Strona Główna FORUM-NURAS
Froum dla nurkujących i nie tylko ...

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy    KalendarzKalendarz
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat

Poprzedni temat «» Następny temat
Kamieniołomy w Niemczech
Autor Wiadomość
DarekS 



Stopień: prawie OWD
Kraj:
Poland

Dołączył: 04 Sty 2002
Posty: 1728
Skąd: N 53°46' E 20°29'
Wysłany: 01-05-2003, 20:43   Kamieniołomy w Niemczech

Kamieniołomy w Niemczech
 
 
 
urwis 



Stopień: CMAS
Kraj:
Poland

Wiek: 75
Dołączył: 25 Mar 2002
Posty: 1194
Skąd: Szczecin/Karpacz
Wysłany: 04-05-2003, 18:25   Kamieniołom HORKA

Kamieniołom HORKA Dojazd autostradą z przejśćia granicznego Jędrzychowice ok.60 km. widoczny jest kościól po lewej iskręcamy na zjazd 88A. Następnie skręcamy w prawo ijedziemy nakierunek m.Horka.W horce skręcamy w lewo na drogę z kostki i po przejechaniu ok 800 wjazd na kamieniołom.Znajduje się tam baza nurkowa można naładować butle mają stację szybkiego ładowania.Koszt nabicia flaszki 15l to 6.50 euro. Za nurkowanie trzeba zapłacić 6 euro. Za nocleg 18 euro. Za miejsce na polu biwakowym płacimy 5euro od osoby.Za prysznic 1 euro jeżeli nie korzystamy z pokoi. Jak jesteśmy grupą to można się potargować i to ze skutkiem.
Majówkę potraktowaliśmy jako rozpoczęcie sezonu i nuraliśmy przez trzy dni. Wykonaliśmy sześć nurków w tym jedno nocne.
Baza przygotowana dość dobrze do wody prowadzą metalowe schody i to jest troszkę męczące, szczególnie po wyjściu z wody. Temperatura wody na powierzchni 12 stopni na 10 m 8 stopni a niżej 5 stopni.
Widoczność do 5m i tutaj się troszkę rozczrowaliśmy się wtamtym oku było lepiej ale było spotkanie z Królem Horki /tj. szczupak chyba metrowej długośći/ mam to udokumentowane na zdjęciach . Na nocnym miałem okazję zobaczyć polowanie szczupaka na okonia i nawet udało się mnie zrobić zdjęcie.
Maksymalna głębokość 28 m.
W kamieniołomie na głębokości ok 18-20 m zatopione są trzy makietki rekinów i sprawiają wrażenie szczególnie pierwszy raz.Pomiędzy trzecią a drugą bojką można zobaczyć flagę enerdowską. Przy trzeciej bojce schodzimy na gł 25 m i wpływamy do domku strzałowego i możemy skorzystać z kibelka. Zatopiony jest jeszcze rower i różne części pozostałości. Akwen nadaje się di nauku nurkowania.Widać też ,że niedawno były święta wielkanocne sporo jaj pod wodą.
Można powiedzieć że baza jest dobrze przygotowana a obsługa jest miła i cieszy się z naszego pobytu.
 
 
 
urwis 



Stopień: CMAS
Kraj:
Poland

Wiek: 75
Dołączył: 25 Mar 2002
Posty: 1194
Skąd: Szczecin/Karpacz
Wysłany: 05-05-2003, 23:47   

Dzięki pomocy Darka umieszczone zastały zdjęcia z majówki na Horce.

[url]http:/forum.jds.pl/album.php4[/url]

wybierz temat HORKA

Dzięki Darek za pomoc.
 
 
 
urwis 



Stopień: CMAS
Kraj:
Poland

Wiek: 75
Dołączył: 25 Mar 2002
Posty: 1194
Skąd: Szczecin/Karpacz
Wysłany: 19-05-2003, 21:22   Helensee

Czy ktoś nurkował na zalewie Helensee w Niemczech i może podać jakie są tam warunki i jak kształtują się opłaty.
 
