Strona Główna FORUM-NURAS
Froum dla nurkujących i nie tylko ...

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy    KalendarzKalendarz
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat

Poprzedni temat «» Następny temat
Pytanie odnośnie zęba
Autor Wiadomość
Nadnaturalista 


Stopień: P3.PSS.PNA.PNO.PE
Kraj:
Poland

Wiek: 31
Dołączył: 06 Lis 2012
Posty: 153
Skąd: Koszalin/Szczecin
Wysłany: 29-06-2016, 19:54   Pytanie odnośnie zęba

Witam. Pojawiła się nowa sytuacja,a mianowicie dziś wyrwałem zęba 6 na dole po lewej stronie. Jak się zagoi będę wstawiał implant w to miejsce. Wiem,że teraz nie mogę nurkować na 100%,ale czy po wszystkim jak się ząb zagoi i wstawię implant będę mógł dalej bez przeszkód nurkować,rozumiem,że teraz pod wodę nie zejdę do czasu zagojenia się i wyleczenia zęba. Czekam na informacje. Ewentualnie czy ktoś z Was drodzy Nurasy nurkuje z implantem lub miał podobną sytuacje :buuu: Pozdrawiam.
 
 
Morox25 


Stopień: mam
Kraj:
Germany

Wiek: 52
Dołączył: 30 Wrz 2015
Posty: 90
Skąd: Barlinek/Hamburg
Wysłany: 29-06-2016, 20:03   

Bez obaw bedziesz mogl nurkowac :))
 
 
Nadnaturalista 


Stopień: P3.PSS.PNA.PNO.PE
Kraj:
Poland

Wiek: 31
Dołączył: 06 Lis 2012
Posty: 153
Skąd: Koszalin/Szczecin
Wysłany: 29-06-2016, 22:04   

Ok dzięki,a takie pytanie nr 2 jeśli nie wstawię tego implantu i z miejscem "dziurą" po zębie zaleczoną i zagojoną?
 
 
Mucha 


Kraj:
Netherlands

Dołączył: 05 Paź 2011
Posty: 351
Skąd: GA
Wysłany: 29-06-2016, 22:46   

Oczywiscie ze tak. Ja mam dwa takie miejsca, po usunieciu gornych piatek ;)
 
 
Turlogh 


Kraj:
Poland

Dołączył: 23 Cze 2014
Posty: 548
Skąd: Wrocław
Wysłany: 30-06-2016, 06:11   

To ja się dołączę do pytania, czy po wstawieniu implantu trzeba zrobić sobie krótszą lub dłuższą przerwę od nurkowania?
 
 
anarchista
[Usunięty]

Wysłany: 30-06-2016, 06:34   

Gojenie może przebiegać bez problemów, może wdać się infekcja. Każdy jest inny tempo gojenia się też jest różne.

http://www.pfm.pl/baza_ch...ojenie-sie-/819

"• Ukrwienie" na ten element mamy wypływ, możemy poprawiać rozmasowując okolice językiem.

pozdrawiam rc
 
 
Turlogh 


Kraj:
Poland

Dołączył: 23 Cze 2014
Posty: 548
Skąd: Wrocław
Wysłany: 30-06-2016, 07:02   

anarchista napisał/a:
Gojenie może przebiegać bez problemów, może wdać się infekcja. Każdy jest inny tempo gojenia się też jest różne.

http://www.pfm.pl/baza_ch...ojenie-sie-/819

"• Ukrwienie" na ten element mamy wypływ, możemy poprawiać rozmasowując okolice językiem.

pozdrawiam rc

Ale nie pytałem jak długo goi się rana, tylko czy można nurkować w tym czasie. Chyba że próbowałeś napisać że nie wolno nurkować w czasie gojenia się ran. Tak było?

