Strona Główna FORUM-NURAS
Froum dla nurkujących i nie tylko ...

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy    KalendarzKalendarz
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat

Poprzedni temat «» Następny temat
PADI specjalizacja Deep Dive
Autor Wiadomość
ukigumo 

Stopień: AOWD/ EANx
Kraj:
Poland

Wiek: 47
Dołączył: 09 Cze 2014
Posty: 3
Skąd: Warszawa
Wysłany: 10-09-2015, 21:39   PADI specjalizacja Deep Dive

Witam
Instruktor w centrum nurkowym proponuje specjalizację PADI Deep Dive z dwoma nurkami (czytałem o wymaganych 4) plus godzina teorii. Czy to normalne podejście czy droga na łatwiznę dla centrum nurkowego.
Proszę o pomoc i komentarz instruktorów PADI.
 
 
Dzidzia666 


Stopień: AOWD
Kraj:
Poland

Wiek: 39
Dołączył: 11 Cze 2011
Posty: 145
Skąd: Szczecin
Wysłany: 10-09-2015, 23:14   

2 min z Google , nie daj sobie wcisnąć ciemnoty.

Link.

Przebieg kursu PADI Deep Diver
Wymagana ilość nurkowań: 4 (cztery). Nie więcej niż dwa dziennie. Nurkowania powinny być przeprowadzone na głębokości od 18 m do 40 m, gdzie głębokość nie może przekroczyć 40 metrów.
Rekomendowane głębokości dla poszczególnych nurkowań:
Nurkowanie Szkoleniowe Nr 1: 24 – 30 metrów
Nurkowanie Szkoleniowe Nr 2: 18 – 24 metrów
Nurkowanie Szkoleniowe Nr 3: 30 – 40 metrów
Nurkowanie Szkoleniowe Nr 4: 18 - 30 metrów
 
 
Jan Dudzinski 


Stopień: Mam
Kraj:
Belgium

Dołączył: 13 Wrz 2003
Posty: 472
Skąd: Belgium
Wysłany: 11-09-2015, 14:32   PADI DEEP

Dzidzia666 napisał/a:
2 min z Google , nie daj sobie wcisnąć ciemnoty.

Link.

Przebieg kursu PADI Deep Diver
Wymagana ilość nurkowań: 4 (cztery). Nie więcej niż dwa dziennie. Nurkowania powinny być przeprowadzone na głębokości od 18 m do 40 m, gdzie głębokość nie może przekroczyć 40 metrów.
Rekomendowane głębokości dla poszczególnych nurkowań:
Nurkowanie Szkoleniowe Nr 1: 24 – 30 metrów
Nurkowanie Szkoleniowe Nr 2: 18 – 24 metrów
Nurkowanie Szkoleniowe Nr 3: 30 – 40 metrów
Nurkowanie Szkoleniowe Nr 4: 18 - 30 metrów



Witam,

to nie jest dokładnie tak.
Przede wszystkim jako nurek PADI powinieneś ZNAĆ - mieć - przeczytać STANDARDY PADI.
Dlaczego ich nie masz tak jak nurkowie SSS www.divessi.com Download czy naprzykład polskiego CMAS/KDP.

Ponieważ mimo kilkuset odsłon jakikolwiek nurek PADI nie zauważył, że wiadomości są niepełne podpowiem (jako Master Instructor SSI).

PADI dopuszcza mniejszą liczbę nurkowań podczas kursu jeśli WCZEŚNIEJ podczas kursów PADI były wykonywane nurkowania głębokie (czyli więcej niż 18m).
Instructor PADI, który Ci zaproponował dwa nurkowania jest więc całkowicie w porządku zgodnie ze standardami PADI.
 
 
kraken 


Stopień: Course Director PADI
Kraj:
Poland

Wiek: 59
Dołączył: 02 Kwi 2006
Posty: 1304
Skąd: Kraków
Wysłany: 11-09-2015, 15:46   

