Strona Główna FORUM-NURAS
Froum dla nurkujących i nie tylko ...

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy    KalendarzKalendarz
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat

Poprzedni temat «» Następny temat
XDeep problemy z ładowaniem baterii
Autor Wiadomość
KonradK. 



Kraj:
Poland

Wiek: 53
Dołączył: 28 Maj 2009
Posty: 335
Skąd: 3-city
Wysłany: 03-08-2015, 18:40   XDeep problemy z ładowaniem baterii

Po podłączeniu kompa w celu doładowania baterii (stan około 70 % ) jakież było moje zdziwienie kiedy sprawdzając stan po około 30 minutach ujrzałem..... 0!!!! Jakimś cudem zapas energii wyssał się do końca. Sprawdziłem na innej ładowarce, podpiąłem pod usb kompa i ....nic....Nie ładuje!!!!!!!Czy ktoś się już spotkał z takim przypadkiem? Jutro wraki a tu taki klops....Fachowcom z xdeepa czy jak sie ta fabryczka teraz nazywa serdecznie dziękuję!!!!!!
 
 
krzyśko 


Stopień: Extended Range
Kraj:
Poland

Wiek: 44
Dołączył: 15 Lut 2005
Posty: 85
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 03-08-2015, 18:49   

tak, mój przez jakiś czas zachowywał się podobnie. Po kilku dniach mu przeszło, akurat kiedy chciałem go odnieść do sklepu.
W sumie od tego czasu nic się złego nie działo... ale przyglądam mu się podejrzliwie....
 
 
 
Aleksander 



Stopień: **
Kraj:
Poland

Dołączył: 14 Mar 2012
Posty: 810
Skąd: Łódź
Wysłany: 03-08-2015, 21:33   

KonradK. napisał/a:
Fachowcom z xdeepa czy jak sie ta fabryczka teraz nazywa serdecznie dziękuję!!!!!!

eetam, problem to mają ci co dalej w kolejce po zakup czekają
krzyśko napisał/a:
... ale przyglądam mu się podejrzliwie....

coś Ty, żadnej podejżliwości -ufaj temu komputerowi a jak masz problem to skontaktuj sie z producentem. To chyba normalne
 
 
DawidP 


Stopień: P2
Kraj:
Poland

Dołączył: 19 Maj 2013
Posty: 309
Skąd: Kętrzyn
Wysłany: 03-08-2015, 21:35   

skontaktuj sie z piotrem.c oile on jeszcze tego nie zrobil i wszystkiego sie dowiesz.
 
 
ziller 

Kraj:
Poland

Dołączył: 18 Kwi 2011
Posty: 163
Skąd: Gdansk
Wysłany: 04-08-2015, 11:18   

Miałem podobnie. XDEEP podłączony do laptopa się rozładował do zera przez nockę.
Wyglądało to tak. Podłączyłem Xdeepa przy okazji zgrywania logów do laptopa i zostawiłem aby się naładował.
Laptop po jakimś czasie nieużywania się wyłączył. Na drugi dzień w Xdeepie była rozładowana bateria.
Po podłączeniu do laptopa, który się nie uśpił/wyłączył, bateria z xdeepie naładowała się normalnie.
Wygląda na to, że jeśli Xdeep jest podłączony via USB do wyłączonego laptopa to się rozładowuje w szybkim tempie...
Ostatnio zmieniony przez ziller 04-08-2015, 11:20, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
KonradK. 



Kraj:
Poland

Wiek: 53
Dołączył: 28 Maj 2009
Posty: 335
Skąd: 3-city
Wysłany: 04-08-2015, 11:54   

Ale mi wyssało energię na oryginalnej ładowarce podpiętej do sieci.... W celach reanimacyjnych podłączyłem do kompa i pomału zaczął nabijać....Po jakimś czasie patrzę a tu na czerwono: trójkąt z wykrzyknikiem i tekst: algorytm dekompresyjny zainicjowany! a potem strona z jakimis niezrozumiałymi komputerowymi symbolami po czym ...... bateria wskoczyła na 100%.... Widać że komp żyje własnym życiem.......
 
 
pawbun 

Kraj:
Poland

Dołączył: 17 Lip 2008
Posty: 114
Skąd: koszalin
Wysłany: 04-08-2015, 12:12   

Miałem podobnie. Zmieniłem ładowarkę (na od telefonu) zostawiając oryginalny kabel i jest teraz ok.
 
