   

No to ja za pół ceny chętnie przygarnę to cudo. A co tam, jak będzie lipa to też pogonię za pół ceny połowy ceny. Poproszę o nr konta i precyzyjne określenie połowy ceny.
 
 
piotr_c 



Kraj:
Poland

Dołączył: 11 Sie 2008
Posty: 3070
Skąd: Neverland
Wysłany: 07-06-2015, 22:18   

DSi napisał/a:
Piotrze jeśli konieczna jest zmiana programu z powodu jego wad to firma wysyła listy do klientów , a nie oczekuje od nich śledzenia debaty na Forum Nuras.


I tak się dzieje. Informacje o update są wysyłane do użytkowników przez e-mail.
Ostatnio zmieniony przez piotr_c 07-06-2015, 22:21, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
michals 

Kraj:
Poland

Dołączył: 04 Sie 2011
Posty: 87
Skąd: Warszawa
Wysłany: 07-06-2015, 22:48   

piotr_c napisał/a:
DSi napisał/a:
Piotrze jeśli konieczna jest zmiana programu z powodu jego wad to firma wysyła listy do klientów , a nie oczekuje od nich śledzenia debaty na Forum Nuras.


I tak się dzieje. Informacje o update są wysyłane do użytkowników przez e-mail.


W jaki sposób stać się oficjalnym uzytkownikiem. Co oprocz rejestracji trzeba zrobić?
 
 
grol 



Stopień: CMAS P2, SS, Nitrox
Kraj:
Poland

Wiek: 56
Dołączył: 05 Kwi 2009
Posty: 1071
Skąd: Ruda Śląska
Wysłany: 07-06-2015, 23:03   

michals napisał/a:
Co oprocz rejestracji trzeba zrobić?

Posiadać Blacka :ping:
 
 
michals 

Kraj:
Poland

Dołączył: 04 Sie 2011
Posty: 87
Skąd: Warszawa
Wysłany: 08-06-2015, 11:55   

grol napisał/a:
michals napisał/a:
Co oprocz rejestracji trzeba zrobić?

Posiadać Blacka :ping:


to chyba jednak za mało :) Posiadam blacka, jestem zarejestrowany. Ale nie dostałem nigdy informacji, że wyszły jakieś poprawki i wypadałoby je wgrać.
 
 
karol_k_r 

Stopień: Instr. AdvNx
Kraj:
Poland

Dołączył: 05 Paź 2013
Posty: 52
Skąd: Rawicz
Wysłany: 08-06-2015, 12:01   

michals napisał/a:

to chyba jednak za mało :) Posiadam blacka, jestem zarejestrowany. Ale nie dostałem nigdy informacji, że wyszły jakieś poprawki i wypadałoby je wgrać.


Ostatnia poprawka była w 12.2014 więc jak od tego czasu nic nie dostałeś to jest OK :)
Jeśli nie to sprawdź ustawienia spamu w skrzynce odbiorczej.
 
 
al_fik 

Stopień: kilka
Kraj:
Poland

Dołączył: 10 Gru 2014
Posty: 248
Skąd: Kraków
Wysłany: 09-06-2015, 18:22   

piotr_c napisał/a:
...

I tak się dzieje. Informacje o update są wysyłane do użytkowników przez e-mail.


tak przy okazji, Piotrze ...
wysłałem na Twą prośbę soft z mojego blacka z dziwnymi przeskokami pokazywanymi w wyliczonym deco i niespójnymi czasami deco i TTS. Jak dotąd , a minęło już parę miesięcy, mimo ponagleń z mej strony nie doczekałem się jakiejkolwiek odpowiedzi, czy też informacji na temat pracy oprogramowania/komputera ( że o poprawkach softu nie wspomnę ).
Cały czas jestem pozytywnie nastawiony do komputera, choć nie wiem czym mnie jeszcze :prez: . Używam na każdym nurku dwóch kompów - szansa, że mnie black zabije nie jest duża, pływam też standardowo pomimo konfigu rec z dodatkowym poniakiem... chcę móc liczyć przede wszystkim na siebie, potem na partnera, ale ludzi z jednym komputrem i to właśnie blackiem jest sporo... głupio było by gdyby z czasem , z powody niedopracowanego oprogramowania, nie powiadomieni w porę wykruszyli nam się z nurkowisk. Daj może znać co i jak, zanim ich pożegnamy :papa:
 