 
 
Konrad Dubiel 



Stopień: złomiarz
Kraj:
Kazakhstan

Dołączył: 14 Kwi 2003
Posty: 2145
Skąd: Szczecin
Wysłany: 20-05-2003, 08:40   Helene-See

Wstęp na camping 2.5 EUR, parking 3 EUR. Cen w bazie nurkowej nie pamiętam. Zobacz też http://www.tc-helenesee.de/
 
 
Konrad Dubiel 



Stopień: złomiarz
Kraj:
Kazakhstan

Dołączył: 14 Kwi 2003
Posty: 2145
Skąd: Szczecin
Wysłany: 02-06-2003, 12:23   Helene-See - warunki

W niedzielę było sporo ludzi, kłopot ze zdobyciem miejsca na parkingu, ale pod wodą luz. Temperatura wody na 3 metrach 15 stopni, plażowicze się już kąpią. Na 6 metrach jest 10 stopni, głębiej wiadomo. Widoczność do termokliny jakieś 4 metry, polepsza się poniżej 10m - widać na jakieś 5-6 metrów. Za korzystanie z bazy Aqua&Aero pobierana jest opłata 6 EUR,a nabicie butli 15L kosztuje 5.25 EUR. Szczególnie polecam wycieczkę dookoła podwodnych górek i ścianek w okolicach pontonu.
 
 
urwis 



Stopień: CMAS
Kraj:
Poland

Wiek: 75
Dołączył: 25 Mar 2002
Posty: 1194
Skąd: Szczecin/Karpacz
Wysłany: 07-06-2003, 21:52   Kamieniołomy STEINA i SPROITZ

Dzisiaj wykonaliśmy dwa nurki w Niemczech na nowych kamieniołomach

Kamieniołom STEINA koło Kamennz :
Max gł.33m Ładnie położony dobra infrastruktura. Nurkowanie 5 euro ładowanie butli 15l 6 euro,jest możliwośc noclegu.Więcej na stronie
www.tauchschule-dresden.de
Warunki tem.wody na powierzchni 21 stopni termoklina poniżej 15 m widoczność do 3m .Poniżej 15 m dobra przejrzystość ale dobrze mieć latarkę.
Kamieniołom SPROITZ koło Nisky
Max gł 58m dość duży powierzchniowo.Troszkę gorsza infra struktura.
Nurkowanie 3ero ładowanie butli 4.5euro za 15l.
Widocność do 2m poniżej 20 przejrzystość się zmienia na dobrą ale trzeba mieć letarkę.Na gł 17-19m wrak samochodu ładne ściany.Termoklina poniżej 12 m
Polecam obydwa przyjemnie patrzeć jak to mają zorganizowane .Wszędzie można napić się piwka i coś zjeść w przystępnych cenach.
 
 
 
urwis 



Stopień: CMAS
Kraj:
Poland

Wiek: 75
Dołączył: 25 Mar 2002
Posty: 1194
Skąd: Szczecin/Karpacz
Wysłany: 08-06-2003, 22:42   Kamieniołom ZITTAU

Dzisiaj zaliczyliśmy kamieniołom ZITTAU. Max gł. 18 m. Powierzchniowo nieduży.Temperatura na powierzchni 21 stopni .Termoklina od 10m temp. 6 stopni Widoczność do 2 m. Piękne karpie które podpływają i kąsają. Na gł 10m wrak samochodu na 12m wózek górniczy na 13 m dzwon nurkowy do którego można wpłynąć 3 osoby i troszkę odpocząć i porozmawiać ustalając dalszy plan. Dobrze zorganizowana baza nurkowa. Cena za nurkowanie 6 euro za butę 15l 4.5 euro .Za nurki i bicie cena 10euro.Byliśmy pierwszymi POLAKAMI na bazie i wszyscy się autentycznie cieszyli ,atmosfera rodzinna.
 