 
Pawel71 

Stopień: Szuwarek
Kraj:
Poland

Wiek: 52
Dołączył: 26 Kwi 2013
Posty: 191
Skąd: Kraków
Wysłany: 04-08-2015, 12:13   

Miałem podobnie - też na oryginalnej ładowarce. Komp był naładowany na jakieś 75% - patrzę po godzinę a tu 0% - nie wywalał ostrzeżenia o algorytmie. Podłączyłem do ładowania a tu nic nie ładuje. Po kilku godzinach mu przeszło i się naładował.
 
 
HX 

Kraj:
Poland

Dołączył: 20 Gru 2012
Posty: 122
Skąd: Kraków
Wysłany: 04-08-2015, 12:13   

ziller napisał/a:

Wygląda na to, że jeśli Xdeep jest podłączony via USB do wyłączonego laptopa to się rozładowuje w szybkim tempie...


E tam w przyrodzie nic nie ginie, pewnie miałeś blacka wyżej niż bateria w laptopie, poszukaj w bateri laptopa pewnie tam się przelało.

Pozdrawiam.
 
 
piotr_c 



Kraj:
Poland

Dołączył: 11 Sie 2008
Posty: 3070
Skąd: Neverland
Wysłany: 04-08-2015, 13:45   

Tego typu zachowanie jest spowodowane zakłóceniami przychodzącymi z ładowarki wpiętej do sieci energetycznej w której są zakłócenia. Urządzenie interpretuje wahania zasilania które przychodzą z sieci jako problem z ładowarką i dla bezpieczeństwa ustawia wskaźnik baterii na zero (mimo faktycznego naładowania baterii) a następnie wraca do 100% gdy stwierdzi, że napięcie jest ok. Stąd sytuacja, w której wskaźnik pokazuje np. 70% po chwili 0% a po chwili ładowania ponownie 100%.

W nowej wersji 2.9.1 prócz dodania nowych funkcjonalności, zmieniony został sposób zarządzania wskaźnikiem baterii w takich sytuacjach. Wersja ta będzie udostępniona na serwerze za kilka-kilkanaście dni, jednak jeśli ktoś chce ją już teraz zainstalować, proszę o wysłanie maila na genz@genz.pl z numerem seryjnym urządzenia - udostępnimy taką wersję.
 
 
Pawel71 

Stopień: Szuwarek
Kraj:
Poland

Wiek: 52
Dołączył: 26 Kwi 2013
Posty: 191
Skąd: Kraków
Wysłany: 04-08-2015, 14:37   

Świetnie - uspokoiło mnie to choć nadmiernie się tym nie przejmowałem. Jedno pytanie gdzie to jest napisane w instrukcji bo nie pamiętam albo coś przeoczyłem?
 
 
Yavox 



Stopień: T1 (GUE nTmx)
Kraj:
Poland

Wiek: 48
Dołączył: 29 Lis 2010
Posty: 3419
Skąd: Warszawa / Józefów
Wysłany: 04-08-2015, 14:48   

HX napisał/a:
miałeś blacka wyżej niż bateria w laptopie, poszukaj w bateri laptopa pewnie tam się przelało

To jeszcze pół biedy jest. Ja zostawiłem kiedyś laptopa naładowanego na noc za wysoko a w międzyczasie prąd wyłączyli. Rano wstaję, laptop rozładowany a do drzwi puka gość, co normalnie chodził po domach spisując liczniki i mi mówi, że ma dla mnie jakieś pieniądze... :aaa:

[ Dodano: 04-08-2015, 14:53 ]
piotr_c napisał/a:
Urządzenie interpretuje wahania zasilania które przychodzą z sieci jako problem z ładowarką i dla bezpieczeństwa ustawia wskaźnik baterii na zero (mimo faktycznego naładowania baterii)

Piotrek, a myślałeś kiedyś o jakimś trybie typu "Simple mode"? Śledzę sobie różne pytania o ten komputer i różne problemy od dość dawna i ciągle pojawia się w wyjaśnieniu albo że ktoś nie doczytał, albo że jest jakaś funkcjonalność opracowana w interesie użytkownika, której użytkownik nie rozumie... Może te wszystkie super ficzery są, jakby to ładnie powiedzieć po polsku, over-sophisticated??? Może potrzebny jest jakiś tryb zwany "Po Prostu Działa" - dla kogoś, kto chce najzwyczajniej w świecie wyciągnąć z pudełka i nurkować, nie zastanawiając się, co mu się zmienia kiedy dla jego bezpieczeństwa, co się blokuje, niby-rozładowywuje, nie pozwala wyłączyć itp?
 