 
karol_k_r 

Stopień: Instr. AdvNx
Kraj:
Poland

Dołączył: 05 Paź 2013
Posty: 52
Skąd: Rawicz
Wysłany: 09-06-2015, 18:47   

al_fik napisał/a:


.... blacka z dziwnymi przeskokami pokazywanymi w wyliczonym deco i niespójnymi czasami deco i TTS


Jeśli masz ustawiony gaz deco jako "Wł." np. O2, to do 6m. będzie Ci liczył deco jakie pokazuje wg podstawowego gazu, TTS liczy biorąc pod uwagę włączone gazy deco.

Po przełączeniu na gaz właściwy czasy deco i TTS są zbieżne.
 
 
al_fik 

Stopień: kilka
Kraj:
Poland

Dołączył: 10 Gru 2014
Posty: 248
Skąd: Kraków
Wysłany: 09-06-2015, 19:51   

całość na powietrzu, bez gazów deko, Piotr wie o co biega i czekam na Jego odpowiedź.
Nie ma sensu rozmieniać tematu poprzez czepianie sie nieistotnych szczegółów...
 
 
michals 

Kraj:
Poland

Dołączył: 04 Sie 2011
Posty: 87
Skąd: Warszawa
Wysłany: 09-06-2015, 19:53   

karol_k_r napisał/a:
michals napisał/a:

to chyba jednak za mało :) Posiadam blacka, jestem zarejestrowany. Ale nie dostałem nigdy informacji, że wyszły jakieś poprawki i wypadałoby je wgrać.


Ostatnia poprawka była w 12.2014 więc jak od tego czasu nic nie dostałeś to jest OK :)
Jeśli nie to sprawdź ustawienia spamu w skrzynce odbiorczej.


Kupilem i zarejestrowalem 08.2014. Nad spamem/niespamem panuje :-)
Nie było powiadomien i tyle, pelen optymizmu licze ze w przyszlosci beda wysylane. A w jeszcze dalszej przyszłosci nie beda potrzebne :-)
Ostatnio zmieniony przez michals 09-06-2015, 19:55, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
mi_g 



Stopień: P2,Cave,nTMX
Kraj:
Poland

Wiek: 50
Dołączył: 15 Mar 2010
Posty: 1532
Skąd: Jaworzno
Wysłany: 10-06-2015, 08:47   

al_fik napisał/a:
przeskokami pokazywanymi w wyliczonym deco i niespójnymi czasami deco i TTS

Na dniach wrzucę profil nurkowania (nie najprostszy) na którym nagle Black'owi wyskoczył dziwny czas deko. Pojawił się nagle przystanek na 9m od razu z czasem 6min - na 99% wydaje się że w ogóle nie powinien się pojawić (jeśli już to może 1min będę analizował, ale wątpię). Oczywiście po zbliżeniu się do przystanku natychmiast zniknął ale samo pojawienie się jest nieco podejrzane.
Jeszce uwaga dotyczące samego zachowania kompa - może się komuś przyda. Sufit deko (ceiling) jest pokazywany aż do osiągnięcia ostatniego przystanku, w tym momencie przestaje być odświeżany. Może to być drażniące szczególnie gdy ma się ustawiony przystanek na 6m. Jeśli chcielibyśmy z jakichś powodów po odbyciu części deko przesunąć się wyżej musimy zmienić przystanek na 3m i dopiero zobaczymy czy można się dźwignąć. Co się dzieje powyżej przystanku 3m już się nie dowiemy ale też dźwiganie się z 3m jest dość rzadkie..

