Strona Główna FORUM-NURAS
Froum dla nurkujących i nie tylko ...

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy    KalendarzKalendarz
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat

Poprzedni temat «» Następny temat
Konto w banku - gdzie założyć
Autor Wiadomość
dylans
[Usunięty]

Wysłany: 24-04-2016, 11:56   Konto w banku - gdzie założyć

W jakim banku najlepiej założyć konto w banku? Możecie polecić mi coś w tym zakresie?

[ Dodano: 24-04-2016, 11:56 ]
Dodam, że najlepiej gdyby to było konto walutowe, w euro. Na wyjazdy po europie.
 
 
mi_g 



Stopień: P2,Cave,nTMX
Kraj:
Poland

Wiek: 50
Dołączył: 15 Mar 2010
Posty: 1532
Skąd: Jaworzno
Wysłany: 24-04-2016, 12:13   

Sprawdź dawny Aliorsync, teraz T-mobile. Konta walutowe z kartą płatniczą były za darmo i nie pobierano opłat (po stronie banku) za wypłaty w bankomatach za granica. Mam takie USD i Euro i działa OK. Przy czym ja zakładałem jeszcze w czasach Aliorsync, po wejściu T-mobile mogli coś pozmieniać (na gorsze) dla nowych klientów.
 
 
grol 



Stopień: CMAS P2, SS, Nitrox
Kraj:
Poland

Wiek: 56
Dołączył: 05 Kwi 2009
Posty: 1071
Skąd: Ruda Śląska
Wysłany: 24-04-2016, 12:14   

Nie ma na to dobrej odpowiedzi, to zależy od wymagań. Czy ma być najtaniej, czy największy zakres usług, czy karta kredytowa? czy pobieranie z bankomatów....
To tak jak z nurkowaniem:
- w jakiej organizacji się szkolić?
- gdzie pojechać na wyjazd nurkowy? Doradzenie temu co lubi wraki wyjazdu na oglądanie rybek na rafie jest bez sensu, a niektórzy lubią rafy (ja też ... :) )
 
 
Scaner 



Stopień: instruktor NAUI PSAI
Kraj:
Vatican

Dołączył: 26 Paź 2010
Posty: 1981
Skąd: Skątowni
Wysłany: 24-04-2016, 12:53   

mBank ma pełną ofertę kont/walut/kart do tego mają rozsądną ofertę aż do "zawsze wszystko wszędzie bez opłat"

[ Dodano: 24-04-2016, 12:54 ]
mBank https://www.mbank.pl/indy...konta-walutowe/

[ Dodano: 24-04-2016, 12:54 ]
https://www.mbank.pl/indy.../emax-walutowy/
 
 
PawelF76 



Stopień: TMX
Kraj:
Norway

Wiek: 48
Dołączył: 06 Paź 2014
Posty: 403
Skąd: Tananger
Wysłany: 24-04-2016, 16:43   

Toż to spam jakiś. 1 post i od razu sonda o konto...i pan w to wierzy???
 
 
Scaner 



Stopień: instruktor NAUI PSAI
Kraj:
Vatican

Dołączył: 26 Paź 2010
Posty: 1981
Skąd: Skątowni
Wysłany: 24-04-2016, 17:04   

PawelF76 napisał/a:
Toż to spam jakiś. 1 post i od razu sonda o konto...i pan w to wierzy???


Nurkowanie dobrze zacząć od wydajnego konta bankowego :-)
 
 
mi_g 



Stopień: P2,Cave,nTMX
Kraj:
Poland

Wiek: 50
Dołączył: 15 Mar 2010
Posty: 1532
Skąd: Jaworzno
Wysłany: 25-04-2016, 08:58   

PawelF76 napisał/a:
Toż to spam jakiś.

Czy ja wiem, ja bym kont walutowych nie zakładał gdybym na wyjazdach nurkowych nie zauważył ze bank bierze za przeliczanie walut taką prowizje że głowa boli :-)
 
 
Scaner 



Stopień: instruktor NAUI PSAI
Kraj:
Vatican

Dołączył: 26 Paź 2010
Posty: 1981
Skąd: Skątowni
Wysłany: 25-04-2016, 09:27   

mi_g napisał/a:
PawelF76 napisał/a:
Toż to spam jakiś.