 
Pawel71 

Stopień: Szuwarek
Kraj:
Poland

Wiek: 52
Dołączył: 26 Kwi 2013
Posty: 191
Skąd: Kraków
Wysłany: 04-08-2015, 16:07   

Yavox - nie zrozumiałeś ironii. Pytanie czy to jest w instrukcji jak wiele innych rzeczy które wychodziły na tym forum. To nie użytkownik ma się domyśleć co producent założył - to ma być opisane w instrukcji i tyle. W gruncie rzeczy model do wprowadzenia Adv nitrox był takim simple mode. Na szczęście pojawił się ten upgrade.
Ostatnio zmieniony przez Pawel71 04-08-2015, 16:08, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
md1974 


Kraj:
Poland

Wiek: 49
Dołączył: 28 Cze 2010
Posty: 812
Skąd: Lublin
Wysłany: 04-08-2015, 18:06   

Pawel71 napisał/a:
To nie użytkownik ma się domyśleć co producent założył - to ma być opisane w instrukcji i tyle.

Chyba, że producent/projektant o tym nie wie. Bo tłumaczenie takich zachowań sprzętu zakłóceniami z sieci ... przepraszam ale moim zdaniem jest mało profesjonalne.
Prawidłowo zaprojektowane urządzenia ma mieć gdzieś zakłócenia a nie realizować w ich wyniku jakieś dziwne algorytmy pokazujące raz to raz tamto.

Pozdrawiam,
Mariusz
 
 
 
piotrkw 



Kraj:
Poland

Wiek: 61
Dołączył: 13 Sie 2007
Posty: 2478
Skąd: Trójmiasto
Wysłany: 04-08-2015, 19:30   

md1974 napisał/a:
Bo tłumaczenie takich zachowań sprzętu zakłóceniami z sieci ... przepraszam ale moim zdaniem jest mało profesjonalne.


Dokładnie

piotr_c napisał/a:
i dla bezpieczeństwa ustawia wskaźnik baterii na zero (mimo faktycznego naładowania baterii) a następnie wraca do 100% gdy stwierdzi, że napięcie jest ok.


Wskażnik baterii na "0" dla bezpieczeństwa ?????
Rozumiem gdyby dla bezpieczeństwa odcięło ładowanie , ale wskażnik ??? Na "0" ??
To jakby w samochodzie jak nalejesz pod korek , wskaźnik paliwa " dla bezpieczeństwa" pokazywał "empty". ;-) ;-) pomimo obecności paliwa w zbiorniku. Następnie po przejechaniu dystansu , powiedzmy 50 km , komputer pokładowy stwierdza, że jednak jest ok i paliwojest w zbiorniku i zaczyna pokazywać wartości prawidłowe . A producent pojazdu twierdzi, że to dla bezpieczeństwa . Generalnie jaja jak.... ;-)
Ostatnio zmieniony przez piotrkw 04-08-2015, 19:33, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
martin 



Stopień: SealTeam
Kraj:
Germany

Wiek: 49
Dołączył: 10 Mar 2002
Posty: 7224
Skąd: Nürnberg/RFN
Wysłany: 04-08-2015, 19:54   

piotrkw napisał/a:
Następnie po przejechaniu dystansu , powiedzmy 50 km , komputer pokładowy stwierdza, że jednak jest ok i paliwojest w zbiorniku i zaczyna pokazywać wartości prawidłowe .


Chyba nigdy nie jezdziles Nissanem :)

Moj Sunny po zatankowaniu do 15 minut potrafil pokazywac stan paliwa z przed tankowania.
 
 
piotr_c 



Kraj:
Poland

Dołączył: 11 Sie 2008
Posty: 3070
Skąd: Neverland
Wysłany: 04-08-2015, 20:08   

piotrkw napisał/a:
Wskażnik baterii na "0" dla bezpieczeństwa ?????


