Strona Główna FORUM-NURAS
Froum dla nurkujących i nie tylko ...

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy    KalendarzKalendarz
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat

Poprzedni temat «» Następny temat
Pakiet Ubezpieczeń Hestia dla nurków
Autor Wiadomość
Bożena 

Stopień: AOWD
Kraj:
Poland

Dołączyła: 13 Kwi 2012
Posty: 76
Skąd: Siemianowice
Wysłany: 28-06-2016, 07:57   Pakiet Ubezpieczeń Hestia dla nurków

Witam
Potrzebuję namiary na osobę zajmującą się sprzedażą ubezpieczeń dla nurków Hestia, z góry dziękuję za informacje.

P.S. Najlepiej na osobę która zarządza jest z Bydgoszczy
 
 
juras93050 


Stopień: Adv. EANx
Kraj:
Poland

Wiek: 44
Dołączył: 15 Lip 2008
Posty: 154
Skąd: Pruszcz Gdański
Wysłany: 28-06-2016, 08:37   

W prawdzie nie jest to w Bydgoszczy , ale pod tym adresem info@ergo-hestia.eu załatwisz wszystko.
Na początku czerwca ubezpieczałem grupę na wyjazd, wszystko załatwiają od ręki. Napisz do nich i podaj nr kontaktowy to zadzwonią.
 
 
 
Arczi 

Stopień: PADI OWD, Nitrox
Kraj:
Poland

Dołączył: 31 Paź 2014
Posty: 32
Skąd: Poznań
Wysłany: 30-06-2016, 11:39   

Potwierdzam, sam załatwialem ubezpieczenie w Hestii niecałe 2 tygodnie temu
 
 
esso 

Kraj:
Poland

Dołączył: 22 Lis 2016
Posty: 39
Skąd: Polska
Wysłany: 08-04-2017, 23:31   

Chciałbym odrobinę odświeżyć temat.
Jestem jeszcze niedoświadczonym nurkiem i raczej odpowiedzialnym człowiekiem. Mając niewielką wiedzę na temat ubezpieczeń, rozpytywałem inne osoby o to, czy i gdzie się ubezpieczają. Spotkałem się z dziwnym (jak dla mnie) stanowiskiem 2 znanych mi nurków. Mianowicie, ubezpieczają się tylko na wyjazdy zagraniczne 😲.
Wydaje mi się, że to błąd i chciałbym ubezpieczyć się tak jak należy. Stąd mam pytanie.
Gdzie najlepiej się ubezpieczyć ? Mam na myśli ubezpieczenie całoroczne dla jednego nurka i takie, aby działało wszędzie (zarówno w PL, Czechach jak i np na Hawajach :-) Czy znacie + - ceny takich ubezpieczeń ? Czy per analogia, ubezpieczenia dla nurków z zielonym liściem na butli są droższe od ubezpieczeń dla doświadczonych zawodników ?
Pozdrawiam.
 
 
koval_ 


Stopień: TMX CCR
Kraj:
Poland

Dołączył: 25 Wrz 2014
Posty: 87
Skąd: Żyrardów
Wysłany: 09-04-2017, 00:20   

ubezpieczenie DAN Silver Sport 85 EUR

a znani Ci nurkowie pewnie dlatego ubezpieczają się tylko na wyjazdy zagraniczne dlatego, że w PL nie płacisz za akcje ratowniczą etc, tak jak jest różnica przy wypadku w Tatrach w PL i np. na Słowacji
 
 
wiecznychlopiec 



Stopień: Seal Team PADI
Kraj:
Poland

Dołączył: 22 Cze 2011
Posty: 880
Skąd: Szczecin
Wysłany: 09-04-2017, 01:13   

tak jak wyżej napisał koval_ w PL masz ubezpieczenie NFZ całoroczne nie potrzebujesz innego, pokrywa wszystko

dodatkowo mam DAN całorocznie, załatwia mi wyjazdy zagraniczne, na grubsze wyprawy zagraniczne dokupuje w Hestii albo PZU tylko na te kilka dni wyjazdu
 
 
esso 

Kraj:
Poland

Dołączył: 22 Lis 2016
Posty: 39
Skąd: Polska
Wysłany: 09-04-2017, 06:40   

Dziękuję za odpowiedzi :-)
 
 
mi_g 



Stopień: P2,Cave,nTMX
Kraj:
Poland

Wiek: 50
Dołączył: 15 Mar 2010
Posty: 1532
Skąd: Jaworzno
Wysłany: 10-04-2017, 08:38   