Czy ja wiem, ja bym kont walutowych nie zakładał gdybym na wyjazdach nurkowych nie zauważył ze bank bierze za przeliczanie walut taką prowizje że głowa boli :-)


To chyba nie prowizja tylko różnica kursów walut. Zdaje się ze jak kupujesz coś za 10 Eur to najpierw złotówki przeliczają na na $ za te $ dopiero Eur i obciążają w PLN
Jak masz konto w EUR to 10 Euro=10 Euro

[ Dodano: 25-04-2016, 09:29 ]
Oprócz ekonomii jest jeszcze czynnik bezpieczenstwa bo jak przelejesz z głównego konta w PLN na walutowe na przykład 1000 zł to dokonując transakcji w necie lub płacąc za granica oszust okradnie cię tylko na to 1000 pln a nie z całej kasy na koncie głównym
 
 
dylans
[Usunięty]

Wysłany: 26-04-2016, 07:55   

mi_g napisał/a:
Sprawdź dawny Aliorsync, teraz T-mobile. Konta walutowe z kartą płatniczą były za darmo i nie pobierano opłat (po stronie banku) za wypłaty w bankomatach za granica. Mam takie USD i Euro i działa OK. Przy czym ja zakładałem jeszcze w czasach Aliorsync, po wejściu T-mobile mogli coś pozmieniać (na gorsze) dla nowych klientów.


Sprawdziłem i całkiem okey są oferty.
Zastanawiam się jeszcze nad Smart Bankiem, konkretnie tym kontem walutowym: http://www.tanie-konto.pl...to-eu-walutowe/

Fakt, bank nie ma jako takich placowek, ale oferta wydaje się być całkiem rozsądna?
 
 
andrzej z 


Stopień: nurek :)
Kraj:
Poland

Dołączył: 04 Gru 2005
Posty: 320
Skąd: wolomin
Wysłany: 27-04-2016, 05:20   

Wczoraj w Smart Bankiem zrobiłem pierwszy przelew walutowy za który nie miałem pobranej prowizji ani nic podobnego :)
tabela opłat w tym banku jest ciekawa
Nie mogę iść do okienka w tym banku ale jakoś to zniosę :)
 
 
Kulczyk 


Stopień: NTMX
Kraj:
Poland

Wiek: 38
Dołączył: 09 Wrz 2006
Posty: 125
Skąd: Kraków/ Kielce
Wysłany: 27-04-2016, 18:08   

Polecam Aliora. Mam tam konto w PL, Euro, $ oraz konto walutowe. Używam ich miesiąc w miesiąc. Przejrzyste konto internetowe, szybkie przelewy oraz bardzo korzystny kurs walut.
 
 
S-E-B 

Stopień: AOWD, Wreck
Kraj:
Poland

Wiek: 46
Dołączył: 09 Sty 2013
Posty: 63
Skąd: Grodzisk Maz.
Wysłany: 27-04-2016, 19:26   

zobacz Alior Kantor... zamówiłem 2 karty dla USD i Euro... obie bezpłatne... walutę kupujesz (możesz ównież sprzedawać) i doładowujesz wybraną kartę. Do zakupów w necie też sie przydaje.
 
 
 
wiesiek01 



Stopień: Jest
Kraj:
Poland

Dołączył: 17 Sie 2005
Posty: 1970
Skąd: Sosnowiec
Wysłany: 27-04-2016, 19:47   

Cytat:
konto w PL, Euro, $ oraz konto walutowe.

Jaka jest różnica między kontem w euro, w dolarach a kontem walutowym ?
 
 
Kulczyk 


Stopień: NTMX
Kraj:
Poland

Wiek: 38
Dołączył: 09 Wrz 2006
Posty: 125
Skąd: Kraków/ Kielce
Wysłany: 29-04-2016, 18:56   

Cytat:
Jaka jest różnica między kontem w euro, w dolarach a kontem walutowym ?


