Strona Główna FORUM-NURAS
Froum dla nurkujących i nie tylko ...

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy    KalendarzKalendarz
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat

Poprzedni temat «» Następny temat
Suunto D4i,czy to już awaria???
Autor Wiadomość
jaros4 



Stopień: Rugby-Oświęcim
Kraj:
Jamaica

Wiek: 55
Dołączył: 07 Cze 2007
Posty: 1787
Skąd: oswiecim
Wysłany: 21-06-2016, 11:42   Suunto D4i,czy to już awaria???

Cześć!Po 24 miesiącach zabaw z ww.urządzeniem przyszła pora wymienić baterię,co samo w sobie jest rzecza prostą i nie nastręcza problemów nawet "nietechnicznym".Wszystko swietnie,komputer działa jak trzeba,liczy,świeci i czasem nawet piszczy :ping: . Niestety próby prostego zrzutu danych na PC-ta zakończyła się fiaskiem,co mnie mocno wk...rwia bo mnie to urzadzenie służy bardziej jako zapisywacz -logbook niz decokalkulator.
I teraz pytanie:
-czy to już coś sie tam w srodku "rypie",czy raczej to taki drobny niuansik przez który użytkownik bedzie zmuszony dać zarobic serwisowi,np.wgrać nowy soft czy cos takiego?

O kolorowych paskach do tego modelu, których są setki ofert na e-bay-u nawet nie wspominam,mój pękł równiutko w tym samym czasie co bateria.Cóż za perfekcja :000: ,czyli zaraz po gwarancji.
 
 
Piotr B. 


Stopień: AOWD/NITROX
Kraj:
Poland

Wiek: 57
Dołączył: 26 Sty 2014
Posty: 115
Skąd: Warszawa/Toruń
Wysłany: 21-06-2016, 11:58   

Witaj,

Problemem może być (oby, wtedy sytuacja była by jasna) kabel USB. U mnie raz działał a raz nie - mimo, że po podłączeniu D4i do komputera tenże (komputer) twierdził, że "widzi" poprawnie podłączony D4i.

Jeśli nie pomoże, to zostaje serwis. Może to jakiś bug. Swoją drogą kilka miesięcy temu pojawił się nowy soft dla D4i.
 
 
xaltuton 


Stopień: Hańcza Diver
Kraj:
Poland

Dołączył: 13 Lip 2013
Posty: 385
Skąd: Białystok
Wysłany: 21-06-2016, 12:29   Re: Suunto D4i,czy to już awaria???

jaros4 napisał/a:
Niestety próby prostego zrzutu danych na PC-ta zakończyła się fiaskiem,co mnie mocno wk...rwia bo mnie to urzadzenie służy bardziej jako zapisywacz -logbook niz decokalkulator.


AFAIR kiedys w Suunto (takze w D9i) wystepowal problem przepelnionego logbooka, w skrocie komputer nie potrafil sobie poradzic z kasowaniem tak przepelnionej pamieci, co mialo tez jakis negatywny wplyw na zgrywanie na peceta. Typowe bledy. Byc moze natknales sie na ten wlasnie problem. Pomagal serwis albo specjalny soft do kasowania dostepny na sieci, byc moze w domu mam jeszcze gdzies linka.
 
 
 
jaros4 



Stopień: Rugby-Oświęcim
Kraj:
Jamaica

Wiek: 55
Dołączył: 07 Cze 2007
Posty: 1787
Skąd: oswiecim
Wysłany: 21-06-2016, 13:30   

Zapomniałem dodać że zrzut danych jest,ale tylko tych sprzed wymiany baterii.Nawet nurek podczas którego doszło do wyłaczenia się kompa pod wodą(bateria)jest.Natomiast nie widać tych po wymianie baterii,a w urządzeniu są...De facto,jest możliwość przeprowadzenia samodzielnego upgradu?
 
 
xaltuton 


Stopień: Hańcza Diver
Kraj:
Poland

Dołączył: 13 Lip 2013
Posty: 385
Skąd: Białystok
Wysłany: 21-06-2016, 20:38   

Upgrade wyczysci Ci przy okazji wpisy w logbooku. To samo mozesz zrobic Suunto Eraserem.
http://jconninv.com/LIP/suuntoindex.shtml
 
 
 
maran 



Stopień: CACIB
Kraj:
Poland

Wiek: 49
Dołączył: 21 Mar 2004
Posty: 647
Skąd: Bialystok
Wysłany: 21-06-2016, 21:33   

jaros4 napisał/a:
Zapomniałem dodać że zrzut danych jest,ale tylko tych sprzed wymiany baterii