 
 
Konrad Dubiel 



Stopień: złomiarz
Kraj:
Kazakhstan

Dołączył: 14 Kwi 2003
Posty: 2145
Skąd: Szczecin
Wysłany: 04-08-2003, 12:42   Prelle i Horka

W Prelle 02.08.2003 pustawo, wręcz kameralnie. Przejrzystość wody zmienna - przy powierzchni jakieś 7 metrów, poniżej termokliny (na 7m) aż do 20 metrów pogarsza się do jakiś 4-5 metrów, głębiej ciemno ale widać na dobre 10 metrów. Woda rzecz jasna zimna - 6-7 stopni.
Warto dać głębokiego nura do 46 metrów - po drodze wysokie granitowe ściany i bloki skalne wielkości samochodu.

W Horce 03.08.2003 trochę więcej ludzi, ale bez tłoku. Widoczność najlepsza przy powierzchni aż do termokliny na jakiś 8 metrach. W porywach widać na jakieś 6 metrów, głębiej sporo zawiesiny i nic ciekawego do oglądania.
Warto pochlapać się na płyciźnie gdzie woda ma nawet 21 stopni i spotkać można szczupaka - giganta (chyba ze 120 cm).
 
 
urwis 



Stopień: CMAS
Kraj:
Poland

Wiek: 75
Dołączył: 25 Mar 2002
Posty: 1194
Skąd: Szczecin/Karpacz
Wysłany: 04-08-2003, 17:30   

Byłem jeszcze na Steinie warunki podobne.Co do szczupaka z Horki to mogę przesłać Tobie zdjęcie i filmik. W Prelle jest też podobnej wielkości.
A warunki i tak są lepsze jak na naszych wodach nie mówić o przygotowaniu. W pobliżu jest jeszcze Luiza ,Sproitz i Zittau .Proponuję tam taeż zajrzeć.
Dowiedziałem się o bazie nurkowej w Czechach koło m. Icin ale nie mam dokładnych namiarów może ktoś ma adres internetowy i wie jak tam dojechać?
 
 
 
Konrad Dubiel 



Stopień: złomiarz
Kraj:
Kazakhstan

Dołączył: 14 Kwi 2003
Posty: 2145
Skąd: Szczecin
Wysłany: 05-08-2003, 09:20   Re: Prelle i Horka

Zdjęcia szczupaka mam. Na prawdę wielkie bydle, jeszcze takiego nie widziałem. Podczas dwóch nurkowań spotkaliśmy go 3 razy, raz nawet przy samym pomoście jak sobie spokojnie pływał między nurkami.
W Prelle było tylko sporo okonków, ale nurkowaliśmy trochę głębiej niż szczupaki mają w zwyczaju.
Do Steiny i Sproitz wybierzemy się następnym razem bo chyba warto.
 
 
urwis 



Stopień: CMAS
Kraj:
Poland

Wiek: 75
Dołączył: 25 Mar 2002
Posty: 1194
Skąd: Szczecin/Karpacz
Wysłany: 05-08-2003, 23:19   

Prawdopodobnie będę od 10 do 14 08 w Szczecinie .Chciałbym tam zanurkować czy masz jakieś propozycje?
 
 
 
Aston 



Stopień: SSI PSAI
Kraj:
Vatican

Wiek: 60
Dołączył: 09 Kwi 2003
Posty: 617
Skąd: Wrocław
Wysłany: 06-08-2003, 00:40   

:wave:

Witam!

Chetnie, jezeli pozwolicie, pojade z Wami!
1. Mam tylko ubranie -reszte musze wynajac - pozyczyc.
2. Dopiero ucze sie (jestem akwariowy OWD).
3. Jezeli chcecie mnie to prosze o ZNAK ;) .

Pozdrowienia!

:wave: :wave:
 
 
 
Konrad Dubiel 



Stopień: złomiarz
Kraj:
Kazakhstan

Dołączył: 14 Kwi 2003
Posty: 2145
Skąd: Szczecin
Wysłany: 06-08-2003, 17:27   

urwis napisał/a:
Prawdopodobnie będę od 10 do 14 08 w Szczecinie .Chciałbym tam zanurkować czy masz jakieś propozycje?