Cytat:
Instructor PADI, który Ci zaproponował dwa nurkowania jest więc całkowicie w porządku zgodnie ze standardami PADI.
Nie jest jeżeli dobrze zrozumiałeś ich ofertę.
Pisząc precyzyjnie podczas kursu PADI specjalizacji głębokiej pierwsze nurkowanie z czterech może być zaliczone z nurkowania głębokiego kursu AOWD jeżeli instruktor uzna, że tak się da, znając umiejętności nurka.
Czyli oferta - Specjalizacja głęboka - minimum 4 nurkowania lub minimum 3 (do uznania instruktora) dla osób które mają zaliczone nurkowanie głębokie z AOWD przeprowadzone przez instruktora specjalizacji głębokiej jest poprawna - to trochę skomplikowane :-)
MSC
 
 
ukigumo 

Stopień: AOWD/ EANx
Kraj:
Poland

Wiek: 47
Dołączył: 09 Cze 2014
Posty: 3
Skąd: Warszawa
Wysłany: 11-09-2015, 20:07   

Panowie

Dziękuję za pomoc i rzeczowe podejście do tematu!

Pozdrawiam serdecznie
 
 
DawidP 


Stopień: P2
Kraj:
Poland

Dołączył: 19 Maj 2013
Posty: 309
Skąd: Kętrzyn
Wysłany: 19-09-2017, 17:55   

Witam.
Pytanko jakie cwiczenia powinno się robić na kursie deep diver ssi/padi?
Coś mi się wydaje że mojego kumpla robią w bambuko.

Pozdrawiam.

[ Dodano: 25-09-2017, 20:21 ]
Chyba nikt nie szkoli. Może w ssi/padi nie nurkuję się tak głęboko. :bee;
 
 
brajan 

Kraj:
Poland

Dołączył: 03 Lip 2015
Posty: 1
Skąd: Trier/Luxembourg
Wysłany: 02-04-2018, 14:01   

DawidP napisał/a:
Witam.
Pytanko jakie cwiczenia powinno się robić na kursie deep diver ssi/padi?
Coś mi się wydaje że mojego kumpla robią w bambuko.

Pozdrawiam.

[ Dodano: 25-09-2017, 20:21 ]
Chyba nikt nie szkoli. Może w ssi/padi nie nurkuję się tak głęboko. :bee;


Deep'a (2 dni, 4 nury) robilem juz jakis temu, ale pamietam to jest teoria i praktyka.
Teoria mowi o wplywie zwiekszonego cisnienia na cialo ludzkie ... taka oczywista oczywistosc jednak warto wiedziec.
Praktyka to powtorka cwiczen z OWD. Nie ma tam nic nowego (zakladajac ze OWD przeprowadzona jak nalezy). Co jest najistotniejsze to instruktor ktory bedzie cie bacznie obserwowal i jaki wplyw na ciebie ma wieksza glebokosc. Czy bedziesz sie czul komfortowo i bdziesz panikowal. Czy czesm nie "odplyniesz" na 40m .... takie tam. Nic specjalnego, ale plastic warto miec bo na wyjazdach bedziesz ladowal w grupie do 18m czyli z "turystami" ;-)
 
 
MiroXXL 

Stopień: radosny
Kraj:
Poland

Dołączył: 26 Gru 2004
Posty: 131
Skąd: Wodny Świat
Wysłany: 28-10-2018, 15:59   

Cztery nurkowania dwa dni max deep 40 metrów ??? Wierzę w rozsądek instruktorów .... na pewno nie polskie warunki ... do jasnej anieli .... na 40 metrach niektórych azot tłucze w głowę już mocno ....
 
 
plamczak1979 


Kraj:
Netherlands

Wiek: 44
Dołączył: 16 Paź 2014
Posty: 112
Skąd: nieuw vennep
Wysłany: 17-09-2019, 14:56   

tak sie zastanawiam,jak wyglada sciaganie maski na 40 m w zimnej wodzie,nie kazdy to ogarnia
O ile jest to na kursie padi deep. Wiem ze jest powtora z owd
 
 
wiecznychlopiec 



Stopień: Seal Team PADI
Kraj:
Poland

Dołączył: 22 Cze 2011
Posty: 880
Skąd: Szczecin
Wysłany: 17-09-2019, 18:16   

plamczak1979 napisał/a:
tak sie zastanawiam,jak wyglada sciaganie maski na 40 m w zimnej wodzie,nie kazdy to ogarnia
O ile jest to na kursie padi deep. Wiem ze jest powtora z owd


nie wygląda...
standardy określają maksymalną głębokość wykonywania ćwiczeń. Tego typu ćwiczenia są wykonywane dosyć płytko, dalej w zimnej wodzie, ale nigdy na takich głębokościach, niezależnie od federacji.
 
