Strona Główna FORUM-NURAS
Froum dla nurkujących i nie tylko ...

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy    KalendarzKalendarz
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat

Poprzedni temat «» Następny temat
Zamknięty przez: nuras5
08-12-2015, 08:43
Łowiectwo podwodne - pasja i sport
Autor Wiadomość
bruner 



Stopień: nurek swobodny :)
Kraj:
Poland

Wiek: 51
Dołączył: 11 Gru 2012
Posty: 365
Skąd: Sosnowiec, Kraków
Wysłany: 28-11-2015, 10:07   Łowiectwo podwodne - pasja i sport

Na przykładzie jednego pobytu w wodzie spróbowałem pokazać na filmie co oprócz możliwości upolowania ryby składa się na to, że pływanie z kuszą jest dla na podwodnych łowców tak atrakcyjne...

 
 
Artur1234 


Kraj:
Poland

Dołączył: 05 Lip 2004
Posty: 551
Skąd: Brwinów
Wysłany: 28-11-2015, 14:03   Bruner jesteś wielki :)

Bruner jesteś wielki :pa:
pzd
art1234 na naszym forum :ping:
 
 
Scaner 



Stopień: instruktor NAUI PSAI
Kraj:
Vatican

Dołączył: 26 Paź 2010
Posty: 1981
Skąd: Skątowni
Wysłany: 28-11-2015, 22:50   

Tak się zastanawiam czy jeżeli kamerkę go pro ustawię pod wodą a na monitorze na łódce będę obczajał czy bierze to jest to wędkarstwo czy już łowiectwo podwodne?
http://www.sadistic.pl/ru...vt154605,15.htm
 
 
jaros4 



Stopień: Rugby-Oświęcim
Kraj:
Jamaica

Wiek: 55
Dołączył: 07 Cze 2007
Posty: 1787
Skąd: oswiecim
Wysłany: 29-11-2015, 07:47   

Sposób równie bezsensowny co nurki rec w tweenie z 15-to kg.balastem w "koparkowym akwarium" podczas kolejnego kursu deep diver lub podobnym :bee;

[ Dodano: 29-11-2015, 07:49 ]
Do tego prowadzonym przez instractora z 3-letnim stażem w ogóle.
 
 
bruner 



Stopień: nurek swobodny :)
Kraj:
Poland

Wiek: 51
Dołączył: 11 Gru 2012
Posty: 365
Skąd: Sosnowiec, Kraków
Wysłany: 01-12-2015, 06:28   

Scaner napisał/a:
Tak się zastanawiam czy jeżeli kamerkę go pro ustawię pod wodą a na monitorze na łódce będę obczajał czy bierze to jest to wędkarstwo czy już łowiectwo podwodne?
http://www.sadistic.pl/ru...vt154605,15.htm


Podział metody połowu ryb na amatorski połów ryb kuszą (łowiectwo podwodne) i amatorski połów ryb wędką (wędkarstwo) jest ze względu na narzędzie połowowe. Tak więc będzie to jak najbardziej podlegało pod wędkarstwo.
 
 
Mucha 


Kraj:
Netherlands

Dołączył: 05 Paź 2011
Posty: 351
Skąd: GA
Wysłany: 01-12-2015, 16:57   

jaros4 napisał/a:
Sposób równie bezsensowny co nurki rec w tweenie z 15-to kg.balastem w "koparkowym akwarium" podczas kolejnego kursu deep diver lub podobnym :bee;


Skillsy do kursu to sobie można ćwiczyć i na basenie.
Cytat:

Do tego prowadzonym przez instractora z 3-letnim stażem w ogóle.


