Strona Główna FORUM-NURAS
Froum dla nurkujących i nie tylko ...

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy    KalendarzKalendarz
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat

Poprzedni temat «» Następny temat
kurs jaskiniowy rozne poziomy . ceny i organizacje
Autor Wiadomość
DARAS 

Stopień: deep nitrox dry suit
Kraj:
Poland

Dołączył: 27 Gru 2014
Posty: 48
Skąd: JAROCIN
Wysłany: 14-11-2015, 22:47   kurs jaskiniowy rozne poziomy . ceny i organizacje

witam , przegladalem forum i nigdzie nie znalazlem cen i porownań kursów jasiniowych roznych organizacji , moze ktos napisze mnie wiecej przedział cenowy danej organizacji ,jesli nie chca napisać instruktorzy to moze ci ktorzy robili kurs np ile placili zawsze warto mieć odniesienie co do kosztów .dziekuje za odpowiedzi .na pewno nie bedę jedynym ktory skorzysta na odpowiedziach .
 
 
martin 



Stopień: SealTeam
Kraj:
Germany

Wiek: 49
Dołączył: 10 Mar 2002
Posty: 7224
Skąd: Nürnberg/RFN
Wysłany: 15-11-2015, 11:21   

Proponuje zebys wybral najtanszy kurs, a nadmiar kasy dal partnerce. Przyda sie na stype.
 
 
bell23 



Stopień: AOWD, EAN, Full Cave
Kraj:
Poland

Wiek: 61
Dołączył: 05 Wrz 2006
Posty: 266
Skąd: Szczecin
Wysłany: 15-11-2015, 11:34   

Martin-idąc tym tokiem rozumowania: po co w ogóle kurs?
 
 
martin 



Stopień: SealTeam
Kraj:
Germany

Wiek: 49
Dołączył: 10 Mar 2002
Posty: 7224
Skąd: Nürnberg/RFN
Wysłany: 15-11-2015, 11:36   

Chyba nie zrozumiales sarkazmu.
 
 
DARAS 

Stopień: deep nitrox dry suit
Kraj:
Poland

Dołączył: 27 Gru 2014
Posty: 48
Skąd: JAROCIN
Wysłany: 15-11-2015, 11:49   

nie zrozumieliście chyba pytania zatem podziękuje heterom bo jak ktoś nie ma co robić to albo idzie nurkować albo hejtuje i nie wnosi niczego do rozmowy, może się ktoś obrazi na mnie ale taka jest prawda .Pytanie jest proste zrobiłeś kurs jaskiniowy jaki w jakiej organizacji ile kosztował chciałem mieć odniesienie i porównanie ,każda organizacja uczy dobrze to pewne ale ceny są różne nie mam żadnych odniesień co do cen .Nie pytam się do do jakości kursu który zrobiłeś ,zrobiłaś, bo tam gdzie go zrobię będę miał najlepszą jakość wiec nie musicie się martwić ze zrobię go w wannie w 2 minuty jeśli o to chodzi i jeszcze raz napisze jak masz napisać głupoty na mojego postu to nie odpisuj oszczędzisz mi czytania .
 
 
Crypturgus 



Stopień: LOK/CMAS* (P1)
Kraj:
Poland

Dołączył: 02 Maj 2012
Posty: 322
Skąd: Wrocław
Wysłany: 15-11-2015, 12:24   

Ja sarkazm zrozumiałem, tylko nie bardzo jego sens w tym pytaniu.
Kolega pyta nie tylko o ceny, ale i o porównanie kursów.
Cena kursu często zawiera dopisek: nie zawiera kosztów ładowania butli własnych i instruktora, dojazdu itp.
Więc pytanie o realne koszty kursu nie jest nie na miejscu.
Chyba że założymy tak:
"Jeśli pytasz o cenę kursu nurkowania jaskiniowego to ten kurs nie jest dla Ciebie"
 
 
Maras 

Stopień: adv eanx
Kraj:
Poland

Dołączył: 07 Mar 2014
Posty: 53
Skąd: PL
Wysłany: 15-11-2015, 12:39   

Full Cave , federacja PSAI
koszt całkowity włącznie z wyjazdem (jaskinie Francja ),gazami,różnej maści opłatami,wejściówkami ,food,kwatera.

