Strona Główna FORUM-NURAS
Froum dla nurkujących i nie tylko ...

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy    KalendarzKalendarz
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat

Poprzedni temat «» Następny temat
Jaki suchy skafander ??
Autor Wiadomość
piotrkw 



Kraj:
Poland

Wiek: 61
Dołączył: 13 Sie 2007
Posty: 2478
Skąd: Trójmiasto
Wysłany: 29-09-2015, 18:48   

TomM napisał/a:
tylko miejsca przecieku sie zmieniły - nie wiem czy wole mieć mokry rękaw czy mokre majtki...


Bardziej po męsku , chyba jednak rękaw ? ;-)
Ja na serwis Santi nie narzekałem , ale może to iż mam blisko i docierałem osobiście ;-)
 
 
wiecznychlopiec 



Stopień: Seal Team PADI
Kraj:
Poland

Dołączył: 22 Cze 2011
Posty: 880
Skąd: Szczecin
Wysłany: 29-09-2015, 19:27   

każdy może sam sobie zdecydować ile może czekać na serwis swojego skafandra pod warunkiem, że dokonując zakupu będzie wiedział o jakich czasach mówimy.

grol napisał/a:

3. Od strony formalnej jednak: czy to długo zależy od tego jak umówimy się co do warunków serwisu (jeżeli ma być w 10 tygodni z zrobią w 5 to super, jeżeli ma być w tydzień - kicha :pad: ).


zgadza się, dokonując zakupu słyszałem o max 2 tygodniach a zwykle kilku dniach od kilku znajomych użytkujących te skafandry i spodziewałem się właśnie czegoś takiego - było to jedno z najważniejszych kryteriów wyboru. Takie czasy jakie są teraz i jakich doświadczyła moja żona w opisanej sytuacji są nie do zaakceptowania dla nas. Mamy po 1 skafandrze i pewnie gdybym miał drugi to bym się nie przejmował bo mógłbym nurkować w zapasowym a próg mojej akceptacji czasu serwisu byłby inny.


TomKur napisał/a:

Cześć,
rozumiem, że skafandry Santi też już traktujesz jako ciekawostkę, na równi z xdeepem. W końcu awaryjność i terminy usunięcia awarii kosmiczne.


santi:
mam próbkę 2 skafandrów santi w domu, jeden się popsuł ;) drugi nie, to daje awaryjność na poziomie 50% na takiej próbie, 5 tygodni i dwukrotna odsyłka suchego do naprawy w celu usunięcia awarii to niezbyt dobra laurka
xdeep
mam 2 BT oba popsuły się jednocześnie - czyli awaryjność 100%, 3 tygodnie oczekiwania na naprawę i po 1 nurkowaniu rzekomo naprawiony komputer nawala ponownie - takie same objawy. Czyli awaryjność 150%

zauważ, że w tym drugim przypadku 3 tygodnie oczekiwania na serwis nie jest problemem ponieważ nie wyłącza mnie z nurkowania (mam inne kompy). Ale to ja jako klient decyduje jaki czas oczekiwania na serwis mogę zaakceptować dla jakiego produktu.
Co nie zmienia faktu, że ponowna naprawa kompa potrwa - na razie nie wiem ile.

TomKur napisał/a:

Jakie skafandry zamierzasz kupić, żeby się już nie denerwować ?
Pozdrawiam.
Tomek


z naszym pechem (moim i żony) to chyba nie jest ważne jaka to będzie firma i tak coś się stanie. :ping: Ostatnio rozmawialiśmy ze znajomym, który ma centrum i twierdzi, że w ciągu ostatniego roku nie zdarzyło się wszystkim jego klientom razem wziętym tyle problemow ze sprzętem, awariami i innymi sytuacjami nie związanymi z nurkowaniem (np. samochód) co naszej dwójce :D uwierz mi, że problemy z cieknącym suchym są niczym przy problemach z nowym samochodem (jedyny taki problem w skali całej produkcji ;) - żeby nie było, że konfabuluje wadę potwierdził rzeczoznawca itd. Wadę skafandra potwierdził dealer na nurkowaniu i duża grupa świadków, wady xdeep mam udokumentowane zdjęciami. Staram się nie myśleć, że to jakaś choroba psychiczna dlatego czasem pytam się postronnych czy na pewno coś jest nie tak z jakąś rzeczą a nie z moją głową ;)

staram się do tych wszystkich problemow na luzie podchodzić (znaczy kupiłem sobie jakieś mocne prochy ;) ale mam nadzieje, że pech się po prostu skończy, albo przejdzie na kogoś innego