Fajnie, że będziesz w Szczecinie ale do Horki to raczej nie po drodze.
Kamieniłomy Horka, Prelle, Steina i masa innych położone są koło
Drezna a więc jakieś 400 km autostradą. Z dolnego śląska jest zdecydowanie bliżej.
 
 
urwis 



Stopień: CMAS
Kraj:
Poland

Wiek: 75
Dołączył: 25 Mar 2002
Posty: 1194
Skąd: Szczecin/Karpacz
Wysłany: 06-08-2003, 17:50   

Myślę o rejonie Szczecina . Co TY na to?
 
 
 
dr.big 

Stopień: I.T.D.
Kraj:
Germany

Dołączył: 18 Cze 2003
Posty: 7
Skąd: Berlin
Wysłany: 12-08-2003, 12:27   

Gdyby kogos interesowalo to jest jeszcze jeden kamieniolom ktory raczej nie nadaje sie dla poczatkujacych. Jest to kamieniolom WildschĂźtz lezacy pomiedzy Lipskiem a Torgau. Max. glebokosc to 75 metrow. Wysoki standard,kompresor, kontrole nurkowan,schody ;-) , mozliwosc przenocowania i jedzonko, komora dekompresyjna no i zatopione "relikty" z czasow pracy kamieniolomu. A to link, niestety po niemiecku ;-) : http://www.tauchsport-har...etz-leipzig.htm
Ostatnio zmieniony przez dr.big 12-08-2003, 12:42, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
dr.big 

Stopień: I.T.D.
Kraj:
Germany

Dołączył: 18 Cze 2003
Posty: 7
Skąd: Berlin
Wysłany: 12-08-2003, 12:40   

Aha, jeszcze jest kamieniolom Tiefer-Blauer See w Pretzien kolo Magdeburga. Jak prawie wszedzie milo, baza z jedzonkiem i mozliwoscia nabicia flaszki, schody(standard ;-) ) Nurk byl calkiem mily ale duzo nie pamietam bo bylem tam raz i to dosyc dawno ;-) . A w logu mam zapisane 25 i 24 metry, wiec nie wiem tak z glowy co tam naprawde jest ;-) jedynie to to ze akwen jest dosyc rozlegly i mozna spokojnie pojechac na caly lykend(zobacz mapka). Link z opisem dojazdu: http://www.dive-tempel.de/gommern%20anreise.htm
 
 
urwis 



Stopień: CMAS
Kraj:
Poland

Wiek: 75
Dołączył: 25 Mar 2002
Posty: 1194
Skąd: Szczecin/Karpacz
Wysłany: 13-10-2003, 18:31   Helene-See

Nurkowaliśmy w tym zbiorniku w ostatnią niedziele tj 12.10.2003
Temperatura na powierzchni wody 12 st na 18 m 8 st a dalej zimniej.Widocznośc do 8m Nie napotkaliśmy wszystkich atrakcji ale niektóre tak łącznie z pięknym okazem szczupaka. Mnóstwo małych okoni i duże okazy okoni ktore o dziwo odprowadzają nurka na płyciznę. Opłaty za wstęp na teren nie pobrano od nas czyba już po sezonie. Za nurkowanie płaciłiśmy 6 euro Warunki w bazie spartańskie ze względu na remont. Ale nurkujących nie brakowało. Spotkaliśmy również sporą grupkę nazsych z rejonu Kostrzyna i Gorzowa. Można ten akwen polecić szczególnie w tym okresie. Baza czynna w weekendy od 8.30 do 15.30
Baza prowadzona jest "Aqa Areo Tauchsportservice" tel./0335/ 525984
email info@tc-helenesee.de

[ Dodano: 30-05-2005, 10:58 ]
Wczoraj rozmawiałem z kolegą, który nurkował ostatno na Horce i powiedział, że "król horki" duży szczupak po zimie został znaleziony martwy po zimie. Czy ktoś z was ma wiadomości na ten temat.
 