~12kPLN

O to Ci chodziło zapewne
Ostatnio zmieniony przez Maras 15-11-2015, 12:40, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Turlogh 


Kraj:
Poland

Dołączył: 23 Cze 2014
Posty: 548
Skąd: Wrocław
Wysłany: 15-11-2015, 12:40   

Crypturgus napisał/a:
Ja sarkazm zrozumiałem, tylko nie bardzo jego sens w tym pytaniu.
Kolega pyta nie tylko o ceny, ale i o porównanie kursów.
Cena kursu często zawiera dopisek: nie zawiera kosztów ładowania butli własnych i instruktora, dojazdu itp.
Więc pytanie o realne koszty kursu nie jest nie na miejscu.
Chyba że założymy tak:
"Jeśli pytasz o cenę kursu nurkowania jaskiniowego to ten kurs nie jest dla Ciebie"

A ja np: nie mam pojęcia o standardach kursów jaskiniowego i z chęcią się dowiem gdzie kurs jest be, a gdzie cacy. Na co zwracać uwagę większą, na co mniejszą.
Chyba że idąc tokiem rozumowania co poniektórych - zrób najdrożej jak się da, będziesz nieśmiertelny?
 
 
DARAS 

Stopień: deep nitrox dry suit
Kraj:
Poland

Dołączył: 27 Gru 2014
Posty: 48
Skąd: JAROCIN
Wysłany: 15-11-2015, 12:41   

Nie liczę kosztów dojazdów gazów itd. gazów instruktora to oddzielna sprawa czy tak ciężko jest napisać : zrobiłem kurs OWD na Filipinach płaciłem 1200 zł .to oczywiście przykład . no i porównanie kursów w różnych organizacjach- tak tez chciałem mieć to opisane , ładnie są opisane kursy rekreacyjne i techniczne różnych organizacji cenniki można znaleźć w Internecie chociaż każdy się z tym kryje itd. jak by podanie cen oficjalnie było wyrocznią ze ktoś wybierze najtańszy co jest może prawdą ale przy OWD bo później nawet skąpcy mądrzeją i wybierają jakość a nie cenę wiec nie ma się co martwić ze kogoś skrzywdzicie podając cenę ,czy kazać mu szukać najtańszej drogi a nie najlepszej .


Jeśli pytasz o cenę kursu nurkowania jaskiniowego to ten kurs nie jest dla Ciebie"



dla mnie ta odpowiedz to następny hejt na mojej osobie bo widzisz wszystko oczami specjalisty (nie wiem czy nim jesteś czy nie nie wnikam )
pytam się z prostego innego powodu : kupujesz samochód to pytasz się ile kosztuje , ile pali i jakie drogie jest ubezpieczenie ?
jesli jest za drogi to kupisz tansza wersje albo zmienisz auto rok pozniej czy wybierzesz inny kolor
wiec takie samo pytanie pytam w branży nurkowej :
przeliczam pieniądze ,chciałem zrobić jeden z kursów w jednym z krajów w jednej z organizacji , ale mam np. ograniczony budżet finansowy i
wybiorę inny kurs w innym kraju i w innej organizacji a ten który mnie interesuje zrobię np. później co nie znaczy ze zrobię go gorzej ( taniej ?)


czy teraz zrozumiałeś?
czy w każdym pytaniu trzeba szukać : co można mu dojebać w odpowiedzi aby nie pytał więcej .?

przecież moje pytanie nie brzmiało : kto zrobi mi kurs jaskiniowy najtaniej !!!! nie rob ze mnie idioty tylko odpowiedz na pytanie jesli nie umiesz to nie odpisuj

[ Dodano: 15-11-2015, 12:43 ]
Dziekuje Koledze Maras , ale od razu nie zorbie calego kursu , tak wiem ze to taki koszt a mozesz rozpisać go np na ceny kursów into , cave, full cave ? nie wliczaj gazów i wyjazdu bo te koszty sa mi znane dziekuje .
 