Oczywiście mówimy o ubezpieczeniu kosztów leczenia, akcji ratowniczej i poszukiwawczej etc.
Trzeba pamiętać że większość ubezpieczeń na życie albo następstw wypadków ma klauzule które wykluczają wszystkie lub część typów nurkowania.
 
 
wiecznychlopiec 



Stopień: Seal Team PADI
Kraj:
Poland

Dołączył: 22 Cze 2011
Posty: 880
Skąd: Szczecin
Wysłany: 10-04-2017, 12:26   

mi_g napisał/a:
Oczywiście mówimy o ubezpieczeniu kosztów leczenia, akcji ratowniczej i poszukiwawczej etc.
Trzeba pamiętać że większość ubezpieczeń na życie albo następstw wypadków ma klauzule które wykluczają wszystkie lub część typów nurkowania.


wskazane ubezpiecznie w PZU i Hestia obejmuje nurkowanie na dowolnym poziomie łącznie z jaskiniowymi, tmx itd. nie ma dodatkowych wyłączeń. Jest to ubezpieczenie na życie oraz kosztów leczenia, ale nie obejmuje akcji poszukiwawczych nurkowych :) zawieram je aby zwiększyć polisę z DAN dot. kosztów leczenia a przede wszystkim zapewnić rodzinie wypłatę odszkodowania w razie śmierci. Słabo wierze w wypłacenie przez DAN kasy za śmierć nurka i nie znam żadnego takiego przypadku. W przypadku Hestii wiem, że takie zdarzenia miały miejsce i kasa poszła do rodziny. Do tego sądzenie się z polskim ubezpieczycielem jako konsument w PL jest łatwiejsze i tańsze niż z DAN na Malcie.

mam również inne ubezpieczenie na życie wymagane przez bank i ono rzeczywiście nie obejmuje żadnej "aktywności ekstremalnej".

zakładam, że na "lajtowym" nurkowaniu jeziornym nie wykituje więc potrzebuje tylko ubezpieczenia kosztów leczenia Stąd NFZ :) lub DAN jeśli to nurki za granicą.

nie sposób ubezpieczyć się wszędzie i od wszystkiego, dokonałem więc jakiejś selekcji ryzyka.
 
 
mi_g 



Stopień: P2,Cave,nTMX
Kraj:
Poland

Wiek: 50
Dołączył: 15 Mar 2010
Posty: 1532
Skąd: Jaworzno
Wysłany: 10-04-2017, 15:07   

wiecznychlopiec napisał/a:
Słabo wierze w wypłacenie przez DAN kasy za śmierć nurka i nie znam żadnego takiego przypadku.

Ja też traktuje DAN jako ubezpieczenie od kosztów leczenia, transportu i akcji ratunkowej, bez limitu na całym świecie.
Sprawdziłem i na wypadek śmierci to dla
Bronze 0$,
Silver 6000$,
Gold 12000$
max 6000$ dla nurków technicznych (definicja DAN: >50m tmx i rekomendowane <1,6ATA 02 i <5,6ATA N2).
24tyś PLN jako ubezpieczenie na życie brzmi skromnie jak dla osobny która wchodząc do wody może mieć na sobie sprzętu za 24tyś :-)
 
 
esso 

Kraj:
Poland

Dołączył: 22 Lis 2016
Posty: 39
Skąd: Polska
Wysłany: 10-04-2017, 15:29   

wiecznychlopiec napisał/a:
wskazane ubezpiecznie w PZU i Hestia obejmuje nurkowanie na dowolnym poziomie łącznie z jaskiniowymi, tmx itd. nie ma dodatkowych wyłączeń. Jest to ubezpieczenie na życie oraz kosztów leczenia, ale nie obejmuje akcji poszukiwawczych nurkowych :) zawieram je aby zwiększyć polisę z DAN dot. kosztów leczenia a przede wszystkim zapewnić rodzinie wypłatę odszkodowania w razie śmierci. Słabo wierze w wypłacenie przez DAN kasy za śmierć nurka i nie znam żadnego takiego przypadku. W przypadku Hestii wiem, że takie zdarzenia miały miejsce i kasa poszła do rodziny. Do tego sądzenie się z polskim ubezpieczycielem jako konsument w PL jest łatwiejsze i tańsze niż z DAN na Malcie.