[ Dodano: 16-06-2015, 18:22 ]
Obiecany profil nurkowania
Profil dość pokręcony 12m-20m-7m-27m-17-43m-30m-43m (trochę ponad 35min) i powrót wymagający po kilka minut postoju pomiędzy 21 (od tego momentu w użyciu EAN34) a 9 metrem i po zanurzeniu na 21m (na EAN34) i trwającej około 10min podróży do 12m na kompie pokazało się 7min na 9m, które znikło po osiągnięciu około 10m.
Dość prawdopodobne jest że przyczyna są GF'y :-) Oczywiście jak liczymy sobie w plannerze wynurzenie to dość dobrze jest określony punkt początku wynurzenia i jednocześnie punkty liczenia GF'ów. Jak widać na załączonym profilu my wynurzenie "zaczynaliśmy" 8 razy. Być może to ostatnie spowodowało przeliczenie GF'ów i gwałtowny skok deko, który po chwili przeliczony ponownie wrócił do normy.
Za to trzeba przyznać że komputer zachowywał się konsekwentnie: oba Black'i pokazywały w miarę to samo. Zresztą z grubsza długości przystanków zgadzały się z pierwotnie założonym run-timem.
 
 
mmosk 

Kraj:
Poland

Dołączył: 19 Lis 2011
Posty: 37
Skąd: Warszawa
Wysłany: 31-07-2015, 00:21   

piotr_c napisał/a:
connan1973 napisał/a:
jaki to przetwornik ciśnienia jest stosowany, HopeRF (jaki model)?


Nie HopeRF, lecz MS5541-30C.

Co do pomiaru głębokości (czyli ciśnienia) to w moim komputerze pojawia się pewien problem. Po wyjściu z wody nie pokazuje zerowej głębokości, tylko zachowuje się jakbym był na kilkudziesięciu centymetrach pod wodą. Komputer pokazuje głębokość w przedziale 0,1 do prawie 1m a ja jestem na powierzchni i się rozbieram. A komputer cały czas czuje się jakby był pod wodą na takiej głębokości. I trwa to od kilku minut do kilkunastu nawet. Głębokość powoli spada aż do zera i koniec nurkowania. Czy ktoś ma taki sam problem, co z tym zrobić? Czy to błąd w sofcie czy czujnik jest skopany, czy ... no właśnie co się dzieje??
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Dodaj do: Wypowiedź dla Wykop  Wypowiedź dla Facebook  Wypowiedź dla Wyczaj.to  Wypowiedź dla Gwar  Wypowiedź dla Delicious  Wypowiedź dla Digg  Wypowiedź dla Furl  Wypowiedź dla Google  Wypowiedź dla Magnolia  Wypowiedź dla Reddit  Wypowiedź dla Simpy  Wypowiedź dla Slashdot  Wypowiedź dla Technorati  Wypowiedź dla YahooMyWeb
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Administrator FORUM-NURAS uprzejmie informuje, że nie ponosi odpowiedzialności i w żaden sposób nie ingeruje w treść wypowiedzi
umieszczanych przez użytkowników na Forum. Zastrzega sobie jedynie prawo do usuwania i edytowania, w ciągu 24
godzin, postów o treści reklamowej, sprzecznej z prawem, wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej
czy tez propagujących przemoc oraz treści powszechnie uznanych za naganne moralnie, społecznie niewłaściwe i naruszających zasady regulaminu.
Przypominam, że osoby zamieszczające opinie, o których mowa powyżej, mogą ponieść za ich treść odpowiedzialność karną lub cywilną.

Serwis wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na Twoim komputerze. Technologia ta jest wykorzystywana w celach funkcjonalnych, statystycznych i reklamowych.
Pozwala nam określać zachowania użytkowników na stronie, dostarczać im odpowiednie treści oraz reklamy, a także ułatwia korzystanie z serwisu, np. poprzez funkcję automatycznego logowania.
Korzystanie z serwisu Forum-Nuras przy włączonej obsłudze plików cookies jest przez nas traktowane, jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz.
Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki.
Przeczytaj, jak wyłączyć pliki cookie i nie tylko
FORUM-NURAS topic RSS feed