 
bell23 



Stopień: AOWD, EAN, Full Cave
Kraj:
Poland

Wiek: 61
Dołączył: 05 Wrz 2006
Posty: 266
Skąd: Szczecin
Wysłany: 15-11-2015, 12:48   

ad meritum:
ceny kursów są dostępne na stronach poszczególnych instruktorów, wystarczy zajrzeć
bo przecież napisaleś , ze "nie liczę kosztów , dojazdów , gazów..."
ja jak byłem ciekaw poziomu cenowego to tak zrobiłem , zajęło mi to kilka minut
Ostatnio zmieniony przez bell23 15-11-2015, 12:50, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
DARAS 

Stopień: deep nitrox dry suit
Kraj:
Poland

Dołączył: 27 Gru 2014
Posty: 48
Skąd: JAROCIN
Wysłany: 15-11-2015, 12:49   

A ja np: nie mam pojęcia o standardach kursów jaskiniowego i z chęcią się dowiem gdzie kurs jest be, a gdzie cacy. Na co zwracać uwagę większą, na co mniejszą.
Chyba że idąc tokiem rozumowania co poniektórych - zrób najdrożej jak się da, będziesz nieśmiertelny?

Masz rację wydaje mi sie ze na forum powinien być taki zalacznik czy odpowiedz byla pomocna czy nie a nie licza odpowiedzi niektorych jak powiedziało mi kilku wybitnych instruktów zdarza sie czesto na forach nurkowych ze niektorzy czerpią satysfakcję z benzsensowynych i głupich odpowiedzi pisząc go osobą o mniejszym doswiadczeniu a osoby te czasami nurkowanie pamietaja z dziecinstwa lub osiagnowszy wszystko co mozna w nurkowaniu traktują dopisywanie bezsensownych postow pod innymi jako dalszy rozwój swoich umiejetnosci .ocztywiscie nie chcialem obrazić tych ktorzy naprawdę pomagaja i rozumieją ze ktos moze zle zadać pytanie ale w moim poscie jest wszystko jasno i czytelnie napisane stąd moje zniesmaczenie glupimi docinkami i odpowiedziami .

[ Dodano: 15-11-2015, 12:53 ]
nie znam stron poszczegolnych instruktorów a jak wiesz tylko niektorzy podają ceniki kursów i na pewno nie ma nigdzie cenika kursu jaskiniowego tak aby to porownać nawet wuja google jest słąby stad moje pytanie , nie oczekuje podania danego instruktora i jego cenika
ale mozesz napisać : zrobilem kurs w takiej organizacji i zaplaciłem za niego 12 tys złw tym gazy i wyjazd do francji z noclegami transportem nie wliczałem w to napiwków i wstepów do kopani i jaskin itd tak jak to jest ladnie opisane np przy roznych safarii i kazdy tam sobie moze wybrać najciekawsza ofertę nikt niczego nie hejtuje i kazdy jest zadowolony czy tak nie lepiej ?

[ Dodano: 15-11-2015, 13:14 ]
opis IANTD i to raczej ta organizacja w ktorej zrobie kurs ma sie jak ponizej , a jak w innych organizacjach ?
Kurs Cavern Diver

Szkolenie jest pierwszym stopniem na scieżce kursów jaskiniowych.
Program ma na celu zapoznanie kursantów z umiejetnosciami i technikami wykorzystywanymi podczas poruszania się w przestrzeniach zamkniętych.
Obejmuje nurkowanie w przestrzeni zamkniętej z założeniem że w trakcie całego nurkowania widzialne jest światło z powierzchni. Maksymalną głębokościa linearną w trakcie tego szkolenia jest 39 metrów. Nurkowania odbywają się przy zasadzie limitu gazów 1/3.
Kurs składa się z wykładów teoretycznych, zajęć powierzchniowych oraz 4 nurkowań w trakcie których zostaną poruszone następujące tematy :
Procedury sprawdzenia partnerskiego przed nurkowaniem.
Obsługa kołowrotka i techniki poruszania się po linie, poręczowanie i deporęczowanie.
Symulacja utraty widoczności.
Techniki pływania : żabka, zmodyfikowana żabka, Zmodyfikowany kraul, Back kick.
Techniki dzielenia się powietrzem w nurkowaniu jaskiniowym

