Strona Główna FORUM-NURAS
Froum dla nurkujących i nie tylko ...

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy    KalendarzKalendarz
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat

Poprzedni temat «» Następny temat
prawdopodobnie najlepszy reb na świecie
Autor Wiadomość
anarchista
[Usunięty]

Wysłany: 20-09-2016, 22:00   

"Ребризер Rebel CCR прошёл сегодня ещё одну небольшую проверку в полевых условиях - погружение на 201+.
Условия проверки простые: обычный дейли бот, обычный дайв, погружение и всплытие по контуру дна, работа ребризера от начала и до конца погружения без проблем.
Огромное спасибо дайвинг центру "Panorama Divers" и лично Jean Luc за поддержку, ассистирование и суппорт в воде."

Kiedyś na Podwodnej Przygodzie jeszcze w Pałacu, pewien instruktor powiedział" kupię Xdeep, jak już wyjdzie z wieku niemowlęcego".

Nie widać rewelacji, idzie w głównym nurcie. Kupuj CCR jak ma 200 szt. sprzedanych i żadnego wypadku.

pozdrawiam rc
 
 
conan 


Stopień: nTM Instructor
Kraj:
Poland

Wiek: 46
Dołączył: 28 Mar 2003
Posty: 388
Skąd: Czeladź
Wysłany: 21-09-2016, 05:19   

Na stronie byłem. Miałem okazję spotkać i pogadać z konstruktorem. To raczej wiadome ze w głównym. Trudno zrobić coś zupelnie odmiennego( to moja opinia).
Widziałem Reba i sprawia wrażenie przemyślanej konstrukcji. Konstruktor testował go do 200 m aczkolwiek zakres przewidzianej glebokosci to do 130.
 
 
 
anarchista
[Usunięty]

Wysłany: 21-09-2016, 10:19   

conan napisał/a:
Trudno zrobić coś zupelnie odmiennego( to moja opinia).
W brew pozorom łatwo. Nawet o małej pracy oddychania.
conan napisał/a:
Widziałem Reba i sprawia wrażenie przemyślanej konstrukcji.
Stosuje trwałe detektory tlenu ? Nie sądzę. Ma CE ? Też chyba nie. Czesi drukują w 3d, Rosjanie też mogą.
Elektrolung to był przeskok technologiczny teraz to rutynowa kolejna konstrukcja w głównym nurcie, z niezbyt małą pracą oddychania.

pozdrawiam rc
 
 
conan 


Stopień: nTM Instructor
Kraj:
Poland

Wiek: 46
Dołączył: 28 Mar 2003
Posty: 388
Skąd: Czeladź
Wysłany: 21-09-2016, 11:24   

anarchista napisał/a:
W brew pozorom łatwo. Nawet o małej pracy oddychania.
.

Smok przecież nikt nie broni abyś stworzył takiego. Nie na papierze ale takiego który będzie do kupienia i nurkowania

Cytat:
Stosuje trwałe detektory tlenu ? Nie sądzę. Ma CE ? Też chyba nie. Czesi drukują w 3d, Rosjanie też mogą.
Elektrolung to był przeskok technologiczny teraz to rutynowa kolejna konstrukcja w głównym nurcie, z niezbyt małą pracą oddychania.

pozdrawiam rc


Czy to ważne na czym drukują?? Dla potencjalnego użytkownika to ma działać, być funkcjonalne i bezpieczne. Cała reszta nie jest aż tak ważna

Użytkownik ma nurkować i żyć a konstruktor/producent niech się zastanawia jaką technologię zastosować w celu stworzenia.
Czy CE jest aż tak ważne dla użytkownika?? To tylko znaczek
Spokojnie możesz się skontaktować i wnieść swoje uwagi i zapewne będą uwzględnione a może akurat razem stworzycie rewolucyjną maszynę - najlepszą na rynku i bezkonkurencyjną.