w totka gram, ale wygrać nie mogę :buuu:
Ostatnio zmieniony przez wiecznychlopiec 29-09-2015, 19:38, w całości zmieniany 4 razy  
 
 
koval_ 


Stopień: TMX CCR
Kraj:
Poland

Dołączył: 25 Wrz 2014
Posty: 87
Skąd: Żyrardów
Wysłany: 29-09-2015, 23:12   

@wiecznychłopiec, gdyby nie to, że przynosisz pecha :) to zaproponowałbym Ci pomarańczkę, tutaj z serwisem nie ma żadnych problemów, po 3-4 dniach masz skafander z powrotem w domu (wiem to z autopsji), ale obawiam się, że ... jak kupisz to także tutaj wydłużą się czasy oczekiwania :)
 
 
lukpep 


Stopień: ADV. EAN
Kraj:
Poland

Wiek: 35
Dołączył: 08 Paź 2015
Posty: 67
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: 31-10-2015, 19:51   

koledzy wiem ze temat wyboru SS walkowany juz byl niejednokrotnie - nie zamierzam meczyc buly kolejny raz ;)
Chcialem tylko spytac jakie macie zdanie o No gravity jako firmie? Przymierzam sie do wersji traveler i widze ze ciezko o jakies opinie w sieci. Predzej znalazbym cos o modelu baltic - ktorego z tego co widze producent juz nawet nie ma na stronie (jest tylko traveler i professional).
Jakby ktos korzystal z tego sprzetu i cos skrobnal od siebie byloby milo.

Pozdrawiam
 
 
Pawel71 

Stopień: Szuwarek
Kraj:
Poland

Wiek: 52
Dołączył: 26 Kwi 2013
Posty: 191
Skąd: Kraków
Wysłany: 02-11-2015, 09:30   

Z SS tej firmy nie korzystam więc wiec Ci nie powiem. Używam od długiego czasu ich bielizny termoaktywnej - moim subiektywnym zdaniem super.
 
 
Artur1234 


Kraj:
Poland

Dołączył: 05 Lip 2004
Posty: 551
Skąd: Brwinów
Wysłany: 20-11-2015, 10:31   może coś takiego

http://www.typhoonpolska....Suche-skafandry

może komuś pomoże ceny spoko i w sumie angielska solidność :bee; ja mam nexusa i dział

za granicą można kupić taniej - przymierzyć w Polsce i zamowić tam np.

http://www.aquanauts.co.u...olution-drysuit

http://www.simplyscuba.co...yDVDrysuit.aspx

i znalazłem jeszcze coś takiego - cena moim zdaniem bardzo dobra


http://www.bestdivers.pl/...lution-typhoon/

pzd
Art
Ostatnio zmieniony przez Artur1234 20-11-2015, 10:57, w całości zmieniany 3 razy  
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Dodaj do: Wypowiedź dla Wykop  Wypowiedź dla Facebook  Wypowiedź dla Wyczaj.to  Wypowiedź dla Gwar  Wypowiedź dla Delicious  Wypowiedź dla Digg  Wypowiedź dla Furl  Wypowiedź dla Google  Wypowiedź dla Magnolia  Wypowiedź dla Reddit  Wypowiedź dla Simpy  Wypowiedź dla Slashdot  Wypowiedź dla Technorati  Wypowiedź dla YahooMyWeb
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Administrator FORUM-NURAS uprzejmie informuje, że nie ponosi odpowiedzialności i w żaden sposób nie ingeruje w treść wypowiedzi
umieszczanych przez użytkowników na Forum. Zastrzega sobie jedynie prawo do usuwania i edytowania, w ciągu 24
godzin, postów o treści reklamowej, sprzecznej z prawem, wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej
czy tez propagujących przemoc oraz treści powszechnie uznanych za naganne moralnie, społecznie niewłaściwe i naruszających zasady regulaminu.
Przypominam, że osoby zamieszczające opinie, o których mowa powyżej, mogą ponieść za ich treść odpowiedzialność karną lub cywilną.

Serwis wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na Twoim komputerze. Technologia ta jest wykorzystywana w celach funkcjonalnych, statystycznych i reklamowych.
Pozwala nam określać zachowania użytkowników na stronie, dostarczać im odpowiednie treści oraz reklamy, a także ułatwia korzystanie z serwisu, np. poprzez funkcję automatycznego logowania.
Korzystanie z serwisu Forum-Nuras przy włączonej obsłudze plików cookies jest przez nas traktowane, jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz.
Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki.
Przeczytaj, jak wyłączyć pliki cookie i nie tylko
FORUM-NURAS topic RSS feed