Strona Główna FORUM-NURAS
Froum dla nurkujących i nie tylko ...

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy    KalendarzKalendarz
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat

Poprzedni temat «» Następny temat
Jakie skrzydlo
Autor Wiadomość
macko128 


Stopień: Padi Divemaster
Kraj:
United Kingdom

Wiek: 32
Dołączył: 16 Lip 2014
Posty: 8
Skąd: Koszalin
Wysłany: 01-01-2016, 14:56   Jakie skrzydlo

Witam!

Temat był poruszany już parę razy, ale ten jest trochę inny. Mianowicie wracam do nurkowanie w twinie po paroletniej przerwie (zamienilem na normalny bcd z 1x15) i od czasu do czasu bede uzywal stage.

Kupilem ostatnio twina 2x12 Faber i uprząż apeks WTX z plyna stalowa Apeksa ktora wchodzi w uprząż. Potrzebny mi tylko worek i tutaj jest pytanie jaki. Typu Donut czy podkowa. I koniecznie tylko z jednym inflatorem. Mam dobrego suchara to mi w zupelnosci wystarcy luftu

Pare moich typów:

http://www.ebay.co.uk/itm...RYAAOSwxN5WXwmR

http://www.ebay.co.uk/itm...kgAAOSwYHxWGFAr

http://www.ebay.co.uk/itm...rgAAOSwqu9VLNVv

Jakby ktos mial swoje propozycje prosze bardzo. Zamierzam nurkować na przeróżnych głębokościach od 5m w tunelach do 70 w kamieniołomach.

Dziękuję z góry za wszystkie odpowiedzi
 
 
decp01 

Kraj:
Poland

Dołączył: 04 Sty 2015
Posty: 42
Skąd: z podwody
Wysłany: 01-01-2016, 15:07   

Tecline SE używam do 2x12 Fabera i jest bardzo OK.
 
 
DawidP 


Stopień: P2
Kraj:
Poland

Dołączył: 19 Maj 2013
Posty: 309
Skąd: Kętrzyn
Wysłany: 01-01-2016, 20:46   

Dokładnie tak samo tcelnie 22 se ( mam i jestem zadowolony)
Rozważałem jeszcze xdeep hydros 50 bo mam do monobutli Zeosa 38 i też sobie chwaliłem. Myślę że odpuść podkowe i coś z gumkami w pierwszej selekcji.
 
 
Scaner 



Stopień: instruktor NAUI PSAI
Kraj:
Vatican

Dołączył: 26 Paź 2010
Posty: 1981
Skąd: Skątowni
Wysłany: 02-01-2016, 02:17   

Jako dodatkowe opcje
http://www.halcyon.net/en...nk-bc/evolve-bc
http://omsdive.com/produc...ce-double-wing/
 
 
stegano 


Stopień: TMX
Kraj:
United Kingdom

Wiek: 48
Dołączył: 14 Lut 2014
Posty: 452
Skąd: Surrey
Wysłany: 03-01-2016, 18:07   

Jak poprzednicy Tecline SE
 
 
Pawel71 

Stopień: Szuwarek
Kraj:
Poland

Wiek: 52
Dołączył: 26 Kwi 2013
Posty: 191
Skąd: Kraków
Wysłany: 04-01-2016, 09:33   

Tecline SE - spokojnie daje radę (płytę mam H jakoś tak zostawiłem).
 
 
Karollo 


Stopień: Adv TMX
Kraj:
United Kingdom

Dołączył: 06 Sie 2014
Posty: 270
Skąd: Midlands
Wysłany: 04-01-2016, 11:41   

Co prawda plywam na podkowach, bo to troche historyczna zaszlosc i tez mozna, ale bardzo polecam donuty. Kazdy z powyzszych przytoczonych daje rade.
 
 
Ventr 

Stopień: AOWD + Deep
Kraj:
Poland

Wiek: 40
Dołączył: 22 Wrz 2014
Posty: 131
Skąd: Warszawa
Wysłany: 04-01-2016, 13:12   

A czy pomiędzy klasycznym skrzydłem a donutem jest jakaś duża różnica w pływaniu i obsłudze? Jakieś porównanie wad i zalet jednego i drugiego?
 