Póki co pytam o Rebela w kontekście wrażeń użytkowych, opinii na zasadzie warte lub nie warte uwagi itd
Jednak sądząc po odzewie nikt na tym nie nurkuje.
 
 
 
anarchista
[Usunięty]

Wysłany: 21-09-2016, 13:24   

conan napisał/a:
Smok przecież nikt nie broni abyś stworzył takiego. Nie na papierze ale takiego który będzie do kupienia i nurkowania

Cytat:
Podaj sumę badań i certyfikacji CCR.
Znakomita większość producentów nie prowadzi badań jedynie certyfikuje koszty o dekadę niższe.
conan napisał/a:
i bezpieczne.
Bez badań to jedynie zapewnienie producenta. Znany producent sprzętu nurkowego wojskowego, przeprowadził badania nad tabelami dekompresyjnymi rekomendowanymi, to okazało się że są trochę za bardzo ekspresowe. Niestety nie jedna instytucja to zauważyła.
conan napisał/a:
Spokojnie możesz się skontaktować i wnieść swoje uwagi i zapewne będą uwzględnione a może akurat razem stworzycie rewolucyjną maszynę - najlepszą na rynku i bezkonkurencyjną.
Z nim mogę się skontaktować. Czas pokaże co wyjdzie.
Pewien producent PSCR zbaraniał, jak się dowiedział że można mieć stałe ppO2, może ten jest bardziej światły.

Układ obiegu masz typowy w obecnych konstrukcjach, więc różnic dużych nie będzie.

pozdrawiam rc
 
 
pawlos1976 


Kraj:
Poland

Dołączył: 10 Lis 2012
Posty: 501
Skąd: Szczytno
Wysłany: 21-09-2016, 20:00   

conan napisał/a:
Na stronie byłem. Miałem okazję spotkać i pogadać z konstruktorem. To raczej wiadome ze w głównym. Trudno zrobić coś zupelnie odmiennego( to moja opinia).
Widziałem Reba i sprawia wrażenie przemyślanej konstrukcji. Konstruktor testował go do 200 m aczkolwiek zakres przewidzianej glebokosci to do 130.


Odchudzona wersja HH z inną elektronika.
PZDR
 
 
conan 


Stopień: nTM Instructor
Kraj:
Poland

Wiek: 46
Dołączył: 28 Mar 2003
Posty: 388
Skąd: Czeladź
Wysłany: 21-09-2016, 20:39   

pawlos1976 napisał/a:


Odchudzona wersja HH z inną elektronika.
PZDR


Bo chyba takie było założenie a przynajmniej taką informację dostałem od producenta. Dodatkowo nie wiem jak w HH ale w Rebelu są 2 niezależne kompy liczące deko niezależnie i w przypadku awarii 1 drugi działa niezależnie.

Dodatkowo cały reb waży 16 kg. Butle 3 l są krótsze niż normalne 3 i nie wystają ponad głowę. Część rzeczy jest zerżnięta np kompy które są ewidentną kopią HW OSTC. Zapewne między innymi z tego powodu REB jest do nurkowań do 130 m
 
 
 
anarchista
[Usunięty]

Wysłany: 21-09-2016, 21:38   

conan napisał/a:
Dodatkowo nie wiem jak w HH ale w Rebelu są 2 niezależne kompy liczące deko niezależnie i w przypadku awarii 1 drugi działa niezależnie.
To akurat całkiem standardowe rozwiązanie.

pozdrawiam rc
 
 
conan 


Stopień: nTM Instructor
Kraj:
Poland

Wiek: 46
Dołączył: 28 Mar 2003
Posty: 388
Skąd: Czeladź
Wysłany: 21-09-2016, 22:38   

Chodziło mi o to ze obydwa handsety są całkowicie zdublowane i każdy z nich pokazuje taka sama pelną informacje o parametrach oraz dodatkowo każdy jest sterowany w pełni niezależnie od drugiego a to już chyba nie taki standard aczkolwiek nie proś mnie o dokładne tłumaczenie bo muszę się najpierw podszkolic.
 