Tak sobie tylko dumam że może problem jest w złej dacie, nurkowania zapisały się ze starą datą i soft do zrzucania myśli że już je ma.
Testowo zainstaluj na innym PC-cie soft do zrzucania i zobacz jakie logi wtedy zrzuci.
 
 
jaros4 



Stopień: Rugby-Oświęcim
Kraj:
Jamaica

Wiek: 55
Dołączył: 07 Cze 2007
Posty: 1787
Skąd: oswiecim
Wysłany: 22-06-2016, 07:42   

Właśnie gra idzie o te ostatnie wpisy,bo "śmignąłem życiówkę"tydzień temu i chciałbym obejżeć sobie dokładny przebieg.
Nic to, jeśli tylko uda się "posprzątać"w systemie to dobra nasza.
Ps.spróbowałem zgrać dane na PC-ta syna,sciągnąłem DM5,ale efekt ten sam.
 
 
Scaner 



Stopień: instruktor NAUI PSAI
Kraj:
Vatican

Dołączył: 26 Paź 2010
Posty: 1981
Skąd: Skątowni
Wysłany: 22-06-2016, 08:20   

jaros4 napisał/a:
Właśnie gra idzie o te ostatnie wpisy,bo "śmignąłem życiówkę"tydzień temu i chciałbym obejżeć sobie


A jakbyś zrobił fotkę telefonem ekranu z zakładki logbooka ?
 
 
jaros4 



Stopień: Rugby-Oświęcim
Kraj:
Jamaica

Wiek: 55
Dołączył: 07 Cze 2007
Posty: 1787
Skąd: oswiecim
Wysłany: 22-06-2016, 08:30   

Scaner,doskonale zdaję sobie sprawę z twoich intencji,niestety chodzi o nurkowanie na jednym oddechu a zatem o takie z którym nie masz nic wspólnego :bee;
Tak czy inaczej cieszy mnie stałe utrzymywanie się w jakiej-takiej formie.Mimo upływu lat...
Jeśli nie uda się odzyskać logbooka,powtórzymy akcję bo nie była to żadna jakaś wielka cyfra.
 
 
Scaner 



Stopień: instruktor NAUI PSAI
Kraj:
Vatican

Dołączył: 26 Paź 2010
Posty: 1981
Skąd: Skątowni
Wysłany: 22-06-2016, 08:37   

jaros4 napisał/a:

Tak czy inaczej cieszy mnie stałe utrzymywanie się w jakiej-takiej formie.Mimo upływu lat...


A tak poważnie to gdzieś mi się obiło o uszy że wiek jest sprzymierzeńcem we free. Nie wiem od czego to zależy może od niższego metabolizmu?

Inna sprawa że mózg jest największym spalaczem tlenu więc może gdyby tak zbudować ekipę zawodników freedivingu złożoną z pacjentów z alzheimerem to byłby sukces biznesowy ( podobno ze sponsorów da się wyżyć)

Oczywiście w Twoim przypadku sytuacja z pewnością wygląda inaczej i Twoja życiówka to efekt młodzieńczej witalności :aaa:
 
 
jaros4 



Stopień: Rugby-Oświęcim
Kraj:
Jamaica

Wiek: 55
Dołączył: 07 Cze 2007
Posty: 1787
Skąd: oswiecim
Wysłany: 22-06-2016, 08:44   

Raczej nie uda ci sie zamienić kolejnego watku w chlew .Idż się potaplać gdzie indziej :000:
 
 
Scaner 



Stopień: instruktor NAUI PSAI
Kraj:
Vatican

Dołączył: 26 Paź 2010
Posty: 1981
Skąd: Skątowni
Wysłany: 22-06-2016, 08:45   

jaros4 napisał/a:
Raczej nie uda ci sie zamienić kolejnego watku w chlew .Idż się potaplać gdzie indziej :000:


ja tylko chciałem pomóc :papa:
 
 
jaros4 



Stopień: Rugby-Oświęcim
Kraj:
Jamaica

Wiek: 55
Dołączył: 07 Cze 2007
Posty: 1787
Skąd: oswiecim
Wysłany: 22-06-2016, 09:51   

Rzeczywiście :bee; Scaner,po ostatnich Twoich orgietkach czeka Cie 2 miesiace prac społecznych minimum :!!:
A pro pos,czy udało Ci się namierzyc Jankamuzykanta?

