Strona Główna FORUM-NURAS
Froum dla nurkujących i nie tylko ...

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy    KalendarzKalendarz
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat

Poprzedni temat «» Następny temat
prawdopodobnie najlepszy reb na świecie
Autor Wiadomość
Scaner 



Stopień: instruktor NAUI PSAI
Kraj:
Vatican

Dołączył: 26 Paź 2010
Posty: 1981
Skąd: Skątowni
Wysłany: 19-06-2016, 08:48   prawdopodobnie najlepszy reb na świecie

No właśnie prawdopodobnie który reb jest naj pod każdym względem? Hipotetycznie zakładając że ktoś chce kupić jednostkę absolutnie szczytową na czerwiec 2016
Istnieją tylko dwa warunki wyboru
1- Bezpieczeństwo, niezawodność
2- wszechstronność konstrukcji/ głęboko/długo/jaskiniowo/transport lotniczy

bez znaczenia jest
1- serwis
2- dostępność
3- certyfikacja nurka i sprzętu
4- kraj pochodzenia
Ostatnio zmieniony przez Scaner 19-06-2016, 08:54, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
anarchista
[Usunięty]

Wysłany: 19-06-2016, 14:05   

Powiedzieć coś dobrego o fragmentach konstrukcji da się.
! nowy detektor tlenu Poseidon.
@ mała praca oddychania IS-MIX.

Ogólny trend z 2 workami oddechowymi i sprzęt opleciony wokół nurka, są do dupy w jaskiniach. Dlatego rozwija się SM CCR.

pozdrawiam rc
 
 
Scaner 



Stopień: instruktor NAUI PSAI
Kraj:
Vatican

Dołączył: 26 Paź 2010
Posty: 1981
Skąd: Skątowni
Wysłany: 19-06-2016, 14:40   

anarchista napisał/a:
Powiedzieć coś dobrego o fragmentach konstrukcji da się.
! nowy detektor tlenu Poseidon.
@ mała praca oddychania IS-MIX.

Ogólny trend z 2 workami oddechowymi i sprzęt opleciony wokół nurka, są do dupy w jaskiniach. Dlatego rozwija się SM CCR.

pozdrawiam rc


Tak myślałem, na dzień dzisiejszy nie ma nic wartego uwagi :bee;
 
 
Snoopy Loops
[Usunięty]

Wysłany: 19-06-2016, 14:46   

Chyba jednym z najczesciej polecanych rebiw do jaskin byl zawsze meg. Ale na dzien dzisiejszy wiekszosc maszyn ( x, meg, jj, ap ... ) sa modulowe oraz zapewniaja dlugie czasy ochrony. Serwis ma ogromne znaczenie i nie chodzi o cene a o czas oczekiwania w razie awari elektroniki itp. Gdybym mial teraz kupowc nowego reba to wybor bylby miedzy ap, jj, i x-em. Glownie ze wzgledu na dostepnosc instruktorow oraz serisu/czesci. Kazdy z tych rebow oferuje moim zdaniem taki sam poziom bezpieczenstwa oraz mozliwosci. Na chwile obecna smigam na badziaku i jestem zadowolony :)
 
 
Scaner 



Stopień: instruktor NAUI PSAI
Kraj:
Vatican

Dołączył: 26 Paź 2010
Posty: 1981
Skąd: Skątowni
Wysłany: 19-06-2016, 15:11   

Snoopy Loops napisał/a:
Chyba jednym z najczesciej polecanych rebiw do jaskin byl zawsze meg.


Najbliższy moim oczekiwaniom jest Megalodon Pathfinder

Snoopy Loops napisał/a:

Serwis ma ogromne znaczenie i nie chodzi o cene a o czas oczekiwania w razie awari elektroniki itp.

W ogóle tego nie biorę pod uwagę. Nie chce kompromisu w nurkowaniu ze względu na czas serwisu czy trudności. W nurkowaniu nigdzie mi się nie spieszy :ping:

Snoopy Loops napisał/a:

Gdybym mial teraz kupowc nowego reba to wybor bylby miedzy ap, jj, i x-em. Glownie ze


JJ biorę pod uwagę, w moim rankingu ma mocną 3 pozycję na 2 jest MEG15 CCR typ Cave
X nie znam ale lista rankingowa dopiero się tworzy i żadnej pozycji nie wykluczam.
Każda konstrukcja gotowa do użycia po wyciągnięciu z pudełka jest brana pod uwagę.
Ostatnio zmieniony przez Scaner 19-06-2016, 15:16, w całości zmieniany 3 razy  
 