 
Pawel71 

Stopień: Szuwarek
Kraj:
Poland

Wiek: 52
Dołączył: 26 Kwi 2013
Posty: 191
Skąd: Kraków
Wysłany: 04-01-2016, 13:43   

W klasycznym nie pływałem. Z własnego doświadczenia mogę powiedzieć, że zdecydowanie na plus jest umiejscowienie zaworu - jakoś tak łatwo mi się łapą trafia ale to może być subiektywne i kwestia ćwiczenia może. Opróżnianie inflatorem też na plus. Poza tym wydaje się solidnie wykonane - ale to ostatecznie czas pokaże. Poszukaj na necie są chyba filmiki prezentujące obydwa wynalazki. Jak pisałem zostawiłem starą Halkyonowską płytę i uprząż ta oryginalna wisi jakoś mnie nie przekonała - ale to znowu subiektywne odczucia - a może nie chciało mi się bawić z dopasowaniem. A tak w ogóle to cudów nie ma to prostu skrzydło jakich wiele - moim zdaniem dobre.

A jest kilka rodzajów uprzęży o ile dobrze pamiętam, moim zdaniem zbędne kompletnie - wybierz najprostszą i będziesz zadowolony.
 
 
Karollo 


Stopień: Adv TMX
Kraj:
United Kingdom

Dołączył: 06 Sie 2014
Posty: 270
Skąd: Midlands
Wysłany: 04-01-2016, 13:54   

Na obydwu rodzajach zrobiono pewnie wiele dobrych nurkowan i nie powiedzialbym, ze ktorekolwiek jest zle. Po prostu jakos tak ewolucyjnie to sie zmienia i mi tez najbardziej odpowiada donut.

Ze swojego doswiadczenia moge powiedziec:

1. Podkowa z gumkami - kiedys popularne rozwiazane w oms i np dive system. Coraz rzadziej juz spotykane, ale plyawalo mi sie dobrze. Na temat tych gumek to juz tez doktoraty odchodzily, ale mi najbardziej przeszkadzalo zbieranie sie powietrza i jego wolny przeplyw z samego dolu worka poprzez pogniecione boki do gory. Umiejscowienie weza do inflatora tez nie bylo centralne i za szyja robil sie taki woreczek pomiedzy gumkami, ktory mozna bylo wypopowac tylko mocniejszym przechylem.

2. Podkowa bez gumek - mam halcyona i chwale sobie. Natomiast zauwazam, ze trzeba czasem pobalansowac, zeby nosnosc rozlozyla sie odpowiednio pomiedzy boki.

3. Probowalem tez z ciekawosci na donutach i po prostu powietrze ma szanse przejsc dolem pomiedzy stronami. Poza tym mozna tez troche dobrac powietrza w dole skrzydla w razie potrzeby wiekszego przechylu na twarz.

Takie oto moje bardzo subiektywne spostrzezenia. Donut po prostu daje ci swobodny przeplyw i dostosowanie pozycji do potrzeb i wydaje sie nieco bardziej stabilny.
 
 
Scaner 



Stopień: instruktor NAUI PSAI
Kraj:
Vatican

Dołączył: 26 Paź 2010
Posty: 1981
Skąd: Skątowni
Wysłany: 04-01-2016, 18:05   

nuram no oponkach i podkowach, nie widzę znaczących różnic z lekką przewagą dla oponki.
 
 
macko128 


Stopień: Padi Divemaster
Kraj:
United Kingdom

Wiek: 32
Dołączył: 16 Lip 2014
Posty: 8
Skąd: Koszalin
Wysłany: 08-01-2016, 00:03   

Dziekuje wszystkim za podpowiedzi. Poki co to nuralem z twinem w podkowie hybrydy Zeagla. Z jedna butla jedna wielka tragedia. Z twinem spoko tylko trzeba troche pobalansowac tak jak wspomnial Karollo. Utwierdziliscie mnie w wyborze donuta dzieki.
 