 
 
anarchista
[Usunięty]

Wysłany: 22-09-2016, 08:38   

conan napisał/a:
oraz dodatkowo każdy jest sterowany w pełni niezależnie od drugiego a to już chyba nie taki standard aczkolwiek nie proś mnie o dokładne tłumaczenie bo muszę się najpierw podszkolic.
Jest jeszcze poziom 2 oddzielne układy z: detektorami tlenu, ciśnienia hydrostatycznego i osobnymi elektrozaworami. Czy możliwa jest praca ze zdublowanym CCR ? To zależy od softu. Jeśli jest adaptacyjny to to Tak.

pozdrawiam rc
 
 
divemania 


Stopień: Tec CCR Instructor
Kraj:
Poland

Dołączył: 12 Maj 2009
Posty: 159
Skąd: Warszawa
Wysłany: 07-01-2017, 21:42   

anarchista napisał/a:
Wczesna wersja miała małe dziurki do wpływania wody do obudowy przy oddychaniu i to zwiększało pracę oddychania, większa trudność uszczelnienia kombinowanego 2 stopniowego pochłaniacza. BMCL bez układu odciążenia, też zwiększał pracę oddychania. Niezbyt ciekawy sposób dawkowania tlenu z ograniczeniem głębokości pracy.

pozdrawiam rc


Drogi "anarchisto"

Czy Ty kiedykolwiek widziałeś rEvo na własne oczy, czy tak po prostu postanowiłeś sobie napisać co Ci ślina na język przyniesie? Ani jedno słowo, które napisałeś w tym poście nie jest prawdą. Dosłownie - ani jedno. Zasada "nie znam się ale się wypowiem" nie jest dobrym sposobem na odpisywanie ludziom.

Pozdrawiam,

Przemysław Kacprzak

[ Dodano: 07-01-2017, 21:45 ]
Snoopy Loops napisał/a:
TYMOTEUSZ napisał/a:
A jakie są wady/mankamenty Revo?

5 sensorow = 500 ojro rocznie. Zalozeniem mialo byc extra bezpieczenstwo ale jak widac zaden inny producent nie poszedl w te slady ( no moze z wyjatkiem libery 4 sensory o2 ). Plus transport w jaskini / miedzy syfonami.



Ilość czujników nie ma kompletnie wpływu na ilość PLN czy EUR wydawanych na użytkowanie rebreathera. Posiadanie zatem 5 czujników to tylko zaleta, bo to jeden z najbardziej awaryjnych elementów każdego rebreathera. Bez znaczenia ile masz czujników -2,3 czy 5 w rebreatherze, wymieniasz i tak zawsze 1 czujnik co pól roku.

Polecam artykuł:
http://revo-rebreathers.e...zujniki-tlenowe

Temat mówi sam za siebie.

Pozdrawiam,
Przemysław Kacprzak
Ostatnio zmieniony przez divemania 07-01-2017, 21:47, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
anarchista
[Usunięty]

Wysłany: 07-01-2017, 21:57   

divemania napisał/a:
Drogi "anarchisto"

Czy Ty kiedykolwiek widziałeś rEvo na własne oczy, czy tak po prostu postanowiłeś sobie napisać co Ci ślina na język przyniesie? Ani jedno słowo, które napisałeś w tym poście nie jest prawdą. Dosłownie - ani jedno. Zasada "nie znam się ale się wypowiem" nie jest dobrym sposobem na odpisywanie ludziom.