 
plamczak1979 


Kraj:
Netherlands

Wiek: 44
Dołączył: 16 Paź 2014
Posty: 112
Skąd: nieuw vennep
Wysłany: 17-09-2019, 18:51   

aha,nie wiedzialem .
Dzieki
 
 
steve1973 


Stopień: Ext. Range
Kraj:
Poland

Dołączył: 29 Wrz 2013
Posty: 289
Skąd: Gliwice
Wysłany: 17-09-2019, 18:52   

plamczak1979 napisał/a:
tak sie zastanawiam,jak wyglada sciaganie maski na 40 m w zimnej wodzie,nie kazdy to ogarnia
O ile jest to na kursie padi deep. Wiem ze jest powtora z owd

Tak się zastanawiam czy to rozsądne aby schodzić na 40m jak się ma opory przed zdjęciem maski pod wodą. Proponowałbym najpierw ogarnąć ten temat aby 40 odbić bez stresu z tego tytułu

[ Dodano: 17-09-2019, 19:57 ]
Nie chcę się czepiać ale mi już dwa razy strzelił pasek od maski pod wodą. Gdybym nie był oplywany bez maski to nie wiem jakbym zareagował. Panika na 40m raczej nie jest dobrym scenariuszem
 
 
mi_g 



Stopień: P2,Cave,nTMX
Kraj:
Poland

Wiek: 50
Dołączył: 15 Mar 2010
Posty: 1532
Skąd: Jaworzno
Wysłany: 18-09-2019, 07:37   

wiecznychlopiec napisał/a:
Tego typu ćwiczenia są wykonywane dosyć płytko, (...) niezależnie od federacji.

plamczak1979 napisał/a:
aha,nie wiedzialem

Ja też...
Musiał mi kiedyś azot strasznie w czachę uderzyć bo mi się zdawało że kiedyś maskę ściągałem i zawory zakręcałem w okolicy 50m... :ping:
No dobrze, prawdą jest że to nie było na Deep czy innym P2.

Zupełnie inna sprawa że trochę dziwny taki kurs gdzie masz się nauczyć nurkowania na 40 a nawet w pobliżu takiej głębokości (powiedzmy 35-40m) nie jesteś . To już bardziej odpowiada mi podejście PSAI w kursie Narcosis Management 6 & 7 które nie mówią że czegoś uczą ale zaświadczają że było się na tych 67 czy 73m
 
 
wiecznychlopiec 



Stopień: Seal Team PADI
Kraj:
Poland

Dołączył: 22 Cze 2011
Posty: 880
Skąd: Szczecin
Wysłany: 18-09-2019, 08:24   

mi_g napisał/a:

Musiał mi kiedyś azot strasznie w czachę uderzyć bo mi się zdawało że kiedyś maskę ściągałem i zawory zakręcałem w okolicy 50m... :ping:
No dobrze, prawdą jest że to nie było na Deep czy innym P2.


żeby daleko nie szukać w IANTD to było maks 12 metrów, nawet na kursach tech, mówię o ćwiczeniach typu kręcenie zaworami, maski i inne.

na głębokości na jakie wykonuje się nurkowania 40 i więcej nie wykonuje się ćwiczeń. Co się stanie jak coś pójdzie nie tak? Skoro to ćwiczenia to znaczy, że się uczysz i jest duże prawdopodobieństwo jakiegoś fuckupu. Ile razy widziałem zakręcenie obu zaworów podczas ćwiczeń... na kilku metrach jest zabawnie, wyobrażasz sobie na 40 i więcej? dokładając gęstość gazu, narkozę, stres, retencje dwutlenku węgla? Do tego zdejmij maskę i to każ to komuś zrobić... to jest proszenie się o wypadek szczególnie na początkowych kursach intro to tech, gdzie ludzie czasami dopiero widzą twinset pierwszy raz. Ja z tym nie ma problemu, pewnie ty też, a gość, którego uczysz? Widzisz go drugi czy 3 dzień dopiero ;)

nie każdy przychodzi na kurs z wiedzą i umiejętnościami, w końcu kurs jest po to żeby się nauczyć nowych rzeczy;) a nie dostać kwit za doświadczenie :P

mi_g napisał/a:

Zupełnie inna sprawa że trochę dziwny taki kurs gdzie masz się nauczyć nurkowania na 40 a nawet w pobliżu takiej głębokości (powiedzmy 35-40m) nie jesteś . To już bardziej odpowiada mi podejście PSAI w kursie Narcosis Management 6 & 7 które nie mówią że czegoś uczą ale zaświadczają że było się na tych 67 czy 73m


nie myl dwóch rzeczy, nauki ćwiczeń i radzenia sobie z sytuacjami, a wykonaniem poprawnego nurkowania na określone głębokości. Standardy określają również jak głębokie ma być nurkowanie w ramach kursu i jest podana głębokość minimalna jaka pozwala uznać, że nurkowanie odbyło się na tym poziomie certyfikacji.

Nie każdy kto chce deepa musi odbić 40, tak samo jak nie każdy nTmx musi odbić na kompie 60m, dla obu wystarczy mniejsza głębokość wskazana w papierach. Te głębokości to granica uprawnień.

Podejście do "zabaw" mocno się zmienia jak przechodzimy od tematu ja się bawię sam, albo ktoś mnie uczy i się tak bawi do JA UCZĘ i ponoszę odpowiedzialność ... Postawienie wysokich wymagań nie musi być jednoznaczne z jechaniem po bandzie i ryzykowaniem jakby nie patrzeć czyjegoś życia.

Z drugiej strony, jak nie spróbujesz takich rzeczy to skąd będziesz wiedział, że sobie poradzisz właśnie ze względu na czynniki, które mają miejsce głębiej? Może tak, tylko niekoniecznie na kursie? Może jak już ktoś będzie bardziej opływany, ogarnięty, zdobędzie doświadczenie.

2 różne szkoły, obie przerobiłem, na tym etapie nie wiem, która lepsza ;) Na rec uważam, że trzymanie się wytycznych dotyczących głębokości ćwiczeń itp. jest koniecznośćią. Dalej niech każdy sam sobie odpowie i weźmie odpowiedzialność. Za mało mam doświadczenia. Ja robię na razie jak bozia w papierach przykazała + swój nadprogram, nie naruszający jakoś tych wytycznych. :ok2:
 
 
woland66 



Stopień: zagłębiający się
Kraj:
Poland

Wiek: 57
Dołączył: 20 Lis 2009
Posty: 295
Skąd: wola
Wysłany: 18-09-2019, 17:29   

"Nie chcę się czepiać ale mi już dwa razy strzelił pasek od maski pod wodą" steve 1973 i po pierwszym razie nie zmieniłeś paska na strap?
 
 
 
mi_g 



Stopień: P2,Cave,nTMX
Kraj:
Poland

Wiek: 50
Dołączył: 15 Mar 2010
Posty: 1532
Skąd: Jaworzno
Wysłany: 19-09-2019, 08:06   

wiecznychlopiec napisał/a:
Ile razy widziałem zakręcenie obu zaworów podczas ćwiczeń... na kilku metrach jest zabawnie, wyobrażasz sobie na 40 i więcej?

Ja nie tylko widziałem ale również sobie zakręciłem, nawet nie raz :-) Najciekawsze miejsce: Devil's Eye jakieś 100m od wejścia, 27m pod wodą. To nie były ćwiczenia, tylko miks lekkiego stresu, lekkiej narkozy i chyba jednak zbyt małego doświadczenia...
wiecznychlopiec napisał/a:
2 różne szkoły, obie przerobiłem, na tym etapie nie wiem, która lepsza ;)

Tu się w pełni zgadzam. Ja szczęśliwie nie jestem po stronie uczących wiec nie muszę podejmować decyzji w sprawie innych. A jak podejmuje decyzje względem siebie to wolę "uczenie się" + "test" i w miarę możliwości nie pchanie się dalej do czasu aż "test" przestaje stresować.
 
 
gienas 


Stopień: deep
Kraj:
Poland

Dołączył: 03 Gru 2013
Posty: 259
Skąd: tamtejszy
Wysłany: 19-09-2019, 09:38   

woland66 napisał/a:
"Nie chcę się czepiać ale mi już dwa razy strzelił pasek od maski pod wodą" steve 1973 i po pierwszym razie nie zmieniłeś paska na strap?