Więc nie pozostaje nic innego, jak wykupić sobie 2 pakiety (PZU/HESTIA + DAN), aby rodzina miała względny "spokój"...
 
 
wiecznychlopiec 



Stopień: Seal Team PADI
Kraj:
Poland

Dołączył: 22 Cze 2011
Posty: 880
Skąd: Szczecin
Wysłany: 10-04-2017, 15:58   

esso napisał/a:


Więc nie pozostaje nic innego, jak wykupić sobie 2 pakiety (PZU/HESTIA + DAN), aby rodzina miała względny "spokój"...


tylko to ubezpieczenie Hestia/PZU jest relatywnie drogie 15-25 zł za 1 dzień, więc tak jak napisałem kupuje je wtedy gdy planuje względnie poważniejsze przedsięwzięcia nurkowe
 
 
Andrzej Piekarski 

Stopień: cave, adv nx, gue FT
Kraj:
Poland

Dołączył: 09 Sty 2017
Posty: 40
Skąd: Grodzisk Mazowiecki
Wysłany: 10-04-2017, 16:59   

wiecznychlopiec napisał/a:
tylko to ubezpieczenie Hestia/PZU jest relatywnie drogie 15-25 zł za 1 dzień, więc tak jak napisałem kupuje je wtedy gdy planuje względnie poważniejsze przedsięwzięcia nurkowe


przy cenie wyjazdu do jaskiń jakie ponoszę to akceptowalne, a jakie za to dostajesz warunki od ubezpieczyciela w razie czego?
 
 
esso 

Kraj:
Poland

Dołączył: 22 Lis 2016
Posty: 39
Skąd: Polska
Wysłany: 10-04-2017, 17:21   

[quote="wiecznychlopiec"]
tylko to ubezpieczenie Hestia/PZU jest relatywnie drogie 15-25 zł za 1 dzień,/quote]
Piszesz o ubezpieczeniu 1 dniowym. Ja myślę o np 6 miesiecznym lub 12 miesiecznym jak OC, a więc nie okazyjnym tylko względnie ciągłym (powinno być taniej). Muszę miec takie, bo będę więcej za granicą (Europa) nurkował niż w PL. Myślę tutaj o RCZ cz DE.
 
 
wiecznychlopiec 



Stopień: Seal Team PADI
Kraj:
Poland

Dołączył: 22 Cze 2011
Posty: 880
Skąd: Szczecin
Wysłany: 10-04-2017, 19:19   

Andrzej Piekarski napisał/a:
wiecznychlopiec napisał/a:


przy cenie wyjazdu do jaskiń jakie ponoszę to akceptowalne, a jakie za to dostajesz warunki od ubezpieczyciela w razie czego?


dlatego 100 zł na cały wyjazd jest wartością do przyjęcia

warunki:
100 tys w razie śmierci lub w razie trwałego uszczerbku na zdrowiu do 100 tys, dodatkowo koszty leczenia do 100 tys, + jakieś asistance i OC w życiu prywatnym 500 tys. Najważniejsze te 2 pierwsze. Jest to grupa 2 - sporty wysokiego ryzyka i sporty wyczynowe.

polisa sumuje się z ubezpieczeniem DAN'owskim

esso napisał/a:

Piszesz o ubezpieczeniu 1 dniowym. Ja myślę o np 6 miesiecznym lub 12 miesiecznym jak OC, a więc nie okazyjnym tylko względnie ciągłym (powinno być taniej). Muszę miec takie, bo będę więcej za granicą (Europa) nurkował niż w PL. Myślę tutaj o RCZ cz DE.


takie ubezpieczenie będzie koszmarnie drogie na dłuższy okres czasu, nawet ze zniżkami to będzie ogromna kwota, dlatego DAN jest tak popularny bo jest po prostu tani a załatwia większość spraw.

zawieranie ubezpieczeń to zakład o zdrowie i życie :) nie ma co przesadzać. Każdy musi sam ocenić ryzyka i korzyści.
 
 
mi_g 



Stopień: P2,Cave,nTMX
Kraj:
Poland

Wiek: 50
Dołączył: 15 Mar 2010
Posty: 1532
Skąd: Jaworzno
Wysłany: 11-04-2017, 08:46   

esso napisał/a:
Ja myślę o np 6 miesiecznym lub 12 miesiecznym jak OC, a więc nie okazyjnym tylko względnie ciągłym (powinno być taniej).