 
Snoopy Loops
[Usunięty]

Wysłany: 19-06-2016, 15:33   

X to nastepca HH, a dlatego nastepca bo wlasnie ten czasu serwisu go wykonczyly ;) JJ bardzo zgrabny i przemyslany, z nowym wiekszym pochlaniaczem naprawde warty uwagi. Za to w X-sie mozna wybrac przeciwpluca przod/tyl, drugi komp do wyboru, weze guma/miedz. To co zawsze byla zaleta mega juz jest dostepne w wiekszosci jednostek ( mozliwosc uzycia roznych butli, skrzydel i plyt ). Ciezki wybor :) wiem ze ciezko jest zdecydowac co sie lubi po jednym nurkowaniu ale jezeli masz mozliwosc zrobienia intro na jak najwiekszej ilosci roznych rebow to napewno pomoze :)
 
 
Scaner 



Stopień: instruktor NAUI PSAI
Kraj:
Vatican

Dołączył: 26 Paź 2010
Posty: 1981
Skąd: Skątowni
Wysłany: 19-06-2016, 15:54   

Snoopy Loops napisał/a:
X to nastepca HH,


Znalazłem coś takiego, nie budzi to zaufania bo jednak rozsądek podpowiada wybór kogoś kto przeszedł już dłuższą droge niż tylko "jeden drobny krok"

Przekonany jestem, że X-CCR jest krokiem milowym w historii firmy iQSub, a to jest dopiero pierwszy jej drobny krok...
całość http://www.deepadventure....r-vs.-hh-cz.-2/

Z drugiej strony mam zaufanie do czeskich produktów w tym do Skody i Pilsnera Urquela :ping:

Snoopy Loops napisał/a:

To co zawsze byla zaleta mega juz jest dostepne w wiekszosci jednostek ( mozliwosc uzycia roznych butli, skrzydel i plyt ). Ciezki wybor :)


Tu wybór jest dla mnie oczywisty- płyta jedna taśma Hogarthian i tyle w temacie http://www.megccr.com/reb...ancy/harnesses/

Jak pisałem serwis nie ma znaczenia ale do Bretislava mam 36 km więc jakieś 40 minut jazdy więc to jakiś "plus"
Ostatnio zmieniony przez Scaner 19-06-2016, 15:55, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
TYMOTEUSZ 



Kraj:
Antigu and Barbuda

Dołączył: 29 Cze 2011
Posty: 1585
Skąd: warszawa
Wysłany: 19-06-2016, 16:12   

Z tego co wiem to nie jest tak ze X jest zastępcą Hh. zastępca Hh jest model Defender ?

Scaner rozważ jeszcze R-Evo. Jak dla mnie bardzo fajna maszyna z rozwiązaniem których nie znajdziesz u konkurencji.

Drugi model to liberty z czujnikami Helowymi i możliwością zmiany scrubbera na większy lub mniejszy.
 
 
Scaner 



Stopień: instruktor NAUI PSAI
Kraj:
Vatican

Dołączył: 26 Paź 2010
Posty: 1981
Skąd: Skątowni
Wysłany: 19-06-2016, 16:19   

TYMOTEUSZ napisał/a:


Drugi model to liberty z czujnikami Helowymi i możliwością zmiany scrubbera na większy lub mniejszy.


Liberty CCR to też czeska konstrukcja?

rzeźby nie odstawiają http://www.youtube.com/watch?v=NFcwIGo0mA4
Ostatnio zmieniony przez Scaner 19-06-2016, 16:23, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
TYMOTEUSZ 



Kraj:
Antigu and Barbuda

Dołączył: 29 Cze 2011
Posty: 1585
Skąd: warszawa
Wysłany: 19-06-2016, 16:24   

Z tego co wiem to tak. Więcej info na jego temat udzieli Ci Michał rachwalski (pks) lub Jacek lubowiecki albo Tymek Podgórczyk
 
 
anarchista
[Usunięty]

Wysłany: 19-06-2016, 17:34   

Snoopy Loops napisał/a:
Chyba jednym z najczesciej polecanych rebiw do jaskin byl zawsze meg.
Który również stosuje czysty gaz obojętny i w pełni realizuje wysoki start. Czyli to o czym mówiłem kilka lat temu.
Scaner napisał/a:
Liberty CCR to też czeska konstrukcja?
Tak.
Scaner napisał/a:
Przekonany jestem, że X-CCR jest krokiem milowym w historii firmy iQSub, a to jest dopiero pierwszy jej drobny krok...
całość
Wbrew oczekiwaniom kilka elementów ma rozsądnych o dużym odskoku Bał się rozmawiać.