Bardziej chodziło mi o to czy po "wkręceniu" implantu nie zostają tam przez chwilę lub dłużej jakieś pustki powietrzne które mogą być przeciwwskazaniem do nurkowania itp.
Ostatnio zmieniony przez Turlogh 30-06-2016, 07:10, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
anarchista
[Usunięty]

Wysłany: 30-06-2016, 08:29   

Turlogh napisał/a:
Bardziej chodziło mi o to czy po "wkręceniu" implantu nie zostają tam przez chwilę lub dłużej jakieś pustki powietrzne które mogą być przeciwwskazaniem do nurkowania itp.
To może lekki nadmiar diagnostyki ale mamy do dyspozycji prześwietlenie. Pustka pod implantem będzie widoczna.
Turlogh napisał/a:
Chyba że próbowałeś napisać że nie wolno nurkować w czasie gojenia się ran. Tak było?
Sam radziłem żeby po złamaniu miesiąc nie nurkować, jak każda rada sam się nie zastosowałem i z pękniętym żebrem zanurkowałem, w nocy i następnego dnia mocno bolało. Dekompresja była mocno nadmiarowa. Było to około tygodnia po pęknięciu.
Dwa tygodnie odpuścił bym, miesiąc trudno w sezonie można nie robić nurkowań z długą dekompresją żeby nie nasycać wolnych tkanek.

pozdrawiam rc

[ Dodano: 30-06-2016, 09:59 ]
HBO pomaga w gojeniu, informacja podana jako ciekawostka.

pozdrawiam rc
 
 
norbertkoziar 


Stopień: *** CMAS
Kraj:
Poland

Dołączył: 18 Sty 2010
Posty: 118
Skąd: Wrocław
Wysłany: 30-06-2016, 09:36   

Po wstawieniu implanta nurkowałem po ok miesiącu. Wszystko OK, po około 6-7 latach odlkeiła mi się korona, ale nie wiążę tego z nurkowaniem. Po ponownym wklejeniu wszystko jest OK.
Po artroskopii kolana nurkowałem po tygodniu. Poza tym że wchodziłem do wody o kulach i przy mocnej asekuracji kolegów; co na pewno było ciekawe i śmieszne; to nie uważam tego za dobry pomysł.
 
 
wpawlicki 


Stopień: Generał
Kraj:
Poland

Wiek: 46
Dołączył: 13 Lut 2013
Posty: 192
Skąd: Kamionki/Kołobrzeg
Wysłany: 30-06-2016, 13:38   

anarchista napisał/a:
mamy do dyspozycji prześwietlenie. Pustka pod implantem będzie widoczna.


Jeżeli będzie widoczna to bardzo słabo dlatego, że tkanka miękka jaką w pierwszym etapie gojenia powinna się wypełnić cieniuje tylko nieznacznie. W związku z tym, że stomatolodzy nie używają dedykowanych monitorów radiologicznych a co za tym idzie są w stanie wyświetlić tylko 256 odcieni szarości nie wróżę sukcesów w ocenie czy jest płyn/tkanka miękka czy powietrze.
 
 
FABER 



Stopień: DiveLife
Kraj:
USSR

Dołączył: 03 Mar 2012
Posty: 674
Skąd: MORDOR
Wysłany: 30-06-2016, 13:42   

Nadnaturalista jesli masz ryjbuka sprawdz Marek Gatz i pogadaj z nim. Jeden z lepszych implant.w Polsce. Nurkuje wiec zapytaj jego :pa:
 
 
Nadnaturalista 


Stopień: P3.PSS.PNA.PNO.PE
Kraj:
Poland

Wiek: 31
Dołączył: 06 Lis 2012
Posty: 153
Skąd: Koszalin/Szczecin
Wysłany: 30-06-2016, 13:53   

Ok dziękuję
 
 
anarchista
[Usunięty]

Wysłany: 30-06-2016, 19:43   

wpawlicki napisał/a:
Jeżeli będzie widoczna to bardzo słabo dlatego, że tkanka miękka jaką w pierwszym etapie gojenia powinna się wypełnić cieniuje tylko nieznacznie. W związku z tym, że stomatolodzy nie używają dedykowanych monitorów radiologicznych a co za tym idzie są w stanie wyświetlić tylko 256 odcieni szarości nie wróżę sukcesów w ocenie czy jest płyn/tkanka miękka czy powietrze.
Skro ropień jest odróżnialny, to tym bardziej będzie rozróżniane powietrze, ma nieco mniejszą gęstość.

pozdrawiam rc
 
 
Regis 

Stopień: Wciąż rozwojowy
Kraj:
Poland

Dołączył: 29 Cze 2010
Posty: 71
Skąd: Polska
Wysłany: 01-07-2016, 19:34   

Nurkowałem 2 tygodnie po wycięciu migdałów i było OK. Ale to było zimą.
 