Spróbuj w TUiR Allianz. Tyle że sprawa wygląda tak ze bierzesz zwykłe ubezpieczenie na życie (bez kosztów leczenia i jakichkolwiek innych świadczeń), zgłaszasz ze uprawiasz nurkowanie. Wypełnia się ankietę: jakie nurkowania, jak głęboko, jakie głębokości maksymalne,jakiego typu, jak często etc. Ankieta jest zaskakująco fachowa :-) .
Stawka jest ustalana indywidualnie na podstawie ankiety.
Koszta... ciężko powiedzieć bo brałam w jakimś pakiecie ale z tego co pamiętam to chyba w moim przypadku (około 60 nurkowań rocznie w tym około 20 jaskiniowych, sporadycznie techniczne +50m, najgłębsze 85m) było +50% w porównaniu z ubezpieczeniem dla "normalnych ludzi" :-)
Nie wiem czy ankiety nie trzeba co jakiś czas uaktualniać, bo opisuje się czas przeszły.
 
 
Tomasz Łach 


Stopień: MSDT
Kraj:
Poland

Dołączył: 24 Lip 2009
Posty: 550
Skąd: Kraków
Wysłany: 11-04-2017, 11:05   

Jako krótkotrwałe ubezpieczenie (np jeden dzień) może opłacać się Signal-Iduna.
Koszt około 12zł
Ja osobiście na wyjazdy kupuje Hestię z klauzulami nurkowymi.
 
 
esso 

Kraj:
Poland

Dołączył: 22 Lis 2016
Posty: 39
Skąd: Polska
Wysłany: 11-04-2017, 11:36   

Tomasz Łach napisał/a:
Jako krótkotrwałe ubezpieczenie (np jeden dzień) może opłacać się Signal-Iduna.
Koszt około 12zł
Ja osobiście na wyjazdy kupuje Hestię z klauzulami nurkowymi.


Ja tak niestety nie mogę, bo musiałbym przed każdym weekendem wykupować ubezpiecznie :rozpacz:
Mieszkam na tyle blisko granicy RCZ i DE, że jak się obudzę w sobotę i stwierdzę, że w niedzielę jadę na nura za granicę, to nie zdążę już niczego nigdzie załatwić.
 
 
wiecznychlopiec 



Stopień: Seal Team PADI
Kraj:
Poland

Dołączył: 22 Cze 2011
Posty: 880
Skąd: Szczecin
Wysłany: 11-04-2017, 12:06   

czemu nie kupisz ubezpiecznia w DAN? koszt 80-90€ cały rok obsłuży ci wszystkie wyjazdy
 
 
esso 

Kraj:
Poland

Dołączył: 22 Lis 2016
Posty: 39
Skąd: Polska
Wysłany: 11-04-2017, 12:34   

To nie tak, że nie chcę. Póki co rozglądam się za najlepszym wyjściem. Jeśli opcją jedyną lub najlepszą będzie DAN, to wykupię w DANie.
Wiesz, wszystko fajnie, póki nie musisz z tego korzystać. A jak przyjdzie do awarii to później moja rodzina zostanie z problem ubezpieczyciela z Malty (?)
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Dodaj do: Wypowiedź dla Wykop  Wypowiedź dla Facebook  Wypowiedź dla Wyczaj.to  Wypowiedź dla Gwar  Wypowiedź dla Delicious  Wypowiedź dla Digg  Wypowiedź dla Furl  Wypowiedź dla Google  Wypowiedź dla Magnolia  Wypowiedź dla Reddit  Wypowiedź dla Simpy  Wypowiedź dla Slashdot  Wypowiedź dla Technorati  Wypowiedź dla YahooMyWeb
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Administrator FORUM-NURAS uprzejmie informuje, że nie ponosi odpowiedzialności i w żaden sposób nie ingeruje w treść wypowiedzi
umieszczanych przez użytkowników na Forum. Zastrzega sobie jedynie prawo do usuwania i edytowania, w ciągu 24
godzin, postów o treści reklamowej, sprzecznej z prawem, wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej
czy tez propagujących przemoc oraz treści powszechnie uznanych za naganne moralnie, społecznie niewłaściwe i naruszających zasady regulaminu.
Przypominam, że osoby zamieszczające opinie, o których mowa powyżej, mogą ponieść za ich treść odpowiedzialność karną lub cywilną.

Serwis wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na Twoim komputerze. Technologia ta jest wykorzystywana w celach funkcjonalnych, statystycznych i reklamowych.
Pozwala nam określać zachowania użytkowników na stronie, dostarczać im odpowiednie treści oraz reklamy, a także ułatwia korzystanie z serwisu, np. poprzez funkcję automatycznego logowania.
Korzystanie z serwisu Forum-Nuras przy włączonej obsłudze plików cookies jest przez nas traktowane, jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz.
Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki.
Przeczytaj, jak wyłączyć pliki cookie i nie tylko
FORUM-NURAS topic RSS feed