 
 
Bobr 

Kraj:
Poland

Dołączył: 19 Kwi 2005
Posty: 19
Skąd: Jędrzychów
Wysłany: 11-07-2005, 11:56   Helene See

Widocznosc ok 6m,pomiedzy 20 a 25 metrem gesta zawiesina, ponizej juz duzo lepiej.Wjazd na teren campingu to 2,50 euro od osoby, parkowanie auta 3 euro , nurkowanie 6 euro.Na miejscu sprężarka, stoły i wieszaki na sprzęt, wydzielone miejsce do płukania szpeju, jest gdzie zjeść i zatankowac beeroxu;).Niestety w sprzęcie trzeba przedreptac ok 60m asfaltówką , potem kilkanaście schodów , 20m plaży i już woda;)."Atrakcje" (budka telefoniczna, rower wodny, żaglówka,parę drzew, łódka) rozmieszczone są na ok 10m wzdłuż plaży, poza tym 2 bojki oznaczające odpowiednio 20 i 30m.Dno ciekawe, dużo górek i kanionów, ale jak twierdzą koledzy którzy nurkowali kiedy baza stała jeszcze na starym miejscu - z tej strony wody jest mniej ciekawie.Dla rozczarowanych nurkowaniem pozostaje plaża nudystów;))))
pozdrawiam
Bober
 
 
 
Rafał Czerwińsk 



Stopień: taki tam jakiś
Wiek: 53
Dołączył: 10 Lip 2005
Posty: 15
Skąd: Katowice
Wysłany: 01-08-2005, 12:53   Kamieniłom LUIZA w byłym DDR

Czy ktoś może słyszał o kamieniołomie LUIZA chyba na terenie byłego DDR'u bo podobno 350 z Katowic. Szukałem na forum i jakoś nie zalazałem. Może jakieś linki. Z góry dziękuję.

[ Dodano: 01-08-2005, 13:53 ]
Czy ktoś może słyszał o kamieniołomie LUIZA chyba na terenie byłego DDR'u bo podobno 350km z Katowic. Szukałem na forum i jakoś nie zalazałem. Może jakieś linki. Z góry dziękuję.
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Dodaj do: Wypowiedź dla Wykop  Wypowiedź dla Facebook  Wypowiedź dla Wyczaj.to  Wypowiedź dla Gwar  Wypowiedź dla Delicious  Wypowiedź dla Digg  Wypowiedź dla Furl  Wypowiedź dla Google  Wypowiedź dla Magnolia  Wypowiedź dla Reddit  Wypowiedź dla Simpy  Wypowiedź dla Slashdot  Wypowiedź dla Technorati  Wypowiedź dla YahooMyWeb
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Administrator FORUM-NURAS uprzejmie informuje, że nie ponosi odpowiedzialności i w żaden sposób nie ingeruje w treść wypowiedzi
umieszczanych przez użytkowników na Forum. Zastrzega sobie jedynie prawo do usuwania i edytowania, w ciągu 24
godzin, postów o treści reklamowej, sprzecznej z prawem, wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej
czy tez propagujących przemoc oraz treści powszechnie uznanych za naganne moralnie, społecznie niewłaściwe i naruszających zasady regulaminu.
Przypominam, że osoby zamieszczające opinie, o których mowa powyżej, mogą ponieść za ich treść odpowiedzialność karną lub cywilną.

Serwis wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na Twoim komputerze. Technologia ta jest wykorzystywana w celach funkcjonalnych, statystycznych i reklamowych.
Pozwala nam określać zachowania użytkowników na stronie, dostarczać im odpowiednie treści oraz reklamy, a także ułatwia korzystanie z serwisu, np. poprzez funkcję automatycznego logowania.
Korzystanie z serwisu Forum-Nuras przy włączonej obsłudze plików cookies jest przez nas traktowane, jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz.
Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki.
Przeczytaj, jak wyłączyć pliki cookie i nie tylko
FORUM-NURAS topic RSS feed