By tu nie stracić merytoryki ,odpowiem iż owszem,z wiekiem łatwiej mi się nurkuje na jednym oddechu,tłumaczę to sobie tym iż z latami człowiek staje się spokojniejszy,samokontrola i balans wewnętrzny przychodzą szybciej,a na tym głównie sie opiera ten sport.Myślę że potwierdzenie tego znajdziesz na każdym forum freediverskim gdzie brak jest zachowań typowych dla forum nuras.
jestem pewien ze Sam kiedys znajdziesz w końcu podobna drogę,w końcu tez już nie jesteś młodzieniaszkiem :papa:
 
 
Scaner 



Stopień: instruktor NAUI PSAI
Kraj:
Vatican

Dołączył: 26 Paź 2010
Posty: 1981
Skąd: Skątowni
Wysłany: 22-06-2016, 11:29   

jaros4 napisał/a:

A pro pos,czy udało Ci się namierzyc Jankamuzykanta?


Niestety nie. Nie mam pojęcia kim jest gdzie mieszka nic nie wiem o jego bliskich. Nie mam też żadnych planów w związku z tym ani żaden mi znany człowiek też niczego nie planuje. Niestety ta tożsamość pozostaje tajemnicą.
Ostatnio zmieniony przez Scaner 22-06-2016, 11:31, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
jaros4 



Stopień: Rugby-Oświęcim
Kraj:
Jamaica

Wiek: 55
Dołączył: 07 Cze 2007
Posty: 1787
Skąd: oswiecim
Wysłany: 22-06-2016, 11:45   

:zdz: :zdz: :zdz:

Aż mi ciarki przebiegły po grzbiecie...
 
 
connan1973 



Stopień: P1
Kraj:
Poland

Wiek: 51
Dołączył: 19 Kwi 2013
Posty: 927
Skąd: Oświęcim
Wysłany: 22-06-2016, 13:47   

Halo , Jaros! Zapomina się o kolegach. Ładnie ,ładnie. Jestem do soboty potem mnie nie ma do 15.07.
 
 
jaros4 



Stopień: Rugby-Oświęcim
Kraj:
Jamaica

Wiek: 55
Dołączył: 07 Cze 2007
Posty: 1787
Skąd: oswiecim
Wysłany: 22-06-2016, 14:08   

W sobote jest doroczny rajd rowerowy,weż bicykl i swoje dziewczyny i dołączcie do nas :beer3:
 
 
connan1973 



Stopień: P1
Kraj:
Poland

Wiek: 51
Dołączył: 19 Kwi 2013
Posty: 927
Skąd: Oświęcim
Wysłany: 22-06-2016, 15:02   

Sorry , żona wyznaczyła czas na wyjazd na sobotę rano. Cały czas myślałem , że niedziela rano. Po nockach to się dni mylą pięknie. Idziesz do roboty 31 grudnia a wracasz do domu w roku następnym.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Dodaj do: Wypowiedź dla Wykop  Wypowiedź dla Facebook  Wypowiedź dla Wyczaj.to  Wypowiedź dla Gwar  Wypowiedź dla Delicious  Wypowiedź dla Digg  Wypowiedź dla Furl  Wypowiedź dla Google  Wypowiedź dla Magnolia  Wypowiedź dla Reddit  Wypowiedź dla Simpy  Wypowiedź dla Slashdot  Wypowiedź dla Technorati  Wypowiedź dla YahooMyWeb
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Administrator FORUM-NURAS uprzejmie informuje, że nie ponosi odpowiedzialności i w żaden sposób nie ingeruje w treść wypowiedzi
umieszczanych przez użytkowników na Forum. Zastrzega sobie jedynie prawo do usuwania i edytowania, w ciągu 24
godzin, postów o treści reklamowej, sprzecznej z prawem, wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej
czy tez propagujących przemoc oraz treści powszechnie uznanych za naganne moralnie, społecznie niewłaściwe i naruszających zasady regulaminu.
Przypominam, że osoby zamieszczające opinie, o których mowa powyżej, mogą ponieść za ich treść odpowiedzialność karną lub cywilną.

Serwis wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na Twoim komputerze. Technologia ta jest wykorzystywana w celach funkcjonalnych, statystycznych i reklamowych.
Pozwala nam określać zachowania użytkowników na stronie, dostarczać im odpowiednie treści oraz reklamy, a także ułatwia korzystanie z serwisu, np. poprzez funkcję automatycznego logowania.
Korzystanie z serwisu Forum-Nuras przy włączonej obsłudze plików cookies jest przez nas traktowane, jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz.
Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki.
Przeczytaj, jak wyłączyć pliki cookie i nie tylko
FORUM-NURAS topic RSS feed