Kurs Intro to Cave

W trakcie szkolenia Intro to Cave, wpływamy do jaskini poza strefę swiatła widzialnego z powierzchni. Nurkowania odbywają się w w pełnej konfiguracji technicznej. Nurkujemy zgodnie z procedurami podziału gazów 1/3. W trakcie tego programu nie podejmujemy żadnych decyzji nawigacyjnych, pozostajemy na jednej linie, prowadzącej bezpośrednio do powierzchni.
Jest to Kurs nurkowania jaskiniowego w trakcie którego wykonamy różne scenariusze oraz symulowane sytuacje awaryjne, których opanowanie jest warunkiem rozpoczęcia nurkowań nawigacyjnych. W trakcie czterech nurkowań szkoleniowych wykonamy następujący skład cwiczeń:
- Reagowanie na sytuację OOA brak powietrza.
- Symulacja utraty światła
- Symulacja awarii zaworów.
- Zaawansowane techniki pracy z kołowrotkiem i poręczówką.
- Pływanie bez maski

Kurs Full Cave Diver / Technical Cave Diver

Jest to jeden z najwyższych stopni dostępnych na dzisiejszym rynku szkoleń nurkowych.
Pełny program nurkowania jaskiniowego mający na celu naukę wszystkich technik niezbędnych do bezpiecznego nurkowania jaskiniowego, takže z użyciem nitroxu do exploracji oraz mieszanek dekompresyjnych i czystego tlenu do wykonania dekompresji. W trakcie szkolenia będziemy realizowali zaawansowane scenariusze nurkowe z kompleksową nawigacją.

Warunki wstępne: Sto nurkowań oraz kurs AOWD/Deep/Rescue. Nie jest wymagane, ale dobrze jest jeżeli student posiada jakiekolwiek doświadczenia w pływaniu w zestawie dwu butlowym. Dodatkowo kazdy musi ukończyć test pływacki a takže posiadać wazne ubezpieczenie i badania lekarskie.

Kurs składa sie z szeregu wykładów, obejmujacych wszystkie techniki i aspekty nurkowania jaskiniowego:

- Rodzaje i Geneza powstawania jaskiń
- Zagadnienia etyczne i dbałość o środowisko jaskiniowe
- Sprzęt do nurkowania jaskiniowego
- Praca zespołowa, komunikacja wysoki stopień czujności.
- Zagadnienia ratownictwa i autoratownictwa,
- Tematyka nawigacji w nurkowaniu jaskiniowym,
- Techniki radzenia sobie ze stresem.
- Zagrozenia i wypadki w nurkowaniu jaskiniowym – Blue print of survival.
- Wszelkie możliwe sytuacje awaryjne i sposoby radzenia sobie z nimi
- Zarządznie zasobami gazów
- Techniki dekompresji.

Kurs składa się z zajęć powierzchniowych „Dry training“ :

- Techniki poręczowania i deporęczowania, węzły etc.
- Techniki poruszania się po poręczówce.
- Techniki poręczowania i deporęczowania, węzły etc.
- Poszukiwanie zgubionego partnera i liny.
- Techniki nawigacyjne, jumps,gaps, etc.
- Procedury utraty powietrza i widoczności.



Kurs składa się z minimum 12 nurkowań w minimum trzech różnych systemach jaskiniowych i 500 minut czasu dennego w trakcie których zostaną poruszone następujące tematy :

- Pływanie w pełnej konfiguracji technicznej ze butlami bocznymi.
- Depozytowanie i podejmowanie butli bocznych.
- Sytuacja braku powietrza i światła z zachowaniem kontaktu z partnerem i liną.
- Kontrola, czujność i komunikacja pod wodą.
- Pływanie po linie z zamkniętymi oczami i bez światła.
- Sytuacje utraty i poszukiwania partnera w jaskini
- Sytuacja utraty liny poręczowej i techniki jej poszukiwania.
- Pokonywanie ciasnych miejsc pod wodą.
- Procedury czytania map jaskiniowych
- Techniki nawigacji i podejmowanie decyzji nawigacyjnych.
- Wykonywanie Jump’ów i exploracja bocznych ciągów jaskini.
- Wykonanie Trawers ( technika polegająca na wpłynięciu jednym otworem a zakończeniu nurkowania w innym otworze) i Circuit.