Pozdrawiam,

Przemysław Kacprzak
Muszę Ciebie zmartwić, widziałem również broniłem konstruktora, za co wyleciałem z Burgerworld. Czego nie zauważyłeś. Do materiałów które skreślił o układach CMF, też mogę się doczepić i będę miał rację. Jaja to były jak wyszukałem patent z fotorezystów.
divemania napisał/a:
Ilość czujników nie ma kompletnie wpływu na ilość PLN czy EUR wydawanych na użytkowanie rebreathera. Posiadanie zatem 5 czujników to tylko zaleta, bo to jeden z najbardziej awaryjnych elementów każdego rebreathera. Bez znaczenia ile masz czujników -2,3 czy 5 w rebreatherze, wymieniasz i tak zawsze 1 czujnik co pól roku.
Skoro wymieniasz a możesz mieć trwałe detektory to chyba jednak jest to bezpośredni koszt. Przy 5 nieco większy niż przy 3. Wymiana co pół roku jednego, przy 5, oznacza czas służby 2,5 roku, czyli nieco dłużej, niż zalecają producenci.

Czy mogę Ciebie zapytać, jak to było z tym "podkablowaniem" do Posejdona i jaką otrzymałeś odpowiedź ?

pozdrawiam rc
 
 
divemania 


Stopień: Tec CCR Instructor
Kraj:
Poland

Dołączył: 12 Maj 2009
Posty: 159
Skąd: Warszawa
Wysłany: 07-01-2017, 22:06   

anarchista napisał/a:

Muszę Ciebie zmartwić, widziałem również broniłem konstruktora, za co wyleciałem z Burgerworld. Czego nie zauważyłeś. Do materiałów które skreślił o układach CMF, też mogę się doczepić i będę miał rację. Jaja to były jak wyszukałem patent z fotorezystów.
divemania napisał/a:
Ilość czujników nie ma kompletnie wpływu na ilość PLN czy EUR wydawanych na użytkowanie rebreathera. Posiadanie zatem 5 czujników to tylko zaleta, bo to jeden z najbardziej awaryjnych elementów każdego rebreathera. Bez znaczenia ile masz czujników -2,3 czy 5 w rebreatherze, wymieniasz i tak zawsze 1 czujnik co pól roku.
Skoro wymieniasz a możesz mieć trwałe detektory to chyba jednak jest to bezpośredni koszt. Przy 5 nieco większy niż przy 3. Wymiana co pół roku jednego, przy 5, oznacza czas służby 2,5 roku, czyli nieco dłużej, niż zalecają producenci.

Czy mogę Ciebie zapytać, jak to było z tym "podkablowaniem" do Posejdona i jaką otrzymałeś odpowiedź ?

pozdrawiam rc


Wydaje mi się, że z wielu miejsc wyleciałeś, prawda? Nie dało Ci to nic do myślenia? Czy Ty naprawdę nie widzisz, że Twoje bezwartościowe w większości posty nic nikomu nie pomagają? Podejrzewam, że Ty wcale nie jesteś głupim facetem ale jakieś inne problemy socjologiczne nie pozwalają Ci prowadzić normalnych dyskusji, odpowiadać na faktyczne pytania. Zamiast tego wykorzystujesz każdą okazję to wykrzyczenia światu "hej ! To ja ! Przecież coś tam opatentowałem!!! Zauważcie mnie!!! Jestem przecież taki mądry!". Właśnie dlatego ja i dziesiątki innych osób w internecie ignorują już po prostu Twoje posty, a jak można to Cię wywalają. Ja teraz zareagowałem tylko dlatego, że napisałeś wierutne kłamstwa na temat rEvo i więcej dyskusji nie mam zamiaru tu prowadzić.

Osoby, które chciałby rzeczywiście dowiedzieć się o zaletach i wadach rEvo zapraszam na prv.

Dobranoc,

Przemysław Kacprzak
 
 
anarchista
[Usunięty]

Wysłany: 07-01-2017, 22:18   

Przemysławie czy przypadkiem przeczytałeś ten temat ?
http://forum-nuras.com/viewtopic.php?t=41310
Przypomnij kto jest współautorem rozwiązania.
Jest w ostatnim PHR materiał dotyczący dekompresji wysokogórskiej, skreśliłem i opisałem równaniem z wyprowadzeniem związek czasu połowicznego odsycania i perfuzji.