A to można od trzech w górę szkolić, czy od pięciu czy jeszcze inaczej?
Ps. Przepraszam kolegów za zaśmiecanie tematu :ping:
 
 
Jozio 



Stopień: OWD
Kraj:
Poland

Wiek: 60
Dołączył: 18 Gru 2010
Posty: 687
Skąd: Rzepin
Wysłany: 01-12-2015, 19:48   

Za zgodą Brunera pokolorowałem jego filmik który umieścił w tym temacie.
Poniżej link to tego filmu juz pokolorowanego przezemnie.
Można zrobić porównanie i zobaczyć efekt.



Pozdrawiam
 
 
 
tOmki 



Stopień: PADI, CMAS
Kraj:
Poland

Dołączył: 24 Lip 2006
Posty: 482
Skąd: Pomorze
Wysłany: 01-12-2015, 21:57   

"Ten film jest prywatny"
 
 
bruner 



Stopień: nurek swobodny :)
Kraj:
Poland

Wiek: 51
Dołączył: 11 Gru 2012
Posty: 365
Skąd: Sosnowiec, Kraków
Wysłany: 01-12-2015, 23:09   

Bardzo jestem ciekawy Waszych opinii na tym przykładzie - czy warto tak obrabiać filmy? Czy efekt jest dobry? Ja nie obrabiam kolorystyki, ekspozycji czy balansu w 'postprodukcji' bo po prostu nie umiem tego robić porządnie, nie wiem jak to robić właściwie i efekty wychodzą mi z reguły gorzej niż oryginał, a przynajmniej tak mi się wydaje...
Ostatnio zmieniony przez bruner 01-12-2015, 23:11, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Jozio 



Stopień: OWD
Kraj:
Poland

Wiek: 60
Dołączył: 18 Gru 2010
Posty: 687
Skąd: Rzepin
Wysłany: 02-12-2015, 09:06   

tOmki napisał/a:
"Ten film jest prywatny"


Zaraz zmienie status

Już zmieniony
Ostatnio zmieniony przez Jozio 02-12-2015, 09:07, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
AMIGAnTOMEK 


Stopień: AOWD
Kraj:
Poland

Wiek: 56
Dołączył: 29 Wrz 2014
Posty: 104
Skąd: Gniezno
Wysłany: 02-12-2015, 09:17   

no i jest wyraznie lepiej. Poproszę o poradę jak to się robi :D tzn jakich filtrów używasz i jakiego softu?
 
 
Crypturgus 



Stopień: LOK/CMAS* (P1)
Kraj:
Poland

Dołączył: 02 Maj 2012
Posty: 322
Skąd: Wrocław
Wysłany: 02-12-2015, 09:24   

Rewelacja!
 
 
Jozio 



Stopień: OWD
Kraj:
Poland

Wiek: 60
Dołączył: 18 Gru 2010
Posty: 687
Skąd: Rzepin
Wysłany: 02-12-2015, 16:59   

AMIGAnTOMEK napisał/a:
no i jest wyraznie lepiej. Poproszę o poradę jak to się robi :D tzn jakich filtrów używasz i jakiego softu?


Ponieważ ja ten filmik kolorowałem to napiszę tak:

Używam Pinacle Studio 16 a w tym przypadku użyłem tylko balansu koloru i bieli oraz trochę ręcznie dopasowałem kolory.
Od kiedy Używam tego programu wszystkie filmy jakie montuje to i też koloruję.
Efekty można zobaczyć na moim kanale na youtube wpisując jozio63.

Pozdrawiam
 
 
 
bruner 



Stopień: nurek swobodny :)
Kraj:
Poland

Wiek: 51
Dołączył: 11 Gru 2012
Posty: 365
Skąd: Sosnowiec, Kraków
Wysłany: 02-12-2015, 17:27   

A te efekty dostosowałeś jednakowe do całości filmu czy może w tym programie dzieliłeś jakoś film na fragmenty i dla każdego fragmentu dostosowywałeś efekty oddzielnie?