Zwróć tylko uwagę że zawsze tak mają zapięte paski początkujący :D zawsze na maxa coby maska nie spadła :D stąd i pasek pęka.

A co od kursu z tematu to jeśli kurs się sprzedaje to dlaczego nie? A co potem kursant z nim zrobi to jego sprawa - instruktor zarobił, następny proszę.
 
 
wiecznychlopiec 



Stopień: Seal Team PADI
Kraj:
Poland

Dołączył: 22 Cze 2011
Posty: 880
Skąd: Szczecin
Wysłany: 19-09-2019, 10:09   

mi_g napisał/a:
A jak podejmuje decyzje względem siebie to wolę "uczenie się" + "test" i w miarę możliwości nie pchanie się dalej do czasu aż "test" przestaje stresować.


w sensie ćwiczysz ściąganie maski i pływanie po stropem na głębokościach +60 np. żeby robić nurki na +80 ;) moim zdaniem to trochę bez sensu, aż tak się nie umartwiam.

Utrata maski w nurkowaniu tech, przy stosowaniu innych zapięć niż guma to chyba rzadziej niż OOG :) w sumie na moim pysku maska sama się trzyma bez gumki. Zrobiłem kiedyś nura w Fontanazzi ze zsuniętym strapem. Dopiero jak zawróciłem to mi na oczy wypłynął :bee;

Osobiście nie widzę wielkiej różnicy w braku maski między 12-30-50-60 pod warunkiem, że panuje ta sama temperatura i nurek funkcjonuje na głębokości kilkunastu metrów normalnie. Co oznacza normalnie - może wykonywać wszystkie czynności jakby miał maskę w dłuższym okresie czasu.

Oczywiście głębokość będzie miała znaczenie jeśli zabierzesz nurkowi maskę i zaczniesz dokładać kolejne zadania, jednocześnie uniemożliwiając zmianę maski na zapasową. Dosyć szybko na większych głębokościach przekonamy się czym jest gęstość gazu czy retencja dwutlenku węgla. Tylko po to jest maska zapasowa i od biedy druga zapasowa partnera ;)

w sumie te rozważania to jednak daleko od padi deepa czy tam innego deepa
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Dodaj do: Wypowiedź dla Wykop  Wypowiedź dla Facebook  Wypowiedź dla Wyczaj.to  Wypowiedź dla Gwar  Wypowiedź dla Delicious  Wypowiedź dla Digg  Wypowiedź dla Furl  Wypowiedź dla Google  Wypowiedź dla Magnolia  Wypowiedź dla Reddit  Wypowiedź dla Simpy  Wypowiedź dla Slashdot  Wypowiedź dla Technorati  Wypowiedź dla YahooMyWeb
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Administrator FORUM-NURAS uprzejmie informuje, że nie ponosi odpowiedzialności i w żaden sposób nie ingeruje w treść wypowiedzi
umieszczanych przez użytkowników na Forum. Zastrzega sobie jedynie prawo do usuwania i edytowania, w ciągu 24
godzin, postów o treści reklamowej, sprzecznej z prawem, wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej
czy tez propagujących przemoc oraz treści powszechnie uznanych za naganne moralnie, społecznie niewłaściwe i naruszających zasady regulaminu.
Przypominam, że osoby zamieszczające opinie, o których mowa powyżej, mogą ponieść za ich treść odpowiedzialność karną lub cywilną.

Serwis wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na Twoim komputerze. Technologia ta jest wykorzystywana w celach funkcjonalnych, statystycznych i reklamowych.
Pozwala nam określać zachowania użytkowników na stronie, dostarczać im odpowiednie treści oraz reklamy, a także ułatwia korzystanie z serwisu, np. poprzez funkcję automatycznego logowania.
Korzystanie z serwisu Forum-Nuras przy włączonej obsłudze plików cookies jest przez nas traktowane, jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz.
Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki.
Przeczytaj, jak wyłączyć pliki cookie i nie tylko
FORUM-NURAS topic RSS feed