Z twojej strony może być jedynie popis żali osoby niezorientowanej w temacie, taki jaki uskuteczniłeś.

divemania napisał/a:
Osoby, które chciałby rzeczywiście dowiedzieć się o zaletach i wadach rEvo zapraszam na prv.
Znowu klasyka marketingu, gdyby była poparta wiedzą.

pozdrawiam rc
ps. jak to było z tym Poseidonem ?

[ Dodano: 07-01-2017, 22:25 ]
divemania napisał/a:
Ja teraz zareagowałem tylko dlatego, że napisałeś wierutne kłamstwa na temat rEvo i więcej dyskusji nie mam zamiaru tu prowadzić.
Przemuś i jego ekipa gotowi są sprzedać kit, że rEvo ma małą pracę oddychania. No nie ma. Poniżej materiał dla tych którzy tego nie potrafią obliczyć, tak jak Przemek.

http://plazma.kapsi.fi/fi...ck%20Kellon.pdf

Może być znakomity, czy tylko słaby w takim układzie obiegu ?

pozdrawiam rc
 
 
pawlos1976 


Kraj:
Poland

Dołączył: 10 Lis 2012
Posty: 501
Skąd: Szczytno
Wysłany: 07-01-2017, 23:49   

anarchista napisał/a:

divemania napisał/a:
Ilość czujników nie ma kompletnie wpływu na ilość PLN czy EUR wydawanych na użytkowanie rebreathera. Posiadanie zatem 5 czujników to tylko zaleta, bo to jeden z najbardziej awaryjnych elementów każdego rebreathera. Bez znaczenia ile masz czujników -2,3 czy 5 w rebreatherze, wymieniasz i tak zawsze 1 czujnik co pól roku.
Skoro wymieniasz a możesz mieć trwałe detektory to chyba jednak jest to bezpośredni koszt. Przy 5 nieco większy niż przy 3.
pozdrawiam rc

divemania, Tu niestetyanarchista, ma rację co do kosztów nie są one tak ważne przy posiadaniu reba ale wymieniać 5 czujników a 3 jest różnicą.
Pozdrawiam
 
 
anarchista
[Usunięty]

Wysłany: 08-01-2017, 10:07   

pawlos1976 napisał/a:
divemania, Tu niestetyanarchista, ma rację co do kosztów nie są one tak ważne przy posiadaniu reba ale wymieniać 5 czujników a 3 jest różnicą.

Tych punktów w których mam rację jest więcej. Dodatkowo mogę wyjaśnić i podać źródła.

Gdyby kogoś zastanowiła taka alergiczna reakcja Przemusia, to wpis z FB:

"Przemek Kacprzak
6 styczeń o 11:42
Suchy skafander - zepsuty, zniszczony na cel edukacyjny
1 zł
lovetodive.pl
Szukam suchych skafanderów - zniszczonych, starych, nieszczelnych bez zaworów do planowanych na sezon 2017 r kursów Rescue Diver, których celem jest oddanie przyszłym Ratownikom jak najbardziej realnej akcji ratowniczej.
Darczyńcy dostaną dobrą cenę na kurs Rescue Diver oraz dodatkowo zostaną uwiecznieni na wieki na stronie faceboka XXXX XXXXXX xxxxxxx.pl z dokumentacją foto. Opcjonalnie zapłacimy za dostawę."

Moją zbrodnią jest podpowiedź co zrobić:

Ryszard S. M. Czarnecki Zapytaj R.Gałacha na pewno ma i w szczytnych celach pomaga, kursu nie potrzebuje.
Lubię to! · Odpowiedz · 6 styczeń o 22:04
Ryszard S. M. Czarnecki
Ryszard S. M. Czarnecki Rozwiązanie alternatywne to OP-1. Były wersje jednoczęściowe dobrze udaje suchy skafander i można ciąć, tanie.
Lubię to! · Odpowiedz · 6 styczeń o 22:08

To teraz potencjalny kursancie zastanów się 50 razy, czy pójdziesz do instruktora niestabilnego emocjonalnie, który gotów jest zarzucać kłamstwo, skoro sam jest zielony. Nie może podać podstaw swoich opinii, jest tylko szał wściekłości. Za co: za udzieloną pomoc, wskazanie tanich źródeł.