Sprzęt wymagany na kurs :

- Twinset 2x12 l z manifoldem.
- Kompensator pływalności min 40lbs (bez gumek) np. Halcyon, Agir, Dux,Dtd etc.
- płyta z uprzeza – najlepiej typu DIR
- Dwa automaty oddechowe, główny na wężu 210cm
- Latarka główna akumulatorowa o min czasie świecenia 3h
- trzy latarki zapasowe
- kołowrotek jaskiniowy najlepiej typu Halcyon pathfinder lub salvo.
- szpulka safety 30m.
- 2x szpulka jump
- dwie maski
- 3 markery kierunkowe,
- 2 markery osobiste
- tabliczka
- komputer główny + komputer backup
- suchy skafander
- płetwy ze sprężynami
 
 
martin 



Stopień: SealTeam
Kraj:
Germany

Wiek: 49
Dołączył: 10 Mar 2002
Posty: 7224
Skąd: Nürnberg/RFN
Wysłany: 15-11-2015, 14:16   

Crypturgus napisał/a:
Ja sarkazm zrozumiałem, tylko nie bardzo jego sens w tym pytaniu.


Juz tlumacze: post lekko smierdzi mentalnoscia "jak najtaniej zrobic wszystko".

DARAS napisał/a:
A ja np: nie mam pojęcia o standardach kursów jaskiniowego i z chęcią się dowiem gdzie kurs jest be, a gdzie cacy.


Moim zdaniem zle do tego podchodzisz.

1.) znajdz instruktorow w Twojej okolicy
2.) zobacz gdzie i jak nurkuja
3.) porozmawiaj z nimi
4.) sprawdz gdzie szkola
5.) porozmawiaj z kursantami i sprawdz, czy i gdzie nurkuja

dlaczego:
1.) jechanie przez pol swiata do nieznajomego instruktora mija sie z celem
2.) instruktor, ktory jest tylko lektorem, bez duzego doswiadczenia w jaskiniach nie jest najlepszym pomyslem
3.) faktor "nos" - najlepszy instruktor nie bedzie w stanie Ci dac odpowiedniego poziomu konfortu na kursie, jesli nie bedzie Ci odpowiadal jako czlowiek
4.) kursy odbywaja sie w roznych warunkach - nurkowanie w Francuskiej jaskini nijak ma sie do nurkowania na Florydzie czy Meksyku. Ucz sie tam, gdzie bedziesz stawial pierwsze samodzielne kroki
5.) Niektorzy instruktorzy sie nie nadaja do szkolenia. Kursanci (aktywni) powiedza Ci konkrety o danym instruktorze

Wybor kursow:
Zeby moc w miare spokojnie nurkowac, potrzebujesz Full-Cave. Z odpowiednim oplywaniem mozna go zrobic "z marszu". Jesli ktos proponuje Ci 3 kursy posrednie - zastanow sie.

Sprzet jest mocno zalezny od ideologi instruktora i mody. Taki zloty poczatek to 2x12 + deco stage + suchar.

Kurs powinien sprawdzic psychike nurka i nauczyc go technik jaskiniowych (nawigacja, planowanie, ratownictwo). Dokladnie innych technik (n.p. deko) jest marketingowym shitem.
 
 
Turlogh 


Kraj:
Poland

Dołączył: 23 Cze 2014
Posty: 548
Skąd: Wrocław
Wysłany: 15-11-2015, 15:07   

martin napisał/a:
Crypturgus napisał/a:
Ja sarkazm zrozumiałem, tylko nie bardzo jego sens w tym pytaniu.


Juz tlumacze: post lekko smierdzi mentalnoscia "jak najtaniej zrobic wszystko".

DARAS napisał/a:
A ja np: nie mam pojęcia o standardach kursów jaskiniowego i z chęcią się dowiem gdzie kurs jest be, a gdzie cacy.


Moim zdaniem zle do tego podchodzisz.