 
DawidP 


Stopień: P2
Kraj:
Poland

Dołączył: 19 Maj 2013
Posty: 309
Skąd: Kętrzyn
Wysłany: 08-01-2016, 08:48   

Tylko zwróc uwagę że tcelnie 22 se to nie to samo co tcelnie 22 z twojego linku
 
 
Crypturgus 



Stopień: LOK/CMAS* (P1)
Kraj:
Poland

Dołączył: 02 Maj 2012
Posty: 322
Skąd: Wrocław
Wysłany: 08-01-2016, 17:01   

Na ile hydors 50 różni się od 22 se, że warto wyłożyć te kilka stówek więcej?
 
 
bonku5 

Stopień: Extended Range
Kraj:
Poland

Dołączył: 27 Maj 2013
Posty: 49
Skąd: Rzeszów
Wysłany: 31-01-2016, 16:51   

Ja mam Skrzydło xDEEP HYDROS 50 i z Twinem 2x12 + 2x stage 11 spokojnie daje rade :)
Nie mam z nim żadnych problemów.
Partnurzy mają Tecliny, DUX i inne i porównując po jakimś czasie to różnice są tak minimalne, że wg. mnie nie ma to znaczenia.

Znaczne różnice są pomiędzy podkową, a oponą bo trzeba pamiętać "przelaniu powietrza".
 
 
deepdiverone 

Stopień: IANTD
Kraj:
Poland

Dołączył: 19 Maj 2014
Posty: 6
Skąd: Szczecin
Wysłany: 02-02-2016, 22:09   

Z mojego doświadczenia wolę donuty:
DIRzone - solidny i wytrzymały materiał inflator dobrej jakości
Halcyon - solidny i wytrzymały materiał, inflator dobrej jakości, dożywotnia gwarancja(koledze po 10 latach używania przetarł się worek i wymienili na nowy)
Tecline w wersji SE - przemyślana konstrukcja(łatwo opróżniamy worek) słabej jakości materiał ale u mnie wytrzymał 1000 nurów i pojawiły się przetarcia, kiepska jakość inflatora(potrafi się zacinać, często go rozbieram czyszczę, smaruję i naciągam sprężynkę), niska cena w porównaniu do Dira i H.
Sam musisz wybrać co jest dla ciebie najważniejsze.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Dodaj do: Wypowiedź dla Wykop  Wypowiedź dla Facebook  Wypowiedź dla Wyczaj.to  Wypowiedź dla Gwar  Wypowiedź dla Delicious  Wypowiedź dla Digg  Wypowiedź dla Furl  Wypowiedź dla Google  Wypowiedź dla Magnolia  Wypowiedź dla Reddit  Wypowiedź dla Simpy  Wypowiedź dla Slashdot  Wypowiedź dla Technorati  Wypowiedź dla YahooMyWeb
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Administrator FORUM-NURAS uprzejmie informuje, że nie ponosi odpowiedzialności i w żaden sposób nie ingeruje w treść wypowiedzi
umieszczanych przez użytkowników na Forum. Zastrzega sobie jedynie prawo do usuwania i edytowania, w ciągu 24
godzin, postów o treści reklamowej, sprzecznej z prawem, wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej
czy tez propagujących przemoc oraz treści powszechnie uznanych za naganne moralnie, społecznie niewłaściwe i naruszających zasady regulaminu.
Przypominam, że osoby zamieszczające opinie, o których mowa powyżej, mogą ponieść za ich treść odpowiedzialność karną lub cywilną.

Serwis wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na Twoim komputerze. Technologia ta jest wykorzystywana w celach funkcjonalnych, statystycznych i reklamowych.
Pozwala nam określać zachowania użytkowników na stronie, dostarczać im odpowiednie treści oraz reklamy, a także ułatwia korzystanie z serwisu, np. poprzez funkcję automatycznego logowania.
Korzystanie z serwisu Forum-Nuras przy włączonej obsłudze plików cookies jest przez nas traktowane, jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz.
Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki.
Przeczytaj, jak wyłączyć pliki cookie i nie tylko
FORUM-NURAS topic RSS feed