Nie idź do takiego człowieka, który za pomoc odwdzięczy się oszczerstwem.

pozdrawiam rc

[ Dodano: 08-01-2017, 14:25 ]
divemania napisał/a:
Zamiast tego wykorzystujesz każdą okazję to wykrzyczenia światu "hej ! To ja ! Przecież coś tam opatentowałem!!! Zauważcie mnie!!! Jestem przecież taki mądry!". Właśnie dlatego ja i dziesiątki innych osób w internecie ignorują już po prostu Twoje posty, a jak można to Cię wywalają. Ja teraz zareagowałem tylko dlatego, że napisałeś wierutne kłamstwa na temat rEvo i więcej dyskusji nie mam zamiaru tu prowadzić.
Gościu, będziesz widoczny w wyszukiwarce Europejskiego Urzędu Patentowego, to będziesz mógł podskakiwać, na razie Ciebie tam nie ma. Wynurzenie na poziomie przedszkolaka, bez pokrycia.

divemania napisał/a:
Wysłany: Wczoraj 22:06 Wydaje mi się, że z wielu miejsc wyleciałeś, prawda? Nie dało Ci to nic do myślenia? Czy Ty naprawdę nie widzisz, że Twoje bezwartościowe w większości posty nic nikomu nie pomagają?

Tutaj Przemuś cytuje źródłowe informacje z głębi swojej duszy.
Poniżej wpis o detektorach tlenu trwałych z czerwca.
anarchista napisał/a:
Wysłany: 19-06-2016, 14:05   
Powiedzieć coś dobrego o fragmentach konstrukcji da się.
! nowy detektor tlenu Poseidon.
@ mała praca oddychania IS-MIX.

Ogólny trend z 2 workami oddechowymi i sprzęt opleciony wokół nurka, są do dupy w jaskiniach. Dlatego rozwija się SM CCR.

pozdrawiam rc
Niedługo Przemuś pojedzie do Czech i będzie opowiadał o tym co było wiadome z pół roku temu, przedstawi jako wielkie osiągnięcie.

Skoro nie mówię nic ciekawego, to dlaczego plagiatujesz moje stanowisko ?

Przemuś jesteś taki mocny w dekompresji, to zapraszam do obliczenia NDL dla nurkowania helioksowego w CCR, materiały jak to zrobić w modelu powiesiłem.

Również spokojny jestem że polegniesz, tak jak kilku innych pyskaczy.
Czekam aż podniesiesz rękawicę, zaskocz nas.

pozdrawiam rc

[ Dodano: 09-01-2017, 12:20 ]
Dekompresja NDL, konserwatyzm stały 10 %, głębokość 30 m, helioks w obiegu zamkniętym ppO2 1,5. Pomijamy czas zanurzania i wynurzania, nurkowanie na poziomie morza bez wcześniejszego nurkowania 7 dni.
Czas z dokładnością do sekund, obliczenie wprost w modelu, stosujesz kolumnę C, jeśli potrzebujesz dodatkowe informacje to je zakładasz.
Ponieważ jesteś ekspertem to wystarczy Tobie tydzień, w końcu to rachunki na 5 min.

Zostawię 2 tygodnie, informacja idzie do Czechów, Poseidona, do Ciebie w PW.

Jedną z zasad honorowych jest nie obrażanie przeciwnika ponad miarę, bo łomot od takiego przeciwnika będzie szczególnie bolesny.
Nie masz żadnego patentu w sprzęcie nurkowym, teraz sprawdzimy czy w dekompresji się orientujesz. Jeśli nie to sam wiesz jaki status zyskujesz. Możesz korzystać z pomocy przy okazji się czegoś nauczysz. Czyli wygrywam w każdej sytuacji.

pozdrawiam rc

[ Dodano: 09-01-2017, 12:50 ]
Na razie Przemuś wymięka.