1.) znajdz instruktorow w Twojej okolicy
2.) zobacz gdzie i jak nurkuja
3.) porozmawiaj z nimi
4.) sprawdz gdzie szkola
5.) porozmawiaj z kursantami i sprawdz, czy i gdzie nurkuja

dlaczego:
1.) jechanie przez pol swiata do nieznajomego instruktora mija sie z celem
2.) instruktor, ktory jest tylko lektorem, bez duzego doswiadczenia w jaskiniach nie jest najlepszym pomyslem
3.) faktor "nos" - najlepszy instruktor nie bedzie w stanie Ci dac odpowiedniego poziomu konfortu na kursie, jesli nie bedzie Ci odpowiadal jako czlowiek
4.) kursy odbywaja sie w roznych warunkach - nurkowanie w Francuskiej jaskini nijak ma sie do nurkowania na Florydzie czy Meksyku. Ucz sie tam, gdzie bedziesz stawial pierwsze samodzielne kroki
5.) Niektorzy instruktorzy sie nie nadaja do szkolenia. Kursanci (aktywni) powiedza Ci konkrety o danym instruktorze

Wybor kursow:
Zeby moc w miare spokojnie nurkowac, potrzebujesz Full-Cave. Z odpowiednim oplywaniem mozna go zrobic "z marszu". Jesli ktos proponuje Ci 3 kursy posrednie - zastanow sie.

Sprzet jest mocno zalezny od ideologi instruktora i mody. Taki zloty poczatek to 2x12 + deco stage + suchar.

Kurs powinien sprawdzic psychike nurka i nauczyc go technik jaskiniowych (nawigacja, planowanie, ratownictwo). Dokladnie innych technik (n.p. deko) jest marketingowym shitem.

Jeśli chodzi o tą odpowiedź to dla mnie bomba. Jestem zadowolony aczkolwiek mam jeszcze jedno pytanie/ Ja aktualnie nie pływam w sm i zastanawiam się czy jest sens w twinsecie taki kurs zaczynać, czy jest to w ogóle możliwe/uzasadnione w jakikolwiek sposób? Czy lepiej najpierw opływać się w sm i dopiero wejść w "jaskinie"?
 
 
martin 



Stopień: SealTeam
Kraj:
Germany

Wiek: 49
Dołączył: 10 Mar 2002
Posty: 7224
Skąd: Nürnberg/RFN
Wysłany: 15-11-2015, 17:13   

Turlogh napisał/a:
Ja aktualnie nie pływam w sm i zastanawiam się czy jest sens w twinsecie taki kurs zaczynać, czy jest to w ogóle możliwe/uzasadnione w jakikolwiek sposób?


SM jest modny, co nie znaczy ze poczatkujacy nurek jaskiniowy go potrzebuje. Jezeli podczas/zaraz po kursie bedziesz pchac sie w zaciski, przez ktore nie przejdziesz BM - gratuluje jaj i braku wyobrazni.
 
 
DARAS 

Stopień: deep nitrox dry suit
Kraj:
Poland

Dołączył: 27 Gru 2014
Posty: 48
Skąd: JAROCIN
Wysłany: 15-11-2015, 17:31   

zbaczamy z tematu . wyklad sm a twin to juz instruktora problem aby wytlumaczyć co i jak ,Martin masz kurs jaskiniowy ? ile płaciłeś ? pytanie jest proste i konkretne , jesteś instruktorem ? ile kosztuje u ciebie ? prosciej sie nie da zadać pytania , gdzie proponujesz zrobić kurs ? nie licze dodatkowych gazów i dojazdów bo te ceny sa mi znane .
 
 
Turlogh 


Kraj:
Poland

Dołączył: 23 Cze 2014
Posty: 548
Skąd: Wrocław
Wysłany: 15-11-2015, 17:33   

martin napisał/a:
Turlogh napisał/a:
Ja aktualnie nie pływam w sm i zastanawiam się czy jest sens w twinsecie taki kurs zaczynać, czy jest to w ogóle możliwe/uzasadnione w jakikolwiek sposób?


SM jest modny, co nie znaczy ze poczatkujacy nurek jaskiniowy go potrzebuje. Jezeli podczas/zaraz po kursie bedziesz pchac sie w zaciski, przez ktore nie przejdziesz BM - gratuluje jaj i braku wyobrazni.

Martin, a nie wpadłeś na to że ja nawet nie wiem co jest zacisk? ;)
 
 
martin 



Stopień: SealTeam
Kraj:
Germany

Wiek: 49
Dołączył: 10 Mar 2002
Posty: 7224
Skąd: Nürnberg/RFN
Wysłany: 15-11-2015, 19:14   

DARAS napisał/a:
Martin masz kurs jaskiniowy ?