pozdrawiam rc
 
 
Snoopy Loops
[Usunięty]

Wysłany: 19-06-2016, 18:05   

Defender chyba jest bardziej skierowany na rynek US ale rzeczywiscie jest bardziej zblizony do HH niz X. Liberty tez ciekawy i sadzac po jakosci innych produktow divesoftu powinien byc solidny!
Ostatnio zmieniony przez Snoopy Loops 19-06-2016, 18:06, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
Scaner 



Stopień: instruktor NAUI PSAI
Kraj:
Vatican

Dołączył: 26 Paź 2010
Posty: 1981
Skąd: Skątowni
Wysłany: 19-06-2016, 18:25   

anarchista napisał/a:

kilka elementów ma rozsądnych o dużym odskoku

pozdrawiam rc

Które to konkretnie elementy?
 
 
anarchista
[Usunięty]

Wysłany: 19-06-2016, 19:00   

Detekcja CO2 w podczerwieni, w oparciu o stabilną technologię.

pozdrawiam rc
 
 
Turlogh 


Kraj:
Poland

Dołączył: 23 Cze 2014
Posty: 548
Skąd: Wrocław
Wysłany: 19-06-2016, 19:03   

A ktoś może z praktyki powiedzieć jak to z tym megiem jest faktycznie, że niby w drugą stronę jest obieg oddechowy i większe zagrożenie zatruciem tlenowym gdy padnie czujnik?
Bo widzę że tutaj wszyscy meg i meg, a ja pamiętam że z informacji które posiadałem, akurat meg'a w ogóle nie brałem pod uwagę.
Ktoś to wyjaśni?
Ja myślałem cały czas o X'sie szczerze mówiąc. Byłem u Redkiewicza na pokazie i mówił jak dla mnie dosyć rozsądnie bez jakiegoś marketingowego bełkotu porównując na bieżąco rozwiązania każdego elementu w kilku maszynach.
Co by nie było, śledzę ten wątek z zainteresowaniem.
Ostatnio zmieniony przez Turlogh 19-06-2016, 19:06, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
sativ 



Stopień: Advanced Birox Diver
Kraj:
Poland

Dołączył: 07 Paź 2008
Posty: 341
Skąd: Poznań/Sardynia
Wysłany: 19-06-2016, 19:15   

Nie istnieje "najlepszy reb"- są maszyny dobrze sprawdzające się w pewnych typach nurkowań.

Meg do wielodniowych nurkowań multisump- pomyłka (wyłączenie wymaga wymontowania głowicy...)

Ochrona węży oddechowych na górze- brak.

Wszelakie CL OTS czy też nawet TOS to dla mnie też duża komplikacja do jaskiń.

Za to do głębokich nurkowań wrakowych, czy też w "dużych" jaskiniach- czemu nie.


Reby SM- JOKI, sidekick, SF2, czy też pierwsza poprawna profesjonalna konstrukcja reba SM- T-reb, są super do nurkowań multisump. Na głęboki wrak- da sie, ale plecy będą bardziej optymalne.



Meg ma mO2add w wdechowy CL, co przy nieumiejętnej obsłudze może skończyć się hiperoksją, ale może też uratować życie w przypadku hipoksji.


Każda maszyna ma swoje plusy i minusy, wynikajace z jej specyfiki oraz podejścia konstruktorów. Są konstrukcje całkowicie błędne, wadliwe, badź nieudane, ale pierwsze pytanie to, do czego chcesz jej używać... do niektórych nurkowań najlepszym sprzętem będzie tlenowy chestmount pendulum, bez żadnej pomiarówki ;)


Pozdrawiam
 
 
anarchista
[Usunięty]

Wysłany: 19-06-2016, 19:21   

Turlogh napisał/a:
że niby w drugą stronę jest obieg oddechowy i większe zagrożenie zatruciem tlenowym gdy padnie czujnik?
Muszą paść wszystkie, to trochę mało prawdopodobne. Odwrotna pętla to marketingowy bełkot, tylko inne miejsce usadowienia detektorów tlenu. Które zapewnia mniejsze wahania wskazań.
Turlogh napisał/a:
Byłem u Redkiewicza na pokazie i mówił jak dla mnie dosyć rozsądnie bez jakiegoś marketingowego bełkotu porównując na bieżąco rozwiązania każdego elementu w kilku maszynach.
Spróbuj mieć inne stanowisko, dodatkowo dobrze uzasadnione, wylecisz z grona widzących na FB. Nawet Starnaś dowiedział się że nie ma o tym pojęcia.