Taką mam odpowiedź z PW. Co jest wiadome od wielu lat.
Spokojnie poczekam, potem zrobię czarny PR. Gdybyś nie umiał obliczyć, jako instruktor na tak wiele maszyn, chyba takie proste sprawy ogarniasz jak obliczenie NDL.

pozdrawiam rc

[ Dodano: 09-01-2017, 20:39 ]
O ile niedawno wyglądało że to tylko niekulturalny prostak to ostatnie PW pokazuje że jest psychicznie niestabilny. W takiej sytuacji odradzam kursy u Przemusia.

Jak nie potrafisz obliczyć, to po prostu przepraszasz uniżenie, proste. Prawda.

pozdrawiam rc
 
 
Tomasz Zabierek 


Stopień: IANTD IT
Kraj:
Poland

Wiek: 51
Dołączył: 21 Sty 2008
Posty: 130
Skąd: Warszawa
Wysłany: 11-01-2017, 10:48   

O, czasu troche minelo a Smok vel anarchista vel wiele innych loginow caly czas nawraca swiat na spaczona droge swojej chorej wyobrazni :)

Juz wiesz, ze nie startuje sie z PO2=1 na CCR czy nadal nie miales okazji tego wypraktykowac? :)
 
 
Tomasz Zabierek 


Stopień: IANTD IT
Kraj:
Poland

Wiek: 51
Dołączył: 21 Sty 2008
Posty: 130
Skąd: Warszawa
Wysłany: 11-01-2017, 15:43   

Znasz historie calego swiata i masz haka na kazdego :) Jak Ci sie koncza tabletki to dostrzegasz czasami rzeczywistosc, czy Falkor ciągle leży Ci u stóp?

A tak na marginesie, to potrafisz sie wyslawiac w jezyku polskim i budowac w miare poprawne zdania, czy jestes na tyle "rozwiniety" ze myslisz, ze na wszystko mozna powtarzac jak katarynka "mam patent"?

A na marginesie, nie odpowiedziales, czy juz kumasz czemu nie startuje sie z petli przeplukanej tlenem na CCR - ale spoko, wykombinuj nastepne L4 skoro odpowiedz nie przechodzi ci prze usta :) Rozumiem ze jestes bardzo chory na "Syndrom chronicznej niemocy wymowienia "myle sie"" - to chyba strasznie paralizuje jezyk :D :D :D
 
 
TYMOTEUSZ 



Kraj:
Antigu and Barbuda

Dołączył: 29 Cze 2011
Posty: 1585
Skąd: warszawa
Wysłany: 11-01-2017, 16:54   

]
 
 
divemania 


Stopień: Tec CCR Instructor
Kraj:
Poland

Dołączył: 12 Maj 2009
Posty: 159
Skąd: Warszawa
Wysłany: 11-01-2017, 17:48   

anarchista napisał/a:


Gdyby kogoś zastanowiła taka alergiczna reakcja Przemusia, to wpis z FB:

"Przemek Kacprzak
6 styczeń o 11:42
Suchy skafander - zepsuty, zniszczony na cel edukacyjny
1 zł
lovetodive.pl
Szukam suchych skafanderów - zniszczonych, starych, nieszczelnych bez zaworów do planowanych na sezon 2017 r kursów Rescue Diver, których celem jest oddanie przyszłym Ratownikom jak najbardziej realnej akcji ratowniczej.
Darczyńcy dostaną dobrą cenę na kurs Rescue Diver oraz dodatkowo zostaną uwiecznieni na wieki na stronie faceboka XXXX XXXXXX xxxxxxx.pl z dokumentacją foto. Opcjonalnie zapłacimy za dostawę."