Tak
DARAS napisał/a:
ile płaciłeś ?

Nie pamietam, robilem go 2007.
DARAS napisał/a:
jesteś instruktorem ?

Mam lepszy sposob zarabiania na zycie.
DARAS napisał/a:
gdzie proponujesz zrobić kurs ?

Tam gdzie chcesz nurkowac. To juz pisalem.

Turlogh napisał/a:
Martin, a nie wpadłeś na to że ja nawet nie wiem co jest zacisk?


Nie. Zycisk to takie miejsce, w ktorym jaskinia sie zaciska ;)
 
 
Turlogh 


Kraj:
Poland

Dołączył: 23 Cze 2014
Posty: 548
Skąd: Wrocław
Wysłany: 15-11-2015, 19:50   

martin napisał/a:


Turlogh napisał/a:
Martin, a nie wpadłeś na to że ja nawet nie wiem co jest zacisk?


Nie. Zycisk to takie miejsce, w ktorym jaskinia sie zaciska ;)

Czyli wielkie jaja są tutaj pewnym problemem ;-)



Spoko, rozmawiałem właśnie z kimś z forum i dzięki jego uprzejmości sporo rzeczy mi się porozjaśniało. Ciężko zadawać właściwe pytania nie mając z czymś byt wiele do czynienia.
 
 
luqu 

Stopień: AOWD
Kraj:
Poland

Dołączył: 22 Lip 2012
Posty: 136
Skąd: warszawa
Wysłany: 15-11-2015, 19:54   

martin napisał/a:
Proponuje zebys wybral najtanszy kurs, a nadmiar kasy dal partnerce. Przyda sie na stype.


Odpowiedz godna doświadczonego nurka i moderatora forum na ktorym ludzie szukają odpowiedzi na liczne czasem moze nieprecyzyjne pytania. Jestes kozak panie Martin pokazałeś ze jestes gość.
 
 
martin 



Stopień: SealTeam
Kraj:
Germany

Wiek: 49
Dołączył: 10 Mar 2002
Posty: 7224
Skąd: Nürnberg/RFN
Wysłany: 15-11-2015, 19:59   

Moze zacznij od jakiejs ksiazki - ISBN 83-920563-0-2 nadaje sie IMHO na pierwsze oswojenie ;)
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Dodaj do: Wypowiedź dla Wykop  Wypowiedź dla Facebook  Wypowiedź dla Wyczaj.to  Wypowiedź dla Gwar  Wypowiedź dla Delicious  Wypowiedź dla Digg  Wypowiedź dla Furl  Wypowiedź dla Google  Wypowiedź dla Magnolia  Wypowiedź dla Reddit  Wypowiedź dla Simpy  Wypowiedź dla Slashdot  Wypowiedź dla Technorati  Wypowiedź dla YahooMyWeb
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Administrator FORUM-NURAS uprzejmie informuje, że nie ponosi odpowiedzialności i w żaden sposób nie ingeruje w treść wypowiedzi
umieszczanych przez użytkowników na Forum. Zastrzega sobie jedynie prawo do usuwania i edytowania, w ciągu 24
godzin, postów o treści reklamowej, sprzecznej z prawem, wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej
czy tez propagujących przemoc oraz treści powszechnie uznanych za naganne moralnie, społecznie niewłaściwe i naruszających zasady regulaminu.
Przypominam, że osoby zamieszczające opinie, o których mowa powyżej, mogą ponieść za ich treść odpowiedzialność karną lub cywilną.

Serwis wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na Twoim komputerze. Technologia ta jest wykorzystywana w celach funkcjonalnych, statystycznych i reklamowych.
Pozwala nam określać zachowania użytkowników na stronie, dostarczać im odpowiednie treści oraz reklamy, a także ułatwia korzystanie z serwisu, np. poprzez funkcję automatycznego logowania.
Korzystanie z serwisu Forum-Nuras przy włączonej obsłudze plików cookies jest przez nas traktowane, jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz.
Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki.
Przeczytaj, jak wyłączyć pliki cookie i nie tylko
FORUM-NURAS topic RSS feed