Pytam bo oglądam i widzę, że wyszło identycznie jak mnie wychodziło w Corel Ulead Video Studio gdy próbowałem dawać w niektórych filmach automatyczną ekspozycję - takie nagłe skoki zabarwienia i nasycenia. Mnie się to nie podobało, a znajomi stwierdzili, że przez takie nagłe skoki nie da się spokojnie obejrzeć filmu więc zrezygnowałem z takich prób. Osobiście wolę z tych dwu materiałów wersję 'niepoprawioną' - po prostu dlatego, że w każdym ujęciu widzę na ekranie dokładnie tak, jak to widziałem pod wodą nurkując - mnie to zadowala.
Ostatnio zmieniony przez bruner 02-12-2015, 17:38, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
Jozio 



Stopień: OWD
Kraj:
Poland

Wiek: 60
Dołączył: 18 Gru 2010
Posty: 687
Skąd: Rzepin
Wysłany: 02-12-2015, 21:26   

bruner napisał/a:
A te efekty dostosowałeś jednakowe do całości filmu czy może w tym programie dzieliłeś jakoś film na fragmenty i dla każdego fragmentu dostosowywałeś efekty oddzielnie?


Dzieliłem na sceny i kolorowałem każdą osobno.

Niestety nie zawsze da to dobry efekt szczególnie jak już są wgrane napisy.
Ostatnio zmieniony przez Jozio 02-12-2015, 21:29, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
 
Jan Werbiński 


Stopień: Adv. Virtual Diver
Kraj:
Poland

Dołączył: 11 Paź 2015
Posty: 60
Skąd: Żary
Wysłany: 03-12-2015, 11:02   

Wracając do meritum. Mam nadzieję że jakąś rybkę w końcu ustrzeliłeś i smakowała?
 
 
Henry 


Stopień: jest
Kraj:
Poland

Dołączył: 19 Lut 2005
Posty: 453
Skąd: z nad wody
Wysłany: 03-12-2015, 13:19   

Jozio napisał/a:
Dzieliłem na sceny i kolorowałem każdą osobno.

a potrafisz rybki powiększać na filmikach ?
 
 
Jozio 



Stopień: OWD
Kraj:
Poland

Wiek: 60
Dołączył: 18 Gru 2010
Posty: 687
Skąd: Rzepin
Wysłany: 03-12-2015, 14:57   

Henry napisał/a:
Jozio napisał/a:
Dzieliłem na sceny i kolorowałem każdą osobno.

a potrafisz rybki powiększać na filmikach ?



Da się ale kosztem ostrości obrazu.
 
 
 
bruner 



Stopień: nurek swobodny :)
Kraj:
Poland

Wiek: 51
Dołączył: 11 Gru 2012
Posty: 365
Skąd: Sosnowiec, Kraków
Wysłany: 03-12-2015, 16:32   

Jan Werbiński napisał/a:
Wracając do meritum. Mam nadzieję że jakąś rybkę w końcu ustrzeliłeś i smakowała?


Meritum polega właśnie na tym, że nie zawsze się strzela, ale ogląda się zawsze :)



Poza tym wśród naszej niewielkiej łowieckiej społeczności jest zwyczaj aby osobom zaczynającym uprawianie tego sposobu połowu ryb kłaść do znudzenia do głowy, że ważne jest to, żeby zachować w tym umiar, właściwe proporcje i robić to MĄDRZE przede wszystkim mając na uwadze rybostan wody w jakiej się poluje. Bo podwodni łowcy widzą do czego mierzą z kuszy, bo podwodni łowcy mogą się rozeznać w ekosystemie danej wody. I dlatego każde nasze wejście do wody z bronią wiąże się nieuchronnie z ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ. Szczególnie wobec gatunków rodzimych, tworzących naturalny ekosystem naszych wód. Po co strzelać gdy nie zawsze jest taka potrzeba, a pod ręką jest jednocześnie kamera? Po co strzelać bez potrzeby jeżeli w danym akwenie jest ograniczona populacja pewnego gatunku ryb - potem nie będzie można ich tam podziwiać i filmować pod wodą? Nie będzie można ich tropić, podchodzić czy na nie zapolować. Kładziemy do głów, że tutaj trzeba być już odpowiedzialnym. Podwodni łowcy, podobnie jak i myśliwi nie polują na gatunki zagrożone, a wręcz przeciwnie - starają się je chronić i monitorują ich obecność, nie tylko ryb - także ptaków wodnych i ssaków wodno-lądowych. Wpajamy zasadę: jeżeli w jakiejś wodzie są ryby rodzimych gatunków, które nie są w okresie ochronnym i są wymiarowe, a jest ich tam wyraźnie zbyt mało, lub dopiero się aklimatyzują to żaden świadomy podwodny łowca ma nie polować na nie. Albo zasięga informacji od miejscowego SSR o rybostanie alboo pływa przez kilka dni tylko z kamerą żeby poznać 'co w wodzie piszczy', poznać stan ichtiofauny i kondycję wody.
 