Dokładnie tak. To się fachowo nazywa "fail safe". W sytuacji, gdy zewnętrzna ładowarka sieje i nie mamy pewności że zakłócenia przychodzące z sieci nie wpływają na pomiar, wyświetla się zero. Gdy ładowarka stwierdzi że zakłóceń nie ma to ustala nową wartość wskaźnika naładowania. To jest funkcja procesora ładowania produkowanego przez dużego producenta elektroniki.
Ostatnio zmieniony przez piotr_c 04-08-2015, 20:12, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Aleksander 



Stopień: **
Kraj:
Poland

Dołączył: 14 Mar 2012
Posty: 810
Skąd: Łódź
Wysłany: 04-08-2015, 20:11   

Kupilem sobie popcorn i czytam z zaciekawieniem. Nawet ładowarę spieprzyli :aaa:
 
 
md1974 


Kraj:
Poland

Wiek: 49
Dołączył: 28 Cze 2010
Posty: 812
Skąd: Lublin
Wysłany: 04-08-2015, 21:01   

Piotrze, może trzeba było zamiast "procesora ładowania" dużego producenta, zastosować coś innego dużego producenta, obstawiam, że tańszego i prostszego, trochę pobawić się z układem wejściowym i takich rzeczy nie byłoby.
Każde urządzenie podłączane do sieci ma pracować poprawnie w obecności zakłóceń jakie tam mogą się pojawić. Ta poprawność ma być potwierdzona odpowiednimi badaniami np. w CLDT. Zaprojektowałem i sprzedałem kilkadziesiąt typów urządzeń zasilanych bateryjnie i w żadnym nie ma takich problemów. Ostatnie kilka może być ładowane z dowolnego źródła 3-50V zmiennego i stałego a nawet z zupełnie nie filtrowanej przetwornicy PWM. To tylko kwestia odpowiednich układów wejściowych.

Pozdrawiam,
Mariusz
 
 
 
ziller 

Kraj:
Poland

Dołączył: 18 Kwi 2011
Posty: 163
Skąd: Gdansk
Wysłany: 04-08-2015, 22:37   

U mnie był ładowany z portu USB laptopa. A nie z ładowarki. A po ponownym podłączeniu xdeep nie pokazywał wartości z dnia poprzedniego tylko ładował się od zera bo zerkałem i obserwowałem postęp ładowania. Na 100% był rozładowany do zera. Więc tłumaczenia o fail safe mojego przypadku nie obejmują.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Dodaj do: Wypowiedź dla Wykop  Wypowiedź dla Facebook  Wypowiedź dla Wyczaj.to  Wypowiedź dla Gwar  Wypowiedź dla Delicious  Wypowiedź dla Digg  Wypowiedź dla Furl  Wypowiedź dla Google  Wypowiedź dla Magnolia  Wypowiedź dla Reddit  Wypowiedź dla Simpy  Wypowiedź dla Slashdot  Wypowiedź dla Technorati  Wypowiedź dla YahooMyWeb
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Administrator FORUM-NURAS uprzejmie informuje, że nie ponosi odpowiedzialności i w żaden sposób nie ingeruje w treść wypowiedzi
umieszczanych przez użytkowników na Forum. Zastrzega sobie jedynie prawo do usuwania i edytowania, w ciągu 24
godzin, postów o treści reklamowej, sprzecznej z prawem, wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej
czy tez propagujących przemoc oraz treści powszechnie uznanych za naganne moralnie, społecznie niewłaściwe i naruszających zasady regulaminu.
Przypominam, że osoby zamieszczające opinie, o których mowa powyżej, mogą ponieść za ich treść odpowiedzialność karną lub cywilną.

Serwis wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na Twoim komputerze. Technologia ta jest wykorzystywana w celach funkcjonalnych, statystycznych i reklamowych.
Pozwala nam określać zachowania użytkowników na stronie, dostarczać im odpowiednie treści oraz reklamy, a także ułatwia korzystanie z serwisu, np. poprzez funkcję automatycznego logowania.
Korzystanie z serwisu Forum-Nuras przy włączonej obsłudze plików cookies jest przez nas traktowane, jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz.
Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki.
Przeczytaj, jak wyłączyć pliki cookie i nie tylko
FORUM-NURAS topic RSS feed