Twórca rEwo też jest przewrażliwiony, jak wyciągnąłem co ma opatentowane to zafundowało oskarżenie o rasizm w zupełnie innym temacie. Czysty kabaret, jak w tym dziale dawniej.

sativ napisał/a:
najlepszym sprzętem będzie tlenowy chestmount pendulum, bez żadnej pomiarówki
Wybacz ale to gówno prawda, wahadłowy ma dużą martwą objętość.
Zawsze możesz udowodnić równaniami wentylacji takiej konstrukcji, że się mylę.

Pośredni ma 2 zaworki (Auer), dopiero 2 węże to właściwe rozwiązanie.

pozdrawiam rc
Ostatnio zmieniony przez anarchista 19-06-2016, 19:28, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
TYMOTEUSZ 



Kraj:
Antigu and Barbuda

Dołączył: 29 Cze 2011
Posty: 1585
Skąd: warszawa
Wysłany: 19-06-2016, 19:27   

A jakie są wady/mankamenty Revo?
 
 
anarchista
[Usunięty]

Wysłany: 19-06-2016, 19:32   

TYMOTEUSZ napisał/a:
A jakie są wady/mankamenty Revo?
Wczesna wersja miała małe dziurki do wpływania wody do obudowy przy oddychaniu i to zwiększało pracę oddychania, większa trudność uszczelnienia kombinowanego 2 stopniowego pochłaniacza. BMCL bez układu odciążenia, też zwiększał pracę oddychania. Niezbyt ciekawy sposób dawkowania tlenu z ograniczeniem głębokości pracy.

pozdrawiam rc
 
 
Snoopy Loops
[Usunięty]

Wysłany: 19-06-2016, 19:34   

TYMOTEUSZ napisał/a:
A jakie są wady/mankamenty Revo?

5 sensorow = 500 ojro rocznie. Zalozeniem mialo byc extra bezpieczenstwo ale jak widac zaden inny producent nie poszedl w te slady ( no moze z wyjatkiem libery 4 sensory o2 ). Plus transport w jaskini / miedzy syfonami.
Ostatnio zmieniony przez Snoopy Loops 19-06-2016, 19:35, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Dodaj do: Wypowiedź dla Wykop  Wypowiedź dla Facebook  Wypowiedź dla Wyczaj.to  Wypowiedź dla Gwar  Wypowiedź dla Delicious  Wypowiedź dla Digg  Wypowiedź dla Furl  Wypowiedź dla Google  Wypowiedź dla Magnolia  Wypowiedź dla Reddit  Wypowiedź dla Simpy  Wypowiedź dla Slashdot  Wypowiedź dla Technorati  Wypowiedź dla YahooMyWeb
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Administrator FORUM-NURAS uprzejmie informuje, że nie ponosi odpowiedzialności i w żaden sposób nie ingeruje w treść wypowiedzi
umieszczanych przez użytkowników na Forum. Zastrzega sobie jedynie prawo do usuwania i edytowania, w ciągu 24
godzin, postów o treści reklamowej, sprzecznej z prawem, wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej
czy tez propagujących przemoc oraz treści powszechnie uznanych za naganne moralnie, społecznie niewłaściwe i naruszających zasady regulaminu.
Przypominam, że osoby zamieszczające opinie, o których mowa powyżej, mogą ponieść za ich treść odpowiedzialność karną lub cywilną.

Serwis wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na Twoim komputerze. Technologia ta jest wykorzystywana w celach funkcjonalnych, statystycznych i reklamowych.
Pozwala nam określać zachowania użytkowników na stronie, dostarczać im odpowiednie treści oraz reklamy, a także ułatwia korzystanie z serwisu, np. poprzez funkcję automatycznego logowania.
Korzystanie z serwisu Forum-Nuras przy włączonej obsłudze plików cookies jest przez nas traktowane, jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz.
Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki.
Przeczytaj, jak wyłączyć pliki cookie i nie tylko
FORUM-NURAS topic RSS feed