Konto w euro lub $ jest RORem. Konto walutowe jest kantorem (Alior ma naprawdę bardzo dobry kurs), na które przelewasz obcą walutę i zamieniasz na PLN. Z tymi złotówkami robisz później co chcesz- zastawiasz na koncie walutowym, zmieniasz na inna walutę lub przelewasz na ROR w PLNach. Plusy- duża wygoda bez wychodzenia z domu, szybkie przelewy, dobre kursy walut.
 
 
al_fik 

Stopień: kilka
Kraj:
Poland

Dołączył: 10 Gru 2014
Posty: 248
Skąd: Kraków
Wysłany: 29-04-2016, 19:12   

andrzej z napisał/a:
...
Nie mogę iść do okienka w tym banku ale jakoś to zniosę :)

tylko do momentu gdy pojawi się problem, okienko baaardo się czasem przydaje
 
 
Scaner 



Stopień: instruktor NAUI PSAI
Kraj:
Vatican

Dołączył: 26 Paź 2010
Posty: 1981
Skąd: Skątowni
Wysłany: 29-04-2016, 20:15   

aktualny ranking
http://www.najlepszekonto...kont-osobistych
 
 
wiesiek01 



Stopień: Jest
Kraj:
Poland

Dołączył: 17 Sie 2005
Posty: 1970
Skąd: Sosnowiec
Wysłany: 29-04-2016, 21:20   

Kulczyk napisał/a:
Konto walutowe jest kantorem

Dzięki za wyjaśnienie.
 
 
persi
[Usunięty]

Wysłany: 29-08-2016, 09:14   

Zbliża się kolejny rok akademicki, poszukajcie ranking kont studencki
Tylko dwa są całkowicie darmowe. Efekt podatku bankowego?
 
 
msj 

Kraj:
Poland

Wiek: 43
Dołączył: 22 Paź 2016
Posty: 5
Skąd: Warszawa
Wysłany: 25-10-2016, 12:43   

500+ sam się nie sfinansuje... firmowe też jakby poszły w górę

A teraz jeszcze podatek dochodowy chcą podwyższyć :)
 
 
angelares 

Kraj:
Poland

Dołączył: 10 Paź 2016
Posty: 139
Skąd: z Bydgoszczu
Wysłany: 25-10-2016, 13:56   

Jedynie co denerwuje w Smart'cie to, że konto nie jest automatycznie obciążane, a kwoty np. zakupów idą w coś co oni nazywają "blokada" i widzisz na koncie, że niby masz 100 pln ale nie możesz ich wydać bo masz blokadę na poprzednie zakupy na kwotę powiedzmy 50 pln.
Poza tym wszystko free. Obecnie nazywają się Nest Bank i powoli zaczynają rozbudowę sieci placówek w miastach.
Gdy była niedawno awaria sieci BZ WBK (coś mają z nimi wspólnego) nie można było płacić kartą.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Dodaj do: Wypowiedź dla Wykop  Wypowiedź dla Facebook  Wypowiedź dla Wyczaj.to  Wypowiedź dla Gwar  Wypowiedź dla Delicious  Wypowiedź dla Digg  Wypowiedź dla Furl  Wypowiedź dla Google  Wypowiedź dla Magnolia  Wypowiedź dla Reddit  Wypowiedź dla Simpy  Wypowiedź dla Slashdot  Wypowiedź dla Technorati  Wypowiedź dla YahooMyWeb
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Administrator FORUM-NURAS uprzejmie informuje, że nie ponosi odpowiedzialności i w żaden sposób nie ingeruje w treść wypowiedzi
umieszczanych przez użytkowników na Forum. Zastrzega sobie jedynie prawo do usuwania i edytowania, w ciągu 24
godzin, postów o treści reklamowej, sprzecznej z prawem, wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej
czy tez propagujących przemoc oraz treści powszechnie uznanych za naganne moralnie, społecznie niewłaściwe i naruszających zasady regulaminu.
Przypominam, że osoby zamieszczające opinie, o których mowa powyżej, mogą ponieść za ich treść odpowiedzialność karną lub cywilną.

Serwis wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na Twoim komputerze. Technologia ta jest wykorzystywana w celach funkcjonalnych, statystycznych i reklamowych.
Pozwala nam określać zachowania użytkowników na stronie, dostarczać im odpowiednie treści oraz reklamy, a także ułatwia korzystanie z serwisu, np. poprzez funkcję automatycznego logowania.
Korzystanie z serwisu Forum-Nuras przy włączonej obsłudze plików cookies jest przez nas traktowane, jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz.
Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki.
Przeczytaj, jak wyłączyć pliki cookie i nie tylko
FORUM-NURAS topic RSS feed