 
Nuroslaw
[Usunięty]

Wysłany: 03-12-2015, 22:28   

Meritum to jednak upolować rybę. Może nie strzelamy do wszystkiego co się rusza i nie zawsze, ale celem ostatecznym jest jednak upolować rybę.
Inaczej poprawność wypowiedzi prowadzi, że znika sens zabierania kuszy pod wodę. bo oglądać rybki to można na "kijku do selfie" :bee; - a z tym zgodzić się nie mogę.

Co prawda, jeśli nikt nie polował, to nie może zrozumieć, dlaczego jednym odpuszczamy a innym nie. Odpowiedzialność tak, by było na co polować - ale nie jesteśmy jedynymi użytkownikami. Cele wędkarzy, łowców i użytkowników rybackich winny być jedne - ryby mają być w zbiornikach, nie może brakować drapieżników jeśli chcemy by woda była czysta.

Czyli ponosić winniśmy wspólnie koszty zarybiania. Bo to nie problemem jest zdobycie ryb, bo to robi i wędkarz i ten co kupuje puszkę ryby w sklepie. Ważne, by pieniądze te trafiały na zarybianie i pilnowanie populacji.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Dodaj do: Wypowiedź dla Wykop  Wypowiedź dla Facebook  Wypowiedź dla Wyczaj.to  Wypowiedź dla Gwar  Wypowiedź dla Delicious  Wypowiedź dla Digg  Wypowiedź dla Furl  Wypowiedź dla Google  Wypowiedź dla Magnolia  Wypowiedź dla Reddit  Wypowiedź dla Simpy  Wypowiedź dla Slashdot  Wypowiedź dla Technorati  Wypowiedź dla YahooMyWeb
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Administrator FORUM-NURAS uprzejmie informuje, że nie ponosi odpowiedzialności i w żaden sposób nie ingeruje w treść wypowiedzi
umieszczanych przez użytkowników na Forum. Zastrzega sobie jedynie prawo do usuwania i edytowania, w ciągu 24
godzin, postów o treści reklamowej, sprzecznej z prawem, wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej
czy tez propagujących przemoc oraz treści powszechnie uznanych za naganne moralnie, społecznie niewłaściwe i naruszających zasady regulaminu.
Przypominam, że osoby zamieszczające opinie, o których mowa powyżej, mogą ponieść za ich treść odpowiedzialność karną lub cywilną.

Serwis wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na Twoim komputerze. Technologia ta jest wykorzystywana w celach funkcjonalnych, statystycznych i reklamowych.
Pozwala nam określać zachowania użytkowników na stronie, dostarczać im odpowiednie treści oraz reklamy, a także ułatwia korzystanie z serwisu, np. poprzez funkcję automatycznego logowania.
Korzystanie z serwisu Forum-Nuras przy włączonej obsłudze plików cookies jest przez nas traktowane, jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz.
Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki.
Przeczytaj, jak wyłączyć pliki cookie i nie tylko
FORUM-NURAS topic RSS feed