Hahahahahahahaha. Gdybyś czasem wystawił nos zza komputera i zaczął nurkować gdziekolwiek indziej niż na Forum-Nuras to pewnie byś się zorientował, że Przemek Kacprzak z lovetodive.pl, którego zacytowałeś to nie ja tylko zupełnie inna osoba - instruktor nurkowania z Łodzi który prowadzi tam Centrum Nurkowe. Ja nazywam się tak samo, ale prowadzę Centrum Nurkowe Divemania w Warszawie, a nie lovetodive.pl w Łodzi. Ale skąd masz o tym wiedzieć. Przecież poznawanie życia w realu i ludzi ze środowiska nurkowego to umiejętności Ci nie znane, prawda?

A co do Twoich mądrości to faktycznie Tomek Zabierek przypomniał o Twoich wspaniałych wywodach na temat konieczności rozpoczynania nurkowania na CCR ze 100% tlenem w pętli co jest bzdura (kolejną Twoją). Pewnie pomieszało Ci się z rebretherem tlenowym, w którym przed wejściem do wody trzeba przepłukać tlenem i to nie tyle pętlę, co siebie samego, żeby nie wpaść w hipoksję. Dzwoni Ci gdzieś coś ale, z kompletnego braku doświadczenia, nie wiesz w którym kościele.

Dla niewtajemniczonych przypomnę, że miałeś kiedyś nad Hańcza udowodnić Tomkowi, że nie ma racji w praktyce. Tomek przyjechał na Hańcze a Ty....UWAGA HIT....przysłałeś L4, że nie mogłeś w tym czasie się pojawić ;))))))

Ocenę tych wydarzeń pozostawiam czytającym.

Przemysław Kacprzak (nie Przemek Kacprzak z lovetodive ;)) )

P.S.
Znowu złamałem dana sobie samemu obietnicę i odpisałem na Twojego posta ale tym Przemkiem Kacprzakiem pojechałeś na maksa ;) Obiecuję, że już ani słowa się nie będę odzywał!
Ostatnio zmieniony przez divemania 11-01-2017, 17:48, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Dodaj do: Wypowiedź dla Wykop  Wypowiedź dla Facebook  Wypowiedź dla Wyczaj.to  Wypowiedź dla Gwar  Wypowiedź dla Delicious  Wypowiedź dla Digg  Wypowiedź dla Furl  Wypowiedź dla Google  Wypowiedź dla Magnolia  Wypowiedź dla Reddit  Wypowiedź dla Simpy  Wypowiedź dla Slashdot  Wypowiedź dla Technorati  Wypowiedź dla YahooMyWeb
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Administrator FORUM-NURAS uprzejmie informuje, że nie ponosi odpowiedzialności i w żaden sposób nie ingeruje w treść wypowiedzi
umieszczanych przez użytkowników na Forum. Zastrzega sobie jedynie prawo do usuwania i edytowania, w ciągu 24
godzin, postów o treści reklamowej, sprzecznej z prawem, wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej
czy tez propagujących przemoc oraz treści powszechnie uznanych za naganne moralnie, społecznie niewłaściwe i naruszających zasady regulaminu.
Przypominam, że osoby zamieszczające opinie, o których mowa powyżej, mogą ponieść za ich treść odpowiedzialność karną lub cywilną.

Serwis wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na Twoim komputerze. Technologia ta jest wykorzystywana w celach funkcjonalnych, statystycznych i reklamowych.
Pozwala nam określać zachowania użytkowników na stronie, dostarczać im odpowiednie treści oraz reklamy, a także ułatwia korzystanie z serwisu, np. poprzez funkcję automatycznego logowania.
Korzystanie z serwisu Forum-Nuras przy włączonej obsłudze plików cookies jest przez nas traktowane, jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz.
Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki.
Przeczytaj, jak wyłączyć pliki cookie i nie tylko
FORUM-NURAS topic RSS feed