 
K!O 


Kraj:
Poland

Wiek: 53
Dołączył: 04 Maj 2010
Posty: 20
Skąd: Łódź
Wysłany: 01-07-2016, 20:15   

Ja nurkowałem 12 dni po wyrwaniu dolnej szóstki. Rana była po zabiegu zszyta i wszystko szybko się goiło.
 
 
budiver 


Stopień: instruktor CMAS
Kraj:
Poland

Dołączył: 21 Maj 2006
Posty: 423
Skąd: Skwierzyna
Wysłany: 01-07-2016, 20:16   

Po wyrwaniu 6 nurkowałem następnego dnia, też było zimą. Pzdr. Arek
 
 
anarchista
[Usunięty]

Wysłany: 01-07-2016, 21:15   

budiver napisał/a:
Po wyrwaniu 6 nurkowałem następnego dnia,
Pstrowski przodownik pracy za komuny, też po wyrwaniu zęba poszedł do roboty, wdała się infekcja i tak skończył się żywot przodownika z przodującej klasy robotniczej.

pozdrawiam rc
 
 
budiver 


Stopień: instruktor CMAS
Kraj:
Poland

Dołączył: 21 Maj 2006
Posty: 423
Skąd: Skwierzyna
Wysłany: 01-07-2016, 21:28   

Musiałem zanurać, ludzie specjalnie przyjechali. Pzdr.
 
 
Nadnaturalista 


Stopień: P3.PSS.PNA.PNO.PE
Kraj:
Poland

Wiek: 31
Dołączył: 06 Lis 2012
Posty: 153
Skąd: Koszalin/Szczecin
Wysłany: 02-07-2016, 11:33   

A jeszcze pytanie.Kiedy mogę zejść pod wodę po wyrwaniu tego zęba,jaki czas od wyrwania?
 
 
anarchista
[Usunięty]

Wysłany: 02-07-2016, 12:03   

Nadnaturalista napisał/a:
,jaki czas od wyrwania?
Jak się wszystko ładnie goi to tydzień, lepiej dwa. (Pytałem nurkującą stomatolog.)

pozdrawiam rc
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Dodaj do: Wypowiedź dla Wykop  Wypowiedź dla Facebook  Wypowiedź dla Wyczaj.to  Wypowiedź dla Gwar  Wypowiedź dla Delicious  Wypowiedź dla Digg  Wypowiedź dla Furl  Wypowiedź dla Google  Wypowiedź dla Magnolia  Wypowiedź dla Reddit  Wypowiedź dla Simpy  Wypowiedź dla Slashdot  Wypowiedź dla Technorati  Wypowiedź dla YahooMyWeb
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Administrator FORUM-NURAS uprzejmie informuje, że nie ponosi odpowiedzialności i w żaden sposób nie ingeruje w treść wypowiedzi
umieszczanych przez użytkowników na Forum. Zastrzega sobie jedynie prawo do usuwania i edytowania, w ciągu 24
godzin, postów o treści reklamowej, sprzecznej z prawem, wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej
czy tez propagujących przemoc oraz treści powszechnie uznanych za naganne moralnie, społecznie niewłaściwe i naruszających zasady regulaminu.
Przypominam, że osoby zamieszczające opinie, o których mowa powyżej, mogą ponieść za ich treść odpowiedzialność karną lub cywilną.

Serwis wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na Twoim komputerze. Technologia ta jest wykorzystywana w celach funkcjonalnych, statystycznych i reklamowych.
Pozwala nam określać zachowania użytkowników na stronie, dostarczać im odpowiednie treści oraz reklamy, a także ułatwia korzystanie z serwisu, np. poprzez funkcję automatycznego logowania.
Korzystanie z serwisu Forum-Nuras przy włączonej obsłudze plików cookies jest przez nas traktowane, jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz.
Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki.
Przeczytaj, jak wyłączyć pliki cookie i nie tylko
FORUM-NURAS topic RSS feed